Enlightenment 0.17 - en to ca translation catalogue (1767 entries)

en: About Enlightenment
ca: Quant a Enlightenment

en: Close
ca: Tanca

en: Are you sure you want to kill this window?
ca: Esteu segur que voleu matar aquesta finestra?

en: Kill
ca: Mata

en: Action Params Syntax Error
ca: Error de sintaxi en els paràmetres de l'acció

en: Exit
ca: Surt

en: Are you sure you want to exit Enlightenment?
ca: Segur que voleu sortir?

en: Yes
ca: Sí

en: Logout
ca: Surt

en: Are you sure you want to logout?
ca: Segur que voleu tancar la sessió?

en: Power off
ca: Apaga

en: Are you sure you want to power off your computer?
ca: Segur que voleu aturar l'ordinador?

en: Reboot
ca: Reinicia

en: Are you sure you want to reboot your computer?
ca: Segur que voleu reiniciar l'ordinador?

en: Suspend
ca: Atura temporalment

en: Are you sure you want to suspend your computer?
ca: Segur que voleu aturar temporalment l'ordinador?

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Are you sure you want to hibernate your computer?
ca: Segur que voleu hibernar l'ordinador?

en: Window : Actions
ca: Finestra : Accions

en: Move
ca: Mou

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Menu
ca: Menú

en: Window Menu
ca: Menú de finestra

en: Raise
ca: Eleva

en: Lower
ca: Abaixa

en: Window : State
ca: Finestra : Estat

en: Sticky Mode Toggle
ca: Alterna mode enganxós

en: Sticky Mode Enable
ca: Activa mode enganxós

en: Iconic Mode Toggle
ca: Alterna mode minimitzat

en: Iconic Mode Enable
ca: Activa mode minimitzat

en: Fullscreen Mode Toggle
ca: Alterna mode pantalla completa

en: Fullscreen Mode Enable
ca: Activa mode pantalla completa

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Maximize Vertically
ca: Maximitza verticalment

en: Maximize Horizontally
ca: Maximitza horitzontalment

en: Maximize Left
ca: Maximitza esquerra

en: Maximize Right
ca: Maximitza dreta

en: Maximize Fullscreen
ca: Maximitza a pantalla completa

en: Maximize Mode "Smart"
ca: Mode maximització "Intel·ligent"

en: Maximize Mode "Expand"
ca: Mode maximització "Expandir"

en: Maximize Mode "Fill"
ca: Mode maximització "Omplir"

en: Shade Up Mode Toggle
ca: Alterna "Enrotlla amunt"

en: Shade Down Mode Toggle
ca: Alterna "Enrotlla avall"

en: Shade Left Mode Toggle
ca: Alterna "Enrotlla esquerra"

en: Shade Right Mode Toggle
ca: Alterna "Enrotlla dreta"

en: Shade Mode Toggle
ca: Alterna mode enrotllament

en: Set Shaded State
ca: Estableix enrotllament

en: syntax: "(0|1) (up|down|left|right)"
ca: Sintaxi: "(0|1) (up|down|left|right)"

en: Toggle Borderless State
ca: Alterna sense vora

en: Set Border
ca: Estableix vora

en: Cycle between Borders
ca: Cicle entre vores

en: Toggle Pinned State
ca: Alterna "Enganxa a l'Escriptori"

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Flip Desktop Left
ca: Salta a l'escriptori de l'esquerra

en: Flip Desktop Right
ca: Salta a l'escriptori de la dreta

en: Flip Desktop Up
ca: Salta a l'escriptori de dalt

en: Flip Desktop Down
ca: Salta a l'escriptori de baix

en: Flip Desktop By...
ca: Canvia l'escriptori per...

en: Flip To Previous Desktop
ca: Canvia a l'escriptori previ

en: Show The Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Show The Shelf
ca: Mostra el tauler

en: Flip Desktop To...
ca: Canvia escriptori a ...

en: Switch Desktop To... On Screen...
ca: Canvia escriptori a... a la pantalla...

en: Flip Desktop Linearly...
ca: Canvia escriptori linealment ...

en: Switch To Desktop 0
ca: Canvia a escriptori 0

en: Switch To Desktop 1
ca: Canvia a escriptori 1

en: Switch To Desktop 2
ca: Canvia a escriptori 2

en: Switch To Desktop 3
ca: Canvia a escriptori 3

en: Switch To Desktop 4
ca: Canvia a escriptori 4

en: Switch To Desktop 5
ca: Canvia a escriptori 5

en: Switch To Desktop 6
ca: Canvia a escriptori 6

en: Switch To Desktop 7
ca: Canvia a escriptori 7

en: Switch To Desktop 8
ca: Canvia a escriptori 8

en: Switch To Desktop 9
ca: Canvia a escriptori 9

en: Switch To Desktop 10
ca: Canvia a escriptori 10

en: Switch To Desktop 11
ca: Canvia a escriptori 11

en: Switch To Desktop...
ca: Canvia a l'escriptori ....

en: Flip Desktop Left (All Screens)
ca: Salta a l'escriptori de l'esquerra (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop Right (All Screens)
ca: Salta a l'escriptori de la dreta (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop Up (All Screens)
ca: Salta a l'escriptori de dalt (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop Down (All Screens)
ca: Salta a l'escriptori de baix (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop By... (All Screens)
ca: Canvia l'escriptori per... (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop To... (All Screens)
ca: Canvia l'escriptori a ... (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop Linearly... (All Screens)
ca: Canvia l'escriptori linealment ... (Totes les pantalles)

en: Flip Desktop In Direction...
ca: Canvia l'escriptori en direcció ...

en: Switch To Desktop 0 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 0 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 1 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 1 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 2 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 2 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 3 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 3 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 4 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 4 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 5 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 5 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 6 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 6 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 7 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 7 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 8 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 8 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 9 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 9 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 10 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 10 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop 11 (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori 11 (Totes les pantalles)

en: Switch To Desktop... (All Screens)
ca: Canvia a l'escriptori .... (Totes les pantalles)

en: Window : List
ca: Finestra : Llista

en: Jump to window...
ca: Salta a la finestra...

en: Jump to window... or start...
ca: Salta a la finestra... o a l'inici...

en: Screen
ca: Pantalla

en: Send Mouse To Screen 0
ca: Envia el ratolí a la pantalla 0

en: Send Mouse To Screen 1
ca: Envia el ratolí a la pantalla 1

en: Send Mouse To Screen...
ca: Envia el ratolí a la pantalla ....

en: Send Mouse Forward 1 Screen
ca: Envia el ratolí una pantalla més enllà

en: Send Mouse Back 1 Screen
ca: Envia el ratolí a la pantalla anterior

en: Send Mouse Forward/Back Screens...
ca: Envia el ratolí endavant/enrere pantalles...

en: Dim
ca: Enfosqueix

en: Undim
ca: Aclareix

en: Backlight Set
ca: Preferències llum de fons

en: Backlight Min
ca: Llum de fons al mínim

en: Backlight Mid
ca: Llum de fons a la meitat

en: Backlight Max
ca: Llum de fons al màxim

en: Backlight Adjust
ca: Ajusta llum de fons

en: Backlight Up
ca: Apuja llum de fons

en: Backlight Down
ca: Abaixa llum de fons

en: Update and re-apply screen setup
ca: Actualitzeu i torneu a aplicar la configuració de la pantalla

en: Move To Center
ca: Centra

en: Move/resize to upper-left quadrant
ca: Mou/redimensiona cap al quadrant superior esquerre

en: Move/resize to upper-right quadrant
ca: Mou/redimensiona cap al quadrant superior dret

en: Move/resize to lower-left quadrant
ca: Mou/redimensiona cap al quadrant inferior esquerre

en: Move/resize to lower-right quadrant
ca: Mou/redimensiona cap al quadrant inferior dret

en: Move To Coordinates...
ca: Moure a les coordenades...

en: Move By Coordinate Offset...
ca: Mou per desplaçament de coordenades...

en: Resize By...
ca: Redimensiona ...

en: Push in Direction...
ca: Empeny en direcció...

en: Drag Icon...
ca: Arrossega icona...

en: Window : Moving
ca: Finestra : Moviment

en: To Next Desktop
ca: A l'escriptori següent

en: To Previous Desktop
ca: A l'escriptori previ

en: By Desktop #...
ca: Per número d'escriptori...

en: To Desktop...
ca: A escriptori...

en: To Next Screen
ca: Envia a la següent pantalla

en: To Previous Screen
ca: Envia a la pantalla anterior

en: Show Main Menu
ca: Mostra el menú principal

en: Show Favorites Menu
ca: Mostra el menú preferits

en: Show All Applications Menu
ca: Mostra totes les aplicacions

en: Show Clients Menu
ca: Mostra llista de finestres

en: Show Menu...
ca: Mostra menú...

en: Launch
ca: Executa

en: Command
ca: Comanda

en: Application
ca: Aplicació

en: New Instance of Focused App
ca: Nova instància de l'aplicació actual

en: Restart
ca: Reinicia

en: Exit Now
ca: Surt ara

en: Enlightenment : Module
ca: Enlightenment: Mòdul

en: Enable the named module
ca: Activa mòdul

en: Disable the named module
ca: Desactiva mòdul

en: Toggle the named module
ca: Alterna mòdul

en: System
ca: Sistema

en: Log Out
ca: Finalitza sessió

en: Power Off Now
ca: Apaga immediatament

en: Power Off
ca: Apaga

en: Suspend Now
ca: Atura temporalment ara

en: Suspend Intelligently
ca: Atura temporalment de manera intel·ligent

en: Hibernate Now
ca: Hiberna ara

en: Hibernate Intelligently
ca: Hiberna de manera intel·ligent

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Cleanup Windows
ca: Organitza finestres

en: Generic : Actions
ca: Genèric : Accions

en: Delayed Action
ca: Acció postergada

en: Keyboard Layouts
ca: Disposicions de teclat

en: Use keyboard layout
ca: Utilitza disposició de teclat

en: Next keyboard layout
ca: Disposició de teclat següent

en: Previous keyboard layout
ca: Disposició de teclat anterior

en: Set As Background
ca: Estableix com a fons de pantalla

en: Client Error!
ca: Error de client!

en: Something has attempted to set a border when it shouldn't! Report this!
ca: S'ha intentat establir una vora quan no s'hauria. Informeu d'aquest error.

en: Color Selector
ca: Selecció de color

en: Color Preview
ca: Previsualització de color

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Change current window opacity
ca: Canvia l'opacitat actual de les finestres

en: Set current window opacity
ca: Estableix l'opacitat actual de les finestres

en: Toggle focused client's redirect state
ca: Commuta redirigir estat actual del client

en: Focus-Out
ca: Perdre focus

en: Focus-In
ca: Enfocar

en: Hidden
ca: Ocult

en: Title
ca: Títol

en: Compositor Warning
ca: Advertència compositor

en: Lock Failed
ca: Errada en el bloqueig

en: Another compositor is already running on your display server.
ca: S'està executant un altre compositor en el servidor de pantalla.

en: Your display server does not support the compositor overlay window.
    This is needed for Enlightenment to function.
ca: El seu servidor de pantalla no permet la superposició de finestra.
    Cal que ho permeti per tal de que Enlightenment funcioni.

en: Your display server does not support XComposite, or Ecore-X was built without XComposite support. Note that for composite support you will also need XRender and XFixes support in X11 and Ecore.
ca: El servidor de pantalla no permet XComposite,<br>o Ecore-X ha estat integrat sense compatibilitat amb XComposite.<br>Tingueu en compte que per a permetre composite també necessiteu<br>compatibilitat amb XRender i XFixes a X11 i Ecore.

en: Your display server does not support XDamage or Ecore was built without XDamage support.
ca: El servidor de pantalla no permet XDamage<br>o Ecore ha estat integrat sense compatibilitat amb XDamage.

en: Enlightenment cannot initialize the XSettings system.
ca: Enlightenment no pot inicialitzar les preferències del sistema XSettings.

en: OK
ca: Accepta

en: The EET file handle is bad.
ca: L'identificador d'arxiu EET és dolent.

en: The file data is empty.
ca: L'arxiu de dades és buit.

en: This is a generic error.
ca: Això és un error genèric.

en: You ran out of space while writing the file.
ca: Us heu quedat sense espai per escriure el fitxer.

en: The file was closed while writing.
ca: El fitxer s'ha tancat mentre s'escrivia.

en: Memory-mapping (mmap) of the file failed.
ca: L'assignació de memòria (mmap) de l'arxiu ha fallat.

en: X509 Encoding failed.
ca: Ha fallat la codificació X509.

en: Signature failed.
ca: Ha fallat la signatura.

en: The signature was invalid.
ca: Signatura no vàlida.

en: Not signed.
ca: No signat.

en: Feature not implemented.
ca: Funció no implementada.

en: PRNG was not seeded.
ca: Impossible generar nombre pseudo-aleatori.

en: Encryption failed.
ca: Ha fallat el xifrat.

en: Decryption failed.
ca: Ha fallat el desxifrat.

en: The error is unknown to Enlightenment.
ca: Aquest error és desconegut per a l'Enlightenment.

en: Settings Upgraded
ca: Paràmetres actualitzats

en: Advanced
ca: Avançat

en: Basic
ca: Bàsic

en: Apply
ca: Aplica

en: Modules
ca: Mòduls

en: Look
ca: Aparença

en: Internal
ca: Intern

en: Composite Style Settings
ca: Estil de composició

en: Preferences
ca: Preferències

en: Error - no PAM support
ca: Error - no hi ha suport PAM

en: Incomplete Window Properties
ca: Propietats de finestra incompletes

en: Desktop Entry Editor
ca: Editor de l'entrada d'escriptori

en: Name
ca: Nom

en: Comment
ca: Comentari

en: Icon
ca: Icona

en: Generic Name
ca: Nom genèric

en: Window Class
ca: Classe de finestra

en: Mime Types
ca: Tipus Mime

en: Desktop file
ca: Fitxer d'escriptori

en: Startup Notify
ca: Notificació d'inici

en: Run in Terminal
ca: Executa en un terminal

en: Show in Menus
ca: Mostra en els menús

en: Options
ca: Opcions

en: Select an Icon for '%s'
ca: Seleccioneu una icona per a '%s'

en: Select an Executable
ca: Seleccioneu un executable

en: Run Error
ca: Error d'execució

en: Enlightenment was unable to get current directory
ca: Enlightenment no ha pogut accedir al directori actual

en: Application run error
ca: Error d'execució de l'aplicació

en: Application Execution Error
ca: Error en l'execució de l'aplicació

en: %s stopped running unexpectedly.
ca: %s ha parat d'executar-se inesperadament.

en: An exit code of %i was returned from %s.
ca: Ha retornat el codi de sortida %i des de %s.

en: %s was interrupted by an Interrupt Signal.
ca: %s ha estat interromput per una senyal d'interrupció.

en: %s was interrupted by a Quit Signal.
ca: %s ha estat interromput per una senyal de sortida.

en: %s was interrupted by an Abort Signal.
ca: %s ha estat interromput per una senyal d'avortament.

en: %s was interrupted by a Floating Point Error.
ca: %s ha estat interromput per un error de coma flotant.

en: %s was interrupted by an Uninterruptable Kill Signal.
ca: %s ha estat interromput per un senyal de matar procés.

en: %s was interrupted by a Segmentation Fault.
ca: %s ha estat interromput per un error de segment.

en: %s was interrupted by a Broken Pipe.
ca: %s ha estat interromput per un trencament de canonada.

en: %s was interrupted by a Termination Signal.
ca: %s ha estat interromput per un senyal de fi.

en: %s was interrupted by a Bus Error.
ca: %s ha estat interromput per un error de Bus.

en: %s was interrupted by the signal number %i.
ca: %s ha estat interromput pel senyal número %i.

en: ***The remaining output has been truncated. Save the output to view.***
ca: ***El missatge de sortida ha estat truncat. Guardeu-lo per a veure'l complet.***

en: Error Logs
ca: Registre d'errors

en: There was no error message.
ca: No hi ha missatge d'error.

en: Save This Message
ca: Desa aquest missatge

en: This error log will be saved as %s/%s.log
ca: El registre d'aquest error ha estat desat com a %s/%s.log

en: Error Information
ca: Informació d'error

en: Error Signal Information
ca: Informació del senyal d'error

en: Output Data
ca: Informació de sortida

en: There was no output.
ca: No hi ha sortida.

en: Nonexistent path
ca: Ruta inexistent

en: %s doesn't exist.
ca: %s no existeix.

en: %u file | %u files
ca[0]: %u fitxer
ca[1]: %u fitxers

en: Mount Error
ca: Error de muntatge

en: Can't mount device
ca: No es pot muntar el dispositiu

en: Unmount Error
ca: Error de desmuntatge

en: Can't unmount device
ca: No es pot desmuntar el dispositiu

en: Eject Error
ca: Error en expulsar

en: Can't eject device
ca: No es pot expulsar el dispositiu

en: The recent DND operation requested for '%s' has failed.
ca: L'operació DND sol·licitada recentment per '%s' ha fallat.

en: A link to the requested URL already exists!
ca: Ja existeix un enllaç a aquesta URL!

en: Case Sensitive
ca: Sensible a majúscules

en: Sort By Extension
ca: Ordena per extensió

en: Sort By Modification Time
ca: Ordena per data de modificació

en: Sort By Size
ca: Ordena per mida

en: Directories First
ca: Directoris al principi

en: Directories Last
ca: Directoris al final

en: View Mode
ca: Mode vista

en: Sorting
ca: Ordre

en: Refresh View
ca: Actualitza vista

en: New...
ca: Nou...

en: Actions...
ca: Accions...

en: Paste
ca: Enganxa

en: Link
ca: Enllaça

en: Cut
ca: Talla

en: Copy
ca: Copia

en: Delete
ca: Elimina

en: Rename
ca: Canvia nom

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Mount
ca: Munta

en: Eject
ca: Expulsa

en: Properties
ca: Propietats

en: Application Properties
ca: Propietats aplicació

en: File Properties
ca: Propietats fitxer

en: Use default
ca: Paràmetres per defecte

en: Grid Icons
ca: Graella d'icones

en: Custom Icons
ca: Personalització icones

en: List
ca: Llista

en: Default View
ca: Vista per defecte

en: Icon Size (%d)
ca: Mida d'icona (%d)

en: Could not create a directory!
ca: No es pot crear el directori!

en: Could not create a file!
ca: No es pot crear el fitxer!

en: New Directory
ca: Nou directori

en: New File
ca: Nou fitxer

en: Already creating a new file for this directory!
ca: Ja s'ha creat un nou fitxer per aquest directori!

en: %s can't be written to!
ca: No es pot escriure a %s!

en: Directory
ca: Directori

en: File
ca: Fitxer

en: Inherit parent settings
ca: Hereta configuració del pare

en: Show Hidden Files
ca: Mostra fitxers ocults

en: Remember Ordering
ca: Recorda ordre

en: Sort Now
ca: Ordena ara

en: Single Click Activation
ca: Activació un sol clic

en: Secure Deletion
ca: Eliminació segura

en: File Manager Settings
ca: Configuració del gestor de fitxers

en: File Icon Settings
ca: Preferències icona fitxer

en: Set background...
ca: Estableix fons de pantalla...

en: Clear background
ca: Neteja fons de pantalla

en: Set overlay...
ca: Aplicar contorn...

en: Clear overlay
ca: Suprimeix contorn

en: Rename %s to:
ca: Canvia el nom %s a :

en: Rename File
ca: Canvia nom fitxer

en: %s already exists!
ca: %s ja existeix!

en: %s could not be renamed because it is protected
ca: %s no es pot canviar de nom perquè està protegit

en: Internal filemanager error :(
ca: Error intern en el gestor de fitxers :(

en: Retry
ca: Reintenta

en: Abort
ca: Finalitza

en: No to all
ca: No a tot

en: Yes to all
ca: Sí a tot

en: Warning
ca: Avís

en: Move Source
ca: Mou origen

en: Ignore this
ca: Ignora-ho

en: Ignore all
ca: Ignora-ho tot

en: Confirm Delete
ca: Confirma eliminació

en: Flash Card—%s
ca: Memòria flaix—%s

en: Unknown Volume
ca: Volum desconegut

en: Removable Device
ca: Dispositiu extraïble

en: Cannot change permissions: %s
ca: No es poden canviar permisos: %s

en: Name:
ca: Nom:

en: Location:
ca: Lloc:

en: Size:
ca: Mida:

en: Occupied blocks on disk:
ca: Blocs ocupats del disc:

en: Last Accessed:
ca: Darrer accés:

en: Last Modified:
ca: Darrera modificació:

en: Last Modified Permissions:
ca: Darrera modificació permisos:

en: File Type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Permissions
ca: Permisos

en: read
ca: lectura

en: write
ca: escriptura

en: execute
ca: execució

en: Group:
ca: Grup:

en: Others:
ca: Altres:

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Default
ca: Per defecte

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Use this icon for all files of this type
ca: Utilitza aquest icona pels fitxers d'aquest tipus

en: Link Information
ca: Informació de l'enllaç

en: This link is broken.
ca: L'enllaç està trencat.

en: Select an Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Gadget error
ca: Error de giny

en: %s does not support disabling autoscrolling
ca: No es pot desactivar el desplaçament automàtic de %s

en: Move to
ca: Mou a

en: Automatically scroll contents
ca: Desplaça el contingut automàticament

en: Plain
ca: Pla

en: Inset
ca: Dins

en: Remove
ca: Elimina

en: Stop moving
ca: Para de moure

en: Module %s needs to support %s
ca: El mòdul %s necessita %s

en: Mouse Binding Combination
ca: Drecera de ratolí

en: Key Binding Combination
ca: Drecera de teclat

en: A previous instance of Enlightenment is still active
    on this screen. Aborting startup.
ca: Una instància prèvia d'Enlightenment encara és activa
    en aquesta pantalla. Aturant l'arrancada.

en: Picture Import Error
ca: Error d'importació d'imatge

en: Import Error
ca: Error d'importació

en: Import Settings...
ca: Importa configuracions...

en: Fill and Stretch Options
ca: Opcions d'omplir i estirar

en: Stretch
ca: Estira

en: Center
ca: Centra

en: Tile
ca: Mosaic

en: Within
ca: Interior

en: Fill
ca: Omplir

en: Pan
ca: Desplaça

en: File Quality
ca: Qualitat fitxer

en: Fill Color
ca: Color per omplir

en: Select a Picture...
ca: Seleccioneu una imatge...

en: Use
ca: Utilitza

en: Window Locks
ca: Bloquejos de finestra

en: Generic Locks
ca: Bloquejos genèrics

en: Prevent this window from moving on its own
ca: No permetre que es mogui aquesta finestra sola

en: Prevent this window from being changed by me
ca: No permetre que jo pugui canviar aquesta finestra

en: Prevent this window from being closed
ca: No permetre que es tanqui aquesta finestra

en: Do not allow the border to change on this window
ca: No permetre que es modifiqui la vora d'aquesta finestra

en: Remember the locks for this window
ca: Recorda els bloquejos per aquesta finestra

en: Prevent Changes In:
ca: Prevenir canvis a:

en: Position
ca: Posició

en: Size
ca: Mida

en: Stacking
ca: Apilament

en: Iconified state
ca: Estat minimitzat

en: Stickiness
ca: Enganxositat

en: Shaded state
ca: Estat d'ombrejat

en: Maximized state
ca: Estat maximitzat

en: Fullscreen state
ca: Pantalla completa

en: Program Locks
ca: Bloquejos de programes

en: Border style
ca: Estil de vora

en: User Locks
ca: Bloquejos usuari

en: Prevent:
ca: Impedeix:

en: Closing the window
ca: Tancant la finestra

en: Logging out while this window is open
ca: Tanca sessió amb aquesta finestra oberta

en: Behavior Locks
ca: Bloquejos de comportament

en: Remember these Locks
ca: Recorda aquests bloquejos

en: Window
ca: Finestra

en: Align
ca: Alineació

en: Always on Top
ca: Sempre al damunt

en: Sticky
ca: Enganxós

en: Shade
ca: Ombra

en: Borderless
ca: Sense vora

en: Composite
ca: Composició

en: Unredirected
ca: No redirigit

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Unmaximize
ca: Restaura

en: Edit Icon
ca: Edita icona

en: Create Icon
ca: Crea icona

en: Add to Favorites Menu
ca: Afegeix al menú de preferits

en: Add to IBar
ca: Afegeix a Ibar

en: Create Keyboard Shortcut
ca: Crea una drecera de teclat

en: Edit Color Scheme
ca: Edita l'esquema de color

en: Iconify
ca: Minimitza

en: Move with keyboard
ca: Moure amb el teclat

en: Resize with keyboard
ca: Redimensionar amb el teclat

en: Skip
ca: Omet

en: Border
ca: Vora

en: Locks
ca: Bloquejos

en: Remember
ca: Recorda

en: Alignment
ca: Alineament

en: Click an object to align with.
ca: Cliqueu l'objecte amb el que voleu alinear.

en: On window...
ca: A la finestra...

en: Top
ca: Amunt

en: Of window...
ca: De la finestra...

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Bottom
ca: Avall

en: Screen %d
ca: Pantalla %d

en: Always Below
ca: Sempre per sota

en: Pin to Desktop
ca: Enganxa a l'escriptori

en: Unpin from Desktop
ca: Desenganxa de l'escriptori

en: Select Border Style
ca: Selecciona estil de vora

en: Use Enlightenment Default Icon Preference
ca: Utilitza les icones per defecte de l'Enlightenment

en: Use Application Provided Icon
ca: Utilitza les icones proporcionades per l'aplicació

en: Use User Defined Icon
ca: Utilitza icones definides per l'usuari

en: Offer Resistance
ca: Oferir resistència

en: Window List
ca: Llista de finestres

en: Pager
ca: Paginador

en: Taskbar
ca: Barra de tasques

en: Withdrawn
ca: Retira

en: Iconic
ca: Icona

en: Forget/Unmap
ca: Oblida/Desmapeja

en: Northwest
ca: Nord-oest

en: North
ca: Nord

en: Northeast
ca: Nord-est

en: West
ca: Oest

en: East
ca: Est

en: Southwest
ca: Sud-oest

en: South
ca: Sud

en: Southeast
ca: Sud-est

en: Static
ca: Estàtic

en: None
ca: Cap

en: Above
ca: Per damunt

en: Below
ca: Per sota

en: ICCCM Properties
ca: Propietats d'ICCCM

en: NetWM Properties
ca: Propietats de NetWM

en: Class
ca: Classe

en: Icon Name
ca: Nom d'icona

en: Machine
ca: Màquina

en: Role
ca: Rol

en: Minimum Size
ca: Mida mínima

en: Maximum Size
ca: Mida màxima

en: Base Size
ca: Mida base

en: Resize Steps
ca: Passos de redimensió

en: Sizing
ca: Mida

en: Aspect Ratio
ca: Proporció d'aspecte

en: Initial State
ca: Estat inicial

en: State
ca: Estat

en: Window ID
ca: Identificació de finestra

en: Window Group
ca: Grup de finestra

en: Transient For
ca: Transitori per a

en: Client Leader
ca: Finestra principal

en: Gravity
ca: Gravetat

en: States
ca: Estats

en: Take Focus
ca: Agafa focus

en: Accepts Focus
ca: Accepta focus

en: Request Delete
ca: Demana eliminació

en: Request Position
ca: Demana posició

en: Settings
ca: Preferències

en: Shaded
ca: Ombrejat

en: Skip Taskbar
ca: Ignora la barra de tasques

en: Skip Pager
ca: Ignora paginador

en: Window Remember
ca: Recorda la finestra

en: Window properties are not a unique match
ca: Les propietats de la finestra no són úniques

en: No match properties set
ca: No hi ha propietats que coincideixin

en: Nothing
ca: Res

en: Size and Position
ca: Mida i posició

en: Size, Position and Locks
ca: Mida, posició i bloquejos

en: Volume
ca: Volum

en: All
ca: Tot

en: Window name
ca: Nom de la finestra

en: Window class
ca: Classe de la finestra

en: Window Role
ca: Rol de la finestra

en: Window type
ca: Tipus de finestra

en: wildcard matches are allowed
ca: els comodins són permesos

en: Transience
ca: Temporal

en: Identifiers
ca: Identificadors

en: Icon Preference
ca: Preferència d'icones

en: Virtual Desktop
ca: Escriptori virtual

en: Current Screen
ca: Pantalla actual

en: Skip Window List
ca: Ignora la llista de finestres

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Application file or name (.desktop)
ca: Fitxer o nom d'aplicació (.desktop)

en: Match only one window
ca: Coincideix només amb una finestra

en: Always focus on start
ca: Sempre enfoca a l'inici

en: Keep current properties
ca: Mantenir propietats actuals

en: Start this program on login
ca: Inicia aquest programa a l'inici de sessió

en: Composite Settings
ca: Opcions de composició

en: WARNING
ca: ADVERTÈNCIA

en: Edit window matches
ca: Edita coincidències de finestres

en: Select default style
ca: Selecciona estil per defecte

en: Styles
ca: Estils

en: Behavior
ca: Comportament

en: Smooth scaling
ca: Escalat suau

en: Don't composite fullscreen windows
ca: No aplicar composició a finestres de pantalla completa

en: Don't fade backlight
ca: No atenuar llum de fons

en: Engine
ca: Motor

en: Software
ca: Programari

en: OpenGL options:
ca: Opcions d'OpenGL:

en: Tear-free updates (VSynced)
ca: Sincronització de pantalla (VSYNC)

en: Texture from pixmap
ca: Textura des de mapa de píxels

en: Assume swapping method:
ca: Mètode intercanvi:

en: Auto
ca: Automàtic

en: Invalidate (full redraw)
ca: Invalida (redibuixat complet)

en: Copy from back to front
ca: Copia del darrere al davant

en: Double buffered swaps
ca: Intercanvis de doble memòria intermèdia

en: Triple buffered swaps
ca: Intercanvis de triple memòria intermèdia

en: Rendering
ca: Renderització

en: X Messages
ca: Missatges X

en: Send flush
ca: Buida memòria cau

en: Send dump
ca: Buida memòria

en: Sync
ca: Sincronitza

en: Grab Server during draw
ca: Captura servidor durant disseny

en: Initial draw timeout for newly mapped windows
ca: Temps d'espera inicial per a finestres noves

en: %1.2f Seconds
ca: %1.2f segons

en: DANGEROUS
ca: PERILLÓS

en: Enable advanced compositing features
ca: Activa característiques avançades de composició

en: Misc
ca: Divers

en: Show Framerate
ca: Mostra fotogrames per segon

en: Corner
ca: Cantonada

en: Top Left
ca: Superior esquerra

en: Top Right
ca: Superior Dreta

en: Bottom Left
ca: Inferior esquerra

en: Bottom Right
ca: Inferior dreta

en: Debug
ca: Depuració

en: Smooth scaling of window content
ca: Escalat suau del contingut de la finestra

en: Unused
ca: No utilitzat

en: Combo
ca: Quadre combinat

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Dock
ca: Acoblament

en: Drag and Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Menu (Dropdown)
ca: Menú (Desplegable)

en: Menu (Popup)
ca: Menú (Emergent)

en: Notification
ca: Notificacions

en: Splash
ca: Pantalla inicial

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Tooltip
ca: Ajuda emergent

en: Utility
ca: Utilitat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Title:
ca: Títol:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Class:
ca: Classe:

en: Role:
ca: Rol:

en: Style:
ca: Estil:

en: Effect:
ca: Efecte:

en: Edit E_Comp_Match
ca: Edita E_Comp_Match

en: Names
ca: Noms

en: Types
ca: Tipus

en: On
ca: Sobre

en: Off
ca: Desactivat

en: Flags
ca: Indicadors

en: Style
ca: Estil

en: Effect
ca: Efecte

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: Add
ca: Afegeix

en: Del
ca: Elimina

en: Edit
ca: Edita

en: Apps
ca: Aplicacions

en: Popups
ca: Finestres emergents

en: Overrides
ca: Anul·lacions

en: Menus
ca: Menús

en: Objects
ca: Objectes

en: Composite Match Settings
ca: Opcions de composició

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Files
ca: Fitxers

en: Launcher
ca: Executa

en: Core
ca: Nucli

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Module Settings
ca: Configuració de mòduls

en: Load
ca: Activa

en: Unload
ca: Desactiva

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: More than one module selected.
ca: Més d'un mòdul seleccionat.

en: Loaded Gadgets
ca: Ginys carregats

en: Available Gadgets
ca: Ginys disponibles

en: Shelf Contents
ca: Continguts del tauler

en: Toolbar Contents
ca: Continguts barra d'eines

en: Input Method Error
ca: Error del mètode d'entrada

en: Main
ca: Principal

en: Favorite Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Windows
ca: Finestres

en: Lost Windows
ca: Finestres perdudes

en: About
ca: Quant a

en: About Theme
ca: Quant al tema

en: Virtual
ca: Escriptoris virtuals

en: Shelves
ca: Taulers

en: Show/Hide All Windows
ca: Mostra/Amaga totes les finestres

en: No applications
ca: Sense aplicacions

en: Set Virtual Desktops
ca: Configura escriptoris virtuals

en: No windows
ca: Sense finestres

en: Untitled window
ca: Finestres sense títol

en: Shelf %s
ca: Tauler %s

en: Add a Shelf
ca: Afegeix un tauler

en: Delete a Shelf
ca: Elimina un tauler

en: Shelf Settings
ca: Configuració del tauler

en: Above Everything
ca: Damunt de tot

en: Below Windows
ca: Per sota les finestres

en: Below Everything
ca: Sota de tot

en: %1.0f pixels
ca: %1.0f píxels

en: Shrink to Content Width
ca: Ajusta a l'amplada del contingut

en: Auto-hide the shelf
ca: Amaga automàticament el tauler

en: Show on mouse in
ca: Mostra quan el ratolí estigui dins

en: Show on mouse click
ca: Mostra quan es cliqui el ratolí

en: Hide timeout
ca: Temps d'espera ocultació

en: %.1f seconds
ca: %.1f segons

en: Hide duration
ca: Durada de l'ocultació

en: %.2f seconds
ca: %.2f segons

en: Don't adjust windows when overlapping the shelf
ca: No ajustis finestres quan es sobreposin al tauler

en: Auto Hide
ca: Amaga automàticament

en: Show on all Desktops
ca: Mostra a tots els escriptoris

en: Show on specified Desktops
ca: Mostra als escriptoris especificats

en: Toolbar Settings
ca: Preferències barra d'eines

en: Layout
ca: Format

en: Enlightenment cannot initialize Eina!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Eina!

en: Enlightenment could not create a logging domain!
ca: Enlightenment no pot crear un domini d'inici de sessió!

en: Enlightenment cannot initialize Eet!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Eet!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Ecore!

en: Enlightenment cannot initialize EIO!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar EIO!

en: Enlightenment cannot set up an exit signal handler.
    Perhaps you are out of memory?
ca: Enlightenment no pot gestionar el senyal de sortida.
    Potser no hi ha prou memòria?

en: Enlightenment cannot set up a HUP signal handler.
    Perhaps you are out of memory?
ca: Enlightenment no pot gestionar el senyal de HUP.
    Potser no hi ha prou memòria?

en: Enlightenment cannot set up a USER signal handler.
    Perhaps you are out of memory?
ca: Enlightenment no pot gestionar un senyal USER.
    Potser no hi ha prou memòria?

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_File!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Ecore_File!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_Con!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Ecore_Con!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_Ipc!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Ecore_Ipc!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_Evas!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Ecore_Evas!

en: Enlightenment cannot initialize Elementary!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Elementary!

en: Enlightenment cannot initialize Emotion!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar Emotion!

en: Enlightenment found ecore_evas doesn't support the Wayland SHM
    rendering in Evas. Please check your installation of Evas and
    Ecore and check they support the Wayland SHM rendering engine.
ca: Enlightenment ha trobat que ecore_evas no admet la renderització Wayland SHM
    a Evas. Si us plau, comproveu la instal·lació d'Evas i Ecore
    per veure que admeti el motor de renderització Wayland SHM.

en: Enlightenment found ecore_evas doesn't support the Software X11
    rendering in Evas. Please check your installation of Evas and
    Ecore and check they support the Software X11 rendering engine.
ca: Enlightenment ha detectat que ecore_evas no permet la renderització de X11
    a Evas. Si us plau, reviseu la instal·lació d' Evas i
    Ecore i comproveu si admeten el motor de renderització per X11.

en: Enlightenment found ecore_evas doesn't support the Software Buffer
    rendering in Evas. Please check your installation of Evas and
    Ecore and check they support the Software Buffer rendering engine.
ca: Enlightenment ha detectat que ecore_evas no admet d'ús del renderitzat de memòria intermèdia
    per programari a Evas. Si us plau, reviseu la instal·lació d'Evas i Ecore i comproveu que aquests
    siguin compatibles amb el motor de renderització de memòria intermèdia per programari.

en: Enlightenment cannot initialize E_Intl!
ca: Enlightenment no pot inicialitzar E_Intl!

en: Enlightenment cannot initialize its emergency alert system.
    Have you set your DISPLAY variable?
ca: Enlightenment no pot inicialitzar el sistema d'avisos d'emergència.
    Heu configurat la variable DISPLAY?

en: Enlightenment cannot create directories in your home directory.
    Perhaps you have no home directory or the disk is full?
ca: Enlightenment no pot crear carpetes en el vostre directori personal.
    Potser no teniu un directori personal o bé el disc està ple.

en: Enlightenment cannot set up its file registry system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de registre de fitxers.

en: Enlightenment cannot set up its config system.
ca: Enlightenment no pot configurar el seu sistema d'accions.

en: Enlightenment cannot set up its environment.
ca: Enlightenment no pot configurar el seu entorn.

en: Enlightenment cannot set up paths for finding files.
    Perhaps you are out of memory?
ca: Enlightenment no pot establir les rutes de recerca de fitxers.
    Potser no disposeu de prou memòria.

en: Enlightenment cannot set up its font system.
ca: Enlightenment no pot configurar les fonts de sistema.

en: Enlightenment cannot set up its theme system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de temes.

en: Enlightenment cannot initialize the FDO desktop system.
    Perhaps you lack permissions on ~/.cache/efreet or are
    out of memory or disk space?
ca: Enlightenment no pot inicialitzar el sistema d'escriptori FDO.
    Potser no teniu permisos a ~/.cache/efreet o 
    no disposeu de prou memòria o espai de disc.

en: Enlightenment cannot set up its intl system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de suport internacional.

en: Enlightenment cannot set up its actions system.
ca: Enlightenment no pot configurar el seu sistema d'accions.

en: Enlightenment cannot set up its powersave modes.
ca: Enlightenment no pot configurar el mòdul d'estalvi d'energia.

en: Enlightenment set up window management for all the screens on your system
    failed. Perhaps another window manager is running?
ca: Enlightenment ha fallat quan intentava configurar les pantalles del sistema
    Potser hi ha un altre gestor de finestres actiu?

en: Enlightenment cannot set up its pointer system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de punter.

en: Enlightenment cannot set up its scale system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema d'escalat.

en: Enlightenment cannot set up its init screen.
ca: Enlightenment no pot configurar la pantalla d'inici.

en: Enlightenment cannot configure the backlight.
ca: Enlightenment no pot configurar la llum de fons.

en: Enlightenment cannot configure the DPMS settings.
ca: Enlightenment no pot configurar les opcions DPMS.

en: Enlightenment cannot set up its desk locking system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de bloqueig d'escriptori.

en: Enlightenment cannot initialize the System Command system.
ca: Enlightenment no pot inicialitzar el sistema de comandes del sistema.

en: Enlightenment cannot set up its exec system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema d'execució.

en: Enlightenment cannot initialize the File manager.
ca: Enlightenment no pot inicialitzar el gestor de fitxers.

en: Enlightenment cannot set up its msg system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de missatges.

en: Enlightenment cannot set up its grab input handling system.
ca: Enlightenment no pot configurar la gestió de la captura d'entrada.

en: Enlightenment cannot set up its module system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de mòduls.

en: Enlightenment cannot setup remember settings.
ca: Enlightenment no pot inicialitzar la configuració de memorització.

en: Enlightenment cannot set up its gadget control system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de control de ginys.

en: Enlightenment cannot set up its toolbars.
ca: Enlightenment no pot configurar la barra d'eines.

en: Enlightenment cannot set up its desktop background system.
ca: Enlightenment no pot configurar el fons de pantalla d'escriptori.

en: Enlightenment cannot configure the mouse settings.
ca: Enlightenment no pot configurar les preferències del ratolí.

en: Enlightenment cannot set up its bindings system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de dreceres.

en: Enlightenment cannot initialize the Thumbnailing system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema de miniatures.

en: Enlightenment cannot initialize the Icon Cache system.
ca: Enlightenment no pot establir el sistema d'icones memòria cau.

en: Enlightenment cannot initialize the Update system.
ca: Enlightenment no pot inicialitzar l'actualització del sistema.

en: Enlightenment cannot initialize its desktop environment.
ca: Enlightenment no pot inicialitzar l'entorn d'escriptori.

en: Enlightenment cannot set up its order file system.
ca: Enlightenment no pot configurar el sistema d'ordre de fitxers.

en: Welcome to Enlightenment
ca: Benvingut a Enlightenment

en: Version: %s
ca: Versió: %s

en: You are executing enlightenment directly. This is
    bad. Please do not execute the "enlightenment"
    binary. Use the "enlightenment_start" launcher. It
    will handle setting up environment variables, paths,
    and launching any other required services etc.
    before enlightenment itself begins running.
ca: Esteu executant enlightnement directament. Això és
    dolent. Si us plau no executeu el binari "enlightenment",
    utilitzeu el llançador "enlightenment_start".
    Us permetrà gestionar variables d'entorn, rutes,
     i llançarà qualsevol altre servei que requereixi
    abans que enlightenment comenci a executar-se.

en: Enlightenment cannot create a compositor.
ca: Enlightenment no pot crear un compositor.

en: Enlightenment cannot set up its dnd system.
ca: Enlightenment no pot utilitzar el sistema dnd.

en: Enlightenment crashed early on start and has been restarted
ca: Enlightenment ha fallat poc després d'arrencar i serà reiniciat.

en: Loading Module: %s
ca: Carregant mòdul:%s

en: Error loading Module
ca: Error carregant mòdul

en: Module does not contain all needed functions
ca: El mòdul no conté totes les funcions necessàries

en: Enlightenment %s Module
ca: Mòdul %s d'Enlightenment

en: Keep
ca: Manté

en: Unstable module tainting
ca: Comprovació de mòduls inestables

en: I know
ca: Ho sé

en: Float
ca: Flota

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Top-left Corner
ca: Cantonada superior esquerra

en: Top-right Corner
ca: Cantonada superior dreta

en: Bottom-left Corner
ca: Cantonada inferior esquerra

en: Bottom-right Corner
ca: Cantonada inferior dreta

en: Left-top Corner
ca: Cantonada superior esquerra

en: Right-top Corner
ca: Cantonada superior dreta

en: Left-bottom Corner
ca: Cantonada inferior esquerra

en: Right-bottom Corner
ca: Cantonada inferior dreta

en: Shelf #%d
ca: Tauler número %d

en: Shelf Autohide Error
ca: Error en amagar el tauler

en: Add New Shelf
ca: Afegeix nou tauler

en: Shelf Error
ca: Error del tauler

en: A shelf with that name already exists!
ca: Ja existeix un tauler amb aquest nom!

en: Stop Moving Gadgets
ca: Finalitza moure ginys

en: Begin Moving Gadgets
ca: Moure ginys

en: Are you sure you want to delete this shelf?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest tauler?

en: A shelf with that name and id already exists!
ca: Ja existeix un tauler amb aquest nom i aquest id!

en: Rename Shelf
ca: Canvia nom tauler

en: Contents
ca: Continguts

en: Orientation
ca: Orientació

en: Autohide
ca: Amaga automàticament

en: Refresh
ca: Refresca

en: Logout problems
ca: Problemes de sortida

en: Logout now
ca: Sortir immediatament

en: Wait longer
ca: Espera més temps

en: Cancel Logout
ca: Cancel·la sortida

en: Enlightenment is busy with another request
ca: Enlightenment està ocupat amb una altra petició

en: EEK! This should not happen
ca: LLAMPS I TRONS! Això no hauria de passar

en: Select Theme
ca: Seleccioneu tema

en: Set As Theme
ca: Estableix com a tema

en: EFM Toolbar
ca: Barra d'eines EFM

en: Bother me later
ca: Demana'm-ho més tard

en: Never tell me
ca: No m'ho demanis mai

en: Update Notice
ca: Notificació d'actualitzacions

en: Cannot exit - immortal windows.
ca: No es pot sortir - finestres immortals.

en: In the future
ca: En el futur

en: In the last minute
ca: L'últim minut

en: Last year | %li Years ago
ca[0]: El darrer any
ca[1]: Fa %li anys

en: Last month | %li Months ago
ca[0]: Últim mes
ca[1]: Fa %li  mesos

en: Last week | %li Weeks ago
ca[0]: La darrera setmana
ca[1]: Fa %li setmanes

en: Yesterday | %li Days ago
ca[0]: Ahir
ca[1]: Fa %li dies

en: An hour ago | %li Hours ago
ca[0]: Fa una hora
ca[1]: Fa %li hores

en: A minute ago | %li Minutes ago
ca[0]: Fa un minut
ca[1]: Fa %li minuts

en: Error creating directory
ca: Error creant directori

en: %s Configuration Updated
ca: Configuració %s actualitzada

en: Never
ca: Mai

en: A second | %li Seconds
ca[0]: Un segon
ca[1]: %li segons

en: One year | %li Years
ca[0]: Un any
ca[1]: %li anys

en: One month | %li Months
ca[0]: Un mes
ca[1]: %li mesos

en: One week | %li Weeks
ca[0]: Una setmana
ca[1]: %li setmanes

en: One day | %li Days
ca[0]: Un dia
ca[1]: %li sies

en: An hour | %li Hours
ca[0]: Una hora
ca[1]: %li hores

en: A minute | %li Minutes
ca[0]: Un minut
ca[1]: %li minuts

en: Resolution:
ca: Resolució:

en: Mime-type:
ca: Tipus-mime:

en: Length:
ca: Longitud:

en: Used:
ca: Utilitzat:

en: Reserved:
ca: Reservat:

en: Mount status:
ca: Estat muntatge:

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Read Only
ca: Només lectura

en: Read-Write
ca: Lectura-Escriptura

en: Unmounted
ca: Desmuntat

en: You
ca: Vós

en: Protected
ca: Protegit

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Add to Favorites
ca: Afegeix a preferits

en: Go up a Directory
ca: Puja un directori

en: Application Menu
ca: Menú d'aplicació

en: Backlight
ca: Llum de fons

en: Backlight Controls
ca: Controls llum de fons

en: Battery Monitor Settings
ca: Opcions del monitor de la bateria

en: Show alert when battery is low
ca: Mostra una alerta quan la bateria estigui baixa

en: Use desktop notifications for alert
ca: Utilitza notificacions d'escriptori per a avisos

en: Check every:
ca: Comprova cada:

en: Suspend when below:
ca: Atura temporalment quan estigui per sota de:

en: Hibernate when below:
ca: Hiberna quan estigui per sota de:

en: Shutdown when below:
ca: Apaga quan estigui per sota de:

en: Polling
ca: Comprova

en: Show low battery alert
ca: Mostra alerta de bateria baixa

en: Alert when at:
ca: Alerta quan:

en: Auto dismiss in...
ca: Descarta automàticament en...

en: Alert
ca: Avisa

en: Auto Detect
ca: Detecció automàtica

en: Fuzzy Mode
ca: Mode borrós

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Battery
ca: Bateria

en: Power Management Timing
ca: Temporització gestió d'energia

en: Your battery is low!
ca: La bateria és baixa!

en: AC power is recommended.
ca: Es recomana connectar al corrent elèctric.

en: N/A
ca: N/D

en: Battery Meter
ca: Mesurador bateria

en: Pairable
ca: Aparellable

en: Clock Settings
ca: Preferències rellotge

en: Clock
ca: Rellotge

en: Analog
ca: Analògic

en: Seconds
ca: Segons

en: Date
ca: Data

en: Full
ca: Sencera

en: Numbers
ca: Números

en: Date Only
ca: Només data

en: Week
ca: Setmana

en: Start
ca: Inici

en: Weekend
ca: Cap de setmana

en: Days
ca: Dies

en: Toggle calendar
ca: Alterna calendari

en: Startup Applications
ca: Aplicacions d'inici

en: Restart Applications
ca: Reinicia aplicacions

en: Screen Lock Applications
ca: Aplicacions bloqueig pantalla

en: Screen Unlock Applications
ca: Aplicacions desbloqueig pantalla

en: Order
ca: Ordre

en: Personal Application Launchers
ca: Llançadors d'aplicacions personals

en: Default Applications
ca: Aplicacions per defecte

en: Custom Browser Command
ca: Personalització comanda navegació

en: Browser
ca: Navegador

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: Trash
ca: Paperera

en: Selected Application
ca: Aplicació seleccionada

en: Desktop Environments
ca: Entorn d'escriptori

en: Execution
ca: Execució

en: Only launch single instances
ca: Executa una única instància

en: X11 Basics
ca: Opcions bàsiques X11

en: Load X Resources
ca: Carrega recursos X

en: Load X Modifier Map
ca: Carrega mapa modificador de X

en: Major Desktops
ca: Escriptoris principals

en: Start GNOME services on login
ca: Inicia serveis GNOME a l'arrencar

en: Start KDE services on login
ca: Inicia serveis KDE en arrencar

en: Show applications only for Environment
ca: Mostra les aplicacions només per Environment

en: Any
ca: Qualsevol

en: Create Application Launcher
ca: Crea llançador aplicacions

en: ACPI Bindings Settings
ca: Paràmetres de les dreceres ACPI

en: ACPI Bindings
ca: Dreceres ACPI

en: Action
ca: Acció

en: Action Params
ca: Paràmetres de l'acció

en: AC Adapter Unplugged
ca: Adaptador de corrent desendollat

en: AC Adapter Plugged
ca: Adaptador de corrent endollat

en: Ac Adapter
ca: Adaptador de corrent

en: Button
ca: Botó

en: Fan
ca: Ventilador

en: Lid Unknown
ca: Tapa desconeguda

en: Lid Closed
ca: Tapa tancada

en: Lid Opened
ca: Tapa oberta

en: Lid
ca: Tapa

en: Power Button
ca: Botó d'engegada

en: Processor
ca: Processador

en: Sleep Button
ca: Botó d'aturada temporal

en: Thermal
ca: Tèrmic

en: Video
ca: Vídeo

en: Zoom Out
ca: Disminueix zoom

en: Zoom In
ca: Augmenta zoom

en: Brightness Down
ca: Disminueix brillantor

en: Brightness Up
ca: Augmenta brillantor

en: Assist
ca: Ajuda

en: Mute
ca: Silencia

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Volume Down
ca: Volum avall

en: Volume Up
ca: Volum amunt

en: Tablet On
ca: Tauleta activada

en: Tablet Off
ca: Tauleta desactivada

en: Screenlock
ca: Bloqueig pantalla

en: Battery Button
ca: Botó bateria

en: Tablet Disabled
ca: Tauleta desactivada

en: Tablet Enabled
ca: Tauleta activada

en: Tablet
ca: Tauleta

en: <None>
ca: <Cap>

en: ACPI Binding
ca: Drecera ACPI

en: Edge Bindings Settings
ca: Preferències dreceres cantonada

en: Edge Bindings
ca: Dreceres de cantonada

en: Modify
ca: Modifica

en: Delete All
ca: Elimina-ho tot

en: Mouse Button
ca: Botó de ratolí

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Allow binding activation with fullscreen windows
ca: Permetre drecera activació a finestres de pantalla completa

en: Allow binding activation with multiple screens (DANGEROUS!)
ca: Permetre drecera activació amb múltiples escriptoris (PERILLÓS!)

en: Edge Binding Sequence
ca: Seqüència per la drecera de cantonada

en: Clickable edge
ca: Cantonada clicable

en: Drag only
ca: Només arrossega

en: No edge selected
ca: No s'ha seleccionat cap vora

en: Edge Binding Error
ca: Error drecera cantonada

en: SHIFT
ca: MAJÚS

en: WIN
ca: Super

en: Left Edge
ca: Vora esquerra

en: Top Edge
ca: Vora superior

en: Right Edge
ca: Vora dreta

en: Bottom Edge
ca: Vora inferior

en: Top Left Edge
ca: Cantonada superior esquerra

en: Top Right Edge
ca: Cantonada superior dreta

en: Bottom Right Edge
ca: Cantonada inferior dreta

en: Bottom Left Edge
ca: Cantonada inferior esquerra

en: (left clickable)
ca: (esquerra clicable)

en: (clickable)
ca: (clicable)

en: Single key
ca: Tecla única

en: Key Bindings Settings
ca: Preferències dreceres de teclat

en: Key Bindings
ca: Dreceres teclat

en: Restore Default Bindings
ca: Restaura a dreceres predeterminades

en: Binding Key Error
ca: Error de drecera de teclat

en: Mouse Bindings Settings
ca: Preferències dreceres ratolí

en: Mouse Binding Error
ca: Error drecera de ratolí

en: Mouse Bindings
ca: Dreceres ratolí

en: Action Context
ca: Context de l'acció

en: Win List
ca: Llista de finestres

en: Popup
ca: Finestra emergent

en: Zone
ca: Zona

en: Manager
ca: Gestor

en: Mouse Buttons
ca: Botons ratolí

en: Mouse Wheels
ca: Rodes ratolí

en: Left button
ca: Botó esquerra

en: Right button
ca: Botó dret

en: Button %i
ca: Botó %i

en: Middle button
ca: Botó central

en: Extra button (%d)
ca: Botó extra (%d)

en: Mouse Wheel Up
ca: Roda ratolí amunt

en: Mouse Wheel Down
ca: Roda ratolí avall

en: Extra Wheel (%d) Up
ca: Roda extra (%d) amunt

en: Extra Wheel (%d) Down
ca: Roda extra (%d) avall

en: Signal Binding Error
ca: Error senyal de drecera

en: Signal and Source must NOT be blank!
ca: El senyal i l'origen NO poden estar buits!

en: Add Signal Binding
ca: Afegir senyal de drecera

en: Source:
ca: Font:

en: Signal:
ca: Senyal:

en: Signal Bindings
ca: Senyals de drecera

en: Signal Bindings Settings
ca: Preferències senyals de drecera

en: Help
ca: Ajuda

en: Input
ca: Entrada

en: Dialog Settings
ca: Preferències de diàleg

en: General Settings
ca: Preferències generals

en: Disable Confirmation Dialogs
ca: Desactiva els diàlegs de confirmació

en: Normal Windows
ca: Finestres normals

en: Default Settings Dialogs Mode
ca: Mode dels diàlegs per defecte

en: Basic Mode
ca: Mode bàsic

en: Advanced Mode
ca: Mode avançat

en: Remember size and position of dialogs
ca: Recorda mida i posició dels diàlegs

en: Default Dialog Mode
ca: Mode de diàleg per defecte

en: Profile Selector
ca: Selector de perfil

en: Available Profiles
ca: Perfils disponibles

en: Select a profile
ca: Selecciona perfil

en: Scratch
ca: Reinicialitza

en: Reset
ca: Restableix

en: Selected profile: %s
ca: Perfil seleccionat: %s

en: Add New Profile
ca: Afegeix nou perfil

en: Are you sure you want to delete this profile?
ca: Està segur que vol eliminar aquest perfil?

en: Dialogs
ca: Diàlegs

en: Profiles
ca: Perfils

en: Desk Settings
ca: Preferències d'escriptori

en: Wallpaper
ca: Fons de pantalla

en: Set
ca: Configura

en: Screen Lock Settings
ca: Configuració del bloqueig de pantalla

en: Lock on Startup
ca: Bloqueig a l'inici de la sessió

en: Lock on Suspend
ca: Bloqueig en aturada temporal

en: Use System Authentication
ca: Utilitza autentificació de sistema

en: Use Personal Screenlock Password (insecure)
ca: Utilitza contrasenya personal de bloqueig de pantalla (insegur)

en: Use PIN (insecure)
ca: Utilitza PIN (insegur)

en: Personal Screenlock Password (insecure)
ca: Contrasenya personal de bloqueig de pantalla (insegur)

en: PIN Entry (insecure)
ca: Entrasa PIN (insegur)

en: Locking
ca: Bloqueig

en: Keyboard Layout
ca: Disposició teclat

en: Show on all screens
ca: Mostra en totes les pantalles

en: Show on current screen
ca: Mostra a la pantalla actual

en: Show on screen #:
ca: Mostra en la pantalla número:

en: Login Box
ca: Diàleg d'inici de sessió

en: %1.0f seconds
ca: %1.0f segons

en: Timers
ca: Temporitzadors

en: Theme Defined
ca: Definit pel tema

en: Theme Wallpaper
ca: Tema del fons de pantalla

en: Current Wallpaper
ca: Fons de pantalla actual

en: Select a Background...
ca: Seleccioneu un fons...

en: Hide Logo
ca: Oculta logo

en: Virtual Desktops Settings
ca: Preferències d'escriptoris virtuals

en: Number of Desktops
ca: Nombre d'escriptoris

en: Desktops
ca: Escriptoris

en: Flip when dragging objects to the screen edge
ca: Canvia quan s'arrosseguin objectes a la cantonada de la pantalla

en: Wrap desktops around when flipping
ca: Mostra escriptoris quan es canviï

en: Backlight Settings
ca: Preferències llum de fons

en: Normal Backlight
ca: Llum de fons normal

en: Dim Backlight
ca: Llum de fons atenuada

en: Idle Fade Time
ca: Retard abans d'atenuació

en: %1.0f second(s)
ca: %1.0f segon(s)

en: Fade Time
ca: Temps d'esvaïment

en: %1.1f second(s)
ca: %1.1f segon(s)

en: Dimming
ca: Atenuació

en: Screen Blank Settings
ca: Configuració de pantalla en blenc

en: Enable screen blanking
ca: Activa l'aturada de pantalla

en: Timeout
ca: Temps d'espera

en: Suspend on blank
ca: Atura temporalment quan s'apagui la pantalla

en: Suspend even if AC
ca: Atura temporalment tot i estar connectat al corrent

en: Suspend delay
ca: Retard aturada temporal

en: %1.0f minutes
ca: %1.0f minuts

en: Disable blanking for Fullscreen Windows
ca: Desactiva l'esborrat de pantalla completa

en: Blanking
ca: Aturada pantalla

en: Wake on notification
ca: Avís de notificacions

en: Wake on urgency
ca: Avís quan urgent

en: Wakeups
ca: Avisos

en: Virtual Desktops
ca: Escriptoris virtuals

en: Screen Lock
ca: Bloqueig de pantalla

en: Desk
ca: Escriptori

en: Configuration Panel
ca: Tauler de configuració

en: Show configurations in menu
ca: Mostra configuracions en el menú

en: Settings Panel
ca: Tauler de configuració

en: Interaction Settings
ca: Preferències interacció

en: Thumbscroll
ca: Desplaçament miniatures

en: Enable Thumbscroll
ca: Activa desplaçament miniatures

en: Threshold for a thumb drag
ca: Llindar per a arrossegament de miniatures

en: Threshold for applying drag momentum
ca: Llindar per l'aplicació d'un impuls d'arrossegament

en: %1.0f pixels/s
ca: %1.0f píxels/seg

en: Friction slowdown
ca: Desacceleració per fricció

en: Mouse Settings
ca: Preferències ratolí

en: Show Cursor
ca: Mostra cursor

en: Idle effects
ca: Efectes d'inactivitat

en: Mouse Hand
ca: Mà del ratolí (Esquerra/Dreta)

en: Acceleration
ca: Acceleració

en: Threshold
ca: Llindar

en: Buttons
ca: Botons

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Touch
ca: Tàctil

en: Input Method Settings
ca: Preferències del mètode d'entrada

en: Input Method Selector
ca: Selector del mètode d'entrada

en: Use No Input Method
ca: No utilitzis cap mètode d'entrada

en: Setup Selected Input Method
ca: Configura el mètode d'entrada seleccionat

en: New
ca: Nou

en: Import...
ca: Importa...

en: Input Method Parameters
ca: Paràmetres mètode entrada

en: Execute Command
ca: Executa comanda

en: Setup Command
ca: Configura comanda

en: Exported Environment Variables
ca: Variables d'entorn exportades

en: Select an Input Method Settings...
ca: Seleccioneu preferències del mètode entrada...

en: Input Method Config Import Error
ca: Error en la importació de la configuració del mètode d'entrada

en: Language Settings
ca: Preferències de llengua

en: Desklock Language Settings
ca: Preferències de llengua en el bloqueig de pantalla

en: Possible Locale problems
ca: Possibles problemes en la configuració de localització

en: Language Selector
ca: Selecció d'idioma

en: System Default
ca: Per defecte

en: Locale Selected
ca: Idioma seleccionat

en: Locale
ca: Localització

en: Language
ca: Llengua

en: Menu Settings
ca: Preferències del menú

en: Enlightenment Default
ca: Paràmetres per defecte Enlightenment

en: Personal Default
ca: Paràmetres per defecte personals

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Favorites
ca: Preferits

en: Applications Display
ca: Visualització d'aplicacions

en: Generic
ca: Genèric

en: Comments
ca: Comentaris

en: Gadgets
ca: Ginys

en: Show gadget settings in top-level
ca: Mostra les preferències dels ginys al nivell superior

en: Margin
ca: Marges

en: %2.0f pixels
ca: %2.0f píxels

en: Cursor Margin
ca: Marge del cursor

en: Autoscroll
ca: Autodesplaçament

en: Disable icons in menus
ca: Desactiva icones en els menús

en: Menu Scroll Speed
ca: Velocitat de desplaçament del menú

en: %5.0f pixels/s
ca: %5.0f píxels/s

en: Fast Mouse Move Threshold
ca: Llindar moviment ràpid ratolí

en: %4.0f pixels/s
ca: %4.0f píxels/s

en: Click Drag Timeout
ca: Temps d'espera per arrossegar

en: Miscellaneous
ca: Divers

en: Environment Variables
ca: Variables d'entorn

en: Unset
ca: No assignat

en: Search Path Settings
ca: Preferències rutes de cerca

en: Data
ca: Informació

en: Images
ca: Imatges

en: Icons
ca: Icones

en: Backgrounds
ca: Fons de pantalla

en: Messages
ca: Missatges

en: Enlightenment Paths
ca: Rutes Enlightenment

en: Default Directories
ca: Directoris per defecte

en: User Defined Directories
ca: Directoris definits per l'usuari

en: Search Directories
ca: Directoris de cerca

en: Performance Settings
ca: Preferències de rendiment

en: Application priority
ca: Prioritat aplicacions

en: Power Management Settings
ca: Preferències de la gestió d'energia

en: Levels Allowed
ca: Nivells permesos

en: Time to defer power-hungry tasks
ca: Temps d'espera per ajornar tasques intensives

en: Min
ca: Mín

en: Max
ca: Màx

en: Level
ca: Nivell

en: e.g. Saving to disk
ca: Ex: Guardant al disc

en: Low
ca: Baix

en: Medium
ca: Mig

en: High
ca: Alt

en: Extreme
ca: Extrem

en: Performance
ca: Rendiment

en: Power Management
ca: Gestió d'energia

en: Screen Setup
ca: Preferències pantalla

en: Clone
ca: Clona

en: Left of
ca: A l'esquerra de

en: Right of
ca: A la dreta de

en: Outputs
ca: Sortides

en: Laptop lid
ca: Tapa portàtil

en: Priority
ca: Prioritat

en: Relative
ca: Relatiu

en: To
ca: A

en: Restore on start
ca: Restaura configuració a l'arrancar

en: Hotplug
ca: Connexió en calent de monitor

en: Lid Events
ca: Esdeveniments de tapa

en: Configured Shelves: Display %d
ca: Taulers configurats: Mostra %d

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar "%s"?

en: Confirm Shelf Deletion
ca: Confirmeu eliminació tauler

en: Default Border Style
ca: Estil de vora per defecte

en: Window Border Selection
ca: Selecció de la vora de la finestra

en: Remember this Border for this window next time it appears
ca: Recorda la vora d'aquesta finestra la propera vegada que torni a aparèixer

en: Title Bar
ca: Barra de títol

en: Menu Item
ca: Element menú

en: Menu Title
ca: Títol menú

en: Textblock Plain
ca: Bloc de text pla

en: Textblock Light
ca: Bloc de text ressaltat

en: Textblock Big
ca: Bloc de text gros

en: Move Text
ca: Mou text

en: Resize Text
ca: Redimensiona text

en: Winlist Title
ca: Títol llista finestres

en: Settings Heading
ca: Capçalera de preferències

en: About Title
ca: Títol del Quant a

en: About Version
ca: Versió del Quant a

en: Button Text
ca: Botó de text

en: Desklock Title
ca: Títol bloqueig d'escriptori

en: Desklock Password
ca: Contrasenya de desbloqueig

en: Dialog Error
ca: Error de diàleg

en: Exebuf Command
ca: Comanda Exebuf

en: Splash Title
ca: Títol pantalla flaix

en: Splash Text
ca: Text pantalla flaix

en: Splash Version
ca: Versió pantalla flaix

en: Digital Clock
ca: Rellotge digital

en: Widgets
ca: Ginys

en: Entry
ca: Entrada

en: Frame
ca: Marc

en: Label
ca: Etiqueta

en: Slider
ca: Control lliscant

en: Radio Buttons
ca: Botons de selecció

en: Check Buttons
ca: Botons d'opció

en: Text List Item
ca: Element llista de text

en: List Item
ca: Element llista

en: List Header
ca: Capçalera llista

en: Filemanager
ca: Gestor de fitxers

en: Desktop Icon
ca: Icona Escriptori

en: Small
ca: Petita

en: Large
ca: Gran

en: Small Styled
ca: Estil petit

en: Normal Styled
ca: Estil normal

en: Large Styled
ca: Estil gran

en: Font Settings
ca: Configuració de font

en: Tiny
ca: Molt petita

en: Big
ca: Gran

en: Really Big
ca: Realment gran

en: Huge
ca: Enorme

en: %d pixel | %d pixels
ca[0]: %d píxel
ca[1]: %d píxels

en: Enable Custom Font Classes
ca: Activa personalització de tipus de font

en: Font Classes
ca: Tipus de font

en: Enable Font Class
ca: Activa tipus de font

en: Hinting
ca: Millora

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Font Fallbacks
ca: Fonts alternatives

en: Fallback Name
ca: Nom font alternativa

en: Enable Fallbacks
ca: Habilita fonts alternatives

en: Hinting / Fallbacks
ca: Millora / Alternatives

en: Scale Settings
ca: Preferències escalat

en: DPI Scaling
ca: Escalat DPI

en: Don't Scale
ca: No Escalis

en: Scale relative to screen DPI
ca: Escalat relatiu als DPI de pantalla

en: Base DPI (Currently %i DPI)
ca: DPI base (Actualment %i DPI)

en: Custom scaling factor
ca: Factor d'escalat personalitzat

en: Policy
ca: Polítiques

en: Minimum
ca: Mínima

en: %1.2f times
ca: %1.2f vegades

en: Maximum
ca: Màxima

en: Constraints
ca: Restriccions

en: Theme Selector
ca: Selector de tema

en: Missing Application
ca: No s'ha trobat aplicació

en: Theme File Error
ca: Error fitxer del tema

en: Select a Theme...
ca: Escull un tema

en: Theme Import Error
ca: Error en la importació del tema

en: Transition Settings
ca: Opcions de transició

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Startup
ca: Inicialització

en: Desk Change
ca: Canvi d'escriptori

en: Background Change
ca: Canvi fons de pantalla

en: Transitions
ca: Transicions

en: Wallpaper Settings
ca: Preferències fons de pantalla

en: Go up a directory
ca: Puja un directori

en: Use Theme Wallpaper
ca: Utilitza fons de pantalla del tema

en: Where to place the Wallpaper
ca: On es desa el fons de pantalla

en: All Desktops
ca: Tots els escriptoris

en: This Desktop
ca: Aquest escriptori

en: This Screen
ca: Aquesta pantalla

en: Application Theme Settings
ca: Preferències tema aplicacions

en: Match Enlightenment theme if possible
ca: Adaptar-se al tema Enlightenment si és possible

en: Enable X Application Settings
ca: Activa preferències aplicació

en: GTK Applications
ca: Aplicacions GTK

en: Enable icon theme for applications
ca: Activa tema d'icones per aplicacions

en: Enable icon theme for Enlightenment
ca: Activa tema d'icones per Enlightenment

en: Theme
ca: Tema

en: Application Theme
ca: Tema aplicacions

en: Borders
ca: Vores

en: Scaling
ca: Escalat

en: Window List Menu Settings
ca: Preferències menú llista finestres

en: Group By
ca: Agrupa per

en: Include windows from other screens
ca: Inclou finestres d'altres pantalles

en: Separate Groups By
ca: Separa grups per

en: Using separator bars
ca: Utilitzant barres separadores

en: Using menus
ca: Utilitzant menús

en: Grouping
ca: Agrupament

en: Alphabetical
ca: Alfabètic

en: Window stacking layer
ca: Capa d'agrupament de finestres

en: Most recently used
ca: Utilitzades recentment

en: Sort Order
ca: Ordenació per tipus

en: Group with owning desktop
ca: Agrupa per escriptori propi

en: Group with current desktop
ca: Agrupa per l'escriptori actual

en: Separate group
ca: Grup separat

en: Warp to owning desktop
ca: Envia a l'escriptori propietari

en: Iconified Windows
ca: Finestres minimitzades

en: Limit caption length
ca: Limita llargada títol

en: %1.0f Chars
ca: %1.0f caràcters

en: Captions
ca: Títols

en: Focus Settings
ca: Opcions de focus

en: Click Window to Focus
ca: Clic a finestra per enfocar

en: Window under the Mouse
ca: Finestra sota el ratolí

en: Most recent Window under the Mouse
ca: Finestra més recent sota el ratolí

en: Raise windows on mouse over
ca: Eleva les finestres quan el ratolí estigui damunt

en: Focus Policy
ca: Polítiques de focus

en: Click
ca: Clic

en: Pointer
ca: Punter

en: Sloppy
ca: Segueix finestra

en: New Window Focus
ca: Focus a finestra nova

en: No window
ca: Cap finestra

en: All windows
ca: Totes les finestres

en: Only dialogs
ca: Només diàlegs

en: Only dialogs with focused parent
ca: Només diàlegs amb focus al pare

en: Autoraise
ca: Elevació automàtica

en: Delay before raising:
ca: Retard abans d'elevació automàtica:

en: Raise Window
ca: Eleva finestra

en: Raise when starting to move or resize
ca: Eleva quan es mogui o es redimensioni

en: Raise when reverting focus
ca: Eleva quan reverteixi l'enfocament

en: Active Window Hint Policy
ca: Polítiques de suggeriment de finestra activa

en: Ignore hint
ca: Ignora suggeriment

en: Animate on hint
ca: Anima en suggerir

en: Activate on hint
ca: Activa en suggerir

en: Activate if on visible desk
ca: Activa si escriptori visible

en: Hints
ca: Suggeriments

en: Warping
ca: Enviament punter

en: Prevent all forms of pointer warping
ca: Evita l'enviament del punter

en: Slide pointer to a new window which is focused
ca: Llisca el punter a la nova finestra enfocada

en: Warp speed
ca: Velocitat enviament punter

en: Other Settings
ca: Altres configuracions

en: Always pass click events to programs
ca: Sempre envia els esdeveniments de clic als programes

en: Click raises the window
ca: Clic per elevar finestra

en: Click focuses the window
ca: Clic per enfocar finestra

en: Refocus last window on desktop switch
ca: Reenfoca la darrera finestra en el canvi d'escriptori

en: Focus last focused window on lost focus
ca: Enfoca la darrera finestra al perdre focus

en: Window Display
ca: Visualització finestra

en: Border Icon
ca: Icona de vora

en: User defined
ca: Definit per usuari

en: Application provided
ca: Icones de l'aplicació

en: Move Geometry
ca: Geometria desplaçament

en: Display information
ca: Mostra informació

en: Follows the window
ca: Segueix la finestra

en: Resize Geometry
ca: Geometria de redimensió

en: Display
ca: Pantalla

en: Placement
ca: Disposició

en: Smart Placement
ca: Disposició intel·ligent

en: Don't hide Gadgets
ca: No ocultis ginys

en: Place at mouse pointer
ca: Situa al punter del ratolí

en: Place manually with the mouse
ca: Situa manualment amb el ratolí

en: Group with windows of the same application
ca: Agrupa amb les finestres de la mateixa aplicació

en: Switch to desktop of new window
ca: Canvia a escriptori de la nova finestra

en: New Windows
ca: Noves finestres

en: Animate
ca: Anima

en: Linear
ca: Lineal

en: Accelerate, then decelerate
ca: Accelera, llavors desaccelera

en: Accelerate
ca: Accelera

en: Decelerate
ca: Desaccelera

en: Pronounced accelerate
ca: Acceleració pronunciada

en: Pronounced decelerate
ca: Desacceleració pronunciada

en: Pronounced accelerate, then decelerate
ca: Acceleració pronunciada, llavors desaccelera

en: Bounce
ca: Rebota

en: Bounce more
ca: Rebota més

en: Shading
ca: Ombrejat

en: Keep windows within the visual screen limits
ca: Manté finestres dins del límit visual de pantalla

en: Allow windows partly out of the visual screen limits
ca: Permet finestres parcialment fora dels límits de pantalla

en: Allow windows completely out of visual screen limits
ca: Permet finestres completament fora dels límits de pantalla

en: Screen Limits
ca: Límits de pantalla

en: Window Geometry
ca: Geometria de finestra

en: Resist obstacles
ca: Resistència a obstacles

en: Other windows
ca: Altres finestres

en: Edge of the screen
ca: Vora de la pantalla

en: Desktop gadgets
ca: Ginys d'escriptori

en: Resistance
ca: Resistència

en: Smart expansion
ca: Expansió intel·ligent

en: Fill available space
ca: Omple espai disponible

en: Direction
ca: Direcció

en: Both
ca: Tots

en: Manipulation
ca: Manipulació

en: Allow manipulation of maximized windows
ca: Permet manipulació de finestres maximitzades

en: Allow windows above fullscreen window
ca: Permet finestres per sobre de finestra a pantalla completa

en: Maximization
ca: Maximització

en: Automatically accept changes after:
ca: Accepta automàticament els canvis després de:

en: Move by
ca: Mou per

en: Resize by
ca: Redimensiona per

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Limit resize to useful geometry
ca: Limita la redimensió al límit de la geometria útil

en: Ensure initial placement of windows inside useful geometry
ca: Assegura lloc inicial de finestres dins de geometria útil

en: Adjust windows on shelf hide
ca: Ajusta les finestres quan s'oculti el tauler

en: Follow Move
ca: Segueix moviment

en: Follow Resize
ca: Segueix redimensionat

en: Follow Raise
ca: Segueix elevació

en: Follow Lower
ca: Segueix sota

en: Follow Layer
ca: Segueix capa

en: Follow Desktop
ca: Segueix escriptori

en: Follow Iconify
ca: Segueix minimitzat

en: Transients
ca: Transicions

en: Window Process Management
ca: Gestió dels processos de finestra

en: Kill process if unclosable
ca: Mata procés si no es pot tancar

en: Kill process instead of client
ca: Mata procés enlloc del client

en: Kill timeout:
ca: Temps d'espera per matar:

en: Ping interval:
ca: Interval de ping:

en: Window Focus
ca: Focus de finestra

en: Window List Menu
ca: Menú de llista de finestra

en: Window Remembers
ca: Recordatori de finestra

en: Remember internal dialogs
ca: Recorda diàlegs interns

en: Remember file manager windows
ca: Recorda gestor de fitxers de finestres

en: Don't remember file manager windows by directory
ca: No recordis finestres del gestor de fitxers per directori

en: Details
ca: Detalls

en: No selection
ca: Sense selecció

en: Show password
ca: Mostra contrasenya

en: Input requested
ca: Es sol·licita entrada

en: Connection Manager
ca: Gestió de connexions

en: Wifi On
ca: Wifi activat

en: Configure
ca: Configura

en: Cpu Frequency Control Settings
ca: Preferències control freqüència CPU

en: Restore CPU Power Policy
ca: Restaura política d'energia de CPU

en: Automatic powersaving
ca: Estalvi d'energia automàtica

en: Update poll interval
ca: Actualitza interval de sondeig

en: Fast (4 ticks)
ca: Ràpida (4 ticks)

en: Medium (8 ticks)
ca: Mitjana (8 ticks)

en: Slow (64 ticks)
ca: Lenta (64 ticks)

en: Very Slow (256 ticks)
ca: Molt lenta (256 ticks)

en: Minimum Power State
ca: Energia mínima

en: Maximum Power State
ca: Energia màxima

en: Cpufreq
ca: Freqüència de CPU

en: Lower Power Automatic
ca: Consum baix automàtic

en: Automatic Interactive
ca: Interacció automàtica

en: Minimum Speed
ca: Velocitat mínima

en: Maximum Speed
ca: Velocitat màxima

en: Time Between Updates
ca: Temps entre actualitzacions

en: Set CPU Power Policy
ca: Estableix política d'energia de CPU

en: Set CPU Speed
ca: Assigna velocitat de CPU

en: Powersaving behavior
ca: Comportament estalvi d'energia

en: Power State Min
ca: Mínim d'energia

en: Power State Max
ca: Màxim d'energia

en: CPU Frequency
ca: Freqüència CPU

en: Everything Launcher
ca: Llançador Everything

en: Show Everything Launcher
ca: Mostra llançador Everything

en: Everything Configuration
ca: Configuració Everything

en: Everything Module
ca: Mòdul Everything

en: Run Everything
ca: Executa Everything

en: Everything Settings
ca: Preferències Everything

en: Available Plugins
ca: Connectors disponibles

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

en: Enabled
ca: Activat

en: Show in "All"
ca: Mostra en "Tot"

en: Show in top-level
ca: Mostra al nivell superior

en: Minimum characters for search
ca: Caràcters mínims per a la recerca

en: Plugin Trigger
ca: Llançador del connector

en: Search only when triggered
ca: Només cerca quan s'activa

en: Plugin View
ca: Vista de connectors

en: Detailed
ca: Detallat

en: Animate scrolling
ca: Anima desplaçament

en: Up/Down select next item in icon view
ca: Amunt/Avall selecciona següent element a la vista d'icona

en: Hide input when inactive
ca: Oculta entrada quan sigui inactiva

en: Hide list
ca: Oculta llista

en: Quick Navigation
ca: Navegació ràpida

en: Emacs style (ALT + n,p,f,b,m,i)
ca: Estil Emacs (ALT + n,p,f,b,m,i)

en: Vi style (ALT + h,j,k,l,n,p,m,i)
ca: Estil Vi (ALT + h,j,k,l,n,p,m,i)

en: No Sorting
ca: No ordenis

en: By usage
ca: Per ús

en: Most used
ca: Més usat

en: Last used
ca: Darrer ús

en: Subject Plugins
ca: Connectors personals

en: Action Plugins
ca: Connectors d'acció

en: Object Plugins
ca: Connectors d'objecte

en: Plugins
ca: Connectors

en: Popup Size
ca: Finestra emergent: Mida

en: Popup Width
ca: Finestra emergent: Amplada

en: Popup Height
ca: Finestra emergent: Alçada

en: Popup Align
ca: Finestra emergent: Alineació

en: Edge Popup Size
ca: Finestra emergent: Mida vora

en: Geometry
ca: Geometria

en: Everything Collection
ca: Everything: Col·lecció

en: Everything Starter
ca: Everything: Inicialització

en: Everything Gadgets
ca: Everything: Ginys

en: Plugin
ca: Connector

en: Actions
ca: Accions

en: %d item | %d items
ca[0]: %d element
ca[1]: %d elements

en: No plugins loaded
ca: No s'han carregat connectors

en: Open with...
ca: Obre amb...

en: Open File...
ca: Obre fitxer...

en: Edit Application Entry
ca: Edita aplicació

en: New Application Entry
ca: Nova aplicació

en: Run with Sudo
ca: Executa amb sudo

en: Open Terminal here
ca: Obre un terminal aquí

en: Run Executable
ca: Executa

en: Everything Applications
ca: Everything: Aplicacions

en: Commands
ca: Comandes

en: Terminal Command
ca: Comanda de terminal

en: Sudo GUI
ca: Interfície gràfica de Sudo

en: Everything Plugin
ca: Everything: Connector

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy To ...
ca: Copia a ...

en: Move To ...
ca: Mou a ...

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Open Directory
ca: Obre directori

en: Sort by Date
ca: Ordena per data

en: Sort by Name
ca: Ordena per nom

en: Recent Files
ca: Fitxers recents

en: Everything Files
ca: Everything: Fitxers

en: Show recent files
ca: Mostra fitxers recents

en: Search recent files
ca: Cerca fitxers recents

en: Search cached files
ca: Cerca fitxers en memòria cau

en: Cache visited directories
ca: Directoris visitats en memòria cau

en: Clear cache
ca: Neteja memòria cau

en: Show %s Plugin
ca: Mostra connector %s

en: Browse %s
ca: Navegador %s

en: Show Dialog
ca: Mostra diàleg

en: Switch to Window
ca: Canvia a la finestra

en: Toggle Fullscreen
ca: Alterna a pantalla completa

en: Send to Desktop
ca: Envia a l'escriptori

en: Back
ca: Enrere

en: Other application...
ca: Una altra aplicació...

en: Go To Parent Directory
ca: Vés al directori pare

en: Clone Window
ca: Clona finestra

en: Copy Path
ca: Copia ruta

en: Run
ca: Executa

en: Open
ca: Obre

en: %d file | %d files
ca[0]: %d fitxer
ca[1]: %d fitxers

en: Known Applications
ca: Aplicacions conegudes

en: Suggested Applications
ca: Aplicacions suggerides

en: All Applications
ca: Totes les aplicacions

en: Custom Command
ca: Comanda personalitzada

en: Copying is aborted
ca: Còpia interrompuda

en: Moving is aborted
ca: Desplaçament interromput

en: Deleting is aborted
ca: Eliminació interrompuda

en: Secure deletion is aborted
ca: Eliminació segura interrompuda

en: Unknown operation from slave is aborted
ca: Operació desconeguda interrompuda

en: Copy of %s done
ca: Ha acabat la còpia de %s

en: Copying %s (eta: %s)
ca: Copiant %s (falta: %s)

en: Move of %s done
ca: Ha acabat el desplaçament de %s

en: Moving %s (eta: %s)
ca: Movent %s (falta: %s)

en: Delete done
ca: Eliminació realitzada

en: Deleting files...
ca: Eliminant fitxers...

en: Secure delete done
ca: Eliminació segura realitzada

en: Securely deleting files...
ca: Eliminant fitxers de forma segura...

en: Unknown operation from slave %d
ca: Operació desconeguda de l'esclau %d

en: EFM Navigation
ca: Navegació EFM

en: File Icons
ca: Icones de fitxers

en: File Types
ca: Tipus de fitxers

en: File Icon
ca: Icona de fitxer

en: Basic Info
ca: Informació bàsica

en: Use Generated Thumbnail
ca: Utilitza les miniatures generades

en: Use Theme Icon
ca: Utilitza icones del tema

en: Use Edje File
ca: Utilitza fitxer Edje

en: Use Image
ca: Utilitza imatge

en: Use Default
ca: Utilitza predeterminats

en: Select an Edje file
ca: Seleccioneu un arxiu Edje

en: Select an image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Icon Size
ca: Mida icona

en: View
ca: Vista

en: File Extensions
ca: Extensions fitxer

en: Full Path In Title
ca: Ruta completa al títol

en: Icons On Desktop
ca: Icones a l'escriptori

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Open Dirs In Place
ca: Obre directoris a la mateixa finestra

en: Use Single Click
ca: Obre amb un sol clic

en: 'cp+rm' instead of 'mv'
ca: 'cp+rm' en lloc de 'mv'

en: Use Alternate Selection Modifiers
ca: Utilitza modificadors de selecció alternatius

en: Allow Navigation On Desktop
ca: Permet navegació a l'escriptori

en: Max File Size For Thumbnailing
ca: Mida màxima fitxer de miniatura

en: Spring Delay
ca: Retard per obrir després d'arrossegar

en: Show device icons on desktop
ca: Mostra icones de dispositius a l'escriptori

en: Mount volumes on insert
ca: Munta els volums en inserir

en: Open filemanager on mount
ca: Obre gestor de fitxers en muntar

en: Device
ca: Dispositiu

en: Show tooltip
ca: Mostra ajuda emergent

en: Clamp video size
ca: Mida interval de vídeo

en: Tooltip delay
ca: Retard ajuda emergent

en: Tooltip size (Screen percentage)
ca: Mida ajuda emergent (percentatge pantalla)

en: Tooltips
ca: Consells d'eines

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Navigate
ca: Navega

en: Fileman
ca: Gestor de fitxers

en: No listable items
ca: No hi ha elements al llistat

en: GTK Bookmarks
ca: Marcadors GTK

en: Current Directory
ca: Directori actual

en: Home
ca: Carpeta personal

en: Root
ca: Arrel

en: Navigate...
ca: Navega...

en: Processing %d operation | Processing %d operations
ca[0]: Processant %d operació
ca[1]: Processant %d operacions

en: Filemanager is idle
ca: Gestor de fitxers inactiu

en: EFM Operation Info
ca: Informació operació EFM

en: Background
ca: Fons de pantalla

en: Overlay (Action Toggle)
ca: Superposició (Alterna acció)

en: Desktop Gadgets
ca: Ginys escriptori

en: Available Layers
ca: Capes disponibles

en: Configure Layer
ca: Configura capes

en: Layers
ca: Capes

en: Custom Image
ca: Imatge personalitzada

en: Custom Color
ca: Color personalitzat

en: Animations
ca: Animacions

en: Background Options
ca: Opcions de fons de pantalla

en: Desktop Overlay
ca: Superposició d'escriptori

en: Begin move/resize
ca: Inicia moviment/redimensió

en: Free
ca: Lliure

en: Appearance
ca: Aparença

en: Add other gadgets
ca: Afegir altres ginys

en: Show/hide gadgets
ca: Mostra/oculta ginys

en: Change Gadgets
ca: Canvia ginys

en: IBar Settings
ca: Preferències IBar

en: Selected source
ca: Origen seleccionat

en: Icon Labels
ca: Etiquetes d'icones

en: Show icon label
ca: Mostra etiqueta d'icona

en: Lock icon move
ca: Bloqueja moviment d'icona

en: Track launch
ca: Seguir llançament d'aplicacions

en: Create new IBar source
ca: Crea un nou origen per IBar

en: Enter a name for this new source:
ca: Introdueixi un nom per aquest nou origen:

en: Are you sure you want to delete this bar source?
ca: Està segur que vol eliminar l'orígen d'aquesta barra?

en: Create new Icon
ca: Crea nova icona

en: Add to bar
ca: Afegeix a la barra

en: Remove from bar
ca: Elimina de la barra

en: Icon %s
ca: Icona %s

en: Focus IBar
ca: Enfoca IBar

en: IBox Settings
ca: Preferències IBox

en: Expand When On Desktop
ca: Expandeix quan estigui a l'escriptori

en: Show Icon Label
ca: Mostra etiqueta d'icona

en: Display Name
ca: Mostra nom

en: Display Title
ca: Mostra títol

en: Display Class
ca: Mostra classe

en: Display Icon Name
ca: Mostra nom d'icona

en: Display Border Caption
ca: Mostra títol a la vora

en: Show windows from all screens
ca: Mostra finestres de totes les pantalles

en: Show windows from current screen
ca: Mostra finestres de la pantalla actual

en: Show windows from all desktops
ca: Mostra finestres de tots els escriptoris

en: Show windows from active desktop
ca: Mostra finestres de l'escriptori actiu

en: Authenticating...
ca: Autenticant...

en: The password you entered is invalid. Try again.
ca: La contrasenya que heu entrat no és correcta. Proveu-ho un altre cop.

en: Please enter your PIN
ca: Introdueixi PIN

en: Please enter your unlock password
ca: Introduïu la contrasenya per a desbloquejar

en: Caps Lock is On
ca: Bloqueig de majúscules activat

en: Authentication System Error
ca: Error del sistema d'autenticació

en: New volume
ca: Nou volum

en: Mixer
ca: Mesclador

en: Volume changed
ca: Volum canviat

en: Increase Volume
ca: Augmenta el volum

en: Decrease Volume
ca: Disminueix el volum

en: Mute volume
ca: Silencia

en: Mute Volume
ca: Silencia

en: Playback
ca: Reproducció

en: Cards
ca: Targetes

en: Music controller
ca: Control de la música

en: Music Player
ca: Reproductor musical

en: * Your player must be configured to export the DBus interface MPRIS2.
ca: * El vostre reproductor s'ha de configurar per exportar la interfície DBus MPRIS2.

en: Pause music when screen is locked
ca: Pausa la música quan la pantalla estigui bloquejada

en: Music control Settings
ca: Preferències control música

en: Notification Settings
ca: Preferències notificacions

en: Urgency
ca: Urgència

en: Levels of urgency to display:
ca: Nivells d'urgència a mostrar:

en: Critical
ca: Crític

en: Default Timeout
ca: Temps d'espera per defecte

en: Force timeout for all notifications
ca: Força temps d'espera per a totes les notificacions

en: Screen Policy
ca: Política de pantalla

en: Primary screen
ca: Pantalla principal

en: Current screen
ca: Pantalla actual

en: All screens
ca: Totes les pantalles

en: Popup Corner
ca: Cantonada de finestres emergents

en: Top left
ca: Esquerra superior

en: Top right
ca: Dreta superior

en: Bottom left
ca: Esquerra inferior

en: Bottom right
ca: Dreta inferior

en: Ignore replace ID
ca: Ignora reemplaçament ID

en: Notification Module
ca: Mòdul notificacions

en: Error during notification server initialization
ca: Error durant la inicialització del servidor de notificacions

en: Ensure there's no other module acting as a server and that D-Bus is correctly installed and running
ca: Assegureu-vos que no hi ha cap mòdul actuant com a servidor i que D-Bus està instal·lat i funcionant de manera correcta

en: Refresh Packages
ca: Actualitza paquets

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Daily
ca: Cada dia

en: Weekly
ca: Cada setmana

en: Package list
ca: Mostra paquets

en: Package Manager
ca: Gestor de paquets

en: System Updates
ca: Actualitzacions del sistema

en: No information available
ca: No hi ha informació disponible

en: One update available | %d updates available
ca[0]: Una actualització disponible
ca[1]: %d actualitzacions disponibles

en: Your system is updated
ca: El seu sistema està actualitzat

en: Pager Settings
ca: Opcions del paginador

en: Flip desktop on mouse wheel
ca: Canvia d'escriptori amb la roda del ratolí

en: Always show desktop names
ca: Mostra sempre noms d'escriptori

en: Show popup on desktop change
ca: Mostra finestra emergent al canviar d'escriptori

en: Show popup for urgent windows
ca: Mostra finestra emergent per finestres urgents

en: Select and Slide button
ca: Botó per a seleccionar i desplaçar

en: Click to set
ca: Cliqueu per a establir

en: Drag and Drop button
ca: Botó Arrossegar i deixar anar

en: Drag whole desktop
ca: Arrossega tot l'escriptori

en: Popup pager height
ca: Alçada finestra emergent paginador

en: %.0f pixels
ca: %.0f píxels

en: Popup duration
ca: Durada finestra emergent

en: %1.1f seconds
ca: %1.1f segons

en: Pager action popup height
ca: Amplada acció finestra emergent paginador

en: Show popup for urgent window
ca: Mostra finestres emergents per finestres d'urgència

en: Urgent popup sticks on screen
ca: Finestres emergents urgents es mantenen a la pantalla

en: Show popup for focused windows
ca: Mostra finestra urgent per finestres amb focus

en: Urgent popup duration
ca: Durada finestra emergent

en: Urgent Windows
ca: Finestres urgents

en: Attention
ca: Atenció

en: Pager module cannot be loaded at the same time as Pager Plain!
ca: El mòdul de paginació no es pot carregar conjuntament amb el paginador pla.

en: Show Pager Popup
ca: Mostra finestra emergent paginació

en: Popup Desk Right
ca: Finestra emergent dreta escriptori

en: Popup Desk Left
ca: Finestra emergent esquerra escriptori

en: Popup Desk Up
ca: Finestra emergent dalt escriptori

en: Popup Desk Down
ca: Finestra emergent sota escriptori

en: Popup Desk Next
ca: Finestra emergent següent escriptori

en: Popup Desk Previous
ca: Finestra emergent escriptori anterior

en: Enter a unique name for this entry
ca: Escriviu un nom únic per aquesta entrada

en: Disable Warning Dialogs
ca: Desactiva els diàlegs d'advertència

en: Disable Startup Tutorial
ca: Desactiva tutorial d'inici

en: Entries
ca: Entrades

en: Hide Instead Of Raising
ca: Oculta enlloc d'elevar

en: Hide If Focus Lost
ca: Oculta si es perd focus

en: Quickaccess Settings
ca: Preferències d'accés ràpid

en: Quickaccess
ca: Accés ràpid

en: Toggle Visibility
ca: Alterna visibilitat

en: Add Quickaccess For Current Window
ca: Afegir accés ràpid per aquesta finestra

en: Remove Quickaccess From Current Window
ca: Elimina accés ràpid per aquesta finestra

en: Quickaccess Error
ca: Error accés ràpid

en: Could not determine command for starting this application!
ca: No es pot determinar la comanda per arrancar aquesta aplicació!

en: Quickaccess Help
ca: Ajuda accés ràpid

en: Cannot set relaunch for window without name and class!
ca: No es pot configurar rellançament per una finestra sense nom i classe!

en: Cannot set relaunch for internal E dialog!
ca: No es pot configurar per rellançar diàleg intern E!

en: Continue
ca: Continua

en: More Help
ca: Més ajuda

en: The requested Quickaccess entry does not exist!
ca: L'entrada d'accés ràpid sol·licitada no existeix!

en: Keybind Error
ca: Error drecera de tecla

en: The keybinding you have entered is already in use!
ca: La drecera de teclat que s'ha entrat ja s'està utilitzant!

en: Hide Instead Of Raise
ca: Oculta en lloc d'elevar

en: Jump Mode
ca: Vés a l'escriptori

en: Relaunch When Closed
ca: Rellança quan es tanqui

en: Transient
ca: Transicions

en: Remove Quickaccess
ca: Elimina accés ràpid

en: Quickaccess...
ca: Accés ràpid...

en: Add Quickaccess
ca: Afegeix accés ràpid

en: Stop
ca: Atura

en: Great! Activate the Quickaccess entry again to show it!
ca: Genial! Activeu l'entrada d'accés ràpid un altre cop per a mostrar-ho!

en: Great! Activate the Quickaccess entry again to hide it!
ca: Genial! Activeu l'entrada d' accés ràpid un altre cop per a ocultar-ho!

en: Quickaccess Demo
ca: Demostració d'accés rapid

en: This is a demo dialog used in the Quickaccess tutorial
ca: Això és un diàleg de demostració utilitzat pel tutorial d'accés ràpid

en: quick access name/identifier
ca: Nom/identificador d'accés ràpid

en: Take Shot
ca: Captura finestra

en: Take Screenshot
ca: Captura pantalla

en: Shot Error
ca: Error captura

en: Cannot initialize network
ca: No es pot inicialitzar la xarxa

en: Quality
ca: Qualitat

en: Save
ca: Desa

en: Share
ca: Comparteix

en: Error - Upload Failed
ca: Error - pujada fallida

en: Uploading screenshot
ca: Pujant captura de pantalla

en: Uploading ...
ca: Pujant ...

en: Screenshot is available at this location:
ca: La captura de pantalla és a:

en: Hide
ca: Oculta

en: Confirm Share
ca: Confirmeu compartició

en: Confirm
ca: Confirma

en: System Controls Settings
ca: Configuració controls sistema

en: Secondary
ca: Secundari

en: Icon Sizes
ca: Mida icona

en: Do default action after timeout
ca: Fer acció per defecte després de temps d'espera

en: Default Action
ca: Acció per defecte

en: System Controls
ca: Controls sistema

en: Show Menu
ca: Mostra menú

en: Systray Settings
ca: Preferències safata del sistema

en: Systray
ca: Safata del sistema

en: Tasks Configuration
ca: Configuració de tasques

en: Show icon only
ca: Mostra només icona

en: Show text only
ca: Mostra només text

en: Item width
ca: Amplada element

en: Item height
ca: Alçada element

en: Tasks
ca: Tasques

en: Temperature Settings
ca: Preferències temperatura

en: Display Units
ca: Mostra unitats

en: Check Interval
ca: Interval de comprovació

en: High Temperature
ca: Temperatura alta

en: Low Temperature
ca: Temperatura baixa

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Show window titles
ca: Mostra títols de finestra

en: Tile dialog windows
ca: Posar al mosaic les finestres de diàleg

en: Enable floating split-mode
ca: Activa mode divisió flotant

en: Enable/disable tiling per desktop.
ca: Activa/desactiva mosaic escriptori.

en: Padding between windows
ca: Separació entre finestres

en: Tiling Configuration
ca: Configuració mosaic

en: Tiling
ca: Mosaic

en: Floating
ca: Flota

en: Toggle floating
ca: Commuta flotant

en: Move the focused window up
ca: Mou finestra amunt

en: Move the focused window down
ca: Mou finestra avall

en: Move the focused window left
ca: Mou finestra a l'esquerra

en: Move the focused window right
ca: Mou finestra a la dreta

en: Swap window
ca: Canvi de finestra

en: Window Switcher Settings
ca: Preferències canvi finestra

en: Windows from other desks
ca: Finestres des d'altres escriptoris

en: Windows from other screens
ca: Finestres des d'altres pantalles

en: Iconified
ca: Minimitzat

en: Iconified from other desks
ca: Minimitzat en altres escriptoris

en: Iconified from other screens
ca: Minimitzat en altres pantalles

en: Uniconify/Unshade
ca: Restaura/Il·lumina

en: Warp mouse while selecting
ca: Desplaça ratolí quan es selecciona

en: Warp mouse at end
ca: Desplaça ratolí al final

en: Disable mouse warp on directional focus change
ca: Desactiva el desplaçament del ratolí quan hi hagi un canvi de focus direccional

en: Jump to desk
ca: Vés a l'escriptori

en: Move to current desk after switch
ca: Mou a l'escriptori actual després del canvi

en: Selecting
ca: Seleccionant

en: Scroll Animation
ca: Animació de desplaçament

en: Scroll speed
ca: Velocitat de desplaçament

en: Window Switcher
ca: Commutador de finestres

en: Next Window
ca: Finestra següent

en: Previous Window
ca: Finestra anterior

en: Next window of same class
ca: Següent finestra de la mateixa classe

en: Previous window of same class
ca: Finestra anterior de la mateixa classe

en: Next window class
ca: Següent classe de finestra

en: Previous window class
ca: Anterior classe de finestra

en: Window on the Left
ca: Finestra a l'esquerra

en: Window Down
ca: Finestra avall

en: Window Up
ca: Finestra amunt

en: Window on the Right
ca: Finestra a la dreta

en: Winlist Error
ca: Error a la llista de finestres

en: Winlist cannot be activated from an edge binding
ca: La llista de finestres no pot ser activada per drecera de vora

en: Winlist cannot be activated from a signal binding
ca: La llista de finestres no pot ser activada per drecera de senyal

en: Winlist cannot be activated from an ACPI binding
ca: La llista de finestres no pot ser activada per drecera de ACPI

en: Select a window
ca: Seleccioneu una finestra

en: Next
ca: Següent

en: Please Wait...
ca: Si us plau, espereu ...

en: Select one
ca: Seleccioneu-ne un

en: Profile
ca: Perfil

en: Adding missing App files
ca: Afegint fitxers perduts d'aplicacions

en: Select preferred size
ca: Seleccioneu mida preferida

en: Whenever a window is clicked
ca: Quan en cliqui una finestra

en: Whenever the mouse enters a window
ca: Quan el ratolí entri a una finestra

en: Network Management
ca: Gestió de xarxa

en: Connman network service not found
ca: No s'ha trobat el servei de xarxa Connman

en: Checking to see if Connman exists
ca: Comprovant si Connman existeix

en: Compositing
ca: Composició

en: Hardware Accelerated (OpenGL)
ca: Acceleració per maquinari (OpenGL)

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Check for available updates
ca: Comprova actualitzacions disponibles

en: Enable update checking
ca: Autoritza actualizacions

en: Information
ca: Informació

en: Enable Taskbar
ca: Activa barra de tasques

en: Keyboard Settings
ca: Preferències teclat

en: Do not apply any keyboard settings ever
ca: No aplicar mai la configuració del teclat

en: Label only in gadgets
ca: Etiqueta només en ginys

en: Add New Configuration
ca: Afegeix nova configuració

en: NONE
ca: CAP
