enlightenment - en to km translation catalogue (43 entries)

en: About Enlightenment
km: អំពី Enlightenment

en: Close
km: បិទ

en: Are you sure you want to kill this window?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បញ្ឍប់​បង្អួច​នេះ​ឬ?

en: Kill
km: បញ្ឈប់

en: No
km: ទេ

en: Exit
km: ចេញ

en: Yes
km: បាទ/​ចាស

en: Reboot
km: ចាប់​ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: Window : Actions
km: បង្អួច : សកម្មភាព

en: Move
km: ផ្លាស់ទី

en: Resize
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Window Menu
km: ម៉ឺនុយ បង្អួច

en: Raise
km: លើក​ឡើង

en: Lower
km: ទាប​ជាង

en: Maximize
km: អតិបរមា

en: Desktop
km: ផ្ទៃតុ

en: Screen
km: អេក្រង់

en: Launch
km: ដំណើរការ

en: Command
km: ពាក្យ​បញ្ជា

en: Application
km: កម្មវិធី

en: Restart
km: ចាប់ផ្តើម​ឡើង​វិញ

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Log Out
km: ចាក​ចេញ

en: Lock
km: ចាក់សោ

en: Cancel
km: បោះ​​​បង់

en: OK
km: យល់​ព្រម

en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Apply
km: អនុវត្ត

en: Extensions
km: ផ្នែក​បន្ថែម

en: Modules
km: ម៉ូឌុល

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Icon
km: រូបតំណាង

en: Window Class
km: ថ្នាក់​បង្អួច

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: Mime Types
km: ប្រភេទ Mime

en: General
km: ទូទៅ

en: Options
km: ជម្រើស

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Cut
km: កាត់

en: Copy
km: ចម្លង

en: Delete
km: លុប
