enlightenment - en to ro translation catalogue (137 entries)

en: About Enlightenment
ro: Despre Enlightenment

en: Close
ro: Închide

en: Are you sure you want to kill this window?
ro: Sigur doriți să terminați forțat această fereastră?

en: Kill
ro: Termină

en: No
ro: Nu

en: Exit
ro: Ieșire

en: Yes
ro: Da

en: Reboot
ro: Repornește

en: Suspend
ro: Suspendă

en: Hibernate
ro: Hibernează

en: Window : Actions
ro: Fereastră: Acțiuni

en: Move
ro: Mută

en: Resize
ro: Redimensionează

en: Menu
ro: Meniu

en: Window Menu
ro: Meniu fereastră

en: Raise
ro: Ridică

en: Lower
ro: Coboară

en: Window : State
ro: Fereastră: stare

en: Sticky Mode Toggle
ro: Comutare mod lipicios

en: Iconic Mode Toggle
ro: Comutare mod iconic

en: Fullscreen Mode Toggle
ro: Comutare mod pe tot ecranul

en: Maximize
ro: Maximizează

en: Maximize Vertically
ro: Maximizează vertical

en: Maximize Horizontally
ro: Maximiează orizontal

en: Maximize Fullscreen
ro: Maximiează pe tot ecranul

en: Maximize Mode "Smart"
ro: Mod maximizare „Inteligent”

en: Maximize Mode "Expand"
ro: Mod maximizare „Expandat”

en: Maximize Mode "Fill"
ro: Mod maximizare „Umplere”

en: Shade Up Mode Toggle
ro: Comutare mod umbrire în sus

en: Show The Desktop
ro: Arată desktopul

en: Show The Shelf
ro: Arată raftul

en: Switch To Desktop 0
ro: Comută la desktopul 0

en: Switch To Desktop 1
ro: Comută la desktopul 1

en: Switch To Desktop 2
ro: Comută la desktopul 2

en: Switch To Desktop 3
ro: Comută la desktopul 3

en: Switch To Desktop 4
ro: Comută la desktopul 4

en: Switch To Desktop 5
ro: Comută la desktopul 5

en: Switch To Desktop 6
ro: Comută la desktopul 6

en: Switch To Desktop 7
ro: Comută la desktopul 7

en: Switch To Desktop 8
ro: Comută la desktopul 8

en: Switch To Desktop 9
ro: Comută la desktopul 9

en: Switch To Desktop 10
ro: Comută la desktopul 10

en: Switch To Desktop 11
ro: Comută la desktopul 11

en: Switch To Desktop...
ro: Comută desktopul...

en: Switch To Desktop 0 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 0 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 1 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 1 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 2 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 2 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 3 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 3 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 4 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 4 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 5 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 5 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 6 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 6 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 7 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 7 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 8 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 8 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 9 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 9 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 10 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 10 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop 11 (All Screens)
ro: Comută la desktopul 11 (toate ecranele)

en: Switch To Desktop... (All Screens)
ro: Comută desktopul... (toate ecranele)

en: Screen
ro: Ecran

en: Send Mouse To Screen 0
ro: Trimite cursorul pe ecranul 0

en: Send Mouse To Screen 1
ro: Trimite cursorul pe ecranul 1

en: Send Mouse To Screen...
ro: Trimite cursorul pe ecranul...

en: Send Mouse Forward 1 Screen
ro: Trimite cursorul mai în față cu un ecran

en: Send Mouse Back 1 Screen
ro: Trimite cursorul înapoi cu un ecran

en: Window : Moving
ro: Fereastră: Mutare

en: To Next Desktop
ro: Către desktopul următor

en: To Previous Desktop
ro: Către desktopul precedent

en: To Desktop...
ro: Către Desktopul...

en: Show Main Menu
ro: Afișează meniul principal

en: Show Favorites Menu
ro: Arată meniul „Favorite”

en: Show All Applications Menu
ro: Arată meniul „Toate aplicațiile”

en: Launch
ro: Lansează

en: Command
ro: Comandă

en: Application
ro: Aplicație

en: Restart
ro: Repornește

en: System
ro: Sistem

en: Log Out
ro: Ieşire din cont

en: Power Off Now
ro: Oprește acum

en: Power Off
ro: Oprește

en: Lock
ro: Blochează

en: Color Selector
ro: Selector culoare

en: Cancel
ro: Renunță

en: Lock Failed
ro: Blocare eșuată

en: Advanced
ro: Avansat

en: Basic
ro: Standard

en: Apply
ro: Aplică

en: Extensions
ro: Extensii

en: Modules
ro: Module

en: Name
ro: Nume

en: Comment
ro: Comentariu

en: Icon
ro: Iconiță

en: Generic Name
ro: Nume generic

en: Categories
ro: Categorii

en: Mime Types
ro: Tipuri MIME

en: Run in Terminal
ro: Execută în terminal

en: Show in Menus
ro: Arată în meniuri

en: Options
ro: Opțiuni

en: Run Error
ro: Eroare la execuție

en: Mount Error
ro: Eroare la montare

en: Unmount Error
ro: Eroare la demontare

en: Eject Error
ro: Eroare la ejectare

en: Error
ro: Eroare

en: View Mode
ro: Mod de vizualizare

en: Paste
ro: Lipește

en: Link
ro: Legătură

en: Cut
ro: Taie

en: Copy
ro: Copiază

en: Delete
ro: Șterge

en: Rename
ro: Redenumește

en: Unmount
ro: Demontează

en: Mount
ro: Montează

en: Eject
ro: Ejectează

en: Properties
ro: Proprietăți

en: File Properties
ro: Proprietăți fișier

en: List
ro: Listă

en: Show Hidden Files
ro: Arată fișierele ascunse

en: Rename File
ro: Redenumește fișierul

en: Retry
ro: Încearcă din nou

en: Abort
ro: Abandonează

en: Warning
ro: Avertisment

en: Ignore all
ro: Ignoră tot

en: Confirm Delete
ro: Confirmă ștergerea

en: Removable Device
ro: Dispozitiv amovibil

en: Size:
ro: Dimensiune:

en: File Type:
ro: Tip fișier:

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Default
ro: Implicit

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Custom
ro: Personalizat

en: Select an Image
ro: Selectați o imagine

en: Plain
ro: Simplu

en: Position
ro: Poziție

en: Size
ro: Dimensiune

en: Stacking
ro: Stivuire

en: Owner:
ro: Proprietar:

en: Basic Info
ro: Informații de bază

en: Appearance
ro: Aspect
