enlightenment - en to sr translation catalogue (2212 entries)

en: About Enlightenment
sr: О Просвећењу

en: Close
sr: Затвори

en: Enlightenment
sr: Просвећење

en: <title>Copyright &copy; 2000-2022, by the Enlightenment Development Team</><ps/><ps/>We hope you enjoy using this software as much as we enjoyed writing it.<ps/><ps/>To contact us please visit:<ps/><hilight>http://www.enlightenment.org</><ps/><ps/>
sr: <title>Творачка права &copy; 2000-2020, развојна дружина Просвећења<ps/><ps/>Надамо се да уживате у нашим мекотворинама, као што смо ми уживали у њиховом писању.<ps/><ps/>За везу са нама, молимо, посетите:<ps/><hilight>http://www.enlightenment.org</><ps/><ps/>

en: <title>The Team</><ps/><ps/>
sr: <title>Дружина</><ps/><ps/>

en: ACPI Error
sr: Грешка АЦПИ-ја

en: You seem to have an ACPI based system, but<br><hilight>acpid</hilight> does not seem to be running or<br>contactable. Perhaps enable the <hilight>acpid</hilight><br>service on your system?
sr: Изгледа да имате систем заснован на АЦПИ-ју, али<br><hilight>acpid</hilight> изгледа да не ради или<br>је недоступан. Можда треба омогућити службу  <hilight>acpid</hilight><br> на систему?

en: You are about to kill %s.<ps/><ps/>Please keep in mind that all data from this window<ps/>which has not yet been saved will be lost!<ps/><ps/>Are you sure you want to kill this window?
sr: Убићете %s.<ps/><ps/>Обратите пажњу да ће сви  подаци са овог прозора<ps/>који још нису сачувани бити изгубљени!<ps/><ps/>Да ли сте сигурни да желите убити овај прозор?

en: Are you sure you want to kill this window?
sr: Да ли сте сигурни да желите да убијете овај прозор?

en: Kill
sr: Убиј

en: No
sr: Не

en: Action Params Syntax Error
sr: Значењска грешка одредница радње

en: Exit
sr: Напусти

en: Are you sure you want to exit Enlightenment?
sr: Да ли сте сигурни да сада желите да напустите Просвећење?

en: Yes
sr: Да

en: Logout
sr: Одјава

en: Are you sure you want to logout?
sr: Да ли сигурно желите да се одјавите?

en: Power off
sr: Искључи

en: Are you sure you want to power off your computer?
sr: Да ли сте сигурни да желите да искључите рачунар?

en: Reboot
sr: Поново покрени

en: Are you sure you want to reboot your computer?
sr: Да ли сте сигурни да желите поново покренути рачунар?

en: Suspend
sr: Обустави

en: Are you sure you want to suspend your computer?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обуставите рачунар?

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: Are you sure you want to hibernate your computer?
sr: Да ли сте сигурни да желите замрзнути систем?

en: Error: window_focus action
sr: Грешка: дејство жижа_прозора

en: Invalid parameter: %s
sr: Неисправна оредница: %s

en: Mouse Remapping
sr: Преуређење миша

en: Mouse to key
sr: Миш у дугме

en: Profile: Switch
sr: Налог: Прелаз

en: Window : Actions
sr: Прозор : радње

en: Move
sr: Премести

en: Resize
sr: Промени величину

en: Menu
sr: Изборник

en: Window Menu
sr: Изборник прозора

en: Raise
sr: Издигни

en: Lower
sr: Спусти

en: Window : State
sr: Прозор : стање

en: Sticky Mode Toggle
sr: Мења стање лепљивости прозора

en: Sticky Mode Enable
sr: Омогући лепљивост

en: Iconic Mode Toggle
sr: Мења стање умањености

en: Iconic Mode Enable
sr: Омогући стање умањености

en: Fullscreen Mode Toggle
sr: Преко целог заслона

en: Fullscreen Mode Enable
sr: Омогући приказ преко целог заслона

en: Maximize
sr: Увећај

en: Maximize Vertically
sr: Увећај усправно

en: Maximize Horizontally
sr: Увећај водоравно

en: Maximize Left
sr: Увећај лево

en: Maximize Right
sr: Увећај десно

en: Maximize Fullscreen
sr: Увећај преко целог заслона

en: Maximize Mode "Smart"
sr: „Паметно“ увећавање

en: Maximize Mode "Expand"
sr: „Прошири“ увећање

en: Maximize Mode "Fill"
sr: „Попуни“ увећање

en: Shade Up Mode Toggle
sr: Мења стање смотавања навише

en: Shade Down Mode Toggle
sr: Мења стање смотавања наниже

en: Shade Left Mode Toggle
sr: Мења стање смотавања лево

en: Shade Right Mode Toggle
sr: Мења стање смотавања десно

en: Shade Mode Toggle
sr: Мења стање смотавања

en: Set Shaded State
sr: Постави стање смотавања

en: syntax: "(0|1) (up|down|left|right)"
sr: ниска: „(0|1) (up|down|left|right)“

en: Toggle Borderless State
sr: Мења стање приказа без оквира

en: Set Border
sr: Постави оквир

en: Cycle between Borders
sr: Кружи између оквира

en: Toggle Pinned State
sr: Мења стање причвршћености прозора

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Flip Desktop Left
sr: Пребаци на радну радну површ лево

en: Flip Desktop Right
sr: Пребаци на радну површ десно

en: Flip Desktop Up
sr: Пребаци на радну површ горе

en: Flip Desktop Down
sr: Пребаци на радну површ доле

en: Flip Desktop By...
sr: Пребаци на радну површ за...

en: Flip To Previous Desktop
sr: Пребаци на претходну радну површ

en: Show The Desktop
sr: Приказује радну површ

en: Show The Shelf
sr: Приказује полицу

en: Flip Desktop To...
sr: Пребаци радни простор на...

en: Switch Desktop To... On Screen...
sr: Пређи радну површ на... На заслон...

en: Flip Desktop Linearly...
sr: Премешта редно радну површ...

en: Switch To Desktop 0
sr: Пређи на радну површ 0

en: Switch To Desktop 1
sr: Пређи на радну површ 1

en: Switch To Desktop 2
sr: Пређи на радну површ 2

en: Switch To Desktop 3
sr: Пређи на радну површ 3

en: Switch To Desktop 4
sr: Пређи на радну површ 4

en: Switch To Desktop 5
sr: Пређи на радну површ 5

en: Switch To Desktop 6
sr: Пређи на радну површ 6

en: Switch To Desktop 7
sr: Пређи на радну површ 7

en: Switch To Desktop 8
sr: Пређи на радну површ 8

en: Switch To Desktop 9
sr: Пређи на радну површ 9

en: Switch To Desktop 10
sr: Пређи на радну површ 10

en: Switch To Desktop 11
sr: Пређи на радну површ 11

en: Switch To Desktop...
sr: Пређи на радну површ...

en: Flip Desktop Left (All Screens)
sr: Пребаци на радну површ лево (свих заслона)

en: Flip Desktop Right (All Screens)
sr: Пребаци на радну површ десно (свих заслона)

en: Flip Desktop Up (All Screens)
sr: Пребаци на радну површ горе (свих заслона)

en: Flip Desktop Down (All Screens)
sr: Пребаци на радну површ доле (свих заслона)

en: Flip Desktop By... (All Screens)
sr: Пребаци радну површ за... (свих заслона)

en: Flip Desktop To... (All Screens)
sr: Пребаци радну површ на... (свих заслона)

en: Flip Desktop Linearly... (All Screens)
sr: Пребаци на радну површ редно... (сви заслони)

en: Flip Desktop In Direction...
sr: Пребаци радну површ у правцу...

en: Switch To Desktop 0 (All Screens)
sr: Пређи на радну површ 0 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 1 (All Screens)
sr: Пређи на радну површ 1 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 2 (All Screens)
sr: Пређи на радну површ 2 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 3 (All Screens)
sr: Пређи на радну површ 3 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 4 (All Screens)
sr: Пређи на радну површ 4 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 5 (All Screens)
sr: Пређи на радну површ 5 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 6 (All Screens)
sr: Пређи на простор 6 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 7 (All Screens)
sr: Пређи на простор 7 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 8 (All Screens)
sr: Пређи на простор 8 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 9 (All Screens)
sr: Пређи на простор 9 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 10 (All Screens)
sr: Пређи на простор 10 (сви заслони)

en: Switch To Desktop 11 (All Screens)
sr: Пређи на простор 11 (сви заслони)

en: Switch To Desktop... (All Screens)
sr: Пређи на простор 12 (сви заслони)

en: Window : List
sr: Прозор : списак

en: Jump to window...
sr: Скочи на прозор...

en: Jump to window... or start...
sr: Скочи на прозор... или покрени...

en: Screen
sr: Заслон

en: Send Mouse To Screen 0
sr: Пошаљи миша на заслон 0

en: Send Mouse To Screen 1
sr: Пошаљи миша на заслон 1

en: Send Mouse To Screen...
sr: Пошаљи миша на заслон...

en: Send Mouse Forward 1 Screen
sr: Пошаљи миша на 1 заслон унапред

en: Send Mouse Back 1 Screen
sr: Пошаљи миша на 1 заслон уназад

en: Send Mouse Forward/Back Screens...
sr: Шаље миша на претходни/следећи заслон...

en: Dim
sr: Затамни

en: Undim
sr: Искључи затамњење

en: Backlight Set
sr: Постави позадинско осветљење

en: Backlight Min
sr: Најмање позадинско осветљење

en: Backlight Mid
sr: Средње позадинско осветљење

en: Backlight Max
sr: Највише позадинско осветљење

en: Backlight Adjust
sr: Подеси позадинско осветљење

en: Backlight Up
sr: Појачај позадинско осветљење

en: Backlight Down
sr: Смањи позадинско осветљење

en: Blanking Off
sr: Затамњивање

en: Blanking On
sr: Осветљавање

en: Blanking Toggle
sr: Прекидач затамњивања

en: Update and re-apply screen setup
sr: Освежи и поново примени подешавање приказа

en: Move To Center
sr: Смести у средину

en: Move/resize to upper-left quadrant
sr: Премести/промени величину у горњу-леву четврт

en: Move/resize to upper-right quadrant
sr: Премести/промени величину у горњу-десну четврт

en: Move/resize to lower-left quadrant
sr: Премести/промени величину у доњу-леву четврт

en: Move/resize to lower-right quadrant
sr: Премести/промени величину у горњу-леву четврт

en: Move To Coordinates...
sr: Помери у положај...

en: Move By Coordinate Offset...
sr: Помери за померај положаја...

en: Resize By...
sr: Промени величину за...

en: Push in Direction...
sr: Помери у правцу...

en: Grow in Direction...
sr: Расти у правцу...

en: Drag Icon...
sr: Вуци сличицу...

en: Window : Moving
sr: Прозор : померање

en: To Next Desktop
sr: На следећу радну површ

en: To Previous Desktop
sr: На претходну радну површ

en: By Desktop #...
sr: За радну површ #...

en: To Desktop...
sr: На радну површ...

en: To Next Screen
sr: На следећи заслон

en: To Previous Screen
sr: На претходни заслон

en: Window : Focus
sr: Прозор : жижа

en: Focus next window
sr: Наредни прозор у жижу

en: Focus previous window
sr: Претходни прозор у жижу

en: Focus window above
sr: Прозор изнад у жижу

en: Focus window below
sr: Прозор испод у жижу

en: Focus window left
sr: Прозор леви у жижу

en: Focus window right
sr: Прозор десно у жижу

en: Show Main Menu
sr: Прикажи главни изборник

en: Show Favorites Menu
sr: Прикажи омиљени изборник

en: Show All Applications Menu
sr: Прикажи изборник свих програма

en: Show Clients Menu
sr: Приказује изборник клијента

en: Show Menu...
sr: Приказује изборник...

en: Launch
sr: Покрени

en: Command
sr: Наредба

en: Application
sr: Програм

en: New Instance of Focused App
sr: Нови примерак програма у жижи

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Exit Now
sr: Изађи сада

en: Enlightenment : Module
sr: Просвећење : јединица

en: Enable the named module
sr: Омогући именовану јединицу

en: Disable the named module
sr: Онемогући именовану јединицу

en: Toggle the named module
sr: Мења стање именоване јединице

en: System
sr: Систем

en: Log Out
sr: Одјава

en: Power Off Now
sr: Искључи сада

en: Power Off
sr: Искључи

en: Suspend Now
sr: Обустави сада

en: Suspend Intelligently
sr: Обустави паметно

en: Hibernate Now
sr: Замрзни сада

en: Hibernate Intelligently
sr: Замрзни паметно

en: Lock
sr: Закључај

en: Cleanup Windows
sr: Очисти прозоре

en: Generic : Actions
sr: Опште : радње

en: Delayed Action
sr: Одложене радње

en: Keyboard Layouts
sr: Распореди тастатуре

en: Use keyboard layout
sr: Користи распоред тастатуре

en: Next keyboard layout
sr: Наредни распоред тастатуре

en: Previous keyboard layout
sr: Претходни распоред тастатуре

en: Set As Background
sr: Постави као позадину

en: Client Error!
sr: Грешка клијента!

en: Something has attempted to set a border when it shouldn't! Report this!
sr: Нешто је покушало да постави оквир где му није место! Пријавите ово!

en: Color Selector
sr: Бирач боје

en: Color Preview
sr: Преглед боја

en: Select
sr: Изаберите

en: Cancel
sr: Откажи

en: Compositor
sr: Управник слагања

en: Change current window opacity
sr: Измени тренутну прозирност прозора

en: Set current window opacity
sr: Постави тренутну прозирност прозора

en: Toggle focused client's redirect state
sr: Мења стање преусмерења клијента у жижи

en: Visible
sr: Видљиво

en: Focus-Out
sr: Избаци из жиже

en: Focus-In
sr: Прими у жижу

en: Hidden
sr: Сакривен

en: Title
sr: Наслов

en: Enlightenment cannot initialize Wayland client connection.
sr: Просвећење није успело да покрене корисничку везу са Вејландом.

en: Enlightenment cannot create a Wayland Compositor.
sr: Просвећење није успело да образује управника слагање приказа Вејланда.

en: Compositor Warning
sr: Упозорење управника слагања

en: Your display driver does not support OpenGL, GLSL<ps/>shaders or no OpenGL engines were compiled or installed<ps/>for Evas or Ecore-Evas. Falling back to software engine.<ps/><ps/>You will need an OpenGL 2.0 (or OpenGL ES 2.0) capable<ps/>GPU to use OpenGL with compositing.
sr: Ваш управљачки програм заслона не подржава ОпенГЛ, ГЛС<ps/>сенчење или нису претворене и уграђени погони ОпенГЛ-а<ps/>за Евас или Екору-Евас. Повлачим на погон мекотворина.<ps/><ps/>Требаће Вам ОпенГЛ 2.0 (или ОпенГЛ ЕС 2.0) способан<ps/>ГПУ за коришћење ОпенГЛ-а са слагањем.

en: Lock Failed
sr: Закључавање није успело

en: Locking the desktop failed because some application<ps/>has grabbed either the keyboard or the mouse or both<ps/>and their grab is unable to be broken.
sr: Нисам успео закључати радну површ јер неки програми<ps/>су зграбили или тастатуру или миша или обоје<ps/>и њиховог грабежа се не може ослободити.

en: Another compositor is already running on your display server.
sr: Неки други слагач приказа већ покреће служитеља приказа.

en: Your display server does not support the compositor overlay window.
    This is needed for Enlightenment to function.
sr: Ваш служитељ приказа не подржава слагање заклоњених прозора.
    То је потребно да Просвећење дејствује.

en: Enlightenment cannot initialize X Connection...
sr: Просвећење није успело да покрене везу Икс...

en: Your display server does not support XComposite, or Ecore-X was built without XComposite support. Note that for composite support you will also need XRender and XFixes support in X11 and Ecore.
sr: Ваш служитељ приказа не подржава XComposite, или је Ecore-X грађен без подршке Икс слагања. Знајте да вам за подршку слагања такође треба XRender и XFixes подршка у Икс11 и Екору.

en: Your display server does not support XDamage or Ecore was built without XDamage support.
sr: Ваш служитељ приказа не подржава XDamage или је Ecore грађено без XDamage подршке.

en: Enlightenment cannot initialize the XSettings system.
sr: Просвећење није успело да покрене систем поставки Икса.

en: Screen setup Error
sr: Десила се грешка при сликању заслона

en: You seem to have no screens configured to<br>be on given the outputs you have. This should<br>be fixed by going to:<br><br><b>Settings -> Screen -> Screen Setup</><br><br>And configure at least one screen to be on.
sr: Изгледа као да немате ни један заслон подешен на<br>датом излазу којег имате. То би требало<br>да буде исправљено преко<br><br><br>Поставке -> Заслон -> Поставке заслона</><br><br>И подесите најмање један заслон да буде укључен.

en: OK
sr: У реду

en: The EET file handle is bad.
sr: Руковање ЕЕТ датотекама је лоше.

en: The file data is empty.
sr: Датотека података је празна.

en: The file is not writable. Perhaps the disk is read-only<ps/>or you lost permissions to your files.
sr: Датотека није уписива. Можда је диск само за читање<ps/>или сте изгубили овлашћења за Ваше датотеке.

en: Memory ran out while preparing the write.<ps/>Please free up memory.
sr: Простор меморије се је потрошио за време<ps/>припреме за упис. Молим, испразните меморију.

en: This is a generic error.
sr: Ово је општа грешка.

en: The settings file is too large.<ps/>It should be very small (a few hundred KB at most).
sr: Датотека поставки је превелика.<ps/>Требала би бити врломала (неколико стотина КБ највише).

en: You have I/O errors on the disk.<ps/>Maybe it needs replacing?
sr: Имате улазно/излазне грешке на диску.<ps/>Можда га требате заменити?

en: You ran out of space while writing the file.
sr: Остали сте без простора на диску приликом уписа датотеке.

en: The file was closed while writing.
sr: Датотека је затворена за време писања.

en: Memory-mapping (mmap) of the file failed.
sr: Мапирање меморије (mmap) датотеке није успело.

en: X509 Encoding failed.
sr: X509 шифровање није успело.

en: Signature failed.
sr: Потписивање није успело.

en: The signature was invalid.
sr: Није исправан потпис.

en: Not signed.
sr: Није потписано.

en: Feature not implemented.
sr: Није још подржано.

en: PRNG was not seeded.
sr: Није посејан псеудо насумични број ПРНГ.

en: Encryption failed.
sr: Није успело шифровање.

en: Decryption failed.
sr: Дешифровање није успело.

en: The error is unknown to Enlightenment.
sr: Просвећење не препознаје грешку.

en: Settings data needed upgrading. Your old settings have<ps/>been wiped and a new set of defaults initialized. This<ps/>will happen regularly during development, so don't report a<ps/>bug. This simply means Enlightenment needs new settings<ps/>data by default for usable functionality that your old<ps/>settings simply lack. This new set of defaults will fix<ps/>that by adding it in. You can re-configure things now to your<ps/>liking. Sorry for the hiccup in your settings.<ps/>
sr: Неопходно је освежити поставке. Старе поставке су<ps/>избрисане и нове подразумеване су покренуте. Ово<ps/>ће се дешавати редовно приликом развоја, зато немојте пријављивати<ps/>грешку. Ово значи да Светиња захтева нове поставке<ps/>података подразумевано ради употребљивости коју старе<ps/>поставке немају. Нови скуп поставки ће то исправити<ps/>убацујући нове поставке. Можете преуредити поставке по својој<ps/>вољи. Извините због брчкања по Вашим поставкама.<ps/>

en: Your settings are NEWER than Enlightenment. This is very<ps/>strange. This should not happen unless you downgraded<ps/>Enlightenment or copied the settings from a place where<ps/>a newer version of Enlightenment was running. This is bad and<ps/>as a precaution your settings have been now restored to<ps/>defaults. Sorry for the inconvenience.<ps/>
sr: Ваше поставке су НОВИЈЕ од Просвећења. То је врло<ps/>чудно. То не би смело да се деси осим ако сте<ps/>разградили Просвећење или умножили поставке са места где<ps/>ради новије издање Просвећења. То не ваља и као<ps/>предострожност су вам поставке враћене на подразумевано.<ps/>Извините због непријатности.<ps/>

en: Your bindings settings version does not match the current settings version.<ps/>As a result, all bindings have been reloaded from defaults.<ps/>Sorry for the inconvenience.<ps/>
sr: Издање Ваших поставки пречица не одговара поставкама тренутног издања.<ps/>Као последица, све поставке су учитане из подразумеваних.<ps/>Извините због непријатности.<ps/>

en: Settings Upgraded
sr: Поставке су надграђене

en: Advanced
sr: Напредно

en: Basic
sr: Основно

en: Apply
sr: Примени

en: Extensions
sr: Проширења

en: Modules
sr: Jединице

en: Look
sr: Изглед

en: Internal
sr: Унутрашње

en: Composite Style Settings
sr: Поставке начина слагања

en: Preferences
sr: Поставке

en: Desktop %d,%d
sr: Радна површ %d,%d

en: Error - no PAM support
sr: Грешка - нема ПАМ подршке

en: No PAM support was built into Enlightenment, so<ps/>desk locking is disabled.
sr: Није уграђена ПАМ подршка у Просвећење,<ps/>тако да ће закључавање радног простора онемогућено.

en: Incomplete Window Properties
sr: Непотпуне особине прозора

en: The window you are creating an icon for<ps/>does not contain window name and class<ps/>properties. Without these, you will have to<ps/>use the window title instead. This will only<ps/>work if the window title is the same at<ps/>the time the window starts up, and does not<ps/>change.
sr: Прозор за који стварате сличицу<ps/>не садржи назив прозора и<ps/>поставке разреда. Без њих, морате <ps/>користити наслов прозора. Ово ће једино радити<ps/>ако је наслов прозора исти<ps/>у време кад се прозор покрене, и ако<ps/>се не мења.

en: Desktop Entry Editor
sr: Уређивач датотека радне површи

en: Name
sr: Назив

en: Comment
sr: Напомена

en: URL
sr: Адреса

en: Icon
sr: Сличица

en: Generic Name
sr: Општи назив

en: Window Class
sr: Разред прозора

en: Categories
sr: Врсте

en: Mime Types
sr: МИМЕ врсте

en: Desktop file
sr: Датотека радне површи

en: General
sr: Опште

en: Startup Notify
sr: Обавештења при покретању

en: Run in Terminal
sr: Покрени у концоли

en: Show in Menus
sr: Прикажи у изборницима

en: Options
sr: Могућности

en: Select an Icon for '%s'
sr: Изаберите сличицу за „%s“

en: Select an Executable
sr: Изаберите извршну датотеку

en: Run Error
sr: Грешка при извршавању

en: Enlightenment was unable to get current directory
sr: Просвећење није могло да добави тренутну фасциклу

en: Enlightenment was unable to change to directory:<ps/><ps/>%s
sr: Просвећење није успело да пређе у фасциклу:<ps/><ps/>%s

en: Enlightenment was unable to restore to directory:<ps/><ps/>%s
sr: Просвећење није успело да се поврати у фасциклу:<ps/><ps/>%s

en: Enlightenment was unable to fork a child process:<ps/><ps/>%s
sr: Просвећење није успело да разграна подпроцес:<ps/><ps/>%s

en: Application run error
sr: Грешка извршења програма

en: Enlightenment was unable to run the application:<ps/><ps/>%s<ps/><ps/>The application failed to start.
sr: Просвећење није успело да изврши програм:<ps/><ps/>%s<ps/><ps/>Програм није успео да се покрене.

en: Application Execution Error
sr: Грешка при извршавању програма

en: %s stopped running unexpectedly.
sr: %s је неочекивано окончан.

en: An exit code of %i was returned from %s.
sr: Шифра напуштања %i је враћена из %s.

en: %s was interrupted by an Interrupt Signal.
sr: %s је окончан знаком прекида.

en: %s was interrupted by a Quit Signal.
sr: %s је окончан знаком излаза.

en: %s was interrupted by an Abort Signal.
sr: %s је окончан знаком напуштања.

en: %s was interrupted by a Floating Point Error.
sr: %s је прекинут грешком у покретном зарезу.

en: %s was interrupted by an Uninterruptable Kill Signal.
sr: %s је прекинут непрекидним знаком убијања.

en: %s was interrupted by a Segmentation Fault.
sr: %s је прекинут грешком разграђивања.

en: %s was interrupted by a Broken Pipe.
sr: %s је прекинут прекидом спојнице.

en: %s was interrupted by a Termination Signal.
sr: %s је прекинут знаком прекида.

en: %s was interrupted by a Bus Error.
sr: %s је прекинут грешком у сабирници.

en: %s was interrupted by the signal number %i.
sr: %s је окончан знаком број %i.

en: ***The remaining output has been truncated. Save the output to view.***
sr: ***Остатак излаза је одсечен. Сачувајте излаз за преглед.***

en: Error Logs
sr: Дневник грешака

en: There was no error message.
sr: Није било поруке у грешци.

en: Save This Message
sr: Сачувај поруку

en: This error log will be saved as %s/%s.log
sr: Дневник ове грешке ће бити сачуван као %s/%s.log

en: Error Information
sr: Податак о грешци

en: Error Signal Information
sr: Податак о знаку грешке

en: Output Data
sr: Излазни подаци

en: There was no output.
sr: Није било излаза.

en: Nonexistent path
sr: Непостојећа путања

en: %s doesn't exist.
sr: %s не постоји.

en: %u file | %u files
sr[0]: %u датотека
sr[1]: %u датотеке
sr[2]: %u датотека

en: Mount Error
sr: Грешка при качењу

en: Can't mount device
sr: Нисам успео да прикачим уређај

en: Unmount Error
sr: Грешка при откачивању

en: Can't unmount device
sr: Нисам успео да откачим уређај

en: Eject Error
sr: Грешка при избацивању

en: Can't eject device
sr: Нисам успео да избацим уређај

en: Error
sr: Грешка

en: The recent DND operation requested for '%s' has failed.
sr: Скорашњи захтев радње превуци и спусти за „%s“ није успео.

en: A link to the requested URL already exists!
sr: Веза ка траженој УРЛ-адреси већ постоји!

en: Case Sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Sort By Extension
sr: Разврстај према наставку

en: Sort By Modification Time
sr: Поређај према датуму измене

en: Sort By Size
sr: Поређај по величини

en: Directories First
sr: Фасцикле прве

en: Directories Last
sr: Фасцикле задње

en: View Mode
sr: Начин приказа

en: Sorting
sr: Редослед

en: Refresh View
sr: Освежи преглед

en: New...
sr: Нова...

en: Actions...
sr: Радње...

en: Paste
sr: Прилепи

en: Link
sr: Веза

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Умножи

en: Delete
sr: Обриши

en: Rename
sr: Преименуј

en: Unmount
sr: Откачи

en: Mount
sr: Прикачи

en: Eject
sr: Избаци

en: Properties
sr: Особине

en: Application Properties
sr: Својства програма

en: File Properties
sr: Својства датотеке

en: Use default
sr: Користи подразумевано

en: Grid Icons
sr: Мрежа сличица

en: Custom Icons
sr: Прилагођене сличице

en: List
sr: Списак

en: Default View
sr: Подразумевани приказ

en: Icon Size (%d)
sr: Величина сличице (%d)

en: Could not create a directory!
sr: Нисам успео да направим фасциклу!

en: Could not create a file!
sr: Нисам успео да направим датотеку!

en: New Directory
sr: Нова фасцикла

en: New File
sr: Нова датотека

en: Already creating a new file for this directory!
sr: Већ стварам нову датотеку за ову фасциклу!

en: %s can't be written to!
sr: %s такође нисам могао уписати!

en: Directory
sr: Фасцикла

en: File
sr: Датотека

en: Inherit parent settings
sr: Наследи родитељске поставке

en: Show Hidden Files
sr: Прикажи скривене датотеке

en: Remember Ordering
sr: Памти распоред

en: Sort Now
sr: Разврстај сада

en: Single Click Activation
sr: Један клик за отварање ставки

en: Secure Deletion
sr: Безбедно брисање

en: File Manager Settings
sr: Поставке управника датотека

en: File Icon Settings
sr: Поставке сличице датотеке

en: Set background...
sr: Постави позадину...

en: Clear background
sr: Очисти позадину

en: Set overlay...
sr: Постави заклањање...

en: Clear overlay
sr: Очисти заклањање

en: Rename %s to:
sr: Преименуј %s у:

en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: %s already exists!
sr: %s већ постоји!

en: %s could not be renamed because it is protected
sr: Нисам успео преименовати %s јер је заштићен

en: Internal filemanager error :(
sr: Унутрашња грешка управника датотека :(

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Abort
sr: Прекини

en: No to all
sr: Не за све

en: Yes to all
sr: Да за све

en: Warning
sr: Упозорење

en: File already exists, overwrite?<ps/><hilight>%s</hilight>
sr: Датотека већ постоји, да је заменим?<ps/><hilight>%s</hilight>

en: Move Source
sr: Помери извор

en: Ignore this
sr: Занемари ово

en: Ignore all
sr: Занемари све

en: An error occurred while performing an operation.<ps/>%s
sr: Дошло је до грешке приликом извршавања радње.<ps/>%s

en: Confirm Delete
sr: Потврди брисање

en: Are you sure you want to delete<ps/><hilight>%s</hilight>?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати<ps/><hilight>%s</hilight>?

en: Are you sure you want to delete<ps/><hilight>all</hilight> the %d files in<ps/><hilight>%s</hilight>?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати<ps/><hilight>све</hilight> %d датотеке из <ps/><hilight>%s</hilight>?

en: Are you sure you want to delete<ps/>the %d selected file in<ps/><hilight>%s</hilight>? | Are you sure you want to delete<ps/>the %d selected files in<ps/><hilight>%s</hilight>?
sr[0]: Да ли сте сигурни да желите обрисати<ps/> %d означену датотеку из<ps/><hilight>%s</hilight>?
sr[1]: Да ли сте сигурни да желите обрисати<ps/> %d означене датотеке из<ps/><hilight>%s</hilight>?
sr[2]: Да ли сте сигурни да желите обрисати<ps/> %d означених датотека из <ps/><hilight>%s</hilight>?

en: Flash Card—%s
sr: Брза картица-%s

en: Unknown Volume
sr: Непознати диск

en: Removable Device
sr: Уклоњиви уређаји

en: Cannot change permissions: %s
sr: Нисам успео да променим дозволе: %s

en: Name:
sr: Назив:

en: Location:
sr: Место:

en: Size:
sr: Величина:

en: Occupied blocks on disk:
sr: Заузети блокови на диску:

en: Taken on:
sr: Преузето у:

en: Last Accessed:
sr: Последњи приступ:

en: Last Modified:
sr: Последња измена:

en: Last Modified Permissions:
sr: Последње измењене дозволе:

en: File Type:
sr: Врста датотеке:

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: read
sr: читање

en: write
sr: писање

en: execute
sr: извршавање

en: Group:
sr: Дружба:

en: Others:
sr: Остали:

en: Preview
sr: Преглед

en: Default
sr: Подразумевано

en: Thumbnail
sr: Умањени преглед

en: Custom
sr: Произвољно

en: Use this icon for all files of this type
sr: Користи ову сличицу за све датотеке ове врсте

en: Link Information
sr: Подаци о вези

en: This link is broken.
sr: Ова веза је неисправна.

en: Select an Image
sr: Изаберите слику

en: Gadget error
sr: Грешка справице

en: %s does not support disabling autoscrolling
sr: %s не подржава онемогућавање самосталног клизања

en: Move to
sr: Премести у

en: Automatically scroll contents
sr: Самостално клизај садржај

en: Plain
sr: Једноставно

en: Inset
sr: Уметак

en: Remove
sr: Уклони

en: Stop moving
sr: Прекини померање

en: Insufficient gadcon support
sr: Недовољна подршка програма gadcon

en: Module %s needs to support %s
sr: Јединица %s је потребна за подршку %s

en: Please press a key combination.<ps/><ps/>Press <hilight>Escape</hilight> to abort.
sr: Притисните низ дугмади,<ps/><ps/>или<hilight>Escape</hilight> за отказивање.

en: Please hold any modifier you want<ps/>and press any button on your mouse<ps/>or roll a wheel to assign mouse binding.<ps/><ps/>Press <hilight>Escape</hilight> to abort.
sr: Држите жељено дугме измењивача<ps/>и притисните било које дугме или точкић миша<ps/>ради прављења пречице миша.<ps/>Притисните <hilight>Escape</hilight> за отказивање.

en: Mouse Binding Combination
sr: Низ пречица мишем

en: Key Binding Combination
sr: Низ пречица дугмади

en: A previous instance of Enlightenment is still active
    on this screen. Aborting startup.
sr: Претходни примерак Просвећења је још увек покренут
    на овом заслону. Обустављам покретање.

en: Picture Import Error
sr: Грешка при увозу слике

en: Enlightenment was unable to import the picture<ps/>due to conversion errors.
sr: Просвећење није успело да увезе слику<ps/>због грешака при претварању.

en: Import Error
sr: Грешке при увозу

en: Enlightenment was unable to import the image<ps/>due to a copy error.
sr: Просвећење није успело да увезе слику<ps/>због грешке при умножавању.

en: Enlightenment was unable to import the image.<ps/><ps/>Are you sure this is a valid image?
sr: Просвећење није успело да увезе слику.<ps/><ps/>Да ли сте сигурни да је то исправна слика?

en: Import Settings...
sr: Увези поставке...

en: Fill and Stretch Options
sr: Могућности попуне и развлачења

en: Stretch
sr: Развучено

en: Center
sr: По средини

en: Tile
sr: Поплочано

en: Within
sr: Унутар

en: Fill
sr: Попуна

en: Pan
sr: Померај

en: File Quality
sr: Каквоћа датотеке

en: Fill Color
sr: Боја испуњавања

en: Select a Picture...
sr: Изаберите слику...

en: Use
sr: Користи

en: Window Locks
sr: Закључавање прозора

en: Generic Locks
sr: Општа закључавања

en: Prevent this window from moving on its own
sr: Спречите овај прозор да се самостално креће

en: Prevent this window from being changed by me
sr: Спречи ме да мењам овај прозор

en: Prevent this window from being closed
sr: Спречите затварање овог прозора

en: Do not allow the border to change on this window
sr: Не дозволи мењање оквира овог прозора

en: Remember the locks for this window
sr: Запамти закључавања овог прозора

en: Prevent Changes In:
sr: Спречи измене у:

en: Position
sr: Положај

en: Size
sr: Величина

en: Stacking
sr: Гомилање

en: Iconified state
sr: Умањено стање

en: Stickiness
sr: Лепљивост

en: Shaded state
sr: Смотаност

en: Maximized state
sr: Увећаност

en: Fullscreen state
sr: Стање преко целог заслона

en: Program Locks
sr: Закључавање програма

en: Border style
sr: Начин оквира

en: User Locks
sr: Корисничка закључавања

en: Prevent:
sr: Спречи:

en: Closing the window
sr: Затварање прозора

en: Logging out while this window is open
sr: Одјављивање док је овај прозор отворен

en: Behavior Locks
sr: Закључавање понашања

en: Remember these Locks
sr: Запамти ова закључавања

en: Window
sr: Прозор

en: Align
sr: Поравнај

en: Always on Top
sr: Увек на врху

en: Sticky
sr: Лепљив

en: Shade
sr: Смотај

en: Borderless
sr: Безивични

en: Composite
sr: Слагање приказа

en: Unredirected
sr: Неусмерен

en: Fullscreen
sr: Преко целог заслона

en: Unmaximize
sr: Поништи увећање

en: Edit Icon
sr: Измени сличицу

en: Create Icon
sr: Направи сличицу

en: Add to Favorites Menu
sr: Додај у изборник омиљених

en: Add to IBar
sr: Додај у Tраку

en: Create Keyboard Shortcut
sr: Направи пречицу тастатуре

en: Edit Color Scheme
sr: Уреди образац боја

en: Iconify
sr: Умањи

en: Move with keyboard
sr: Помери дугмадима

en: Resize with keyboard
sr: Промени величину дугмадима

en: Skip
sr: Прескочи

en: Border
sr: Оквир

en: Locks
sr: Закључавања

en: Remember
sr: Запамти

en: ICCCM/NetWM
sr: ИЦЦЦМ/НетВМ

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Click an object to align with.
sr: Кликните на предмет ради поравнања са њим.

en: On window...
sr: На прозор...

en: Top
sr: Врх

en: Of window...
sr: Ван прозора...

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Bottom
sr: Дно

en: Screen %d
sr: Заслон %d

en: Normal
sr: Обична

en: Always Below
sr: Увек испод

en: Pin to Desktop
sr: Залепи на радну површ

en: Unpin from Desktop
sr: Откачи од радне површи

en: Select Border Style
sr: Одабери изглед оквира

en: Use Enlightenment Default Icon Preference
sr: Користи подразумеване поставке сличица Просвећења

en: Use Application Provided Icon
sr: Користи сличицу програма

en: Use User Defined Icon
sr: Користи кориснички одређене сличице

en: Offer Resistance
sr: Понуди одбојност

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Pager
sr: Страничник

en: Taskbar
sr: Трака задатака

en: Withdrawn
sr: Повучено

en: Iconic
sr: Умањено

en: Forget/Unmap
sr: Заборави/одспоји

en: Northwest
sr: Северозападни

en: North
sr: Север

en: Northeast
sr: Североисточни

en: West
sr: Запад

en: East
sr: Исток

en: Southwest
sr: Југозападни

en: South
sr: Југ

en: Southeast
sr: Југоисточни

en: Static
sr: Статично

en: None
sr: Ништа

en: Above
sr: Изнад

en: Below
sr: Испод

en: ICCCM Properties
sr: ИЦЦЦМ својства

en: NetWM
sr: НетВМ

en: NetWM Properties
sr: НетВМ својства

en: ICCCM
sr: ИЦЦЦМ

en: Class
sr: Разред

en: Icon Name
sr: Назив сличице

en: Machine
sr: Рачунар

en: Role
sr: Улога

en: Minimum Size
sr: Најмања величина

en: Maximum Size
sr: Највећа величина

en: Base Size
sr: Основна величина

en: Resize Steps
sr: Кораци промене величине

en: Sizing
sr: Величина

en: Aspect Ratio
sr: Размера

en: Initial State
sr: Почетно стање

en: State
sr: Стање

en: Window ID
sr: ЛБ прозора

en: Window Group
sr: Скупина прозора

en: Transient For
sr: Несталност за

en: Client Leader
sr: Клијент вођа

en: Gravity
sr: Привлачење

en: States
sr: Стања

en: Take Focus
sr: Преузми у жижу

en: Accepts Focus
sr: Прихвати жижу

en: Urgent
sr: Важно

en: Request Delete
sr: Захтевај брисање

en: Request Position
sr: Захтевај положај

en: Settings
sr: Подешавања

en: Modal
sr: Променљив

en: Shaded
sr: Смотан

en: Skip Taskbar
sr: Прескочи траку списка процеса

en: Skip Pager
sr: Не приказуј у страничнику

en: Window Remember
sr: Памти прозор

en: Window properties are not a unique match
sr: Поставке прозора се не слажу јединствено

en: You are trying to ask Enlightenment to remember to apply<ps/>properties (such as size, location, border style etc.) to<ps/>a window that <hilight>does not have unique properties</hilight>.<ps/><ps/>This means it shares Name/Class, Transience, Role etc. properties<ps/>with more than 1 other window on the screen and remembering<ps/>properties for this window will apply to all other windows<ps/>that match these properties.<ps/><ps/>This is just a warning in case you did not intend this to happen.<ps/>If you did, simply press <hilight>Apply</hilight> or <hilight>OK</hilight> buttons<ps/>and your settings will be accepted. Press <hilight>Cancel</hilight> if you<ps/>are not sure and nothing will be affected.
sr: Покушавате тражити од Просвећења да запамти примену<ps/>особина (као што су величина, место, изглед оквира, итд.) <ps/>на прозор који <hilight>нема јединствене особине<hilight><ps/><ps/>То значи да он дели особине назива/разреда, несталности, улоге,итд.<ps/>са више од једним другим прозором на заслону и памћењем<ps/>особина за овај прозор ће се применити за све остале прозоре<ps/>којима одговарају ова својства.<ps/><ps/>Ово је само упозорење за случај да нисте намеравали да се то догоди.<hilight>Примени</hilight> или <hilight>У реду</hilight>дугме<ps/>,и ваше поставке ће бити сачуване.Притисните<hilight>Откажи</hilight>ако <ps/>нисте сигурни и ништа се неће променити.

en: No match properties set
sr: Нису дате поставке поклапања

en: You are trying to ask Enlightenment to remember to apply<ps/>properties (such as size, location, border style etc.) to<ps/>a window <hilight>without specifying how to remember it</hilight>.<ps/><ps/>You must specify at least 1 way of remembering this window.
sr: Покушавате да затражите од Просвећења да запамти примену<ps/>поставки (као што су величина, место, изглед оквира,итд.) на<ps/>прозор<hilight>без одредби како да их запамти</hilight>.<ps/><ps/>Морате одредити најмање 1 особину за памћење овог прозора.

en: Nothing
sr: Ништа

en: Size and Position
sr: Величина и положај

en: Size, Position and Locks
sr: Величина, положај и закључавања

en: Volume
sr: Гласноћа

en: All
sr: Све

en: Window name
sr: Име прозора

en: Window class
sr: Разред прозора

en: Window Role
sr: Улога прозора

en: Window type
sr: Врста прозора

en: wildcard matches are allowed
sr: поклапање џокер знакова је дозвољено

en: Transience
sr: Несталност

en: Identifiers
sr: Показатељи

en: Icon Preference
sr: Поставке сличица

en: Virtual Desktop
sr: Нестварна радна површ

en: Current Screen
sr: Садашњи заслон

en: Skip Window List
sr: Прескочи списак прозора

en: Opacity
sr: Непрозирност

en: Application file or name (.desktop)
sr: Датотека или назив програма (.desktop)

en: Match only one window
sr: Пореди само са једним прозором

en: Always focus on start
sr: Увек у жижи на покретању

en: Keep current properties
sr: Задржавај садашње поставке

en: Start this program on login
sr: Покрени овај програм при пријави

en: Composite Settings
sr: Поставке слагања

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: This option WILL break your desktop if you don't know what you're doing.<ps/>Do not file bugs about anything that occurs with this option enabled.<ps/>You have been warned.
sr: Уколико не знате шта радите, ова могућност ће вам покварити радни простор.<ps/>Немојте да пријављујете грешке у вези било које појаве ако је ово укључено.<ps/>Упозорени сте.

en: Edit window matches
sr: Уреди поклапање прозора

en: Select default style
sr: Одредите подразумевани начин

en: Styles
sr: Начини

en: Behavior
sr: Понашање

en: Smooth scaling
sr: Глатко размеравање

en: Don't composite fullscreen windows
sr: Немој слагати прозоре преко целог заслона

en: Don't fade backlight
sr: Не изблеђуј позадинско светло

en: Engine
sr: Погон

en: Software
sr: Мекотворина

en: OpenGL
sr: ОпенГЛ

en: OpenGL options:
sr: Могућности ОпенГЛ-а:

en: Tear-free updates (VSynced)
sr: Надоградње приказа без цепања (VSynced)

en: Texture from pixmap
sr: Плетиво из мапе тачака

en: Assume swapping method:
sr: Претпостави начин замене меморије:

en: Auto
sr: Самостално

en: Invalidate (full redraw)
sr: Поништавање (потпуно прекрајање)

en: Copy from back to front
sr: Умножи одстрага напред

en: Double buffered swaps
sr: Двоструко међуспремљена заменска меморија

en: Triple buffered swaps
sr: Троструко међуспремљена заменска меморија

en: Dithering
sr: Дрхтање

en: Rendering
sr: Приказ

en: X Messages
sr: Иксове поруке

en: Send flush
sr: Пошаљи испирање (flush)

en: Send dump
sr: Пошаљи одбацивање (dump)

en: Sync
sr: Усклађивање

en: Grab Server during draw
sr: Захвати служитеља приликом исцртавања

en: Initial draw timeout for newly mapped windows
sr: Време истека почетка исцртавања за нове мапиране прозоре

en: %1.2f Seconds
sr: %1.2f секунди

en: DANGEROUS
sr: ОПАСНО

en: Enable advanced compositing features
sr: Омогући напредно слагање приказа

en: Misc
sr: Разно

en: Show Framerate
sr: Прикажи брзину сличица

en: Corner
sr: Угао

en: Top Left
sr: Горе лево

en: Top Right
sr: Горе десно

en: Bottom Left
sr: Доле лево

en: Bottom Right
sr: Доле десно

en: Debug
sr: Налажење грешака

en: Smooth scaling of window content
sr: Глатко размеравање садржаја прозора

en: Unused
sr: Неискоришћено

en: Combo
sr: Прозорче избора

en: Dialog
sr: Прозорче

en: Dock
sr: Док

en: Drag and Drop
sr: Превуци и спусти

en: Menu (Dropdown)
sr: Изборник (приручни)

en: Menu (Popup)
sr: Изборник (искакање)

en: Notification
sr: Обавештења

en: Splash
sr: Поздравни заслон

en: Toolbar
sr: Алатница

en: Tooltip
sr: Облачић

en: Utility
sr: Прибор

en: Unknown
sr: Непознато

en: Title:
sr: Наслов:

en: Type:
sr: Врста:

en: Class:
sr: Разред:

en: Role:
sr: Улога:

en: Style:
sr: Начин:

en: Effect:
sr: Дејство:

en: Edit E_Comp_Match
sr: Уреди „E_Comp_Match“

en: Names
sr: Имена

en: Types
sr: Врсте

en: On
sr: Укључен

en: Off
sr: Искључи

en: ARGB
sr: АРГБ

en: Flags
sr: Заставице

en: Style
sr: Начин

en: Effect
sr: Дејство

en: Up
sr: Горе

en: Down
sr: Доле

en: Add
sr: Додај

en: Del
sr: Бриши

en: Edit
sr: Уреди

en: Apps
sr: Програми

en: Popups
sr: Искачући прозори

en: Overrides
sr: Замене

en: Menus
sr: Изборници

en: Objects
sr: Предмети

en: Composite Match Settings
sr: Поставке поклапања слагања

en: Utilities
sr: Алатке

en: Files
sr: Датотеке

en: Launcher
sr: Покретач

en: Core
sr: Језгро

en: Mobile
sr: Мобилни

en: Module Settings
sr: Поставке јединице

en: Load
sr: Учитај

en: Unload
sr: Избаци из меморије

en: No modules selected.
sr: Нема изабраних јединица.

en: More than one module selected.
sr: Више од једне јединице је изабрано.

en: Loaded Gadgets
sr: Учитај справице

en: Available Gadgets
sr: Доступне справице

en: Shelf Contents
sr: Садржај полице

en: Toolbar Contents
sr: Садржај траке алата

en: Input Method Error
sr: Грешка оквира начина уноса

en: Error starting the input method executable<ps/><ps/>please make sure that your input<ps/>method configuration is correct and<ps/>that your configuration's<ps/>executable is in your PATH<ps/>
sr: Грешка при покретању извршне датотеке начина уноса,<ps/><ps/>молим, проверите да ли су ваше поставке<ps/>оквира начина уноса исправне, и<ps/>да је ваша извршна датотека на вашој путањи (PATH)<ps/>

en: Main
sr: Главни

en: Favorite Applications
sr: Омиљени програми

en: Applications
sr: Програми

en: Blanking Block
sr: Заслон затамњивања

en: Windows
sr: Прозори

en: Lost Windows
sr: Изгубљени прозори

en: About
sr: О програму

en: About Theme
sr: О теми

en: Report Bug
sr: Извести о грешци

en: Virtual
sr: Нестварна

en: Shelves
sr: Полице

en: Change Wallpaper
sr: Промени позадинску слику

en: Show/Hide All Windows
sr: Прикажи/сакриј све прозоре

en: No applications
sr: Нема програма

en: Set Virtual Desktops
sr: Постави нестварне радне површи

en: No windows
sr: Без прозора

en: Untitled window
sr: Неименовани прозор

en: Shelf %s
sr: Полица %s

en: Add a Shelf
sr: Додај полицу

en: Delete a Shelf
sr: Избриши полицу

en: Shelf Settings
sr: Поставке полице

en: Above Everything
sr: Изнад свега

en: Below Windows
sr: Испод прозора

en: Below Everything
sr: Испод свега

en: %1.0f pixels
sr: %1.0f тачака

en: Shrink to Content Width
sr: Умањи на ширину садржаја

en: Auto-hide the shelf
sr: Самостално скривај полицу

en: Show on mouse in
sr: Прикажи миша у

en: Show on mouse click
sr: Прикажи на клик миша

en: Hide timeout
sr: Време истека скривања

en: %.1f seconds
sr: %.1f секунди

en: Hide duration
sr: Трајање скривања

en: %.2f seconds
sr: %.2f секунди

en: Don't adjust windows when overlapping the shelf
sr: Немојте прилагођавати прозоре при преклапању са полицом

en: Auto Hide
sr: Самостално скривање

en: Show on all Desktops
sr: Прикажи на свим радним просторима

en: Show on specified Desktops
sr: Прикажи на одређеној радној површи

en: Toolbar Settings
sr: Поставке траке са алатима

en: Layout
sr: Распоред

en: Enlightenment cannot initialize Eina!
sr: Просвећење није успело да покрене Eina!

en: Enlightenment could not create a logging domain!
sr: Просвећење није успело да направи област пријаве!

en: Enlightenment cannot initialize Eet!
sr: Просвећење није успело да покрене Eet!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore!
sr: Просвећење није успело да покрене Ecore!

en: Enlightenment cannot initialize EFX!
sr: Просвећење није успело да покрене EFX!

en: Enlightenment cannot initialize EIO!
sr: Просвећење није успело да покрене EIO!

en: Enlightenment cannot set up an exit signal handler.
    Perhaps you are out of memory?
sr: Просвећење није успело да подеси руковаоца знака излаза.
    Можда немате више меморије?

en: Enlightenment cannot set up a HUP signal handler.
    Perhaps you are out of memory?
sr: Просвећење није успело да подеси руковаоца знака ХУП убице.
    Можда немате више меморије?

en: Enlightenment cannot set up a USER signal handler.
    Perhaps you are out of memory?
sr: Просвећење није успело да подеси руковаоца знака корисника.
    Можда немате више меморије?

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_File!
sr: Просвећење није успело покренути Ecore_File!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_Con!
sr: Просвећење није успело покренути систем Ecore_Con!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_Ipc!
sr: Просвећење није успело покренути систем Ecore_Ipc!

en: Enlightenment cannot initialize Ecore_Evas!
sr: Просвећење није успело покренути Ecore_Evas!

en: Enlightenment cannot initialize Elementary!
sr: Просвећење није успело да покрене Eлементари!

en: Enlightenment cannot initialize Emotion!
sr: Просвећење није успело да покрене Emotion!

en: Enlightenment found ecore_evas doesn't support the Wayland SHM
    rendering in Evas. Please check your installation of Evas and
    Ecore and check they support the Wayland SHM rendering engine.
sr: Просвећење је утврдило да ecore_evas не подржава предаровање 
    Вајледине СХМ у Евас. Молим, проверите уграђивање Еваса и
    Екор и провери подршку за погона предаровања Вајледине.

en: Enlightenment found ecore_evas doesn't support the Software X11
    rendering in Evas. Please check your installation of Evas and
    Ecore and check they support the Software X11 rendering engine.
sr: Просвећење је открило да ecore_evas не подржава Икс11
    софтверски приказ у Евасу. Молим, проверите вашу уградњу програма
    Евас и Екор и њихову подршку погона Икс11 софтверског приказа.

en: Enlightenment found ecore_evas doesn't support the Software Buffer
    rendering in Evas. Please check your installation of Evas and
    Ecore and check they support the Software Buffer rendering engine.
sr: Просвећење је открило да ecore_evas не подржава Икс11
    софтверско међуспремљена исцртавања у Евасу. Молим, проверите вашу уградњу програма
    Евас и Екор и њихову подршку погона Икс11 софтверског међумеморисања исцртавања.

en: Enlightenment cannot initialize E_Intl!
sr: Просвећење није успело покренути E_Intl!

en: Enlightenment cannot initialize its emergency alert system.
    Have you set your DISPLAY variable?
sr: Просвећење није успело да покрене свој систем важних узбуна.
    Да ли сте подесили вашу  DISPLAY променљиву?

en: Enlightenment cannot create directories in your home directory.
    Perhaps you have no home directory or the disk is full?
sr: Просвећење није успело да направи фасцикле у вашој личној фасцикли.
    Можда немате личну фасциклу, или је диск препун?

en: Enlightenment cannot set up its file registry system.
sr: Просвећење није успело да постави свој систем завођења датотека.

en: Enlightenment cannot set up its config system.
sr: Просвећење није успело подесити свој систем поставки.

en: Enlightenment cannot set up its environment.
sr: Просвећење није успело подесити своје окружење.

en: Enlightenment cannot set up paths for finding files.
    Perhaps you are out of memory?
sr: Просвећење није успело да подеси путање за налажење датотека.
    Можда немате више меморије?

en: Enlightenment cannot set up its font system.
sr: Просвећење није успело подесити свој систем словног лика.

en: Enlightenment cannot set up its theme system.
sr: Просвећење није успело да постави свој систем тема.

en: Enlightenment cannot create a dbus session connection.
    At best this will break many things, at worst it will hard lock your machine.
    If you're sure you know what you're doing, export E_NO_DBUS_SESSION=1
sr: Просвећење не може образовати везу седнице д-сабирнице.
    Унајмање, то ће онемогућити многе ствари, најгрђе ће закључати рачунар.
    Ако сте сигурни да знате шта радите, извезите E_NO_DBUS_SESSION=1

en: Enlightenment cannot initialize the FDO desktop system.
    Perhaps you lack permissions on ~/.cache/efreet or are
    out of memory or disk space?
sr: Просвећење није успело са покрене ФДО систем радне површи.
    Можда немате овлашћења над ~/.cache/efreet или немате
    меморије или слободног простора?

en: Enlightenment cannot set up its intl system.
sr: Просвећење није успело подесити свој систем управљања прозорима intl.

en: Enlightenment cannot set up its actions system.
sr: Просвећење не може подесити свој систем радњи.

en: Enlightenment cannot initialize the Privilege System access system.
sr: Просвећење није успело да покрене систем уздигнутих овлашћења.

en: Enlightenment cannot set up its powersave modes.
sr: Просвећење не може подесити свој начин штедње енергије.

en: Enlightenment set up window management for all the screens on your system
    failed. Perhaps another window manager is running?
sr: Просвећење није успело да подеси управљање прозорима за све заслоне.
    Можда је покренут други управник прозора?

en: Enlightenment cannot set up its pointer system.
sr: Просвећење није успело подесити свој систем показивача.

en: Enlightenment cannot set up its scale system.
sr: Просвећење није успело подесити свој систем размеравања.

en: Enlightenment cannot set up its init screen.
sr: Просвећење није успело да постави свој почетни заслон.

en: Enlightenment cannot configure the backlight.
sr: Просвећење није успело подесити позадинско светло.

en: Enlightenment cannot configure the DPMS settings.
sr: Просвећење није успело подесити ДПМС поставке.

en: Enlightenment cannot set up its desk locking system.
sr: Просвећење није успело да подеси свој систем закључавања радног простора.

en: Enlightenment cannot initialize the System Command system.
sr: Просвећење није успело покренути систем наредби.

en: Enlightenment cannot set up its exec system.
sr: Просвећење није успело да постави свој извршни систем.

en: Enlightenment cannot initialize the File manager.
sr: Просвећење не може покренути управника датотека.

en: Enlightenment cannot set up its msg system.
sr: Просвећење није успело да покрене свој систем порука.

en: Enlightenment cannot set up its grab input handling system.
sr: Просвећење није успело да подеси прихватног руковаоца улазних знакова.

en: Enlightenment cannot set up its module system.
sr: Просвећење не може подесити свој систем јединица.

en: Enlightenment cannot setup remember settings.
sr: Просвећење не може подесити поставке памћења.

en: Enlightenment cannot set up its gadget control system.
sr: Просвећење није успело поставити свој систем управљања справицама.

en: Enlightenment cannot set up its toolbars.
sr: Просвећење није успело да постави своје траке алата.

en: Enlightenment cannot set up its desktop background system.
sr: Просвећење није успело да постави свој систем управљања позадином.

en: Enlightenment cannot configure the mouse settings.
sr: Просвећење није успело да подеси поставке миша.

en: Enlightenment cannot set up its bindings system.
sr: Просвећење није успело да постави свој систем пречица.

en: Enlightenment cannot initialize the Thumbnailing system.
sr: Просвећење није успело да покрене систем приказа умањених сличица.

en: Enlightenment cannot initialize the Icon Cache system.
sr: Просвећење није успело да покрене систем прихватне меморије сличица.

en: Enlightenment cannot initialize the Update system.
sr: Просвећење није успело да покрене систем надградњи.

en: Enlightenment cannot initialize its desktop environment.
sr: Просвећење није успело да покрене своје радно окружење.

en: Enlightenment cannot set up its order file system.
sr: Просвећење није успело да постави свој систем уређења датотека.

en: Welcome to Enlightenment
sr: Добродошли у Просвећење

en: Version: %s
sr: Издање: %s

en: Options:
      -display DISPLAY
        Connect to display named DISPLAY.
        EG: -display :1.0
      -fake-xinerama-screen WxH+X+Y
        Add a FAKE xinerama screen (instead of the real ones)
        given the geometry. Add as many as you like. They all
        replace the real xinerama screens, if any. This can
        be used to simulate xinerama.
        EG: -fake-xinerama-screen 800x600+0+0 -fake-xinerama-screen 800x600+800+0
      -profile CONF_PROFILE
        Use the configuration profile CONF_PROFILE instead of the user selected default or just "default".
      -good
        Be good.
      -evil
        Be evil.
      -psychotic
        Be psychotic.
      -locked
        Start with desklock on, so password will be asked.
      -i-really-know-what-i-am-doing-and-accept-full-responsibility-for-it
        If you need this help, you don't need this option.
      -version
sr: Могућности:
    	-dispay DISPLAY
    		-Повежи приказ имена DISPAY
    		НПР: -display :1.0
    	-fake-xinerama-screen WxH+X+Y
    		Додај ЛАЖНИ приказ ксинераме (уместо стварних)
    		са датом размером. Додајте произвољан број. Сви они
    		замењују праве приказе ксинераме, ако постоје. То може
    		бити коришћено за опонашање ксинераме.
    		EG: -fake-xinerama-screen 800x600+0+0 -fake-xinerama-screen 800x600+800+0
    	-profile CONF_PROFILE
    		Користи поставке пресека CONF_PROFILE уместо подразумеваних кориснички изабраних или само „подразумеваног“.
    	-good
    		Годи.
    	-evil
    		Буди свиреп.
    	-psychotic
    		Блесав.
    	-locked
    		Поћни са закључаним радним простором, захтевај лозинку.
    	-i-really-know-what-i-am-doing-and-accept-full-responsibility-for-it
    		Ако ли вам треба ова помоћ, ова могућност вам не треба.
    	-version

en: You are executing enlightenment directly. This is
    bad. Please do not execute the "enlightenment"
    binary. Use the "enlightenment_start" launcher. It
    will handle setting up environment variables, paths,
    and launching any other required services etc.
    before enlightenment itself begins running.
sr: Извршавате Просвећење непосредно. То није
    добро. Молим, не извршавајте наредбу „enlightenment“.
    Користите покретач „enlightenment_start“. Она 
    ће руковати постављањем променљивих окружења,
    путањама и покретањем било које потребне услуге, итд.
    пре покретања самог Просвећења.

en: Enlightenment cannot create a compositor.
sr: Просвећење није успело да образује управника слагање приказа.

en: Enlightenment cannot set up its dnd system.
sr: Просвећење није успело да подеси свој систем превлачења и спуштања.

en: Enlightenment crashed early on start and has<ps/>been restarted. There was an error loading the<ps/>module named: %s. This module has been disabled<ps/>and will not be loaded.
sr: Просвећење се срушило одмах по покретању и<ps/>поново је покренуто. Десила се грешка приликом учитавања<ps/>јединице назива: %s. Ова јединица је онемогућена<ps/>и неће бити учитана.

en: Enlightenment crashed early on start and has been restarted
sr: Просвећење се срушило одмах по покретању и опет је покренуто

en: Enlightenment crashed early on start and has been restarted.<ps/>There was an error loading the module named: %s<ps/><ps/>This module has been disabled and will not be loaded.
sr: Просвећење се срушило одмах по покретању и поново је покренуто.<ps/> Десила се грешка приликом учитавања јединице назива: %s<ps/><ps/>. Ова јединица је онемогућена<ps/>и неће бити учитана.

en: Enlightenment crashed early on start and has<ps/>been restarted. All modules have been disabled<ps/>and will not be loaded to help remove any problem<ps/>modules from your configuration. The module<ps/>configuration dialog should let you select your<ps/>modules again.
sr: Просвећење се срушило одмах по покретању, и поново<ps/> је покренуто. Све јединице су онемогућене<ps/>и неће бити учитане да би било лакше уклањање<ps/>јединица са потешкоћама из ваших поставки. Прозорче поставки<ps/>јединица ће вам омогућити поновни одабир ваших<ps/> јединица.

en: Enlightenment crashed early on start and has been restarted.<ps/>All modules have been disabled and will not be loaded to help<ps/>remove any problem modules from your configuration.<ps/><ps/>The module configuration dialog should let you select your<ps/>modules again.
sr: Просвећење се срушило одмах по покретању, и поново је покренуто.<ps/>Све јединице су онемогућене и неће бити учитане да би било<ps/> лакше уклањање јединица са потешкоћама из ваших поставки.<ps/><ps/> Прозорче поставки јединица ће вам омогућити поновни одабир ваших<ps/> јединица.

en: Loading Module: %s
sr: Учитавам јединицу: %s

en: There was an error loading the module named: %s<ps/>No module named %s could be found in the<ps/>module search directories.<ps/>
sr: Десила се грешка приликом учитавања јединице назива: %s<ps/>Нема пронађених јединица са именом %s у<ps/>фасциклама зa претрагу јединица.<ps/>

en: Error loading Module
sr: Грешка приликом учитавања јединице

en: There was an error loading the module named: %s<ps/>The full path to this module is:<ps/>%s<ps/>The error reported was:<ps/>%s<ps/>
sr: Десила се грешка приликом  учитавања јединице назване: %s<ps/>Пуна путања до ове јединице је:<ps/>%s<ps/>Пријављена је грешка:<ps/>%s<ps/>

en: Module does not contain all needed functions
sr: Јединица не садржи све потребне функције

en: Module API Error<ps/>Error initializing Module: %s<ps/>It requires a module API version of: %i.<ps/>The module API advertized by Enlightenment is: %i.<ps/>
sr: Десила се грешка јединице АПИ<ps/>Грешка покретања јединице: %s<ps/>Потребно најниже АПИ издање је:  %i.<ps/>АПИ јединица Просвећења је %i.<ps/>

en: Enlightenment %s Module
sr: Јединица %s Просвећења

en: What action should be taken with this module?<ps/>
sr: Које дејство треба да буде примењено на ову јединицу?<ps/>

en: Keep
sr: Задржи

en: The following modules are not standard ones for<ps/>Enlightenment and may cause bugs and crashes.<ps/>Please remove them before reporting any bugs.<ps/><ps/>The module list is as follows:<ps/><ps/>
sr: Следеће јединице нису уобичајене за<ps/>Просвећење, и могу узроковати грешке и отказе.<ps/>Молим, уклоните их пре пријаве грешака.<ps/><ps/>Списак јединица је следећи:<ps/><ps/>

en: Unstable module tainting
sr: Загађење непостојане јединице

en: I know
sr: Знам

en: Enlightenment was unable to fork a child process:<ps/><ps/>%s<ps/>
sr: Просвећење није успело да раздели подпроцес<ps/><ps/>%s<ps/>

en: Float
sr: Покретно

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Vertical
sr: Усправно

en: Top-left Corner
sr: Горњи леви угао

en: Top-right Corner
sr: Горњи десни угао

en: Bottom-left Corner
sr: Доњи леви угао

en: Bottom-right Corner
sr: Доњи десни угао

en: Left-top Corner
sr: Леви горњи угао

en: Right-top Corner
sr: Десни горњи угао

en: Left-bottom Corner
sr: Леви доњи угао

en: Right-bottom Corner
sr: Десни доњи угао

en: Shelf #%d
sr: Полица #%d

en: Shelf Autohide Error
sr: Грешка самоскривања полице

en: Shelf autohiding will not work properly<ps/>with the current configuration; set your shelf to<ps/>"Below Everything" or disable autohiding.
sr: Самоскривање полице неће радити правилно<ps/>са тренутним поставкама; поставите своју полицу на<ps/>„Испод свега“ или онемогућите самостално скривање.

en: Add New Shelf
sr: Додај нову полицу

en: Shelf Error
sr: Грешка полице

en: A shelf with that name already exists!
sr: Полица са тим именом већ постоји!

en: Stop Moving Gadgets
sr: Заустави померање справица

en: Begin Moving Gadgets
sr: Почни померање справица

en: Are you sure you want to delete this shelf?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати ову полицу?

en: You requested to delete this shelf.<ps/><ps/>Are you sure you want to delete it?
sr: Захтевали сте брисање ове полице.<ps/><ps/>Да ли сте сигурни да је желите избрисати?

en: A shelf with that name and id already exists!
sr: Полица са тим именом и ЛБ већ постоји!

en: Rename Shelf
sr: Преименуј полицу

en: Contents
sr: Садржаји

en: Orientation
sr: Усмерење

en: Autohide
sr: Сам сакриј

en: Refresh
sr: Освежи

en: Logout is taking too long.<ps/>Some applications refuse to close.<ps/>Do you want to finish the logout<ps/>anyway without closing these<ps/>applications first?<ps/><ps/>Auto logout in %d seconds.
sr: Одјава се је одужила.<ps/>Неки програми одбијају да се затворе.<ps/>Да ли желите довршити одјаву<ps/>упркос томе затварајући ове<ps/>програме претходно?<ps/><ps/>Самопријава  ће се извршити кроз %d секунди.

en: Logout problems
sr: Потешкоће са одјавом

en: Logout now
sr: Одјави се сада

en: Wait longer
sr: Чекај још мало

en: Cancel Logout
sr: Одустани од одјаве

en: Enlightenment is busy with another request
sr: Просвећење је заузето другим захтевом

en: Logging out.<ps/>You cannot perform other system actions<ps/>once a logout has begun.
sr: Одјављујем вас.<ps/>Не можете изводити друге системске радње<ps/>кад одјава почне.

en: Powering off.<ps/>You cannot perform any other system actions<ps/>once a shutdown has been started.
sr: Искључујем.<ps/>Не можете изводити друге системске радње<ps/>кад искључивање почне.

en: Resetting.<ps/>You cannot perform any other system actions<ps/>once a reboot has begun.
sr: Поново покрећем.<ps/>Не можете изводити друге системске радње<ps/>кад поновно покретање почне.

en: Suspending.<ps/>You cannot perform any other system actions<ps/>until suspend is complete.
sr: Обустављам.<ps/>Не можете вршити било које друге системске радње<ps/>док се обустава не доврши.

en: Hibernating.<ps/>You cannot perform any other system actions<ps/>until hibernation is complete.
sr: Замрзавам.<ps/>Не можете вршити било које друге системске радње<ps/>док се замрзавање не доврши.

en: EEK! This should not happen
sr: Лелеее! Ово не би смело да се деси

en: Error in Enlightenment System Service
sr: Грешка у служби система Просвећења

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because ecore_exe_run() failed.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>службу enlightenment_system<br>јер није успео ecore_exe_run().

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because your user has no passwd file entry.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер Ваш корисник нема ставку датотеке лозинке.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because your username is blank in the passwd file.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>the enlightenment_system service<br>јер Вам је корисничко име празно у датотеци лозинке.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because it could not allocate memory.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер није успело да премести памет.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because it can't find your user group entry.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер није пронашло ставку корисничке групе.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because your user group entry is blank.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер Вам је ставка корисничке групе празна.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>since it can't become root. Missing setuid bit?
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер је постало корен. Недостаје бит setuid?

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>since it can't become group root. Missing setuid bit?
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>пошто је постало корена група. Недостаје бит setuid?

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because the passwd file entry for root isn't found.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер није пронашло ставку датотеке лозинке за корен.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because the root home directory is blank.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер је корена матична фасцикла празна.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because the root home directory is not a full path.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер корена матична фасцикла није у пуној путањи.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because the root home directory can't be found.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер није успело да пронађе корену матичну фасциклу.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because it can't change the HOME environment.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер није успело да промени окружење HOME.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because it cannot change working directory to root's home.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер није успело да промени радну фасциклу на корену матицу.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service<br>because your user is denied access to all services.<br>Please see /etc/enlightenment/system.conf.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>јер је корисник забранио приступ свим службама.<br>Молим, погледајте /etc/enlightenment/system.conf.

en: Enlightenment cannot successfully start<br>the enlightenment_system service for<br>some unknown reason.
sr: Просвећење није успело успешно да покрене<br>enlightenment_system service<br>из непознатог разлога.

en: Select Theme
sr: Одаберите тему

en: Set As Theme
sr: Постави као тему

en: EFM Toolbar
sr: УДП трака алата

en: Bother me later
sr: Подсети ме касније

en: Never tell me
sr: Никад ми не казуј

en: Update Notice
sr: Обавештење о надградњи

en: Your enlightenment version is<ps/>not the current latest release.<ps/>The latest version is:<ps/><ps/>%s<ps/><ps/>Please visit www.enlightenment.org<ps/>or update your system packages<ps/>to get a new version.
sr: Ово издање просвећења<ps/>није најновије текуће издање.<ps/>Најновије текуће издање је:<ps/><ps/>%s<ps/><ps/>Молим, посетите www.enlightenment.org,<ps/>или надоградите пакете система<ps/> да би добавили ново издање.

en: Cannot exit - immortal windows.
sr: Не могу изаћи - бесмртни прозори.

en: Some windows are left still around with the Lifespan lock enabled. This means<ps/>that Enlightenment will not allow itself to exit until these windows have<ps/>been closed or have the lifespan lock removed.<ps/>
sr: Неки прозори су још увек остали са омогућеним кључем животног века. Ово значи <ps/>да Просвећење неће дозволити себи да изађе док ови прозори не буду<ps/>затворени или им се откључа животни век.<ps/>

en: In the future
sr: У будућности

en: In the last minute
sr: Последњег минута

en: Last year | %li Years ago
sr[0]: Пре %li године
sr[1]: Пре %li године
sr[2]: Пре %li година

en: Last month | %li Months ago
sr[0]: Пре %li месеца
sr[1]: Пре %li месеца
sr[2]: Пре %li месеци

en: Last week | %li Weeks ago
sr[0]: Пре %li седмице
sr[1]: Пре %li седмице
sr[2]: Пре %li седмица

en: Yesterday | %li Days ago
sr[0]: Пре %li дана
sr[1]: Пре %li дана
sr[2]: Пре %li дана

en: An hour ago | %li Hours ago
sr[0]: Пре %li сата
sr[1]: Пре %li сата
sr[2]: Пре %li сати

en: A minute ago | %li Minutes ago
sr[0]: Пре %li минута
sr[1]: Пре %li минута
sr[2]: Пре %li минута

en: Error creating directory
sr: Грешка при стварању фасцикле

en: Failed to create directory: %s .<ps/>Check that you have correct permissions set.
sr: Нисам успео да направим фасциклу:  %s .<ps/>Проверите да ли имате правилно постављена овлашћења.

en: Failed to create directory: %s .<ps/>A file of that name already exists.
sr: Нисам успео да направим фасциклу: %s .<ps/>Датотека са тим именом већ постоји.

en: Configuration data needed upgrading. Your old configuration<ps/>has been wiped and a new set of defaults initialized. This<ps/>will happen regularly during development, so don't report a<ps/>bug. This means the module needs new configuration<ps/>data by default for usable functionality that your old<ps/>configuration lacked. This new set of defaults will fix<ps/>that by adding it in. You can re-configure things now to your<ps/>liking. Sorry for the hiccup in your configuration.<ps/>
sr: Датотеке поставки требају бити надграђене. Ваше старе поставке<ps/> су обрисане, а нови скуп задатих поставки је покренут. Ово<ps/>ће се дешавати редовно током развоја, зато, немојте пријављивати <ps/>грешку. Ово једноставно значи да Просвећењу требају нови<ps/>предодређени подаци за корисне радње које ваше<ps/>старе поставке једноставно немају. Овај нови скуп задатих поставки ће то<ps/>поправити њиховим додавањем. Сада можете подесити ствари по својој<ps/>вољи. Извините због зачкољица у вашим поставкама.<ps/>

en: %s Configuration Updated
sr: %s поставки је освежено

en: Your module configuration is NEWER than the module version. This is very<ps/>strange. This should not happen unless you downgraded<ps/>the module or copied the configuration from a place where<ps/>a newer version of the module was running. This is bad and<ps/>as a precaution your configuration has been now restored to<ps/>defaults. Sorry for the inconvenience.<ps/>
sr: Ваше поставке јединица су НОВИЈЕ од издања јединица. Ово је врло<ps/>чудно. То се не би требало дешавати, осим ако сте разградили<ps/>јединицу, или умножили поставке са места где<ps/>ради новије издање јединице. Ово је лоше, и,<ps/>као предострожност, ваше поставке су враћене на<ps/>почетне вредности. Извините због непријатности.<ps/>

en: Never
sr: Никад

en: A second | %li Seconds
sr[0]: %li секунда
sr[1]: %li секунде
sr[2]: %li секунди

en: One year | %li Years
sr[0]: %li година
sr[1]: %li године
sr[2]: %li година

en: One month | %li Months
sr[0]: %li месец
sr[1]: %li месеца
sr[2]: %li месеци

en: One week | %li Weeks
sr[0]: %li седмица
sr[1]: %li седмице
sr[2]: %li седмица

en: One day | %li Days
sr[0]: %li дан
sr[1]: %li дана
sr[2]: %li дана

en: An hour | %li Hours
sr[0]: %li сат
sr[1]: %li сата
sr[2]: %li сати

en: A minute | %li Minutes
sr[0]: %li минут
sr[1]: %li минута
sr[2]: %li минута

en: Resolution:
sr: Размера приказа:

en: Mime-type:
sr: МИМЕ врста:

en: Length:
sr: Трајање:

en: Used:
sr: Заузето:

en: Reserved:
sr: Чувано:

en: Mount status:
sr: Стање качења:

en: Owner:
sr: Власник:

en: Permissions:
sr: Овлашћења:

en: Modified:
sr: Измењена:

en: Read Only
sr: Само за читање

en: Read-Write
sr: Читање и писање

en: Unmounted
sr: Откачено

en: You
sr: Ви

en: Protected
sr: Чуван

en: Forbidden
sr: Забрањен

en: Add to Favorites
sr: Додај у омиљене

en: Go up a Directory
sr: Иди у родитељску фасциклу

en: Application Menu
sr: Изборник програма

en: Backlight
sr: Позадинско светло

en: Backlight Controls
sr: Управљање позадинским светлом

en: Battery Monitor Settings
sr: Поставке надгледања батерије

en: Show alert when battery is low
sr: Прикажи упозорење кад је батерија празна

en: Use desktop notifications for alert
sr: Користи обавештења површи за упозорења

en: Check every:
sr: Провери сваких:

en: %1.0f ticks
sr: %1.0f откуцаја

en: Suspend when below:
sr: Обустави кад је испод:

en: Hibernate when below:
sr: Замрзни кад је испод:

en: Shutdown when below:
sr: Искључи кад је испод:

en: Polling
sr: Извлачење

en: Show low battery alert
sr: Прикажи упозорење кад је батерија празна

en: Alert when at:
sr: Упозори кад је на:

en: Auto dismiss in...
sr: Сам откажи у...

en: Alert
sr: Упозорење

en: Auto Detect
sr: Сам препознај

en: udev
sr: удев

en: Fuzzy Mode
sr: Нејасан начин

en: HAL
sr: ХАЛ

en: Hardware
sr: Тврдотворина

en: Battery
sr: Батерија

en: Charging
sr: Пуњење

en: Discharging
sr: Пражњење

en: Charged
sr: Напуњено

en: Battery: %s (%s)
sr: Батерија: %s (%s)

en: Battery: %s
sr: Батерија: %s

en: Power Management Timing
sr: Заказивање управника напајања

en: Your battery is low!
sr: Ваша батерија је скоро празна!

en: AC power is recommended.
sr: Препоручено је наизменично напајање.

en: N/A
sr: Нема података

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: Battery Meter
sr: Мерач батерије

en: Bluetooth
sr: Блутут

en: Could not register default agent:<br>%s %s
sr: Нисам успео да препознам подразумеваног заступника:<br>%s %s

en: Could not register agent:<br>%s %s
sr: Нисам успео да препознам заступника:<br>%s %s

en: Could not call RegisterAgent
sr: Нисам успео да позовем RegisterAgent

en: Supply PIN
sr: Обезбедите ЛБ

en: Pair? PIN: <hilight>%s</hilight>
sr: Упарити? ЛБ: <hilight>%s</hilight>

en: Enter PIN
sr: Унесите ЛБ

en: Pair? PIN: <hilight>%06u</hilight>
sr: Упарити? ЛБ: <hilight>%06u</hilight>

en: Connect?
sr: Повежи се?

en: Bluez5
sr: Блуез5

en: Bluetooth rfkill run Error
sr: Грешка покретања рфкила Блутута

en: Trying to rfkill unblock the bluetooth adapter failed.<br>Do you have rfkill installed? Check sysactions.conf<br>to ensure the command is right and your user is<br>permitted to use the rfkill unblock action. Check the<br>users and groups there to be sure.
sr: Нисам успео у покушавају да рфкилом одблокирам прикључак блутута.<br>Да ли је рфкил уграђен? Проверите sysactions.conf<br>да ли је наредба тачна и да корисник<br> има дозволу да користи радњу rfkill unblock.<br>Проверите кориснике и групе ради сигурности.

en: Adapters
sr: Струјни исправљачи

en: Devices
sr: Уређаји

en: Unknown Address
sr: Непозната адреса

en: Power
sr: Напајање

en: Enable power for this adapter
sr: Омогући напајање овом прикључку

en: Make this adapter visible to other devices
sr: Учини овај прикључак видљивим другим уређајима

en: Scan
sr: Претражи

en: Scan for other devices
sr: Претражи за друге уређаје

en: Pairable
sr: Упарив

en: Allow this adapter to have other devices request to pair with it
sr: Омогући овом прикључку да прима захтеве за упаривањем са другим уређајима

en: Address: %s (%s)<br>Services: %s%s%s%s%s%s%s%s%s<br>Trusted: %s<br>Blocked: %s<br>
sr: Адреса:%s (%s)<br>Услуге: %s%s%s%s%s%s%s%s%s<br>Поверљивост: %s<br>Забрана: %s<br>

en: Limited-Discoverable
sr: Ограничен-проналажљив

en: Positioning
sr: Положај

en: Networking
sr: Управљање мрежом

en: Rendering
sr: Приказ

en: Capture
sr: Снимање

en: OBEX
sr: ОБЕКС

en: Audio
sr: Звук

en: Telephony
sr: Телозвонија

en: Information
sr: Обавештење

en: Stop this from being an unlock device
sr: Заустави ово из стања откључаног уређаја

en: Make this auto unlock when detected (and lock when not)
sr: Самостално откључај када је препознат (и закључај када није)

en: Disconnect this device
sr: Прекини везу овог уређаја

en: Connect this device
sr: Повежи овај уређај

en: Disrust this device
sr: Откажи поверење уређају

en: Trust this device
sr: Веруј овом уређају

en: Pair with this device
sr: Упари са овим уређајем

en: Unpair with this device
sr: Распари од овог уређаја

en: Reject pairing
sr: Откажи упаривање

en: Options for device like connect, pair etc.
sr: Могућности уређаја попут повезивања, упаривања, итд.

en: Clock Settings
sr: Поставке часовника

en: Clock
sr: Часовник

en: Analog
sr: Аналогни

en: Digital
sr: Бројчани

en: Seconds
sr: Секунде

en: 12 h
sr: 12-о часовни

en: 24 h
sr: 24-ро часовни

en: Date
sr: Датум

en: Full
sr: Потпуно

en: Numbers
sr: Бројеви

en: Date Only
sr: Само датум

en: ISO 8601
sr: ИСО 8601

en: Week
sr: Седмица

en: Start
sr: Почетак

en: Weekend
sr: Крај седмице

en: Days
sr: Дани

en: Toggle calendar
sr: Прекидач календара

en: Launcher Applications
sr: Покретач програма

en: Startup Applications
sr: Почетни програми

en: Restart Applications
sr: Поново покрени програме

en: Screen Lock Applications
sr: Програми за закључавање заслона

en: Screen Unlock Applications
sr: Програми за откључавање заслона

en: Order
sr: Распоред

en: Personal Application Launchers
sr: Лични покретачи програма

en: Default Applications
sr: Подразумевани програми

en: Custom Browser Command
sr: Прилагођена наредба прегледника

en: Browser
sr: Прегледник

en: E-Mail
sr: Електронска пошта

en: Trash
sr: Смеће

en: Terminal
sr: Концола

en: Selected Application
sr: Означени програм

en: Desktop Environments
sr: Радна окружења

en: Execution
sr: Извршење

en: Only launch single instances
sr: Покрећи само по један примерак

en: X11 Basics
sr: Икс11 основе

en: Load X Resources
sr: Учитај Икс-изворе

en: Load X Modifier Map
sr: Учитај мапу Икс измењивача

en: Major Desktops
sr: Велика радна окружења

en: Start GNOME services on login
sr: Покрени Гномове услуге при пријави

en: Start KDE services on login
sr: Покрени КДЕ услуге при пријави

en: Show applications only for Environment
sr: Прикажи само програме Просвећења

en: Any
sr: Било који

en: Create Application Launcher
sr: Направите покретач програма

en: Launcher Other
sr: Покретач осталих

en: ACPI Bindings Settings
sr: Поставке АЦПИ пречица

en: ACPI Bindings
sr: АЦПИ-ја пречице

en: Action
sr: Радња

en: Action Params
sr: Одреднице радње

en: AC Adapter Unplugged
sr: Исправљач струје извучен

en: AC Adapter Plugged
sr: Исправљач струје убачен

en: Ac Adapter
sr: Струјни исправљач

en: Button
sr: Дугме

en: Fan
sr: Хладњак

en: Lid Unknown
sr: Непознати поклопац

en: Lid Closed
sr: Поклопац затворен

en: Lid Opened
sr: Поклопац отворен

en: Lid
sr: Поклопац

en: Power Button
sr: Дугме за укључивање

en: Processor
sr: Процесор

en: Sleep Button
sr: Дугме спавања

en: Thermal
sr: Температура

en: Video
sr: Видео

en: Wifi
sr: Бежична веза

en: Zoom Out
sr: Удаљи

en: Zoom In
sr: Приближи

en: Brightness Down
sr: Смањи осветљење

en: Brightness Up
sr: Повећај осветљење

en: Assist
sr: Помоћ

en: Mute
sr: Утишај

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Volume Down
sr: Утишај

en: Volume Up
sr: Појачај

en: Tablet On
sr: Таблица је укључена

en: Tablet Off
sr: Таблица је искључена

en: Zoom
sr: Увећање

en: Screenlock
sr: Закључавања заслона

en: Battery Button
sr: Дугме батерије

en: Tablet Disabled
sr: Таблица је искључена

en: Tablet Enabled
sr: Таблица је укључена

en: Tablet
sr: Таблица

en: Next Media
sr: Следећи садржај

en: Prev Media
sr: Претходни садржај

en: Stop Media
sr: Заустави садржај

en: Play Media
sr: Изведи садржај

en: <None>
sr: <Ништа>

en: ACPI Binding
sr: АЦПИ-ја пречице

en: Please trigger the ACPI event you wish to bind to, <ps/><ps/>or <hilight>Escape</hilight> to abort.
sr: Молим, окините АЦПИ догађај којем желите додати пречицу, <ps/><ps/>или <hilight>Изађи</hilight> за одустанак.

en: Please select an edge,<ps/>or click <hilight>Close</hilight> to abort.<ps/><ps/>You can either specify a delay of this<ps/> action using the slider, or make it<ps/>respond to edge clicks:
sr: Молим, изаберите ивицу,<ps/>или кликните <hilight>Затворите</hilight> за напуштање.<ps/><ps/>Можете чак и одредити кашњење ове<ps/>радње користећи клизач, или начинити га<ps/>да одговара на клик по ивицама:

en: Edge Bindings Settings
sr: Поставке пречица ивица

en: Edge Bindings
sr: Пречице ивица

en: Modify
sr: Измени

en: Delete All
sr: Обриши све

en: Mouse Button
sr: Дугме миша

en: General Options
sr: Опште могућности

en: Allow binding activation with fullscreen windows
sr: Дозволи покретање пречицама са прозорима преко пуног заслона

en: Allow binding activation with multiple screens (DANGEROUS!)
sr: Дозволи покретање пречицама са више заслона (ОПАСНО!)

en: Edge Binding Sequence
sr: Низ пречица ивица

en: Clickable edge
sr: Кликћућа ивица

en: Drag only
sr: Само превлачење

en: No edge selected
sr: Нема одабраних ивица

en: Edge Binding Error
sr: Грешка пречица ивица

en: The edge binding that you chose is already used by<ps/><hilight>%s</hilight> action.<ps/>Please choose another edge to bind.
sr: Пречице ивица које користите се већ употребљавају радњом<ps/><hilight>%s</hilight>. Молим, изаберите другачију ивицу за пречицу.

en: ALT
sr: МЕЊА

en: SHIFT
sr: ПОМАК

en: WIN
sr: СУПЕР

en: Left Edge
sr: Лева ивица

en: Top Edge
sr: Горња ивица

en: Right Edge
sr: Десна ивица

en: Bottom Edge
sr: Доња ивица

en: Top Left Edge
sr: Горња лева ивица

en: Top Right Edge
sr: Горња десна ивица

en: Bottom Right Edge
sr: Доња десна ивица

en: Bottom Left Edge
sr: Доња лева ивица

en: (left clickable)
sr: (лева кликћућа)

en: (clickable)
sr: (кликћућа)

en: (drag only)
sr: (само превлачење)

en: Single key
sr: Један тастер

en: Key Bindings Settings
sr: Поставке пречице тастера

en: Key Bindings
sr: Пречице тастатуре

en: Restore Default Bindings
sr: Врати задате пречице

en: Binding Key Error
sr: Грешка тастера пречице

en: The binding key combination that you chose is already used by <ps/><hilight>%s</hilight> action.<ps/>Please choose another binding key combination.
sr: Низ дугмади пречице које сте изабрали је већ у употреби за радњу <ps/><hilight>%s</hilight>.<ps/>Молим, изаберите други низ дугмади за пречицу.

en: CTRL
sr: КТРЛ

en: Mouse Bindings Settings
sr: Поставке пречица миша

en: Unable to set a mouse wheel binding without modifiers<ps/>on a window: conflict with existing edje signal bindings.<ps/>FIXME!!!
sr: Нисам успео поставити пречицу точкића миша са измењивачима<ps/>на прозору: сукоб са постојећим пречицама знамења едја.<ps/>ИСПРАВИМЕ!!!

en: Mouse Binding Error
sr: Грешка пречице миша

en: Mouse Bindings
sr: Пречице миша

en: Action Context
sr: Објашњење радњи

en: Win List
sr: Списак прозора

en: Popup
sr: Искакање

en: Zone
sr: Област

en: Manager
sr: Управник

en: Mouse Buttons
sr: Дугмад миша

en: Mouse Wheels
sr: Точкићи миша

en: Left button
sr: Лево дугме

en: Right button
sr: Десно дугме

en: Button %i
sr: Дугме %i

en: Middle button
sr: Средње дугме

en: Extra button (%d)
sr: Додатно дугме (%d)

en: Mouse Wheel Up
sr: Точкић миша навише

en: Mouse Wheel Down
sr: Точкић миша наниже

en: Extra Wheel (%d) Up
sr: Додатни точкић (%d) навише

en: Extra Wheel (%d) Down
sr: Додатни точкић (%d) наниже

en: Signal Binding Error
sr: Грешка доделе пречице

en: Signal and Source must NOT be blank!
sr: Знак и извор НЕ могу бити празни!

en: The signal and source that you entered are already used by<ps/><hilight>%s</hilight> action.<ps/>
sr: Знак и извор које сте унели су већ у употреби за радњу <ps/><hilight>%s</hilight>.<ps/>

en: Add Signal Binding
sr: Додај знак пречице

en: Source:
sr: Извор:

en: Signal:
sr: Знак:

en: Signal Bindings
sr: Знаковне пречице

en: Signal Bindings Settings
sr: Поставке пречице знака

en: Add Swipe Binding
sr: Додај додирну пречицу

en: Direction:
sr: Правац:

en: Error:
sr: Грешка:

en: Fingers:
sr: Прсти:

en: Using %d Fingers<br> <b>Direction</b> %f <b>Length</b> %f <b>Error</b> %f
sr: Коришћење %d прста<br> <b>Правац</b> %f <b>Дужина</b> %f <b>Грешка</b> %f

en: Swipe recognition
sr: Препознавање додира

en: Do your swipe gesture.<br><br>Press <hilight>Escape</hilight> to abort
sr: Исцртајте додирни знак.<br><br>Притисните <hilight>Излаз</hilight> за одустанак

en: Swipe Bindings Help
sr: Помоћ пречица додирних знакова

en: Enlightenment is using libinput to detect swipe gesture. In case there are problems:<br> 1. Test gestures while executing "libinput debug-events" in terminal. The console output will tell the precision of your hardware.<br>2. Watch for error in console, some libinput devices are returning wrong results. <br>3. If your session is running inside Xorg, ensure that your user is part of the libinput group.<br>
sr: Просвећење користи либинпут за препознавање додирних знакова. У случају потешкоћа:<br> 1. Пробајте знакове приликом извршавања „libinput debug-events“ у терминалу. Излаз конзоле ће показати тачност Ваших тврдотворина.<br>2. Пратите има ли грешака у конзоли, исти уређаји либинпута дају погрешне налазе. <br>3. Уколико Вам је седница покренута унутар Иксорга, проверите да ли Ваш корисник јесте део групе libinput.<br>

en: Swipe Bindings
sr: Пречице исцртавања додиром

en: Add by props
sr: Додај по својствима

en: Help
sr: Помоћ

en: Open input devices
sr: Отвори уређаје за унос

en: Swipe Bindings Settings
sr: Поставке додирних пречица

en: Input
sr: Улаз

en: Dialog Settings
sr: Поставке прозорчића за потврду

en: General Settings
sr: Опште поставке

en: Disable Confirmation Dialogs
sr: Онемогући прозорчиће потврде

en: Normal Windows
sr: Уобичајени прозори

en: Default Settings Dialogs Mode
sr: Подразумевани начин поставки прозорчића потврде

en: Basic Mode
sr: Основни начин

en: Advanced Mode
sr: Напредни начин

en: Remember size and position of dialogs
sr: Запамти величину и положај прозорчића потврде

en: Default Dialog Mode
sr: Подразумевани начин прозорчића потврде

en: Profile Selector
sr: Изабирач налога

en: Available Profiles
sr: Доступни профили

en: Select a profile
sr: Одаберите профил

en: Scratch
sr: Означи

en: Reset
sr: Врати на задате вредности

en: Selected profile: %s
sr: Одабрани профил: %s

en: Add New Profile
sr: Додај нови налог

en: You want to delete the "%s" profile.<ps/><ps/>Are you sure?
sr: Желите обрисати пресек „%s“.<ps/><ps/>Да ли сте сигурни?

en: Are you sure you want to delete this profile?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати овај профил?

en: Dialogs
sr: Прозорчићи потврде

en: Profiles
sr: Пресеци

en: Desk Settings
sr: Поставке радне површи

en: Wallpaper
sr: Слика за позадину

en: Set
sr: Постави

en: Screen Lock Settings
sr: Поставке закључавања заслона

en: Lock on Startup
sr: Закључај по покретању

en: Lock on Suspend
sr: Закључај при обустави

en: Use System Authentication
sr: Користи системску пријаву

en: Use Personal Screenlock Password (insecure)
sr: Користи личну лозинку за откључавање приказа (небезбедно)

en: Use PIN (insecure)
sr: Користи ЛБ (небезбедно)

en: Personal Screenlock Password (insecure)
sr: Лична лозинка откључавања приказа (небезбедно)

en: PIN Entry (insecure)
sr: Унос ЛБ-а (небезбедно)

en: Locking
sr: Закључавање

en: Keyboard Layout
sr: Распоред тастатуре

en: Show on all screens
sr: Прикажи на свим заслонима

en: Show on current screen
sr: Прикажи на садашњем заслону

en: Show on screen #:
sr: Прикажи не заслону #:

en: Login Box
sr: Кућица за пријаву

en: Lock after blanking
sr: Закључај након затамњивања

en: %1.0f seconds
sr: %1.0f секунди

en: Timers
sr: Мерачи времена

en: Theme Defined
sr: Описано темом

en: Theme Wallpaper
sr: Позадина из теме

en: Current Wallpaper
sr: Садашња позадина

en: Select a Background...
sr: Изаберите позадину...

en: Personal
sr: Лично

en: Hide Logo
sr: Сакриј значку

en: Virtual Desktops Settings
sr: Поставке нестварних радних површи

en: Number of Desktops
sr: Број нестварних радних површи

en: Click to change wallpaper and name
sr: Кликните за промену позадине и имена

en: Desktops
sr: Радне површи

en: Flip when dragging objects to the screen edge
sr: Пребаци приликом вучења предмета на ивицу заслона

en: Wrap desktops around when flipping
sr: Преломи радне површи около при пребацивању

en: Animation
sr: Дејство

en: Flip
sr: Пребаци

en: Backlight Settings
sr: Поставке позадинског осветљења

en: Normal Backlight
sr: Уобичајено позадинско осветљење

en: Dim Backlight
sr: Пригушено позадинско осветљење

en: Desktop Monitor Support (DDC)
sr: Подршка за приказ радне површи (ДДЦ)

en: Idle Fade Time
sr: Време до почетка изблеђивања

en: %1.0f second(s)
sr: %1.0f секунд(и)

en: Fade Time on Battery
sr: Време утапања на батерији

en: Fade Time
sr: Време утапања

en: %1.1f second(s)
sr: %1.1f секунд(и)

en: Dimming
sr: Затамњивање

en: Screen Blank Settings
sr: Поставке затамњења заслона

en: Enable screen blanking
sr: Омогући затамњење заслона

en: Use Power Saving (DPMS)
sr: Користи чување напајања

en: Timeout
sr: Време истека

en: %1.1f minutes
sr: %1.1f минута

en: Special timeout when locked (0 is off)
sr: Нарочито међувреме при закључаности (0 је искључено)

en: Suspend on blank
sr: Обустави при затамњењу

en: Suspend even if AC
sr: Обустави чак и ако је на мрежном напајању

en: Hibernate instead of suspend
sr: Замрзни уместо обуставе

en: Suspend delay
sr: Одлагање обуставе

en: %1.0f hours
sr: %1.0f часа

en: %1.0f minutes
sr: %1.0f минута

en: Disable blanking for Fullscreen Windows
sr: Онемогући затамњење прозора у жижи

en: Blanking
sr: Затамњивање

en: Wake on notification
sr: Буђење при обавештењима

en: Wake on urgency
sr: Буђење при хитним догађајима

en: Wakeups
sr: Буђења

en: Virtual Desktops
sr: Нестварне радне површи

en: Screen Lock
sr: Закључавање заслона

en: Desk
sr: Радни сто

en: Configuration Panel
sr: Плоча поставки

en: Show configurations in menu
sr: Прикажи поставке у изборнику

en: Settings Panel
sr: Плоча поставки

en: Interaction Settings
sr: Поставке општења

en: Thumbscroll
sr: Клизање палцем

en: Enable Thumbscroll
sr: Омогући клизање палцем

en: Threshold for a thumb drag
sr: Задршка клизања мишем

en: Threshold for applying drag momentum
sr: Задршка пре примене тренутка вучења

en: %1.0f pixels/s
sr: %1.0f тачке/ака

en: Friction slowdown
sr: Трење успоравања

en: Mouse Settings
sr: Поставке миша

en: Show Cursor
sr: Прикажи показивач

en: E Theme
sr: Е тема

en: Idle effects
sr: Дејства мироваања

en: Cursor
sr: Показивач

en: Mouse Hand
sr: Рука миша

en: Acceleration
sr: Убрзање

en: Flat acceleration
sr: Равномерно убрзање

en: Threshold
sr: Праг

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Middle mouse button emulation
sr: Опонашање средњег дугмета миша

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Natural scrolling
sr: Природно клизање

en: Hi-Res scrolling
sr: Клизање високом размером

en: Mouse
sr: Миш

en: Tap to click
sr: Тапните за клик

en: Clickpad
sr: Плочица за кликање

en: Palm detect
sr: Препознавање длана

en: Horizontal scrolling
sr: Водоравно клизање

en: Edge scrolling
sr: Клизање ивицом

en: 2 finger scrolling
sr: Клизање двома прстима

en: Circular scrolling
sr: Кружно клизање

en: Touchpad
sr: Додирна плочица

en: Touch
sr: Тачка

en: Input Method Settings
sr: Поставке начина уноса

en: Input Method Selector
sr: Одређивач начина уноса

en: Use No Input Method
sr: Не користи начине уноса

en: Setup Selected Input Method
sr: Подеси начин уноса

en: New
sr: Нови

en: Import...
sr: Увeзи...

en: Input Method Parameters
sr: Одреднице начина уноса

en: Execute Command
sr: Изврши наредбу

en: Setup Command
sr: Подеси наредбу

en: Exported Environment Variables
sr: Извезене променљиве окружења

en: Select an Input Method Settings...
sr: Одреди поставке начина уноса...

en: Input Method Config Import Error
sr: Грешка увоза поставки начина уноса

en: Enlightenment was unable to import the configuration.<ps/><ps/>Are you sure this is really a valid configuration?
sr: Просвећење није успело да увезе поставке.<ps/><ps/>Да ли сте сигурни да су то заиста одговарајуће поставке?

en: Enlightenment was unable to import the configuration<ps/>due to a copy error.
sr: Просвећење није успело да увезе поставку<ps/>због грешке при умножавању.

en: Language Settings
sr: Језичке поставке

en: Desklock Language Settings
sr: Језичке поставке часовника

en: You have some extra locale environment<ps/>variables set that may interfere with<ps/>correct display of your chosen language.<ps/>If you don't want these affected, use the<ps/>Environment variable settings to unset them.<ps/>The variables that may affect you are<ps/>as follows:<ps/>%s
sr: Имате вишак поставки променљивих окружења<ps/>превода које се могу сукобити са<ps/>правилним приказом одабраног језика.<ps/>Уколико не желите ову појаву, користите<ps/>поставке променљиве окружења да их поништите.<ps/>Променљиве које вам могу сметати су<ps/>следеће:<ps/>%s

en: Possible Locale problems
sr: Могући проблеми превода

en: Language Selector
sr: Избирач језика

en: System Default
sr: Подразумеване вредности система

en: Locale Selected
sr: Положај је изабран

en: Locale
sr: Положај

en: Language
sr: Језик

en: Menu Settings
sr: Поставке изборника

en: Enlightenment Default
sr: Подразумеване поставке Просвећења

en: Personal Default
sr: Личне подразумеване поставке

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: Favorites
sr: Омиљено

en: Applications Display
sr: Приказ програма

en: Generic
sr: Општи

en: Comments
sr: Примедбе

en: Gadgets
sr: Справице

en: Show gadget settings in top-level
sr: Прикажи поставке справица на вршном слоју

en: Margin
sr: Ивице

en: %2.0f pixels
sr: %2.0f тачака

en: Cursor Margin
sr: Ивица показивача

en: Autoscroll
sr: Самостално клизање

en: Disable icons in menus
sr: Онемогући сличице у изборницима

en: Menu Scroll Speed
sr: Брзина клизања изборника

en: %5.0f pixels/s
sr: %5.0f тачка/е/ака

en: Fast Mouse Move Threshold
sr: Задршка брзог кретања мишем

en: %4.0f pixels/s
sr: %4.0f тачка/е/ака

en: Click Drag Timeout
sr: Задршка вучења кликом

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Environment Variables
sr: Променљиве окружења

en: Unset
sr: Уклони вредност

en: Search Path Settings
sr: Поставке путање претраге

en: Data
sr: Подаци

en: Images
sr: Слике

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Icons
sr: Сличице

en: Backgrounds
sr: Позадине

en: Messages
sr: Поруке

en: Enlightenment Paths
sr: Путање Просвећења

en: Default Directories
sr: Подразумеване фасцикле

en: User Defined Directories
sr: Кориснички одређене фасцикле

en: Search Directories
sr: Фасцикле претраге

en: Performance Settings
sr: Поставке учинка

en: Application priority
sr: Предност програма

en: Power Management Settings
sr: Поставке управљања напајањем

en: Levels Allowed
sr: Дозвољени степени

en: Time to defer power-hungry tasks
sr: Време одлагања између задатака гладних потрошње

en: Min
sr: Најмање

en: Max
sr: Највише

en: Level
sr: Степен

en: e.g. Saving to disk
sr: нпр. чување на диску

en: Low
sr: Низак

en: Medium
sr: Осредњи

en: High
sr: Висок

en: Extreme
sr: Сулуд

en: Connected standby instead of suspend
sr: Повезано на чекању уместо обуставе

en: Performance
sr: Учинак

en: Power Management
sr: Управљање потрошњом

en: Screen Setup
sr: Поставке заслона

en: Clone
sr: Умножи

en: Left of
sr: Лево од

en: Right of
sr: Десно од

en: Unconfigured
sr: Неподешено

en: Ignore
sr: Занемари

en: Extend
sr: Прошири

en: Ask
sr: Питај

en: Hotplug Policy (%s)
sr: Смернице врућег качења (%s)

en: Outputs
sr: Излази

en: Laptop lid
sr: Поклопац лаптопа

en: Ignore Disconnect
sr: Занемари одспој

en: Priority
sr: Предност

en: Relative
sr: Односно

en: To
sr: На

en: Use Profile
sr: Користи налог

en: Custom Scale
sr: Произвољна лествица

en: Scale
sr: Лествица

en: Response
sr: Одзив

en: Restore on start
sr: Поврати поставке на почетку

en: Hotplug
sr: Надгледај прикључења

en: Lid Events
sr: Догађаји поклопцалаптопа

en: Configured Shelves: Display %d
sr: Подешене полице: приказ  %d

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете „%s“?

en: Confirm Shelf Deletion
sr: Потврди брисање полице

en: Default Border Style
sr: Подразумевани приказ оквира

en: Window Border Selection
sr: Одабир оквира прозора

en: Remember this Border for this window next time it appears
sr: Запамти овај оквир овог прозора за свој следећи приказ

en: Title Bar
sr: Трака наслова

en: Menu Item
sr: Ставка изборника

en: Menu Title
sr: Наслов изборника

en: Textblock Plain
sr: Уобичајен део писма

en: Textblock Light
sr: Узак део писма

en: Textblock Big
sr: Велики део писма

en: Move Text
sr: Помери писмо

en: Resize Text
sr: Промени величину писма

en: Winlist Title
sr: Наслов списка прозора

en: Settings Heading
sr: Поставке заглавља

en: About Title
sr: О наслову

en: About Version
sr: О издању

en: Button Text
sr: Писмо дугмета

en: Desklock Title
sr: Наслов сата површи

en: Desklock Password
sr: Лозинка сата површи

en: Dialog Error
sr: Грешка прозорчића потврде

en: Exebuf Command
sr: Егзебаф наредба

en: Splash Title
sr: Наслов поздравног приказа

en: Splash Text
sr: Писмо поздравног приказа

en: Splash Version
sr: Издање поздравног приказа

en: Digital Clock
sr: Бројчани часовник

en: Widgets
sr: Справице површи

en: Entry
sr: Улаз

en: Frame
sr: Оквир

en: Label
sr: Ознаке

en: Slider
sr: Клизач

en: Radio Buttons
sr: Притисна дугмад

en: Check Buttons
sr: Дугме за ознаку

en: Text List Item
sr: Писмо ставке списка

en: List Item
sr: Ставка списка

en: List Header
sr: Заглавље списка

en: Filemanager
sr: Управник датотека

en: Typebuf
sr: Врста међуспремника

en: Desktop Icon
sr: Сличица површи

en: Small
sr: Мalа

en: Large
sr: Велика

en: Small Styled
sr: Мала налицкана

en: Normal Styled
sr: Обична налицкана

en: Large Styled
sr: Велика налицкана

en: Font Settings
sr: Поставке словног лика

en: Tiny
sr: Мајушни

en: Big
sr: Велики

en: Really Big
sr: Врло велики

en: Huge
sr: Огроман

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d тачка
sr[1]: %d тачке
sr[2]: %d тачака

en: Enable Custom Font Classes
sr: Омогући прилагођене разреде словног лика

en: Font Classes
sr: Разреди словног лика

en: Enable Font Class
sr: Омогући разред словног лика

en: Font
sr: Словни лик

en: Hinting
sr: Наговештавање

en: Bytecode
sr: Битни код

en: Automatic
sr: Самостално

en: Font Fallbacks
sr: Заменски словни лик

en: Fallback Name
sr: Име заменског

en: Enable Fallbacks
sr: Омогући заменске поставке

en: Hinting / Fallbacks
sr: Наговештавање / заменско

en: Factor
sr: Множилац

en: Scale Settings
sr: Поставке размера

en: DPI Scaling
sr: Размера ТПИ

en: Don't Scale
sr: Немој размеравати

en: Scale relative to screen DPI
sr: Размери у односу на ТПИ

en: Base DPI (Currently %i DPI)
sr: Основна ТПИ (тренутно %i ТПИ)

en: %1.0f DPI
sr: %1.0f ТПИ

en: Custom scaling factor
sr: Прилагођени умножак размере

en: Set Application DPI
sr: Постави број тачака по инчу програма

en: Application Base DPI
sr: Број тачака по инчу основа програма

en: Policy
sr: Смернице

en: Minimum
sr: Најмање

en: %1.2f times
sr: %1.2f пута

en: Maximum
sr: Највеће

en: Constraints
sr: Ограничења

en: Theme Selector
sr: Изабирач тема

en: Missing Application
sr: Недостаје програм

en: This module wants to execute an external application<ps/> that does not exist.<ps/>Please install <b>extra</b> application.<ps/>https://git.enlightenment.org/apps/extra.git/
sr: Ова јединица жели да изврши спољњи програм<ps/> који не постоји.<ps/>Молим, уградите <b>додатни</b> програм.<ps/>https://git.enlightenment.org/apps/extra.git/

en: Theme File Error
sr: Грешка датотеке теме

en: The listed files are probably not E themes:<ps/>%s
sr: Излистане датотеке вероватно нису теме Е:<ps/>%s

en:  Import File...
sr:  Увези датотеку...

en:  Import Online...
sr:  Увези са мреже...

en: Select a Theme...
sr: Изаберите тему...

en: Theme Import Error
sr: Грешка увоза теме

en: Enlightenment was unable to import the theme.<ps/><ps/>Are you sure this is really a valid theme?
sr: Просвећење није успело да увезе тему.<ps/><ps/>Да ли сте сигурни да је то заиста исправна тема?

en: Enlightenment was unable to import the theme<ps/>due to a copy error.
sr: Просвећење није успело да увезе тему<ps/>због грешке при умножавању.

en: Transition Settings
sr: Поставке прелаза

en: Events
sr: Догађаји

en: Startup
sr: Покретање по пријави

en: Desk Change
sr: Промена радне површи

en: Background Change
sr: Промена позадине

en: Transitions
sr: Прелази

en: Animation Period Multiplier
sr: Множилац времена оживљавања

en: Wallpaper Settings
sr: Поставке позадине

en: Go up a directory
sr: Иди у родитељску фасциклу

en: Use Theme Wallpaper
sr: Користи слику за позадине из теме

en: Import File...
sr: Увeзи датотеку...

en: Import Online...
sr: Увeзи са мреже...

en: Where to place the Wallpaper
sr: Где сместити слику позадине

en: All Desktops
sr: Све површи

en: This Desktop
sr: Ова површ

en: This Screen
sr: Овај заслон

en: Application Theme Settings
sr: Поставке тема програма

en: Match Enlightenment theme if possible
sr: Уклопи тему просвећења ако је изводљиво

en: Enable X Application Settings
sr: Омогући поставке Икс програма

en: GTK Applications
sr: ГТК програми

en: Enable icon theme for applications
sr: Омогући тему сличица за програме

en: Enable icon theme for Enlightenment
sr: Омогући тему сличица за Просвећење

en: Theme
sr: Тема

en: Palette
sr: Образац боја

en: Application Theme
sr: Тема програма

en: Borders
sr: Оквири

en: Scaling
sr: Размера

en: Window List Menu Settings
sr: Поставке листа изборника прозора

en: Group By
sr: Разврстај по

en: Include windows from other screens
sr: Укључује прозоре са осталих заслона

en: Separate Groups By
sr: Раздвоји врсте по

en: Using separator bars
sr: Користећи раздвојне траке

en: Using menus
sr: Користећи изборник

en: Grouping
sr: Разврставање

en: Alphabetical
sr: Абецедно

en: Window stacking layer
sr: Слој гомилања прозора

en: Most recently used
sr: Најскорије употребљавани

en: Sort Order
sr: Правило разврставања

en: Group with owning desktop
sr: Разврстај по припадности радној површи

en: Group with current desktop
sr: Разврстај по тренутној радној површи

en: Separate group
sr: Раздвоји врсту

en: Warp to owning desktop
sr: Извитопери по припадајућој радној површи

en: Iconified Windows
sr: Умањени прозори

en: Limit caption length
sr: Ограничи дужину натписа

en: %1.0f Chars
sr: %1.0f знака

en: Captions
sr: Натписи

en: Focus Settings
sr: Поставке жиже

en: Click Window to Focus
sr: Клик на прозор за жижу

en: Window under the Mouse
sr: Прозор под мишем

en: Most recent Window under the Mouse
sr: Претходни прозор под мишем

en: Raise windows on mouse over
sr: Издигни прозоре надношењем миша

en: Focus Policy
sr: Смернице жиже

en: Click
sr: Кликом

en: Pointer
sr: Показивач

en: Sloppy
sr: Немаран

en: New Window Focus
sr: Жижа на нови прозор

en: No window
sr: Без прозора

en: All windows
sr: Сви прозори

en: Only dialogs
sr: Само прозорчићи потврде

en: Only dialogs with focused parent
sr: Само прозорчићи потврде са родитељским прозором у жижи

en: Focus
sr: Жижа

en: Autoraise
sr: Самостално издизање

en: Delay before raising:
sr: Одгађање издизања:

en: Raise Window
sr: Издигни прозор

en: Raise when starting to move or resize
sr: Издигни при померању или промени величине

en: Raise when reverting focus
sr: Издигни при повратку у жижу

en: Active Window Hint Policy
sr: Смернице наговештаја радних прозора

en: Ignore hint
sr: Занемари наговеештаје

en: Animate on hint
sr: Оживи наговештаје

en: Activate on hint
sr: Покрени на наговештај

en: Activate if on visible desk
sr: Покрени ако је на видљивој радној површи

en: Hints
sr: Наговештаји

en: Warping
sr: Изобличавање

en: Prevent all forms of pointer warping
sr: Спречи све облике изобличавања показивача

en: Slide pointer to a new window which is focused
sr: Клизни  показивачем на нови прозор у жижи

en: Warp speed
sr: Брзина витоперења

en: Other Settings
sr: Остале поставке

en: Always pass click events to programs
sr: Увек преноси догађаје клика програмима

en: Click raises the window
sr: Клик издиже прозор

en: Click focuses the window
sr: Клик ставља прозор у жижу

en: Refocus last window on desktop switch
sr: Стави у жижу последњи прозор при промени радне површи

en: Allow focusing of sticky windows when reverting focus
sr: Омогући жижу на лепљивим прозорима при повраћају жиже

en: Focus last focused window on lost focus
sr: Пребаци последњи прозор у жижу при губљењу жиже

en: Window Display
sr: Приказ прозора

en: Border Icon
sr: Ивица сличица

en: User defined
sr: Кориснички одређено

en: Application provided
sr: Обезбеђено програмски

en: Move Geometry
sr: Размера померања

en: Display information
sr: Приказ података

en: Follows the window
sr: Узми прозор у жижу

en: Resize Geometry
sr: Размера промене величине

en: Display
sr: Приказ

en: Placement
sr: Смештај

en: Smart Placement
sr: Паметан смештај

en: Don't hide Gadgets
sr: Не скривај справице

en: Place at mouse pointer
sr: Смести испод миша

en: Place manually with the mouse
sr: Смети ручно мишем

en: Group with windows of the same application
sr: Удружуј прозоре истог програма

en: Switch to desktop of new window
sr: Промени на радни простор новог прозора

en: New Windows
sr: Нови прозори

en: Animate
sr: Оживи

en: Linear
sr: Редно

en: Accelerate, then decelerate
sr: Убрзај, па успори

en: Accelerate
sr: Убрзај

en: Decelerate
sr: Успори

en: Pronounced accelerate
sr: Изражајно убрзај

en: Pronounced decelerate
sr: Изражајно успори

en: Pronounced accelerate, then decelerate
sr: Изражајно убрзај, па успори

en: Bounce
sr: Одскок

en: Bounce more
sr: Још одскачи

en: Shading
sr: Смотавање

en: %1.2f seconds
sr: %1.2f секунди

en: Maximizing
sr: Увећање

en: Keep windows within the visual screen limits
sr: Држи прозоре на видљиве границе заслона

en: Allow windows partly out of the visual screen limits
sr: Дозволи делимичан прелаз прозора ван видљиве границе заслона

en: Allow windows completely out of visual screen limits
sr: Дозволи потпуни прелаз прозорима ван видљиве границе заслона

en: Screen Limits
sr: Границе заслона

en: Window Geometry
sr: Размера прозора

en: Resist obstacles
sr: Отпор препрекама

en: Other windows
sr: Остали прозори

en: Edge of the screen
sr: Ивица заслона

en: Desktop gadgets
sr: Справице радне површи

en: Resistance
sr: Одбојност

en: Smart expansion
sr: Паметно ширење

en: Fill available space
sr: Испуни доступно место

en: Direction
sr: Правац

en: Both
sr: Оба

en: Manipulation
sr: Управљање

en: Allow manipulation of maximized windows
sr: Дозволи управљање увећаним прозорима

en: Allow windows above fullscreen window
sr: Дозволи прозоре изнад прозора преко целог заслона

en: Maximization
sr: Увећавање

en: Automatically accept changes after:
sr: Самостално прихвати промене после:

en: Move by
sr: Помери за

en: Resize by
sr: Промени величину за

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Limit resize to useful geometry
sr: Ограничи промену величине на корисну сразмеру

en: Ensure initial placement of windows inside useful geometry
sr: Обезбеди почетни смештај прозорима у корисној размери

en: Adjust windows on shelf hide
sr: Прилагоди прозоре при скривању полице

en: Follow Move
sr: Прати покрет

en: Follow Resize
sr: Прати промену величине

en: Follow Raise
sr: Прати издизање

en: Follow Lower
sr: Прати спуштање

en: Follow Layer
sr: Прати слој

en: Follow Desktop
sr: Прати радну површ

en: Follow Iconify
sr: Прати умањење

en: Transients
sr: Прелази

en: Window Process Management
sr: Управа обрадом прозора

en: Kill process if unclosable
sr: Убиј незатворив процес

en: Kill process instead of client
sr: Убиј процес уместо клијента

en: Kill timeout:
sr: Одлагање убиства:

en: Ping clients
sr: Упит ка клијенту

en: Ping interval:
sr: Учесталост упита:

en: Window Focus
sr: Жижа прозора

en: Window List Menu
sr: Изборник списка прозора

en: Window Remembers
sr: Памћења прозора

en: Remember internal dialogs
sr: Запамти означавања унутрашњих прозорчића

en: Remember file manager windows
sr: Упамти прозоре управника датотека

en: Don't remember file manager windows by directory
sr: Не памти прозоре управника датотека по фасциклама

en: Details
sr: Појединости

en: No selection
sr: Ништа није означено

en: Show password
sr: Прикажи лозинку

en: Input requested
sr: Потребно је извршити унос

en: Ok
sr: У реду

en: Connman Error
sr: Грешка Конмана

en: Connman Service Missing
sr: Недостаје служба Конмана

en: The Connman service is not able to be found.<br>Is <b>connmand</b> daemon running?
sr: Нисам успео да пронађем службу Конмана.<br>Да ли је домар<b>connmand</b> у погону?

en: Connection Manager
sr: Управник веза

en: This module wants to execute an external application EConnMan that does not exist.<ps/>Please install <b>EConnMan</b> application.
sr: Ова јединица жели да изврши спољњи програм ЕКонМан који не постоји.<ps/>Молим, уградите програм <b>EConnMan</b>.

en: Wifi On
sr: Омогући бежичну везу

en: Configure
sr: Подеси

en: Cpu Frequency Control Settings
sr: Поставке управљања учесталошћу процесора

en: Restore CPU Power Policy
sr: Врати смернице потрошњом процесора на задато

en: Automatic powersaving
sr: Самостална штедња снаге

en: Update poll interval
sr: Време освежавања

en: Fast (4 ticks)
sr: Брзо (4 откуцаја)

en: Medium (8 ticks)
sr: Средње (8 откуцаја)

en: Normal (32 ticks)
sr: Обично (32 откуцаја)

en: Slow (64 ticks)
sr: Споро (64 откуцаја)

en: Very Slow (256 ticks)
sr: Врло споро (256 откуцаја)

en: Minimum Power State
sr: Најнижи учинак

en: Maximum Power State
sr: Најнижи учинак

en: Cpufreq
sr: Учесталост процесора

en: Manual
sr: Ручно

en: Lower Power Automatic
sr: Самостална нижа потрошња

en: Automatic Interactive
sr: Самостална садејствујућа

en: Minimum Speed
sr: Најмања брзина

en: Maximum Speed
sr: Највећа брзина

en: Time Between Updates
sr: Време између освежавања

en: Set CPU Power Policy
sr: Постави смернице потрошњом процесора

en: Set CPU Speed
sr: Подесите брзину процесора

en: Powersaving behavior
sr: Понашање штедње снаге

en: Power State Min
sr: Најнижи учинак

en: Power State Max
sr: Највиши учинак

en: There was an error trying to modify CPU<br>frequency control parameters.
sr: Десила се грешка приликом покушаја измене<br> вредности учесталости процесора.

en: Your kernel does not support setting the<ps/>CPU frequency at all. You may be missing<ps/>Kernel modules or features, or your CPU<ps/>simply does not support this feature.
sr: Ваше језгро не подржава подешавања<ps/>учесталости процесора. Можда вам недостаје<ps/>јединица језгра или њена могућност, или ваш процесор<ps/>једноставно нема подршку за такву примену.

en: CPU Frequency
sr: Учесталост процесора

en: Everything Launcher
sr: Покретач свега

en: Show Everything Launcher
sr: Прикажи покретач свега

en: Everything Configuration
sr: Поставке свега

en: Everything Module
sr: Јединица свега

en: Run Everything
sr: Покрени све

en: Everything Settings
sr: Поставке свега

en: Available Plugins
sr: Доступни прикључци

en: Move Up
sr: Помери навише

en: Move Down
sr: Помери ниже

en: Enabled
sr: Омогућен

en: Show in "All"
sr: Прикажи у „Све“

en: Show in top-level
sr: Прикажи на вршном слоју

en: Minimum characters for search
sr: Најмањи број знакова за претрагу

en: Plugin Trigger
sr: Прикључак окидач

en: Search only when triggered
sr: Претражуј само кад је окинуто

en: Plugin View
sr: Преглед прикључака

en: Detailed
sr: Приказ појединости

en: Animate scrolling
sr: Оживи клизање

en: Up/Down select next item in icon view
sr: Горе/доле означи следећу ставку у умањеном приказу

en: Hide input when inactive
sr: Сакриј унос кад није покренут

en: Hide list
sr: Сакриј списак

en: Quick Navigation
sr: Брзо управљање

en: Emacs style (ALT + n,p,f,b,m,i)
sr: Емакс начин (МЕЊА+ н,п,ф,б,м,и)

en: Vi style (ALT + h,j,k,l,n,p,m,i)
sr: Ви начин (МЕЊА + х,ј,к,л,н.п,м,и)

en: No Sorting
sr: Без разврставања

en: By usage
sr: По коришћењу

en: Most used
sr: Највише коришћени

en: Last used
sr: Последње коришћени

en: Subject Plugins
sr: Прикључци вршиоца радње

en: Action Plugins
sr: Прикључци радње

en: Object Plugins
sr: Прикључци примаоца радње

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Popup Size
sr: Величина искакања

en: Popup Width
sr: Ширина искакања

en: Popup Height
sr: Висина искакања

en: Popup Align
sr: Поравнање искакања

en: Edge Popup Size
sr: Величина ивица искакања

en: Geometry
sr: Геометрија

en: Everything Collection
sr: Збирка свега

en: Everything Starter
sr: Покретач свега

en: Everything Gadgets
sr: Справице свега

en: Plugin
sr: Прикључак

en: Actions
sr: Дејства

en: %d item | %d items
sr[0]: %d ставка
sr[1]: %d ставке
sr[2]: %d ставки

en: No plugins loaded
sr: Нема учитаних прикључака

en: Exebuf
sr: Егзебаф

en: Open with...
sr: Отвори са...

en: Open File...
sr: Отвори датотеку...

en: Edit Application Entry
sr: Уреди ставку програма

en: New Application Entry
sr: Нова ставка програма

en: Run with Sudo
sr: Покрени са судо

en: Open Terminal here
sr: Овде отвори концолу

en: Run Executable
sr: Покрени извршну датотеку

en: Everything Applications
sr: Програми свега

en: Commands
sr: Наредбе

en: Terminal Command
sr: Наредба концоле

en: Sudo GUI
sr: Графички судо

en: Everything Plugin
sr: Прикључак свега

en: Calculator
sr: Рачунар

en: Copy to Clipboard
sr: Умножи у оставу исечака

en: Copy To ...
sr: Умножи у ...

en: Move To ...
sr: Премести у ...

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Open Directory
sr: Отвори фасциклу

en: Sort by Date
sr: Поређај по датуму

en: Sort by Name
sr: Поређај по називу

en: Recent Files
sr: Скорашње датотеке

en: Everything Files
sr: Датотеке свега

en: Show recent files
sr: Прикажи скорашње датотеке

en: Search recent files
sr: Тражи скорашње документе

en: Search cached files
sr: Тражи датотеке у прихватној меморији

en: Cache visited directories
sr: Стави у прихватну меморију посећене датотеке

en: Clear cache
sr: Очисти прихватну меморију

en: Show %s Plugin
sr: Прикажи прикључак %s

en: Browse %s
sr: Прегледај %s

en: Show Dialog
sr: Прикажи прозорче потврде

en: Text
sr: Писмо

en: Switch to Window
sr: Пребаци се на прозор

en: Toggle Fullscreen
sr: Прекидач за приказ преко целог заслона

en: Send to Desktop
sr: Пошаљи на радну површ

en:   Ok, here comes the explanation of <hilight>everything</hilight>...<ps/>  Just type a few letters of the thing you are looking for. <ps/>  Use cursor <hilight>&lt;up/down&gt;</hilight> to choose from the list of things.<ps/>  Press  <hilight>&lt;tab&gt;</hilight> to select an action, then press  <hilight>&lt;return&gt;</hilight>.<ps/> This page will not show up next time you run <hilight>everything</hilight>.<ps/>    <hilight>&lt;Esc&gt;</hilight> close this Dialog<ps/>    <hilight>&lt;?&gt;</hilight> show this page<ps/>    <hilight>&lt;return&gt;</hilight> run action<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+return&gt;</hilight> run action and continue<ps/>    <hilight>&lt;tab&gt;</hilight> toggle between selectors<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+tab&gt;</hilight> complete input (depends on plugin)<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+'x'&gt;</hilight> jump to plugin beginning with 'x'<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+left/right&gt;</hilight> cycle through plugins<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+up/down&gt;</hilight> go to first/last item<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+1&gt;</hilight> toggle view modes (exit this page ;)<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+2&gt;</hilight> toggle list view modes<ps/>    <hilight>&lt;ctrl+3&gt;</hilight> toggle thumb view modes
sr:   У реду, ево објашења за <hilight>све</hilight>...<ps/>  Само укуцајте неколико слова ставке коју тражите. <ps/>  Користите показивач <hilight>&lt;горе/доле&gt;</hilight> за одабир из списка ставки.<ps/>  Притисните  <hilight>&lt;табулатор&gt;</hilight> за одабир радње, затим притисните  <hilight>&lt;врати&gt;</hilight>.<ps/> Ова страница се неће појавити кад следећи пут покренете <hilight>све</hilight>.<ps/>    <hilight>&lt;изађи&gt;</hilight> затвара ово прозорче<ps/>    <hilight>&lt;?&gt;</hilight> приказује ову страницу<ps/>    <hilight>&lt;врати&gt;</hilight> покреће радњу<ps/>    <hilight>&lt;ктрл+врати&gt;</hilight> покреће радњу и наставља<ps/>     <hilight>&lt;ктрл+„а“&gt;</hilight> скаче на прикључак који почиње са „а“<ps/>    <hilight>&lt;ктрл+лево/десно&gt;</hilight> кружи кроз прикључке<ps/>    <hilight>&lt;ктрл+горе/доле&gt;</hilight> иде на прву/последњу ставку<ps/>    <hilight>&lt;ктрл+1&gt;</hilight> мења видљивост прегледа (затвара ову страницу)<ps/>    <hilight>&lt;ктрл+2&gt;</hilight> мења начин прегледа списка<ps/>    <hilight>&lt;ктрл+3&gt;</hilight> је прекидач начина прегледа са сличицама

en: Back
sr: Назад

en: Other application...
sr: Остали програми...

en: Go To Parent Directory
sr: Иди у родитељску фасциклу

en: Clone Window
sr: Направи прозору близанца

en: Copy Path
sr: Умножи путању

en: Run
sr: Покрени

en: Open
sr: Отвори

en: %d file | %d files
sr[0]: %d датотека
sr[1]: %d датотеке
sr[2]: %d датотека

en: Known Applications
sr: Познати Програми

en: Suggested Applications
sr: Предложени програми

en: All Applications
sr: Сви програми

en: Custom Command
sr: Прилагођена наредба

en: Copying is aborted
sr: Умножавање је опозвано

en: Moving is aborted
sr: Премештање је опозвано

en: Deleting is aborted
sr: Брисање је опозвано

en: Secure deletion is aborted
sr: Безбедно брисање је опозвано

en: Unknown operation from slave is aborted
sr: Непозната радња потчињеног је отказана

en: Copy of %s done
sr: Умножавање %s је завршено

en: Copying %s (eta: %s)
sr: Умножавам %s (преостаје: %s)

en: Move of %s done
sr: Премештање %s је завршено

en: Moving %s (eta: %s)
sr: Премештање %s (преостаје: %s)

en: Delete done
sr: Избрисано је

en: Deleting files...
sr: Бришем датотеке...

en: Secure delete done
sr: Избрисано је безбедно

en: Securely deleting files...
sr: Безбедно бришем датотеке...

en: Unknown operation from slave %d
sr: Непозната радња потчињеног %d

en: EFM Navigation
sr: УДП вожња

en: File Icons
sr: Сличице датотека

en: File Types
sr: Врсте датотека

en: File Icon
sr: Сличица датотеке

en: Basic Info
sr: Основни подаци

en: Mime:
sr: МИМЕ врста:

en: Use Generated Thumbnail
sr: Користи створену умањену сличицу

en: Use Theme Icon
sr: Користи тему сличица

en: Use Edje File
sr: Користи едје датотеку

en: Use Image
sr: Користи слику

en: Use Default
sr: Користи подразумевано

en: Select an Edje file
sr: Означите едје датотеку

en: Select an image
sr: Одаберите слику

en: Icon Size
sr: Величина сличица

en: View
sr: Преглед

en: File Extensions
sr: Наставци датотека

en: Full Path In Title
sr: Потпуна путања у наслову

en: Icons On Desktop
sr: Сличице на радној површи

en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: Show Detailed Time and Date
sr: Приказуј подробно време и датум

en: Open Dirs In Place
sr: Отвори фасцикле на месту

en: Use Single Click
sr: Један клик за отварање ставки

en: 'cp+rm' instead of 'mv'
sr: „cp+rm“ уместо „mv“

en: Use Alternate Selection Modifiers
sr: Користи заменске измењиваче за означавање

en: Allow Navigation On Desktop
sr: Дозволи управљање на радној површи

en: Max File Size For Thumbnailing
sr: Највећа величина датотека за приказ умањених сличица

en: Spring Delay
sr: Одгода одскока

en: Mode
sr: Начин

en: Show device icons on desktop
sr: Приказуј сличице уређаја на радној површи

en: Mount volumes on insert
sr: Прикачи спољне уређаје по убацивању

en: Open filemanager on mount
sr: Отвори управника датотека при качењу

en: Device
sr: Уређај

en: Show tooltip
sr: Прикажи напомену

en: Clamp video size
sr: Величина видеа Клампа

en: Tooltip delay
sr: Кашњење напомене

en: Tooltip size (Screen percentage)
sr: Величина напомена (по проценту заслонског заузећа)

en: Tooltips
sr: Напомене

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: Show Dir
sr: Прикажи фасциклу

en: Navigate
sr: Управљајте

en: Fileman
sr: Датотекар

en: No listable items
sr: Нема ставки за листање

en: GTK Bookmarks
sr: ГТК обележивачи

en: Recent
sr: Скорашње

en: Current Directory
sr: Садашња фасцикла

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Root
sr: Корен

en: Navigate...
sr: Управљајте...

en: Processing %d operation | Processing %d operations
sr[0]: Изводим %d радњу
sr[1]: Изводим %d радње
sr[2]: Изводим %d радњи

en: Filemanager is idle
sr: Управник датотека мирује

en: EFM Operation Info
sr: УДП подаци о радњи

en: Background
sr: Позадина

en: Overlay (Action Toggle)
sr: Заклањање (Прекидач радње)

en: Desktop Gadgets
sr: Справице површи

en: Available Layers
sr: Доступни слојеви

en: Configure Layer
sr: Прилагоди слојеве

en: Layers
sr: Слојеви

en: Custom Image
sr: Прилагођена слика

en: Custom Color
sr: Прилагођена боја

en: Transparent
sr: Прозирно

en: Animations
sr: Оживљавања

en: Background Options
sr: Могућности позадине

en: Desktop Overlay
sr: Заклањање површи

en: Begin move/resize
sr: Почни померање/промену величине

en: Free
sr: Слободно

en: Appearance
sr: Изглед

en: Add other gadgets
sr: Додај друге справице

en: Show/hide gadgets
sr: Прикажи/сакриј справице

en: Change Gadgets
sr: Промени справице

en: Latitude:  %f
sr: Земљописна ширина:  %f

en: Longitude:  %f
sr: Земљописна дужина:  %f

en: Altitude:  %f
sr: Земљописна висина:  %f

en: Altitude:  N/A
sr: Земљописна висина:  није доступна

en: Speed:  %f
sr: Брзина:  %f

en: Speed: N/A
sr: Брзина: није доступна

en: Heading:  %f
sr: Смер:  %f

en: Heading: N/A
sr: Смер:  није доступан

en: Accuracy:  %.1f m
sr: Прецизност:  %.1f m

en: Location information:
sr: Подаци о положају:

en: Geolocation
sr: Земаљски положај

en: IBar Settings
sr: Поставке Tраке

en: Selected source
sr: Означени извор

en: Icon Labels
sr: Натписи сличица

en: Show icon label
sr: Прикажи натписе сличица

en: Lock icon move
sr: Закључај померање сличица

en: Don't show active windows
sr: Не приказуј покренуте прозоре

en: Track launch
sr: Покретање траке

en: Miniview on mouse over
sr: Мали приказ при надношењу мишем

en: Create new IBar source
sr: Направи нови извор Tраке

en: Enter a name for this new source:
sr: Унесите име за овај нови извор:

en: You requested to delete "%s".<ps/><ps/>Are you sure you want to delete this bar source?
sr: Захтевали сте брисање „%s“.<ps/><ps/>Да ли сте сигурни да желите избрисати овај извор траке?

en: Are you sure you want to delete this bar source?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати овај извор траке?

en: IBar
sr: Tрака

en: Create new Icon
sr: Прави нову сличицу

en: Add to bar
sr: Додај на траку

en: Remove from bar
sr: Уклони са траке

en: Icon %s
sr: Сличица %s

en: Focus IBar
sr: Узми Tраку у жижу

en: IBox Settings
sr: Поставке Икућице

en: Expand When On Desktop
sr: Прошири кад је на радној површи

en: Show Icon Label
sr: Прикажи натпис сличице

en: Display Name
sr: Приказује име

en: Display Title
sr: Приказује наслов

en: Display Class
sr: Приказује разред

en: Display Icon Name
sr: Приказуј име сличице

en: Display Border Caption
sr: Приказује наслов оквира

en: Show windows from all screens
sr: Приказује прозоре са свих заслона

en: Show windows from current screen
sr: Приказује прозоре са тренутног заслона

en: Show windows from all desktops
sr: Приказује прозоре са свих радних површи

en: Show windows from active desktop
sr: Приказује прозоре са тренутне радне побрши

en: IBox
sr: И-кућица

en: Authenticating...
sr: Препознавање...

en: The password you entered is invalid. Try again.
sr: Лозинка коју сте унели није исправна. Молим, покушајте поново.

en: Please enter your PIN
sr: Унесите свој ЛИБ

en: Please enter your unlock password
sr: Молим, унесите вашу лозинку за откључавање

en: Caps Lock is On
sr: Капице су закључане

en: Authentication System Error
sr: Системска грешка распознаје

en: Authentication via PAM had errors setting up the<ps/>authentication session. The error code was <hilight>%i</hilight>.<ps/>This is bad and should not be happening. Please report this bug.
sr: ПАМ распознавање је грешило при подешавању<ps/>распознавања седнице. Ова шифра грешке је <hilight>%i</hilight>.<ps/>То је лоше и не би требало да се дешава. Молим, пријавите ову грешку.

en: New volume
sr: Нова гласноћа

en: Mixer
sr: Мешач звука

en: Volume changed
sr: Гласноћа је промењена

en: Increase Volume
sr: Појачај гласноћу

en: Decrease Volume
sr: Смањи гласноћу

en: Mute volume
sr: Утишај гласноћу

en: Increase Volume of Focused Application
sr: Појачај гласноћу програма у жижи

en: Decrease Volume of Focused Application
sr: Смањи гласноћу програма у жижи

en: Mute Volume of Focused Application
sr: Умукни гласноћу програма у жижи

en: Increase Mic Volume
sr: Појачај гласноћу микрофона

en: Decrease Mic Volume
sr: Смањи гласноћу микрофона

en: Mute Mic volume
sr: Умукни гласноћу микрофона

en: Mute Volume
sr: Умукни гласноћу

en: Mute Mic Volume
sr: Умукни гласноћу микрофона

en: Playback
sr: Извођење

en: Inputs
sr: Улази

en: Cards
sr: Картице

en: Notify on volume change
sr: Обавести при промени гласноће

en: Mute on lock
sr: Утишај при закључавању

en: Backend to use:
sr: Позадинац за коришћење:

en: Emix Configuration
sr: Поставке Емешача

en: Music controller
sr: Управљач музике

en: Music Player
sr: Музички програм

en: * Your player must be configured to export the DBus interface MPRIS2.
sr: * Извођач музике мора бити подешен да извози сучење на МПРИС2 Д-с.

en: Pause music when screen is locked
sr: Застани са музиком када ја заслон закључан

en: Music control Settings
sr: Поставке управљања музиком

en: Notification Settings
sr: Поставке обавештења

en: Urgency
sr: Важност

en: Levels of urgency to display:
sr: Степено важности за приказ:

en: Critical
sr: Опасна

en: Default Timeout
sr: Подразумевано време истека

en: Force timeout for all notifications
sr: Присили време истека свих обавештења

en: Screen Policy
sr: Смернице заслона

en: Primary screen
sr: Главни заслон

en: Current screen
sr: Тренутни заслон

en: All screens
sr: Сви заслони

en: Xinerama
sr: Ксинерама

en: Popup Corner
sr: Ћоше искакања

en: Top left
sr: Горе лево

en: Top right
sr: Горе десно

en: Bottom left
sr: Доле лево

en: Bottom right
sr: Доле десно

en: Ignore replace ID
sr: Занемари замену ЛБ

en: Notification Module
sr: Јединица обавештења

en: Error during notification server initialization
sr: Десила се грешка приликом покретања услуге обавештења

en: Ensure there's no other module acting as a server and that D-Bus is correctly installed and running
sr: Побрините се да нема других покренутих јединица које се понашају као служитељи и да је Д-сабирница правилно уграђена и у погону

en: Refresh Packages
sr: Освежи пакете

en: Hourly
sr: Сваког сата

en: Daily
sr: Дневно

en: Weekly
sr: Недељно

en: Package list
sr: Списак пакета

en: Compact (package name)
sr: Сажето (име пакета)

en: Extended (name and description)
sr: Опширно (име и опис)

en: Package Manager
sr: Управник пакета

en: System Updates
sr: Надоградње система

en: Low priority update
sr: Надградња ниске важности

en: Enhancement update
sr: Надградња побољшања

en: Normal update
sr: Обична надoградња

en: Bugfix update
sr: Надградња исправки грешака

en: High priority update
sr: Надградња високе важности

en: Security update
sr: Безбедносна надградња

en: Unknown PackageKit
sr: Непознати скуп пакета

en: No information available
sr: Нема доступних података

en: Operation in progress
sr: Радња у току

en: One update available | %d updates available
sr[0]: Доступна је %d надградња
sr[1]: Доступне су %d надградње
sr[2]: Доступно је %d надградњи

en: Your system is updated
sr: Систем је свеж

en: Please wait
sr: Молим, сачекајте

en: Nothing to do
sr: Ништа за радитити

en: Install updates
sr: Угради надградње

en: Install update | Install %d updates
sr[0]: Угради %d надградњу
sr[1]: Угради %d надградње
sr[2]: Угради %d надградњи

en: Manage packages
sr: Управљајте пакетима

en: Pager Settings
sr: Поставке страничника

en: Flip desktop on mouse wheel
sr: Пребаци радну површ точкићем миша

en: Always show desktop names
sr: Увек приказуј називе радних површи

en: Show popup on desktop change
sr: Прикажи искакање при промени радне површи

en: Show popup for urgent windows
sr: Прикажи искакање важних прозора

en: Select and Slide button
sr: Дугме означавања и клизања

en: Click to set
sr: Кликните за подешавање

en: Drag and Drop button
sr: Дугме превлачења и спуштања

en: Drag whole desktop
sr: Вуче целу радну површ

en: Popup pager height
sr: Висина искакања страничника

en: %.0f pixels
sr: %.0f тачака

en: Popup duration
sr: Трајање искакања

en: %1.1f seconds
sr: %1.1f секунди

en: Pager action popup height
sr: Висина искакања радњи страничника

en: Show popup for urgent window
sr: Прикажи искакање важних прозора

en: Urgent popup sticks on screen
sr: Важна искакања залепи на заслон

en: Show popup for focused windows
sr: Прикажи искакања за прозоре у жижи

en: Urgent popup duration
sr: Трајање важних искакања

en: Urgent Windows
sr: Важни Прозори

en: Attention
sr: Пажња

en: You cannot use the right mouse button in the<ps/>shelf for this as it is already taken by internal<ps/>code for context menus.<ps/>This button only works in the popup.
sr: Не можете употребити десно дугме миша у<ps/>полици за ово, јер је већ заузето унутрашњом<ps/>шифром за приручне изборнике.<ps/>Ово дугме само ради у искачућим прозорима.

en: All desktop settings
sr: Поставке свих радних површи

en: This desktop name and wallpaper settings
sr: Име ове радне површи и поставке слике позадине

en: Pager module cannot be loaded at the same time as Pager Plain!
sr: Не може да се учита јединица Страничника у исто време са Једноставним страничником!

en: Show Pager Popup
sr: Прикажи искакање страничника

en: Popup Desk Right
sr: Скочи на радну површ десно

en: Popup Desk Left
sr: Скочи на радну површ лево

en: Popup Desk Up
sr: Скочи на радну површ изнад

en: Popup Desk Down
sr: Скочи на радну површ доле

en: Popup Desk Next
sr: Скочи на следећу радну површ

en: Popup Desk Previous
sr: Скочи на претходну радну површ

en: Please enter password
sr: Молим, унесите лозинку

en: Enter password for <b>%s</b>
sr: Унесите лозинку за <b>%s</b>

en: Enter password for UID %u
sr: Унесите лозинку за корисника %u

en: Enter a unique name for this entry
sr: Унесите јединствено име за ову ставку

en: Disable Warning Dialogs
sr: Онемогући прозорчиће упозорења

en: Disable Startup Tutorial
sr: Онемогући упутство при пријави

en: Entries
sr: Ставке

en: Hide Instead Of Raising
sr: Сакриј уместо издизања

en: Hide If Focus Lost
sr: Сакриј ако је изгубљена жижа

en: Quickaccess Settings
sr: Поставке брзог приступа

en: Quickaccess
sr: Брзи приступ

en: Toggle Visibility
sr: Мења видљивост

en: Add Quickaccess For Current Window
sr: Додај брзи приступ тренутном прозору

en: Remove Quickaccess From Current Window
sr: Уклони брзи приступ тренутном прозору

en: Quickaccess Error
sr: Грешка брзог приступа

en: Could not determine command for starting this application!
sr: Нисам успео да одредим наредбу за покретање овог програма!

en: The relaunch option is meant to be used<ps/>with terminal applications to create a persistent<ps/>terminal which reopens when closed, generally seen<ps/>in quake-style drop-down terminals.<ps/>Either the selected application is not a terminal<ps/>or the cmdline flag for changing the terminal's window<ps/>name is not known. Feel free to submit a bug report if this<ps/>is a terminal which can change its window name.<ps/>Alternatively, you can add a data.item to<ps/>%s/e-module-quickaccess.edj<ps/>Like so:<ps/>data.item: "%s" "--OPT";
sr: Могућност поновног покретања се користи са<ps/>програмима у концоли за стварање трајне<ps/>концоле која се поново покреће када је затворена, као код<ps/>падајућих концола квејка.<ps/>Или изабрани програм није концола,<ps/>или одредба наредбене линије за промену назива<ps/> концоле није позната. Слободно пријавите грешку ако је ова<ps/>концола са могућношћу промене назива.<ps/>Заменски, можете додати data.item на<ps/>%s/e-module-quickaccess.edj<ps/>Као на пример:data.item: "%s" "--OPT";

en: Quickaccess Help
sr: Помоћ за брзи приступ

en: Cannot set relaunch for window without name and class!
sr: Нисам успео да подесим поновно покретање прозора без назива и разреда!

en: Cannot set relaunch for internal E dialog!
sr: Нисам успео да подесим поновно покретање за унутрашњи прозор Е!

en: The selected window created with name:<ps/>%s<ps/>and class:<ps/>%s<ps/>could not be found in the Quickaccess app database<ps/>This means that either the app is unknown to us<ps/>or it is not intended for use with this option.<ps/>Please choose an action to take:
sr: Изабрани прозор створен под именом :<ps/>%s<ps/> и разредом:<ps/>%s<ps/>, нисам успео да пронађем у остави података брзог приступа<ps/>То значи да нам је програм непознат<ps/>или да није намењен употреби са овом могућношћу.<ps/>Молим, изаберите радњу која ће се извршити:

en: Continue
sr: Настави

en: More Help
sr: Још помоћи

en: The requested Quickaccess entry does not exist!
sr: Тражена ставка брзог приступа не постоји!

en: Keybind Error
sr: Грешка пречице тастатуре

en: The keybinding you have entered is already in use!
sr: Пречица тастатуре коју сте унели је већ у употреби!

en: Hide Instead Of Raise
sr: Сакриј уместо издизања

en: Jump Mode
sr: Начин скакања

en: Relaunch When Closed
sr: Поново покрени кад је затворен

en: Transient
sr: Непостојан

en: Remove Quickaccess
sr: Уклони брзи приступ

en: Quickaccess...
sr: Брзи приступ...

en: Add Quickaccess
sr: Додај брзи приступ

en: The options found in the Quickaccess menu are as follows:<ps/><hilight>Autohide</hilight> - hide the window whenever it loses focus<ps/><hilight>Hide Instead of Raise</hilight> - Hide window when activated without focus<ps/><hilight>Jump Mode</hilight> - Switch to window's desk and raise instead of showing/hiding<ps/><hilight>Relaunch When Closed</hilight> - Run the entry's command again when its window exits<ps/><hilight>Transient</hilight> - Remember only this instance of the window (not permanent)
sr: У изборнику брзог приступа се налазе следеће могућности:<ps/><hilight>Самоскривање</hilight> - сакриј прозор кад год испадне из жиже<ps/><hilight>Сакриј уместо издизања</hilight> - Сакриј прозор кад је покренут и није у жижи<ps/><hilight>Начин скакања</hilight> - Пребаци на радну површ прозора и издигни уместо приказа/скривања<ps/><hilight>ПОново покрени кад је затворен</hilight> - Покрени наредбу ставке поново кад се њен прозор затвори<ps/><hilight>Непостојан</hilight> - Запамти само овај примерак прозора (не стално)

en: You deleted it on your own, you rascal!<ps/>Way to go!
sr: Сам си га избрисао, неваљалче!<ps/>Тако треба!

en: Stop
sr: Заустави

en: Great! Activate the Quickaccess entry again to show it!
sr: Одлично! Покрените опет ставку брзог приступа за њен приказ!

en: Great! Activate the Quickaccess entry again to hide it!
sr: Одлично! Покрените опет ставку брзог приступа за њено скривање!

en: Well done.<ps/>Now to delete the entry we just made...
sr: Одлично урађено.<ps/>Сада избришите ставку коју само што смо направили...

en: The demo dialog has been bound to the keys you pressed.<ps/>Try pressing the same keys!
sr: Овај представни прозор је прикачен дугмадима које сте притиснули.<ps/>Покушајте притиснути ису дугмад!

en: The newly displayed window will activate<ps/>the Quickaccess binding sequence.
sr: Новоприказани прозор ће покренути<ps/>низ пречица Брзог приступа.

en: Quickaccess Demo
sr: Увод у брзи приступ

en: This is a demo dialog used in the Quickaccess tutorial
sr: Ово је показни прозор коришћен у објашњењу брзог приступа

en: Quickaccess entries can be created from<ps/>the border menu of any window.<ps/>Click Continue to see a demonstration.
sr: Ставке брзог приступа могу бити направљен из<ps/>изборника ивица било ког прозора.<ps/>Кликните на настави да би видели показни пример.

en: Quickaccess is a way of binding user-selected<ps/>windows and applications to keyboard shortcuts.<ps/>Once a Quickaccess entry has been created,<ps/>the associated window can be returned to immediately<ps/>on demand by pushing the keyboard shortcut.
sr: Брзи приступ је начин за везивање кориснички изабраних<ps/>прозора и програма пречицама програма<ps/>Једном када се Брзи приступ направи,<ps/>придружени прозор се може повратити одмах<ps/>на захтев притиском пречица дугмади.

en: This appears to be your first time using the Quickaccess module.<ps/>Would you like some usage tips?
sr: Изгледа као да први пут користите јединицу брзог приступа.<ps/>Да ли желите неке савете за употребу?

en: quick access name/identifier
sr: назив/показатељ брзог приступа

en: Select action to take with screenshot
sr: Одаберите радњу над снимцима заслона

en: Delay
sr: Одгода

en: %1.1f sec
sr: %1.1f секунди

en: Tools
sr: Прибор

en: Select crop area
sr: Изаберите област обсецања

en: Modify objects
sr: Измени предмете

en: Delete objects
sr: Избриши предмете

en: Single arrow line
sr: Једнострука линија стрелице

en: Double arrow line
sr: Двострука линија стрелице

en: Plain line
sr: Једноставна линија

en: Solid box
sr: Пуна кућица

en: Malloc
sr: Премештање меморије

en: Malloc (evil)
sr: Премештање меморије (злобно)

en: Pointing finger
sr: Прст показивач

en: Enlightenment logo
sr: Грб Просвећења

en: Foot
sr: Нога

en: Silly walk
sr: Смешан ход

en: Box outline
sr: Обрис кућице

en: Circle outline
sr: Обрис круга

en: Plain text
sr: Једноставно писмо

en: Text box
sr: Кућица писма

en: Text thought bubble
sr: Писмо у мехуру

en: Text thought bubble 2
sr: Писмо у мехуру 2

en: Speech bubble
sr: Мехур разговора

en: Speech bubble 2
sr: Мехур разговора 2

en: Kaboom splat
sr: Пљесак

en: Pow explode
sr: Моћни прасак

en: Color
sr: Боја

en: Take Shot
sr: Направи снимак

en: Take Screenshot
sr: Направи снимак заслона

en: Shot Error
sr: Грешка снимка

en: Cannot initialize network
sr: Нисам успео да покренем мрежу

en: Take Screenshot with Delay
sr: Направи снимак заслона са одгађањем

en: Quality
sr: Квалитет

en: Save
sr: Сачувај

en: Share
sr: Дели

en: Error - No Filemanager
sr: Грешка - нема управника датотека

en: No filemanager action and/or module was found.<br>Cannot show the location of your screenshots.
sr: Нисам нашао радњу и/или јединицу управника датотека. <br>Нисам успео да прикажем положај снимка заслона.

en: Uploaded %i%%
sr: Отпремљено %i%%

en: Error - Upload Failed
sr: Грешка - отпремање није успело

en: Upload failed with status code:<ps/>%i
sr: Отпремање није успело уз шифру стања:<ps/>%i

en: Uploading screenshot
sr: Отпремање снимка

en: Uploading ...
sr: Отпремам ...

en: Screenshot is available at this location:
sr: Снима заслона је доступан на овом месту:

en: Hide
sr: Сакриј

en: Confirm Share
sr: Потврди дељење

en: This image will be uploaded without any encryption<ps/>to enlightenment.org. All screenshots uploaded are<ps/>available to everyone with no restrictions.
sr: Ова слика ће бити отпремљена без шифровања<ps/>на enlightenment.org. Све отпремљене слике радне површи<ps/>доступне су свима без ограничења.

en: Confirm
sr: Потврди

en: System Controls Settings
sr: Поставке управљања системом

en: Secondary
sr: Заменско

en: Extra
sr: Додатно

en: Icon Sizes
sr: Величина сличица

en: Do default action after timeout
sr: Изведи подразумевану радњу после истека времена

en: Default Action
sr: Подразумевана радња

en: System Controls
sr: Управљачи система

en: Show Menu
sr: Приказуј изборник

en: Systray Settings
sr: Поставке обавештајне области

en: Systray
sr: Обавештајна област

en: Tasks Configuration
sr: Поставке задатака

en: Show icon only
sr: Само прикажи сличице

en: Show text only
sr: Прикажи само писмо

en: Item width
sr: Ширина ставки

en: Item height
sr: Висина ставки

en: Show
sr: Приказуј

en: Preview Size
sr: Величина прегледа

en: Tasks
sr: Задаци

en: Temperature Settings
sr: Поставке температуре

en: Sensors
sr: Пријемници

en: Celsius
sr: Целзијус

en: Fahrenheit
sr: Фаренхајт

en: Display Units
sr: Прикажи јединице

en: Check Interval
sr: Учесталост провере

en: High Temperature
sr: Висока температура

en: Low Temperature
sr: Ниска температура

en: Temperatures
sr: Температуре

en: Temperature
sr: Температура

en: Show window titles
sr: Прикажи наслове прозора

en: Tile dialog windows
sr: Поплочавај прозоре потврде

en: Enable floating split-mode
sr: Омогући дељење плутајућих прозора

en: Enable/disable tiling per desktop.
sr: Омогући или онемогући поплочавање по изабраном простору.

en: Padding between windows
sr: Попуна простора међу прозорима

en: Tiling Configuration
sr: Поставке поплочавања

en: Window %s cannot be tiled
sr: Прозор %s се не може плочати

en: Tiling
sr: Поплочавање

en: Window cannot be tiled
sr: Прозор се не може плочати

en: Floating
sr: Плутање

en: Toggle floating
sr: Прекидач плутања

en: Move the focused window up
sr: Помери прозор у жижи навише

en: Move the focused window down
sr: Помери прозор у жижи наниже

en: Move the focused window left
sr: Помери прозор у жижи улево

en: Move the focused window right
sr: Помери прозор у жижи удесно

en: Toggle split mode for new windows.
sr: Прекидач јединице дељења за нове прозоре.

en: Swap window
sr: Замени прозор

en: Shrink
sr: Сузи

en: Virtual Keyboard Settings
sr: Поставке нестварне тастатуре

en: Layout Mode
sr: Распоред

en: Dictionary
sr: Речник

en: Toggle
sr: Прекидач

en: Window Switcher Settings
sr: Поставке измењивача прозора

en: Large Mode Size
sr: Врста великих

en: List Mode Size
sr: Прикажи списак врста величина

en: List Window Miniatures
sr: Прикажи списак умањених

en: Windows from other desks
sr: Прозори са других простора

en: Windows from other screens
sr: Прозори са других заслона

en: Iconified
sr: Умањено

en: Iconified from other desks
sr: Умањено у односу на друге радне просторе

en: Iconified from other screens
sr: Умањено у односу на друге заслоне

en: Uniconify/Unshade
sr: Поништи умањење/одмотај

en: Warp mouse while selecting
sr: Извитопери миша приликом одабира

en: Warp mouse at end
sr: Извитопери миша на крају

en: Disable mouse warp on directional focus change
sr: Онемогући прелом миша при промени жиже по смеру

en: Jump to desk
sr: Скочи на радну површ

en: Move to current desk after switch
sr: Премести на тренутни радни простор после измене

en: Selecting
sr: Означавање

en: Scroll Animation
sr: Дејство клизања

en: Scroll speed
sr: Брзина клизања

en: Window Switcher
sr: Измењивач прозора

en: Next Window
sr: Наредни прозор

en: Previous Window
sr: Претходни прозор

en: Next window of same class
sr: Наредни прозор истог разреда

en: Previous window of same class
sr: Претходни прозор истог разреда

en: Next window class
sr: Наредни разред прозора

en: Previous window class
sr: Претходни разред прозора

en: Window on the Left
sr: Прозор с’ лева

en: Window Down
sr: Прозор испод

en: Window Up
sr: Прозор изнад

en: Window on the Right
sr: Прозор с’ десна

en: Winlist Error
sr: Грешка списка прозора

en: Winlist cannot be activated from an edge binding
sr: Списак прозора не може бити покренут пречицом ивица

en: Winlist cannot be activated from a signal binding
sr: Списак прозора не може бити покренут знаковном пречицом

en: Winlist cannot be activated from an ACPI binding
sr: Списак прозора не може бити покренут АЦПИ пречицом

en: Select a window
sr: Означи прозор

en: Next
sr: Следеће

en: Please Wait...
sr: Молим, сачекајте...

en: Select one
sr: Изаберите једну

en: Profile
sr: Налог

en: Adding missing App files
sr: Додаје недостајуће датотеке програма

en: Select preferred size
sr: Означите жељену величину

en: Focus:
sr: Жижа:

en: Whenever a window is clicked
sr: Кад год се кликне на прозор

en: Whenever the mouse enters a window
sr: Кад год се миш наднесе над прозор

en: Network Management
sr: Управљање мрежом

en: Connman network service not found
sr: Конман услуга умрежавања није пронађена

en: Install/Enable Connman service for network management support
sr: Уградите/омогућите Конмана за подршку управљања мрежом

en: Connman and Wireless modules disabled
sr: Конман и Бежичне јединице су онемогућене

en: Install one of these modules for network management support
sr: Уградите једну од следећих јединица за управљање повезивањем на мрежу

en: Checking to see if Connman exists
sr: Провера за постојањем Конмана

en: Bluetooth Management
sr: Управљање Блутутом

en: BlueZ Bluetooth service not found
sr: Нисам пронашао служитеља Блутута Блуез

en: Install/Enable BlueZ 5 / bluetoothd service for network management support
sr: Уградите/омогућите Блуез 5 / блутутхд за подршку управљања мрежом

en: Bluez5 module disabled
sr: Јединица Блуез5 је онемогућена

en: Install it for Bluetooth management support
sr: Уградите га ради подршке управљања Блутутом

en: Checking to see if BlueZ exists
sr: Проверавам да ли постоји Блуез

en: Compositing
sr: Слагање приказа

en: Hardware Accelerated (OpenGL)
sr: Хардверски убрзано (ОпенГЛ)

en: Tear-free Rendering
sr: Приказ без цепања

en: Updates
sr: Надградње

en: Check for available updates
sr: Провери доступне надградње

en: Enlightenment can check for new<ps/>versions, updates, security and<ps/>bugfixes, as well as available add-ons.<ps/><ps/>This is very useful, because it lets<ps/>you know about available bug fixes and<ps/>security fixes when they happen. As a<ps/>result, Enlightenment will connect to<ps/>enlightenment.org and transmit some<ps/>information, much like any web browser<ps/>might do. No personal information such as<ps/>username, password or any personal files<ps/>will be transmitted. If you don't like this,<ps/>please disable this below. It is highly<ps/>advised that you do not disable this as it<ps/>may leave you vulnerable or having to live<ps/>with bugs.
sr: Просвећење може проверавати<ps/>нова издања, надградње, безбедносне закрпе и<ps/>доступне додатке.<ps/><ps/>Ово је врло корисно, зато што<ps/>вас обавештава о доступним исправкама грешака<ps/>које се могу десити. Као<ps/>последица, Просвећење ће се повезати са<ps/>enlightenment.org и преузети нешто<ps/>података, као што прегледник веба<ps/>може. Нема преноса личних података<ps/>као што су корисничко име, лозинка<ps/>или било каква лична документа.<ps/>Ако вам се то не свиђа,<ps/>молим, онемогућите ово испод. Препоручиво је<ps/>да ово не онемогућавате јер вам<ps/>може оставити рањив систем или систем са<ps/>бубама.

en: Enable update checking
sr: Омогући проверу надградњи

en: Information
sr: Обавештења

en: A taskbar can be added to<ps/>show open windows and applications.<ps/>The IBar launcher already can do this,<ps/>so this is in addition to that.
sr: Трака стања може бити додата<ps/>приказу отворених прозора и програма.<ps/>Покретач Итрака то већ може чинити,<ps/>тако да му је ово додатак.

en: Enable Taskbar
sr: Омогући траку задатака

en: Keyboard Settings
sr: Поставке тастатуре

en: No Name
sr: Без имена

en: Do not apply any keyboard settings ever
sr: Не примењуј никад никакве поставке тастатуре

en: Label only in gadgets
sr: Ознаке само на справицама површи

en: Default keyboard layout
sr: Подразумевани распоред дугмади

en: Compose
sr: Састави

en: Third level
sr: Трећи ниво

en: Switch layout
sr: Промени распоред

en: Led
sr: Ле диода

en: Control
sr: Управљање

en: Keypad
sr: Дугмад

en: Keypad delete key
sr: Дугме брисања

en: Capslock
sr: Закључај капице

en: Alt win
sr: Мења супер

en: Currency
sr: Валута

en: Fifth level
sr: Пети ниво

en: Spacebar
sr: Размак

en: Japan
sr: Јапан

en: Korean
sr: Корејски

en: Esperanto
sr: Есперанто

en: Solaris
sr: Соларис

en: Terminate X
sr: Докрајчи Икс

en: Switch Layout
sr: Промени распоред

en: Alternate win key
sr: Заменско дугме супер

en: Add New Configuration
sr: Додај нову поставку

en: Model
sr: Врста

en: Variant
sr: Подврста

en: No Description
sr: Без описа

en: NONE
sr: НИШТА

en: Could not open X11 socket connection.
sr: Нисам успео да отворим везу утичнице Икс11.

en: Cannot launch XWayland from X11 display.
sr: Нисам успео да покренем ИксВејленд из приказа Икс11.
