app.drey.EarTag - en to oc translation catalogue (155 entries)

en: Tag Editor
oc: Editor d'etiquetas

note: TRANSLATORS: App description.
en: Edit audio file tags
oc: Editar las etiquetas de fichièr àudio

en: music;audio;tag;tagging;tagger;
oc: musica;àudio;etiqueta;tag;etiquetatge;tagger;

en: Ear Tag is a simple audio file tag editor. It is primarily geared towards making quick edits or bulk-editing tracks in albums/EPs. Unlike other tagging programs, Ear Tag does not require the user to set up a music library folder. It can:
oc: Ear Tag es un editor de metadonadas de fichièrs àudio simple. Sa tòca principala es de realizar de modificacions rapidas o en lòt per album/EP. Contràriament a d’autres programas d’etiquetatge, Ear Tag requerís pas que l'utilizaire definisca un dossièr per la bibliotèca musicala. Pòt :

en: Edit tags of MP3, WAV, M4A, FLAC, OGG and WMA files
oc: Editatz las etiquetas dels fichièrs MP3, WAV, M4A, FLAC, OGG e WMA

en: Modify metadata of multiple files at once
oc: Modificar las metadonas de mantun fichièr d'un còp

en: Rename files using information from present tags
oc: Renomenar los fichièrs en utilizant las entresenhas de las etiquetas presentas

en: Identify files using AcoustID
oc: Identificar los fichièrs en utilizant AcoustID

en: Network access is only used for the "Identify selected files" option.
oc: L’accès al ret es sonque utilizat per l’opcion « Identificar los fichièrs seleccionats ».

en: All supported audio files
oc: Totes los fichièrs àudio preses en carga

note: TRANSLATOR: Placeholder for file path when multiple files are selected
en: (Multiple files selected)
oc: (Mantun fichièr seleccionat)

en: Open Folder
oc: Dobrir dossièr

en: Open File
oc: Dobrir fichièr

en: No supported files found in opened folder
oc: Cap de fichièr pres en carga pas trobat dins lo dossièr dobèrt

en: Some of the opened files have invalid values; cannot save
oc: D’unes fichièrs dobèrts an de valors invalidas ; enregistrament impossible

en: No files selected
oc: Cap de fichièr pas seleccionat

en: 1 file selected | {n} files selected
oc[0]: 1 fichièr seleccionat
oc[1]: {n} fichièrs seleccionats

note: TRANSLATORS: Displayed when drag-and-dropping a music file onto the window
en: Drop a file to add it to the opened file list
oc: Depausar un fichièr per l’apondre a la lista dels fichièrs dobèrts

en: Save
oc: Enregistrar

note: TRANSLATORS: Tooltip for button used to sort files in the opened file list
en: Sort files by track number, album, name
oc: Triar los fichièrs per numèro de pista, per album, per nom

note: TRANSLATORS: Tooltip for the button used to close the file list sidebar
en: Close file list
oc: Tampar la lista dels fichièrs

note: TRANSLATORS: Tooltip for button used to open a file that will be inserted into the file queue
en: Add file
oc: Apondre un fichièr

note: TRANSLATORS: Tooltip for button used to open a file that will be inserted into the file queue
en: Select multiple files
oc: Seleccionar mantun fichièr

en: Search opened files
oc: Recercar dins los fichièrs dobèrts

en: No Results Found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: Try a different search query.
oc: Ensajatz una autra recèrca.

en: Select all files
oc: Seleccionar totes los fichièrs

en: Remove selected files
oc: Levar los fichièrs seleccionats

note: TRANSLATORS: Tooltip for the button used to close the file list sidebar
en: Show file list
oc: Mostrar la lista dels fichièrs

en: _Open File
oc: _Dobrir un fichièr

en: O_pen Folder
oc: D_obrir dossièr

en: _Rename Selected Files
oc: _Renomenar los fichièrs seleccionats

en: _Identify Selected Files
oc: _Identificar los fichièrs seleccionats

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis clavièr

en: _Settings
oc: _Paramètres

en: _About Ear Tag
oc: _A prepaus d’Ear Tag

en: Open or drag in some audio files to edit their metadata.
oc: Dobrir o depausar de fichièrs per modificar lors metadonadas.

en: Failed to save file
oc: Impossible d'enregistrar lo fichièr

en: Could not save file {f}. Check the logs for more information.
oc: Enregistrament impossible del fichièr {f}. Consultatz los logs per mai d’informacions.

note: TRANSLATORS: "Okay" button in the "failed to save file" dialog
en: OK
oc: D’ACÒRDI

en: Saved changes to files
oc: Modificacions enregistradas als fichièrs

en: Opened file is read-only; changes cannot be saved
oc: Lo fichièr es en lectura sola : las modificacions se pòdon pas enregistrar

en: Some of the opened files are read-only; changes cannot be saved
oc: D’unes fichièrs son en lectura sola : las modificacions se pòdon pas enregistrar

en: Length
oc: Longor

en: Bitrate
oc: Debit

en: Title
oc: Títol

en: Artist
oc: Artista

en: Album artist
oc: Artista de l’album

en: Track number
oc: Numèro de pista

en: Total tracks
oc: Nombre total de pistas

en: Release date
oc: Data de sortida

en: Comment
oc: Comentari

en: (Select a tag)
oc: (Seleccionar una etiqueta)

note: TRANSLATORS: Short for "beats per minute".
en: BPM
oc: PPM

en: Compilation
oc: Compilacion

en: Composer
oc: Compositor

en: Copyright
oc: Dreches d'autor

en: Encoded by
oc: Encodat per

en: Mood
oc: Umor

note: TRANSLATORS: Orchestra conductor
en: Conductor
oc: Cap d'orquèstra

en: Arranger
oc: Arrengaire

en: Disc number
oc: Numèro de disc

en: Publisher
oc: Editor

en: Language
oc: Lenga

en: Disc subtitle
oc: Sostítol del disc

en: Website/URL
oc: Site web / URL

note: TRANSLATORS: This is a sort tag, as in, a tag that dictates how music software should treat this tag when sorting.
en: Album artist (sort)
oc: Artista d'album (triar)

note: TRANSLATORS: This is a sort tag, as in, a tag that dictates how music software should treat this tag when sorting.
en: Album (sort)
oc: Album (triar)

note: TRANSLATORS: This is a sort tag, as in, a tag that dictates how music software should treat this tag when sorting.
en: Composer (sort)
oc: Compositor (triar)

note: TRANSLATORS: This is a sort tag, as in, a tag that dictates how music software should treat this tag when sorting.
en: Artist (sort)
oc: Artista (triar)

note: TRANSLATORS: This is a sort tag, as in, a tag that dictates how music software should treat this tag when sorting.
en: Title (sort)
oc: Títol (triar)

en: MusicBrainz Artist ID
oc: ID MusicBrainz de l'artista

en: MusicBrainz Album ID
oc: ID MusicBrainz de l’album

en: MusicBrainz Album Artist ID
oc: ID Musica Brainz de l'artista de l'album

en: MusicBrainz Release Track ID
oc: ID MusicBrainz de la sortida de la pista

en: MusicBrainz Recording ID
oc: ID MusicBrainz d’enregistrament

en: MusicBrainz Release Group ID
oc: ID MusicBrainz de sortida del grop

en: Select Album Cover Image
oc: Seleccionar un imatge de cobertura d’album

en: Save Album Cover To…
oc: Enregistrar la cobertura de l’album dins…

en: Saved cover to {path}
oc: Cobertura enregistrada dins {path}

en: Removed cover from file | Removed covers from {n} files
oc[0]: Cobertura suprimida del fichièr
oc[1]: Coberturas suprimidas de {n} fichièrs

en: Undo
oc: Desfar

en: More tags
oc: Mai d’etiquetas

en: 1 channel | {n} channels
oc[0]: 1 canal
oc[1]: {n} canals

en: (multiple files)
oc: (mantun fichièr)

en: Loading Files…
oc: Cargament dels fichièrs…

en: Select a File
oc: Seleccionar un fichièr

en: Select the files you want to edit from the list of opened files.
oc: Seleccionatz los fichièrs que volètz editar a partir de la lista dels fichièrs dobèrts.

en: Previous file
oc: Fichièr precedent

en: Next file
oc: Fichièr seguent

en: _Choose Image…
oc: _Causir un imatge…

en: _Save Image…
oc: _Enregistrar l'imatge…

en: _Remove Cover
oc: _Suprimir la cobertura

en: Front
oc: Fàcia

en: Back
oc: Tornar

en: (multiple values)
oc: (mantuna valor)

note: TRANSLATORS: Placeholder for file sidebar items with no title set
en: (No title)
oc: (Sens títol)

note: TRANSLATORS: Shown when hovering over the dot next to modified files on the file list
en: File has invalid values
oc: Lo fichièr a de valors invalidas

note: TRANSLATORS: Shown when hovering over the dot next to modified files on the file list
en: File has unsaved changes
oc: Lo fichièr a de modificacions non enregistradas

note: TRANSLATORS: Tooltip for button used to remove file from opened file list
en: Remove from list
oc: Levar de la lista

en: Save Changes?
oc: Enregistrar las modificacions ?

en: If you don't save your changes, they will be permanently lost.
oc: S’enregistratz pas las modificacions, seràn perdudas per totjorn.

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Discard and Close
oc: _Ignorar e tampar

en: _Save and Close
oc: _Enregistrar e tampar

en: _Discard and Open
oc: _Ignorar e dobrir

en: _Save and Open
oc: _Enregistrar e dobrir

en: Failed to Load File
oc: Impossible de cargar lo fichièr

en: Could not load file {f}. Check the logs for more information.
oc: Cargament impossible del fichièr {f}. Consultatz los logs per mai d’informacions.

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: Failed to Rename File
oc: Impossible de renomenar lo fichièr

en: Could not rename file {f}. Check the logs for more information.
oc: Impossible de renomenar lo fichièr {f}. Consultatz los logs per mai d’informacions.

en: Untitled
oc: Sens títol

en: Unknown {tag_name}
oc: {tag_name} desconegut

en: Selected folder does not exist
oc: Lo dossièr seleccionat existís pas

en: Selected folder is read-only
oc: Lo dossièr seleccionat es en lectura sola

en: Rename Selected Files
oc: Renomenar los fichièrs seleccionats

en: Cancel
oc: Anullar

en: Rename
oc: Renomenar

en: Failed to rename files. Check the logs for more information.
oc: Impossible de renomenar los fichièrs. Consultatz los logs per mai d’informacions.

en: Preview
oc: Apercebut

en: Filename pattern
oc: Motiu de nom de fichièr

en: Insert tag placeholder
oc: Inserir lo marcador de la balisa

en: Move to folder
oc: Desplaçar al dossièr

en: Select a folder…
oc: Seleccionar un dossièr…

en: Unselect folder
oc: Deseleccionar dossièr

en: For a list of available placeholders, see the <a href="https://gitlab.gnome.org/World/eartag/-/blob/main/src/backends/README.md#available-tags">list of available tags</a>.
oc: Per una lista de las marcas substitutivas, vejatz <a href="https://gitlab.gnome.org/World/eartag/-/blob/main/src/backends/README.md#available-tags">lista d’etiquetas disponiblas</a>.

note: TRANSLATORS: Tooltip for release switcher button in MusicBrainz identification dialog. This allows the user to switch between different releases of an album, EP, etc.
en: Other releases
oc: Autras sortidas

en: Unidentified Files
oc: Fichièrs non identificats

en: Identified {identified} out of {total} tracks
oc: {identified} pistas identificadas de {total}

en: Identify Selected Files
oc: Identificar los fichièrs seleccionats

en: Identify
oc: Identificar

en: Apply
oc: Aplicar

en: Track information is provided by <a href="https://musicbrainz.org">Musicbrainz</a>. Files without metadata are identified using the <a href="https://acoustid.org">AcoustID</a> service.
oc: Las informacions de pista son provesidas per <a href="https://musicbrainz.org">Musicbrainz</a>. S’identifican los fichièrs sens metadonadas en utilizant lo servici <a href="https://acoustid.org">AcoustID</a> .

en: File could not be identified
oc: Impossible d'identificar lo fichièr

en: File identification
oc: Identificacion de fichièr

en: MusicBrainz confidence treshold
oc: Sulhet de fisança MusicBrainz

en: Minimum confidence percentage required for a MusicBrainz search result to be evaluated
oc: Percentatge minimal de fisança requerit per un resultat de recèrca MusicBrain per èsser evaluat

en: AcoustID confidence treshold
oc: Sulhet de fisança d’AcoustID

en: Minimum confidence percentage required for an AcoustID lookup result to be evaluated
oc: Percentatge minimal de fisança requerit per un resultat de recèrca AcoustID per èsser evaluat

en: Downloaded cover art size
oc: Talha de las coberturas telecargadas

en: Do not download covers
oc: Telecargar pas las coberturas

en: Maximum size
oc: Talha maximum

[ctx: shortcut window]
en: Files
oc: Fichièrs

[ctx: shortcut window]
en: Open files
oc: Dobrir los fichièrs

[ctx: shortcut window]
en: Open folder
oc: Dobrir lo dossièr

[ctx: shortcut window]
en: Save all modified files
oc: Enregistrar totes los fichièrs modificats

[ctx: shortcut window]
en: Sidebar
oc: Barra laterala

[ctx: shortcut window]
en: Select previous file in sidebar
oc: Seleccionar lo fichièr precedent dins la barra laterala

[ctx: shortcut window]
en: Select next file in sidebar
oc: Seleccionar lo fichièr seguent dins la barra laterala

[ctx: shortcut window]
en: Select all files in sidebar
oc: Seleccionar totes los fichièrs dins la barra laterala

[ctx: shortcut window]
en: Remove selected files from sidebar
oc: Levar los fichièrs seleccionats dins la barra laterala

[ctx: shortcut window]
en: Closes the window if no files are present.
oc: Tampa la fenèstra se cap de fichièr es pas present.

[ctx: shortcut window]
en: Other
oc: Autre

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr
