easyeffects - en to eu translation catalogue (185 entries)

en: Equalizer, Compressor and Other Audio Effects
eu: Ekualizatzailea, konprimatzailea eta beste audio-efektu batzuk

en: Audio Effects for PipeWire Applications
eu: Audio-efektuak PipeWire aplikazioetarako

en: limiter;compressor;reverberation;equalizer;autovolume;
eu: mugatzailea;konprimatzailea;durunda;ekualizadorea;bolumen automatikoa;

en: "Presets"
eu: "Aurrezarpenak"

en: Enable/disable this application
eu: Gaitu/desgaitu aplikazio hau

en: Enable
eu: Gaitu

en: Excluded App List: Add/remove this application
eu: Baztertu aplikazio-zerrenda: Gehitu/kendu aplikazio hau

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Mute Application
eu: Mututu aplikazioa

en: Change the volume of this application
eu: Aldatu aplikazio honen bolumena

en: Application Volume
eu: Aplikazio-bolumena

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Reset Settings
eu: _Berrezarri ezarpenak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Shortcuts
eu: L_asterbideak

en: _About Easy Effects
eu: Easy Effects aplikazioari _buruz

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

en: Presets Menu
eu: Aurrezarpenen menua

en: Enable/disable the global bypass
eu: Gaitu/desgaitu bypass globala

en: Global Bypass
eu: Bypass globala

en: Primary Menu
eu: Menu nagusia

en: Easy Effects Window
eu: Easy Effects leihoa

en: Applications List
eu: Aplikazioen zerrenda

en: Empty List
eu: Zerrenda hutsa

en: No Audio Application Available
eu: Ez dago audio-aplikaziorik erabilgarri

en: Target
eu: Helburua

en: Silence
eu: Isiltasuna

en: Maximum History
eu: Gehieneko historia

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: Momentary
eu: Behin-behinekoa

en: Short-Term
eu: Epe laburrekoa

en: Integrated
eu: Integratua

en: Geometric Mean (MSI)
eu: Batezbesteko geometrikoa (MSI)

en: Geometric Mean (MS)
eu: Batezbesteko geometrikoa (MS)

en: Geometric Mean (MI)
eu: Batezbesteko geometrikoa (MI)

en: Geometric Mean (SI)
eu: Batezbesteko geometrikoa (SI)

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Loudness
eu: Ozentasuna

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Range
eu: Barrutia

en: Output Gain
eu: Irteerako irabazia

en: Input
eu: Sarrera

en: Plugin Input Gain
eu: Sarrerako irabaziaren plugina

en: Output
eu: Irteera

en: Plugin Output Gain
eu: Irteerako irabaziaren plugina

en: Device
eu: Gailua

en: Name
eu: Izena

en: Profile
eu: Profila

en: Preset
eu: Aurrezarpena

en: Remove this autoload preset
eu: Kendu automatikoki kargatutako aurrezarpen hau

en: Listen
eu: Entzun

en: Blend Harmonics
eu: Nahastu harmonikoak

en: 3rd
eu: 3.

en: 2nd
eu: 2.

en: Amount
eu: Kantitatea

en: Harmonics
eu: Harmonikoak

en: Scope
eu: Esparrua

en: Floor
eu: Zorua

en: Floor Value
eu: Zoru-balioa

en: Link
eu: Esteka

en: Application Name
eu: Aplikazioaren izena

en: Add to Excluded Applications
eu: Gehitu baztertutako aplikazioei

en: Excluded Applications List
eu: Baztertutako aplikazioen zerrenda

en: Show Excluded Applications
eu: Erakutsi baztertutako aplikazioak

en: Compressor
eu: Konpresorea

en: Mode
eu: Modua

en: Downward
eu: Beherantz

en: Upward
eu: Gorantz

en: Boosting
eu: Indartzea

en: Compression Mode
eu: Konpresio-modua

en: Boost Threshold
eu: Indartze-atalasea

en: Boost Amount
eu: Indartze kantitatea

en: Attack
eu: Erasoa

en: Time
eu: Denbora

en: Threshold
eu: Atalasea

en: Attack Time
eu: Eraso-denbora

en: Attack Threshold
eu: Eraso-atalasea

en: Release
eu: Askatzea

en: Release Time
eu: Askatze-denbora

en: Release Threshold
eu: Askatze-atalasea

en: Ratio
eu: Ratioa

en: Knee
eu: Trantsizioa

en: Makeup
eu: Goratzea

en: Dry Level
eu: Lehortze-maila

en: Wet Level
eu: Hezetasun-maila

en: Sidechain
eu: Alboko katea

en: Source
eu: Iturburua

en: Middle
eu: Erdia

en: Side
eu: Alboa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Sidechain Source
eu: Alboko katearen iturburua

en: Peak
eu: Gailurra

en: RMS
eu: RMSa

en: Sidechain Mode
eu: Alboko katearen modua

en: Type
eu: Mota

en: Feed-forward
eu: Aurrelikatzea

en: Feed-back
eu: Atzeraelikatzea

en: External
eu: Kanpokoa

en: Sidechain Type
eu: Alboko katearen mota

en: Input Device
eu: Sarrerako gailua

en: PreAmplification
eu: Aurreanplifikazioa

en: Reactivity
eu: Erreaktibotasuna

en: Lookahead
eu: Aurrea hartzea

en: Sidechain Filters
eu: Alboko katearen iragazkiak

en: High-Pass
eu: Pasaera altua

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: 12 dB/oct
eu: 12 dB/zortzidun

en: 24 dB/oct
eu: 24 dB/zortzidun

en: 36 dB/oct
eu: 36 dB/zortzidun

en: High-Pass Filter Mode
eu: Pasaera altuko iragazki-modua

en: High-Pass Filter Frequency
eu: Pasaera altuko iragazki-maiztasuna

en: Low-Pass
eu: Pasaera baxua

en: Low-Pass Filter Mode
eu: Pasaera baxuko iragazki-modua

en: Gain
eu: Irabazia

en: Envelope
eu: Inguratzailea

en: Curve
eu: Kurba

en: Left Channel
eu: Ezkerreko kanala

en: Right Channel
eu: Eskuineko kanala

en: Impulses
eu: Bulkadak

en: Combine
eu: Konbinatu

en: Stereo Width
eu: Estereo-zabalera

en: Spectrum
eu: Espektroa

en: Log Scale
eu: Eskala logaritmikoa

en: Autogain
eu: Irabazi automatikoa

en: Rate
eu: Tasa

en: Samples
eu: Laginak

en: Duration
eu: Iraupena

en: Combine Impulse Responses
eu: Konbinatu bulkada-erantzunak

en: First Kernel
eu: Lehen nukleoa

en: Second Kernel
eu: Bigarren nukleoa

en: Output File Name
eu: Irteerako fitxategiaren izena

en: Combined Kernel Name
eu: Konbinatutako nukleo-izena

en: Import Impulse
eu: Inportatu bulkada

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Impulse File
eu: Bilatu bulkada-iragazkia

en: Impulse Files List
eu: Bulkada-fitxategien zerrenda

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Cutoff
eu: Atalasea

en: Feed
eu: Elikatzea

en: Bypass
eu: Deribazioa

en: Mute
eu: Mututu

en: Detection
eu: Detekzioa

en: Wide
eu: Zabala

en: Split
eu: Zatitzea

en: F1 Split
eu: F1 zatitzea

en: Frequency 1 Split
eu: 1. maiztasunaren zatitzea

en: F2 Peak
eu: F2 gailurra

en: Frequency 2 Peak
eu: 2. maiztasunaren gailurra

en: F1 Gain
eu: F1 irabazia

en: Frequency 1 Gain
eu: 1. maiztasunaren irabasia

en: F2 Level
eu: F2 maila

en: Frequency 2 Level
eu: 2. maiztasunaren maila

en: F2 Peak Q
eu: F2 Q gailurra

en: Frequency 2 Peak Q
eu: 2. maiztasunaren Q gailurra

en: Laxity
eu: Laxotasuna

en: Detected
eu: Detektatua

en: Reduction
eu: Murrizketa

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Filter Length
eu: Iragazki-luzera

en: Residual Echo Suppression
eu: Hondar-oihartzuna kentzea

en: Near End Echo Suppression
eu: Amaiera aldeko oihartzuna kentzea

en: Excluded Apps
eu: Baztertutako aplikazioak

en: Bands
eu: Bandak

en: Balance
eu: Balantzea

en: Pitch Left
eu: Ezkerreko tonua

en: Pitch Right
eu: Eskuineko tonua

en: Split Channels
eu: Zatitu kanalak

en: Flat Response
eu: Erantzun laua

en: Calculate Frequencies
eu: Kalkulatu maiztasunak

en: Sort Bands
eu: Ordenatu bandak

en: Import Preset
eu: Inportatu aurrezarpena

en: Slope
eu: Malda

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Width
eu: Zabalera

en: API
eu: APIa

en: Access
eu: Sarbidea

en: Description
eu: Deskribapena

en: Remove this model file
eu: Kendu eredu-fitxategi hau

en: Resonance
eu: Erresonantzia

en: Gate
eu: Atea

en: Zone
eu: Zona

en: Hysteresis
eu: Histeresia

en: Reset History
eu: Berrezarri historia
