easyeffects - en to gl translation catalogue (216 entries)

en: Equalizer, Compressor and Other Audio Effects
gl: Ecualizador, compresor e outros efectos de son

en: Audio Effects for PipeWire Applications
gl: Efectos de son para aplicacións PipeWire

en: limiter;compressor;reverberation;equalizer;autovolume;
gl: limitador;compresor;reverberación;ecualizador;volume automático;

en: "Presets"
gl: «Preconfiguracións»

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Shortcuts
gl: _Atallos de teclado

en: Presets
gl: Preconfiguracións

en: Presets Menu
gl: Menú de preconfiguracións

en: Global Bypass
gl: Desvío global

en: Primary Menu
gl: Menú primario

en: Applications List
gl: Lista de aplicacións

en: Target
gl: Destino

en: Silence
gl: Silencio

en: Reference
gl: Referencia

en: Momentary
gl: Momentáneo

en: Short-Term
gl: Curto prazo

en: Integrated
gl: Integrado

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Loudness
gl: Sonoridade

en: Relative
gl: Relativo

en: Range
gl: Intervalo

en: Output Gain
gl: Ganancia da saída

en: Input
gl: Entrada

en: Output
gl: Saída

en: Device
gl: Dispositivo

en: Name
gl: Nome

en: Profile
gl: Perfíl

en: Preset
gl: Preconfiguración

en: Listen
gl: Escoitar

en: Blend Harmonics
gl: Mesturar harmónicos

en: 3rd
gl: 3.º

en: 2nd
gl: 2.º

en: Amount
gl: Cantidade

en: Harmonics
gl: Harmónicos

en: Scope
gl: Ámbito

en: Floor
gl: Chan

en: Link
gl: Ligazón

en: Compressor
gl: Compresor

en: Mode
gl: Modo

en: Downward
gl: Descendente

en: Upward
gl: Ascendente

en: Compression Mode
gl: Modo de compresión

en: Boost Threshold
gl: Limiar de realce

en: Attack
gl: Ataque

en: Time
gl: Tempo

en: Threshold
gl: Limiar

en: Release
gl: Soltar

en: Ratio
gl: Proporción

en: Knee
gl: Xeonllo

en: Makeup
gl: Restauración

en: Sidechain
gl: Cadea lateral

en: Source
gl: Fonte

en: Middle
gl: Medio

en: Side
gl: Lado

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Peak
gl: Pico

en: Type
gl: Tipo

en: Feed-back
gl: Retroalimentar

en: External
gl: Externo

en: Reactivity
gl: Reactividade

en: Lookahead
gl: Delonga máxima

en: High-Pass
gl: Paso alto

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Off
gl: Desactivado

en: Low-Pass
gl: Frecuencias baixas

en: Gain
gl: Ganancia

en: Curve
gl: Curva

en: L
gl: E

en: R
gl: D

en: Impulses
gl: Impulsos

en: Combine
gl: Combinar

en: Stereo Width
gl: Largura do estéreo

en: Spectrum
gl: Espectro

en: Rate
gl: Taxa

en: Samples
gl: Mostras

en: Duration
gl: Duración

en: Import Impulse
gl: Importar impulso

en: Search
gl: Buscar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Cutoff
gl: Corte

en: Feed
gl: Fonte

en: Bypass
gl: Desvío

en: Mute
gl: Silenciar

en: Detection
gl: Detección

en: Wide
gl: Amplo

en: Split
gl: Dividir

en: F1 Split
gl: División F1

en: F2 Peak
gl: Pico F2

en: F1 Gain
gl: Ganancia F1

en: F2 Level
gl: Nivel F2

en: F2 Peak Q
gl: Pico F2 Q

en: Laxity
gl: Laxitude

en: Detected
gl: Detectado

en: Delay
gl: Delonga

en: Invert Phase
gl: Inverter fase

en: Bands
gl: Bandas

en: Split Channels
gl: Dividir canles

en: Flat Response
gl: Resposta plana

en: Calculate Frequencies
gl: Calcular frecuencias

en: Sort Bands
gl: Ordealas Bandas

en: Slope
gl: Pendente

en: Quality
gl: Calidade

en: Width
gl: Largura

en: Access
gl: Acceso

en: Description
gl: Descrición

en: Bell
gl: Campaíña

en: Notch
gl: Entalla

en: Resonance
gl: Resonancia

en: Filter
gl: Filtro

en: Gate
gl: Porta

en: Reset History
gl: Restabelecer historial

en: Oversampling
gl: Sobremostraxe

en: None
gl: Ningunha

en: Stereo Link
gl: Ligazón estéreo

en: Standard
gl: Estándar

en: Flat
gl: Plano

en: FFT Size
gl: Tamaño de FFT

en: Ceiling
gl: Teito

en: Classic
gl: Clásico

en: Modern
gl: Moderno

en: General
gl: Xeral

en: Modules
gl: Módulos

en: Clients
gl: Clientes

en: State
gl: Estado

en: Enabled
gl: Activado

en: Properties
gl: Propiedades

en: Channels
gl: Canles

en: Both
gl: Ambos

en: Waveform
gl: Forma de onda

en: White Noise
gl: Ruído branco

en: Pitch
gl: Ton

en: Semitones
gl: Semitóns

en: _General
gl: _Xeral

en: Service
gl: Servizo

en: Style
gl: Estilo

en: Use Dark Theme
gl: Empregar tema escuro

en: _Spectrum
gl: _Espectro

en: Shape
gl: Forma

en: Bars
gl: Barras

en: Lines
gl: Liñas

en: Dots
gl: Puntos

en: Points
gl: Puntos

en: Height
gl: Altura

en: Line Width
gl: Largura de liña

en: Fill
gl: Encher

en: Color
gl: Cor

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Maximum
gl: Máximo

en: Load
gl: Cargar

en: Save current settings to this preset file
gl: Gardar as opcións actuais neste ficheiro de preconfiguracións

en: Remove this preset file
gl: Retirar este ficheiro de preconfiguracións

en: High Frequency Damping
gl: Amortecemento de frecuencias altas

en: Room Size
gl: Tamaño da sala

en: Small
gl: Pequena

en: Medium
gl: Media

en: Large
gl: Grande

en: Tunnel
gl: Túnel

en: Large/smooth
gl: Grande/suave

en: Diffusion
gl: Difusión

en: Pre Delay
gl: Delonga previa

en: Decay Time
gl: Tempo de decaemento

en: Bass Cut
gl: Paso alto

en: Treble Cut
gl: Corte de agudos

en: Ambience
gl: Ambiente

en: Empty Walls
gl: Paredes baleiras

en: Room
gl: Sala

en: Large Empty Hall
gl: Sala de concertos grande baleira

en: Large Occupied Hall
gl: Sala de concertos grande ocupada

en: Import Model
gl: Importar modelo

en: Models
gl: Modelos

en: Active Model
gl: Modelo activo

en: Standard RNNoise Model
gl: Modelo RNNoise estándar

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Softclip
gl: Compresión de ganancia

en: Stereo Matrix
gl: Matriz estéreo

en: LR > LR (Stereo Default)
gl: DE>DE (Predeterminado de estéreo)

en: LR > MS (Stereo to Mid-Side)
gl: ED>M (Estéreo a medio)

en: MS > LR (Mid-Side to Stereo)
gl: M>ED (Medio a estéreo)

en: LR > LL (Mono Left Channel)
gl: ED>EE (Mono canle esquerda)

en: LR > RR (Mono Right Channel)
gl: ED>DD (Mono canle dereita)

en: LR > L+R (Mono Sum L+R)
gl: ED>E+D(Mono suma de E+D)

en: LR > RL (Stereo Flip Channels)
gl: ED>DE (Canles estéreo invertidas)

en: Side Level
gl: Nivel lateral

en: Side Balance
gl: Balance lateral

en: Middle Level
gl: Nivel medio

en: Middle Panorama
gl: Panorama medio

en: Delay L/R
gl: Delonga E/D

en: Stereo Base
gl: Base de estéreo

en: Stereo Phase
gl: Fase estéreo

en: Hide the Window.
gl: Agochar a xanela.

en: Global bypass. 1 to enable, 2 to disable and 3 to get status
gl: Desvío global. 1 para activar, 2 para desactivar e 3 para coñecer o estado

en: Show available presets.
gl: Mostrar preoconfiguracións dispoñíbeis.

en: Load a preset. Example: easyeffects -l music
gl: Cargar unha preconfiguración. Exemplo: pulseefects-l music

en: Import Impulse File
gl: Importar ficheiro de impulso

en: Open
gl: Abrir

en: Impulse Response
gl: Resposta de impulso

en: Recorders
gl: Gravadoras

en: Players
gl: Reprodutores

en: Import APO Preset File
gl: Importar ficheiro de preconfiguracións de APO

en: APO Presets
gl: Preconfiguracións de APO

en: Remove
gl: Eliminar

en: Add
gl: Engadir

en: Import Model File
gl: Importar ficheiro de modelo

en: Bass Enhancer
gl: Mellora de baixos

en: Convolver
gl: Convolución

en: Crystalizer
gl: Cristalizador

en: Echo Canceller
gl: Cancelador de cco

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Exciter
gl: Excitación

en: Limiter
gl: Limitador

en: Maximizer
gl: Maximizador

en: Multiband Compressor
gl: Compresor multibanda

en: Multiband Gate
gl: Porta multibanda

en: Noise Reduction
gl: Redución de ruído

en: Stereo Tools
gl: Ferramentas de estéreo
