easyeffects - en to nb_NO translation catalogue (203 entries)

en: Equalizer, Compressor and Other Audio Effects
nb_NO: Tonekontroll, kompressor og andre lydeffekter

en: Audio Effects for PipeWire Applications
nb_NO: Lydeffekter for PipeWire-programmer

en: "Presets"
nb_NO: «Forhåndsinnstillinger»

en: Enable/disable this application
nb_NO: Slå på/ Slå av denne applikasjonen

en: Enable
nb_NO: Slå på

en: Mute Application
nb_NO: Demp Applikasjonen

en: Application Volume
nb_NO: Programlydstyrke

en: _Help
nb_NO: _Hjelp

en: _Reset Settings
nb_NO: _Tilbakestill innstillingene

en: _Preferences
nb_NO: _Innstillinger

en: _Shortcuts
nb_NO: _Snarveier

en: _About Easy Effects
nb_NO: _Om Easy Effects

en: _Quit
nb_NO: _Avslutt

en: Primary Menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Easy Effects Window
nb_NO: Easy Effects vindu

en: Applications List
nb_NO: Applikasjons liste

en: Empty List
nb_NO: Tom liste

en: No Audio Application Available
nb_NO: Ingen applikasjon for lyd tilgjengelig

en: Target
nb_NO: Mål

en: Silence
nb_NO: Stillhet

en: Maximum History
nb_NO: Maksimum historikk

en: Reference
nb_NO: Referanse

en: Momentary
nb_NO: Øyeblikkelig

en: Short-Term
nb_NO: Midlertidig

en: Integrated
nb_NO: Integrert

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Relative
nb_NO: Relativ

en: Output Gain
nb_NO: Utgangs Forsterkning

en: Input
nb_NO: Inngang

en: Output
nb_NO: Utgang

en: Device
nb_NO: Enhet

en: Name
nb_NO: Navn

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Preset
nb_NO: Forhåndsinnstilling

en: Remove this autoload preset
nb_NO: Fjern autolasting Forhåndsinnstilling

en: Listen
nb_NO: Lytt

en: 3rd
nb_NO: Tredje

en: 2nd
nb_NO: Andre

en: Amount
nb_NO: Mengde

en: Harmonics
nb_NO: Overtoner

en: Scope
nb_NO: Omfang

en: Floor
nb_NO: Gulv

en: Floor Value
nb_NO: Gulvverdi

en: Link
nb_NO: Lenke

en: Application Name
nb_NO: Programnavn

en: Compressor
nb_NO: Kompressor

en: Mode
nb_NO: Modus

en: Downward
nb_NO: Nedover

en: Upward
nb_NO: Oppover

en: Compression Mode
nb_NO: Kompresjonsmodus

en: Time
nb_NO: Tid

en: Threshold
nb_NO: Terskel

en: Ratio
nb_NO: Forhold

en: Knee
nb_NO: Kne

en: Stereo Split Mode
nb_NO: Splittet Stereomodus

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Middle
nb_NO: Midten

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Max
nb_NO: Maks

en: Left/Right
nb_NO: Venstre/Høyre

en: Right/Left
nb_NO: Høyre/Venstre

en: Stereo Split Source
nb_NO: Splitt Stereokilde

en: Low-Pass Filter
nb_NO: Lavpassfilter

en: External
nb_NO: Ekstern

en: Input Device
nb_NO: Inndataenhet

en: High-Pass
nb_NO: Høypass

en: Frequency
nb_NO: Frekvens

en: Off
nb_NO: Av

en: 12 dB/oct
nb_NO: 12 dB/okt

en: 24 dB/oct
nb_NO: 24 dB/okt

en: 36 dB/oct
nb_NO: 36 dB/okt

en: High-Pass Filter Mode
nb_NO: Høypassfilter-modus

en: High-Pass Filter Frequency
nb_NO: Høypassfilter-frekvens

en: Low-Pass
nb_NO: Lavpass

en: Low-Pass Filter Mode
nb_NO: Lavpassfilter-modus

en: Gain
nb_NO: Forsterkning

en: Curve
nb_NO: Kurve

en: L
nb_NO: V

en: Left Channel
nb_NO: Venstre kanal

en: R
nb_NO: H

en: Right Channel
nb_NO: Høyre kanal

en: Impulses
nb_NO: Impulser

en: Combine
nb_NO: Kombiner

en: Stereo Width
nb_NO: Stereobredde

en: Spectrum
nb_NO: Spektrum

en: Log Scale
nb_NO: Log-skala

en: Autogain
nb_NO: Autoforsterk

en: Rate
nb_NO: Takt

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: First Kernel
nb_NO: Første kjerne

en: Second Kernel
nb_NO: Andre kjerne

en: Output File Name
nb_NO: Utdata-filnavn

en: Combined Kernel Name
nb_NO: Kombinert kjernenavn

en: Search
nb_NO: Søk

en: Mute
nb_NO: Forstum

en: Detection
nb_NO: Oppdagelse

en: Wide
nb_NO: Bred

en: Split
nb_NO: Splitt

en: F1 Split
nb_NO: F1 Splitt

en: Frequency 1 Split
nb_NO: Frekvens 1 Splitt

en: F1 Gain
nb_NO: F1 Forsterkning

en: Reduction
nb_NO: Reduksjon

en: Invert Phase
nb_NO: Inverter fase

en: Filter Length
nb_NO: Filterlengde

en: Bands
nb_NO: Bånd

en: Balance
nb_NO: Balanse

en: Calculate Frequencies
nb_NO: Beregn frekvenser

en: Quality
nb_NO: Kvalitet

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Access
nb_NO: Tilgang

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Remove this model file
nb_NO: Fjern denne modellfilen

en: Resonance
nb_NO: Resonans

en: Reset History
nb_NO: Tilbakestill historikk

en: None
nb_NO: Ingen

en: Output Volume
nb_NO: Utgangslydstyrke

en: Classic
nb_NO: Klassisk

en: Modern
nb_NO: Moderne

en: Band 1
nb_NO: Bånd 1

en: Band 2
nb_NO: Bånd 2

en: Band 3
nb_NO: Bånd 3

en: Band 4
nb_NO: Bånd 4

en: Band 5
nb_NO: Bånd 5

en: Band 6
nb_NO: Bånd 6

en: Band 7
nb_NO: Bånd 7

en: Band 8
nb_NO: Bånd 8

en: Band Start
nb_NO: Bånd-start

en: Band End
nb_NO: Bånd-slutt

en: General
nb_NO: Generelt

en: Custom Input Device
nb_NO: Egendefinert inngangsenhet

en: Use Default Output
nb_NO: Bruk forvalgt utgang

en: Custom Output Device
nb_NO: Egendefinert utgangsenhet

en: Server Information
nb_NO: Tjenerinfo

en: Library Version
nb_NO: Biblioteksversjon

en: Output Devices
nb_NO: Utgangsenheter

en: Output Presets
nb_NO: Utgangsforhåndsinnstillinger

en: Create Association
nb_NO: Opprett tilknytning

en: Input Devices
nb_NO: Inngangsenheter

en: Input Presets
nb_NO: Inngangsforhåndsinnstillinger

en: Modules
nb_NO: Moduler

en: Clients
nb_NO: Klienter

en: Test Signal
nb_NO: Testsignal

en: State
nb_NO: Tilstand

en: Enabled
nb_NO: Påskrudd

en: Properties
nb_NO: Egenskaper

en: Channels
nb_NO: Kanaler

en: Both
nb_NO: Begge

en: Both Channels
nb_NO: Begge kanaler

en: Waveform
nb_NO: Bølgeform

en: Sine Wave
nb_NO: Sinusbølge

en: White Noise
nb_NO: Hvit støy

en: Add Effect
nb_NO: Legg til effekt

en: Plugins List
nb_NO: Programtilleggsliste

en: _General
nb_NO: _Generelt

en: Service
nb_NO: Tjeneste

en: Launch Service at System Startup
nb_NO: Start tjeneste ved systemoppstart

en: Audio
nb_NO: Lyd

en: Inactivity Timeout
nb_NO: Inaktivitetstidsavbrudd

en: Style
nb_NO: Stil

en: Use Dark Theme
nb_NO: Ifør mørk drakt

en: _Spectrum
nb_NO: _Spektrum

en: Shape
nb_NO: Form

en: Bars
nb_NO: Bjelker

en: Lines
nb_NO: Linjer

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Line Width
nb_NO: Linjebredde

en: Color
nb_NO: Farge

en: Maximum
nb_NO: Maksimum

en: High Frequency Damping
nb_NO: Høyfrekvensdemping

en: Room Size
nb_NO: Romstørrelse

en: Small
nb_NO: Lite

en: Medium
nb_NO: Middels

en: Large
nb_NO: Stort

en: Experimental
nb_NO: Eksperimentelt

en: Large Empty Hall
nb_NO: Tor tom hall

en: Disco
nb_NO: Diskotek

en: Import Model
nb_NO: Importer modell

en: Models
nb_NO: Modeller

en: Active Model
nb_NO: Aktiv modell

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Close the Window
nb_NO: Lukk vinduet

en: Stereo Mode
nb_NO: Stereomodus

en: Show available presets.
nb_NO: Vis tilgjengelige forhåndsinnstillinger.

en: Open
nb_NO: Åpne

en: Recorders
nb_NO: Opptakere

en: Players
nb_NO: Avspillere

en: Effects
nb_NO: Effekter

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Output Device
nb_NO: Utgangsenhet

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Save?
nb_NO: Lagre?

en: Delete?
nb_NO: Slette?

en: Selected Model Not Loaded. Its Format May Be Unsupported. Fell Back To The Standard Model.
nb_NO: Markert modul er ikke lastet. Det er mulig at formatet ikke støttes. Faller tilbake til standard modell.

en: Crystalizer
nb_NO: Krystallisering

en: Echo Canceller
nb_NO: Ekkokansellering

en: Equalizer
nb_NO: Tonekontroll

en: Limiter
nb_NO: Begrenser

en: Multiband Compressor
nb_NO: Multibånd Kompressor

en: Noise Reduction
nb_NO: Støyreduksjon

note: For translators: {} is replaced by the effect name.
en: {} Not Available
nb_NO: {} Ikke tilgjengelig

en: The {} effect was disabled when Easy Effects was compiled. This is perhaps since the software required for this effect, "{}", was not available. Consider using the Easy Effects Flatpak package or building your own Easy Effects package.
nb_NO: Effekten {} ble deaktivert når Easy Effects ble kompilert. Det er mulig på grunn av at programvaren som kreves for denne effekten, "{}" ikke var tilgjengelig. Vurder å bruke Easy Effects Flatpak pakken eller installer programvaren på egenhånd.
