easyeffects - en to ka translation catalogue (207 entries)

en: limiter;compressor;reverberation;equalizer;autovolume;
ka: limiter;compressor;reverberation;equalizer;autovolume;ხმა;ავტოხმა;ეკვალაიზერი;

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Exclude
ka: გამორიცხვა

en: _Preferences
ka: _მორგება

en: _Shortcuts
ka: მალ_სახმობები

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Primary Menu
ka: ძირითადი მენიუს

en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

en: Silence
ka: სიჩუმე

en: Reference
ka: მითითება

en: Momentary
ka: მომენტალური გაზომვა

en: Short-Term
ka: მოკლევადიანი გაზომვა

en: Integrated
ka: კომპლექსური გაზომვა

en: Reset
ka: დაბრუნება

en: Loudness
ka: ხმის დონე

en: Relative
ka: ფარდობითი

en: Range
ka: დიაპაზონი

en: Output Gain
ka: გამოტანის გაძლიერება

en: Input
ka: შეყვანა

en: Output
ka: გამოტანა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Name
ka: სახელი

en: Profile
ka: პროფილი

en: Preset
ka: შაბლონი

en: Listen
ka: მოსმენა

en: 3rd
ka: მესამე

en: 2nd
ka: მეორე

en: Amount
ka: რაოდენობა

en: Harmonics
ka: ჰარმონიები

en: Scope
ka: ფარგლები

en: Floor
ka: იატაკი

en: Floor Value
ka: უმცირესი მნიშვნელობა

en: Link
ka: ბმული

en: Application Name
ka: აპლიკაციის სახელი

en: Compressor
ka: კომპრესორი

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Downward
ka: ქვევით

en: Upward
ka: ზემოთ

en: Boosting
ka: გაძლიერება

en: Attack
ka: შეტევა

en: Time
ka: დრო

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: Attack Time
ka: შეტევის დრო

en: Release
ka: გამოცემა

en: Release Time
ka: გათავისუფლების დრო

en: Ratio
ka: პროპორციები

en: Knee
ka: მუხლი

en: Makeup
ka: კომპენსაცია

en: Sidechain
ka: გვერდითი ჯაჭვი

en: Stereo Split Mode
ka: ყოფილი სტერეორეჟიმი

en: Source
ka: წყარო

en: Middle
ka: შუა

en: Side
ka: გვერდითი

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Min
ka: მინ

en: Max
ka: მაქს

en: Left/Right
ka: მარცხენა/მარჯვენა

en: Right/Left
ka: მარჯვენა/მარცხენა

en: Mid/Side
ka: შუა/გვერდითი

en: Side/Mid
ka: გვერდითი/შუა

en: Stereo Split Source
ka: სტერეოს გაყოფის წყარო

en: Peak
ka: პიკი

en: Low-Pass Filter
ka: დაბალსიხშირული ფილტრი

en: Type
ka: ტიპი

en: External
ka: გარე

en: Input Device
ka: შეყვანის მოწყობილობა

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Off
ka: გამორთ

en: Low-Pass
ka: დაბალსიხშირული ფილტრი

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Envelope
ka: კონვერტი

en: Curve
ka: მრუდი

en: L
ka: მხ

en: Left Channel
ka: მარცხენა არხი

en: R
ka: მჯ

en: Right Channel
ka: მარჯვენა არხი

en: Combine
ka: კომბინირება

en: Spectrum
ka: სპექტრი

en: Rate
ka: სიხშირე

en: Samples
ka: სემპლები

en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

en: Feed
ka: ლენტა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Wide
ka: ფართო

en: Split
ka: გაყოფა

en: Detected
ka: გამოვლინდა

en: Delay
ka: დაყოვნება

en: Bands
ka: გუნდები

en: Balance
ka: ბალანსი

en: Split Channels
ka: არხების გაყოფა

en: Import Preset
ka: პრესეტის შემოტანა

en: Export Preset
ka: პრესეტის გატანა

en: Slope
ka: დახრა

en: Solo
ka: სოლო

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Width
ka: სიგანე

en: Ceil
ka: ჭერი

en: Internal
ka: შიდა

en: Access
ka: წვდომა

en: Description
ka: აღწერა

en: Bell
ka: ზარი

en: Band-Pass
ka: გუნდი-პასი

en: Notch
ka: ამოკვეთა

en: Resonance
ka: რეზონანსი

en: Equalizer Mode
ka: ეკვალაიზერის რეჟიმი

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Gate
ka: გეითი

en: Zone
ka: ზონა

en: Mix
ka: მიქსი

en: True Peak
ka: ნამდვილი პიკი

en: Dither
ka: დიზერი

en: Boost
ka: გაძლიერება

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Flat
ka: ბრტყელი

en: Output Volume
ka: გამოტანის ხმა

en: Clipping
ka: კლინინგი

en: Classic
ka: კლასიკური

en: Modern
ka: თანამედროვე

en: Stereo Split
ka: სტერეოს გაყოფა

en: High-Cut
ka: მაღლების წაჭრა

en: General
ka: ძირითადი

en: Device Management
ka: მოწყობილობის მართვა

en: Server Information
ka: ინფორმაცია სერვერის შესახებ

en: Sampling Rate
ka: სემპლინგისსიჩქარე

en: Output Devices
ka: გამოტანის მოწყობილობები

en: Input Devices
ka: შემომტანი მოწყობილობები

en: Modules
ka: მოდულები

en: Clients
ka: კლიენტი

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Channels
ka: არხები

en: Both
ka: ორივე

en: Both Channels
ka: ორივე არხი

en: Waveform
ka: ტალღოვანი

en: White Noise
ka: თეთრი ხმაური

en: Cents
ka: ცენტი

en: Octaves
ka: ოქტავები

en: Tempo Difference
ka: ტემპის სხვაობა

en: Rate Difference
ka: სიხშირის სხვაობა

en: Add Effect
ka: ეფექტის დამატება

en: _General
ka: _საერთო

en: Service
ka: სერვისი

en: Audio
ka: აუდიო

en: Input Pipeline
ka: შეყვანის დამუშავების ხაზი

en: Update Interval
ka: განახლების შუალედი

en: Update Frequency
ka: განახლების სიხშირე

en: Style
ka: სტილი

en: Experimental Features
ka: ექსპერიმენტალური ფუნქციები

en: Shape
ka: ფორმა

en: Bars
ka: მართკუთხედები

en: Lines
ka: ხაზები

en: Dots
ka: წერტილები

en: Points
ka: წერტილები

en: Line Width
ka: ხაზის სიგანე

en: Axis Labels
ka: ღერძის ჭდეები

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Try this community preset
ka: ამ საზოგადო პრესეტის ცდა

en: Import
ka: შემოტანა

en: Search Local Preset
ka: ლოკალური პრესეტების ძებნა

en: Local Presets List
ka: ლოკალური პრესეტების სია

en: Search Community Preset
ka: საზოგადო პრესეტის ძებნა

en: Community Presets List
ka: საზოგადო პრესეტების სია

en: Small
ka: პატარა

en: Medium
ka: საშუალო

en: Large
ka: დიდი

en: Tunnel
ka: გვირაბი

en: Experimental
ka: ექსპერიმენტალური

en: Diffusion
ka: დიფუზია

en: Bass Cut
ka: Bass-ის მოჭრა

en: Treble Cut
ka: მაღალი სიხშირეების მოჭრა

en: Room
ka: ოთახი

en: Disco
ka: დისკო

en: Models
ka: მოდელები

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Denoise
ka: ხმაურის მოცილება

en: Automatic Gain Control
ka: ხმის მომატების ავტომატური კონტროლი

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Level
ka: დონე

en: Stereo Mode
ka: სტერეო რეჟიმი

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Suspended
ka: გაჩერებულია

en: Idle
ka: უმოქმედო

en: Creating
ka: შექმნა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: channels
ka: არხები

en: Output Preset
ka: გამოტანის პრესეტი

en: Input Preset
ka: შეყვანის პრესეტი

en: Open
ka: გახსნა

en: Recorders
ka: სალამურები

en: Players
ka: მოთამაშეები

en: Effects
ka: ეფექტები

en: EqualizerAPO Presets
ka: ეკვალაიზერიAPI-ის პრესეტები

en: Remove
ka: წაშლა

en: Output Device
ka: გამოტანის მოწყობილობები

en: Add
ka: დამატება

note: Placeholders in case of issues
en: Community Preset
ka: საზოგადო პრესეტი

en: Last Local Preset Loaded
ka: ჩატვირთულია ბოლო ლოკალური პრესეტი

en: Last Community Preset Loaded
ka: ჩაიტვირთა ბოლო საზოგადო პრესეტი

en: Equalizer
ka: ეკვალაიზერი

en: Level Meter
ka: დონის მზომი

en: Limiter
ka: შემზღუდველი

en: Noise Reduction
ka: ხმაურის შემცირება

note: For translators: {} is replaced by the library used by the plugin. I.e. "Using Calf Studio".
en: Using {}
ka: ვიყენებ {}
