easyeffects - en to ga translation catalogue (653 entries)

en: Cannot enable autostart option because background access has been denied. Please allow "Run in Background" permission for Easy Effects in your system app settings.
ga: Ní féidir an rogha uaththosaithe a chumasú mar gheall ar dhiúltú rochtana cúlra. Ceadaigh cead "Rith sa Chúlra" do Easy Effects i socruithe d'aip chórais.

en: Quit Easy Effects. Useful when running in service mode.
ga: Scoir Éifeachtaí Éasca. Úsáideach agus tú ag rith i mód seirbhíse.

en: Reset Easy Effects.
ga: Athshocraigh Éifeachtaí Éasca.

en: Hide the window.
ga: Folaigh an fhuinneog.

en: Global bypass. 1 to enable and 2 to disable.
ga: Seachbhóthar domhanda. 1 chun a chumasú agus 2 chun a dhíchumasú.

en: bypass-state
ga: staid-sheachbhóthar

en: Load a preset. Example: easyeffects -l music
ga: Luchtaigh réamhshocraithe. Sampla: easyeffects -l ceol

en: preset-name
ga: ainm réamhshocraithe

en: Show available presets.
ga: Taispeáin réamhshocruithe atá ar fáil.

en: Get the last loaded input/output preset.
ga: Faigh an réamhshocrú ionchuir/aschuir is déanaí a luchtaíodh.

en: preset-type
ga: cineál réamhshocraithe

en: Get the last loaded input and output presets.
ga: Faigh na réamhshocruithe ionchuir agus aschuir is déanaí a luchtaíodh.

en: Deprecated. Use --service-mode instead.
ga: As feidhm. Bain úsáid as --service-mode ina ionad.

en: Start the application with service mode turned on.
ga: Tosaigh an feidhmchlár agus mód seirbhíse casta air.

en: Enable debug messages.
ga: Cumasaigh teachtaireachtaí dífhabhtaithe.

en: Must specify preset type: input/output.
ga: Ní mór cineál réamhshocraithe a shonrú: ionchur/aschur.

en: Output presets
ga: Réamhshocruithe aschuir

en: No output presets.
ga: Gan aon réamhshocruithe aschuir.

en: Input presets
ga: Réamhshocruithe ionchuir

en: No input presets.
ga: Gan aon réamhshocruithe ionchuir.

en: Specified preset does not exist.
ga: Níl an réamhshocrú sonraithe ann.

en: Provided an invalid bypass state.
ga: Cuireadh staid sheachbhóthar neamhbhailí ar fáil.

[ctx: @action:button]
en: About
ga: Maidir

en: Controls
ga: Rialuithe

en: Reference
ga: Tagairt

en: Momentary
ga: MomentaryName

en: Short-term
ga: Gearrthéarmach

en: Integrated
ga: Comhtháite

en: Geometric mean (MSI)
ga: Meán Geoiméadrach (MSI)

en: Geometric mean (MS)
ga: Meán Geoiméadrach (MS)

en: Geometric mean (MI)
ga: Meán Geoiméadrach (MI)

en: Geometric mean (SI)
ga: Meán Geoiméadrach (SI)

en: Target
ga: Sprioc

en: Silence
ga: Ciúnas

en: Maximum history
ga: Stair Uasta

en: Loudness
ga: Treise

en: Relative
ga: Gaol

en: Range
ga: Raon

en: Output gain
ga: Gnóthachan Aschuir

en: Using %1
ga: Ag baint úsáide as %1

en: Reset history
ga: Athshocraigh an Stair

en: Force silence
ga: Fórsáil Ciúnas

en: Force silence when the level is below the silence threshold
ga: Cuir Tost i bhFeidhm nuair a bhíonn an Leibhéal faoi bhun Thairseach na Tost

en: Reset settings
ga: Athshocraigh Socruithe

en: Blend harmonics
ga: Cumasc Armónach

en: 3rd
ga: 3ú

en: 2nd
ga: 2ú

en: Amount
ga: Méid

en: Harmonics
ga: Armónach

en: Scope
ga: Scóip

en: Floor active
ga: Urlár Gníomhach

en: Floor
ga: Urlár

en: Show native window
ga: Taispeáin Fuinneog Dhúchasach

en: Listen
ga: Éist

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Output
ga: Aschur

en: Link
ga: Nasc

en: Excluded Applications
ga: Iarratais Eisiata

en: Application node name
ga: Ainm Nód Feidhmchláir

en: Add to excluded applications
ga: Cuir le hIarratais Eisiata

en: Empty List
ga: Liosta Folamh

en: No application excluded
ga: Imleabhar an Fheidhmchláir

en: Remove Application
ga: Bain an Feidhmchlár

en: Are you sure you want to remove this application from the list?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an feidhmchlár seo a bhaint den liosta?

en: Remove this app
ga: Bain an aip seo

en: Show excluded apps
ga: Taispeáin aipeanna eisiata

en: Show excluded applications in the list of players/recorders
ga: Taispeáin feidhmchláir eisiata sa liosta seinnteoirí/taifeadán

en: Compressor
ga: Comhbhrúiteoir

en: Mode
ga: Mód

en: Downward
ga: Síos

en: Upward
ga: Aníos

en: Boosting
ga: Borradh

en: Boost threshold
ga: Tairseach borrtha

en: Boost amount
ga: Méid borrtha

en: Ratio
ga: Cóimheas

en: Knee
ga: Glúine

en: Threshold and Time
ga: Tairseach agus Am

en: Attack
ga: Ionsaí

en: Release
ga: Scaoileadh

en: Sidechain
ga: SidechainName

en: Type
ga: Cineál

en: Feed-forward
ga: Fotha ar aghaidh

en: Feed-back
ga: Fotha-ais

en: External
ga: Seachtrach

en: Input device
ga: Gléas ionchuir

en: Peak
ga: Buaic

en: RMS
ga: RMSName

en: Low-pass
ga: Íseal-phas

en: Source
ga: Foinse

en: Middle
ga: An Lár

en: Side
ga: Taobh

en: Left
ga: Ar chlé

en: Right
ga: Ceart

en: Min
ga: Íos

en: Max
ga: Uasmhéid

en: Left/Right
ga: Clé/Deas

en: Right/Left
ga: Ar dheis/ar chlé

en: Mid/Side
ga: Lár / Taobh

en: Side/Mid
ga: Taobh/Lár

en: Preamp
ga: Réamh-aimplitheoir

en: Reactivity
ga: Imoibríocht

en: Lookahead
ga: Súil chun tosaigh

en: High-pass
ga: Ard-phas

en: Off
ga: As

en: Dry
ga: Tirim

en: Wet
ga: Fliuch

en: Makeup
ga: Smideadh

en: Pre-Mix
ga: Réamh-mheascán

en: Input to sidechain
ga: Ionchur chuig an taobhshlabhra

en: Input to link
ga: Ionchur chuig nasc

en: Sidechain to input
ga: Slabhra taobh le hionchur

en: Sidechain to link
ga: Slabhra taobh le nascadh

en: Link to sidechain
ga: Nasc chuig an slabhra taobh

en: Link to input
ga: Nasc chuig ionchur

en: Reduction
ga: Laghdú

en: Curve
ga: Cuar

en: Envelope
ga: Clúdach litreach

en: Stereo split
ga: Scoilt steirió

en: Imported a new Convolver impulse file.
ga: Iompórtáladh comhad Convolver impulse nua.

en: Failed to import the Convolver impulse file.
ga: Theip ar an gcomhad Convolver impulse a iompórtáil.

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Remove Impulse Response
ga: Bain Freagairt Impulse

en: Are you sure you want to remove this impulse response from the list?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an freagairt impulse seo a bhaint den liosta?

en: Removed the %1 Convolver impulse.
ga: Baineadh an impulse Convolver %1.

en: Failed to remove the %1 Convolver impulse.
ga: Theip ar an bíog Convolver %1 a bhaint.

en: Delete this impulse
ga: Scrios an spreagadh seo

en: Import impulse
ga: Iompórtáil Impulse

[ctx: @action:button]
en: Close
ga: Dún

en: Loaded the %1 Convolver impulse.
ga: Luchtaíodh an impulse Convolver %1.

en: Convolver impulse is not set
ga: Níl an impulse comhbholgaire socraithe

en: The Convolver is in passthrough mode.
ga: Tá an Convolver i mód pasáiste.

en: Failed to load the %1 impulse. The Convolver is in passthrough mode.
ga: Theip ar luchtú an impulse %1. Tá an Convolver i mód pasáiste.

en: First
ga: Ar dtús

en: Second
ga: Dara

en: Combine
ga: Comhcheangail

en: Impulses
ga: Impulsaí

en: Spectrum
ga: Speictream

en: Log scale
ga: Scála loga

en: Rate
ga: Ráta

en: Samples
ga: Samplaí

en: Duration
ga: Fad ama

en: Channels
ga: Cainéil

en: Format
ga: Formáid

en: Stereo width
ga: Leithead steirió

en: Autogain
ga: Uathghnóthachan

en: Target Orientation
ga: Treoshuíomh Sprioc

en: Azimuth
ga: Asamat

en: Elevation
ga: Uillinn airde

en: Radius
ga: Ga

en: Status
ga: Stádas

en: Database
ga: Bunachar Sonraí

en: Measurements
ga: Tomhais

en: Index
ga: Innéacs

en: Apply
ga: Cuir isteach

en: Cutoff
ga: Gearradh

en: Feed
ga: Fotha

en: Crossfeed Presets
ga: Réamhshocruithe Trasbheathú

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Presets
ga: Réamhshocruithe

en: Bit reduction
ga: Laghdú giotán

en: Shape
ga: Cruth

en: Linear
ga: Líneach

en: Logarithmic
ga: Logartamach

en: DC offset
ga: Fritháireamh DC

en: Anti-aliasing
ga: Frithailiasáil

en: Mix
ga: Measc

en: Sample Rate
ga: Ráta Samplála

en: Low frequency oscillator
ga: Oscailteoir minicíochta íseal

en: Mute
ga: MuteName

en: Bypass
ga: Seachbhóthar

en: Oversampling quality
ga: Cáilíocht róshamplála

en: Oversampling
ga: Róshampláil

en: Adaptive intensity
ga: Déine oiriúnaitheach

en: Fixed quantum
ga: Candamach seasta

en: Attenuation limit
ga: Teorainn maolaithe

en: Minimum processing threshold
ga: Íostairseach próiseála

en: Maximum ERB processing threshold
ga: Uastairseach próiseála ERB

en: Maximum DF processing threshold
ga: Uastairseach próiseála DF

en: Minimum processing buffer
ga: Maolán próiseála íosta

en: Post filter Beta
ga: Scagaire iar-Béite

en: Deesser
ga: DeesserName

en: Detection
ga: Brath

en: Wideband
ga: Leathanbhanda

en: Split
ga: Scoilt

en: Threshold
ga: Tairseach

en: Laxity
ga: Scaoilteacht

en: Filter
ga: Scagaire

en: F1 split
ga: Scoilt F1

en: F2 peak
ga: Buaic F2

en: F1 gain
ga: Gnóthachan F1

en: F2 level
ga: Leibhéal F2

en: F2 peak Q
ga: Buaic Q F2

en: Level
ga: Leibhéal

en: Gain reduction
ga: Laghdú gnóthachain

en: Distance
ga: Fad

en: Time
ga: Am

en: Meters
ga: Méadair

en: Centimeters
ga: Ceintiméadair

en: Temperature
ga: Teocht

en: Invert left
ga: Inbhéartaigh ar chlé

en: Invert right
ga: Inbhéartaigh ar dheis

[ctx: @info:placeholder]
en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Access: %1
ga: Rochtain: %1

[ctx: @info:placeholder]
en: Not set
ga: Gan socrú

en: (id: %1, version: %2)
ga: (aitheantas: %1, leagan: %2)

[ctx: @info:placeholder]
en: No description set
ga: Níl aon tuairisc socraithe

en: Toggle this effect
ga: Scoraigh an éifeacht seo

en: Remove this effect
ga: Bain an éifeacht seo

en: channels
ga: cainéil

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: Exclude
ga: Ná cuir as an áireamh

en: Add %1 to excluded applications
ga: Cuir %1 le feidhmchláir eisiata

en: Echo Canceller
ga: Cealaitheoir Macalla

en: Mobile mode
ga: Mód soghluaiste

en: Enforce high-pass
ga: Forfheidhmigh ardphas

en: Noise Suppression
ga: Cur faoi chois torainn

en: Strength
ga: Neart

en: Low
ga: Íseal

en: Moderate
ga: Measartha

en: High
ga: Ard

en: Very high
ga: An-ard

en: High-Pass Filter
ga: Scagaire Ard-Phas

en: Full band
ga: Banna iomlán

en: Automatic gain control
ga: Rialú gnóthachain uathoibríoch

en: Audio levels control
ga: Rialú leibhéil fuaime

en: Input and output gain controls with level meters
ga: Rialuithe gnóthachain ionchuir agus aschuir le méadair leibhéal

en: Input
ga: Ionchur

en: Band
ga: Banna

en: Bell
ga: Cloigín

en: High-shelf
ga: Ard-seilf

en: Low-shelf
ga: Seilf íseal

en: Notch
ga: NotchName

en: Resonance
ga: Athshondas

en: Ladder-pass
ga: Pas-dréimire

en: Ladder-rejection
ga: Diúltú-dréimire

en: Slope
ga: Fána

en: Frequency
ga: Minicíocht

en: Gain
ga: Gnóthachan

en: Quality
ga: Cáilíocht

en: Width
ga: Leithead

en: Solo
ga: Níl ann ach

en: APO preset
ga: Réamhshocrú APO

en: Failed to import the Equalizer APO preset file.
ga: Theip ar chomhad réamhshocraithe an Chothromóra APO a iompórtáil.

en: Imported the Equalizer APO preset file.
ga: Iompórtáladh an comhad réamhshocraithe Cothromóir APO.

en: Imported the Equalizer APO preset file into the left channel.
ga: Iompórtáladh an comhad réamhshocraithe Cothromóir APO isteach sa chainéal clé.

en: Imported the Equalizer APO preset file into the right channel.
ga: Iompórtáladh an comhad réamhshocraithe Cothromóir APO isteach sa chainéal ceart.

en: GraphicEQ preset
ga: réamhshocrú GraphicEQ

en: Imported the GraphicEQ preset file.
ga: Iompórtáladh an comhad réamhshocraithe GraphicEQ.

en: Failed to import the GraphicEQ preset file.
ga: Theip ar iompórtáil an chomhaid réamhshocraithe GraphicEQ.

en: Failed to export the current Equalizer settings to an external APO preset file.
ga: Theip ar easpórtáil socruithe reatha an Chothromóra chuig comhad réamhshocraithe APO seachtrach.

en: Exported the current Equalizer settings to an external APO preset file.
ga: Rinneadh socruithe reatha an Chothromóra a easpórtáil chuig comhad réamhshocraithe APO seachtrach.

en: Exported the current Equalizer settings of the left channel to an external APO preset file.
ga: Rinneadh socruithe reatha an Chothromóra den chainéal clé a easpórtáil chuig comhad réamhshocraithe APO seachtrach.

en: Exported the current Equalizer settings of the right channel to an external APO preset file.
ga: Rinneadh socruithe reatha an Chothromóra den chainéil dheis a easpórtáil chuig comhad réamhshocraithe APO seachtrach.

en: Bands
ga: Bannaí Ceoil

en: Balance
ga: Iarmhéid

en: Pitch left
ga: Páirc ar chlé

en: Pitch right
ga: Páirc ar dheis

en: Split channels
ga: Bealaí scoilte

en: Flat response
ga: Freagra cothrom

en: Calculate frequencies
ga: Ríomh minicíochtaí

en: Sort bands
ga: Sórtáil bannaí

en: Import APO
ga: Iompórtáil APO

en: Import APO (GraphicEQ)
ga: Iompórtáil APO (GraphicEQ)

en: Export APO
ga: Easpórtáil APO

en: Ceil active
ga: Uasteorainn gníomhach

en: Ceil
ga: Síleáil

en: Expander
ga: Fairsingitheoir

en: Internal
ga: Inmheánach

en: Filter mode
ga: Mód scagaire

en: Equalizer mode
ga: Mód cothromóra

en: Gate
ga: Geata

en: Zone
ga: Crios

en: Hysteresis
ga: Histéiréis

en: Start
ga: Tosaigh

en: Input Level
ga: Leibhéal Ionchuir

en: True Peak
ga: Fíor-Bhuaic

en: Herm thin
ga: Herm tanaí

en: Herm wide
ga: Herm leathan

en: Herm tail
ga: Eireaball Herm

en: Herm duck
ga: Lacha Herm

en: Exp thin
ga: Exp tanaí

en: Exp wide
ga: Exp leathan

en: Exp tail
ga: Exp eireaball

en: Exp duck
ga: Exp lacha

en: Line thin
ga: Líne tanaí

en: Line wide
ga: Líne leathan

en: Line tail
ga: Eireaball líne

en: Line duck
ga: Lacha líne

en: None
ga: Ceann ar bith

en: Half x2/16 bits
ga: Leath x2/16 giotán

en: Half x2/24 bits
ga: Leath x2/24 giotán

en: Half x3/16 bits
ga: Leath x3/16 giotán

en: Half x3/24 bits
ga: Leath x3/24 giotán

en: Half x4/16 bits
ga: Leath x4/16 giotán

en: Half x4/24 bits
ga: Leath x4/24 giotán

en: Half x6/16 bits
ga: Leath x6/16 giotán

en: Half x6/24 bits
ga: Leath x6/24 giotán

en: Half x8/16 bits
ga: Leath x8/16 giotán

en: Half x8/24 bits
ga: Leath x8/24 giotán

en: Full x2/16 bits
ga: Iomlán x2/16 giotán

en: Full x2/24 bits
ga: Iomlán x2/24 giotán

en: Full x3/16 bits
ga: Iomlán x3/16 giotán

en: Full x3/24 bits
ga: Iomlán x3/24 giotán

en: Full x4/16 bits
ga: Iomlán x4/16 giotán

en: Full x4/24 bits
ga: Iomlán x4/24 giotán

en: Full x6/16 bits
ga: Iomlán x6/16 giotán

en: Full x6/24 bits
ga: Iomlán x6/24 giotán

en: Full x8/16 bits
ga: Iomlán x8/16 giotán

en: Full x8/24 bits
ga: Iomlán x8/24 giotán

en: True peak/16 bits
ga: Fíor-bhuaic/16 giotán

en: True peak/24 bits
ga: Fíor-bhuaic/24 giotán

en: Dithering
ga: Díthráil

en: Limiter
ga: Teorainn

en: Stereo Link
ga: Nasc Steirió

en: Automatic level
ga: Leibhéal uathoibríoch

en: Smooth
ga: Réidh

en: Threshold boost
ga: Borradh tairsí

en: Contour
ga: Imlíne

en: Flat
ga: Maol

en: FFT size
ga: Méid FFT

en: IIR approximation
ga: IIR garbh

en: Fastest
ga: Is tapúla

en: Normal
ga: Gnáth

en: Best
ga: Is Fearr

en: Volume
ga: Toirt

en: Clipping range
ga: Raon gearrtha

en: Clipping
ga: Bearradh

en: Reset Settings?
ga: Athshocraigh Socruithe?

en: Are you sure you want to reset all Easy Effects settings?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat gach socrú Easy Effects a athshocrú?

en: Preset Loaded
ga: Réamhshocrú Luchtaithe

en: Clear List
ga: Glan an Liosta

en: Are you sure you want to clear this list?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an liosta seo a ghlanadh?

en: Input Presets
ga: Réamhshocruithe Ionchurtha

en: Output Presets
ga: Réamhshocruithe Aschurtha

en: Active
ga: Gníomhach

en: Shortcuts
ga: Aicearraí

en: Manual
ga: Lámhleabhar

en: Quit
ga: Scoir

en: Go back
ga: Téigh ar ais

en: Effects
ga: Éifeachtaí

en: Turn effects on/off
ga: Cas éifeachtaí ar/as

en: Audio effects are enabled.
ga: Tá éifeachtaí fuaime cumasaithe.

en: Audio effects are disabled.
ga: Tá éifeachtaí fuaime díchumasaithe.

en: Preferences
ga: Roghanna

en: About Easy Effects
ga: Maidir le Easy Effects

en: Add %1
ga: Cuir %1 leis

en: Added a new effect to the pipeline: %1
ga: Cuireadh éifeacht nua leis an bpíblíne: %1

en: Compression mode
ga: Mód comhbhrúite

en: End
ga: Deireadh

en: Low-cut
ga: Gearrtha íseal

en: High-cut
ga: Gearradh ard

en: Operating mode
ga: Modh oibriúcháin

en: Classic
ga: Clasaiceach

en: Modern
ga: Nua-aimseartha

en: Linear phase
ga: Céim líneach

en: Sidechain boost
ga: Borradh slabhra taobh

en: Pink BT
ga: Bándearg BT

en: Pink MT
ga: Bándearg MT

en: Brown BT
ga: Donn BT

en: Brown MT
ga: Mt Donn

en: Sidechain input device
ga: Gléas ionchuir slabhra taobh

en: Reaction
ga: Imoibriú

en: No audio application available
ga: Níl aon fheidhmchlár fuaime ar fáil

en: No Effects
ga: Gan Éifeachtaí

en: Audio stream not modified
ga: Níor athraíodh an sruth fuaime

en: Add effect
ga: Cuir éifeacht leis

en: Close
ga: Dún

en: Expand the list of effects pipeline
ga: Leathnaigh an liosta de phíblíne éifeachtaí

en: Reduce the list of effects pipeline
ga: Laghdaigh an liosta éifeachtaí píblíne

en: Players
ga: Imreoirí

en: Output device
ga: Gléas aschuir

en: Recorders
ga: Taifeadáin

en: Excluded apps
ga: Aipeanna eisiata

en: Input monitoring
ga: Monatóireacht ionchuir

en: Send audio to the virtual source
ga: Seol fuaim chuig an bhfoinse fhíorúil

en: General
ga: Ginearálta

en: Modules
ga: Modúil

en: Clients
ga: Cliaint

en: Test Signal
ga: Comhartha Tástála

en: Device Management
ga: Bainistíocht Gléasanna

en: It's recommended to NOT set Easy Effects Sink/Source as Default Device in external applications (e.g. Gnome Settings and Plasma System Settings)
ga: Moltar GAN Easy Effects Sink/Source a shocrú mar Ghléas Réamhshocraithe in iarratais sheachtracha (e.g. Socruithe Gnome agus Socruithe Córais Plasma)

en: Use default input
ga: Úsáid ionchur réamhshocraithe

en: Name
ga: Ainm

en: Use default output
ga: Úsáid an t-aschur réamhshocraithe

en: Server Information
ga: Eolas Freastalaí

en: Header version
ga: Leagan ceanntásca

en: Library version
ga: Leagan leabharlainne

en: Runtime version
ga: Leagan rith-ama

en: Default sampling rate
ga: Ráta samplála réamhshocraithe

en: Minimum quantum
ga: Íosmhéid chandamach

en: Maximum quantum
ga: Uasmhéid chandamach

en: Default quantum
ga: Candamach réamhshocraithe

en: No Modules
ga: Gan Modúil

en: No Clients
ga: Gan Cliant

en: State
ga: An Stát

en: Enabled
ga: Cumasaithe

en: Both
ga: Tá an dá

en: Waveform
ga: Tonnchruth

en: Sine wave
ga: Tonn sine

en: White noise
ga: Torann bán

en: Pink noise
ga: Torann bándearg

en: Sequence length
ga: Fad an tseicheamh

en: Seek window
ga: Fuinneog cuardaigh

en: Overlap length
ga: Fad forluí

en: Pitch
ga: Páirc Imeartha

en: Octaves
ga: Ochtaibhí

en: Cents
ga: Cent

en: Semitones
ga: Semitéin

en: Tempo difference
ga: Difríocht luas

en: Rate difference
ga: Difríocht ráta

en: Quick seek
ga: Cuardach tapa

en: Effect Not Available
ga: Éifeacht Gan Fáil

en: %1 cannot be used because %2 is not installed on the system.
ga: Ní féidir %1 a úsáid mar níl %2 suiteáilte ar an gcóras.

en: Background Service
ga: Seirbhís Cúlra

en: Audio
ga: Fuaim

en: Spectrum Analyzer
ga: Anailíseoir Speictrim

en: Style
ga: Stíl

en: Experimental Features
ga: Gnéithe Turgnamhacha

en: Enable service mode
ga: Cumasaigh mód seirbhíse

en: Easy Effects is active in background when the window is closed.
ga: Bíonn Éifeachtaí Éasca gníomhach sa chúlra nuair a bhíonn an fhuinneog dúnta.

en: Autostart on login
ga: Tosaigh go huathoibríoch ar logáil isteach

en: Easy Effects is launched at user session startup.
ga: Seoltar Easy Effects ag tosaithe seisiún an úsáideora.

en: Show the tray icon
ga: Taispeáin deilbhín an tráidire

en: Do not show the application window
ga: Ná taispeáin fuinneog an fheidhmchláir

en: Do not show the window when the application starts. In general this option should not be enabled. It is intended only as a workaround for systems that do not work well with the autostart of Easy Effects.
ga: Ná taispeáin an fhuinneog nuair a thosaíonn an feidhmchlár. Go ginearálta, níor cheart an rogha seo a chumasú. Níl sé beartaithe ach mar réiteach sealadach do chórais nach n-oibríonn go maith le huaththosú Easy Effects.

en: Process all output streams
ga: Próiseáil gach sruth aschuir

en: Process all input streams
ga: Próiseáil gach sruth ionchuir

en: Ignore streams from monitor of devices
ga: Déan neamhaird de shruthanna ó mhonatóir gléasanna

en: Use cubic volume
ga: Úsáid toirt chiúbach

en: Use cubic scale for stream volume rather than the linear one. Low percentages results in a lower perceived volume while the loudness appears to change more evenly across the slider.
ga: Bain úsáid as scála ciúbach le haghaidh toirt an tsrutha seachas an ceann líneach. Mar thoradh ar chéatadáin ísle, braitear toirt níos ísle agus is cosúil go n-athraíonn an glór níos cothroime ar fud an sleamhnáin.

en: Ignore system notifications
ga: Déan neamhaird de fhógraí córais

en: Processing system notifications may cause crackling sound, so it would be better to ignore them, but for some presets it may be recommended since they could sound too loud.
ga: D’fhéadfadh go mbeadh fuaim bhréige mar thoradh ar fhógraí córais phróiseála, mar sin b’fhearr neamhaird a dhéanamh orthu, ach i gcás roinnt réamhshocruithe, d’fhéadfaí é a mholadh mar d’fhéadfadh siad a bheith ró-ard.

en: Enable/disable input monitoring
ga: Cumasaigh/díchumasaigh monatóireacht ionchuir

en: Mic monitor plays to output effects pipeline
ga: Seinneann monatóir micreafóin chuig píblíne éifeachtaí aschuir

en: Copy the input audio buffer
ga: Cóipeáil an maolán fuaime ionchuir

en: Use a copy of the input audio buffer given by the sound server when processing audio inside Easy Effects plugins. This fixes audio glitches that can happen when external applications are recording from Easy Effects virtual devices monitors.
ga: Bain úsáid as cóip den mhaolán fuaime ionchuir a thugann an freastalaí fuaime agus fuaim á próiseáil laistigh de bhreiseáin Easy Effects. Deisíonn sé seo fabhtanna fuaime a d'fhéadfadh tarlú nuair a bhíonn feidhmchláir sheachtracha ag taifeadadh ó mhonatóirí gléasanna fíorúla Easy Effects.

en: Enable the inactivity timeout
ga: Cumasaigh an t-am scoir neamhghníomhaíochta

en: When all streams are inactive, Easy Effects pipeline remains loaded for an extra amount of time.
ga: Nuair a bhíonn na sruthanna uile neamhghníomhach, fanann píblíne Easy Effects luchtaithe ar feadh tamaill bhreise.

en: Inactivity timeout
ga: Am scoir neamhghníomhaíochta

en: Level meters frame rate cap
ga: Caipín ráta fráma méadair leibhéal

en: Maximum level meter update rate.
ga: Uasráta nuashonraithe an mhéadair leibhéil.

en: Level meters label
ga: Lipéad méadair leibhéal

en: The time it takes for the level meter labels to be updated when the current level is below the last highest one.
ga: An t-am a thógann sé chun lipéid an mhéadair leibhéil a nuashonrú nuair a bhíonn an leibhéal reatha faoi bhun an leibhéal is airde deireanach.

en: Enable level meters animation
ga: Cumasaigh beochan méadair leibhéal

en: Level meters animation duration
ga: Fad beochana méadair leibhéal

en: Audio delay compensation
ga: Cúiteamh moille fuaime

en: Graph
ga: Graf

en: Bars
ga: Barraí

en: Lines
ga: Línte

en: Dots
ga: Poncanna

en: Area
ga: Limistéar

en: Dynamic scale
ga: Scála dinimiciúil

en: Logarithmic frequency axis
ga: Ais minicíochta logartamach

en: Points
ga: Pointí

en: Height
ga: Airde

en: Spectrum frame rate cap
ga: Caipín ráta fráma speictrim

en: Maximum spectrum update rate.
ga: Uasráta nuashonraithe speictrim.

en: Frequency Range
ga: Raon Minicíochta

en: Minimum
ga: Íosmhéid

en: Maximum
ga: Uasmhéid

en: Database autosave interval
ga: Eatramh uath-shábháil bunachar sonraí

en: Most used presets
ga: Réamhshocruithe is mó a úsáidtear

en: Window
ga: Fuinneog

en: Force KDE's Breeze theme when Easy Effects starts
ga: Fórsaigh téama Breeze KDE nuair a thosaíonn Easy Effects

en: It is necessary to restart the service for changes in this setting to take effect.
ga: Is gá an tseirbhís a atosú le go dtiocfaidh athruithe sa socrú seo i bhfeidhm.

en: Reduce effects list controls
ga: Rialuithe liosta éifeachtaí a laghdú

en: Action buttons in the effects list are moved inside a context menu for a more compact view.
ga: Bogtar cnaipí gníomhaíochta sa liosta éifeachtaí taobh istigh de roghchlár comhthéacs le haghaidh radharc níos dlúithe.

en: Color scheme
ga: Scéim dathanna

en: Force English language
ga: Fórsa an Bhéarla

en: Do not translate the user interface and show text in English language. Useful if the translation in the local language is incomplete or incomprehensible. A restart of the service is required to apply this option.
ga: Ná haistrigh an comhéadan úsáideora agus taispeáin téacs i mBéarla. Úsáideach mura bhfuil an t-aistriúchán sa teanga áitiúil iomlán nó dothuigthe. Tá gá le hatosú na seirbhíse chun an rogha seo a chur i bhfeidhm.

en: Graphs
ga: Graif

en: Automatic
ga: Uathoibríoch

en: Light
ga: Solas

en: Dark
ga: Dorcha

en: Color theme
ga: Téama datha

en: Green
ga: Glas

en: Green neon
ga: Neon glas

en: Orange
ga: Oráiste

en: Yellow
ga: Buí

en: Blue
ga: Gorm

en: Purple
ga: Corcra

en: Grey
ga: Liath

en: User
ga: Úsáideoir

[ctx: @label]
en: Background
ga: Cúlra

[ctx: @label]
en: Plot area background
ga: Cúlra limistéar an phlota

[ctx: @label]
en: Series colors
ga: Dathanna sraithe

[ctx: @label]
en: Axis labels text color
ga: Dath téacs lipéid ais

[ctx: @label]
en: Axis labels background color
ga: Dath cúlra lipéid ais

[ctx: @label]
en: Border color
ga: Dath na teorann

en: Line width
ga: Leithead líne

en: Show grid lines
ga: Taispeáin línte eangaí

en: Autoload delay
ga: Moill uathluchtaithe

en: Delay between receiving a new device route and the call to autoload a preset.
ga: Moill idir bealach nua gléis a fháil agus an glao chun réamhshocrú a uathlódáil.

en: Ignore the blocklist from presets
ga: Déan neamhaird den liosta blocála ó réamhshocruithe

en: If enabled, the list of excluded apps set in the loaded preset is ignored and does not replace the one set by the user.
ga: Má tá sé cumasaithe, déantar neamhaird den liosta d’aipeanna eisiata atá socraithe sa réamhshocrú luchtaithe agus ní chuireann sé in ionad an cheann a shocraigh an t-úsáideoir.

en: Global shortcuts
ga: Aicearraí domhanda

en: Enables support for XDG global shortcuts.
ga: Cumasaíonn sé tacaíocht do aicearraí domhanda XDG.

en: Native window of effects
ga: Fuinneog dhúchasach éifeachtaí

en: Allows the native user interface of effects to be shown/hidden.
ga: Ceadaíonn sé seo comhéadan úsáideora dúchais na n-éifeachtaí a thaispeáint/a cheilt.

en: Update frequency
ga: Minicíocht nuashonraithe

en: Related to LV2 plugins.
ga: Gaolmhar le breiseáin LV2.

en: Device
ga: Gléas

en: Route
ga: Bealach

en: Local preset
ga: Réamhshocrú áitiúil

en: Create
ga: Cruthaigh

en: Create a new autoload preset
ga: Cruthaigh réamhshocrú uathluchtaithe nua

en: Remove this autoload preset
ga: Bain an réamhshocrú uathluchtaithe seo

en: Description
ga: Cur síos

en: Refresh
ga: Athnuaigh

en: Copy to local presets
ga: Cóipeáil chuig réamhshocruithe áitiúla

en: Imported the %1 community preset to the list of local presets.
ga: Iompórtáladh an réamhshocrú pobail %1 chuig an liosta réamhshocruithe áitiúla.

en: Failed to import the %1 community preset to the list of local presets.
ga: Theip ar réamhshocrú pobail %1 a iompórtáil chuig an liosta réamhshocruithe áitiúla.

en: Local
ga: Áitiúil

en: Community
ga: Pobal

en: Autoload
ga: Uathlódáil

en: No preset loaded
ga: Níl aon réamhshocrú lódáilte

en: Fallback Preset
ga: Réamhshocrú Cúltaca

en: Imported a new local preset from an external file.
ga: Iompórtáladh réamhshocrú áitiúil nua ó chomhad seachtrach.

en: Failed to import a new local preset from an external file.
ga: Theip ar réamhshocrú áitiúil nua a allmhairiú ó chomhad seachtrach.

en: Export Presets
ga: Réamhshocruithe Easpórtála

en: Exported all presets to an external folder.
ga: Rinneadh na réamhshocruithe go léir a onnmhairiú chuig fillteán seachtrach.

en: Failed to export all presets to an external folder.
ga: Theip ar easpórtáil na réamhshocruithe go léir chuig fillteán seachtrach.

en: New preset name
ga: Ainm réamhshocraithe nua

en: Import preset file
ga: Iompórtáil comhad réamhshocraithe

en: Create new preset
ga: Cruthaigh réamhshocrú nua

en: Created a new local preset: %1
ga: Réamhshocrú áitiúil nua cruthaithe: %1

en: Failed to create a new local preset: %1
ga: Theip ar réamhshocrú áitiúil nua a chruthú: %1

en: Export presets
ga: Réamhshocruithe a onnmhairiú

en: Save Preset
ga: Sábháil Réamhshocrú

en: Save current settings to the preset:
    %1
ga: Sábháil na socruithe reatha chuig an réamhshocrú:
    %1

en: Saved the current settings to %1 local preset.
ga: Sábháladh na socruithe reatha chuig %1 réamhshocrú áitiúil.

en: Failed to save the current settings to %1 local preset.
ga: Theip ar shábháil na socruithe reatha chuig %1 réamhshocrú áitiúil.

en: Remove Preset
ga: Bain Réamhshocrú

en: Are you sure you want to remove the preset
    %1
    from the list?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an réamhshocrú
    %1
    a bhaint den liosta?

en: Removed the %1 local preset.
ga: Baineadh an réamhshocrú áitiúil %1.

en: Failed to remove the %1 local preset.
ga: Theip ar an réamhshocrú áitiúil %1 a bhaint.

en: Rename Preset
ga: Athainmnigh Réamhshocrú

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: Renamed the %1 local preset to %2
ga: Athainmníodh an réamhshocrú áitiúil %1 go %2

en: Failed to rename the %1 local preset to %2
ga: Theip ar athainmniú réamhshocraithe áitiúil %1 go %2

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Save settings to this preset
ga: Sábháil socruithe chuig an réamhshocrú seo

en: Rename this preset
ga: Athainmnigh an réamhshocrú seo

en: Delete this preset
ga: Scrios an réamhshocrú seo

en: Room size
ga: Méid an tseomra

en: Small
ga: Beag

en: Medium
ga: Meánach

en: Large
ga: Mór

en: Tunnel-like
ga: Cosúil le tollán

en: Large/smooth
ga: Mór / réidh

en: Experimental
ga: Turgnamhach

en: Decay time
ga: Am meathlaithe

en: Pre delay
ga: Réamh-mhoill

en: Diffusion
ga: Idirleathadh

en: High frequency damping
ga: Maolú ardmhinicíochta

en: Bass cut
ga: Gearradh dord

en: Treble cut
ga: Gearradh trí oiread

en: Reverberation Presets
ga: Réamhshocruithe Athshondais

en: Ambience
ga: Débhríocht

en: Empty walls
ga: Ballaí folamha

en: Room
ga: Seomra

en: Large empty hall
ga: Halla mór folamh

en: Disco
ga: Diosca

en: Large occupied hall
ga: Halla mór lánúin

en: Imported a new RNNoise model file.
ga: Iompórtáladh comhad samhail RNNoise nua.

en: Failed to import the RNNoise model file.
ga: Theip ar iompórtáil an chomhaid mhúnla RNNoise.

en: Standard RNNoise model
ga: Múnla caighdeánach RNNoise

en: Standard RNNoise model loaded.
ga: Luchtaithe samhail chaighdeánach RNNoise.

en: Using %1 Model
ga: Ag baint úsáide as Múnla %1

en: Loaded the %1 RNNoise model.
ga: Luchtaíodh an tsamhail %1 RNNoise.

en: Failed to load the %1 model. Fallback to Standard RNNoise model.
ga: Theip ar an tsamhail %1 a luchtú. Úsáid samhail chaighdeánach RNNoise mar rogha eile.

en: Voice detection
ga: Braiteadh gutha

en: Wet level
ga: Leibhéal fliuch

en: Use the Standard model
ga: Úsáid an tsamhail chaighdeánach

en: User Models
ga: Samhlacha Úsáideora

en: Delete this model
ga: Scrios an tsamhail seo

en: Removed the %1 RNNoise model.
ga: Baineadh an tsamhail %1 RNNoise.

en: Failed to remove the %1 RNNoise model.
ga: Theip ar bhaint an tsamhail %1 RNNoise.

en: Import model
ga: Múnla allmhairithe

en: Show help
ga: Taispeáin cabhair

en: Toggle fullscreen
ga: Scoraigh lánscáileán

en: Toggle global bypass
ga: Scoránaigh seachbhóthar domhanda

en: Close the window
ga: Dún an fhuinneog

en: Terminate Easy Effects service
ga: Deireadh a chur le seirbhís Easy Effects

en: Toggle process all inputs
ga: Scoránaigh próiseáil gach ionchur

en: Toggle process all outputs
ga: Scoránaigh próiseáil na n-aschur go léir

en: Can be used on numeric controls
ga: Is féidir é a úsáid ar rialuithe uimhriúla

en: Global Shortcuts
ga: Aicearraí Domhanda

en: Toggle microphone monitoring
ga: Scoránaigh monatóireacht micreafóin

en: Denoise
ga: DenoiseName

en: Dereverberation
ga: Díbhriathartha

en: Noise suppression
ga: Cosc torainn

en: Voice Activity Probability
ga: Dóchúlacht Gníomhaíochta Gutha

en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

en: Softclip
ga: SoftclipName

en: S/C Level
ga: Leibhéal S/C

en: Stereo Matrix
ga: Maitrís Steirió

en: LR > LR (Stereo default)
ga: LR > LR (Réamhshocrú steiréó)

en: LR > MS (Stereo to Mid-Side)
ga: LR > MS (Steirió go dtí an Taobh Láir)

en: MS > LR (Mid-Side to Stereo)
ga: MS > LR (Taobh Láir le Steirió)

en: LR > LL (Mono left channel)
ga: LR > LL (Cainéal clé mona)

en: LR > RR (Mono right channel)
ga: LR > RR (Cainéal mona ar dheis)

en: LR > L+R (Mono sum L+R)
ga: LR > L+R (Suim aonfhoirmeach L+R)

en: LR > RL (Stereo flip channels)
ga: LR > RL (Bealaí smeach steiréó)

en: Side level
ga: Leibhéal taobh

en: Side balance
ga: Cothromaíocht taobh

en: Middle level
ga: Leibhéal meánach

en: Middle panorama
ga: Lár-Lánléargas

en: Invert phase
ga: Céim inbhéartaithe

en: Delay
ga: Moill

en: Stereo base
ga: Bonn steirió

en: Stereo phase
ga: Céim steiréó

en: Global audio effects
ga: Éifeachtaí fuaime domhanda

en: © 2017-2026 Easy Effects Team
ga: © 2017-2026 Foireann Easy Effects

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ga: Forbróir

en: (Mic)
ga: (Micreafón)

en: (Speakers)
ga: (Cainteoirí)

en: Output Level Meter
ga: Méadar Leibhéal Aschurtha

en: Preset not loaded correctly
ga: Níor lódáileadh an réamhshocrú i gceart

en: Wrong format in excluded apps list
ga: Formáid mhícheart i liosta na n-aipeanna eisiata

en: Generic error while loading excluded apps list
ga: Earráid ghinearálta agus liosta na n-aipeanna eisiata á luchtú

en: Wrong format in effects list
ga: Formáid mhícheart sa liosta éifeachtaí

en: Generic error while loading effects list
ga: Earráid ghinearálta agus liosta na n-éifeachtaí á luchtú

en: One or more parameters have a wrong format
ga: Tá formáid mhícheart ag paraiméadar amháin nó níos mó

en: Generic error while loading the effect
ga: Earráid ghinearálta agus an éifeacht á luchtú

en: Running
ga: Ag rith

en: Suspended
ga: Ar fionraí

en: Idle
ga: Díomhaoin

en: Creating
ga: Cruthú

en: Error
ga: Earráid

en: Unknown
ga: Neamhaithnid

en: Bass Enhancer
ga: Feabhsaitheoir Dord

en: Bass Loudness
ga: Treise Dord

en: Convolver
ga: Convolver (freagairtí iomadúla impulse)

en: Crossfeed
ga: Crosaire

en: Crusher
ga: Brúiteoir

en: Crystalizer
ga: CrystalizerName

en: Deep Noise Remover
ga: Remover Torann Domhain

en: Equalizer
ga: Cothromóir

en: Exciter
ga: Spreagfaidh sé

en: Level Meter
ga: Méadar Leibhéal

en: Maximizer
ga: Uasmhéadaitheoir

en: Multiband Compressor
ga: Comhbhrúiteoir Ilbhanda

en: Multiband Gate
ga: Geata Ilbhanda

en: Reverberation
ga: Aisfhuaimniú

en: Noise Reduction
ga: Laghdú Torainn

en: Speech Processor
ga: Próiseálaí Urlabhra

en: Stereo Tools
ga: Uirlisí Steirió

[ctx: decibel per octaves unit abbreviation]
en: dB/oct
ga: 12 dB / D. Fómhair

[ctx: bit unit (plural)]
en: bits
ga: giotáin

[ctx: frame unit (plural)]
en: frames
ga: frámaí

en: Equalizer, Compressor and Other Audio Effects
ga: Cothromóir, Comhbhrúiteoir agus Éifeachtaí Fuaime Eile

en: Simple audio effects
ga: Éifeachtaí fuaime simplí
