easyeffects - en to id_ID translation catalogue (11 entries)

en: Audio Effects for PipeWire Applications
id_ID: Efek Audio untuk Aplikasi PipeWire

en: Easy Effects is the successor to PulseEffects. Easy Effects only supports PipeWire's audio server. PulseAudio users should instead use PulseEffects.
id_ID: Easy Effects adalah penerus dari PulseEffects. Easy Effects hanya mendukung server audio PipeWire. Pengguna PulseAudio sebaiknya menggunakan PulseEffects.

en: The main page showing two audio output apps
id_ID: Halaman utama menampilkan dua aplikasi keluaran audio

en: Features:
id_ID: Fitur:

en: Updated translations
id_ID: Terjemahan yang diperbarui

en: Bug fixes:
id_ID: Perbaikan Bug:

en: Other notes:
id_ID: Catatan lainnya:

en: The documentation has been updated
id_ID: Dukumentasi telah diperbarui

en: Improved debug messages
id_ID: Pesan debug yang ditingkatkan

en: Improved translations
id_ID: Terjemahan yang ditingkatkan

en: Fixed a bug where EasyEffects could crash when closing its window while effects were being applied.
id_ID: Memperbaiki bug dimana EasyEffects bisa macet saat menutup jendelanya sementara efek sedang diterapkan.
