com.github.muriloventuroso.easyssh - en to da translation catalogue (78 entries)

en: Copy
da: Kopier

en: Paste
da: Indsæt

en: Select All
da: Vælg alle

en: Show in File Browser
da: Vis i filbrowser

en: Edit
da: Rediger

en: Duplicate
da: Dupliker

en: Remove
da: Fjern

en: Hosts
da: Værter

en: Accounts
da: Konti

en: Please enter the password to unlock the data file
da: Indtast venligst kodeordet for at oplåse data filen

en: Please enter the password to lock the data file
da: Indtast venligst kodeordet til at låse data filen

en: Password
da: Kodeord

en: Cancel
da: Afbryd

en: Are you sure you want to remove this connection and all associated data?
da: Er du sikker på, at du vil fjerne denne forbindelse og alle tilknyttede data?

en: Are you sure you want to remove this account and all associated data?
da: Er du sikker på, at du vil fjerne denne konto og alle tilknyttede data?

en: Are you sure you want to remove this bookmark?
da: Er du sikker på op at du vil fjerne dette bogmærke?

en: Connection Error. Retry?
da: Forbindelsesfejl, Prøv igen?

en: No
da: Nej

en: Yes
da: Ja

en: Connection Error.
da: Forbindelsesfejl.

en: Close
da: Luk

en: Retry
da: Prøv igen

en: Fingerprint
da: Fingeraftryk

en: Password:
da: Kodeord:

en: Change Password to Identity File
da: Skift kodeord til identitetsfil

en: Save
da: Gem

en: Name:
da: Navn:

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Select Identity File
da: Vælg identitetsfil

en: Identity File:
da: Identitetsfil:

en: Name is already taken
da: Navnet er allerede taget

en: Search for bookmarks
da: Søg efter bogmærker

en: Create a new bookmark
da: Opret et nyt bogmærke

en: Run
da: Kør

en: Delete
da: Slet

en: Add Bookmark
da: Tilføj Bogmærke

en: Bookmarks
da: Bogmærker

en: Command:
da: Kommando:

en: Default
da: Standard

en: Connect
da: Forbind

en: Set Credentials
da: Indstil legitimationsoplysninger

en: Choose Account
da: Vælg Konto

en: Advanced
da: Avanceret

en: Add Connection
da: Tilføj forbindelse

en: Edit Connection
da: Rediger Forbindelse

en: Duplicate Connection
da: Dupliker Forbindelse

en: Group:
da: Gruppe:

en: Host:
da: Vært:

en: SSH Config:
da: SSH Konfiguration:

en: Terminal Background Color:
da: Terminal baggrundsfarve:

en: Terminal Font:
da: Terminal skrifttype:

en: Extra Arguments:
da: Ekstra argumenter:

en: Forwarded Ports:
da: Videresendte Porte:

en: Add new forwarded port
da: Tilføj ny videresendt port

en: Source Port:
da: Kildeport:

en: Local
da: Lokal

en: Remote
da: Fjern

en: Add Tunnel
da: Tilføj Tunnel

en: Appearance
da: Udseende

en: Tunnels
da: Tunneler

en: Other
da: Andet

en: Create a new connection
da: Opret en ny forbindelse

en: Local connection
da: Lokal forbindelse

en: Preferences
da: Præferencer

en: Close All Connections
da: Luk Alle Forbindelser

en: Restart to apply changes
da: Genstart for at anvende ændringer

en: Select Hosts Configuration Folder…
da: Vælg konfigurationsmappe for værter…

en: 0 to disable. -1 to unlimited
da: 0 for at deaktivere. -1 for ubegrænset

en: Hosts Configuration Folder:
da: Konfigurationsmappe for værter:

en: Scrollback lines:
da: Scrollback linjer:

en: Restore Opened Hosts:
da: Gendan Åbnede Værter:

en: Sync SSH Config:
da: Synkroniser SSH-konfiguration:

en: Audible Bell:
da: Hørbar klokke:

en: Encrypt data:
da: Krypter data:

en: Use Dark Theme:
da: Brug Mørkt Tema:

en: General
da: Generelt

en: SSH Connection Manager
da: SSH Forbindelses Manager

en: Start by adding an SSH connection to EasySSH
da: Start ved at tilføje en forbindelse til EasySSH
