com.github.muriloventuroso.easyssh - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Copy
fi: Kopioi

en: Paste
fi: Liitä

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Show in File Browser
fi: Näytä tiedostoselaimessa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Duplicate
fi: kaksoiskappale

en: Remove
fi: Poista

en: Hosts
fi: Isännät

en: Accounts
fi: Tilit

en: Please enter the password to unlock the data file
fi: Anna salasana datatiedoston lukituksen avaamiseksi

en: Please enter the password to lock the data file
fi: Anna salasana datatiedoston lukitsemiseksi

en: Password
fi: Salasana

en: Cancel
fi: Peru

en: Send
fi: Lähetä

en: Remove %s?
fi: Poistetaanko %s?

en: Are you sure you want to remove this connection and all associated data?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän yhteyden ja kaikki siihen liittyvät tiedot?

en: Are you sure you want to remove this account and all associated data?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tilin ja kaikki siihen liittyvät tiedot?

en: Are you sure you want to remove this bookmark?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kirjanmerkin?

en: Connection Error. Retry?
fi: Yhteysvirhe. Yritetäänkö uudelleen?

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Connection Error.
fi: Yhteysvirhe.

en: Close
fi: Sulje

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Fingerprint
fi: Sormenjälki

en: Password:
fi: Salasana:

en: Change Password to Identity File
fi: Vaihda salasana identiteettitiedostoon

en: Save
fi: Tallenna

en: Name:
fi: Nimi:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Select Identity File
fi: Valitse identiteettitiedosto

en: Identity File:
fi: Identiteettitiedosto:

en: Add Account
fi: Lisää tili

en: Edit Account
fi: Muokkaa tiliä

en: Duplicate Account
fi: Tee tilistä kaksoiskappale

en: Name is already taken
fi: Nimi on jo käytössä

en: Search for bookmarks
fi: Etsi kirjanmerkkejä

en: Create a new bookmark
fi: Luo uusi kirjanmerkki

en: Run
fi: Suorita

en: Delete
fi: Poista

en: Add Bookmark
fi: Lisää kirjanmerkki

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Command:
fi: Komento:

en: Default
fi: Oletus

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Set Credentials
fi: Aseta käyttöoikeustiedot

en: Choose Account
fi: Valitse tili

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Add Connection
fi: Lisää yhteys

en: Edit Connection
fi: Muokkaa yhteyttä

en: Duplicate Connection
fi: Kahdenna yhteys

en: Group:
fi: Ryhmä:

en: Host:
fi: Isäntä:

en: Port:
fi: Portti:

en: SSH Config:
fi: SSH-asetus:

en: Terminal Background Color:
fi: Päätteen taustaväri:

en: Terminal Font:
fi: Päätteen fontti:

en: Extra Arguments:
fi: Lisäargumentit:

en: Forwarded Ports:
fi: Uudelleenohjatut portit:

en: Add new forwarded port
fi: Lisää uusi uudelleenohjattu portti

en: Source Port:
fi: Lähdeportti:

en: Destination:
fi: Kohde:

en: Local
fi: Paikallinen

en: Remote
fi: Etä

en: Add Tunnel
fi: Lisää tunneli

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Tunnels
fi: Tunnelit

en: Other
fi: Muut

en: Create a new connection
fi: Luo uusi yhteys

en: Local connection
fi: Paikallinen yhteys

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Close All Connections
fi: Sulje kaikki yhteydet

en: Menu
fi: Valikko

en: Restart to apply changes
fi: Käynnistä uudelleen, jotta muutokset tulevat voimaan

en: Quit App
fi: Lopeta sovellus

en: Select Hosts Configuration Folder…
fi: Valitse palvelinten asetustiedosto…

en: 0 to disable. -1 to unlimited
fi: 0 poistaa. -1 rajoittamaton

en: Hosts Configuration Folder:
fi: Palvelimien asetuskansio:

en: Scrollback lines:
fi: Vierittävät rivit:

en: Restore Opened Hosts:
fi: Palauta avatut isännät:

en: Sync SSH Config:
fi: Synkronoi SSH-määritykset:

en: Audible Bell:
fi: Kuultavissa oleva kello:

en: Encrypt data:
fi: Salaa tiedot:

en: Use Dark Theme:
fi: Käytä tummaa teemaa:

en: General
fi: Yleiset

en: Find
fi: Etsi

en: Cyclic search
fi: Syklinen haku

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Set new tab name
fi: Aseta uuden välilehden nimi

en: Rename Tab
fi: Nimeä välilehti uudelleen

en: Terminal
fi: Pääte

en: SSH Connection Manager
fi: SSH-yhteyden hallinta

en: Start by adding an SSH connection to EasySSH
fi: Aloita lisäämällä SSH-yhteys EasySSH:iin

en: EasySSH Account Manager
fi: EasySSH-tilin haltija

en: Create accounts to simplify management of your connections
fi: Luo tilejä yksinkertaistaaksesi yhteyksiesi hallintaa

en: Add Accounts
fi: Lisää tilejä

en: Start by adding an Account to EasySSH
fi: Aloita lisäämällä tili EasySSH:iin
