com.github.muriloventuroso.easyssh - en to pa translation catalogue (67 entries)

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Paste
pa: ਚੇਪੋ

en: Select All
pa: ਸਾਰੇ ਚੁਣੋ

en: Show in File Browser
pa: ਫਾਇਲ ਬਰਾਊਜ਼ਰ 'ਚ ਵੇਖਾਓ

en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

en: Duplicate
pa: ਡੁਪਲੀਕੇਟ

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Hosts
pa: ਹੋਸਟ

en: Accounts
pa: ਖਾਤੇ

en: Please enter the password to unlock the data file
pa: ਡਾਟਾ ਫਾਇਲ ਅਣ-ਲਾਕ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਓ

en: Please enter the password to lock the data file
pa: ਡਾਟਾ ਫਾਇਲ ਲਾਕ ਕਰਨ ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਓ

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Send
pa: ਭੇਜੋ

en: Are you sure you want to remove this connection and all associated data?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਅਤੇ ਇਸ ਨਾਲ ਸੰਬੰਧਿਤ ਸਾਰੇ ਡਾਟੇ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Are you sure you want to remove this account and all associated data?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਖਾਤੇ ਅਤੇ ਸਾਰੇ ਸਬੰਧਿਤ ਡਾਟੇ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Are you sure you want to remove this bookmark?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Connection Error. Retry?
pa: ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਗਲਤੀ। ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰਨੀ ਹੈ?

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: Connection Error.
pa: ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਗਲਤੀ।

en: Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Fingerprint
pa: ਫਿੰਗਰਪਰਿੰਟ

en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

en: Change Password to Identity File
pa: ਪਛਾਣ ਫਾਇਲ ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਬਦਲੋ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Username:
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ:

en: Select Identity File
pa: ਪਛਾਣ ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Identity File:
pa: ਪਛਾਣ ਫਾਇਲ:

en: Name is already taken
pa: ਨਾਂ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਵਰਤਿਆ ਗਿਆ

en: Create a new bookmark
pa: ਨਵਾਂ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਬਣਾਓ

en: Run
pa: ਚਲਾਓ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Add Bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਜੋੜੋ

en: Bookmarks
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

en: Command:
pa: ਕਮਾਂਡ:

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Connect
pa: ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Set Credentials
pa: ਸਨਦ ਨਿਯਤ ਕਰੋ

en: Choose Account
pa: ਖਾਤਾ ਚੁਣੋ

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: Add Connection
pa: ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਜੋੜੋ

en: Edit Connection
pa: ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਸੋਧੋ

en: Duplicate Connection
pa: ਦੂਹਰਾ ਕਨੈਕਸ਼ਨ

en: Group:
pa: ਗਰੁੱਪ:

en: Host:
pa: ਹੋਸਟ:

en: Port:
pa: ਪੋਰਟ:

en: SSH Config:
pa: SSH ਸੰਰਚਨਾ:

en: Terminal Background Color:
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਰੰਗ:

en: Terminal Font:
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਫ਼ੋਂਟ:

en: Forwarded Ports:
pa: ਅੱਗੇ ਭੇਜੀਆਂ ਪੋਰਟਾਂ:

en: Source Port:
pa: ਸਰੋਤ ਪੋਰਟ:

en: Destination:
pa: ਟਿਕਾਣਾ:

en: Local
pa: ਲੋਕਲ

en: Remote
pa: ਰਿਮੋਟ

en: Add Tunnel
pa: ਟਨਲ ਜੋੜੋ

en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

en: Tunnels
pa: ਟਨਲ

en: Create a new connection
pa: ਨਵਾਂ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਬਣਾਓ

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: Close All Connections
pa: ਸਾਰੇ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

en: Use Dark Theme:
pa: ਗੂੜ੍ਹਾ ਥੀਮ ਵਰਤੋਂ:

en: General
pa: ਆਮ

en: Terminal
pa: ਟਰਮੀਨਲ

en: SSH Connection Manager
pa: SSH ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਮੈਨੇਜਰ
