com.github.muriloventuroso.easyssh - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Copy
sv: Kopiera

en: Paste
sv: Klistra in

en: Select All
sv: Välj alla

en: Show in File Browser
sv: Visa i filbläddraren

en: Edit
sv: Redigera

en: Duplicate
sv: Duplicera

en: Remove
sv: Ta bort

en: Hosts
sv: Värdar

en: Accounts
sv: Konton

en: Please enter the password to unlock the data file
sv: Ange lösenordet för att låsa upp datafilen

en: Please enter the password to lock the data file
sv: Ange lösenordet för att låsa datafilen

en: Password
sv: Lösenord

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Send
sv: Skicka

en: Are you sure you want to remove this connection and all associated data?
sv: Är du säker på att du vill ta bort den här anslutningen och all data som associeras med den?

en: Are you sure you want to remove this account and all associated data?
sv: Är du säker på att du vill ta bort det här kontot och all data som associeras med den?

en: Are you sure you want to remove this bookmark?
sv: Är du säker på att du vill ta bort det här bokmärket?

en: Connection Error. Retry?
sv: Anslutningsfel. Försöka igen?

en: No
sv: Nej

en: Yes
sv: Ja

en: Connection Error.
sv: Anslutningsfel.

en: Close
sv: Stäng

en: Retry
sv: Försök igen

en: Fingerprint
sv: Fingeravtryck

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Change Password to Identity File
sv: Ändra lösenord till identitetsfil

en: Save
sv: Spara

en: Name:
sv: Namn:

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Select Identity File
sv: Välj identitetsfil

en: Identity File:
sv: Identitetsfil:

en: Name is already taken
sv: Namnet är redan taget

en: Search for bookmarks
sv: Sök efter bokmärken

en: Create a new bookmark
sv: Skapa ett nytt bokmärke

en: Run
sv: Kör

en: Delete
sv: Radera

en: Add Bookmark
sv: Lägg till bokmärke

en: Bookmarks
sv: Bokmärken

en: Command:
sv: Kommando:

en: Default
sv: Standard

en: Connect
sv: Anslut

en: Set Credentials
sv: Ange autentiseringsuppgifter

en: Choose Account
sv: Välj konto

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Add Connection
sv: Lägg till anslutning

en: Edit Connection
sv: Redigera anslutning

en: Duplicate Connection
sv: Duplicera anslutning

en: Group:
sv: Grupp:

en: Host:
sv: Värd:

en: SSH Config:
sv: SSH-konfiguration:

en: Terminal Background Color:
sv: Bakgrundsfärgen för terminalen:

en: Terminal Font:
sv: Typsnittet för terminalen:

en: Extra Arguments:
sv: Extra argument:

en: Forwarded Ports:
sv: Vidarebefordrade portar:

en: Add new forwarded port
sv: Lägg till en ny vidarebefordrad port

en: Source Port:
sv: Källa för porten:

en: Local
sv: Lokal

en: Remote
sv: Fjärrstyrd

en: Add Tunnel
sv: Lägg till tunnel

en: Appearance
sv: Utseende

en: Tunnels
sv: Tunnlar

en: Other
sv: Annat

en: Create a new connection
sv: Skapa en ny anslutning

en: Local connection
sv: Lokal anslutning

en: Preferences
sv: Egenskaper

en: Close All Connections
sv: Stäng alla anslutningar

en: Menu
sv: Meny

en: Restart to apply changes
sv: Starta om för att verkställa ändringar

en: Select Hosts Configuration Folder…
sv: Välj värdkonfigurationsmapp…

en: 0 to disable. -1 to unlimited
sv: 0 för att stänga av. -1 för obegränsat

en: Hosts Configuration Folder:
sv: Värdar konfigurationsmapp:

en: Restore Opened Hosts:
sv: Återställ öppnade värdar:

en: Sync SSH Config:
sv: Synkronisera SSH-konfiguration:

en: Encrypt data:
sv: Kryptera data:

en: Use Dark Theme:
sv: Använd mörkt tema:

en: General
sv: Generell

en: SSH Connection Manager
sv: SSH anslutningshanterare

en: Start by adding an SSH connection to EasySSH
sv: Börja genom att lägga till en SSH-anslutning till EasySSH
