extra - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: SSH Connection Manager
fi: SSH-yhteyden hallinta

en: A complete, efficient and easy-to-use manager. Create and edit connections, groups, customize the terminal, with multiple instances of the same connection.
fi: Täydellinen, tehokas ja helppokäyttöinen hallinta. Luo ja muokkaa yhteyksiä, ryhmiä, mukauta päätteitä ja useita samoja yhteyksiä.

en: Update Translations
fi: Päivitä käännökset

en: Bugfix
fi: Ohjelmointivirhe

en: Add support for new version of vte
fi: Lisää tuki vte:n uudelle versiolle

en: Improve Password Management
fi: Paranna salasanan hallintaa

en: Audible Bell Control
fi: Äänikellon säädin

en: Control scrollback lines
fi: Taaksepäin vierityksen säädin

en: Local Connections
fi: Paikalliset yhteydet

en: Urgent bugfix in load ssh config
fi: Kiireellinen virheenkorjaus kuorma-ssh-asetuksessa

en: Other bugfix
fi: Muu virheenkorjaus

en: Change tab name
fi: Muuta välilehden nimeä

en: Extra arguments
fi: Ylimääräisiä argumentteja

en: Update Screenshots
fi: Päivitä kuvakaappaukset

en: Basic Bookmarks
fi: Peruskirjanmerkit

en: Close all connections
fi: Sulje kaikki yhteydet

en: Update translations
fi: Päivitä käännökset

en: Terminal Search
fi: Terminaalihaku

en: Shortcuts
fi: Pikakuvakkeet

en: Account Management
fi: Tilin hallinta

en: Duplicate connections
fi: Kahdenna yhteydet

en: Badge counter of open connections in hosts list
fi: Hosts-luettelon avointen yhteyksien merkkilaskuri

en: Allow ESC as command in SSH
fi: Salli ESC SSH komentona

en: Encrypt Data
fi: Salaa tiedot

en: New Translations
fi: Uudet käännökset

en: New Icons
fi: Uudet kuvakkeet

en: Sync ~/.ssh/config
fi: Synkronoi ~/.ssh/config

en: Badge counter for unread changes in terminal
fi: Tunnuslaskuri lukemattomille muutoksille päätelaitteessa

en: Update for Juno
fi: Päivitys Junolle

en: Dark Theme
fi: Tumma teema

en: Forwarded Ports
fi: Uudelleenohjatut portit

en: Show in the file manager
fi: Näytä tiedostonhallinnassa

en: Restore opened hosts
fi: Palauta avatut isännät

en: Здравствуй! Added Russian translations thanks to camellan
fi: Здравствуй! Lisätty venäläisiä käännöksiä camellan ansiosta

en: Infinite scrollback
fi: Ääretön taaksepäin vieritys

en: Unread icon for new terminal interactions
fi: Lukematon kuvake uusille päätelaitteiden vuorovaikutuksille

en: Connection in first tab
fi: Yhteys ensimmäiseen välilehteen

en: Add translate to pt-br
fi: Lisää käännös pt-br

en: Menu in item
fi: Valikon kohde

en: Double click to open connection
fi: Avaa yhteys kaksoisnapsauttamalla

en: Scrollbar, alphabetical order in hosts list and bugfix
fi: Vierityspalkki, aakkosjärjestys isäntäluettelossa ja viankorjaus

en: Initial release
fi: Ensimmäinen julkaisu

en: Manage your SSH connections
fi: Hallitse SSH-yhteyksiäsi

en: SSH;Internet;network;
fi: SSH;Internet;verkko;
