extra - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: SSH Connection Manager
pt: Gestor de Ligações SSH

en: A complete, efficient and easy-to-use manager. Create and edit connections, groups, customize the terminal, with multiple instances of the same connection.
pt: Um gestor completo, eficiente e fácil de usar. Crie e edite conexões, grupos, personalize o terminal, com várias instâncias da mesma conexão.

en: Update Translations
pt: Atualizar Traduções

en: Bugfix
pt: Correção de erros

en: Update Screenshots
pt: Atualizar Screenshots

en: Basic Bookmarks
pt: Favoritos Básicos

en: Close all connections
pt: Fechar todas as conexões

en: Update translations
pt: Atualizar traduções

en: Terminal Search
pt: Busca por Terminal

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: Account Management
pt: Gestão de contas

en: Duplicate connections
pt: Duplicar conexões

en: Badge counter of open connections in hosts list
pt: Contador no distintivo para conexões abertas na lista do anfitrião

en: Allow ESC as command in SSH
pt: Permitir ESC como comando no SSH

en: Encrypt Data
pt: Encriptar Dados

en: New Translations
pt: Novas Traduções

en: New Icons
pt: Novos Ícones

en: Badge counter for unread changes in terminal
pt: Contador no distintivo para alterações não lidas no terminal

en: Update for Juno
pt: Atualizar para Juno

en: Dark Theme
pt: Tema Escuro

en: Forwarded Ports
pt: Portas Direcionadas

en: Show in the file manager
pt: Exibir no gestor de ficheiros

en: Restore opened hosts
pt: Restaurar hosts abertos

en: Здравствуй! Added Russian translations thanks to camellan
pt: Здравствуй! Adicionadas traduções Russas, obrigado a camellan

en: Infinite scrollback
pt: Retrocesso infinito

en: Unread icon for new terminal interactions
pt: Ícone de não lido para novas interações no terminal

en: Connection in first tab
pt: Conexões na primeira aba

en: Add translate to pt-br
pt: Adicionar tradução para pt-br

en: Menu in item
pt: Menu no item

en: Double click to open connection
pt: Duplo clique para abrir conexão

en: Scrollbar, alphabetical order in hosts list and bugfix
pt: Retrocesso, ordem alfabética na lista do anfitrião e correções

en: Initial release
pt: Lançamento inicial

en: Manage your SSH connections
pt: Gerir as suas ligações SSH

en: SSH;Internet;network;
pt: SSH;Internet;rede;
