extra - en to sq translation catalogue (34 entries)

en: SSH Connection Manager
sq: Menaxheri i Lidhjes SSH

en: A complete, efficient and easy-to-use manager. Create and edit connections, groups, customize the terminal, with multiple instances of the same connection.
sq: Një menaxher i plotë, efikas dhe i lehtë për t’u përdorur. Krijoni dhe modifikoni lidhje, grupe, rregullo terminalin, me shumë instanca të së njëjtës lidhje.

en: Update Translations
sq: Përditësoni Përkthimet

en: Bugfix
sq: Rregullim Problemi

en: Update Screenshots
sq: Përditësoni fotot e ekranit

en: Basic Bookmarks
sq: Bookmarks bazë

en: Close all connections
sq: Mbyll të gjitha lidhjet

en: Update translations
sq: Përditësoni përkthimet

en: Terminal Search
sq: Kërkim terminali

en: Shortcuts
sq: Shkurtoret e

en: Account Management
sq: Menaxhimi i llogarisë

en: Duplicate connections
sq: Dyfisho lidhjet

en: Badge counter of open connections in hosts list
sq: Numri i shënjave të lidhjeve të hapura në listën e hosteve

en: Allow ESC as command in SSH
sq: Lejo ESC si komandë në SSH

en: Encrypt Data
sq: Kriptoni të dhënat

en: New Translations
sq: Përkthime të reja

en: New Icons
sq: Ikonat E Reja

en: Badge counter for unread changes in terminal
sq: Numri i shënjës për ndryshime të palexuara në terminal

en: Update for Juno
sq: Përditëso për Juno

en: Dark Theme
sq: Tema e errët

en: Forwarded Ports
sq: Portat e dërguara

en: Show in the file manager
sq: Shfaq në menaxherin e skedarit

en: Restore opened hosts
sq: Rivendosja e hosteve të hapura

en: Здравствуй! Added Russian translations thanks to camellan
sq: Здравствуй! Përkthime të shtuara Rusisht falë camellan

en: Infinite scrollback
sq: Pafund scrollback

en: Unread icon for new terminal interactions
sq: Ikona e palexuar për ndërveprime të reja terminali

en: Connection in first tab
sq: Lidhja në tab parë

en: Add translate to pt-br
sq: Shtoni përkthimin në pt-br

en: Menu in item
sq: Menu në artikull

en: Double click to open connection
sq: Klikoni dy herë për të hapur lidhje

en: Scrollbar, alphabetical order in hosts list and bugfix
sq: Scrollbar, sipas rendit alfabetik në listën e hosteve dhe bugfix

en: Initial release
sq: Lëshimi fillestar

en: Manage your SSH connections
sq: Menaxhoni lidhjet tuaja SSH

en: SSH;Internet;network;
sq: SSH, Internet, rrjeti;
