easytag-2-2 - en to nb translation catalogue (991 entries)

en: Edit audio file metadata
nb: Rediger metadata i lydfiler

en: View and edit tags for MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio and WavPack files.
nb: Vis og rediger tagger for MP3-, MP2-, MP4/AAC-, FLAC., Ogg Opus-, Ogg Speex-, Ogg Vorbis-, MusePack-, Monkey's Audio- og WavPack-filer.

en: Look up albums in online databases, bulk edit tags, create playlists and rename a collection of files.
nb: Finn album i databaser på nett, rediger tagger buntvis, lag spillelister og gi nytt navn til flere filer.

en: A simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux and Windows.
nb: Et enkelt og greit GTK+-grensesnitt gjør det enklere å tagge med GNU/Linux og Windows.

en: Audio File Metadata Editor
nb: Metadata-behandler for lydfiler

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mp3;tag;audio;music;
nb: mp3;tagg;lyd;musikk;

en: Open with EasyTAG
nb: Åpne med EasyTAG

en: Open directories and audio files with EasyTAG using the context menu
nb: Åpne mapper og lydfiler med EasyTAG via skrivebordets lokalmenyer

en: Choose a directory to show in the browser
nb: Velg en mappe som skal vises i utforskeren

en: _Open
nb: _Åpne

en: Select a directory to browse
nb: Velg en mappe som skal utforskes

en: No files
nb: Ingen filer

en: # Albums
nb: # album

en: # Files
nb: # filer

en: Filename
nb: Filnavn

en: Title
nb: Tittel

en: Album Artist
nb: Albumartist

en: Year
nb: År

en: Disc
nb: Plate

en: Track
nb: Spor

en: Genre
nb: Sjanger

en: Comment
nb: Kommentar

en: Composer
nb: Komponist

en: Original Artist
nb: Opprinnelig artist

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: URL
nb: Nettadresse

en: Encoded By
nb: Kodet av

en: Browse Directory With
nb: Utforsk mappe med

en: Run Program
nb: Kjør program

en: Enter the program to run; it will receive the current directory as a parameter
nb: Skriv navnet på programmet som skal kjøres. Gjeldende mappe blir brukt som parameter.

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Execute
nb: _Kjør

en: Open Files With
nb: Åpne filer med

en: Enter the program to run; it will receive the current files as a parameter
nb: Skriv inn navn på programmet som skal kjøres. Gjeldende fil blir brukt som parameter.

note: Only directories changed
en: Rename Directory
nb: Gi nytt navn til mappe

note: Translators: Used when renaming a directory to a literal name (entered in a text field) rather than using a name generated from a mask.
en: Literal name:
nb: Bokstavelig navn:

en: Use mask:
nb: Bruk maske:

en: Whether to use a mask when renaming directories
nb: Om en maske skal brukes når mapper får nytt navn

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields
nb: Velg eller skriv inn en maske ved å bruke koder (se Forklaring i skannervinduet) for å gi mappen nytt navn i henhold til taggfeltene.

en: Rename directory preview
nb: Forhåndsvis nytt mappenavn

en: _Rename
nb: _Gi nytt navn

en: CDDB Search
nb: CDDB-søk

en: Search
nb: Søk

en: Enter the words to search (separated by a space or ‘+’)
nb: Skriv inn ordene du vil søke etter (adskilt med mellomrom eller «+»)

en: _Search
nb: _Søk:

en: Search Using Selected _Files
nb: Søk ved bruk av valgte filer

en: Generate the CDDB disc ID using the selected files (the order is important)
nb: Lag plate-ID for CDDB ved å bruke valgte filer (rekkefølge er viktig)

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop the search
nb: Avbryt søket

en: Manual Search Options
nb: Valg for manuelt søk

note: Translators: header for CDDB fields to use when searching
en: Search Fields
nb: Søk gjennom felt

en: Track Name
nb: Spornavn

en: Other
nb: Annet

en: Categories
nb: Kategorier

en: Classical
nb: Klassisk

en: Country
nb: Land

en: Misc.
nb: Div.

en: Results
nb: Søkeresultater

en: Artist / Album
nb: Artist / album

en: Category
nb: Kategori

en: Select lines from which tags will be applied to your files list. All lines will be processed if no line is selected.\nYou can also reorder lines in this list before using the ‘apply’ button
nb: Velg hvilke linjer som skal «brukes» på fillista. Alle linjer blir behandlet hvis du ikke velger noen linjer.
    Du kan også omsortere linjer på denne lista før du trykker på «bruk»

en: Duration
nb: Varighet

en: Select all lines
nb: Velg alle linjer

en: Invert line selection
nb: Inverter linjeutvalg

en: Unselect all lines
nb: Velg bort alle linjer

en: Fill Tags
nb: Fyll ut tagger

en: Track Number
nb: Spornummer

en: Number of Tracks
nb: Antall spor

en: Run the current scanner for each file
nb: Kjør gjeldende skanner på hver fil

en: Whether to run the tag scanner, with the current settings, on the CDDB results
nb: Om taggskanneren skal kjøres med gjeldende oppsett på CDDB-søkeresultater

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
nb: Finn linjer som passer sammen med Levenshtein-algoritmen

en: Whether to use the DLM algorithm to match CDDB results to files
nb: Om DLM-algoritmen skal brukes for å finne CDDB-søkeresultater som passer med aktuelle filer

note: The window
en: _Close
nb: _Lukk

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Load the selected lines or all lines (if no lines are selected)
nb: Last inn valgte linjer, evt. alle linjer hvis ingen er valgt.

note: Default values are MPEG data.
en: File
nb: Fil

note: Nothing to display Version changed to encoder version Encoder version
en: Encoder:
nb: Kodeprogram:

en: Bitrate:
nb: Bitfrekvens:

en: Sample rate:
nb: Samplefrekvens:

note: Mode
en: Mode:
nb: Modus:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Duration:
nb: Varighet:

en: Image Type
nb: Bildetype

en: Description
nb: Synkende, etter beskrivelse

en: _Accept
nb: _Godta

en: Log
nb: Logg

en: Load Filenames From a Text File
nb: Last inn filnavn fra en tekstfil

en: File:
nb: Fil:

en: Choose a Text File
nb: Velg en tekstfil

en: _Load
nb: _Last inn

en: Content of Text File
nb: Innhold i tekstfil

en: Insert a blank line before the selected line
nb: Sett inn en tom linje før valgt linje

en: Delete the selected line
nb: Slett valgt linje

en: Delete all blank lines
nb: Slett alle tomme linjer

en: Move the selected line up
nb: Flytt valgt linje opp

en: Move the selected line down
nb: Flytt valgt linje ned

en: Reload
nb: Last inn på nytt

en: List of Files
nb: Liste over filer

en: Selected line:
nb: Valgt linje:

en: Whether to run the currently selected scanner on filenames loaded from a text file
nb: Om gjeldende skanner skal kjøres på filer som lastes inn fra en tekstfil

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _File
nb: _Fil

en: Open Files With…
nb: Åpne filer med …

en: Run Audio Player
nb: Kjør lydavspiller

en: Invert File Selection
nb: Inverter filutvalg

en: Delete Files
nb: Slett filer

en: Undo for File
nb: Angre filhandling

en: Redo for File
nb: Gjenta på fil

en: _Save Files
nb: _Lagre filer

en: _Force Save Files
nb: _Tvungen lagring av filer

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Find…
nb: _Finn …

en: Select All
nb: Velg alle

en: Unselect All
nb: Velg bort alle

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjør om

en: _Remove Tags
nb: _Fjern tagger

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _View
nb: _Vis

en: Show Scanner
nb: Vis skanner

en: Scanner Mode
nb: Skannermodus

en: Rename Files and Directories
nb: Endre navn på filer og mapper

en: Process Fields
nb: Behandle felt

en: Directory Tree
nb: Mappetre

en: Artists and Albums
nb: Artister og album

en: Sort List by Tag
nb: Sorter liste etter tagg

en: Ascending by track number
nb: Stigende, etter spornummer

en: Descending by track number
nb: Synkende, etter spornummer

en: Ascending by title
nb: Stigende, etter tittel

en: Descending by title
nb: Synkende, etter tittel

en: Ascending by artist
nb: Stigende, etter artist

en: Descending by artist
nb: Synkende, etter artist

en: Ascending by album artist
nb: Stigende, etter albumartist

en: Descending by album artist
nb: Synkende, etter albumartist

en: Ascending by album
nb: Stigende, etter album

en: Descending by album
nb: Synkende, etter album

en: Ascending by year
nb: Stigende, etter år

en: Descending by year
nb: år

en: Ascending by genre
nb: Stigende, etter sjanger

en: Descending by genre
nb: Synkende, etter sjanger

en: Ascending by comment
nb: Stigende, etter kommentar

en: Descending by comment
nb: Synkende, etter kommentar

en: Ascending by composer
nb: Stigende, etter komponist

en: Descending by composer
nb: Synkende, etter komponist

en: Ascending by original artist
nb: Stigende, etter opprinnelig artist

en: Descending by original artist
nb: Synkende, etter opprinnelig artist

en: Ascending by copyright
nb: Stigende, etter opphavsrett

en: Descending by copyright
nb: Synkende, etter opphavsrett

en: Ascending by URL
nb: Stigende, etter nettadresse

en: Descending by URL
nb: Synkende, etter nettadresse

en: Ascending by encoder name
nb: Stigende, etter kodeprogram

en: Descending by encoder name
nb: Synkende, etter kodeprogram

en: Sort List by Property
nb: Sorter liste etter egenskap

en: Ascending by filename
nb: Stigende rekkefølge, etter filnavn

en: Descending by filename
nb: Synkende rekkefølge, etter filnavn

en: Ascending by creation date
nb: Stigende, etter opprettelsesdato

en: Descending by creation date
nb: Synkende, etter opprettelsesdato

en: Ascending by file type
nb: Stigende, etter filtype

en: Descending by file type
nb: Synkende, etter filtype

en: Ascending by file size
nb: Stigende, etter filstørrelse

en: Descending by file size
nb: Synkende, etter filstørrelse

en: Ascending by duration
nb: Stigende, etter varighet

en: Descending by duration
nb: Synkende, etter varighet

en: Ascending by bit rate
nb: Stigende, etter bitfrekvens

en: Descending by bit rate
nb: Synkende, etter bitfrekvens

en: Ascending by sample rate
nb: Stigende, etter sample-frekvens

en: Descending by sample rate
nb: Synkende, etter sample-frekvens

en: Collapse Tree
nb: Fold sammen tre

en: Reload Tree
nb: Last inn trevisning på nytt

en: Reload Directory
nb: Last inn mappe på nytt

en: Show Hidden Directories
nb: Vis skjulte mapper

en: _Browser
nb: _Filutforsker

en: Set _Current Path as Default
nb: Bruk _gjeldende filsti som standard

en: Rename Directory…
nb: Gi nytt navn til mappe …

en: Browse Directory With…
nb: Utforsk mappe med …

en: Browse _Subdirectories
nb: Søk gjennom _undermapper

en: _Miscellaneous
nb: _Diverse

en: CDD_B Search…
nb: CDD_B-søk …

en: Load Filenames From a Text File…
nb: Last inn filnavn fra en tekstfil …

en: Generate Playlist…
nb: Lag en spilleliste …

en: _Go
nb: _Gå

en: _Home Directory
nb: _Hjemmemappe

en: Desktop Directory
nb: Skrivebordsmappe

en: Documents Directory
nb: Dokumentmappe

en: Downloads Directory
nb: Nedlastinger-mappe

en: Music Directory
nb: Musikkmappe

en: _Parent Directory
nb: _Foreldermappe

en: _Default Directory
nb: _Standardmappe

en: _First File
nb: _Første fil

en: Previous File
nb: Forrige fil

en: _Next File
nb: _Neste fil

en: _Last File
nb: _Siste fil

en: Home Directory
nb: Hjemmemappe

en: Default Directory
nb: Standardmappe

en: Set Current Path as Default
nb: Bruk gjeldende filsti som standard

en: Browse Subdirectories
nb: Bla gjennom _undermapper

en: Invert Selection
nb: Inverter utvalg

en: CDDB Search Files…
nb: Søk etter filene på CDDB …

en: Find…
nb: Finn …

en: Clear Log
nb: Tøm logg

en: Generate Playlist
nb: Lag spilleliste

en: Use directory name
nb: Bruk mappenavn

en: Options
nb: Valg

en: Include only the selected files
nb: Bare ta med de valgte filene

en: Whether to use only the selected files or all files when creating playlists
nb: Om nye spillelister skal inneholde merkede filer eller alle filer

en: Use full path for files in playlist
nb: Bruk fullstendig filsti for filer i spillelista

en: Use relative path for files in playlist
nb: Bruk relativ filsti for filer i spillelista

en: Create playlist in the parent directory
nb: Lag ny spilleliste i foreldermappe

en: Whether to create the playlist in the parent directory
nb: Om aktuell spilleliste skal lagres i foreldermappe

en: Use DOS directory separator
nb: Bruk DOS-vennlig mappeskilletegn

en: Whether to use backslash as directory separator when generating playlists
nb: Om omvendt skråstrek («\») skal brukes som mappe-skilletegn ved opprettelse av spillelister

en: Content
nb: Innhold

en: Write only list of files
nb: Bare skriv en liste over filer

en: Write information using filename
nb: Skriv info ved bruk av filnavn

en: Write information using:
nb: Skriv info ved bruk av:

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Browser
nb: Utforsker

en: Default Directory:
nb: Standardmappe:

en: The default path to search for music files
nb: Standard filsti å søke etter musikkfiler på

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
nb: Last inn standardmappe ved oppstart, eller mappen som brukes som argument

en: Whether to load the default path (or the path passed as an argument) on application startup
nb: Om standard sti (eller argumentert sti) skal lastes inn når programmet starter

en: Browse subdirectories
nb: Søk gjennom undermapper

en: Whether to search subdirectories for audio files when reading a directory in the browser
nb: Om undermapper skal gjennomsøkes for lydfiler når en mappe åpnes i utforskeren.

en: Expand the subdirectories of the selected directory
nb: Utvid undermapper av valgt mappe

en: Whether to expand the subdirectories of a node in the directory browser when selecting it
nb: Om filutforskeren skal vise evt. undermapper av mapper som brukeren velger

en: Search hidden directories
nb: Søk gjennom skjulte mapper

en: Whether to show hidden directories when showing a directory in the browser
nb: Om skjulte maper skal vises når en mappe åpnes i utforskeren

en: Sort files case-sensitively
nb: Skill mellom store og små bokstaver ved filsortering

en: Whether file sorting is case-sensitive
nb: Om filsortering skal skille mellom store og småbokstaver

en: Show the log
nb: Vis logg

en: Whether to show the log in the main window
nb: Om loggen skal vises i hovedvinduet

en: General
nb: Generelt

en: Show audio file header summary
nb: Vis oppsummering av filhoder i lydfiler

en: Whether to show header information, such as bit rate and duration, for audio files
nb: Om informasjon om filhoder - som f.eks. bitfrekvens og varighet - skal vises for lydfiler

en: Display changed files in list using:
nb: Vis endrede filer i lista med:

en: Red color
nb: Rød farge

en: Bold style
nb: Fet stil

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: File Settings
nb: Filinnstillinger

en: Preserve modification time when writing files
nb: Behold endringstidspunkt ved lagring av filer

en: Whether to preserve the existing modification time when editing files
nb: Om gjeldende endringstid skal beholdes ved redigering av filer

en: Update parent directory modification time when writing files
nb: Oppdater endringstidspunkt på foreldermappe ved lagring av filer

en: Whether to update the modification time on the parent directory when editing files
nb: Om foreldermapper skal få nytt endringstidspunkt ved redigering av underliggende filer

note: Translators: a section header in the Files tab of the preferences dialog.
en: Filenames
nb: Filnavn

en: Replace illegal characters when renaming
nb: Erstatt ugyldige tegn når filer får nye navn

en: Convert characters which cannot be represented in filenames on the FAT32/16 and Joliet filesystems (‘\’, ‘:’, ‘;’, ‘*’, ‘?’, ‘"’, ‘<’, ‘>’, ‘|’)
nb: Konverter tegn som ikke kan brukes i filnavn på filsystemer av typen FAT32-/16- og Joilet («\», «:», «;», «*», «?», «"», «<», «>», «|»)

en: Convert filename extension to:
nb: Endre filetternavn til:

en: Lower Case
nb: Små bokstaver

en: For example, the extension will be converted to ‘.mp3’
nb: Filetternavnet blir for eksempel endret til «.mp3»

en: Upper Case
nb: Store bokstaver

en: For example, the extension will be converted to ‘.MP3’
nb: Filetternavnet blir for eksempel endret til «.MP3»

en: No Change
nb: Ingen endring

en: The extension will not be modified
nb: Utvidelsen blir ikke endret

en: Filename Encoding
nb: Koding av filnavn

en: Try another character encoding
nb: Prøv en annen tegnkoding

en: Try to use the encoding associated with your locale and if this fails, try the ISO-8859-1 character encoding
nb: Prøv å bruke tegnkodesettet som er tildelt gjeldende region. Prøv ISO-8859-1 hvis dette mislykkes

en: Transliterate characters into the system character encoding
nb: Oversett tegn til systemets tegnkoding

en: Replace unsupported characters with a similar character from the target character encoding
nb: Erstatt ustøttede tegn med liknende tegn fra ønsket tegnkodesett

en: Use the system character encoding and silently discard unsupported characters
nb: Bruk systemets tegnkoding, og forkast ustøttede tegn uten å gi beskjed

en: Discard characters which cannot be represented in the target character encoding
nb: Forkast tegn som ikke kan vises med ønsket tegnkoding

en: Files
nb: Filer

en: Automatically complete date field
nb: Fullfør datofelt automatisk

en: Whether to automatically complete the date tag
nb: Om dato-taggen skal fullføres automatisk

en: Automatically select the type of the image based on its filename
nb: Velg bildetype automatisk, basert på filnavn

en: Whether to, when adding cover art, automatically select a type for an image based on its filename
nb: Om bildetype skal velges automatisk for coverbilder som legges til, basert på bildenes filnavn

en: Preserve the tag field focus
nb: Behold fokus på taggfelt

en: Whether to preserve focus on the current tag field when switching file
nb: Om taggfeltet du fokuserer på fremdeles skal være i fokus når du velger en annen fil

en: Pad the number of digits in the disc field to:
nb: Utfyll antall sifre i platenummer-feltet til:

en: Whether the disc number tag field should be padded with leading zeroes
nb: Om taggfeltet for platenummer skal fylles ut med ledende nuller

en: Pad the number of digits in the track field to:
nb: Utfyll antall sifre i spornummer-feltet til:

en: Whether the track number tag field should be padded with leading zeroes
nb: Om taggfeltet for spornummer skal fylles ut med ledende nuller

en: Splitting
nb: Oppdeling

en: For Vorbis tags, selected fields will be split at dashes and saved as separate tags
nb: I Vorbis-tagger deles valgte felter opp ved streker, og lagres som separate tagger

en: Whether to split title fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om tittelfelt skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Whether to split artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om artistfelt skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Whether to split album fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om albumfelt skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Whether to split genre fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om sjangerfelt skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Whether to split comment fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om kommentarfelt skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Whether to split composer fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om komponistfelt skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Original artist
nb: Opprinnelig artist

en: Whether to split original artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
nb: Om felt for opprinnelig artist skal holdes adskilt med «-» i Ogg-kommentarområdet

en: Tags
nb: Tagger

en: Strip ID3 tags if all ID3 tags are empty
nb: Tøm ID3-tagger hvis alle felter er tomme

en: Whether to remove the ID3 tag from the audio file if all the individual tag fields are empty
nb: Om ID3-tagg skal fjernes fra lydfiler hvis alle taggfeltene er tomme

en: Non-standard encoding for reading ID3 tags:
nb: Ikke-standard tegnkoding for å lese ID3-tagger:

en: Whether to use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
nb: Om et ikke-standard-tegnsett skal brukes til lesing av ID3-tagger

en: Choose the character set to be used when reading ID3v1 and ID3v2 tags
nb: Velg tegnsettet som skal brukes til lesing av ID3v1- og ID3v2-tagger

en: Write ID3v2 tag
nb: Skriv ID3v2-tagg

en: Whether to write ID3v2 tags when writing ID3 tags into audio files
nb: Om ID3v2 skal brukes til lagring av ID3-tagger

en: Version:
nb: Versjon:

en: Select the ID3v2 tag version to write:
    • ID3v2.3 is written using id3lib,
    • ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended)
nb: Velg ID3v2-taggversjonen som skal brukes:
    • ID3v2.3 med id3lib, eller
    • ID3v2.4 med libid3tag (anbefales).

en: Character encoding:
nb: Tegnkoding:

en: Choose the Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
nb: Velg Unicode-tegnsettet som skal brukes til ID3v2-tagger

en: Override the standard Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
nb: Overstyr standard Unicode-tegnsett som skal brukes til lagring av ID3v2-tagger

en: When encoding conversion fails:
nb: Når tegnsett-konvertering mislykkes:

en: Report error
nb: Rapporter programfeil

en: Display an error message when a character cannot be represented in the target character encoding and keep the original character
nb: Vis en feilmelding når et tegn ikke kan brukes med ønsket tegnsett, og behold opprinnelig tegn

en: Transliterate
nb: Oversett

en: Discard
nb: Forkast

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
nb: Konverter gamle ID3v2-tagger automatisk

en: Whether to convert ID3 tags written against old version of the specification, such as ID3v2.2, to newer ones, such as ID3v2.3 or ID3v2.4
nb: Om gamle ID3-tagger av gamle ID3-versjoner (som f.eks. ID3v2.2) skal konverteres til nye versjoner (f.eks. ID3v2.3 eller ID3v2.4)

en: Use CRC-32
nb: Bruk CRC-32

en: Whether to embed a CRC-32 checksum of the audio file data in ID3v2 tags
nb: Om en CRC-32-kontrollsum skal innebygges i lydfiler i ID3v2-tagger

en: Compress data in ID3v2 tags
nb: Komprimer data i ID3v2-tagger

en: Whether to compress data in ID3v2 tags
nb: Om data i ID3v2-tagger skal komprimeres

en: Use text-only genre in ID3v2 tags
nb: Bruk ren tekst for sjanger i ID3v2-tagger

en: Whether to use only a string, and not the integer-base ID3v1 genre field, when writing a genre field to ID3v2 tags
nb: Om en ren tekststreng skal brukes til lagring av sjangerfelt i ID3v2-tagger, i stedet for heltall-basert ID3v1-sjanger-ID

en: Write ID3v1 tag
nb: Skriv ID3v1-tagg

en: Whether to write ID3v1 tags when writing ID3 tags into audio files
nb: Om ID3v1-tagger skal brukes til lagring av ID3-tagger i lydfiler

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tag
nb: Velg hvilket tegnsett som skal brukes ved skriving av ID3v1-tagger

en: ID3 Tags
nb: ID3-tagger

en: Character Conversion
nb: Tegnkonvertering

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Fill Tag Scanner
nb: Skann og fyll ut tagg

en: Convert underscores and ‘%20’ to spaces
nb: Bytt ut understrek og «%20» med mellomrom

en: Convert spaces and ‘%20’ to underscores
nb: Bytt ut mellomrom og «%20» med understrek

en: No conversion
nb: Ingen konvertering

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Rename File and Directory Scanner
nb: Skann og gi filer og mapper nytt navn

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Process Fields Scanner
nb: Skann og behandle felt

en: Upper-case the first letters of all words
nb: Gjør første bokstav i hvert ord til stor bokstav

en: Whether to upper-case the first letter of all words, including prepositions and other short words such as “feat.”, when processing tag fields
nb: Om første bokstav i alle ord, inkl. preposisjoner og andre korte ord som «feat. », skal gjøre om til stor bokstav ved behandling av taggfelt

en: Fields
nb: Felt

en: Overwrite fields when scanning tags
nb: Overskriv felter når tagger gjennomsøkes

en: Whether to overwrite the tag field values when filling tags. Otherwise, only blank tag fields will be filled
nb: Om taggfelt-verdier skal overskrives når tagger fylles ut. Hvis ikke dette er valgt, blir bare tomme taggfelt endret

en: Set this text as default comment:
nb: Bruk denne teksten som standardkommentar:

en: Whether to set the comment tag field to the provided default value when filling tags
nb: Om kommentar-taggfeltet skal få standardverdi når tagger fylles ut

en: Use CRC-32 as the default comment (for files with ID3 tags only)
nb: Bruk CRC-32 som standardkommentar (bare på filer med ID3-tagger).

en: Whether to use the CRC-32 of the audio file data as the default comment, for files with ID3 tags only
nb: Om CRC-32-kontrollsum av data i lydfiler skal brukes som standardkommentar. Dette fungerer bare med ID3-tagger

en: Scanner
nb: Skanner

en: Automatic Search Servers
nb: Automatisk tjenersøk

en: Host:
nb: Vertsnavn:

en: CGI Path:
nb: CGI-sti:

en: Manual Search Server
nb: Tjener for manuelt søk

en: Proxy
nb: Mellomtjener

en: Use a proxy server
nb: Bruk mellomtjener

en: Whether to access remote CDDB through a proxy
nb: Om ekstern CDDB skal kontaktes via en mellomtjener

en: Hostname for a proxy to access remote CDDB
nb: Vertsnavn på en mellomtjener som skal kontakte CDDB

en: Port for a proxy to access remote CDDB
nb: Port på en mellomtjener som skal kontakte CDDB

en: User:
nb: Brukernavn:

en: Username for a proxy to access remote CDDB
nb: Brukernavn på en mellomtjener som skal kontakte CDDB

en: Password:
nb: Passord:

en: Password for a proxy to access remote CDDB
nb: Passord på en mellomtjener som skal kontakte CDDB

en: Results List
nb: Liste over søkeresultater

en: Select corresponding file (according to position or DLM if activated below)
nb: Velg tilhørende fil (samsvarende posisjon, eller DLM hvis det er slått på nedenfor)

en: Whether to select the file in the file list which matches the position in the CDDB results list
nb: Om filen i fillista som samsvarer med posisjonen i CDDB-søkeresulatene skal velges

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match results (using title) with audio files (using filename)
nb: Bruk Levenshtein-algoritmen (DLM) til å koble linjer (ved å bruke tittel) med lydfiler (ved å bruke filnavnet)

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: Confirm before writing tags
nb: Bekreft lagring av tagger

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing tags to audio files
nb: Om brukeren skal bes om bekreftelse før tagger lagres i lydfiler

en: Confirm before renaming a file
nb: Bekreft endring av filnavn

en: Whether to ask for confirmation from the user before renaming a file
nb: Om brukeren skal bes om bekreftelse før filer får nye navn

en: Confirm before deleting a file
nb: Bekreft sletting av filer

en: Whether to ask for confirmation from the user before deleting a file
nb: Om brukeren skal bes om bekreftelse før filer slettes

en: Confirm before writing a playlist
nb: Bekreft lagring av spilleliste

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing a playlist
nb: Om brukeren skal bes om bekreftelse før spillelister lagres

en: Confirm before losing unsaved changes to files
nb: Bekreft forkasting av ulagrede filendringer

en: Whether to ask for confirmation from the user before performing an operation that would lose unsaved changes on files
nb: Om brukeren bes om å bekrefte handlinger som fører til at endringer som ikke er lagret går tapt

en: Scanner Dialog
nb: Skanner-dialogvindu

en: Show the scanner dialog on startup
nb: Åpne skanner-dialogvindu når programmet starter

en: Whether to show the scanner window on application startup
nb: Om  skanner-dialogvinduet skal vises når programmet starter

en: Application
nb: Program

en: Tag and Filename Scan
nb: Tagg- og filnavnsskanning

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse filename and directory. Used to fill in tag fields
nb: Velg eller skriv inn en maske ved å bruke koder (se Forklaring) for tolkning av fil- og mappenavn. Brukes til å fylle ut taggfelter

en: Fill tag preview
nb: Forhåndsvis utfylling av tagg

en: Mask Editor
nb: Maskebehandler

en: Create a new mask
nb: Lag ny maske

en: Move the selected mask up
nb: Flytt valgt maske opp

en: Move the selected mask down
nb: Flytt valgt maske ned

en: Duplicate the selected mask
nb: Lag en kopi av valgt maske

en: Add default masks
nb: Legg til standardmasker

en: Remove the selected mask
nb: Fjern valgt maske

en: Save masks
nb: Lagre masker

en: Legend
nb: Forklaring

en: %z: album artist
nb: %z: albumartist

en: %c: comment
nb: %c: kommentar

en: %p: composer
nb: %p: komponist

en: %r: copyright
nb: %r: opphavsrett

en: %d: disc number
nb: %d: platenummer

en: %e: encoded by
nb: %e: kodet av

en: %g: genre
nb: %g: sjanger

en: %i: ignored
nb: %i: ignorert

en: %l: number of tracks
nb: %l: antall spor

en: %o: original artist
nb: %o: oppr. artist

en: %n: track number
nb: %n: spornummer

en: %t: title
nb: %t: tittel

en: %u: URL
nb: %u: nettadresse

en: %x: number of discs
nb: %x: antall plater

en: %y: year
nb: %y: år

en: Fill Tag
nb: Fyll ut tagg

en: Prefix mask with current directory
nb: Bruk gjeldende mappe som prefiks i maska

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use ‘/’ to make directories. If the first character is ‘/’, it is an absolute path, otherwise it is relative to the old path
nb: Velg eller skriv inn en maske ved å bruke koder (se forklaring) som tolker taggfelt. Dette brukes til å gi filer nytt navn.
    Bruk «/» for å lage mapper. Hvis første tegn i stien er «/», er stien absolutt. Hvis ikke, er stien relativ til filens opprinnelig mappe

en: Rename file preview
nb: Forhåndsvisning av nytt filnavn

note: Only filename changed
en: Rename File
nb: Gi nytt navn til fil

en: Tag Fields
nb: Taggfelt

en: Process filename
nb: Behandle filnavn

en: Process title field
nb: Behandle tittelfelt

en: Process artist field
nb: Behandle artist-felt

en: Process album artist field
nb: Behandle albumartist-felt

en: Process album field
nb: Behandle album-felt

en: Process genre field
nb: Behandle sjanger-felt

en: Process comment field
nb: Behandle kommentarfelt

en: Process composer field
nb: Behandle komponist-felt

en: Orig. Artist
nb: Oppr. artist:

en: Process original artist field
nb: Behandle opprinnelig artist-felt

en: Process copyright field
nb: Behandle opphavsrett-felt

en: Process URL field
nb: Behandle nettadresse-felt

en: Process encoded-by field
nb: Behandle kodeprogram-felt

en: Capitalization
nb: Store bokstaver

en: Capitalize all
nb: Bare store bokstaver

en: Whether to upper-case all characters of the tag when processing tag fields
nb: Om alle bokstaver i tagger skal bli store ved behandling av taggfelt

en: Lowercase all
nb: Gjør alle bokstaver små

en: Whether to lower-case all characters of the tag when processing tag fields
nb: Om alle bokstaver i tagger skal bli små ved behandling av taggfelt

en: Capitalize first letter
nb: Gjør første bokstav til stor bokstav

en: Whether to upper-case the first letter of the tag when processing tag fields
nb: Om første bokstav i tagger skal bli små ved behandling av taggfelt

en: Capitalize the first letter of each word
nb: Gjør første bokstav i hvert ord til stor bokstav

en: Whether to upper-case the first letter of each word when processing tag fields
nb: Om første bokstav i hvert ord skal gjøres stor ved behandling av taggfelt

en: Detect Roman numerals
nb: Oppdag romerske numre

en: Whether to detect Roman numerals when applying upper-case conversions while processing tag fields
nb: Om romerske tall skal oppdages og evt. gjøres om til store bokstaver ved behandling av taggfelt

en: Do not change capitalization
nb: Ikke endre små og store bokstaver

en: Spaces Conversions
nb: Mellomrom-konverteringer

en: Remove spaces
nb: Fjern mellomrom

en: Whether to remove all spaces when processing tag fields
nb: Om alle mellomrom skal fjernes ved behandling av taggfelt

en: Insert a space before uppercase letters
nb: Sett inn mellomrom før store bokstaver

en: Whether to insert spaces before capital letters when processing tag fields
nb: Om det skal settes inn mellomrom før store bokstaver ved behandling av taggfelt

en: Remove duplicate spaces and underscores
nb: Fjern doble mellomrom og understreker

en: Whether to remove duplicate spaces and underscores when processing tag fields
nb: Om doble forekomster av mellomrom og understrek skal fjernes ved behandling av taggfelt

en: Do not change word separators
nb: Ikke endre orddelere

en: Character Conversions
nb: Tegnkonvertering

en: Convert ‘_’ and ‘%20’ to spaces
nb: Bytt ut «_» og «%20» med mellomrom

en: The underscore character or the string ‘%20’ is replaced by one space. Example, before: ‘Text%20In%20An_Entry‘, after: ‘Text In An Entry’
nb: Understrek-tegnet eller strengen «%20» erstattes med enkelt mellomrom. For eksempel blir «Tekst%20i%20en_oppføring» endret til «Tekst i en oppføring».

en: Convert spaces to underscores
nb: Erstatt mellomrom med understrek

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: ‘Text In An Entry’, after: ‘Text_In_An_Entry’
nb: Mellomrom-tegn erstattes av understrek-tegn. For eksempel endres «Tekst i en oppføring» til «Tekst_i_en_oppføring».

en: Convert:
nb: Konverter:

en: Replace a string by another one. Note that the search is case sensitive
nb: Erstatt en streng med en annen. Merk at søket skiller mellom små og store bokstaver.

en: to:
nb: til:

en: Do not convert
nb: Ikke konverter

en: Show / Hide Masks Editor
nb: Vis/skjul maskebehandler

en: Show / Hide Legend
nb: Vis/skjul forklaring

en: Scanner Preferences
nb: Skannerinnstillinger

en: Find Files
nb: Finn filer

en: Search:
nb: Søk:

en: Type the text to search for in the file list, or leave the field empty to display all files
nb: Skriv inn ordet du vil søke etter, eller la feltet stå tomt for å vise alle filer.

en: _Find
nb: _Finn

en: In:
nb: I:

note: This option is for the previous
en: the Filename
nb: filnavnet

note: This option is for the previous
en: the Tag
nb: taggen

en: Case sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Tag
nb: Tagg

en: Title:
nb: Tittel:

en: Tag selected files with this title
nb: Tagg valgte filer med denne tittelen

en: Tag selected files with this artist
nb: Tagg valgte filer med denne artisten

en: Album artist:
nb: Albumartist:

en: Tag selected files with this album artist
nb: Tagg valgte filer med denne albumartisten

en: Album:
nb: Album

en: Tag selected files with this album name
nb: Tagg valgte filer med dette albumnavnet

en: Tag selected files with this disc number
nb: Tagg valgte filer med dette platenummeret

en: Year:
nb: År:

en: Tag selected files with this year
nb: Tagg valgte filer med dette året

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory
nb: Nummerer valgte spor i rekkefølge. Tallet begynner på 01 i hver undermappe

en: Track #:
nb: Spornummer:

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks
nb: Bruk antall filer i tilhørende mappe som antall spor-tagg.

en: Tag selected files with this number of tracks
nb: Tagg valgte filer med dette antallet spor

en: Genre:
nb: Sjanger:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Tag selected files with this comment
nb: Tagg valgte filer med denne kommentaren

en: Composer:
nb: Komponist:

en: Tag selected files with this composer
nb: Tagg valgte filer med denne komponisten

en: Orig. artist:
nb: Oppr. artist:

en: Tag selected files with this original artist
nb: Tagg valgte filer med denne opprinnelige artisten

en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

en: Tag selected files with this copyright
nb: Tagg valgte filer med denne opphavsrettsmerknaden

en: URL:
nb: Nettadresse:

en: Tag selected files with this URL
nb: Tagg valgte filer med denne nettadressen

en: Encoded by:
nb: Kodet av:

en: Tag selected files with this encoder name
nb: Tagg valgte filer med dette kodeprogram-navnet

en: Common
nb: Vanlig

en: You can use drag and drop to add an image
nb: Du kan dra og slippe for å legge til et bilde

en: Add images to the tag
nb: Legg til bilder i taggen

en: Remove selected images from the tag
nb: Fjern valgte bilder fra taggen

en: Save the selected images to files
nb: Lagre valgte bilder til filer

en: Edit image properties
nb: Rediger bildeegenskaper

en: Tag selected files with these images
nb: Tagg valgte filer med disse bildene

en: Images
nb: Bilder

en: First file
nb: Første fil

en: _Previous File
nb: _Forrige fil

en: Previous file
nb: Forrige fil

en: Next file
nb: Neste fil

en: Last file
nb: Siste fil

en: _Show Scanner
nb: _Vis skanner

en: Show scanner
nb: Vis skanner

en: Remove tags
nb: Fjern tagger

en: _Undo
nb: _Angre

en: Undo for file
nb: Angre per fil

en: R_edo
nb: Gj_ør om

en: Redo for file
nb: Gjenta per fil

en: Save changes to selected files
nb: Lagre endringer i valgte filer

en: Browse directory tree
nb: Utforsk mappehierarki

en: Browse artists and albums
nb: Utforsk artister og album

en: Invert file selection
nb: Inverter filutvalg

en: Search filenames and tags
nb: Søk i filnavn og tagger

en: CDDB Search…
nb: CDDB-søk …

en: Generate a playlist
nb: Lag en spilleliste

en: Stop the current action
nb: Avbryt pågående handling

en: Load on startup
nb: Last inn under oppstart

en: Default path
nb: Standardsti

en: Show hidden directories while browsing
nb: Vis skjulte mapper

en: CDDB server hostname for automatic search
nb: Vertsnavn til CDDB-tjener for automatisk søk

en: The CDDB server to use for the automatic search
nb: CDDB-tjener som skal brukes ved automatisk søk

en: CDDB server port for automatic search
nb: Portnummer på CDDB-tjener for automatisk søk

en: The CDDB server port to use for the automatic search
nb: Tjenerport som skal brukes på CDDB-tjener for automatisk søk

en: CDDB server path for automatic search
nb: Filsti på CDDB-tjener ved automatisk søk

en: The CDDB server path to use for the automatic search
nb: Filstien som skal etterspørres på CDDB-tjener ved automatisk søk

en: CDDB server hostname for manual search
nb: Vertsnavn til CDDB-tjener for manuelt

en: The CDDB server to use for a manual search
nb: CDDB-tjener som skal brukes ved manuelt søk

en: CDDB server port for manual search
nb: Portnummer på CDDB-tjener for manuelt søk

en: The CDDB server port to use for a manual search
nb: Tjenerport som skal brukes på CDDB-tjener for manuelt søk

en: CDDB server path for manual search
nb: Filsti på CDDB-tjener ved manuelt søk

en: The CDDB server path to use for a manual search
nb: Filstien som skal etterspørres på CDDB-tjener ved manuelt søk

en: Use DLM to match CDDB results to files
nb: Bruk DLM for å kontrollere CDDB-søkeresultater mot lokale filer

en: Select the file with the position which matches the position of the CDDB result
nb: Velg filen med posisjonen som samsvarer med CDDB-søkeresultatets posisjon

en: Enable proxy for remote CDDB
nb: Slå på mellomtjener for ekstern CDDB

en: CDDB proxy hostname
nb: Vertsnavn på CDDB-mellomtjener

en: CDDB proxy port
nb: Port på CDDB-mellomtjener

en: CDDB proxy username
nb: Brukernavn på CDDB-mellomtjener

en: CDDB proxy password
nb: Passord på CDDB-mellomtjener

en: Run the scanner on CDDB results
nb: Kjør skanneren på CDDB-søkeresultater

en: The fields to use in a manual CDDB search
nb: Felt som skal brukes ved manuelt CDDB-søk

en: Which fields to search for matches of the returned CDDB results
nb: Hvilke felt som skal sjekkes for samsvar med CDDB-søkeresultater

en: The categories to use in a CDDB search
nb: Kategorier som skal brukes i et CDDB-søk

en: Which categories to search for matches in the returned CDDB results
nb: Hvilke mapper som skal gjennomsøkes for samsvar med CDDB-søkeresultater

en: The tag fields to set when matching against CDDB results
nb: Taggfelt som skal fylles ut ved samsvar med CDDB-søkeresultater

en: Which tag fields should be set when matching against selected files and CDDB results
nb: Hvilke taggfelt som skal fylles ut ved samsvar med merkede filer og CDDB-søkeresultater

en: Show changed files in bold
nb: Gi endrede filer fet skrift

en: Whether to highlight changed files in the file list by making them bold, or alternatively by making them red
nb: Om endrede filer skal utheves i fillista med fet eller rød skrift

en: How to sort audio files in the file list
nb: Hvordan lydfiler skal sorteres i fillista

en: Sort files in ascending or descending order for the selected type
nb: Sorter valgt filtype i stigende eller synkende rekkefølge

en: Use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
nb: Bruk selvvalgt tegnkoding til å lese ID3-tagger

en: Write ID3v1 tags
nb: Skriv ID3v1-tagger

en: The character set for writing ID3v1 tags
nb: Tegnsett som skal brukes til å skrive ID3v1-tagger

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tags
nb: Velg tegnsett som skal brukes til å skrive ID3v1-tagger

en: Encoding options when writing ID3v1 tags
nb: Kodevalg ved skriving av ID3v1-tagger

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v1 tags
nb: Flere programvalg som skal sendes til iconv() ved konvertering mellom ulike tegnkodinger i ID3v1-tagger

en: The character set for reading ID3v1 and ID3v2 tags
nb: Tegnsett som skal brukes til å lese ID3v1- og ID3v2-tagger

en: Write ID3v2 tags
nb: Skriv ID3v2-tagger

en: Enable ID3v2.4 support
nb: Slå på ID3v2.4-støtte

en: Whether to write ID3v2.4 tags when ID3v2 support is enabled
nb: Om ID3v2.4-tagger skal brukes når ID3v2-støtte er slått på

en: Convert old ID3 tag versions to new ones
nb: Konverter gamle ID3-tagger til nytt format

en: Use CRC-32 in ID3v2 tags
nb: Ta med CRC-32 i ID3v2-taggene

en: Use Unicode character encoding in ID3v2 tags
nb: Bruk Unicode-tegnkoding i ID3v2-tagger

en: Whether to use a Unicode character set when writing ID3v2 tags
nb: Om det skal brukes et Unicode-tegnsett til skriving av ID3v2-tagger

en: The Unicode character set for writing ID3v2 tags
nb: Unicode-tegnsett som brukes til å skrive ID3v2-tagger

en: Choose the Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
nb: Velg Unicode-tegnsett som skal brukes til å skrive ID3v2-tagger

en: The character set for writing ID3v2 tags
nb: Tegnsett som brukes til å skrive ID3v2-tagger

en: Override the typical Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
nb: Overstyr standard Unicode-tegnsett som brukes ved skriving av ID3v2-tagger

en: Encoding options when writing ID3v2 tags
nb: Valg for tegnsettkoding ved skriving av ID3v2-tagger

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v2 tags
nb: Flere programvalg som skal sendes til iconv() ved konvertering mellom ulike tegnkodinger i ID3v2-tagger

en: Automatically complete the date
nb: Fullfør dato automatisk

en: Pad the disc number tag field
nb: Fyll ut platenummer-felt

en: The length of the disc number field
nb: Lengde på platenummer-felt

en: The length of the disc number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
nb: Ønsket antall sifre i platenummer-felt. Dette styrer hvorvidt feltet utfylles med ledende nuller

en: Whether to, when adding cover art, automatically select the type for an image based on its filename
nb: Om bildetype skal velges automatisk når cover-bilder legges til, basert på bildenes filnavn

en: Pad the track number tag field
nb: Fyll ut spornummer-felt

en: The length of the track number field
nb: Lengde på spornummer-felt

en: The length of the track number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
nb: Ønsket antall sifre i spornummer-felt. Dette styrer hvorvidt feltet utfylles med ledende nuller

en: Convert spaces and underscores when filling tag fields
nb: Konverter mellomrom og understreker ved utfylling av taggfelt

en: Whether to convert to spaces (and %20) or underscores when filling tag fields from filenames
nb: Om det skal konverteres til mellomrom (og «%20») eller understreker når filnavn brukes til å fylle ut taggfelt

en: Overwrite tag field
nb: Overskriv taggfelt

en: Set the default comment
nb: Velg standardkommentar

en: Default comment for filling tags
nb: Standardkommentar ved utfylling av tagger

en: The default comment to use when filling tags
nb: Standard kommentartekst som skal brukes ved utfylling av tagger

en: Use the CRC-32 as the default comment
nb: Bruk CRC-32 som standardkommentar

en: Run the current scanner when loading filenames from a file
nb: Kjør gjeldende skanner når filnavn hentes fra en fil

en: Process these tag fields
nb: Behandle disse taggfeltene

en: The tag fields to process when using the scanner
nb: Taggfeltene som skal behandles ved bruk av skanneren

en: Convert tag fields when processing
nb: Konverter taggfelt under behandlingsprosessen

en: Whether to convert to spaces (and %20), underscores or other characters when processing tag fields
nb: Om det skal konverteres til mellomrom (og «%20») understreker eller andre tegn når taggfelt behandles

en: Convert characters in tags
nb: Konverter tegn i tagger

en: Whether to convert characters of the tag from one value to another when processing tag fields
nb: Om tegn i taggen skal konverteres fra en verdi til en annen ved behandling av taggfelt

en: Convert the following characters when processing tag fields
nb: Konverter følgende tegn ved behandling av taggfelt

en: Replace any matched sequence of characters with this string when processing tag fields
nb: Erstatt samsvarende rekker av tegn med denne strengen ved behandling av taggfelt

en: Lower-case all characters
nb: Gjør alle tegn små

en: Upper-case all characters
nb: Gjør alle bokstaver store

en: Upper-case the first letter of the tag
nb: Gjør om første bokstav i tagg til stor bokstav

en: Upper-case the first letter of each word
nb: Gjør første bokstav i hvert ord til stor bokstav

en: Upper-case prepositions
nb: Gi preposisjoner store bokstaver

en: Detect roman numerals
nb: Oppdag romerske numre

en: Insert spaces before capital letters
nb: Sett inn mellomrom før store bokstaver

en: Remove duplicate spaces
nb: Fjern doble mellomrom

en: Playlist filename mask
nb: Maske for spilleliste-filnavn

en: The default filename mask to use for a new playlist
nb: Standard maske som skal brukes for filnavn på nye spillelister

en: Use a filename mask when generating a playlist
nb: Bruk en filnavn-maske når spillelister opprettes

en: Whether to use a filename mask when creating playlists
nb: Om det skal brukes en maske for filnavn på nye spillelister

en: Create playlists with only the selected files
nb: Bare lag spillelister med valgte filer

en: Use relative paths when creating playlists
nb: Bruk relative stier når spillelister lages

en: Whether to use relative paths for files when creating playlists
nb: Om relative stier til filer skal brukes når spillelister lages

en: Create the playlist in the parent directory
nb: Lag ny spilleliste i foreldermappe

en: Use DOS separators for playlists
nb: Bruk DOS-skilletegn for spillelister

en: Content of generated playlists
nb: Innhold i genererte spillelister

en: Write a plain list of files, include extended information from the filename or extended information using a supplied mask
nb: Skriv en ren liste over filer, og ta med utvidet info fra filnavn eller via en angitt maske

en: Playlist default mask
nb: Standard spilleliste-maske

en: The default mask to use for files in a playlist
nb: Standardmaske som skal brukes på filer i en spilleliste

en: Search for files case-sensitively
nb: Skill mellom små og store bokstaver ved søk etter filer

en: Whether matches when searching for files are case-sensitive
nb: Om søkeresultater ved søk etter filer skiller mellom små og store bokstaver

en: Search in filenames
nb: Søk blant filnavn

en: Perform the search on filenames
nb: Utfør søk blant filnavn

en: Search in tags
nb: Søk i tagger

en: Perform the search on tags
nb: Utfør søk i tagger

en: Mask for filling tags from filenames
nb: Maske for utfylling av tagg basert på filnavn

en: The default mask to use when automatically filling tags with information from filenames
nb: Standard maske som skal brukes når tagger fylles ut automatisk med informasjon fra filnavn

en: Mask for renaming files
nb: Maske for endring av filnavn

en: The default mask to use when renaming files
nb: Standardmaske som skal brukes når filer får nye navn

en: Mask for renaming directories
nb: Maske for endring av mappenavn

en: The default mask to use when renaming directories
nb: Standard maske som skal brukes når mapper får nye navn

en: Use a mask when renaming directories
nb: Bruk en maske når mapper får nye navn

en: Convert spaces and underscores when renaming files
nb: Konverter mellomrom og understrek når filer får nye navn

en: Whether to convert to spaces or underscores when renaming files
nb: Om det skal konverteres til mellomrom eller understreker når filer får nye navn

en: How to modify filename extensions when renaming
nb: Hvordan filetternavn skal endres ved endring av navn

en: Change the file extension to all lower-case, all upper-case or do not change it
nb: Endre bokstaver i filetternavn til små, store eller la dem være

en: Encoding options when renaming files
nb: Kodevalg ved endring av filnavn

en: If the encoding of the filename does not match the filesystem encoding, choose whether to try another encoding, approximate the filesystem encoding with transliteration or discard the offending characters
nb: Velg om programmet skal prøve en annen koding, oversette til antatt filsystem-koding eller om ustøttede tegn skal fjernes hvis koding i filnavn ikke samsvarer med filsystemets koding

en: Whether to replace illegal characters in a filename when using the rename function
nb: Om ugyldige tegn i filnavn skal erstattes med gyldige tegn når funksjonalitet for navneendring brukes

en: Show the scanner mask editor
nb: Vis maskebehandler

en: Whether to show the scanner mask editor in the tag scanner
nb: Om tagg-skannerens maskebehandler skal vises

en: Show the scanner legend
nb: Vis skannerforklaring

en: Whether to show the scanner legend in the tag scanner
nb: Om forklaringstekst skal vises i taggskanneren

en: Show the scanner window on startup
nb: Vis skannervindu ved oppstart

en: The scan mode
nb: Skannemodus

en: Which type of scan to show in the scanner
nb: Hvilken type skanning som skal vises i skanneren

en: Split Ogg title fields
nb: Del opp Ogg-tittelfelt

en: Split Ogg artist fields
nb: Del opp Ogg-artistfelt

en: Split Ogg album fields
nb: Del opp Ogg-albumfelt

en: Split Ogg genre fields
nb: Del opp Ogg-sjangerfelt

en: Split Ogg comment fields
nb: Del opp Ogg-kommentarfelt

en: Split Ogg composer fields
nb: Del opp Ogg-komponistfelt

en: Split Ogg original artist fields
nb: Del opp Ogg-felt for opprinnelig artist

en: Page to show in the preferences dialog
nb: Side som skal vises i oppsettsdialog

en: The page in the notebook of the preferences dialog
nb: Hvilken side i oppsettsdialogens notisbok som skal vises

en: Open in EasyTAG
nb: Åpne i EasyTAG

en: Open the selected directory in EasyTAG
nb: Åpne valgt mappe i EasyTAG

en: Open the selected files in EasyTAG
nb: Åpne valgte filer i EasyTAG

en: View and edit tags in audio files
nb: Vis og rediger tagger i lydfiler

en: Print the version and exit
nb: Skriv ut versjonsnummer og avslutt

note: Starting messages
en: Starting EasyTAG version %s…
nb: Starter EasyTAG versjon %s …

en: Variable EASYTAGLANG defined, setting locale ‘%s’
nb: Variabelen «EASYTAGLANG» er definert. Velger «%s» som region

en: Setting locale: ‘%s’
nb: Velger region «%s»

en: System locale is ‘%s’, using ‘%s’
nb: Gjeldende region er «%s». Bruker «%s»

en: Unable to create setting directories
nb: Klarte ikke å opprette oppsettsmapper

en: Website: %s
nb: Nettside: %s

en: - Tag and rename audio files
nb: - Gi tagger og nytt navn til lydfiler

en: Error while querying information for file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under etterspørsel av informasjon om filen «%s». %s

en: Cannot open path ‘%s’
nb: Klarte ikke å åpne stien «%s»

en: Do you really want to delete the file ‘%s’?
nb: Er du sikker på at du vil slette filen «%s»?

en: Repeat action for the remaining files
nb: Gjenta handling for filene som gjenstår

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete File
nb: Slett fil

en: File ‘%s’ deleted
nb: filen «%s» er slettet

en: Cannot delete file ‘%s’
nb: Klarte ikke å slette filen «%s»

en: Some files were not deleted
nb: Enkelte filer ble ikke slettet

en: All files have been deleted
nb: Alle filer er slettet

en: All tags have been removed
nb: Alle tagger er fjernet

en: Failed to launch program ‘%s’
nb: Klarte ikke å starte programmet «%s»

en: Could not convert filename ‘%s’ to system filename encoding
nb: Klarte ikke å konvertere filnavnet «%s» til systemets filnavn-tegnkoding

en: Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING.
nb: Prøv å definere miljøvariabelen G_FILENAME_ENCODING.

en: Filename translation
nb: Filnavn-oversettelse

note: And refresh the number of files in this directory
en: One file | %u files
nb[0]: Én fil
nb[1]: %u filer

en: File: ‘%s’
nb: Fil: «%s»

note: Quit EasyTAG.
en: Normal exit
nb: Normal avslutning

en: Some files have been modified but not saved
nb: Noen filer er markert for endringer, men endringene er ikke lagret

en: _Discard
nb: _Forkast

en: _Save
nb: _Lagre

en: Quit
nb: Avslutt

en: Do you want to save them before quitting?
nb: Vil du lagre dem før du avslutter?

en: New default directory selected for browser
nb: Ny standardmappe for filutforsker er valgt

en: Do you want to save them before changing directory?
nb: VIl du lagre dem før du bytter mappe?

en: Confirm Directory Change
nb: Bekreft hopp til annen mappe

en: All albums
nb: Alle album

en: Select File
nb: Velg fil

en: Select Directory
nb: Velg mappe

en: Rename the directory ‘%s’ to:
nb: Endre navn på mappen «%s» til:

en: You must type a directory name
nb: Du må skrive inn et mappenavn

en: Directory Name Error
nb: Feil i mappenavn

en: Could not convert ‘%s’ into filename encoding
nb: Klarte ikke å konvertere «%s» til filnavn-koding

en: Please use another name.
nb: Bruk et annet navn.

en: The directory name ‘%s’ already exists.
nb: Mappenavnet «%s» finnes allerede.

en: Rename File Error
nb: Feil ved navneendring av fil

en: Rename Directory Error
nb: Feil ved navneendring av mappe

en: Directory renamed
nb: Mappe har fått nytt navn

en: Executed command ‘%s’
nb: Kjørt kommando «%s»

en: Album: ‘%s’, artist: ‘%s’, length: ‘%s’, year: ‘%s’, genre: ‘%s’, disc ID: ‘%s’
nb: Album: «%s», artist: «%s», varighet: «%s», år: «%s», sjanger: «%s», ID: «%s»

en: Resolving host '%s'…
nb: Slår opp vertsnavnet «%s» …

en: Cannot create a new socket ‘%s’
nb: Klarte ikke å lage sokkel «%s»

en: Cannot set options on the newly-created socket
nb: Klarte ikke å foreta valg på sokkelen som nettopp ble satt opp

note: Open connection to the server.
en: Connecting to host ‘%s’, port ‘%d’…
nb: Kobler til vert «%s», port %d …

en: Cannot connect to host ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å koble til vert «%s». %s

en: Cannot resolve host ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å slå opp vertsnavn «%s». %s

en: Connected to host ‘%s’
nb: Koblet til vert «%s»

en: Error while writing CDDB results to file ‘%s’
nb: Det oppstod en feil under lagring av resultater fra CDDB i filen «%s»

en: Receiving data (%s)…
nb: Mottar data (%s) …

en: Error when reading CDDB response ‘%s’
nb: Det oppstod en feil under lesing av CDDB-respons «%s»

en: Cannot create file ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å opprette filen «%s». %s

note: g_print("Request Cddb_Get_Album_Tracks_List : '%s'\n", cddb_in); Send the request g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Freedb : '%s'\n", cddb_in); g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Gnudb : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request…
nb: Sender forespørsel …

en: Cannot send the request ‘%s’
nb: Klarte ikke å sende forespørsel «%s»

note: Read the answer * Read the answer
en: Receiving data…
nb: Mottar data …

en: The server returned a bad response
nb: Tjeneren sendte en negativ responskode

en: The server returned a bad response ‘%s’
nb: Tjeneren sendte en negativ responskode «%s»

note: Load the track list of the album
en: Loading album track list…
nb: Laster inn albumets sporliste …

en: Sorry, the web-based search is currently not available
nb: Nettbasert søk er ikke tilgjengelig for øyeblikket

en: Found one matching album | Found %u matching albums
nb[0]: Fant ett album som samsvarer
nb[1]: Fant %u album som samsvarer

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)…
nb: Mottar data om side %d (album %d/%d) …

en: Receiving data of page %d…
nb: Mottar data om side %d …

en: More results to load…
nb: Flere resultater å laste inn …

en: The number of CDDB results does not match the number of selected files
nb: Antallet i CDDB-resultatene samsvarer ikke med antall valgte filer

en: Write Tag from CDDB
nb: Skriv tagg fra CDDB

en: Ready to search
nb: Klar til å søke

en: Cannot open file ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å åpne «%s». %s

en: No file selected
nb: Ingen fil er valgt

note: The CD redbook standard defines the maximum number of tracks as 99, any queries with more than 99 tracks will never return a result.
en: More than 99 files selected. Cannot send request
nb: Du har valgt flere enn 99 filer. Forespørselen kan ikke sendes

en: One file selected | %u files selected
nb[0]: Én fil valgt
nb[1]: %u filer valgt

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_From_Selected_Files : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request (disc ID: %s, #tracks: %u, Disc length: %u)…
nb: Sender forespørsel (plate-id: %s, #spor: %u, platelengde: %u) …

en: DiscID ‘%s’ gave one matching album | DiscID ‘%s’ gave %u matching albums
nb[0]: Plate-ID «%s» samsvarte med ett album
nb[1]: Plate-ID «%s» samsvarte med %u album

en: Arabic (IBM-864)
nb: Arabisk (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
nb: Arabisk (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
nb: Arabisk (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
nb: Baltisk (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
nb: Baltisk (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
nb: Baltisk (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
nb: Keltisk (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
nb: Sentraleuropeisk (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
nb: Sentraleuropeisk (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
nb: Sentraleuropeisk (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
nb: Kinesisk, forenklet (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
nb: Kinesisk, forenklet (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
nb: Kinesisk, tradisjonell (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
nb: Kinesisk, tradisjonell (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
nb: Kyrillisk (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
nb: Kyrillisk (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
nb: Kyrillisk (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
nb: Kyrillisk (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
nb: Kyrillisk (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
nb: Kyrillisk/russisk (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
nb: Kyrillisk/ukrainsk (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
nb: Engelsk (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
nb: Gresk (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
nb: Gresk (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
nb: Hebraisk (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
nb: Hebraisk (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
nb: Japansk (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
nb: Japansk (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
nb: Japansk (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
nb: Koreansk (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
nb: Nordisk (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
nb: Sør-europeisk (ISO-8859-3)

en: Turkish (IBM-857)
nb: Tyrkisk (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
nb: Tyrkisk (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
nb: Tyrkisk (Windows-1254)

note: {N_("Unicode (UTF-16BE)"),                "UTF-16BE"      }, {N_("Unicode (UTF-16LE)"),                "UTF-16LE"      }, {N_("Unicode (UTF-32BE)"),                "UTF-32BE"      }, {N_("Unicode (UTF-32LE)"),                "UTF-32LE"      },
en: Vietnamese (VISCII)
nb: Vietnamesisk (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
nb: Vietnamesisk (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
nb: Visuelt hebraisk (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
nb: Vestlig (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
nb: Vestlig (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
nb: Vestlig (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
nb: Vestlig (Windows-1252)

en: The filename ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
nb: Klarte ikke å konvertere filnavnet «%s» til UTF-8. %s

en: Invalid UTF-8
nb: Ugyldig UTF-8

en: The UTF-8 string ‘%s’ could not be converted into filename encoding: %s
nb: Klarte ikke å konvertere UTF-8-strengen «%s» til filnavn-koding. %s

en: The string ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
nb: Klarte ikke å konverter strengen «%s» til UTF-8. %s

en: A file was changed by an external program | %d files were changed by an external program
nb[0]: En fil er endret av et eksternt program
nb[1]: %d filer er endret av et eksternt program

en: Do you want to continue saving the file?
nb: Er du sikker på at du vil lagre filen?

en: Saving files was stopped
nb: Fillagring ble stoppet

en: All files have been saved
nb: Alle filer er lagret

en: Do you want to write the tag of file ‘%s’?
nb: Er du sikker på at du vil lagre tagg for filen «%s»?

en: Confirm Tag Writing
nb: Bekreft taggskriving

note: Directories and filename changed
en: Rename File and Directory
nb: Gi nytt navn til fil og mappe

en: File and directory rename confirmation required
nb: Navneendring av fil- og mappenavn må bekreftes

en: Do you want to rename the file and directory ‘%s’ to ‘%s’?
nb: Er du sikker på at du vil endre navn på filen og mappen «%s» til «%s»?

en: Directory rename confirmation required
nb: Navneendring av mappe må bekreftes

en: Do you want to rename the directory ‘%s’ to ‘%s’?
nb: Er du sikker på at du vil gi mappen «%s» det nye navnet «%s»?

en: File rename confirmation required
nb: Navneendring av fil må bekreftes

en: Do you want to rename the file ‘%s’ to ‘%s’?
nb: Er du sikker på at du vil endre navnet på filen «%s» til «%s»?

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’
nb: Klarte ikke å gi filen «%s» det nye navnet «%s»

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å gi filen «%s» det nye navnet «%s». %s

en: File(s) not renamed
nb: Filnavn(et/ene) ble ikke endret

en: Writing tag of ‘%s’
nb: Lagrer tagg i «%s»

en: Wrote tag of ‘%s’
nb: Tagg er lagret for «%s»

en: Cannot write tag in file ‘%s’
nb: Klarte ikke å skrive tagg til filen «%s»

en: Tag Write Error
nb: Feil ved skriving av tagg

en: Cannot read directory ‘%s’
nb: Klarte ikke å lese mappen «%s»

en: Directory Read Error
nb: Feil ved lesing av mappe

note: Read the directory recursively
en: Search in progress…
nb: Søker …

en: Found one file in this directory and subdirectories | Found %u files in this directory and subdirectories
nb[0]: Fant én fil i denne mappen inkl. undermapper
nb[1]: Fant %u filer i denne mappen inkl. undermapper

en: Found one file in this directory | Found %u files in this directory
nb[0]: Fant én fil i denne mappen
nb[1]: Fant %u filer i denne mappen

en: No file found in this directory and subdirectories
nb: Fant ingen filer i denne mappen, og heller ikke i undermapper

en: No file found in this directory
nb: Fant ingen filer i denne mappen

en: Error opening directory ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under åpning av «%s». %s

en: Searching for audio files…
nb: Søker etter lydfiler …

en: Searching
nb: Søker

en: _Stop
nb: _Stopp

en: File not found
nb: Fant ikke filen

en: Cannot query file information ‘%s’
nb: Klarte ikke å spørre etter filinformasjon «%s»

en: Read-only file
nb: Skrivebeskyttet fil

en: Error reading ID3 tag from file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av ID3-tagg fra filen «%s». %s

en: Error reading tag from Ogg file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagg fra ogg-filen «%s». %s

en: Error reading tag from FLAC file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagg fra FLAC-filen «%s». %s

en: Error reading APE tag from file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagg fra APE-filen «%s». %s

en: Error reading tag from MP4 file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagg fra MP4-filen «%s». %s

en: Error reading tag from WavPack file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagg fra WavPack-filen «%s». %s

en: Error reading tag from Opus file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagg fra Opus-filen «%s». %s

en: The year value ‘%s’ seems to be invalid in file ‘%s’. The information will be lost when saving
nb: År-verdien «%s» i filen «%s» ser ut til å være ugyldig. Denne informasjonen går tapt når du lagrer

en: Automatic corrections applied for file ‘%s’
nb: filen «%s» ble automatisk korrigert.

en: Error reading file ‘%s’
nb: Det oppstod en feil under lesing av «%s»

en: Insert a blank line
nb: Sett inn en tom linje

en: Delete this line
nb: Slett denne linja

en: Move this line up
nb: Flytt denne linja opp

en: Move this line down
nb: Flytt denne linja opp

en: You must type a program name
nb: Du må skrive inn et programnavn

en: Program Name Error
nb: Feil i programnavn

en: JPEG image
nb: JPEG-bilde

en: PNG image
nb: PNG-bilde

en: GIF image
nb: GIF-bilde

en: Unknown image
nb: Ukjent bilde

en: 32×32 pixel PNG file icon
nb: PNG-filikon av 32x32 piksler

en: Other file icon
nb: Annet filikon

en: Cover (front)
nb: Omslag (framside)

en: Cover (back)
nb: Omslag (bakside)

en: Leaflet page
nb: Leaflet-side

en: Media (such as label side of CD)
nb: Medium (f.eks. etikettsiden av en CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
nb: Hovedartist/hovedutøver/solist

en: Artist/performer
nb: Artist/utøver

en: Conductor
nb: Dirigent

en: Band/Orchestra
nb: Band/Orkester

en: Lyricist/text writer
nb: Lyriker/tekstforfatter

en: Recording location
nb: Opptakssted

en: During recording
nb: Under opptak

en: During performance
nb: Under fremføring

en: Movie/video screen capture
nb: Film/video med skjermopptak

en: A bright colored fish
nb: En lysfarget fisk

en: Illustration
nb: Illustrasjon

en: Band/Artist logotype
nb: Band-/artist-logotype

en: Publisher/studio logotype
nb: Utgiver/studio-logotype

en: Unknown image type
nb: Ukjent bildetype

en: pixels
nb: piksler

en: Cannot write playlist file ‘%s’
nb: Klarte ikke å lagre spilleliste-filen «%s»

en: Playlist File Error
nb: Feil med spillelistefil

en: Wrote playlist file ‘%s’
nb: Spillelistefil «%s» er lagret

en: Invalid scanner mask
nb: Ugyldig skannermaske

en: The selected default path is invalid
nb: Valgt standardsti er ugyldig

en: Path: ‘%s’
    Error: %s
nb: Sti: «%s»
    Feil: %s

en: Invalid Path Error
nb: Ugyldig sti-feil

en: Cannot calculate CRC value of file ‘%s’
nb: Klarte ikke å regne ut CRC-verdi av «%s»

en: Tag successfully scanned
nb: Taggen ble skannet

en: Tag successfully scanned ‘%s’
nb: Taggen «%s» ble skannet

en: The extension ‘%s’ was not found in filename ‘%s’
nb: Fant ikke utvidelsen «%s» i filnavnet «%s»

en: Cannot find separator ‘%s’ within ‘%s’
nb: Fant ikke skilletegnet «%s» i «%s»

en: Could not convert filename ‘%s’ into system filename encoding
nb: Klarte ikke å konvertere filnavnet «%s» til systemets filnavn-tegnkoding

en: New filename successfully scanned
nb: Det nye filnavnet er skannet

en: New filename successfully scanned ‘%s’
nb: Det nye filnavnet «%s» er skannet

en: Error while processing fields ‘%s’
nb: Det oppstod en feil under behandling av felt «%s»

note: 'Scan selected files' button
en: Scan Files
nb: Skann filer

en: Scan selected files
nb: Søk gjennom valgte filer

en: All tags have been scanned
nb: Alle tagger er blitt gjennomsøkt

en: Found one file | Found %d files
nb[0]: Fant én fil
nb[1]: Fant %d filer

en: Ready to search…
nb: Klar til å søke …

en: Cannot write list to file ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å lagre liste i filen «%s». %s

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Fill Tag’ masks…
nb: Laster inn standard «Fyll ut tagg»-masker …

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Rename File’ masks…
nb: Laster inn standard «Gi nytt navn til fil»-masker …

en: Ready to start
nb: Klar til å begynne

en: Selected files tagged with title ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som tittel

en: Removed title from selected files
nb: Fjernet tittel fra valgte filer

en: Selected files tagged with artist ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som artist

en: Removed artist from selected files
nb: Fjernet artist fra valgte filer

en: Selected files tagged with album artist ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som albumartist

en: Removed album artist from selected files
nb: Fjernet albumartist fra valgte filer

en: Selected files tagged with album ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som album

en: Removed album name from selected files
nb: Fjernet albumnavn fra valgte filer

en: Selected files tagged with disc number ‘%s/%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s/%s» som platenummer

en: Selected files tagged with disc number like ‘xx’
nb: Valgte filer er tagget med platenummer som «xx»

en: Removed disc number from selected files
nb: Fjernet platenummer fra valgte filer

en: Selected files tagged with year ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med år «%s»

en: Removed year from selected files
nb: Fjernet år fra valgte filer

en: Selected files tagged with track like ‘xx/%s’
nb: Valgte filer er tagget med spornummer i form av «xx/%s»

en: Selected files tagged with track like ‘xx’
nb: Valgte filer er tagget med spornummer som «xx»

en: Removed track number from selected files
nb: Fjernet spornummer fra valgte filer

note: msg = g_strdup_printf(_("All %d tracks numbered sequentially."), ETCore->ETFileSelectionList_Length);
en: Selected tracks numbered sequentially
nb: Valgte spor er nummerert i rekkefølge

en: Selected files tagged with genre ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som sjanger

en: Removed genre from selected files
nb: Fjernet sjanger fra valgte filer

en: Selected files tagged with comment ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som kommentar

en: Removed comment from selected files
nb: Fjernet kommentarer fra valgte filer

en: Selected files tagged with composer ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som komponist

en: Removed composer from selected files
nb: Fjernet komponist fra valgte filer

en: Selected files tagged with original artist ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som opprinnelig artist

en: Removed original artist from selected files
nb: Fjernet opprinnelig artist fra valgte filer

en: Selected files tagged with copyright ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som opphavsrettsmerknad

en: Removed copyright from selected files
nb: Fjernet opphavsrettsinfo fra valgte filer

en: Selected files tagged with URL ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som nettadresse

en: Removed URL from selected files
nb: Fjernet nettadresse fra valgte filer

en: Selected files tagged with encoder name ‘%s’
nb: Valgte filer er tagget med «%s» som kodeprogram

en: Removed encoder name from selected files
nb: Fjernet kodeprogram-felt fra valgte filer

en: Selected files tagged with images
nb: Valgte filer er tagget med bilder

en: Removed images from selected files
nb: Fjernet bilder fra valgte filer

note: Menu items
en: Tag selected files with this field
nb: Tagg valgte filer med dette feltet

en: All uppercase
nb: Bare store bokstaver

en: All lowercase
nb: Bare små bokstaver

en: First letter uppercase
nb: Stor forbokstav

en: First letter uppercase of each word
nb: Stor forbokstav i hvert ord

en: Insert space before uppercase letter
nb: Sett inn mellomrom før stor bokstav

en: Remove duplicate spaces or underscores
nb: Fjern doble mellomrom eller understreker

en: Remove all text
nb: Fjern all tekst

en: Error parsing image data ‘%s’
nb: Feil ved tolkning av bildedata «%s»

en: Cannot display the image because not enough data has been read to determine how to create the image buffer
nb: Klarte ikke å vise bildet. Programmet må lese ytterligere data for å vite hvordan bilde-mellomlager skal opprettes

en: Cannot display the image
nb: Klarte ikke å vise bildet

en: Not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
nb: Det har ikke blitt lest nok data til å kunne avgjøre hvordan bilde-mellomlageret skal opprettes.

en: Load Image File
nb: Last inn bildefil

en: Image file not loaded ‘%s’
nb: Bildefila «%s» ble ikke lastet inn

en: Cannot open file ‘%s’
nb: Klarte ikke å åpne filen «%s»

en: Image File Error
nb: Feil med bildefil

en: Image file loaded
nb: Bildefil er lastet inn

en: Add Images
nb: Legg til bilder

en: All Files
nb: Alle filer

en: PNG and JPEG
nb: PNG og JPEG

en: Image Properties %d/%d
nb: Bildeegenskaper %d/%d

en: Save Image %d/%d
nb: Lagre bilde %d/%d

en: Image file not saved ‘%s’
nb: Bildefila «%s» ble ikke lagret

en: Tag selected files with this genre
nb: Tagg valgte filer med denne sjangeren

en: ID3 Tag
nb: ID3-tagg

en: Ogg Vorbis Tag
nb: Ogg Vorbis-tagg

en: FLAC Vorbis Tag
nb: FLAC Vorbis-tagg

en: APE Tag
nb: APE-tagg

en: MP4/M4A/AAC Tag
nb: MP4-/M4A-/AAC-tagg

en: Wavpack Tag
nb: Wavpack-tagg

en: Opus Tag
nb: Opus-tagg

en: Images (%u)
nb: Bilder (%u)

en: Error while opening file: %s
nb: Det oppstod en feil under åpning av «%s»

en: Failed to write APE tag
nb: Klarte ikke å lagre APE-tagg

en: Error opening FLAC file
nb: Det oppstod en feil under åpning av FLAC-fil

en: FLAC File
nb: FLAC-fil

note: Mode mpeg4ip library seems to always return -1
en: Channels:
nb: Kanaler:

en: Error while opening file ‘%s’ as FLAC: %s
nb: Det oppstod en feil under åpning av «%s» som FLAC. %s

en: Failed to write comments to file ‘%s’: %s
nb: Klarte ikke å lagre kommentarer i «%s». %s

en: Corrupted file
nb: Korrupt fil

en: Removed tag of ‘%s’
nb: Fjernet tagg fra «%s»

en: Error while removing ID3v1 tag of ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under fjerning av ID3v1-tagg fra «%s». %s

en: Error while removing ID3v2 tag of ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under fjerning av ID3v2-tagg fra «%s». %s

en: Error while updating ID3v2 tag of ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under oppdatering av ID3v2-tagg for «%s». %s

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is buggy
nb: Du har prøvd å lagre denne taggen i Unicode-format, men versjonen du bruker av id3lib inneholder feil

en: If you reload this file, some characters in the tag may not be displayed correctly. Please, apply the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff to id3lib, which is available in the EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only once.
    
    File: %s
nb: Hvis du laster inn denne filen på nytt, kan det hende at enkelte tegn i taggen ikke vises korrekt. Bruk programfikset src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff på id3lib, som er tilgjengelig i EasyTAGs pakkekilder.
    Denne meldinga vises bare én gang.
    
    Fil: %s

en: Buggy id3lib
nb: id3lib inneholder feil

en: Error while updating ID3v1 tag of ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under oppdatering av ID3v1-tagg for «%s». %s

en: No error reported
nb: Ingen feil er rapportert

en: No available memory
nb: Intet minne tilgjengelig

en: No data to parse
nb: Ingen data å lese

en: Improperly formatted data
nb: Feilformaterte data

en: No buffer to write to
nb: Intet mellomlager å skrive til

en: Buffer is too small
nb: Mellomlageret er for lite

en: Invalid frame ID
nb: Ugyldig ramme-ID

en: Requested field not found
nb: Fant ikke etterspurt felt

en: Unknown field type
nb: Ukjent felttype

en: Tag is already attached to a file
nb: Taggen er allerede festet til en fil

en: Invalid tag version
nb: Ugyldig taggversjon

en: No file to parse
nb: Ingen fil å lese

en: Attempting to write to a read-only file
nb: Prøver å skrive til en skrivebeskyttet fil

en: Error in compression/uncompression
nb: Feil under komprimering/utpakking

en: Unknown error message
nb: Ukjent feilmelding

en: Error while creating temporary file
nb: Det oppstod en feil under opprettelse av midlertidig fil

en: Error reading tags from file
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagger fra fil

en: Error opening Monkey’s Audio file
nb: Det oppstod en feil under åpning av en Monkey's Audio-fil

note: Mode changed to profile name
en: Profile:
nb: Profil:

en: MP4 format invalid
nb: Ugyldig MP4-format

en: Error reading properties from file
nb: Det oppstod en feil under lesing av egenskaper for fil

en: MP4/AAC File
nb: MP4-/AAC-fil

en: Error while opening file ‘%s’: %s
nb: Det oppstod en feil under åpning av «%s». %s

en: Error reading tags from file ‘%s’
nb: Det oppstod en feil under lesing av tagger fra filen «%s»

en: Joint stereo
nb: Kombinert stereo

en: Dual channel
nb: Dobbeltkanal

en: Single channel
nb: Én kanal

en: MP3 File
nb: MP3-fil

en: MP2 File
nb: MP2-fil

en: Error opening Musepack file
nb: Det oppstod en feil under åpning av Musepack-fil

en: MusePack File
nb: MusePack-file

en: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly
nb: Valgt bitstrøm finnes ikke, eller filen er lastet inn på feil måte

en: Read from media returned an error
nb: Det oppstod en feil under lesing fra medier

en: Bitstream is not Vorbis data
nb: Bitstrøm er ikke Vorbis-data

en: Vorbis version mismatch
nb: Vorbis-versjoner samsvarer ikke

en: Invalid Vorbis bitstream header
nb: Ugyldig Vorbis-bitstrøm-hode

en: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption
nb: Intern logisk feil. Dette tyder ofte på en programfeil eller ødelagt haug/stabel

en: Failed to open file as Vorbis: %s
nb: Klarte ikke å åpne filen «%s» som Vorbis

en: Ogg Vorbis File
nb: Ogg Vorbis-fil

en: Speex File
nb: Speex-fil

en: Opus File
nb: Opus-fil

en: Wavpack File
nb: Wavpack-fil
