easytag - en to pl translation catalogue (993 entries)

en: Edit audio file metadata
pl: Modyfikowanie metadanych plików dźwiękowych

en: View and edit tags for MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio and WavPack files.
pl: Wyświetlanie i modyfikowanie etykiet plików MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey’s Audio i WavPack.

en: Look up albums in online databases, bulk edit tags, create playlists and rename a collection of files.
pl: Wyszukiwanie albumów w sieciowych bazach danych, masowe modyfikowanie etykiet, tworzenie list odtwarzania i zmienianie nazw zbiorów plików.

en: A simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux and Windows.
pl: Prosty i łatwy w użyciu interfejs GTK+ ułatwia modyfikowanie etykiet w systemach GNU/Linux i Windows.

en: Audio File Metadata Editor
pl: Edytor metadanych plików dźwiękowych

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mp3;tag;audio;music;
pl: mp3;etykieta;znacznik;tag;tagowanie;dźwięk;audio;muzyka;

en: Open with EasyTAG
pl: Otwórz za pomocą programu EasyTAG

en: Open directories and audio files with EasyTAG using the context menu
pl: Otwieranie katalogów i plików dźwiękowych w programie EasyTAG za pomocą menu kontekstowego

en: Choose a directory to show in the browser
pl: Wybór katalogu do wyświetlenia w przeglądarce

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Select a directory to browse
pl: Wybór katalogu do przeglądania

en: No files
pl: Brak plików

en: Artist
pl: Wykonawca

en: # Albums
pl: # Albumy

en: # Files
pl: # Pliki

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Title
pl: Tytuł

en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Year
pl: Rok

en: Disc
pl: Płyta

en: Track
pl: Ścieżka

en: Genre
pl: Gatunek

en: Comment
pl: Komentarz

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Original Artist
pl: Pierwotny wykonawca

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: URL
pl: Adres URL

en: Encoded By
pl: Koder

en: Browse Directory With
pl: Przeglądaj katalog za pomocą

en: Run Program
pl: Uruchom program

en: Enter the program to run; it will receive the current directory as a parameter
pl: Proszę podać program do uruchomienia, otrzyma on bieżący katalog jako parametr

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Execute
pl: _Wykonaj

en: Open Files With
pl: Otwórz pliki za pomocą

en: Enter the program to run; it will receive the current files as a parameter
pl: Proszę podać program do uruchomienia, otrzyma on bieżące pliki jako parametr

note: Only directories changed
en: Rename Directory
pl: Zmień nazwę katalogu

note: Translators: Used when renaming a directory to a literal name (entered in a text field) rather than using a name generated from a mask.
en: Literal name:
pl: Dosłowna nazwa:

en: Use mask:
pl: Maska:

en: Whether to use a mask when renaming directories
pl: Czy używać maski podczas zmieniania nazw katalogów

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields
pl: Proszę wybrać lub wprowadzić maskę za pomocą kodów (proszę zobaczyć „Legendę”), aby zmienić nazwę katalogu z pól etykiet

en: Rename directory preview
pl: Podgląd zmiany nazwy katalogu

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: CDDB Search
pl: Wyszukiwanie w CDDB

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Enter the words to search (separated by a space or ‘+’)
pl: Proszę podać wyszukiwane wyrazy (oddzielone spacją lub „+”)

en: _Search
pl: _Znajdź

en: Search Using Selected _Files
pl: Z_najdź za pomocą zaznaczonych plików

en: Generate the CDDB disc ID using the selected files (the order is important)
pl: Tworzy identyfikator płyty CDDB za pomocą zaznaczonych plików (kolejność jest ważna)

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop the search
pl: Zatrzymuje wyszukiwanie

en: Manual Search Options
pl: Opcje ręcznego wyszukiwania

note: Translators: header for CDDB fields to use when searching
en: Search Fields
pl: Pola wyszukiwania

en: Track Name
pl: Nazwa ścieżki

en: Other
pl: Inne

en: Categories
pl: Kategorie

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Misc.
pl: Różne

en: Soundtrack
pl: Ścieżka filmowa

en: Results
pl: Wyniki

en: Artist / Album
pl: Wykonawca/album

en: Category
pl: Kategoria

en: Select lines from which tags will be applied to your files list. All lines will be processed if no line is selected.\nYou can also reorder lines in this list before using the ‘apply’ button
pl: Należy zaznaczyć wiersze, których etykiety mają zostać zastosowane na liście plików. Wszystkie wiersze zostaną przetworzone, jeśli żadnego nie zaznaczono.\nMożna zmienić kolejność wierszy na tej liście przed użyciem przycisku „Zastosuj”

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Select all lines
pl: Zaznacz wszystkie wiersze

en: Invert line selection
pl: Odwróć zaznaczenie wierszy

en: Unselect all lines
pl: Odznacz wszystkie wiersze

en: Fill Tags
pl: Wypełnianie etykiet

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: Number of Tracks
pl: Liczba ścieżek

en: Run the current scanner for each file
pl: Wykonanie bieżącego skanera dla każdego pliku

en: Whether to run the tag scanner, with the current settings, on the CDDB results
pl: Czy wykonać skaner etykiet za pomocą bieżących ustawień na wynikach CDDB

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
pl: Dopasowanie wierszy według algorytmu Levenshteina

en: Whether to use the DLM algorithm to match CDDB results to files
pl: Czy używać algorytmu DLM do dopasowywania wyników CDDB do plików

note: The window
en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: Load the selected lines or all lines (if no lines are selected)
pl: Wczytywanie wybranych wierszy lub wszystkich wierszy (jeśli żadnego nie zaznaczono)

note: Default values are MPEG data.
en: File
pl: Plik

note: Nothing to display Version changed to encoder version Encoder version
en: Encoder:
pl: Koder:

en: Bitrate:
pl: Gęstość bitowa:

en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

note: Mode
en: Mode:
pl: Tryb:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Duration:
pl: Czas trwania:

en: Image Type
pl: Typ obrazu

en: Description
pl: Opis

en: _Accept
pl: _Zaakceptuj

en: Log
pl: Dziennik

en: Load Filenames From a Text File
pl: Wczytaj nazwy plików z pliku tekstowego

en: File:
pl: Plik:

en: Choose a Text File
pl: Wybór pliku tekstowego

en: _Load
pl: W_czytaj

en: Content of Text File
pl: Zawartość pliku tekstowego

en: Insert a blank line before the selected line
pl: Wstaw pusty wiersz przed wybranym wierszem

en: Delete the selected line
pl: Usuń zaznaczony wiersz

en: Delete all blank lines
pl: Usuń wszystkie puste wiersze

en: Move the selected line up
pl: Przesuń zaznaczony wiersz do góry

en: Move the selected line down
pl: Przesuń zaznaczony wiersz w dół

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: List of Files
pl: Lista plików

en: Selected line:
pl: Wybrany wiersz:

en: Whether to run the currently selected scanner on filenames loaded from a text file
pl: Czy wykonać bieżący skaner na plikach wczytanych z pliku tekstowego

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About
pl: _O programie

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _File
pl: _Plik

en: Open Files With…
pl: Otwórz pliki za pomocą…

en: Run Audio Player
pl: Uruchom odtwarzacz dźwięku

en: Invert File Selection
pl: Odwróć zaznaczenie plików

en: Delete Files
pl: Usuń pliki

en: Undo for File
pl: Cofnij dla pliku

en: Redo for File
pl: Ponów dla pliku

en: _Save Files
pl: Zapi_sz pliki

en: _Force Save Files
pl: _Wymuś zapisanie plików

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Find…
pl: Z_najdź…

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Unselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: _Remove Tags
pl: _Usuń etykiety

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _View
pl: _Widok

en: Show Scanner
pl: Wyświetlanie skanera

en: Scanner Mode
pl: Tryb skanera

en: Rename Files and Directories
pl: Zmiana nazw plików i katalogów

en: Process Fields
pl: Przetwarzanie pól

en: Directory Tree
pl: Drzewo katalogów

en: Artists and Albums
pl: Wykonawcy i albumy

en: Sort List by Tag
pl: Uporządkuj listę według etykiet

en: Ascending by track number
pl: Rosnąco według numeru ścieżki

en: Descending by track number
pl: Malejąco według numeru ścieżki

en: Ascending by title
pl: Rosnąco według tytułu

en: Descending by title
pl: Malejąco według tytułu

en: Ascending by artist
pl: Rosnąco według wykonawcy

en: Descending by artist
pl: Malejąco według wykonawcy

en: Ascending by album artist
pl: Rosnąco według wykonawcy albumu

en: Descending by album artist
pl: Malejąco według wykonawcy albumu

en: Ascending by album
pl: Rosnąco według albumu

en: Descending by album
pl: Malejąco według albumu

en: Ascending by year
pl: Rosnąco według roku

en: Descending by year
pl: Malejąco według roku

en: Ascending by genre
pl: Rosnąco według gatunku

en: Descending by genre
pl: Malejąco według gatunku

en: Ascending by comment
pl: Rosnąco według komentarza

en: Descending by comment
pl: Malejąco według komentarza

en: Ascending by composer
pl: Rosnąco według kompozytora

en: Descending by composer
pl: Malejąco według kompozytora

en: Ascending by original artist
pl: Rosnąco według pierwotnego wykonawcy

en: Descending by original artist
pl: Malejąco według pierwotnego wykonawcy

en: Ascending by copyright
pl: Rosnąco według praw autorskich

en: Descending by copyright
pl: Malejąco według praw autorskich

en: Ascending by URL
pl: Rosnąco według adresów URL

en: Descending by URL
pl: Malejąco według adresów URL

en: Ascending by encoder name
pl: Rosnąco według nazwiska kodującego

en: Descending by encoder name
pl: Malejąco według nazwiska kodującego

en: Sort List by Property
pl: Uporządkuj listę według właściwości

en: Ascending by filename
pl: Rosnąco według nazw plików

en: Descending by filename
pl: Malejąco według nazw plików

en: Ascending by creation date
pl: Rosnąco według daty utworzenia

en: Descending by creation date
pl: Malejąco według daty utworzenia

en: Ascending by file type
pl: Rosnąco według typu pliku

en: Descending by file type
pl: Malejąco według typu pliku

en: Ascending by file size
pl: Rosnąco według rozmiaru pliku

en: Descending by file size
pl: Malejąco według rozmiaru pliku

en: Ascending by duration
pl: Rosnąco według czasu trwania

en: Descending by duration
pl: Malejąco według czasu trwania

en: Ascending by bit rate
pl: Rosnąco według gęstości bitowej

en: Descending by bit rate
pl: Malejąco według gęstości bitowej

en: Ascending by sample rate
pl: Rosnąco według częstotliwości próbkowania

en: Descending by sample rate
pl: Malejąco według częstotliwości próbkowania

en: Collapse Tree
pl: Zwiń drzewo

en: Reload Tree
pl: Ponownie wczytaj drzewo

en: Reload Directory
pl: Ponownie wczytaj katalog

en: Show Hidden Directories
pl: Wyświetlanie ukrytych katalogów

en: _Browser
pl: _Przeglądarka

en: Set _Current Path as Default
pl: Ustaw _bieżącą ścieżkę jako domyślną

en: Rename Directory…
pl: Zmień nazwę katalogu…

en: Browse Directory With…
pl: Przeglądaj katalog za pomocą…

en: Browse _Subdirectories
pl: Przeglądanie p_odkatalogów

en: _Miscellaneous
pl: _Różne

en: CDD_B Search…
pl: Wyszukaj pliki w CDD_B…

en: Load Filenames From a Text File…
pl: Wczytaj nazwy plików z pliku tekstowego…

en: Generate Playlist…
pl: Utwórz listę odtwarzania…

en: _Go
pl: P_rzejdź

en: _Home Directory
pl: _Katalog domowy

en: Desktop Directory
pl: Katalog pulpitu

en: Documents Directory
pl: Katalog dokumentów

en: Downloads Directory
pl: Katalog pobranych plików

en: Music Directory
pl: Katalog muzyki

en: _Parent Directory
pl: Katalog _nadrzędny

en: _Default Directory
pl: _Domyślny katalog

en: _First File
pl: P_ierwszy plik

en: Previous File
pl: Poprzedni plik

en: _Next File
pl: _Następny plik

en: _Last File
pl: _Ostatni plik

en: Home Directory
pl: Katalog domowy

en: Default Directory
pl: Domyślny katalog

en: Set Current Path as Default
pl: Ustaw bieżącą ścieżkę jako domyślną

en: Browse Subdirectories
pl: Przeglądanie podkatalogów

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: CDDB Search Files…
pl: Wyszukaj pliki w CDDB…

en: Find…
pl: Znajdź…

en: Clear Log
pl: Wyczyść dziennik

en: Generate Playlist
pl: Utworzenie listy odtwarzania

en: Use directory name
pl: Użycie nazwy katalogu

en: Options
pl: Opcje

en: Include only the selected files
pl: Dołączenie tylko zaznaczonych plików

en: Whether to use only the selected files or all files when creating playlists
pl: Czy podczas tworzenia list odtwarzania używać tylko zaznaczonych plików, czy wszystkich

en: Use full path for files in playlist
pl: Używanie bezwzględnych ścieżek do plików

en: Use relative path for files in playlist
pl: Używanie względnych ścieżek do plików

en: Create playlist in the parent directory
pl: Utworzenie listy odtwarzania w katalogu nadrzędnym

en: Whether to create the playlist in the parent directory
pl: Czy tworzyć listę odtwarzania w katalogu nadrzędnym

en: Use DOS directory separator
pl: Używanie separatora katalogu systemu DOS

en: Whether to use backslash as directory separator when generating playlists
pl: Czy używać wstecznego ukośnika jako separatora katalogów podczas tworzenia list odtwarzania

en: Content
pl: Zawartość

en: Write only list of files
pl: Zapisywanie tylko listy plików

en: Write information using filename
pl: Zapisywanie informacji za pomocą nazw plików

en: Write information using:
pl: Zapisywanie informacji za pomocą:

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Default Directory:
pl: Domyślny katalog:

en: The default path to search for music files
pl: Domyślna ścieżka do plików muzycznych

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
pl: Wczytywanie podczas uruchamiania katalogu domyślnego lub katalogu podanego jako parametr

en: Whether to load the default path (or the path passed as an argument) on application startup
pl: Czy wczytywać domyślną ścieżkę (lub ścieżkę podaną jako parametr) podczas uruchamiania programu

en: Browse subdirectories
pl: Przeglądanie podkatalogów

en: Whether to search subdirectories for audio files when reading a directory in the browser
pl: Czy przeszukiwać podkatalogi podczas wczytywania katalogu w przeglądarce

en: Expand the subdirectories of the selected directory
pl: Rozwijanie podkatalogów zaznaczonego katalogu

en: Whether to expand the subdirectories of a node in the directory browser when selecting it
pl: Czy rozwijać podkatalogi węzła w przeglądarce katalogów podczas jego wybierania

en: Search hidden directories
pl: Przeszukiwanie ukrytych katalogów

en: Whether to show hidden directories when showing a directory in the browser
pl: Czy wyświetlać ukryte katalogi podczas wyświetlania katalogu w przeglądarce

en: Sort files case-sensitively
pl: Rozróżnianie wielkości znaków podczas porządkowania

en: Whether file sorting is case-sensitive
pl: Czy wielkość znaków jest rozróżniana podczas porządkowania plików

en: Show the log
pl: Wyświetlanie dziennika

en: Whether to show the log in the main window
pl: Czy wyświetlać dziennik w głównym oknie

en: General
pl: Ogólne

en: Show audio file header summary
pl: Wyświetlanie podsumowania nagłówka pliku dźwiękowego

en: Whether to show header information, such as bit rate and duration, for audio files
pl: Czy wyświetlać informacje w nagłówku, takie jak gęstość bitowa i czas trwania

en: Display changed files in list using:
pl: Wyświetlanie zmienionych plików na liście za pomocą:

en: Red color
pl: Koloru czerwonego

en: Bold style
pl: Pogrubienia

en: Interface
pl: Interfejs

en: File Settings
pl: Ustawienia plików

en: Preserve modification time when writing files
pl: Zachowywanie czasu modyfikacji podczas zapisywania plików

en: Whether to preserve the existing modification time when editing files
pl: Czy zachowywać istniejący czas modyfikacji podczas modyfikowania plików

en: Update parent directory modification time when writing files
pl: Aktualizowanie czasu modyfikacji katalogu nadrzędnego podczas zapisywania plików

en: Whether to update the modification time on the parent directory when editing files
pl: Czy aktualizować czas modyfikacji katalogu nadrzędnego podczas modyfikowania plików

note: Translators: a section header in the Files tab of the preferences dialog.
en: Filenames
pl: Nazwy plików

en: Replace illegal characters when renaming
pl: Zamienianie niedozwolonych znaków podczas zmieniania nazw

en: Convert characters which cannot be represented in filenames on the FAT32/16 and Joliet filesystems (‘\’, ‘:’, ‘;’, ‘*’, ‘?’, ‘"’, ‘<’, ‘>’, ‘|’)
pl: Zmienia znaki, które nie mogą znajdować się w nazwach plików w systemach plików FAT32/16 i Joliet („\”, „:”, „;”, „*”, „?”, „"”, „<”, „>”, „|”)

en: Convert filename extension to:
pl: Zmienianie rozszerzeń plików na:

en: Lower Case
pl: Małe litery

en: For example, the extension will be converted to ‘.mp3’
pl: Na przykład rozszerzenie pliku zostanie zmienione na „.mp3”

en: Upper Case
pl: Wielkie litery

en: For example, the extension will be converted to ‘.MP3’
pl: Na przykład rozszerzenie pliku zostanie zmienione na „.MP3”

en: No Change
pl: Bez zmieniania

en: The extension will not be modified
pl: Rozszerzenie nie zostanie zmodyfikowane

en: Filename Encoding
pl: Kodowanie nazw plików

en: Try another character encoding
pl: Próbowanie innego kodowania znaków

en: Try to use the encoding associated with your locale and if this fails, try the ISO-8859-1 character encoding
pl: Próbowanie kodowania powiązanego z lokalizacją i jeśli się nie powiedzie, próbuje kodowania znaków ISO-8859-1

en: Transliterate characters into the system character encoding
pl: Transliteracja znaków na systemowe kodowanie znaków

en: Replace unsupported characters with a similar character from the target character encoding
pl: Zastępowanie nieobsługiwanych znaków podobnymi znakami z docelowego kodowania znaków

en: Use the system character encoding and silently discard unsupported characters
pl: Używanie systemowego kodowania znaków i odrzucanie nieobsługiwanych znaków

en: Discard characters which cannot be represented in the target character encoding
pl: Odrzucanie znaków niemogących być wyświetlanych w docelowym kodowaniu znaków

en: Files
pl: Pliki

en: Automatically complete date field
pl: Automatyczne uzupełnianie pola daty

en: Whether to automatically complete the date tag
pl: Czy automatycznie uzupełniać pole daty

en: Automatically select the type of the image based on its filename
pl: Automatyczne wybieranie typu obrazu na podstawie nazwy pliku

en: Whether to, when adding cover art, automatically select a type for an image based on its filename
pl: Czy podczas dodawania okładki automatycznie wybierać typ obrazu na podstawie nazwy pliku

en: Preserve the tag field focus
pl: Zachowywanie aktywności pola etykiety

en: Whether to preserve focus on the current tag field when switching file
pl: Czy zachowywać aktywność pola etykiety po przełączeniu pliku

en: Pad the number of digits in the disc field to:
pl: Uzupełnianie cyfr w polu płyty do:

en: Whether the disc number tag field should be padded with leading zeroes
pl: Czy umieszczać zera przed numerem płyty

en: Pad the number of digits in the track field to:
pl: Uzupełnianie cyfr w polu ścieżki do:

en: Whether the track number tag field should be padded with leading zeroes
pl: Czy umieszczać zera przed numerem ścieżki

en: Splitting
pl: Rozdzielanie

en: For Vorbis tags, selected fields will be split at dashes and saved as separate tags
pl: W przypadku etykiet plików Vorbis, wybrane pola zostaną rozdzielone myślnikami i zapisane jako oddzielne etykiety

en: Whether to split title fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola tytułu na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Whether to split artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola wykonawcy na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Whether to split album fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola albumu na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Whether to split genre fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola gatunku na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Whether to split comment fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola komentarza na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Whether to split composer fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola kompozytora na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Original artist
pl: Pierwotny wykonawca

en: Whether to split original artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
pl: Czy rozdzielać pola pierwotnego wykonawcy na separatorze „ - ” w komentarzach Ogg

en: Tags
pl: Etykiety

en: Strip ID3 tags if all ID3 tags are empty
pl: Usuwanie etykiet ID3, jeśli wszystkie są puste

en: Whether to remove the ID3 tag from the audio file if all the individual tag fields are empty
pl: Czy usuwać etykiety ID3 z pliku dźwiękowego, jeśli wszystkie poszczególne pola etykiet zostały usunięte

en: Non-standard encoding for reading ID3 tags:
pl: Niestandardowe kodowanie do odczytywania etykiet ID3:

en: Whether to use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
pl: Czy używać niestandardowego kodowania znaków do odczytywania etykiet ID3

en: Choose the character set to be used when reading ID3v1 and ID3v2 tags
pl: Wybór zestawu znaków do odczytywania etykiet ID3v1 i ID3v2

en: Write ID3v2 tag
pl: Zapisywanie etykiet ID3v2

en: Whether to write ID3v2 tags when writing ID3 tags into audio files
pl: Czy zapisywać etykiety ID3v2 podczas zapisywania etykiet ID3 w plikach dźwiękowych

en: Version:
pl: Wersja:

en: Select the ID3v2 tag version to write:
    • ID3v2.3 is written using id3lib,
    • ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended)
pl: Proszę wybrać wersję etykiet ID3v2 do zapisywania:
    • ID3v2.3 jest zapisywane za pomocą biblioteki id3lib,
    • ID3v2.4 jest zapisywane za pomocą biblioteki libid3tag (zalecane)

en: Character encoding:
pl: Kodowanie znaków:

en: Choose the Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
pl: Wybór kodowania znaków Unicode do zapisywania etykiet ID3v2

en: Override the standard Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
pl: Zastępowanie standardowego kodowania znaków Unicode podczas zapisywania etykiet ID3v2

en: When encoding conversion fails:
pl: Kiedy konwersja kodowania się nie powiedzie:

en: Report error
pl: Zgłaszanie błędu

en: Display an error message when a character cannot be represented in the target character encoding and keep the original character
pl: Wyświetlanie komunikat o błędzie, kiedy znak nie może być wyświetlany w docelowym kodowaniu znaków i pozostawienie pierwotnego znaku

en: Transliterate
pl: Transliteracja

en: Discard
pl: Odrzuć

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
pl: Automatyczne aktualizowanie poprzednich wersji etykiet ID3v2

en: Whether to convert ID3 tags written against old version of the specification, such as ID3v2.2, to newer ones, such as ID3v2.3 or ID3v2.4
pl: Czy aktualizować etykiety ID3 zapisane w poprzedniej wersji specyfikacji, takiej jak ID3v2.2, do nowszej, takiej jak ID3v2.3 lub ID3v2.4

en: Use CRC-32
pl: Używanie CRC-32

en: Whether to embed a CRC-32 checksum of the audio file data in ID3v2 tags
pl: Czy osadzać sumę kontrolną CRC-32 danych pliku dźwiękowego w etykietach ID3v2

en: Compress data in ID3v2 tags
pl: Kompresja danych w etykietach ID3v2

en: Whether to compress data in ID3v2 tags
pl: Czy kompresować dane w etykietach ID3v2

en: Use text-only genre in ID3v2 tags
pl: Używanie tekstowych gatunków w etykietach ID3v2

en: Whether to use only a string, and not the integer-base ID3v1 genre field, when writing a genre field to ID3v2 tags
pl: Czy używać tylko ciągu, a nie liczbowego pola gatunku ID3v1 podczas zapisywania pola gatunku w etykietach ID3v2

en: Write ID3v1 tag
pl: Zapisywanie etykiet ID3v1

en: Whether to write ID3v1 tags when writing ID3 tags into audio files
pl: Czy zapisywać etykiety ID3v1 podczas zapisywania etykiet ID3 w plikach dźwiękowych

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tag
pl: Wybór zestawu znaków do zapisywania etykiet ID3v1

en: ID3 Tags
pl: Etykiety ID3

en: Character Conversion
pl: Konwersja znaków

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Fill Tag Scanner
pl: Skaner wypełniania etykiet

en: Convert underscores and ‘%20’ to spaces
pl: Zmienianie „_” i „%20” na spacje

en: Convert spaces and ‘%20’ to underscores
pl: Zmienianie spacji i „%20” na „_”

en: No conversion
pl: Bez zmieniania

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Rename File and Directory Scanner
pl: Skaner zmiany nazw plików i katalogów

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Process Fields Scanner
pl: Skaner przetwarzania pól

en: Upper-case the first letters of all words
pl: Wielka pierwsza litera każdego słowa

en: Whether to upper-case the first letter of all words, including prepositions and other short words such as “feat.”, when processing tag fields
pl: Czy podczas przetwarzania pól etykiet zmieniać pierwszą literę wszystkich słów na wielką, w tym przyimków i innych krótkich słów, takich jak „feat.”

en: Fields
pl: Pola

en: Overwrite fields when scanning tags
pl: Zastępowanie pól podczas skanowania etykiet

en: Whether to overwrite the tag field values when filling tags. Otherwise, only blank tag fields will be filled
pl: Czy zastępować wartości pól etykiet podczas wypełniania etykiet. W przeciwnym przypadku tylko puste pola będę wypełniane

en: Set this text as default comment:
pl: Ustawianie tego tekstu jako domyślny komentarz:

en: Whether to set the comment tag field to the provided default value when filling tags
pl: Czy ustawiać pole etykiety komentarza podaną domyślną wartością podczas wypełniania etykiet

en: Use CRC-32 as the default comment (for files with ID3 tags only)
pl: Ustawianie sumy CRC-32 pliku jako domyślny komentarz (tylko ID3)

en: Whether to use the CRC-32 of the audio file data as the default comment, for files with ID3 tags only
pl: Czy używać sumy CRC-32 pliku dźwiękowego jako domyślny komentarz (tylko ID3)

en: Scanner
pl: Skaner

en: Automatic Search Servers
pl: Serwer automatycznego wyszukiwania

en: Host:
pl: Serwer:

en: CGI Path:
pl: Ścieżka CGI:

en: Manual Search Server
pl: Serwer ręcznego wyszukiwania

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Use a proxy server
pl: Używanie pośrednika

en: Whether to access remote CDDB through a proxy
pl: Czy używać zdalnego serwera CDDB przez pośrednika

en: Hostname for a proxy to access remote CDDB
pl: Nazwa serwera dla pośrednika do zdalnego serwera CDDB

en: Port for a proxy to access remote CDDB
pl: Port pośrednika do zdalnego serwera CDDB

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Username for a proxy to access remote CDDB
pl: Nazwa użytkownika pośrednika do zdalnego serwera CDDB

en: Password:
pl: Hasło:

en: Password for a proxy to access remote CDDB
pl: Hasło pośrednika do zdalnego serwera CDDB

en: Results List
pl: Lista wyników

en: Select corresponding file (according to position or DLM if activated below)
pl: Wybieranie odpowiedniego pliku (według pozycji lub DLM, jeśli włączono poniżej)

en: Whether to select the file in the file list which matches the position in the CDDB results list
pl: Czy zaznaczać na liście plików plik z pasującym położeniem na liście wyników CDDB

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match results (using title) with audio files (using filename)
pl: Używanie algorytmu Levenshteina (DLM) do dopasowywania wyników (za pomocą tytułu) do plików dźwiękowych (za pomocą nazw plików)

en: Confirmation
pl: Potwierdzenia

en: Confirm before writing tags
pl: Potwierdzanie zapisania etykiet

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing tags to audio files
pl: Czy pytać o potwierdzenie przed zapisaniem etykiet w plikach dźwiękowych

en: Confirm before renaming a file
pl: Potwierdzanie zmiany nazwy pliku

en: Whether to ask for confirmation from the user before renaming a file
pl: Czy pytać o potwierdzenie przed zmianą nazwy pliku

en: Confirm before deleting a file
pl: Potwierdzanie usuwania pliku

en: Whether to ask for confirmation from the user before deleting a file
pl: Czy pytać o potwierdzenie przed usunięciem pliku

en: Confirm before writing a playlist
pl: Potwierdzanie zapisania listy odtwarzania

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing a playlist
pl: Czy pytać o potwierdzenie przed zapisaniem listy odtwarzania

en: Confirm before losing unsaved changes to files
pl: Potwierdzanie porzucenia niezapisanych zmian plików

en: Whether to ask for confirmation from the user before performing an operation that would lose unsaved changes on files
pl: Czy pytać o potwierdzenie przed wykonaniem działania, które może spowodować utratę zmian w plikach

en: Scanner Dialog
pl: Okno skanera

en: Show the scanner dialog on startup
pl: Wyświetlanie okna skanera podczas uruchamiania

en: Whether to show the scanner window on application startup
pl: Czy wyświetlać okna skanera podczas uruchamiania programu

en: Application
pl: Program

en: Tag and Filename Scan
pl: Skanowanie etykiet i nazw plików

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse filename and directory. Used to fill in tag fields
pl: Proszę wybrać lub wprowadzić maskę za pomocą kodów (proszę zobaczyć „Legendę”), aby przetworzyć nazwę pliku i katalog. Używane do wypełniania pól etykiet

en: Fill tag preview
pl: Podgląd zmiany etykiet

en: Mask Editor
pl: Edytor masek

en: Create a new mask
pl: Utwórz nową maskę

en: Move the selected mask up
pl: Przesuń zaznaczoną maskę do góry

en: Move the selected mask down
pl: Przesuń zaznaczoną maskę w dół

en: Duplicate the selected mask
pl: Powiel zaznaczoną maskę

en: Add default masks
pl: Dodaj domyślne maski

en: Remove the selected mask
pl: Usuń zaznaczoną maskę

en: Save masks
pl: Zapisz maski

en: Legend
pl: Legenda

en: %a: artist
pl: %a: wykonawca

en: %z: album artist
pl: %z: wykonawca albumu

en: %c: comment
pl: %c: komentarz

en: %p: composer
pl: %p: kompozytor

en: %r: copyright
pl: %r: prawa autorskie

en: %d: disc number
pl: %d: numer płyty

en: %e: encoded by
pl: %e: koder

en: %g: genre
pl: %g: gatunek

en: %i: ignored
pl: %i: ignorowane

en: %l: number of tracks
pl: %l: liczba ścieżek

en: %o: original artist
pl: %o: pierwotny wykonawca

en: %n: track number
pl: %n: numer ścieżki

en: %t: title
pl: %t: tytuł

en: %u: URL
pl: %u: adres URL

en: %x: number of discs
pl: %x: liczba płyt

en: %y: year
pl: %y: rok

en: Fill Tag
pl: Wypełnianie etykiet

en: Prefix mask with current directory
pl: Dodaje do maski przedrostek bieżącego katalogu

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use ‘/’ to make directories. If the first character is ‘/’, it is an absolute path, otherwise it is relative to the old path
pl: Proszę wybrać lub wprowadzić maskę za pomocą kodów (proszę zobaczyć „Legendę”), aby przetworzyć pola etykiet. Używane do zmiany nazwy pliku.
    Można użyć „/”, aby tworzyć katalogi. Jeśli pierwszym znakiem jest „/”, oznacza on ścieżkę bezwzględną, w innych przypadkach ścieżka traktowana jest jako względna

en: Rename file preview
pl: Podgląd zmiany nazwy pliku

note: Only filename changed
en: Rename File
pl: Zmiana nazwy pliku

en: Tag Fields
pl: Pola etykiet

en: Process filename
pl: Przetwarzanie nazwy pliku

en: Process title field
pl: Przetwarzanie pola tytułu

en: Process artist field
pl: Przetwarzanie pola wykonawcy

en: Process album artist field
pl: Przetwarzanie pola wykonawcy albumu

en: Process album field
pl: Przetwarzanie pola albumu

en: Process genre field
pl: Przetwarzanie pola gatunku

en: Process comment field
pl: Przetwarzanie pola komentarza

en: Process composer field
pl: Przetwarzanie pola kompozytora

en: Orig. Artist
pl: Pierwotny wykonawca

en: Process original artist field
pl: Przetwarzanie pola pierwotnego wykonawcy

en: Process copyright field
pl: Przetwarzanie pola praw autorskich

en: Process URL field
pl: Przetwarzanie pola adresu URL

en: Process encoded-by field
pl: Przetwarzanie pola nazwiska kodera

en: Capitalization
pl: Stosowanie wielkich liter

en: Capitalize all
pl: Wszystkie wielkie litery

en: Whether to upper-case all characters of the tag when processing tag fields
pl: Czy zmieniać wszystkie znaki etykiety na wielkie podczas przetwarzania pól etykiety

en: Lowercase all
pl: Wszystkie małe litery

en: Whether to lower-case all characters of the tag when processing tag fields
pl: Czy zmieniać wszystkie znaki etykiety na małe podczas przetwarzania pól etykiety

en: Capitalize first letter
pl: Wielka pierwsza litera

en: Whether to upper-case the first letter of the tag when processing tag fields
pl: Czy zmieniać pierwsze litery etykiety na małe podczas przetwarzania pól etykiety

en: Capitalize the first letter of each word
pl: Wielka pierwsza litera każdego słowa

en: Whether to upper-case the first letter of each word when processing tag fields
pl: Czy zmieniać pierwszą literę każdego słowa na wielką podczas przetwarzania pól etykiet

en: Detect Roman numerals
pl: Wykrywanie liczb rzymskich

en: Whether to detect Roman numerals when applying upper-case conversions while processing tag fields
pl: Czy wykrywać rzymskie liczby podczas zastosowywania zmiany wielkości liter podczas przetwarzania pól etykiet

en: Do not change capitalization
pl: Bez zmiany wielkości liter

en: Spaces Conversions
pl: Zmiana spacji

en: Remove spaces
pl: Usuwanie spacji

en: Whether to remove all spaces when processing tag fields
pl: Czy usuwać wszystkie spacje podczas przetwarzania pól etykiet

en: Insert a space before uppercase letters
pl: Wstawianie spacji przed wielką literą

en: Whether to insert spaces before capital letters when processing tag fields
pl: Czy wstawiać spacje przed wielkimi literami podczas przetwarzania pól etykiet

en: Remove duplicate spaces and underscores
pl: Usuwanie powtarzających się spacji i znaków podkreślenia

en: Whether to remove duplicate spaces and underscores when processing tag fields
pl: Czy usuwać powtarzających się spacje i znaki podkreślenia podczas przetwarzania pól etykiet

en: Do not change word separators
pl: Bez zmiany separatorów słów

en: Character Conversions
pl: Konwersja znaków

en: Convert ‘_’ and ‘%20’ to spaces
pl: Zmienianie „_” i „%20” na spacje

en: The underscore character or the string ‘%20’ is replaced by one space. Example, before: ‘Text%20In%20An_Entry‘, after: ‘Text In An Entry’
pl: Znak podkreślenia oraz ciąg „%20” jest zamieniany na jedną spację. Przykład, przed: „Tekst%20w%20jakimś_polu”, po: „Tekst w jakimś polu”

en: Convert spaces to underscores
pl: Zmienianie spacji na „_”

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: ‘Text In An Entry’, after: ‘Text_In_An_Entry’
pl: Znak spacji jest zamieniany na jeden znak podkreślenia. Przykład, przed: „Tekst w jakimś polu”, po: „Tekst_w_jakimś_polu”

en: Convert:
pl: Zamiana:

en: Replace a string by another one. Note that the search is case sensitive
pl: Zamienia podany tekst na inny. Wyszukiwanie rozróżnia wielkość liter

en: to:
pl: na:

en: Do not convert
pl: Bez zmieniania

en: Show / Hide Masks Editor
pl: Wyświetla/ukrywa edytor masek

en: Show / Hide Legend
pl: Wyświetla/ukrywa legendę

en: Scanner Preferences
pl: Preferencje skanera

en: Find Files
pl: Znajdź pliki

en: Search:
pl: Wyszukiwanie:

en: Type the text to search for in the file list, or leave the field empty to display all files
pl: Proszę wpisać tekst do wyszukiwania lub pozostawić to pole puste, aby wyświetlić wszystkie pliki

en: _Find
pl: Z_najdź

en: In:
pl: W:

note: This option is for the previous
en: the Filename
pl: Nazwa pliku

note: This option is for the previous
en: the Tag
pl: Etykieta

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Tag
pl: Etykieta

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Tag selected files with this title
pl: Tytuł z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Artist:
pl: Wykonawca:

en: Tag selected files with this artist
pl: Wykonawca z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Album artist:
pl: Wykonawca albumu:

en: Tag selected files with this album artist
pl: Wykonawca albumu z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this album name
pl: Nazwa albumu z tego pola zostanie wstawiona do zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this disc number
pl: Numer płyty z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Year:
pl: Rok:

en: Tag selected files with this year
pl: Rok z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory
pl: Nadaje plikom kolejne numery ścieżek. Zaczyna od 01 w każdym podkatalogu

en: Track #:
pl: Ścieżka #:

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks
pl: Ustawia liczbę plików w tym samym katalogu, co wyświetlany plik jako liczbę ścieżek

en: Tag selected files with this number of tracks
pl: Numer ścieżki z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Genre:
pl: Gatunek:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Tag selected files with this comment
pl: Komentarz z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Composer:
pl: Kompozytor:

en: Tag selected files with this composer
pl: Kompozytor z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Orig. artist:
pl: Pierwotny wykonawca:

en: Tag selected files with this original artist
pl: Pierwotny wykonawca z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Tag selected files with this copyright
pl: Prawa autorskie z tego pola zostaną wstawione do zaznaczonych plików

en: URL:
pl: Adres URL:

en: Tag selected files with this URL
pl: Adres URL z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: Encoded by:
pl: Skompresowany przez:

en: Tag selected files with this encoder name
pl: Nazwisko osoby, przez którą plik został utworzony z tego pola zostanie wstawione do zaznaczonych plików

en: Common
pl: Ogólne

en: You can use drag and drop to add an image
pl: Można tutaj przeciągnąć i upuścić obraz

en: Add images to the tag
pl: Dodaje obrazy do etykiety

en: Remove selected images from the tag
pl: Usuwa zaznaczone obrazy z etykiety

en: Save the selected images to files
pl: Zapisuje zaznaczone obrazy do plików

en: Edit image properties
pl: Modyfikuje właściwości obrazu

en: Tag selected files with these images
pl: Wstawia te obrazy do zaznaczonych plików

en: Images
pl: Obrazy

en: First file
pl: Pierwszy plik

en: _Previous File
pl: Pop_rzedni plik

en: Previous file
pl: Poprzedni plik

en: Next file
pl: Następny plik

en: Last file
pl: Ostatni plik

en: _Show Scanner
pl: Wyświetlanie _skanera

en: Show scanner
pl: Wyświetlanie skanera

en: Remove tags
pl: Usuń etykiety

en: _Undo
pl: C_ofnij

en: Undo for file
pl: Cofnij dla pliku

en: R_edo
pl: _Ponów

en: Redo for file
pl: Ponów dla pliku

en: Save changes to selected files
pl: Zapisz zmiany zaznaczonych plików

en: Browse directory tree
pl: Przeglądaj drzewo katalogów

en: Browse artists and albums
pl: Przeglądaj wykonawców i albumy

en: Invert file selection
pl: Odwróć zaznaczenie plików

en: Search filenames and tags
pl: Wyszukaj nazwy plików i etykiety

en: CDDB Search…
pl: Wyszukaj pliki w CDDB…

en: Generate a playlist
pl: Utwórz listę odtwarzania

en: Stop the current action
pl: Zatrzymaj bieżące działanie

en: Load on startup
pl: Wczytywanie podczas uruchamiania

en: Default path
pl: Domyślna ścieżka

en: Show hidden directories while browsing
pl: Wyświetlanie ukrytych katalogów podczas przeglądania

en: CDDB server hostname for automatic search
pl: Nazwa serwera CDDB do automatycznego wyszukiwania

en: The CDDB server to use for the automatic search
pl: Serwer CDDB do automatycznego wyszukiwania

en: CDDB server port for automatic search
pl: Port serwera CDDB do automatycznego wyszukiwania

en: The CDDB server port to use for the automatic search
pl: Port serwera CDDB do automatycznego wyszukiwania

en: CDDB server path for automatic search
pl: Ścieżka serwera CDDB do automatycznego wyszukiwania

en: The CDDB server path to use for the automatic search
pl: Ścieżka serwera CDDB do automatycznego wyszukiwania

en: CDDB server hostname for manual search
pl: Nazwa serwera CDDB do ręcznego wyszukiwania

en: The CDDB server to use for a manual search
pl: Serwer CDDB do ręcznego wyszukiwania

en: CDDB server port for manual search
pl: Port serwera CDDB do ręcznego wyszukiwania

en: The CDDB server port to use for a manual search
pl: Port serwera CDDB do ręcznego wyszukiwania

en: CDDB server path for manual search
pl: Ścieżka serwera CDDB do ręcznego wyszukiwania

en: The CDDB server path to use for a manual search
pl: Ścieżka serwera CDDB do ręcznego wyszukiwania

en: Use DLM to match CDDB results to files
pl: Używanie DLM do dopasowywania wyników CDDB do plików

en: Select the file with the position which matches the position of the CDDB result
pl: Wybór pliku z położeniem pasującym do położenia wyniku CDDB

en: Enable proxy for remote CDDB
pl: Włączenie pośrednika dla zdalnego serwera CDDB

en: CDDB proxy hostname
pl: Nazwa serwera pośrednika CDDB

en: CDDB proxy port
pl: Port pośrednika CDDB

en: CDDB proxy username
pl: Nazwa użytkownika pośrednika CDDB

en: CDDB proxy password
pl: Hasło pośrednika CDDB

en: Run the scanner on CDDB results
pl: Wykonywanie skanera na wynikach CDDB

en: The fields to use in a manual CDDB search
pl: Pola używane w ręcznym wyszukiwaniu CDDB

en: Which fields to search for matches of the returned CDDB results
pl: Które pola przeszukiwać dla zwróconych wyników CDDB

en: The categories to use in a CDDB search
pl: Kategorie używane w wyszukiwaniu CDDB

en: Which categories to search for matches in the returned CDDB results
pl: Które kategorie przeszukiwać dla zwróconych wyników CDDB

en: The tag fields to set when matching against CDDB results
pl: Pola etykiet ustawiane podczas dopasowywania do wyników CDDB

en: Which tag fields should be set when matching against selected files and CDDB results
pl: Które pola etykiet ustawiać podczas dopasowywania zaznaczonych plików i wyników CDDB

en: Show changed files in bold
pl: Wyświetlanie zmienionych plików jako pogrubione

en: Whether to highlight changed files in the file list by making them bold, or alternatively by making them red
pl: Czy wyróżniać zmienione pliki na liście plików przez pogrubienie lub oznaczanie ich na czerwono

en: How to sort audio files in the file list
pl: Jak porządkować pliki dźwiękowe na liście plików

en: Sort files in ascending or descending order for the selected type
pl: Porządkowanie plików rosnąco lub malejąco dla zaznaczonego typu

en: Use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
pl: Używanie niestandardowego kodowania znaków do odczytywania etykiet ID3

en: Write ID3v1 tags
pl: Zapisywanie etykiet ID3v1

en: The character set for writing ID3v1 tags
pl: Zestaw znaków do zapisywania etykiet ID3v1

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tags
pl: Wybór zestawu znaków do zapisywania etykiet ID3v1

en: Encoding options when writing ID3v1 tags
pl: Opcje kodowania podczas zapisywania etykiet ID3v1

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v1 tags
pl: Dodatkowe opcje do przekazania do iconv() podczas konwertowania między kodowania podczas zapisywania etykiet ID3v1

en: The character set for reading ID3v1 and ID3v2 tags
pl: Zestaw znaków do odczytywania etykiet ID3v1 i ID3v2

en: Write ID3v2 tags
pl: Zapisywanie etykiet ID3v2

en: Enable ID3v2.4 support
pl: Włączenie obsługi ID3v2.4

en: Whether to write ID3v2.4 tags when ID3v2 support is enabled
pl: Czy zapisywać etykiety ID3v2.4, kiedy obsługa ID3v2 jest włączona

en: Convert old ID3 tag versions to new ones
pl: Aktualizowanie poprzednich wersji etykiet ID3 do nowych

en: Use CRC-32 in ID3v2 tags
pl: Używanie CRC-32 w etykietach ID3v2

en: Use Unicode character encoding in ID3v2 tags
pl: Używanie kodowania znaków Unicode w etykietach ID3v2

en: Whether to use a Unicode character set when writing ID3v2 tags
pl: Czy używać zestawu znaków Unicode do zapisywania etykiet ID3v2

en: The Unicode character set for writing ID3v2 tags
pl: Zestaw znaków Unicode do zapisywania etykiet ID3v2

en: Choose the Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
pl: Wybór zestawu znaków Unicode do zapisywania etykiet ID3v2

en: The character set for writing ID3v2 tags
pl: Zestaw znaków do zapisywania etykiet ID3v2

en: Override the typical Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
pl: Zastępowanie typowego zestawu znaków Unicode podczas zapisywania etykiet ID3v2

en: Encoding options when writing ID3v2 tags
pl: Opcje kodowania podczas zapisywania etykiet ID3v2

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v2 tags
pl: Dodatkowe opcje do przekazania do iconv() podczas konwertowania między kodowania podczas zapisywania etykiet ID3v2

en: Automatically complete the date
pl: Automatyczne uzupełnianie daty

en: Pad the disc number tag field
pl: Uzupełnianie pola etykiety numeru płyty

en: The length of the disc number field
pl: Długość pola numeru płyty

en: The length of the disc number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
pl: Długość pola numeru płyty, co kontroluje uzupełnianie pola zerami

en: Whether to, when adding cover art, automatically select the type for an image based on its filename
pl: Czy podczas dodawania okładki automatycznie wybierać typ obrazu na podstawie nazwy pliku

en: Pad the track number tag field
pl: Uzupełnianie pola etykiety numeru ścieżki

en: The length of the track number field
pl: Długość pola numeru ścieżki

en: The length of the track number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
pl: Długość pola numeru ścieżki, co kontroluje uzupełnianie pola zerami

en: Convert spaces and underscores when filling tag fields
pl: Zmienianie spacji i podkreśleń podczas wypełniania pól etykiet

en: Whether to convert to spaces (and %20) or underscores when filling tag fields from filenames
pl: Czy zmieniać na spacje (i %20) lub podkreślenia podczas wypełniania pól etykiet z nazw plików

en: Overwrite tag field
pl: Zastępowanie pól etykiet

en: Set the default comment
pl: Ustawianie domyślnego komentarza

en: Default comment for filling tags
pl: Domyślny komentarz do wypełniania etykiet

en: The default comment to use when filling tags
pl: Domyślny komentarz do wypełniania etykiet

en: Use the CRC-32 as the default comment
pl: Używanie CRC-32 jako domyślnego komentarza

en: Run the current scanner when loading filenames from a file
pl: Wykonywanie bieżącego skanera podczas wczytywania nazw plików z pliku

en: Process these tag fields
pl: Przetwarzanie tych pól etykiet

en: The tag fields to process when using the scanner
pl: Pola etykiet do przetwarzania podczas używania skanera

en: Convert tag fields when processing
pl: Zmienianie pól etykiet podczas przetwarzania

en: Whether to convert to spaces (and %20), underscores or other characters when processing tag fields
pl: Czy zmieniać na spacje (i %20), podkreślenia lub inne znaki podczas przetwarzania pól etykiet

en: Convert characters in tags
pl: Zmienianie znaków w etykietach

en: Whether to convert characters of the tag from one value to another when processing tag fields
pl: Czy zmieniać znaki etykiety z jednej wartości na inną podczas przetwarzania pól etykiet

en: Convert the following characters when processing tag fields
pl: Zmienianie następujących znaków podczas przetwarzania pól etykiet

en: Replace any matched sequence of characters with this string when processing tag fields
pl: Zastępowanie pasujących sekwencji znaków tym ciągiem podczas przetwarzania pól etykiet

en: Lower-case all characters
pl: Wszystkie małe litery

en: Upper-case all characters
pl: Wszystkie wielkie litery

en: Upper-case the first letter of the tag
pl: Wielka pierwsza litera w etykiecie

en: Upper-case the first letter of each word
pl: Wielka pierwsza litera każdego słowa

en: Upper-case prepositions
pl: Wielkie litery przyimków

en: Detect roman numerals
pl: Wykrywanie liczb rzymskich

en: Insert spaces before capital letters
pl: Wstawianie spacji przed wielką literą

en: Remove duplicate spaces
pl: Usuwanie podwójnych spacji

en: Playlist filename mask
pl: Maska nazwy pliku listy odtwarzania

en: The default filename mask to use for a new playlist
pl: Domyślna maska nazw plików do użycia w nowej liście odtwarzania

en: Use a filename mask when generating a playlist
pl: Używanie maski nazw plików podczas tworzenia listy odtwarzania

en: Whether to use a filename mask when creating playlists
pl: Czy używać maski nazw plików podczas tworzenia list odtwarzania

en: Create playlists with only the selected files
pl: Tworzenie list odtwarzania tylko z zaznaczonych plików

en: Use relative paths when creating playlists
pl: Używanie względnych ścieżek podczas tworzenia list odtwarzania

en: Whether to use relative paths for files when creating playlists
pl: Czy używać względnych ścieżek do plików podczas tworzenia list odtwarzania

en: Create the playlist in the parent directory
pl: Tworzenie listy odtwarzania w katalogu nadrzędnym

en: Use DOS separators for playlists
pl: Używanie separatorów systemu DOS w listach odtwarzania

en: Content of generated playlists
pl: Zawartość tworzonych list odtwarzania

en: Write a plain list of files, include extended information from the filename or extended information using a supplied mask
pl: Zapisywanie zwykłej listy plików, w tym rozszerzonych informacji z nazw plików lub rozszerzonych informacji za pomocą podanej maski

en: Playlist default mask
pl: Domyślna maska listy odtwarzania

en: The default mask to use for files in a playlist
pl: Domyślna maska dla plików na liście odtwarzania

en: Search for files case-sensitively
pl: Rozróżnianie wielkości znaków podczas wyszukiwania plików

en: Whether matches when searching for files are case-sensitive
pl: Czy rozróżniać wielkość znaków podczas wyszukiwania plików

en: Search in filenames
pl: Wyszukiwanie w nazwach plików

en: Perform the search on filenames
pl: Wykonywanie wyszukiwania nazw plików

en: Search in tags
pl: Wyszukiwanie w etykietach

en: Perform the search on tags
pl: Wykonywanie wyszukiwania etykiet

en: Mask for filling tags from filenames
pl: Maska do wypełniania etykiet z nazw plików

en: The default mask to use when automatically filling tags with information from filenames
pl: Domyślna maska używana podczas automatycznego wypełniania etykiet za pomocą informacji z nazw plików

en: Mask for renaming files
pl: Maska do zmiany nazwy plików

en: The default mask to use when renaming files
pl: Domyślna maska do zmiany nazw plików

en: Mask for renaming directories
pl: Maska do zmiany nazw katalogów

en: The default mask to use when renaming directories
pl: Domyślna maska do zmiany nazw katalogów

en: Use a mask when renaming directories
pl: Używanie maski podczas zmieniania nazw katalogów

en: Convert spaces and underscores when renaming files
pl: Zmienianie spacji i podkreśleń podczas zmienienia nazw plików

en: Whether to convert to spaces or underscores when renaming files
pl: Czy zmieniać na spacje lub podkreślenia podczas zmieniania nazw plików

en: How to modify filename extensions when renaming
pl: Jak modyfikować rozszerzenia nazw plików podczas zmieniania nazw

en: Change the file extension to all lower-case, all upper-case or do not change it
pl: Zmienianie rozszerzenia pliku na małe litery, wielkie litery lub niezmienianie

en: Encoding options when renaming files
pl: Opcje kodowania podczas zmieniania nazw plików

en: If the encoding of the filename does not match the filesystem encoding, choose whether to try another encoding, approximate the filesystem encoding with transliteration or discard the offending characters
pl: Jeśli kodowanie nazwy pliku nie zgadza się z kodowaniem systemu plików, to wybiera czy próbować innego kodowania, transliterować do kodowania systemu pliku, czy odrzucać niepasujące znaki

en: Whether to replace illegal characters in a filename when using the rename function
pl: Czy zmieniać niedozwolone znaki w nazwach plików podczas używania funkcji zmiany nazw

en: Show the scanner mask editor
pl: Wyświetlanie edytora masek skanera

en: Whether to show the scanner mask editor in the tag scanner
pl: Czy wyświetlać edytor masek w skanerze etykiet

en: Show the scanner legend
pl: Wyświetlanie legendy skanera

en: Whether to show the scanner legend in the tag scanner
pl: Czy wyświetlać legendę skanera etykiet

en: Show the scanner window on startup
pl: Wyświetlanie okna skanera podczas uruchamiania

en: The scan mode
pl: Tryb skanowania

en: Which type of scan to show in the scanner
pl: Który typ skanowania wyświetlać w skanerze

en: Split Ogg title fields
pl: Dzielenie pól tytułu Ogg

en: Split Ogg artist fields
pl: Dzielenie pól wykonawcy Ogg

en: Split Ogg album fields
pl: Dzielenie pól albumu Ogg

en: Split Ogg genre fields
pl: Dzielenie pól gatunku Ogg

en: Split Ogg comment fields
pl: Dzielenie pól komentarza Ogg

en: Split Ogg composer fields
pl: Dzielenie pól kompozytora Ogg

en: Split Ogg original artist fields
pl: Dzielenie pól pierwotnego wykonawcy Ogg

en: Page to show in the preferences dialog
pl: Strona do wyświetlenia w oknie preferencji

en: The page in the notebook of the preferences dialog
pl: Strona w notatniku okna preferencji

en: Open in EasyTAG
pl: Otwórz w programie EasyTAG

en: Open the selected directory in EasyTAG
pl: Otwiera zaznaczony katalog w programie EasyTAG

en: Open the selected files in EasyTAG
pl: Otwiera zaznaczone pliki w programie EasyTAG

en: View and edit tags in audio files
pl: Wyświetlanie i modyfikowanie etykiet w plikach dźwiękowych

en: Print the version and exit
pl: Wyświetla wersję i kończy działanie

note: Starting messages
en: Starting EasyTAG version %s…
pl: Uruchamianie programu EasyTAG %s…

en: Setting locale: ‘%s’
pl: Ustawianie lokalizacji: „%s”

en: System locale is ‘%s’, using ‘%s’
pl: Lokalizacja systemu to „%s”, używanie „%s”

en: Unable to create setting directories
pl: Nie można utworzyć katalogów ustawień

en: Website: %s
pl: Witryna: %s

en: - Tag and rename audio files
pl: — nadawanie etykiet i zmienianie nazw plikach dźwiękowych

en: Error while querying information for file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odpytywania informacji o pliku „%s”: %s

en: Cannot open path ‘%s’
pl: Nie można otworzyć ścieżki „%s”

en: Do you really want to delete the file ‘%s’?
pl: Na pewno usunąć plik „%s”?

en: Repeat action for the remaining files
pl: Powtórzenie działania dla pozostałych plików

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Delete File
pl: Usuń pliki

en: File ‘%s’ deleted
pl: Usunięto plik „%s”

en: Cannot delete file ‘%s’
pl: Nie można usunąć pliku „%s”

en: Some files were not deleted
pl: Niektóre pliki nie zostały usunięte

en: All files have been deleted
pl: Wszystkie pliki zostały usunięte

en: All tags have been removed
pl: Wszystkie etykiety zostały usunięte

en: Failed to launch program ‘%s’
pl: Uruchomienie programu „%s” się nie powiodło

en: Could not convert filename ‘%s’ to system filename encoding
pl: Nie można skonwertować nazwy pliku „%s” na systemowe kodowanie znaków

en: Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING.
pl: Proszę spróbować ustawić zmienną środowiskową G_FILENAME_ENCODING.

en: Filename translation
pl: Tłumaczenie nazw plików

note: And refresh the number of files in this directory
en: One file | %u files
pl[0]: Jeden plik
pl[1]: %u pliki
pl[2]: %u plików

en: File: ‘%s’
pl: Plik: „%s”

note: Quit EasyTAG.
en: Normal exit
pl: Prawidłowe zakończenie działania

en: Some files have been modified but not saved
pl: Niektóre pliki zostały zmodyfikowane, ale nie zostały zapisane

en: _Discard
pl: O_drzuć

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Quit
pl: Zakończ

en: Do you want to save them before quitting?
pl: Zapisać je przed zakończeniem działania?

en: New default directory selected for browser
pl: Wybrano nowy katalog domyślny dla przeglądarki

en: Do you want to save them before changing directory?
pl: Zapisać je przed zmianą katalogu?

en: Confirm Directory Change
pl: Potwierdzenie zmiany katalogu

en: All albums
pl: Wszystkie albumy

en: Select File
pl: Wybór pliku

en: Select Directory
pl: Wybór katalogu

en: Rename the directory ‘%s’ to:
pl: Zmiana nazwy katalogu „%s” na:

en: You must type a directory name
pl: Należy wprowadzić nazwę katalogu

en: Directory Name Error
pl: Błąd nazwy katalogu

en: Could not convert ‘%s’ into filename encoding
pl: Nie można skonwertować „%s” na kodowanie znaków nazwy pliku

en: Please use another name.
pl: Proszę użyć innej nazwy.

en: The directory name ‘%s’ already exists.
pl: Nazwa katalogu „%s” już istnieje.

en: Rename File Error
pl: Błąd zmiany nazwy pliku

en: Rename Directory Error
pl: Błąd zmiany nazwy katalogu

en: Directory renamed
pl: Zmieniono nazwę katalogu

en: Executed command ‘%s’
pl: Wykonano polecenie „%s”

en: Album: ‘%s’, artist: ‘%s’, length: ‘%s’, year: ‘%s’, genre: ‘%s’, disc ID: ‘%s’
pl: Album „%s”, wykonawca: „%s”, długość: „%s”, rok: „%s”, gatunek: „%s”, identyfikator płyty: „%s”

en: Resolving host '%s'…
pl: Wyszukiwanie serwera „%s”…

en: Cannot create a new socket ‘%s’
pl: Nie można utworzyć nowego gniazda „%s”

en: Cannot set options on the newly-created socket
pl: Nie można ustawić opcji na nowo utworzonym gnieździe

note: Open connection to the server.
en: Connecting to host ‘%s’, port ‘%d’…
pl: Łączenie z serwerem „%s”, port „%d”…

en: Cannot connect to host ‘%s’: %s
pl: Nie można połączyć z serwerem „%s”: %s

en: Cannot resolve host ‘%s’: %s
pl: Nie można odnaleźć serwera „%s”: %s

en: Connected to host ‘%s’
pl: Połączono z serwerem „%s”

en: Error while writing CDDB results to file ‘%s’
pl: Błąd podczas zapisywania wyników CDDB do pliku „%s”

en: Receiving data (%s)…
pl: Pobieranie danych (%s)…

en: Error when reading CDDB response ‘%s’
pl: Błąd podczas odczytywania odpowiedzi CDDB „%s”

en: Cannot create file ‘%s’: %s
pl: Nie można utworzyć pliku „%s”: %s

note: g_print("Request Cddb_Get_Album_Tracks_List : '%s'\n", cddb_in); Send the request g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Freedb : '%s'\n", cddb_in); g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Gnudb : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request…
pl: Wysyłanie żądania…

en: Cannot send the request ‘%s’
pl: Nie można wysłać żądania „%s”

note: Read the answer * Read the answer
en: Receiving data…
pl: Pobieranie danych…

en: The server returned a bad response
pl: Serwer zwrócił błędną odpowiedź

en: The server returned a bad response ‘%s’
pl: Serwer zwrócił błędną odpowiedź „%s”

note: Load the track list of the album
en: Loading album track list…
pl: Wczytywanie listy ścieżek albumu…

en: Sorry, the web-based search is currently not available
pl: Wyszukiwanie w sieci obecnie nie jest dostępne

en: Found one matching album | Found %u matching albums
pl[0]: Odnaleziono jeden pasujący album
pl[1]: Odnaleziono %u pasujące albumy
pl[2]: Odnaleziono %u pasujących albumów

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)…
pl: Pobieranie danych ze strony %d (album %d/%d)…

en: Receiving data of page %d…
pl: Pobieranie danych ze strony %d…

en: More results to load…
pl: Więcej wyników do wczytania…

en: The number of CDDB results does not match the number of selected files
pl: Liczba wyników CDDB nie pasuje do liczby zaznaczonych plików

en: Write Tag from CDDB
pl: Zapisz etykiety z CDDB

en: Ready to search
pl: Gotowe do wyszukiwania

en: Cannot open file ‘%s’: %s
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”: %s

en: No file selected
pl: Nie zaznaczono pliku

note: The CD redbook standard defines the maximum number of tracks as 99, any queries with more than 99 tracks will never return a result.
en: More than 99 files selected. Cannot send request
pl: Zaznaczono więcej niż 99 plików. Nie można wysłać żądania

en: One file selected | %u files selected
pl[0]: Zaznaczono jeden plik
pl[1]: Zaznaczono %u pliki
pl[2]: Zaznaczono %u plików

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_From_Selected_Files : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request (disc ID: %s, #tracks: %u, Disc length: %u)…
pl: Wysyłanie żądania (identyfikator płyty: %s, # ścieżki: %u, długość płyty: %u)…

en: DiscID ‘%s’ gave one matching album | DiscID ‘%s’ gave %u matching albums
pl[0]: DiscID „%s” zwróciło jeden pasujący album
pl[1]: DiscID „%s” zwróciło %u pasujące albumy
pl[2]: DiscID „%s” zwróciło %u pasujących albumów

en: Arabic (IBM-864)
pl: arabskie (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: arabskie (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
pl: arabskie (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: bałtyckie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
pl: bałtyckie (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: celtyckie (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
pl: środkowoeuropejskie (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
pl: środkowoeuropejskie (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
pl: chińskie uproszczone (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
pl: chińskie uproszczone (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
pl: chińskie tradycyjne (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
pl: chińskie tradycyjne (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
pl: cyrylica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
pl: cyrylica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: cyrylica (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
pl: cyrylica/rosyjskie (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
pl: cyrylica/ukraińskie (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
pl: angielskie (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: greckie (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
pl: greckie (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
pl: hebrajskie (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: hebrajskie (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
pl: japońskie (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: japońskie (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: japońskie (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
pl: koreańskie (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: nordyckie (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
pl: południowoeuropejskie (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
pl: tajskie (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
pl: tureckie (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: tureckie (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
pl: tureckie (Windows-1254)

note: {N_("Unicode (UTF-16BE)"),                "UTF-16BE"      }, {N_("Unicode (UTF-16LE)"),                "UTF-16LE"      }, {N_("Unicode (UTF-32BE)"),                "UTF-32BE"      }, {N_("Unicode (UTF-32LE)"),                "UTF-32LE"      },
en: Vietnamese (VISCII)
pl: wietnamskie (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
pl: wietnamskie (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
pl: hebrajskie wizualne (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
pl: zachodnie (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: zachodnie (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
pl: zachodnie (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
pl: zachodnie (Windows-1252)

en: The UTF-8 string ‘%s’ could not be converted into filename encoding: %s
pl: Ciąg UTF-8 „%s” nie może zostać skonwertowany na kodowanie pliku: %s

en: Invalid UTF-8
pl: Nieprawidłowe UTF-8

en: The string ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
pl: Ciąg „%s” nie może zostać skonwertowany na UTF-8: %s

en: A file was changed by an external program | %d files were changed by an external program
pl[0]: Plik został zmieniony przez zewnętrzny program
pl[1]: %d pliki zostały zmienione przez zewnętrzny program
pl[2]: %d plików zostało zmienionych przez zewnętrzny program

en: Do you want to continue saving the file?
pl: Kontynuować zapisywanie pliku?

en: Saving files was stopped
pl: Zatrzymano zapisywanie plików

en: All files have been saved
pl: Wszystkie pliki zostały zapisane

en: Do you want to write the tag of file ‘%s’?
pl: Zapisać etykietę pliku „%s”?

en: Confirm Tag Writing
pl: Potwierdzenie zapisania etykiety

note: Directories and filename changed
en: Rename File and Directory
pl: Zmiana nazw plików i katalogów

en: File and directory rename confirmation required
pl: Wymagane jest potwierdzenie zmiany nazwy pliku i katalogu

en: Do you want to rename the file and directory ‘%s’ to ‘%s’?
pl: Zmienić nazwę pliku i katalogu z „%s” na „%s”?

en: Directory rename confirmation required
pl: Wymagane jest potwierdzenie zmiany nazwy katalogu

en: Do you want to rename the directory ‘%s’ to ‘%s’?
pl: Zmienić nazwę katalogu „%s” na „%s”?

en: File rename confirmation required
pl: Wymagane jest potwierdzenie zmiany nazwy pliku

en: Do you want to rename the file ‘%s’ to ‘%s’?
pl: Zmienić nazwę pliku „%s” na „%s”?

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’
pl: Nie można zmienić nazwy pliku „%s” na „%s”

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’: %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku „%s” na „%s”: %s

en: File(s) not renamed
pl: Pliki, którym nie zmieniono nazwy

en: Writing tag of ‘%s’
pl: Zapisywanie etykiety pliku „%s”

en: Wrote tag of ‘%s’
pl: Zapisano etykietę pliku „%s”

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is buggy
pl: Próbowano zapisać tę etykietę w kodowaniu Unicode, ale wykryto wersję biblioteki id3lib z błędami

en: If you reload this file, some characters in the tag may not be displayed correctly. Please, apply the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff to id3lib, which is available in the EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only once.
    
    File: %s
pl: Jeśli ten plik zostanie ponownie wczytany, to niektóre znaki w etykiecie mogą nie być poprawnie wyświetlane. Proszę zastosować łatę src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff na bibliotece id3lib, która jest dostępna w źródłach pakietu EasyTAG.
    Proszę zauważyć, że ten komunikat pojawi się tylko raz.
    
    Plik: %s

en: Cannot write tag in file ‘%s’
pl: Nie można zapisać etykiety w pliku „%s”

en: Tag Write Error
pl: Błąd zapisu etykiety

en: Cannot read directory ‘%s’
pl: Nie można odczytać katalogu „%s”

en: Directory Read Error
pl: Błąd odczytu katalogu

note: Read the directory recursively
en: Search in progress…
pl: Trwa wyszukiwanie…

en: Found one file in this directory and subdirectories | Found %u files in this directory and subdirectories
pl[0]: Odnaleziono jeden plik w tym katalogu i jego podkatalogach
pl[1]: Odnaleziono %u pliki w tym katalogu i jego podkatalogach
pl[2]: Odnaleziono %u plików w tym katalogu i jego podkatalogach

en: Found one file in this directory | Found %u files in this directory
pl[0]: Odnaleziono jeden plik w tym katalogu
pl[1]: Odnaleziono %u pliki w tym katalogu
pl[2]: Odnaleziono %u plików w tym katalogu

en: No file found in this directory and subdirectories
pl: Nie odnaleziono żadnego pliku w tym katalogu i jego podkatalogach

en: No file found in this directory
pl: Nie odnaleziono żadnego pliku w tym katalogu

en: Error opening directory ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas otwierania katalogu „%s”: %s

en: Searching for audio files…
pl: Wyszukiwanie plików dźwiękowych…

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Cannot query file information ‘%s’
pl: Nie można odpytać informacji o pliku „%s”

en: Read-only file
pl: Plik tylko do odczytu

en: Error reading ID3 tag from file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety ID3 z pliku „%s”: %s

en: Error reading tag from Ogg file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety z pliku Ogg „%s”: %s

en: Error reading tag from FLAC file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety z pliku FLAC „%s”: %s

en: Error reading APE tag from file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety APE z pliku „%s”: %s

en: Error reading tag from MP4 file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety z pliku MP4 „%s”: %s

en: Error reading tag from WavPack file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety z pliku WavPack „%s”: %s

en: Error reading tag from Opus file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas odczytywania etykiety z pliku Opus „%s”: %s

en: The year value ‘%s’ seems to be invalid in file ‘%s’. The information will be lost when saving
pl: Wartość roku „%s” w pliku „%s” jest nieprawidłowa. Informacja zostanie utracona podczas zapisywania

en: Automatic corrections applied for file ‘%s’
pl: Zastosowano automatyczne poprawki do pliku „%s”

en: Error reading file ‘%s’
pl: Błąd podczas odczytywania pliku „%s”

en: Insert a blank line
pl: Wstaw pusty wiersz

en: Delete this line
pl: Usuń ten wiersz

en: Move this line up
pl: Przesuń ten wiersz do góry

en: Move this line down
pl: Przesuń ten wiersz w dół

en: You must type a program name
pl: Należy wprowadzić nazwę programu

en: Program Name Error
pl: Błąd nazwy programu

en: JPEG image
pl: Obraz JPEG

en: PNG image
pl: Obraz PNG

en: GIF image
pl: Obraz GIF

en: Unknown image
pl: Nieznany obraz

en: 32×32 pixel PNG file icon
pl: Ikona 32×32 piksele w formacie PNG

en: Other file icon
pl: Inny plik ikony

en: Cover (front)
pl: Okładka (przód)

en: Cover (back)
pl: Okładka (tył)

en: Leaflet page
pl: Środek okładki

en: Media (such as label side of CD)
pl: Nośnik (np. strona z nadrukiem na CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
pl: Prowadzący wykonawca/solista

en: Artist/performer
pl: Wykonawca

en: Conductor
pl: Dyrygent

en: Band/Orchestra
pl: Zespół/orkiestra

en: Lyricist/text writer
pl: Tekściarz/autor tekstów

en: Recording location
pl: Miejsce nagrywania

en: During recording
pl: Podczas nagrywania

en: During performance
pl: Podczas występu

en: Movie/video screen capture
pl: Zrzut ekranu z filmu/wideo

en: A bright colored fish
pl: Jaskrawo pokolorowana ryba

en: Illustration
pl: Ilustracja

en: Band/Artist logotype
pl: Logo zespołu/wykonawcy

en: Publisher/studio logotype
pl: Logo wydawcy/studia

en: Unknown image type
pl: Nieznany typ obrazu

en: pixels
pl: pikseli

en: Type
pl: Typ

en: Cannot write playlist file ‘%s’
pl: Nie można zapisać pliku listy odtwarzania „%s”

en: Playlist File Error
pl: Błąd pliku listy odtwarzania

en: Wrote playlist file ‘%s’
pl: Zapisano plik listy odtwarzania „%s”

en: Invalid scanner mask
pl: Nieprawidłowa maska skanera

en: The selected default path is invalid
pl: Wybrana domyślna ścieżka jest nieprawidłowa

en: Path: ‘%s’
    Error: %s
pl: Ścieżka: „%s”
    Błąd: %s

en: Invalid Path Error
pl: Błąd nieprawidłowej ścieżki

en: Cannot calculate CRC value of file ‘%s’
pl: Nie można obliczyć wartości CRC pliku „%s”

en: Tag successfully scanned
pl: Pomyślnie zeskanowany etykiety

en: Tag successfully scanned ‘%s’
pl: Pomyślnie zeskanowany etykiety „%s”

en: The extension ‘%s’ was not found in filename ‘%s’
pl: Rozszerzenie „%s” nie zostało odnalezione w pliku „%s”

en: Cannot find separator ‘%s’ within ‘%s’
pl: Nie można odnaleźć separatora „%s” wewnątrz „%s”

en: Could not convert filename ‘%s’ into system filename encoding
pl: Nie można skonwertować nazwy pliku „%s” na systemowe kodowanie znaków

en: New filename successfully scanned
pl: Pomyślnie zeskanowano nową nazwę pliku

en: New filename successfully scanned ‘%s’
pl: Pomyślnie zeskanowano nową nazwę pliku „%s”

en: Error while processing fields ‘%s’
pl: Błąd podczas przetwarzania pól „%s”

en: New_mask
pl: Nowa_maska

note: 'Scan selected files' button
en: Scan Files
pl: Skanuj pliki

en: Scan selected files
pl: Skanuj zaznaczone pliki

en: All tags have been scanned
pl: Wszystkie etykiety zostały zeskanowane

en: Found one file | Found %d files
pl[0]: Odnaleziono jeden plik
pl[1]: Odnaleziono %d pliki
pl[2]: Odnaleziono %d plików

en: Ready to search…
pl: Gotowe do wyszukiwania…

en: Cannot write list to file ‘%s’: %s
pl: Nie można zapisać listy do pliku „%s”: %s

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Fill Tag’ masks…
pl: Wczytywanie domyślnych masek „Wypełnianie etykiet”…

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Rename File’ masks…
pl: Wczytywanie domyślnych masek „Zmiana nazw plików”…

en: Ready to start
pl: Gotowe do rozpoczęcia

en: Selected files tagged with title ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono tytuł „%s”

en: Removed title from selected files
pl: Usunięto tytuły zaznaczonym plikom

en: Selected files tagged with artist ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono wykonawcę na „%s”

en: Removed artist from selected files
pl: Usunięto wykonawcę z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with album artist ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono wykonawcę albumu na „%s”

en: Removed album artist from selected files
pl: Usunięto wykonawcę albumu z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with album ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono album na „%s”

en: Removed album name from selected files
pl: Usunięto album z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with disc number ‘%s/%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer płyty na „%s/%s”

en: Selected files tagged with disc number like ‘xx’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer płyty na „xx”

en: Removed disc number from selected files
pl: Usunięto numer płyty z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with year ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono rok na „%s”

en: Removed year from selected files
pl: Usunięto rok z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with track like ‘xx/%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer ścieżki na „xx/%s”

en: Selected files tagged with track like ‘xx’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer ścieżki na „xx”

en: Removed track number from selected files
pl: Usunięto numer ścieżki z zaznaczonych plików

note: msg = g_strdup_printf(_("All %d tracks numbered sequentially."), ETCore->ETFileSelectionList_Length);
en: Selected tracks numbered sequentially
pl: Zaznaczone pliki ponumerowano według kolejności

en: Selected files tagged with genre ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono gatunek na „%s”

en: Removed genre from selected files
pl: Usunięto gatunek z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with comment ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono komentarz na „%s”

en: Removed comment from selected files
pl: Usunięto komentarz z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with composer ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono kompozytora na „%s”

en: Removed composer from selected files
pl: Usunięto kompozytora z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with original artist ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono pierwotnego wykonawcę na „%s”

en: Removed original artist from selected files
pl: Usunięto pierwotnego wykonawcę z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with copyright ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono prawa autorskie na „%s”

en: Removed copyright from selected files
pl: Usunięto prawa autorskie z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with URL ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono adres URL na „%s”

en: Removed URL from selected files
pl: Usunięto adres URL z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with encoder name ‘%s’
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono nazwisko kodera na „%s”

en: Removed encoder name from selected files
pl: Usunięto nazwisko kodera z zaznaczonych plików

en: Selected files tagged with images
pl: Ustawiono obrazy w zaznaczonych plikach

en: Removed images from selected files
pl: Usunięto obrazy z zaznaczonych plików

note: Menu items
en: Tag selected files with this field
pl: Wartość z tego pola zostanie wstawiona do zaznaczonych plików

en: All uppercase
pl: Wszystko wielką literą

en: All lowercase
pl: Wszystko małą literą

en: First letter uppercase
pl: Wielka pierwsza litera

en: First letter uppercase of each word
pl: Wielka pierwsza litera każdego słowa

en: Insert space before uppercase letter
pl: Wstawianie spacji przed wielką literą

en: Remove duplicate spaces or underscores
pl: Usuwanie powtarzających się spacji lub znaków podkreślenia

en: Remove all text
pl: Usuwanie całego tekstu

en: Error parsing image data ‘%s’
pl: Błąd podczas przetwarzania danych obrazu „%s”

en: Cannot display the image because not enough data has been read to determine how to create the image buffer
pl: Nie można wyświetlić obrazu, ponieważ za mała ilość danych została odczytana, aby ustalić, jak utworzyć bufor obrazu

en: Cannot display the image
pl: Nie można wyświetlić obrazu

en: Not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
pl: Za mała ilość danych została odczytana, aby ustalić, jak utworzyć bufor obrazu.

en: Load Image File
pl: Wczytaj plik obrazu

en: Image file not loaded ‘%s’
pl: Plik obrazu nie został wczytany „%s”

en: Cannot open file ‘%s’
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”

en: Image File Error
pl: Błąd pliku obrazu

en: Image file loaded
pl: Wczytano plik obrazu

en: Add Images
pl: Dodaj obrazy

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: PNG and JPEG
pl: PNG i JPEG

en: Image Properties %d/%d
pl: Właściwości obrazu %d/%d

en: Save Image %d/%d
pl: Zapisz obraz %d/%d

en: Image file not saved ‘%s’
pl: Plik obrazu nie został zapisany „%s”

en: Tag selected files with this genre
pl: Gatunek z tego pola zostanie wstawiony do zaznaczonych plików

en: ID3 Tag
pl: Etykieta ID3

en: Ogg Vorbis Tag
pl: Etykieta Ogg Vorbis

en: FLAC Vorbis Tag
pl: Etykieta FLAC Vorbis

en: APE Tag
pl: Etykieta APE

en: MP4/M4A/AAC Tag
pl: Etykieta MP4/M4A/AAC

en: Wavpack Tag
pl: Etykieta WavPack

en: Opus Tag
pl: Etykieta Opus

en: Images (%u)
pl: Obrazy (%u)

en: Error while opening file: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku: %s

en: Failed to write APE tag
pl: Zapisanie etykiety APE się nie powiodło

en: Error opening FLAC file
pl: Błąd podczas otwierania pliku FLAC

en: FLAC File
pl: Plik FLAC

note: Mode mpeg4ip library seems to always return -1
en: Channels:
pl: Kanały:

en: Error while opening file ‘%s’ as FLAC: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku „%s” jako FLAC: %s

en: Failed to write comments to file ‘%s’: %s
pl: Zapisanie komentarzy do pliku „%s” się nie powiodło: %s

en: Corrupted file
pl: Uszkodzony plik

en: Removed tag of ‘%s’
pl: Usunięto etykietę z pliku „%s”

en: Error while removing ID3v1 tag of ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas usuwania etykiety ID3v1 pliku „%s”: %s

en: Error while removing ID3v2 tag of ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas usuwania etykiety ID3v2 pliku „%s”: %s

en: Error while updating ID3v2 tag of ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas uaktualniania etykiety ID3v2 pliku „%s”: %s

en: Error while updating ID3v1 tag of ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas aktualizowania etykiety ID3v1 pliku „%s”: %s

en: Buggy id3lib
pl: Biblioteka id3lib z błędami

en: No error reported
pl: Nie zgłoszono błędów

en: No available memory
pl: Brak dostępnej pamięci

en: No data to parse
pl: Brak danych do przetwarzania

en: Improperly formatted data
pl: Niepoprawnie sformatowane dane

en: No buffer to write to
pl: Brak bufora do zapisu

en: Buffer is too small
pl: Bufor jest za mały

en: Invalid frame ID
pl: Nieprawidłowy identyfikator ramki

en: Requested field not found
pl: Nie odnaleziono żądanego pola

en: Unknown field type
pl: Nieznany typ pola

en: Tag is already attached to a file
pl: Plik już ma dołączoną etykietę

en: Invalid tag version
pl: Nieprawidłowa wersja etykiety

en: No file to parse
pl: Brak pliku do przetwarzania

en: Attempting to write to a read-only file
pl: Próba zapisania do pliku tylko do odczytu

en: Error in compression/uncompression
pl: Błąd podczas kompresji/dekompresji

en: Unknown error message
pl: Nieznany komunikat o błędzie

en: Error while creating temporary file
pl: Błąd podczas tworzenia pliku tymczasowego

en: Error reading tags from file
pl: Błąd podczas odczytywania etykiet z pliku

en: Monkey's Audio File
pl: Plik Monkey's Audio

note: Mode changed to profile name
en: Profile:
pl: Profil:

en: MP4 format invalid
pl: Nieprawidłowy format MP4

en: Error reading properties from file
pl: Błąd podczas odczytywania właściwości z pliku

en: MP4/AAC File
pl: Plik MP4/AAC

en: Error while opening file ‘%s’: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku „%s”: %s

en: Error reading tags from file ‘%s’
pl: Błąd podczas odczytywania etykiet z pliku „%s”

en: Joint stereo
pl: Połączone stereo

en: Dual channel
pl: Dwukanałowy

en: Single channel
pl: Jednokanałowy

en: MP3 File
pl: Plik MP3

en: MP2 File
pl: Plik MP2

en: MusePack File
pl: Plik MusePack

en: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly
pl: Podany strumień bitów nie istnieje lub plik został niepoprawnie zainicjowany

en: Read from media returned an error
pl: Odczyt z pliku multimedialnego zwrócił błąd

en: Bitstream is not Vorbis data
pl: Strumień bitów nie zawiera danych Vorbis

en: Vorbis version mismatch
pl: Niezgodność wersji Vorbis

en: Invalid Vorbis bitstream header
pl: Nieprawidłowy nagłówek strumienia bitów Vorbis

en: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption
pl: Wewnętrzny błąd logiczny, oznacza błąd lub uszkodzenie stosu

en: Failed to open file as Vorbis: %s
pl: Otwarcie pliku jako Vorbis się nie powiodło: %s

en: Ogg Vorbis File
pl: Plik Ogg Vorbis

en: Speex File
pl: Plik Speex

en: Opus File
pl: Plik Opus

en: Wavpack File
pl: Plik WavPack
