easytag master - en to sl translation catalogue (913 entries)

en: A simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux and Windows.
sl: Enostaven in pregleden vmesnik GTK+, ki omogoča enostavno označevanje.

en: Sound File Metadata Editor
sl: Urejevalnik metapodatkov zvočnih datotek

en: Edit sound file metadata
sl: Urejanje metapodatkov zvočnih datotek

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mp3;tag;audio;
sl: mp3;oznake;tag;zvok;skladbe;

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sl: Program je prosta programska oprema; lahko jo razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; bodisi različice 2 ali (po vaši izbiri) poljubne poznejše različice.
    
    Program se razširja v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN.  Za podrobnosti glejte besedilo Javnega dovoljenja GNU.
    
    Skupaj s programom bi morali prejeti izvod splošnega javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License); če ga niste si oglejte spletno stran <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: View and edit tags in audio files
sl: Oglejte si in urejajte oznake zvočnih datotek

en: Error while opening file: '%s' (%s).
sl: Napaka med odpiranjem datoteke: '%s' (%s).

en: Print the version and exit
sl: Izpiši različico in zapri

en: Website: %s
sl: Spletišče: %s

en: - Tag and rename audio files
sl: - označevanje in preimenovanje zvočnih datotek

note: * Main Menu Actions
en: _File
sl: _Datoteka

en: Sort List by Tag
sl: Razvrsti seznam po oznakah

en: Sort List by Property
sl: Razvrsti seznam po lastnostih

en: Ascending by filename
sl: Razvrsti po imenu datoteke (naraščajoče)

en: Descending by filename
sl: Razvrsti po imenu datoteke (padajoče)

en: Ascending by creation date
sl: Razvrsti po datumu ustvarjanja (naraščajoče)

en: Descending by creation date
sl: Razvrsti po datumu ustvarjanja (padajoče)

en: Ascending by track number
sl: Naraščajoče po vrstnem redu sledi

en: Descending by track number
sl: Padajoče po vrstnem redu sledi

en: Ascending by title
sl: Naraščajoče po naslovu

en: Descending by title
sl: Padajoče po naslovu

en: Ascending by artist
sl: Naraščajoče po izvajalcu

en: Descending by artist
sl: Padajoče po izvajalcu

en: Ascending by album artist
sl: Naraščajoče po izvajalcu albuma

en: Descending by album artist
sl: Padajoče po izvajalcu albuma

en: Ascending by album
sl: Naraščajoče po albumu

en: Descending by album
sl: Padajoče po albumu

en: Ascending by year
sl: Naraščajoče po letu izida

en: Descending by year
sl: Padajoče po letu izida

en: Ascending by genre
sl: Naraščajoče po zvrsti

en: Descending by genre
sl: Padajoče po zvrsti

en: Ascending by comment
sl: Naraščajoče po opombah

en: Descending by comment
sl: Padajoče po opombah

en: Ascending by composer
sl: naraščajoče po skladatelju

en: Descending by composer
sl: padajoče po skladatelju

en: Ascending by original artist
sl: naraščajoče po izvirnem izvajalcu

en: Descending by original artist
sl: padajoče po izvirnem izvajalcu

en: Ascending by copyright
sl: Naraščajoče po avtorskih pravicah

en: Descending by copyright
sl: Padajoče po avtorskih pravicah

en: Ascending by URL
sl: Naraščajoče po naslovu URL

en: Descending by URL
sl: Padajoče po naslovu URL

note: Translators: the encoder name is supposed to be the name of a person * or organisation, but can sometimes be the name of an application.
en: Ascending by encoder name
sl: naraščajoče po imenu kodirnika

note: Translators: the encoder name is supposed to be the name of a person * or organisation, but can sometimes be the name of an application.
en: Descending by encoder name
sl: padajoče po imenu kodirnika

en: Ascending by file type
sl: Naraščajoče po vrsti datoteke

en: Descending by file type
sl: Padajoče po vrsti datoteke

en: Ascending by file size
sl: Naraščajoče po velikosti datoteke

en: Descending by file size
sl: Padajoče po velikosti datoteke

en: Ascending by duration
sl: Naraščajoče po trajanju

en: Descending by duration
sl: Padajoče po trajanju

en: Ascending by bitrate
sl: Naraščajoče po bitni hitrosti

en: Descending by bitrate
sl: Padajoče po bitni hitrosti

en: Ascending by samplerate
sl: naraščajoče po meri vzorčenja

en: Descending by samplerate
sl: padajoče po meri vzorčenja

en: Open Files With…
sl: Odpri s programom ...

en: Run a command on the selected files
sl: Izvedi ukaz na izbranih datotekah

en: Select all
sl: Izberi vse

en: Unselect All
sl: Prekliči celoten izbor

en: Clear the current selection
sl: Počisti trenutni izbor

en: Invert File Selection
sl: Preobrni izbor datotek

en: Invert file selection
sl: Preobrni izbor datotek

en: Delete Files
sl: Izbriši datoteke

en: Delete files
sl: Izbriši datoteke

en: _First File
sl: _Prva datoteka

en: First file
sl: Prva datoteka

en: _Previous File
sl: _Predhodna datoteka

en: Previous file
sl: Predhodna datoteka

en: _Next File
sl: _Naslednja datoteka

en: Next file
sl: Naslednja datoteka

en: _Last File
sl: _Zadnja datoteka

en: Last file
sl: Zadnja datoteka

en: S_can Files
sl: _Preišči datoteke

en: Scan selected files
sl: Preišči izbrane datoteke

en: _Remove Tags
sl: _Odstrani oznake

en: Remove tags
sl: Odstrani oznake

en: _Undo Last Files Changes
sl: _Razveljavi zadnje spremembe datotek

en: Undo last files changes
sl: Razveljavi zadnje spremembe datotek

en: R_edo Last Files Changes
sl: _Ponovi zadnje spremembe datotek

en: Redo last files changes
sl: Ponovi zadnje spremembe datotek

en: _Save Files
sl: _Shrani datoteke

en: Save changes to selected files
sl: Shrani spremembe v izbrane datoteke

en: _Force Save Files
sl: _Vsili shranjevanje datotek

en: Force saving files
sl: Vsili shranjevanje datotek

en: Undo Last Changes
sl: Razveljavi zadnje spremembe

en: Undo last changes
sl: Razveljavi zadnje spremembe

en: Redo Last Changes
sl: Ponovno uveljavi zadnje spremembe

en: Redo last changes
sl: Ponovno uveljavi zadnje spremembe

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Quit
sl: Končaj

en: _Browser
sl: _Brskalnik

en: _Home Directory
sl: _Domača mapa

en: Go to home directory
sl: Pojdi v domačo mapo

en: Desktop Directory
sl: Mapa Namizje

en: Go to desktop directory
sl: Pojdi v mapo namizja

en: Documents Directory
sl: Mapa Dokumenti

en: Go to documents directory
sl: Pojdi v mapo dokumentov

en: Downloads Directory
sl: Mapa Prejemi

en: Go to downloads directory
sl: Pojdi v mapo prenosov

en: Music Directory
sl: Mapa Glasba

en: Go to music directory
sl: Pojdi v mapo z glasbo

en: _Parent Directory
sl: _Nadrejena mapa

en: Go to parent directory
sl: Pojdi v mapo višje

en: _Default Directory
sl: _Privzeta mapa

en: Go to default directory
sl: Pojdi v privzeto mapo

en: Set _Current Path as Default
sl: Nastavi _trenutno pot kot privzeto

en: Set current path as default
sl: Nastavi trenutno pot kot privzeto

en: Rename Directory…
sl: Preimenuj mapo ...

en: Rename directory
sl: Preimenuj mapo

en: Reload Directory
sl: Ponovno naloži mapo

en: Reload directory
sl: Ponovno naloži mapo

en: Browse Directory With…
sl: Prebrskaj mapo z ...

en: Run a command on the directory
sl: Izvedi ukaz v mapi

en: _Collapse Tree
sl: _Strni drevo

en: Collapse directory tree
sl: Strni drevo map

en: _Reload Tree
sl: Po_novno naloži drevo

en: Reload directory tree
sl: Ponovno naloži drevo map

en: S_canner Mode
sl: _Način preiskovanja datotek

en: _Miscellaneous
sl: _Razno

en: _Find…
sl: _Najdi ...

en: Search filenames and tags
sl: Poišči imena datotek in oznake

en: CDD_B Search…
sl: Iskanje CDD_B ...

en: CDDB search
sl: Iskanje po CDDB

en: Load Filenames From a Text File…
sl: Naloži imena datotek iz besedilne datoteke ...

en: Load filenames from a text file
sl: Naloži imena datotek iz besedilne datoteke

en: Generate Playlist…
sl: Ustvari seznam predvajanja ...

en: Generate a playlist
sl: Ustvari seznam predvajanja

en: Run Audio Player
sl: Zaženi zvočni predvajalnik

en: Run audio player
sl: Zaženi zvočni predvajalnik

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Preferences
sl: _Možnosti

note: The window
en: Preferences
sl: Možnosti

en: _View
sl: Po_gled

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: Show help
sl: Pokaži pomoč

en: _About
sl: _O programu

en: About
sl: O programu

note: * Following items are on toolbar but not on menu
en: Stop the current action
sl: Ustavi trenutno dejanje

note: * Popup menu's Actions
en: _File Operations
sl: Opravila _datotek

en: S_canner
sl: _Preiskovalnik

en: CDDB Search Files…
sl: Datoteke iskanja CDDB ...

en: CDDB search files…
sl: Datoteke iskanja CDDB ...Odstranjevanje namestitvenih datotek ...

note: { AM_ARTIST_OPEN_FILE_WITH,     GTK_STOCK_OPEN,    _("Open File(s) with…"),     NULL, _("Open File(s) with…"),     G_CALLBACK(Browser_Open_Run_Program_List_Window??? Browser_Open_Run_Program_Tree_Window???) }, { AM_ALBUM_OPEN_FILE_WITH,      GTK_STOCK_OPEN,    _("Open File(s) with…"),     NULL, _("O
en: Clear log
sl: Počisti dnevnik

note: { AM_BROWSE_SUBDIR,      GTK_STOCK_INDEX,        _("Browse _Subdirectories"),                         NULL, _("Browse _Sub-directories"),                         NULL,                                    FALSE },
en: Browse _Subdirectories
sl: Prebrskaj _podmape

en: Browse subdirectories
sl: Prebrskaj podmape

en: Show Hidden Directories
sl: Pokaži skrite mape

en: Show hidden directories
sl: Pokaži skrite mape

en: _Show Scanner
sl: _Pokaži preiskovalnik

en: Show scanner
sl: Pokaži preiskovalnik

en: Tree Browser
sl: Drevesni brskalnik

en: View by directory tree
sl: Pokaži drevo map

en: Artist and Album
sl: Izvajalec in album

en: View by artist and album
sl: Pokaži po izvajalcih in albumih

en: _Fill Tags…
sl: _Zapolni oznake …

en: Fill tags
sl: Zapolni oznake

en: _Rename Files and Directories…
sl: _Preimenuj datoteke in mape ...

en: Rename files and directories
sl: Preimenuj datoteke in mape

en: _Process Fields…
sl: _Obdelaj polja ...

en: Process Fields
sl: Obdelaj polja

en: Could not merge UI, error was: %s
sl: Prišlo je do napake med združevanjem vmesnika: %s

en: Ready to start
sl: Pripravljeno za začetek

en: New default path for files selected
sl: Nova privzeta pot za izbrane datoteke

en: Some files have been modified but not saved
sl: Nekatere datoteke so bile spremenjene, ne pa tudi shranjene

en: Do you want to save them before changing the directory?
sl: Jih želite shraniti pred spremembo mape?

en: Confirm Directory Change
sl: Potrdi spremembo mape

en: <All albums>
sl: <Vsi albumi>

en: Error: Searching for %s, could not find node %s in tree.
sl: Napaka: iskanje %s, vozlišča %s v drevesu ni mogoče najti

en: Tree
sl: Drevo

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Title
sl: Naslov

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Artist".
en: Artist
sl: Izvajalec

en: Album Artist
sl: Izvajalec albuma

en: Year
sl: Leto

en: Disc
sl: Disk

en: Track
sl: Posnetek

en: Genre
sl: Zvrst

en: Comment
sl: Opomba

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Original Artist
sl: Izvirni izvajalec

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: URL
sl: Naslov URL

en: Encoded By
sl: Kodirali

en: # Albums
sl: Št. albumov

en: # Files
sl: Št. datotek

en: Enter a directory to browse.
sl: Vnesite ime mape za brskanje.

en: Select a directory to browse.
sl: Izberite mapo za brskanje.

note: * The label for displaying number of files in path (without subdirs) Translators: No files, as in "0 files".
en: No files
sl: Ni datotek

en: Artist & Album
sl: Izvajalec in album

note: Only directories changed
en: Rename Directory
sl: Preimenuj mapo

en: Rename the directory '%s' to:
sl: Preimenuj mapo '%s' v:

en: Use mask:
sl: Uporabi masko:

en: If activated, it will use masks to rename directory.
sl: Če je omogočeno, bo preimenovanje mape izvedeno z maskami.

note: Preview label
en: Rename directory preview
sl: Preimenuj predogled mape

en: You must type a directory name
sl: Vnesti je treba ime mape.

en: Directory Name Error
sl: Napaka imena mape

en: Could not convert '%s' into filename encoding.
sl: '%s' ni mogoče pretvoriti v kodiranje imena datoteke.

en: Please use another name
sl: Uporabite drugo ime.

en: The directory name '%s' already exists
sl: Ime mape '%s' že obstaja

en: Rename File Error
sl: Napaka preimenovanja datoteke

en: Rename Directory Error
sl: Napaka preimenovanja mape

en: Directory renamed
sl: Mapa je preimenovana

en: Browse Directory With
sl: Prebrskaj mapo s programom

en: Program to run:
sl: Program za zagon:

en: Enter the program to run. It will receive the current directory as parameter.
sl: Vnesite program, ki naj bo zagnan. Kot parameter bo prejel trenutno mapo.

en: Open Files With
sl: Odpri datoteke s programom

en: Enter the program to run. It will receive the current file as parameter.
sl: Vnesite program, ki naj bo zagnan. Kot parameter bo prejel trenutno datoteko.

en: Artist / Album
sl: Izvajalec / album

en: Category
sl: Kategorija

note: Note: don't set "" instead of NULL else this will cause problem with translation language Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Track Name".
en: Track Name
sl: Ime posnetka

en: Duration
sl: Trajanje

en: CDDB Search
sl: Iskanje CDDB

note: * 1 - Page for automatic search (generate the CDDBId from files)
en: Automatic Search
sl: Samodejno iskanje

en: Request CDDB
sl: Zahteva iskanja CDDB

en: Stop the search
sl: Zaustavi iskanje

note: Check box to run the scanner
en: Use local CDDB
sl: Uporabi krajevni CDDB

note: * 2 - Page for manual search
en: Manual Search
sl: Ročno iskanje

en: Words:
sl: Besede:

en: Enter the words to search (separated by a space or '+')
sl: Vnesite besede za iskanje (ločene s presledkom ali '+')

note: * Search options
en: Search In:
sl: Poišči v:

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "All fields".
en: All Fields
sl: Vsa polja

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Other".
en: Other
sl: Ostalo

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "All Categories".
en: All Categories
sl: Vse kategorije

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Classical".
en: Classical
sl: Klasika

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Country".
en: Country
sl: Država

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Folk".
en: Folk
sl: Narodna

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Misc".
en: Misc.
sl: Razno

note: Translators: This option is for the previous 'search in' option. For * instance, translate this as "Search in:" "Soundtrack".
en: Soundtrack
sl: Filmska glasba

en: included: funk, soul, rap, pop, industrial, metal, etc.
sl: vključeni so: funk, soul, rap, pop, metal, itn.

en: movies, shows
sl: filmi, oddaje

en: others that do not fit in the above categories
sl: drugi, ki ne ustrezajo zgodnjim kategorijam

note: Button to display/hide the categories
en: Categories
sl: Kategorije

note: * Results command
en: Results:
sl: Rezultati:

en: Search:
sl: Poišči:

en: Enter the words to search in the list below
sl: Vnesite besede za iskanje po spodnjem seznamu

en: Search Next
sl: Poišči naslednje

en: Search Previous
sl: Poišči predhodno

en: Show only red lines (or show all lines) in the 'Artist / Album' list
sl: Pokaži le rdeče vrstice (ali pokaži vse vrstice) na seznamu 'Izvajalec / album'

en: Unselect all lines
sl: Prekliči izbor vseh vrstic

en: Invert lines selection
sl: Preobrni izbor vrsic

en: Select all lines
sl: Izberi vse vrstice

note: * Apply results to fields...
en: Set Into:
sl: Nastavi v:

en: All
sl: Vse

en: Track #
sl: Št. posnetka

en: # Tracks
sl: # posnetkov

note: Check box to run the scanner
en: Run the current scanner for each file
sl: Zaženi trenutni preiskovalnik za vsako datoteko

note: Check box to use DLM (also used in the preferences window)
en: Match lines with the Levenshtein algorithm
sl: Poišči ujemajoče vrstice z algoritmom Levenshtein

en: Load the selected lines or all lines (if no line selected).
sl: Naloži izbrane vrstice ali vse vrstice (če ni izbrana nobena vrstica)

en: Ready to search
sl: Pripravljeno na iskanje

en: Album: '%s', artist: '%s', length: '%s', year: '%s', genre: '%s', ID: '%s'
sl: Album: '%s', izvajalec: '%s', dolžina: '%s', leto: '%s', zvrst: '%s', ID: '%s'

en: Resolving host '%s'…
sl: Razločevanje gostitelja '%s' ...

en: Cannot create a new socket (%s)
sl: Ni mogoče ustvariti novega vtiča (%s)

note: Open connection to the server.
en: Connecting to host '%s', port '%d'…
sl: Povezovanje z gostiteljem '%s', vrata '%d' ...

en: Cannot connect to host '%s' (%s)
sl: Povezava z gostiteljem '%s' je spodletela (%s)

en: Cannot resolve host '%s' (%s)
sl: Gostitelja '%s' ni mogoče razločiti (%s).

en: Connected to host '%s'
sl: Vzpostavljena je povezava z gostiteljem '%s'

en: Error while writing CDDB results to file '%s'
sl: Napaka pri pisanju rezultatov CDDB v datoteko '%s'

en: Receiving data (%s)…
sl: Prejemanje podatkov (%s) ...

en: Error when reading CDDB response (%s)
sl: Napaka pri branju odgovora CDDB (%s)

en: Cannot create file '%s' (%s)
sl: Datoteke '%s' ni mogoče ustvariti (%s).

en: Cannot open file '%s' (%s)
sl: Datoteke '%s' ni mogoče odpreti (%s).

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Freedb : '%s'\n", cddb_in); Send the request g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Gnudb : '%s'\n", cddb_in); g_print("Request Cddb_Get_Album_Tracks_List : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request…
sl: Pošiljanje zahteve ...

en: Cannot send the request (%s)
sl: Zahteve ni mogoče poslati (%s)

note: * Read the answer Read the answer
en: Receiving data…
sl: Prejemanje podatkov ...

en: The server returned a bad response
sl: Strežnik je vrnil izmaličen odgovor.

en: The server returned a bad response: %s
sl: Strežnik je vrnil izmaličen odgovor: %s

en: Sorry, the web-based search is currently not available
sl: Žal spletno iskanje trenutno ni na voljo

en: Found one matching album | Found %d matching albums
sl[0]: Najdenih %d ustreznih albumov
sl[1]: Najden %d ustrezen album
sl[2]: Najdena %d ustrezna albuma
sl[3]: Najdeni %d ustrezni albumi

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)…
sl: Prejemanje podatkov strani %d (album %d/%d) ...

en: Receiving data of page %d…
sl: Pridobivanje podatkov strani %d ...

en: More results to load…
sl: Dodatni rezultati za nalaganje ...

en: No file selected
sl: Ni izbrane datoteke

note: The CD redbook standard defines the maximum number of tracks as 99, any queries with more than 99 tracks will never return a result.
en: More than 99 files selected. Cannot send request
sl: Izbranih je več kot 99 datotek. Zahteve ni mogoče poslati

en: One file selected | %d files selected
sl[0]: Izbranih je %d datotek
sl[1]: Izbrana je %d datoteka
sl[2]: Izbrani sta %d datoteki
sl[3]: Izbrane so %d datoteke

en: The path for 'Local CD Database' was not defined
sl: Pot za 'Krajevno zbirko podatkov CDDB' ni bila določena

note: Translators: 'it' in this sentence refers to the local CD * database path.
en: Enter it in the preferences window before using this search.
sl: Pot do krajevne zbirke CD vnesite v okno nastavitev pred iskanjem.

en: Local CD search
sl: Krajevno iskanje CD

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_From_Selected_Files : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request (CddbId: %s, #tracks: %d, Disc length: %d)…
sl: Pošiljanje zahteve (CddbID: %s, #posnetkov: %d, dolžina nosilca: %d)…

en: Can't load file: '%s' (%s).
sl: Datoteke ni mogoče naložiti: '%s' (%s).

note: Load the track list of the album
en: Loading album track list…
sl: Nalaganje seznama posnetkov na albumu ...

en: The number of CDDB results does not match the number of selected files
sl: Število zadetkov CDDB se ne ujema s številom izbranih datotek

en: Write Tag from CDDB
sl: Zapiši oznako iz CDDB

en: Arabic (IBM-864)
sl: Arabsko (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sl: Arabsko (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sl: Arabsko (windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sl: Baltsko (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sl: Baltsko (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sl: Baltsko (windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sl: Keltsko (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
sl: Srednjeevropsko (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sl: Srednjeevropsko (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
sl: Srednjeevropsko (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sl: Poenostavljeno kitajsko (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sl: Poenostavljeno kitajsko (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
sl: Tradicionalno kitajsko (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sl: Tradicionalno kitajsko (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
sl: Cirilica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sl: Cirilica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sl: Cirilica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sl: Cirilica (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sl: Cirilica (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
sl: Cirilica/_Rusko (IBM-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
sl: Cirilica/Ukrajinsko (_KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
sl: Angleško (_US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
sl: Grško (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sl: Grško (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
sl: Hebrejsko (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
sl: Hebrejsko (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
sl: Japonsko (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sl: Japonsko (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sl: Japonsko (Shift-JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sl: Korejsko (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sl: Nordijsko (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
sl: Južno evropsko (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
sl: Tajsko (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
sl: Turško (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sl: Turško (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sl: Turško (Windows-1254)

note: {N_("Unicode (UTF-16BE)"),                "UTF-16BE"      }, {N_("Unicode (UTF-16LE)"),                "UTF-16LE"      }, {N_("Unicode (UTF-32BE)"),                "UTF-32BE"      }, {N_("Unicode (UTF-32LE)"),                "UTF-32LE"      },
en: Vietnamese (VISCII)
sl: Vietnamsko (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sl: Vietnamsko (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sl: Hebrejsko predočeno (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
sl: Zahodno (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sl: Zahodno (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sl: Zahodno (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
sl: Zahodno (Windows-1252)

en: The filename '%s' couldn't be converted into UTF-8 (%s).
sl: Imena datoteke '%s' ni mogoče pretvoriti v UTF-8 (%s).

en: Invalid UTF-8
sl: Neveljavna oznaka UTF-8

en: The UTF-8 string '%s' couldn't be converted into filename encoding (%s).
sl: Niza UTF-8 '%s' ni mogoče pretvoriti v kodiranje imen datotek (%s).

en: The string '%s' couldn't be converted into UTF-8 (%s).
sl: Niza '%s' ni mogoče pretvoriti v UTF-8 (%s).

note: Starting messages
en: Starting EasyTAG version %s (PID: %d)…
sl: Začenjanje programa EasyTAG različice %s (PID: %d) ...

en: Using libid3tag version %s
sl: Uporabljate libid3tag različice %s

en: Using id3lib version %d.%d.%d
sl: Uporabljate id3lib različice %d.%d.%d

en: Variable EASYTAGLANG defined. Setting locale: '%s'
sl: Spremenljivka EASYTAGLANG je določena. Nastavljanje krajevnih nastavitev: '%s'

en: Setting locale: '%s'
sl: Nastavljanje jezikovnih nastavitev: '%s'

en: Currently using locale '%s' (and eventually '%s')
sl: Uporabljate krajevne nastavitve '%s' (in navsezadnje '%s')

en: Unable to create setting directories
sl: Ni mogoče ustvariti nastavitvenih map

en: Error while querying information for file: '%s' (%s)
sl: Napaka pri poizvedovanju po podatkih o datoteki: '%s' (%s)

en: Cannot open path '%s'
sl: Poti '%s' ni mogoče odpreti.

note: * Browser
en: Browser
sl: Brskalnik

en: File
sl: Datoteka

note: Default values are MPs data Nothing to display gtk_label_set_text(GTK_LABEL(VersionLabel),""); gtk_label_set_text(GTK_LABEL(VersionValueLabel),""); Version changed to encoder version Encoder version
en: Encoder:
sl: Kodirnik:

en: Bitrate:
sl: Bitna hitrost:

note: Translators: Please try to keep this string as short as possible as it * is shown in a narrow column.
en: Frequency:
sl: Frekvenca:

note: Mode
en: Mode:
sl: Način:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Duration:
sl: Trajanje:

note: Main Frame
en: Tag
sl: Oznaka

note: * 1 - Page for common tag fields
en: Common
sl: Splošno

note: Title
en: Title:
sl: Naslov:

en: Tag selected files with this title
sl: Označi izbrane datoteke s tem naslovom

note: Artist
en: Artist:
sl: Izvajalec:

en: Tag selected files with this artist
sl: Označi izbrane datoteke s tem izvajalcem

note: Album Artist
en: Album artist:
sl: Izvajalec albuma:

en: Tag selected files with this album artist
sl: Označi izbrane datoteke s tem izvajalcem albuma

en: Tag selected files with this album name
sl: Označi izbrane datoteke s tem naslovom albuma

en: Tag selected files with this disc number
sl: Označi izbrane datoteke s to številko plošče

note: Year
en: Year:
sl: Leto:

en: Tag selected files with this year
sl: Označi izbrane datoteke s tem letom

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory.
sl: Številči izbrane posnetke zaporedno. Začne z 01 v vsaki podmapi.

note: To have enough space to display the icon
en: Track #:
sl: # posnetka:

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks.
sl: Izbranim posnetkom določite število datotek v isti mapi prikazane datoteke.

en: Tag selected files with this number of tracks
sl: Označi izbrane datoteke s tem številom posnetkov

note: Genre
en: Genre:
sl: Zvrst:

en: Tag selected files with this genre
sl: Označi izbrane datoteke s to zvrstjo

note: Comment
en: Comment:
sl: Opomba:

en: Tag selected files with this comment
sl: Označi izbrane datoteke s tem komentarjem

note: Attach_Popup_Menu_To_Tag_Entries(GTK_ENTRY(CommentView)); Composer (name of the composers)
en: Composer:
sl: Skladatelj:

en: Tag selected files with this composer
sl: Označi izbrane datoteke s tem skladateljem

note: Translators: Original Artist / Performer. Please try to keep this string * as short as possible, as it must fit into a narrow column.
en: Orig. artist:
sl: Izvirni izvajalec:

en: Tag selected files with this original artist
sl: Označi izbrane datoteke s tem izvirnim izvajalcem

note: Copyright
en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Tag selected files with this copyright
sl: Označi izbrane datoteke s to avtorsko pravico

note: URL
en: URL:
sl: Naslov URL:

en: Tag selected files with this URL
sl: Označi izbrane slike s tem naslovom URL

note: Encoded by
en: Encoded by:
sl: Kodirano z:

en: Tag selected files with this encoder name
sl: Označi izbrane datoteke z imenom tega kodirnika

note: * 2 - Page for extra tag fields
en: Images
sl: Slike

en: You can use drag and drop to add an image
sl: Sliko dodajte s povleci in spusti.

en: Add images to the tag
sl: Oznaki dodaj slike

en: Remove selected images from the tag
sl: Odstrani izbrane slike oznaki

en: Save the selected images to files
sl: Shrani izbrane slike v datoteke

en: Edit image properties
sl: Uredi lastnosti slike

en: Tag selected files with these images
sl: Označi izbrane datoteke s temi slikami

en: Selected files tagged with title '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z naslovom '%s'.

en: Removed title from selected files.
sl: Naslov odstranjen iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with artist '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z izvajalcem '%s'.

en: Removed artist from selected files.
sl: Izvajalec odstranjen iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with album artist '%s'.
sl: Izbrane datoteke so bile označene z izvajalcem albuma ('%s').

en: Removed album artist from selected files.
sl: Iz izbranih datotek je bil odstranjen izvajalec albuma.

en: Selected files tagged with album '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z albumom '%s'.

en: Removed album name from selected files.
sl: Iz izbranih datotek je bilo odstranjeno ime albuma.

en: Selected files tagged with disc number '%s/%s'.
sl: Izbrane datoteke so bile označene s številko diska '%s/%s'.

en: Selected files tagged with disc number like 'xx'.
sl: Izbrane datoteke so bile označene s številko diska v obliki 'xx'.

en: Removed disc number from selected files.
sl: Številka diska odstranjena iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with year '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z letom '%s'.

en: Removed year from selected files.
sl: Leto odstranjeno iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with track like 'xx/%s'.
sl: Izbrane datoteke označene s posnetkom, kot je 'xx/%s'.

en: Selected files tagged with track like 'xx'.
sl: Izbrane datoteke označene s posnetkom, kot je 'xx'.

en: Removed track number from selected files.
sl: Številka posnetka odstranjena iz izbranih datotek.

note: msg = g_strdup_printf(_("All %d tracks numbered sequentially."), ETCore->ETFileSelectionList_Length);
en: Selected tracks numbered sequentially.
sl: Izbrane datoteke zaporedno oštevilčene.

en: Selected files tagged with genre '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z zvrstjo '%s'.

en: Removed genre from selected files.
sl: Zvrst odstranjena iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with comment '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene s komentarjem '%s'.

en: Removed comment from selected files.
sl: Komentar odstranjen iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with composer '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene s skladateljem '%s'.

en: Removed composer from selected files.
sl: Skladatelj odstranjen iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with original artist '%s'.
sl: Izbrane datoteke so označene z izvornim avtorjem '%s'.

en: Removed original artist from selected files.
sl: Izvirni izvajalec je odstranjen iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with copyright '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z avtorsko pravico '%s'.

en: Removed copyright from selected files.
sl: Avtorska pravica odstranjena iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with URL '%s'.
sl: Izbrane datoteke označene z naslovom URL '%s'.

en: Removed URL from selected files.
sl: URL odstranjen iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with encoder name '%s'.
sl: Izbrane datoteke so označene z imenom kodirnika '%s'.

en: Removed encoder name from selected files.
sl: Ime kodirnika je odstranjeno iz izbranih datotek.

en: Selected files tagged with images.
sl: Izbrane datoteke označene s slikami.

en: Removed images from selected files.
sl: Slike odstranjene iz izbranih datotek.

en: Select Mode and Mask, and redo the same action
sl: Izberi način in masko in ponovno izvedi enako dejanje

en: All tags have been scanned
sl: Vse oznake so bile pregledane.

en: All tags have been removed
sl: Vsi oznake so bile odstranjene.

en: A file was changed by an external program | %d files were changed by an external program.
sl[0]: Zunanji program je spremenil %d datotek.
sl[1]: Zunanji program je spremenil %d datoteko.
sl[2]: Zunanji program je spremenil %d datoteki.
sl[3]: Zunanji program je spremenil %d datoteke.

en: Do you want to continue saving the file?
sl: Želite nadaljevati s shranjevanjem datoteke?

en: Saving files was stopped
sl: Shranjevanje datotek je bilo ustavljeno

en: All files have been saved
sl: Vse datoteke so bile shranjene

en: Cannot delete file (%s)
sl: Datoteke ni mogoče izbrisati (%s).

en: Files have been partially deleted
sl: Datoteke so bile delno izbrisane

en: All files have been deleted
sl: Vse datoteke so bile izbrisane

en: Do you want to write the tag of file '%s'?
sl: Ali želite zapisati oznako datoteke '%s'?

en: Confirm Tag Writing
sl: Potrditev zapisovanja oznak

en: Repeat action for the remaining files
sl: Ponovi dejanje za ostale datoteke

note: Directories and filename changed
en: Rename File and Directory
sl: Preimenuj datoteko ali mapo

en: File and directory rename confirmation required
sl: Zahtevana je potrditev preimenovanja datoteke in mape

en: Do you want to rename the file and directory '%s' to '%s'?
sl: Ali želite preimenovati datoteko in mapo '%s' v '%s'?

en: Directory rename confirmation required
sl: Potrebna je potrditev preimenovanja mape

en: Do you want to rename the directory '%s' to '%s'?
sl: Ali želite preimenovati mapo '%s' v '%s'?

note: Only filename changed
en: Rename File
sl: Preimenuj datoteko

en: File rename confirmation required
sl: Potrebna je potrditev preimenovanja datoteke

en: Do you want to rename the file '%s' to '%s'?
sl: Ali želite preimenovati datoteko '%s' v '%s'?

en: Cannot rename file '%s' to '%s'
sl: Datoteke '%s' ni mogoče preimenovati v '%s'

en: Cannot rename file '%s' to '%s': %s
sl: Datoteke '%s' ni mogoče preimenovati v '%s': %s

en: File(s) not renamed
sl: Datoteke, ki niso preimenovane

en: Writing tag of '%s'
sl: Zapisovanje oznake v '%s'

en: Tag(s) written
sl: Oznake so bile zapisane

en: Cannot write tag in file '%s' (%s)
sl: V datoteko '%s' ni mogoče zapisati oznake (%s)

en: Cannot write tag in file '%s'
sl: V datoteko '%s' ni mogoče zapisati oznake

en: Tag Write Error
sl: Napaka zapisovanja oznake

en: Do you really want to delete the file '%s'?
sl: Res želite izbrisati datoteko '%s'?

en: Delete File
sl: Izbriši datoteko

en: File '%s' deleted
sl: Datoteka '%s' izbrisana

en: Cannot read directory '%s'
sl: Mape '%s' ni mogoče prebrati.

en: Directory Read Error
sl: Napaka branja mape

note: Read the directory recursively
en: Search in progress…
sl: Iskanje je v teku ...

en: File: '%s'
sl: Datoteka: '%s'

en: Found one file in this directory and subdirectories | Found %d files in this directory and subdirectories
sl[0]: V tej mapi in njenih podrejenih mapah je %d datotek.
sl[1]: V tej mapi in njenih podrejenih mapah je %d datoteka.
sl[2]: V tej mapi in njenih podrejenih mapah sta %d datoteki.
sl[3]: V tej mapi in njenih podrejenih mapah so %d datoteke.

en: Found one file in this directory | Found %d files in this directory
sl[0]: V tej mapi je %d datotek.
sl[1]: V tej mapi je %d datoteka.
sl[2]: V tej mapi sta %d datoteki.
sl[3]: V tej mapi so %d datoteke.

en: No file found in this directory and subdirectories
sl: V mapi in njenih podmapah ni mogoče najti datotek

en: No file found in this directory
sl: V mapi ni mogoče najti datotek

en: Error opening directory '%s' (%s)
sl: Napaka pri odpiranju mape '%s' (%s)

en: Cannot read directory (%s)
sl: Mape ni mogoče prebrati (%s)

en: Searching for audio files…
sl: Poteka iskanje zvočnih datotek ...

en: Searching
sl: Iskanje

en: Select a directory to browse
sl: Izberite mapo za brskanje

note: Menu items
en: Tag selected files with this field
sl: Označi izbrane datoteke s podatki tega polja

en: Convert '_' and '%20' to spaces
sl: Pretvori znaka '_' in '%20' v presledke

en: Convert ' ' to '_'
sl: Pretvori ' ' v '_'

en: All uppercase
sl: Vse velike črke

en: All lowercase
sl: Vse male črke

en: First letter uppercase
sl: Velika prva črka

en: First letter uppercase of each word
sl: Naj bo prva črka vsake besede velika

en: Remove spaces
sl: Odstrani presledke

en: Insert space before uppercase letter
sl: Vstavi presledek pred veliko črko

en: Remove duplicate spaces or underscores
sl: Odstrani podvojene presledke in podčrtaje

en: Remove all text
sl: Odstrani vse besedilo

en: EasyTAG: Normal exit.
sl: EasyTAG: običajni izhod.

en: Do you want to save them before quitting?
sl: Ali jih želite shraniti pred zapiranjem?

en: Do you really want to quit?
sl: Ali res želite končati?

en: Error reading tag from ogg file (%s)
sl: Napaka med branjem oznak iz datoteke ogg (%s)

en: Error reading tag from Opus file (%s)
sl: Napaka branja oznak iz datoteke Opus (%s)

en: Automatic corrections applied for file '%s'.
sl: Datoteka '%s' je bila samodejno popravljena.

en: ID3 Tag
sl: Oznaka ID3

en: Ogg Vorbis Tag
sl: Oznaka Ogg Vorbis

en: FLAC Vorbis Tag
sl: Oznaka FLAC Vorbis

en: APE Tag
sl: Oznaka APE

en: MP4/M4A/AAC Tag
sl: Oznaka MP4/M4A/AAC

en: Wavpack Tag
sl: Oznaka Wavpack

en: Opus Tag
sl: Oznaka Opus

en: MP3 File
sl: Datoteka MP3

en: MP2 File
sl: Datoteka MP2

en: Ogg Vorbis File
sl: Datoteka Ogg Vorbis

en: Speex File
sl: Datoteka Speex

en: FLAC File
sl: Datoteka FLAC

en: MusePack File
sl: Datoteka MusePack

en: MP4/AAC File
sl: Datoteka MP4/AAC

en: Wavpack File
sl: Datoteka WavPack

en: Opus File
sl: Datoteka Opus

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Cannot query file information (%s)
sl: Po podatkih o datoteki ni mogoče poizvedovati (%s).

en: Read-only file
sl: Datoteka samo za branje

note: And refresh the number of files in this directory
en: One file | %u files
sl[0]: %u datotek
sl[1]: %u datoteka
sl[2]: %u datoteki
sl[3]: %u datoteke

en: Images (%d)
sl: Slike (%d)

en: Could not convert filename '%s' into system filename encoding
sl: Imena datoteke '%s' ni mogoče pretvoriti v sistemsko kodiranje imen datotek

en: Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING.
sl: Poskusite nastaviti okoljsko spremenljivko G_FILENAME_ENCODING.

en: Filename translation
sl: Prevod imena datoteke

en: Error writing tag type %d to file %s (%s)
sl: Napaka pri pisanju oznake vrste %d v datoteko %s (%s)

note: Mode mpeg4ip library seems to always return -1
en: Channels:
sl: Kanali:

en: Error while opening file: '%s' as FLAC (%s).
sl: Napaka pri odpiranju datoteke: '%s' kot FLAC (%s).

en: Picture block isn't valid: '%s'
sl: Slikovni blok ni veljaven: '%s'

en: Error: Failed to write comments to file '%s' (%s).
sl: Napaka: komentarjev ni mogoče zapisati v datoteko '%s' (%s).

en: Written tag of '%s'
sl: Oznaka za '%s' zapisana

en: Error while reading file: '%s' (%s)
sl: Napaka pri branju datoteke: '%s' (%s)

en: Corrupted file
sl: Okvarjena datoteka

en: Removed tag of '%s'
sl: Oznaka za '%s' odstranjena

en: Error while removing ID3v1 tag of '%s' (%s)
sl: Napaka pri odstranjevanju oznake ID3v1 '%s' (%s)

en: Error while removing ID3v2 tag of '%s' (%s)
sl: Napaka pri odstranjevanju oznake ID3v2 '%s' (%s)

en: Error while updating ID3v2 tag of '%s' (%s)
sl: Napaka pri posodabljanju oznake ID3v2 '%s' (%s)

en: Buggy id3lib
sl: Hroščat id3lib

en: Error while updating ID3v1 tag of '%s' (%s)
sl: Napaka pri posodabljanju oznake ID3v1 '%s' (%s)

en: Updated tag of '%s'
sl: Oznaka za '%s' posodobljena

en: No error reported
sl: Ni poročil o napakah.

en: No available memory
sl: Ni prostega pomnilnika.

en: No data to parse
sl: Ni podatkov za razčlenjevanje

en: Improperly formatted data
sl: Neustrezno oblikovani podatki.

en: No buffer to write to
sl: Ni medpomnilnika za pisanje

en: Buffer is too small
sl: Medpomnilnik je premajhen.

en: Invalid frame ID
sl: Neveljaven ID okvirja.

en: Requested field not found
sl: Zahtevanega polja ni mogoče najti

en: Unknown field type
sl: Neznana vrsta polja.

en: Tag is already attached to a file
sl: Oznaka je datoteki že pripeta

en: Invalid tag version
sl: Neveljavna različica oznak

en: No file to parse
sl: Ni datoteke za razčlenjevanje

en: Attempting to write to a read-only file
sl: Poskus pisanja v datoteko, namenjeno branju

en: Error in compression/uncompression
sl: Napaka pri stiskanju/razširjanju

en: Unknown error message
sl: Neznano sporočilo o napaki

en: Error while creating temporary file: '%s'
sl: Med ustvarjanjem nove datoteke je prišlo do napake: '%s'

en: Error while creating temporary file
sl: Pri ustvarjanju začasne datoteke je prišlo do napake

en: Error while writing to file: '%s' (%s)
sl: Napaka pri pisanju v datoteko: '%s' (%s)

note: Translators: The first string is a filename, the * second string is the number of bytes that were * missing (not read for some reason) while reading from * the file.
en: Cannot write tag of file ‘%s’ (a byte was missing) | Cannot write tag of file ‘%s’ (%s bytes were missing)
sl[0]: V datoteko '%s' ni mogoče zapisati oznake (manjka %s bajtov)
sl[1]: V datoteko '%s' ni mogoče zapisati oznake (manjka %s bajt)
sl[2]: V datoteko '%s' ni mogoče zapisati oznake (manjkata %s bajta)
sl[3]: V datoteko '%s' ni mogoče zapisati oznake (manjkajo %s bajti)

en: Cannot save tag of file '%s'
sl: Oznake datoteke '%s' ni mogoče zapisati

en: Size error while saving tag of '%s'
sl: Prišlo je do napake pri shranjevanju oznake za '%s'

en: Log
sl: Dnevnik

en: You must type a program name
sl: Vnesti morate ime programa

en: Program Name Error
sl: Napaka imena programa

en: Executed command: %s
sl: Izveden ukaz: %s

en: Failed to launch program: %s
sl: Zagon programa je spodletel: %s

en: Select File
sl: Izbor datoteke

en: Select Directory
sl: Izbor mape

en: Generate Playlist
sl: Ustvari seznam predvajanja

en: M3U Playlist Name
sl: Ime seznama predvajanja M3U

en: Use directory name
sl: Uporabi ime mape

note: Playlist options
en: Playlist Options
sl: Možnosti seznama predvajanja

en: Include only the selected files
sl: Vključi le izbrane datoteke

en: Use full path for files in playlist
sl: Za datoteke v seznamu predvajanja uporabi polno pot

en: Use relative path for files in playlist
sl: Za datoteke v seznamu predvajanja uporabi relativno pot

note: Create playlist in parent directory
en: Create playlist in the parent directory
sl: Ustvari seznam predvajanja v nadrejeni mapi

en: If activated, the playlist will be created in the parent directory.
sl: Izbrana možnost določa, da bo seznam predvajanja ustvarjen v nadrejeni mapi.

note: DOS Separator
en: Use DOS directory separator
sl: Uporabi ločilo map za DOS

en: This option replaces the UNIX directory separator '/' into DOS separator '\'.
sl: Ta možnost zamenja ločilo map za UNIX '/' v ločilo za DOS '\'.

en: Playlist Content
sl: Vsebina seznama predvajanja

en: Write only list of files
sl: Zapiši le seznam datotek

en: Write info using filename
sl: Zapiši podatke z uporabo imena datoteke

en: Write info using:
sl: Zapiši podatke z:

en: Cannot write playlist file '%s'
sl: Ni mogoče zapisati datoteke seznama predvajanja '%s'.

en: Playlist File Error
sl: Napaka datoteke seznama predvajanja

en: Written playlist file '%s'
sl: Datoteka seznama predvajanja '%s' zapisana.

en: Invalid scanner mask
sl: Neveljavna maska preiskovalnika

en: Find Files
sl: Najdi datoteke

en: Type the word to search into files. Or type nothing to display all files.
sl: Vnesite besedo, ki jo iščete v datotekah, ali pa pustite prazno, da se izpišejo vse datoteke.

note: Where...
en: In:
sl: V:

note: Translators: This option is for the previous 'in' option. For instance, * translate this as "Search" "In:" "the Filename".
en: the Filename
sl: Ime datoteke

note: Translators: This option is for the previous 'in' option. For instance, * translate this as "Search" "In:" "the Tag". * Note: label changed to "the Tag" (to be the only one) to fix a Hungarian * grammatical problem (which uses one word to say "in the tag" like here)
en: the Tag
sl: Oznaka

note: Property of the search
en: Case sensitive
sl: Razlikuj velike in male črke

en: Ready to search…
sl: Pripravljeno na iskanje ...

en: Found one file | Found %d files
sl[0]: Najdenih %d datotek
sl[1]: Najdena %d datoteka
sl[2]: Najdeni %d datoteki
sl[3]: Najdene %d datoteke

en: Load Filenames From a Text File
sl: Naloži imena datotek iz besedilne datoteke

en: File:
sl: Datoteka:

note: Button 'load' the signal attached to this button, to load the file, is placed after the LoadFileContentList definition
en:  Load
sl:  Naloži

en: Content of Text File
sl: Vsebina besedilne datoteke

note: gtk_button_set_relief(GTK_BUTTON(Button),GTK_RELIEF_NONE);
en: Insert a blank line before the selected line
sl: Vstavi prazno vrstico pred izbrano vrstico

note: gtk_button_set_relief(GTK_BUTTON(Button),GTK_RELIEF_NONE);
en: Delete the selected line
sl: Izbriši izbrano vrstico

note: gtk_button_set_relief(GTK_BUTTON(Button),GTK_RELIEF_NONE);
en: Delete all blank lines
sl: Izbriši vse prazne vrstice

note: gtk_button_set_relief(GTK_BUTTON(Button),GTK_RELIEF_NONE);
en: Move up the selected line
sl: Pomakni izbrano vrstico navzgor

note: gtk_button_set_relief(GTK_BUTTON(Button),GTK_RELIEF_NONE);
en: Move down the selected line
sl: Pomakni izbrano vrstico navzdol

note: gtk_button_set_relief(GTK_BUTTON(Button),GTK_RELIEF_NONE);
en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: List of Files
sl: Seznam datotek

en: Selected line:
sl: Izbrana vrstica:

en: Cannot retrieve file info (%s)
sl: Podatkov o datoteki ni mogoče pridobiti (%s).

en: Can't open file '%s' (%s)
sl: Ni mogoče odpreti datoteke '%s' (%s)

en: Error reading file (%s)
sl: Napaka pri branju datoteke (%s)

en: Insert a blank line
sl: Vstavi prazno vrstico

en: Delete this line
sl: Izbriši to vrstico

en: Move up this line
sl: Premakni to vrstico navzgor

en: Move down this line
sl: Premakni to vrstico navzdol

en: Monkey's Audio File
sl: Zvočna datoteka Monkey

note: Mode changed to profile name
en: Profile:
sl: Profil:

en: MP4 format invalid
sl: Neveljaven zapis MP4

en: File contains no audio track: '%s'
sl: Datoteka ne vsebuje zvočne sledi: '%s'

en: Error reading properties from file: '%s'
sl: Napaka med branjem lastnosti iz datoteke: '%s'

en: Error reading tags from file: '%s'
sl: Napaka med branjem oznak iz datoteke: '%s'

en: Joint stereo
sl: Združeni stereo

en: Dual channel
sl: Dvokanalno

en: Single channel
sl: Enokanalno

note: FIXME: Pass error back to calling function.
en: Error while opening file: '%s' (%s)
sl: Napaka pri odpiranju datoteke: '%s' (%s)

en: Ogg Vorbis: Read from media returned an error (file: '%s').
sl: Ogg Vorbis: branje z medija je vrnilo napako (datoteka: '%s').

en: Ogg Vorbis: Bitstream is not Vorbis data (file: '%s').
sl: Ogg Vorbis: bitni pretok niso podatki Vorbis (datoteka: '%s').

en: Ogg Vorbis: Vorbis version mismatch (file: '%s').
sl: Ogg Vorbis: neujemanje različice Vorbis (datoteka: '%s').

en: Error: Failed to open file: '%s' as Vorbis (%s).
sl: Napaka: odpiranje datoteke '%s' kot Vorbis je spodletelo (%s).

en: Warning: The Ogg Vorbis file '%s' contains an ID3v2 tag.
sl: Opozorilo: datoteka Ogg Vorbis '%s' vsebuje oznako ID3v2.

en: Error with 'loader_write': %s
sl: Napaka ob 'loader_write': %s

en: Error with 'loader_close': %s
sl: Napaka ob 'loader_close': %s

en: Image file not saved: %s
sl: Datoteka slike ni shranjena: %s

en: Cannot open file: '%s'
sl: Datoteke ni mogoče odpreti: '%s'

en: Image File Error
sl: Napaka slikovne datoteke

en: Image file not loaded: %s
sl: Datoteka slike ni naložena: %s

en: Image file loaded
sl: Slikovna datoteka naložena

en: Add Images
sl: Dodaj slike

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: PNG and JPEG
sl: PNG in JPEG

en: Image Properties %d/%d
sl: Lastnosti slike %d/%d

en: Image Type
sl: Vrsta slike

note: Description of the picture
en: Image Description:
sl: Opis slike:

en: Save Image %d/%d
sl: Shrani sliko %d/%d

en: JPEG image
sl: Slika JPEG

en: PNG image
sl: Slika PNG

en: GIF image
sl: Slikovna datoteka GIF

en: Unknown image
sl: Neznana slika

en: 32x32 pixel PNG file icon
sl: Ikona PNG velikosti 32x32 točk

en: Other file icon
sl: Ikona druge vrste datoteke

en: Cover (front)
sl: Prednja stran ovitka

en: Cover (back)
sl: Hrbtna stran ovitka

en: Leaflet page
sl: Stran knjižice

en: Media (e.g. label side of CD)
sl: Medij (npr. stran CD z napisi)

en: Lead artist/lead performer/soloist
sl: Glavni izvajalec/osrednji nastopajoči/solist

en: Artist/performer
sl: Izvajalec

en: Conductor
sl: Dirigent

en: Band/Orchestra
sl: Skupina/orkester

en: Lyricist/text writer
sl: Avtor besedila

en: Recording location
sl: Mesto snemanja

en: During recording
sl: Med snemanjem

en: During performance
sl: Med nastopom

en: Movie/video screen capture
sl: Zaslonsko zajemanje videa

en: A bright colored fish
sl: Svetlo obarvana riba

en: Illustration
sl: Ilustracija

en: Band/Artist logotype
sl: Logotip skupine/izvajalca

en: Publisher/studio logotype
sl: Logotip založbe/studia

en: Unknown image type
sl: Neznana vrsta slike

en: pixels
sl: točke

en: Type
sl: Vrsta

en: Description
sl: Opis

en: Cannot display the image
sl: Slike ni mogoče prikazati

en: Load Image File
sl: Naloži slikovno datoteko

note: Label
en: Default directory:
sl: Privzeta mapa:

en: Specify the directory where your files are located. This path will be loaded when EasyTAG starts without parameter.
sl: Navedite mapo, kjer se nahajajo datoteke. Ta pot bo privzeto naložena, ko je program EasyTAG zagnan brez parametra.

note: Browse subdirectories
en: Search subdirectories
sl: Preišči podmape

note: Open the node to show subdirectories
en: Show subdirectories when selecting a directory
sl: Ob izbiranju mape pokaži podmape

en: This expands the selected node into the file browser to display the sub-directories.
sl: S tem razširite izbrano vozlišče v datotečnem brskalniku, da pokaže podrejene mape.

note: Browse hidden directories
en: Search hidden directories
sl: Preišči skrite mape

en: Search hidden directories for files (directories starting by a '.').
sl: Datoteke išči v skritih mapah (mape, ki se začenjajo z '.').

note: * Misc
en: Misc
sl: Razno

note: User interface
en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

note: Show header infos
en: Show header information of file
sl: Pokaži podatke glave iz datoteke

en: Display changed files in list using:
sl: Prikaži spremenjene datoteke s seznama z uporabo:

en: Red color
sl: Rdeča barva

en: Bold style
sl: Krepki slog

note: Sorting List Options
en: Sorting List Options
sl: Možnosti razvrščanja seznama

note: Sorting method
en: Sort the file list by:
sl: Seznam datotek razvrsti:

en: Ascending filename
sl: naraščajoče po imenu datoteke

en: Descending filename
sl: padajoče po imenu datoteke

en: Ascending title
sl: naraščajoče po naslovu

en: Descending title
sl: padajoče po naslovu

en: Ascending artist
sl: naraščajoče po izvajalcu

en: Descending artist
sl: padajoče po izvajalcu

en: Ascending album artist
sl: Naraščajoče po izvajalcu albuma

en: Descending album artist
sl: Padajoče po izvajalcu albuma

en: Ascending album
sl: naraščajoče po albumu

en: Descending album
sl: padajoče po albumu

en: Ascending year
sl: naraščajoče po letu

en: Descending year
sl: padajoče po letu

en: Ascending disc number
sl: naraščajoče po številki nosilca

en: Descending disc number
sl: padajoče po številki nosilca

en: Ascending track number
sl: naraščajoče po številki posnetka

en: Descending track number
sl: padajoče po številki posnetka

en: Ascending genre
sl: naraščajoče po zvrsti

en: Descending genre
sl: padajoče po zvrsti

en: Ascending comment
sl: naraščajoče po komentarju

en: Descending comment
sl: padajoče po komentarju

en: Ascending composer
sl: naraščajoče po skladatelju

en: Descending composer
sl: padajoče po skladatelju

en: Ascending original artist
sl: Naraščajoče po izvirnem izvajalcu

en: Descending original artist
sl: Padajoče po izvirnem izvajalcu

en: Ascending copyright
sl: Naraščajoče po avtorskih pravicah

en: Descending copyright
sl: Padajoče po avtorskih pravicah

en: Ascending URL
sl: Naraščajoče po naslovu URL

en: Descending URL
sl: Padajoče po naslovu URL

en: Ascending encoded by
sl: Naraščajoče po imenu kodirnika

en: Descending encoded by
sl: Padajoče po imenu kodirnika

en: Ascending creation date
sl: naraščajoče po datumu nastanka

en: Descending creation date
sl: padajoče po datumu nastanka

en: Select the type of file sorting when loading a directory.
sl: Izberite vrsto razvrščanja, ko se naloži vsebina mape.

note: File Player
en: File Audio Player
sl: Zvočni predvajalnik datotek

en: Player to run:
sl: Predvajalnik, ki se odpre:

note: Log options
en: Log Options
sl: Možnosti beleženja

note: Show / hide log view
en: Show log view in main window
sl: Pokaži zapisnik v glavnem oknu

en: Max number of lines:
sl: Največje število vrstic:

note: g_signal_connect(G_OBJECT(NumberTrackFormated),"toggled",G_CALLBACK(Number_Track_Formatted_Toggled),NULL); * g_signal_emit_by_name(G_OBJECT(NumberTrackFormated),"toggled"); gtk_tooltips_set_tip(Tips,GTK_BIN(FilePlayerCombo)->child,_("Enter the program used to " "play the files. Some arguments can be
en: File Settings
sl: Nastavitve datoteke

note: File (name) Options
en: File Options
sl: Možnosti datoteke

en: Replace illegal characters in filename (for Windows and CD-Rom)
sl: Zamenjaj neveljavne znake v imenu datoteke (za Windows in CD-rom)

note: Extension case (lower/upper?)
en: Convert filename extension to:
sl: Pretvori pripono imena datoteke v:

en: Lower Case
sl: male črke

en: For example, the extension will be converted to '.mp3'
sl: Primer: končnica bo pretvorjena v '.mp3'

en: Upper Case
sl: velike črke

en: For example, the extension will be converted to '.MP3'
sl: Primer: končnica bo pretvorjena v '.MP3'

en: No Change
sl: Brez spremembe

en: The extension will not be converted
sl: Končnica ne bo pretvorjena

note: Preserve modification time
en: Preserve modification time of the file
sl: Ohrani datum spremembe datoteke

en: Preserve the modification time (in file properties) when saving the file.
sl: Ohrani čas spremembe (med lastnostmi datoteke) pri shranjevanju datoteke.

note: Change directory modification time
en: Update modification time of the parent directory of the file (recommended when using Amarok)
sl: Posodobi čas spremembe nadrejene mape datoteke (priporočeno ob uporabi programa Amarok)

note: Character Set for Filename
en: Character Set for Filename
sl: Znakovni nabor za ime datoteke

note: Rules for character set
en: Rules to apply if some characters can't be converted to the system character encoding when writing filename:
sl: Pravila, ki naj veljajo, če nekaterih znakov ni mogoče pretvoriti v sistemsko kodiranje znakov ob zapisovanju imena datoteke:

en: Try another character encoding
sl: Poskusi drugi kodiranje znakov

en: Force using the system character encoding and activate the transliteration
sl: Vsili uporabo sistemskega nabora znakov in začni prečrkovanje

note: * Tag Settings
en: Tag Settings
sl: Nastavitve oznak

note: Tag Options
en: Tag Options
sl: Možnosti oznak

en: Auto completion of date if not complete
sl: Samodopolnjevanje, če datum ni popoln

en: Write the track field with the following number of digits:
sl: V polje posnetka zapisuj z naslednjim številom števk:

en: Write the disc field with the following number of digits:
sl: V polje diska zapisuj z naslednjim številom števk:

en: Keep focus to the same tag field
sl: Obdrži pozornost na istem polju oznak

en: Return focus to the first tag field (i.e. 'Title' field)
sl: Vrni pozornost na prvo polje oznak (t.j. polje 'Naslov')

note: gtk_toggle_button_set_active(GTK_TOGGLE_BUTTON(SetFocusToFirstTagField),SET_FOCUS_TO_FIRST_TAG_FIELD); Tag Splitting
en: Tag Splitting
sl: Deljenje oznak

en: For Vorbis tags, selected fields will be split at dashes and saved as separate tags
sl: Za oznake Vorbis se bodo izbrana polja razdelila pri vezajih in shranila kot ločene oznake

en: Original artist
sl: Izvirni izvajalec

note: * ID3 Tag Settings
en: ID3 Tag Settings
sl: Nastavitve oznak ID3

note: Tag Rules frame
en: ID3 Tag Rules
sl: Pravila oznak ID3

note: Strip tag when fields (managed by EasyTAG) are empty
en: Strip tags if all fields are set to blank
sl: Odstrani oznake, če so vsa polja prazna

note: Convert old ID3v2 tag version
en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
sl: Samodejno pretvori stare različice oznak ID3v2

note: Use CRC32
en: Use CRC32
sl: Uporabi CRC32

en: Set CRC32 in the ID3v2 tags
sl: V oznakah ID3v2 nastavi CRC32

note: Use Compression
en: Use Compression
sl: Uporabi stiskanje

en: Set Compression in the ID3v2 tags
sl: V oznakah ID3v2 nastavi stiskanje

note: Write Genre in text
en: Write Genre in text only
sl: Zapiši zvrst v besedilnem načinu

note: Character Set for writing ID3 tag
en: Character Set for writing ID3 tags
sl: Nabor znakov za zapisovanje oznak ID3

note: ID3v2 tags
en: ID3v2 tags
sl: Oznake ID3v2

note: Write ID3v2 tag
en: Write ID3v2 tag
sl: Zapiši oznako ID3v2

note: ID3v2 tag version
en: Version:
sl: Različica:

note: Charset Id3V1 writing character set
en: Charset:
sl: Znakovni nabor:

note: Unicode
en: Unicode
sl: Unikod

en: Unicode type to use
sl: Uporabljena vrsta Unikod

en: Character set used to write the tag data in the file.
sl: Nabor znakov, uporabljen za zapis podatkov oznake v datoteko.

note: ID3v2 Additional iconv() options ID3V1 Additional iconv() options
en: Additional settings for iconv():
sl: Dodatne nastavitve za iconv():

en: No
sl: Ne

en: //IGNORE
sl: //PREZRI

note: ID3v1 tags
en: ID3v1 tags
sl: Oznake ID3v1

note: Write ID3v1 tag
en: Write ID3v1.x tag
sl: Zapiši oznako ID3v1.x

en: Character set used to write ID3v1 tag data in the file.
sl: Nabor znakov, uporabljen za zapisovanje oznak ID3v1 v datoteko.

note: Character Set for reading tag
en: Character Set for reading ID3 tags
sl: Nabor znakov za branje oznak ID3

en: Non-standard:
sl: Nestandardno:

en: Character set used to read tag data in the file.
sl: Nabor znakov, uporabljen za branje podatkov oznak v datoteki.

note: * Scanner
en: Scanner
sl: Preiskovalnik

note: Character conversion for the 'Fill Tag' scanner (=> FTS...)
en: Fill Tag Scanner - Character Conversion
sl: Preiskovalnik oznak - pretvorba z nakov

en: Convert underscore character '_' and string '%20' to space ' '
sl: Pretvori podčrtaj ('_') in niz '%20' v presledek (' ')

en: Convert space ' ' to underscore '_'
sl: Pretvori presledek (' ') v podčrtaj ('_')

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for tags.
sl: Izbrana možnost omogoča uporabo pretvarjanja pri uveljavnljanju maske preiskovalnika oznak.

note: Character conversion for the 'Rename File' scanner (=> RFS...)
en: Rename File Scanner - Character Conversion
sl: Preimenovalnik datotek - pretvarjanje znakov

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for filenames.
sl: Izbrana možnost omogoča uporabo pretvarjanja pri uveljavnljanju maske preimenovanja imen datotek.

note: Character conversion for the 'Process Fields' scanner (=> PFS...)
en: Process Fields Scanner - Character Conversion
sl: Preiskovalnik opravil - pretvarjanje znakov

note: Properties of the scanner window
en: Scanner Window
sl: Okno preiskovalnika

en: Open the Scanner Window on startup
sl: Ob zagonu programa odpri okno preiskovalnika

note: Other options
en: Fields
sl: Polja

note: Overwrite text into tag fields
en: Overwrite fields when scanning tags
sl: Prepiši polja med preiskovanjem oznak

en: Set this text as default comment:
sl: Vpiši besedilo kot privzeto opombo:

note: CRC32 comment
en: Use CRC32 as the default comment (for files with ID3 tags only).
sl: Uporabi CRC32 kot privzeto opombo (za datoteke zgolj z oznakami ID3).

en: Calculates the CRC-32 value of the file and writes it into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
sl: Izračuna vrednost CRC-32 datoteke in ga zapiše v polje komentarja, pri uporabi možnosti preiskovalnika 'Zapolni oznake'.

note: CDDB Server Settings (Automatic Search)
en: Server Settings for Automatic Search
sl: Nastavitve strežnika za samodejno iskanje

en: Name:
sl: Ime:

en: Port:
sl: Vrata:

en: CGI Path:
sl: Pot CGI:

note: CDDB Server Settings (Manual Search)
en: Server Settings for Manual Search
sl: Nastavitve strežnika za ročno iskanje

note: Local access for CDDB (Automatic Search)
en: Local CDDB
sl: Krajevna zbirka CDDB

en: Path:
sl: Pot:

note: CDDB Proxy Settings
en: Proxy Settings
sl: Nastavitve posredniškega strežnika

en: Use a proxy
sl: Uporabi posredniški strežnik

en: Set active the settings of the proxy server.
sl: Omogoči nastavitve posredovalnega strežnika.

en: Host Name:
sl: Ime gostitelja:

en: Name of the proxy server.
sl: Ime posredniškega strežnika.

en: Port of the proxy server.
sl: Vrata posredniškega strežnika.

en: User Name:
sl: Uporabniško ime:

en: Name of user for the the proxy server.
sl: Ime uporabnika za posredovalni strežnik.

en: User Password:
sl: Geslo uporabnika:

en: Password of user for the proxy server.
sl: Geslo uporabnika za posredniški strežnik. %s

note: Track Name list (CDDB results)
en: Track Name List
sl: Seznam naslovov posnetkov

note: * Confirmation
en: Confirmation
sl: Potrditev

en: Confirm exit from program
sl: Potrdi izhod iz programa

en: If activated, opens a dialog box to ask confirmation before exiting the program.
sl: Izbrana možnost omogoči prikaz pogovornega okna, ki zahteva potrditev pred končanjem programa.

en: Confirm writing of file tag
sl: Potrdi pisanje oznak v datoteko

en: Confirm renaming of file
sl: Potrdite preimenovanje datoteke

en: Confirm deleting of file
sl: Potrdite brisanje datoteke

en: Confirm writing of playlist
sl: Potrdite zapisovanje seznama predvajanja

en: Confirm changing directory when there are unsaved changes
sl: Potrdi spremembo mape, ko obstajajo neshranjene spremembe

note: For translators : be aware to NOT translate '%.*d' in this string
en: (Example: %.*d_-_Track_name_1.mp3)
sl: (Primer: %.*d_-_Ime_posnetka_1.mp3)

note: Translators: please do NOT translate '%.*d' in this string.
en: (Example: disc_%.*d_of_10/Track_name_1.mp3)
sl: (Primer: disk_%.*d_od_10/Ime_posnetka_1.mp3)

en: Configuration saved
sl: Nastavitve so shranjene

en: Configuration unchanged
sl: Nastavitve niso spremenjene

en: The selected path for 'Default path to files' is invalid
sl: Izbrana pot za 'Privzeta pot do datotek' je neveljavna

en: Path: '%s'
    Error: %s
sl: Pot: '%s'
    Napaka: %s

en: Invalid Path Error
sl: Napaka neveljavne poti

en: The audio file player '%s' cannot be found
sl: Predvajalnika zvočnih datotek '%s' ni mogoče najti

en: Audio Player Error
sl: Napaka zvočnega predvajalnika

en: Fill Tag
sl: Zapolni oznako

en: Cannot calculate CRC value of file (%s)
sl: Vrednosti CDC datoteke ni mogoče izračunati (%s)

en: Tag successfully scanned
sl: Oznaka je uspešno preiskana

en: Tag successfully scanned: %s
sl: Oznaka je uspešno preiskana: %s

en: Tag scanner: strange… the extension '%s' was not found in filename '%s'
sl: Preiskovalnik oznak: nenavadno ... pripone '%s' v imenu datoteke '%s' ni mogoče najti

en: Scan Error: can't find separator '%s' within '%s'
sl: Napaka preiskovanja: ločila '%s' v '%s' ni mogoče najti

en: New filename successfully scanned
sl: Ime nove datoteke je uspešno preiskano

en: New filename successfully scanned: %s
sl: Ime nove datoteke je uspešno preiskano: %s

en: Error while processing fields: %s
sl: Napaka med obdelovanjem polj: %s

note: The window
en: Tag and Filename Scan
sl: Preiskovanje oznak in imen datotek

note: TODO: Set related action to match AM_SCAN_FILES.
en: Scan Files
sl: Preišči datoteke

note: Option Menu
en: Scanner:
sl: Optični bralnik:

en: Select the type of scanner to use
sl: Izberite vrsto preiskovalnika za uporabo

en: Scanner Preferences
sl: Možnosti optičnega bralnika

en: Show / Hide Masks Editor
sl: Pokaži ali skrij urejevalnik mask

en: Show / Hide Legend
sl: Pokaži ali skrij legendo

note: Preview label
en: Fill tag preview
sl: Predogled zapolnjenja oznak

en: Prefix mask with current path
sl: Maska predpone s trenutno potjo

note: Preview label
en: Rename file preview
sl: Preimenuj predogled datoteke

en: Select fields:
sl: Izbor polj:

en: The buttons on the right represent the fields which can be processed. Select those which interest you
sl: Gumbi na desni predstavljajo polja, ki jih je mogoče obdelati. Izberite tista, ki so za vas zanimiva.

note: Advice for Translators: set the first letter of filename translated
en: F
sl: D

en: Process filename field
sl: Obdelaj polje imena datoteke

note: Advice for Translators: set the first letter of title translated
en: T
sl: N

en: Process title field
sl: Obdelaj polje naslova

note: Advice for Translators: set the first letter of artist translated
en: Ar
sl: I

en: Process file artist field
sl: Obdelaj polje izvajalca

note: Advice for Translators: set the first letter of album artist translated
en: AA
sl: Ia

en: Process album artist field
sl: Obdelaj polje izvajalca albuma

en: Process album field
sl: Obdelaj polje albuma

note: Advice for Translators: set the first letter of genre translated
en: G
sl: Z

en: Process genre field
sl: Obdelaj polje zvrsti

note: Advice for Translators: set the first letter of comment translated
en: Cm
sl: K

en: Process comment field
sl: Obdelaj polje komentarja

note: Advice for Translators: set the first letter of composer translated
en: Cp
sl: Sk

en: Process composer field
sl: Obdelaj polje skladatelja

en: Process original artist field
sl: Obdelaj polje izvirnega izvajalca

note: Advice for Translators: set the first letter of copyright translated
en: Cr
sl: Ap

en: Process copyright field
sl: Obdelaj polje avtorske pravice

en: Process URL field
sl: Obdelaj polje URL

en: Process encoder name field
sl: Obdelaj polje imena kodirnika

en: Invert selection
sl: Preobrni izbor

en: Select/Unselect all
sl: Izberi ali prekliči izbor vseh

en: Convert:
sl: Pretvori:

en: to:
sl: v:

en: Do not convert
sl: Ne pretvori

en: The underscore character or the string '%20' are replaced by one space. Example, before: 'Text%20In%20An_Entry', after: 'Text In An Entry'.
sl: Podčrtaj ali niz '%20' zamenja en presledek. Primer: prej 'Besedilo%20Vnosa', poslej 'Besedilo Vnosa'.

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'Text_In_An_Entry'.
sl: Znak za presledek nadomesti z znakom za podčrtaj. Primer: prej 'Besedilo Vnosa', poslej 'Besedilo_Vnosa'.

en: Replace a string by another one. Note that the search is case sensitive.
sl: Zamenjaj niz z drugim. Iskanje upošteva razlikovanje med velikimi in malimi črkami.

en: Capitalize all
sl: Velike začetnice povsod

en: Lowercase all
sl: Povsod male črke

en: Capitalize first letter
sl: Vsaka beseda naj ima veliko začetnico

en: Capitalize the first letter of each word
sl: Naj bo prva črka vsake besede velika

en: Detect Roman numerals
sl: Zaznaj rimske številke

en: Do not change capitalization
sl: Ne spreminjaj začetnic

en: Convert all words in all fields to upper case. Example, before: 'Text IN AN entry', after: 'TEXT IN AN ENTRY'.
sl: Pretvori vse besede v vseh poljih v velike črke. Primer: prej 'BESEDILO vnosa', poslej 'BESEDILO VNOSA'.

en: Convert all words in all fields to lower case. Example, before: 'TEXT IN an entry', after: 'text in an entry'.
sl: Pretvori vse besede v vseh poljih v male črke. Primer: prej 'BESEDILO vnosa', poslej 'besedilo vnosa'.

en: Convert the initial of the first word in all fields to upper case. Example, before: 'text IN An ENTRY', after: 'Text in an entry'.
sl: Pretvori začetnico prve besede v vseh poljih v veliko začetnico. Primer: prej 'Besedilo VNOSA', poslej 'Besedilo vnosa'.

en: Convert the initial of each word in all fields to upper case. Example, before: 'Text in an ENTRY', after: 'Text In An Entry'.
sl: Pretvori začetnico vsake besede v vseh poljih v veliko začetnico. Primer: prej 'Besedilo VNOSA', poslej 'Besedilo Vnosa'.

en: Force to convert to upper case the Roman numerals. Example, before: 'ix. text in an entry', after: 'IX. Text In An Entry'.
sl: Vsili pretvorbo v rimske številke in zapis z velikimi črkami. Na primer: vrednost 'ix. besedilo vnosa' se pretvori v : 'IX. Besedilo Vnosa'.

en: Insert a space before uppercase letters
sl: Vstavi presledek pred veliko črko

en: Remove duplicate spaces and underscores
sl: Odstrani podvojene presledke in podčrtaje

en: Do not change word separators
sl: Ne spremeni ločila besed

en: All spaces between words are removed. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'TextInAnEntry'.
sl: Vsi presledki med besedami so odstranjeni. Primer: prej 'Besedilo v vnosu', potem 'Besedilovvnosu'.

en: A space is inserted before each upper case letter. Example, before: 'TextInAnEntry', after: 'Text In An Entry'.
sl: Pred vsako veliko črko se vstavi presledek. Primer: prej 'BesediloVnosa', nato 'Besedilo Vnosa'.

en: Duplicate spaces and underscores are removed. Example, before: 'Text__In__An   Entry', after: 'Text_In_An Entry'.
sl: Odstrani podvojene presledke in podčrtaje. Primer: prej 'Besedilo__vnosa  datoteke', potem 'Besedilo_vnosa datoteke'.

note: * Frame to display codes legend
en: Legend
sl: Legenda

en: %a: artist
sl: %a: izvajalec

en: %z: album artist
sl: %z: izvajalec albuma

en: %c: comment
sl: %c: komentar

en: %p: composer
sl: %p: skladatelj

en: %r: copyright
sl: %r: avtorske pravice

en: %d: disc number
sl: %d: številka diska

en: %e: encoded by
sl: %e: kodirali

en: %g: genre
sl: %g: zvrst

en: %i: ignored
sl: %i: prezrto

en: %l: number of tracks
sl: %l: število posnetkov

en: %o: orig. artist
sl: %o: izvirni izvajalec

en: %n: track
sl: %n: posnetek

en: %t: title
sl: %t: naslov

en: %u: URL
sl: %u: naslov URL

en: %x: number of discs
sl: %x: število diskov

en: %y: year
sl: %y: leto

note: * Masks Editor
en: Mask Editor
sl: Urejevalnik mask

en: Create New Mask
sl: Ustvari novo masko

en: Move Up this Mask
sl: Premakni masko navzgor

en: Move Down this Mask
sl: Premakni masko navzdol

en: Duplicate Mask
sl: Podvoji masko

en: Add Default Masks
sl: Dodaj privzete maske

en: Remove Mask
sl: Odstrani masko

en: Save Masks
sl: Shrani maske

en: New_mask
sl: Nova _maska

en: Copy: No row selected
sl: Kopiraj: izbrana ni nobena vrstica

en: Remove: No row selected
sl: Odstrani: izbrana ni nobena vrstica

en: Move Up: No row selected
sl: Premakni navzgor: izbrana ni nobena vrstica

en: Move Down: No row selected
sl: Premakni navzdol: izbrana ni nobena vrstica

en: Error: Cannot write configuration file: %s (%s)
sl: Ni mogoče zapisati nastavitvene datoteke: %s (%s)

en: Error while writing configuration file: %s
sl: Napaka med pisanjem v nastavitveno datoteko: %s.

en: Cannot open configuration file '%s' (%s)
sl: Ni mogoče odpreti nastavitvene datoteke '%s' (%s)

en: Loading default configuration
sl: Nalaganje privzetih nastavitev

en: Cannot create or open file '%s' (%s)
sl: Ustvarjanje ali odpiranje '%s' je spodletelo (%s)

en: Error: Cannot write list to file: %s (%s)
sl: Napaka: seznama ni mogoče zapisati v datoteko: %s (%s)

en: Error while writing list file: %s
sl: Napaka med pisanjem v seznamsko datoteko: %s

note: Fall back to defaults
en: Loading default 'Fill Tag' masks…
sl: Nalaganje privzetih mask za 'Zapolnjevanje oznak' …

note: Fall back to defaults
en: Loading default 'Rename File' masks…
sl: Nalaganje privzetih mask 'Preimenuj datoteko' …

note: Fall back to defaults
en: Loading default 'Rename Directory' masks…
sl: Nalaganje privzetih mask 'Preimenuj mapo' …

en: Migrating configuration from directory '%s' to '%s'
sl: Premikanje nastavitve iz mape '%s' v '%s'

en: Failed to migrate configuration file '%s'
sl: Preselitev nastavitvene datoteke '%s' je spodletela

en: Error: Cannot create directory '%s' (%s)
sl: Napaka: mape '%s' ni mogoče ustvariti (%s)
