EasyTAG - en to sr translation catalogue (1018 entries)

note: Name and summary taken from the desktop file.
en: EasyTAG
sr: Лака ознака

en: Edit audio file metadata
sr: Уређујте метаподатке звучних датотека

en: View and edit tags for MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio and WavPack files.
sr: Прегледајте и уређујте ознаке за МП3, МП2, МП4/ААЦ, ФЛАЦ, Огг Опус, Огг Спикс, Огг Ворбис, МјузПак, Монки аудио и Вејвпак датотеке.

en: Look up albums in online databases, bulk edit tags, create playlists and rename a collection of files.
sr: Тражите албуме у бази података на мрежи, групно уређујте ознаке, стварајте спискове нумера и преименујте збирке датотека.

en: A simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux and Windows.
sr: Једноставно и привлачно Гтк+ сучеље чини означавање лакшим у ГНУ/Линуксу и Виндоузу.

en: Audio File Metadata Editor
sr: Уређивач метаподатака звучних датотека

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mp3;tag;audio;music;
sr: мп3;ознака;звук;музика;

en: Open with EasyTAG
sr: Отвори Лаком ознаком

en: Open directories and audio files with EasyTAG using the context menu
sr: Отворите директоријуме и звучне датотеке Лаком ознаком користећи приручни изборник

en: Choose a directory to show in the browser
sr: Изаберите директоријум за приказ у прегледнику

en: _Open
sr: От_вори

en: Select a directory to browse
sr: Изаберите директоријум за разгледање

en: No files
sr: Нема датотека

en: Artist
sr: Извођач

en: # Albums
sr: # Албуми

en: # Files
sr: # Датотеке

en: Album
sr: Албум

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Title
sr: Наслов

en: Album Artist
sr: Извођач албума

en: Year
sr: Година

en: Disc
sr: Диск

en: Track
sr: Нумера

en: Genre
sr: Жанр

en: Comment
sr: Коментар

en: Composer
sr: Композитор

en: Original Artist
sr: Ориг. извођач

en: Copyright
sr: Ауторско право

en: URL
sr: Адреса

en: Encoded By
sr: Кодирано помоћу

en: Browse Directory With
sr: Отворите директоријум програмом

en: Run Program
sr: Покрени програм

en: Enter the program to run; it will receive the current directory as a parameter
sr: Унесите програм за покретање; примиће тренутни директоријум као параметар.

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: _Execute
sr: _Изврши

en: Open Files With
sr: Отворите датотеке програмом

en: Enter the program to run; it will receive the current files as a parameter
sr: Унесите програм за покретање; примиће тренутну датотеку као параметар.

note: Only directories changed
en: Rename Directory
sr: Преименуј директоријум

note: Translators: Used when renaming a directory to a literal name (entered in a text field) rather than using a name generated from a mask.
en: Literal name:
sr: Дословни назив:

en: Use mask:
sr: Користи маску:

en: Whether to use a mask when renaming directories
sr: Да ли да користи маску приликом преименовања директоријума

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields
sr: Изабери или упиши маску у облику кодова (види легенду у прозору прегледача) за преименовање директоријума из поља ознака.

en: Rename directory preview
sr: Преглед преименовања директоријума

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: CDDB Search
sr: ЦДБП претрага

en: Search
sr: Потражи

en: Enter the words to search (separated by a space or ‘+’)
sr: Унеси речи за претрагу (раздвојене размаком или знаком „+“)

en: _Search
sr: _Тражи

en: Search Using Selected _Files
sr: Тражи користећи изабране _датотеке

en: Generate the CDDB disc ID using the selected files (the order is important)
sr: Ствара ИБ диска из базе података ЦД-а користећи изабране датотеке (редослед је важан)

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop the search
sr: Прекините претрагу

en: Manual Search Options
sr: Избори ручне претраге

note: Translators: header for CDDB fields to use when searching
en: Search Fields
sr: Поља претраге

en: Track Name
sr: Наслов нумере

en: Other
sr: Остало

en: Categories
sr: Категорије

en: Blues
sr: Блуз

en: Classical
sr: Класика

en: Country
sr: Кантри

en: Folk
sr: Фолк

en: Jazz
sr: Џез

en: Misc.
sr: Разно

en: New Age
sr: Ново доба

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Soundtrack
sr: Звучна трака

en: Results
sr: Резултати

en: Artist / Album
sr: Извођач / Албум

en: Category
sr: Категорија

en: Select lines from which tags will be applied to your files list. All lines will be processed if no line is selected.\nYou can also reorder lines in this list before using the ‘apply’ button
sr: Изаберите редове из којих ће ознаке бити примењене на списак датотека. Сви редови ће бити обрађени уколико ниједан ред није изабран.
    Такође можете преуредити редове на овом списку пре коришћења дугмета „Примени“.

en: Duration
sr: Трајање

en: Select all lines
sr: Изабери све редове

en: Invert line selection
sr: Обрни избор редова

en: Unselect all lines
sr: Поништи избор свих редова

en: Fill Tags
sr: Попуни ознаке

en: Track Number
sr: Број нумере

en: Number of Tracks
sr: Број нумера

en: Run the current scanner for each file
sr: Примени текући прегледач за сваку датотеку

en: Whether to run the tag scanner, with the current settings, on the CDDB results
sr: Да ли да покрене прегледача ознаке, са тренутним подешавањима, на резултатима базе података ЦД-а

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
sr: Поклопи редове Левенштајновим алгоритмом

en: Whether to use the DLM algorithm to match CDDB results to files
sr: Да ли да користи ДЛМ алгоритам за поклапање резултата базе података ЦД-а са датотекама

note: The window
en: _Close
sr: _Затвори

en: _Apply
sr: _Примени

en: Load the selected lines or all lines (if no lines are selected)
sr: Учитај изабране редове или све редове (уколико ниједан ред није изабран)

note: Default values are MPEG data.
en: File
sr: Датотека

note: Nothing to display Version changed to encoder version Encoder version
en: Encoder:
sr: Кодер:

en: Bitrate:
sr: Битски проток:

en: Sample rate:
sr: Проток узорка:

note: Mode
en: Mode:
sr: Режим:

en: Size:
sr: Величина:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Image Type
sr: Врста слике

en: Description
sr: Опис

en: _Accept
sr: _Прихвати

en: Log
sr: Дневник измена

en: Load Filenames From a Text File
sr: Учитајте називе датотека из текстуалне датотеке

en: File:
sr: Датотека:

en: Choose a Text File
sr: Изаберите датотеку текста

en: _Load
sr: _Учитај

en: Content of Text File
sr: Садржај текстуалне датотеке

en: Insert a blank line before the selected line
sr: Уметните празан ред пре изабраног

en: Delete the selected line
sr: Обришите изабрани ред

en: Delete all blank lines
sr: Обришите све празне редове

en: Move the selected line up
sr: Померите изабрани ред горе

en: Move the selected line down
sr: Померите изабрани ред доле

en: Reload
sr: Освежите

en: List of Files
sr: Списак датотека

en: Selected line:
sr: Изабрани ред:

en: Whether to run the currently selected scanner on filenames loaded from a text file
sr: Да ли да покрене тренутно изабраног прегледача над називима датотекама учитаним из текстуалне датотеке

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About
sr: _О програму

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _File
sr: _Датотека

en: Open Files With…
sr: Отвори датотеке програмом…

en: Run Audio Player
sr: Покрени програм за звук

en: Invert File Selection
sr: Преокрени избор датотека

en: Delete Files
sr: Обриши датотеке

en: Undo for File
sr: Поништи за датотеке

en: Redo for File
sr: Поврати за датотеке

en: _Save Files
sr: _Сачувај датотеке

en: _Force Save Files
sr: _Приморај чување датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Find…
sr: _Пронађи…

en: Select All
sr: Изабери све

en: Unselect All
sr: Одзначи све

en: Undo
sr: Поништи

en: Redo
sr: Поврати

en: _Remove Tags
sr: _Уклони ознаке

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _View
sr: _Преглед

en: Show Scanner
sr: Прикажи прегледач

en: Scanner Mode
sr: Режим прегледача

en: Rename Files and Directories
sr: Преименујте датотеке и директоријуме

en: Process Fields
sr: Обради поља

en: Directory Tree
sr: Стабло директоријума

en: Artists and Albums
sr: Извођачи и албуми

en: Sort List by Tag
sr: Поређај списак према ознаци

en: Ascending by track number
sr: Растуће, према броју нумере

en: Descending by track number
sr: Опадајуће, према броју нумере

en: Ascending by title
sr: Растуће, према наслову

en: Descending by title
sr: Опадајуће, према наслову

en: Ascending by artist
sr: Растуће, према извођачу

en: Descending by artist
sr: Опадајуће, према извођачу

en: Ascending by album artist
sr: Растуће, према извођачу албума

en: Descending by album artist
sr: Опадајуће, према извођачу албума

en: Ascending by album
sr: Растуће, према албуму

en: Descending by album
sr: Опадајуће, према албуму

en: Ascending by year
sr: Растуће, према години

en: Descending by year
sr: Опадајуће, према години

en: Ascending by genre
sr: Растуће, према жанру

en: Descending by genre
sr: Опадајуће, према жанру

en: Ascending by comment
sr: Растуће, према напомени

en: Descending by comment
sr: Опадајуће, према напомени

en: Ascending by composer
sr: Растуће, према композитору

en: Descending by composer
sr: Опадајуће, према композитору

en: Ascending by original artist
sr: Растуће, према оригиналном извођачу

en: Descending by original artist
sr: Опадајуће, према оригиналном извођачу

en: Ascending by copyright
sr: Растуће, према ауторским правима

en: Descending by copyright
sr: Опадајуће, према ауторским правима

en: Ascending by URL
sr: Растуће, према адреси

en: Descending by URL
sr: Опадајуће, према адреси

en: Ascending by encoder name
sr: Растуће, према називу кодера

en: Descending by encoder name
sr: Опадајуће, према називу кодера

en: Sort List by Property
sr: Поређај списак према својству

en: Ascending by filename
sr: Растуће, према називу датотеке

en: Descending by filename
sr: Опадајуће, према називу датотеке

en: Ascending by creation date
sr: Растуће, према датуму настанка

en: Descending by creation date
sr: Опадајуће, према датуму настанка

en: Ascending by file type
sr: Растуће, према врсти датотеке

en: Descending by file type
sr: Опадајуће, према врсти датотеке

en: Ascending by file size
sr: Растуће, према величини датотеке

en: Descending by file size
sr: Опадајуће, према величини датотеке

en: Ascending by duration
sr: Растуће, према трајању нумере

en: Descending by duration
sr: Опадајуће, према трајању нумере

en: Ascending by bit rate
sr: Растуће, према битском протоку

en: Descending by bit rate
sr: Опадајуће, према битском протоку

en: Ascending by sample rate
sr: Растуће, према протоку узорка

en: Descending by sample rate
sr: Опадајуће, према протоку узорка

en: Collapse Tree
sr: Скупи стабло

en: Reload Tree
sr: Освежи стабло

en: Reload Directory
sr: Освежи директоријум

en: Show Hidden Directories
sr: Прикажи скривене директоријуме

en: _Browser
sr: _Прегледник

en: Set _Current Path as Default
sr: Постави _тренутну путању као основну

en: Rename Directory…
sr: Преименуј директоријум…

en: Browse Directory With…
sr: Отвори директоријум програмом…

en: Browse _Subdirectories
sr: Разгледај _под-директоријуме

en: _Miscellaneous
sr: _Разно

en: CDD_B Search…
sr: Претражи _базу података ЦД-а…

en: Load Filenames From a Text File…
sr: Учитај називе датотека из текстуалне датотеке…

en: Generate Playlist…
sr: Направи списак нумера…

en: _Go
sr: _Иди

en: _Home Directory
sr: _Лични директоријум

en: Desktop Directory
sr: Директоријум радне површи

en: Documents Directory
sr: Директоријум са документима

en: Downloads Directory
sr: Директоријум преузимања

en: Music Directory
sr: Директоријум музике

en: _Parent Directory
sr: _Родитељски директоријум

en: _Default Directory
sr: _Основни директоријум

en: _First File
sr: П_рва датотека

en: Previous File
sr: Претходна датотека

en: _Next File
sr: _Следећа датотека

en: _Last File
sr: Пос_ледња датотека

en: Home Directory
sr: Лични директоријум

en: Default Directory
sr: Основни директоријум

en: Set Current Path as Default
sr: Постави тренутну путању као основну

en: Browse Subdirectories
sr: Разгледај под-директоријуме

en: Invert Selection
sr: Преокрени избор

en: CDDB Search Files…
sr: Нађи датотеке у бази података ЦД-а…

en: Find…
sr: Пронађи…

en: Clear Log
sr: Очисти дневник

en: Generate Playlist
sr: Направите списак нумера

en: Use directory name
sr: Користи назив директоријума

en: Options
sr: Опције

en: Include only the selected files
sr: Укључи само изабране датотеке

en: Whether to use only the selected files or all files when creating playlists
sr: Да ли да користи само изабране или све датотеке када прави спискове нумера

en: Use full path for files in playlist
sr: Користи пуне путање за датотеке у списку нумера

en: Use relative path for files in playlist
sr: Користи релативне путање за датотеке у списку нумера

en: Create playlist in the parent directory
sr: Направи списак нумера у родитељском директоријуму

en: Whether to create the playlist in the parent directory
sr: Да ли да направи списак нумера у родитељском директоријуму

en: Use DOS directory separator
sr: Користи ДОС-ов раздвајач датотека

en: Whether to use backslash as directory separator when generating playlists
sr: Да ли да користи контра косу црту као раздвојника директоријума при стварању спискова нумера

en: Content
sr: Садржај

en: Write only list of files
sr: Упиши само списак датотека

en: Write information using filename
sr: Упиши податке користећи назив датотеке

en: Write information using:
sr: Упиши податке користећи:

en: Preferences
sr: Поставке

en: Browser
sr: Прегледник

en: Default Directory:
sr: Основни директоријум:

en: The default path to search for music files
sr: Основна путања за тражење датотека музике

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
sr: Учитај основни директоријум или директоријум задат као аргумент при покретању програма

en: Whether to load the default path (or the path passed as an argument) on application startup
sr: Да ли да учита основну путању (или путању прослеђену као аргумент) приликом покретања програма

en: Browse subdirectories
sr: Разгледајте под-директоријуме

en: Whether to search subdirectories for audio files when reading a directory in the browser
sr: Да ли да тражи датотеке и у под-директоријумима када чита директоријум у прегледнику

en: Expand the subdirectories of the selected directory
sr: Рашири под-директоријуме изабраног директоријума

en: Whether to expand the subdirectories of a node in the directory browser when selecting it
sr: Да ли да рашири под-директоријуме чвора у прегледнику директоријума када га бира

en: Search hidden directories
sr: Претражи скривене директоријуме

en: Whether to show hidden directories when showing a directory in the browser
sr: Да ли да покаже скривене директоријуме када показује директоријум у прегледнику

en: Sort files case-sensitively
sr: Поређај датотеке према величини слова

en: Whether file sorting is case-sensitive
sr: Да ли да се обазире на величину слова када ређа датотеке

en: Show the log
sr: Прикажи дневник

en: Whether to show the log in the main window
sr: Да ли да прикаже дневник у главном проору

en: General
sr: Опште

en: Show audio file header summary
sr: Прикажи сажетак заглавља звучне датотеке

en: Whether to show header information, such as bit rate and duration, for audio files
sr: Да ли да прикаже податке заглавља, као што је проток бита и трајање, за звучне датотеке.

en: Display changed files in list using:
sr: Прикажи измењене датотеке на списку:

en: Red color
sr: Црвеном бојом

en: Bold style
sr: Подебљано

en: Interface
sr: Сучеље

en: File Settings
sr: Подешавања датотека

en: Preserve modification time when writing files
sr: Задржава време измене када записује датотеке

en: Whether to preserve the existing modification time when editing files
sr: Да ли да очува постојеће време измене када уређује датотеке

en: Update parent directory modification time when writing files
sr: Освежи време измене полазног директоријума када пишеш датотеке

en: Whether to update the modification time on the parent directory when editing files
sr: Да ли да освежи време измене полазног директоријума када уређује датотеке

note: Translators: a section header in the Files tab of the preferences dialog.
en: Filenames
sr: Називи датотека

en: Replace illegal characters when renaming
sr: Замени недозвољене знаке у називу датотеке

en: Convert characters which cannot be represented in filenames on the FAT32/16 and Joliet filesystems (‘\’, ‘:’, ‘;’, ‘*’, ‘?’, ‘"’, ‘<’, ‘>’, ‘|’)
sr: Претвара знаке који не могу бити представљени у називима датотека на системима датотека ФАТ32/16 и Жолјет (\ : ; * ? " < > |)

en: Convert filename extension to:
sr: Претвори проширење назива датотеке у:

en: Lower Case
sr: Мала слова

en: For example, the extension will be converted to ‘.mp3’
sr: На пример, проширење ће бити преименовано у „.mp3“

en: Upper Case
sr: Велика слова

en: For example, the extension will be converted to ‘.MP3’
sr: На пример, проширење ће бити преименовано у „.MP3“

en: No Change
sr: Без измене

en: The extension will not be modified
sr: Проширење неће бити измењено

en: Filename Encoding
sr: Кодирање назива датотеке

en: Try another character encoding
sr: Пробај друго кодирање знакова

en: Try to use the encoding associated with your locale and if this fails, try the ISO-8859-1 character encoding
sr: Пробајте да користите кодирање придружено вашем језику и ако то не успе, пробајте ISO-8859-1 кодирање знакова

en: Transliterate characters into the system character encoding
sr: Преведи знакове у системско кодирање знакова

en: Replace unsupported characters with a similar character from the target character encoding
sr: Замените неподржане знакове сличним из циљног кодирања

en: Use the system character encoding and silently discard unsupported characters
sr: Користи системско кодирање знакова и неприметно одбаци неподржане знаке

en: Discard characters which cannot be represented in the target character encoding
sr: Одбаците знакове који не могу бити представљени у циљном кодирању знакова

en: Files
sr: Датотеке

en: Automatically complete date field
sr: Сам доврши поље датума

en: Whether to automatically complete the date tag
sr: Да ли сам да доврши ознаку датума

en: Automatically select the type of the image based on its filename
sr: Сам изабери врсту слике на основу њеног назива датотеке

en: Whether to, when adding cover art, automatically select a type for an image based on its filename
sr: Да ли да, приликом додавања омота, сам изабере врсту слике на основу њеног назива датотеке

en: Preserve the tag field focus
sr: Причувај фокус поља ознаке

en: Whether to preserve focus on the current tag field when switching file
sr: Да ли да причува први план на тренутном пољу ознаке приликом промене датотеке

en: Pad the number of digits in the disc field to:
sr: Попуни број цифара у пољу диска:

en: Whether the disc number tag field should be padded with leading zeroes
sr: Да ли поље ознаке броја диска треба да се попуни водећим нулама

en: Pad the number of digits in the track field to:
sr: Попуни број цифара у пољу нумере:

en: Whether the track number tag field should be padded with leading zeroes
sr: Да ли поље ознаке броја нумере треба да се попуни водећим нулама

en: Splitting
sr: Подела

en: For Vorbis tags, selected fields will be split at dashes and saved as separate tags
sr: За Ворбисове ознаке, изабрана поља ће бити подељена на цртицама и сачувана као раздвојене ознаке

en: Whether to split title fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља наслова на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Whether to split artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља извођача на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Whether to split album fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља албума на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Whether to split genre fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља жанра на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Whether to split comment fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља напомене на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Whether to split composer fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља композитора на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Original artist
sr: Ориг. извођач

en: Whether to split original artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr: Да ли да подели поља изворног извођача на раздвојнику „ - “ у Огг напоменама

en: Tags
sr: Ознаке

en: Strip ID3 tags if all ID3 tags are empty
sr: Обриши ИД3 ознаке ако су све ИД3 ознаке празне

en: Whether to remove the ID3 tag from the audio file if all the individual tag fields are empty
sr: Да ли да уклони ИД3 ознаку из звучне датотеке ако су сва појединачна поља ознаке празна

en: Non-standard encoding for reading ID3 tags:
sr: Не-стандардно кодирање за читање ИД3 ознака:

en: Whether to use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
sr: Да ли да користи не-стандардно кодирање знакова када чита ИД3 ознаке

en: Choose the character set to be used when reading ID3v1 and ID3v2 tags
sr: Изаберите скуп знакова за коришћење приликом читања ИД3в1 и ИД3в2 ознака

en: ID3v2
sr: ИД3в2

en: Write ID3v2 tag
sr: Упиши ИД3в2 ознаку

en: Whether to write ID3v2 tags when writing ID3 tags into audio files
sr: Да ли да упише ИД3в2 ознаке приликом писања ИД3 ознака у звучним датотекама

en: Version:
sr: Издање:

en: Select the ID3v2 tag version to write:
    • ID3v2.3 is written using id3lib,
    • ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended)
sr: Изаберите ИД3в2 ознаку за упис:
    • ИД3в2.3 се уписује користећи ид3библ,
    • ИД3в2.4 се уписује користећи библид3таг (препоручљиво)

en: Character encoding:
sr: Кодирање знакова:

en: Unicode
sr: Уникод

en: Choose the Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
sr: Изаберите кодирање знакова Уникода за коришћење приликом писања ИД3в2 ознака

en: Override the standard Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
sr: Препишите стандардно кодирање знакова Уникода за коришћење приликом писања ИД3в2 ознака

en: When encoding conversion fails:
sr: Када претварање кодирања не успе:

en: Report error
sr: Пријави грешку

en: Display an error message when a character cannot be represented in the target character encoding and keep the original character
sr: Приказаће поруку грешке када знак не може бити представљен у циљном кодирању знакова а задржаће изворни знак

en: Transliterate
sr: Преслови

en: Discard
sr: Одбаци

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
sr: Сам претвори старо издање ИД3в2 ознаке

en: Whether to convert ID3 tags written against old version of the specification, such as ID3v2.2, to newer ones, such as ID3v2.3 or ID3v2.4
sr: Да ли да претвори ИД3 ознаке записане према старом издању одредбе, као што је ИД3в2.2, у новије, као што су ИД3в2.3 или ИД3в2.4

en: Use CRC-32
sr: Користи ЦРЦ-32

en: Whether to embed a CRC-32 checksum of the audio file data in ID3v2 tags
sr: Да ли да угради ЦРЦ-32 проверу суме података звучне датотеке у ИД3в2 ознаке

en: Compress data in ID3v2 tags
sr: Запакуј податке у ИД3в2 ознакама

en: Whether to compress data in ID3v2 tags
sr: Да ли да запакује податке у ИД3в2 ознакама

en: Use text-only genre in ID3v2 tags
sr: Користи само текстуални жанр у ИД3в2 ознакама

en: Whether to use only a string, and not the integer-base ID3v1 genre field, when writing a genre field to ID3v2 tags
sr: Да ли да користи само ниску, а не ИД3в1 поље жанра на основу целог броја, када записује поље жанра у ИД3в2 ознакама

en: ID3v1
sr: ИД3в1

en: Write ID3v1 tag
sr: Упиши ИД3в1 ознаку

en: Whether to write ID3v1 tags when writing ID3 tags into audio files
sr: Да ли да упише ИД3в1 ознаке приликом писања ИД3 ознака у звучним датотекама

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tag
sr: Изаберите скуп знакова за упис ИД3в1 ознака

en: ID3 Tags
sr: ИД3 ознаке

en: Character Conversion
sr: Превођење знакова

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Fill Tag Scanner
sr: Попини прегледач ознаке

en: Convert underscores and ‘%20’ to spaces
sr: Преведи „_“ и „%20“ у размаке

en: Convert spaces and ‘%20’ to underscores
sr: Преведи размаке и „%20“ у доње цртице „_“

en: No conversion
sr: Без претварања

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Rename File and Directory Scanner
sr: Преименуј датотеку и прегледача директоријума

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Process Fields Scanner
sr: Обради прегледач поља

en: Upper-case the first letters of all words
sr: Прво слово сваке речи велико

en: Whether to upper-case the first letter of all words, including prepositions and other short words such as “feat.”, when processing tag fields
sr: Да ли прво слово свих речи да испише великим словом, укључујући предлоге и остале кратке речи као што је „feat.“, када обрађује поља ознаке

en: Fields
sr: Поља

en: Overwrite fields when scanning tags
sr: Препиши сва поља при скенирању ознака

en: Whether to overwrite the tag field values when filling tags. Otherwise, only blank tag fields will be filled
sr: Да ли да препише вредности поља ознаке када попуњава ознаке. У супротном, биће попуњена само празна поља ознака

en: Set this text as default comment:
sr: Постави овај текст као основну напомену:

en: Whether to set the comment tag field to the provided default value when filling tags
sr: Да ли да подеси поље напомене ознаке на достављену основну вредност када попуњава ознаке

en: Use CRC-32 as the default comment (for files with ID3 tags only)
sr: Користи ЦРЦ-32 као основни коментар (само за датотеке са ИД3 ознакама)

en: Whether to use the CRC-32 of the audio file data as the default comment, for files with ID3 tags only
sr: Да ли да користи ЦРЦ-32 података звучне датотеке као основну напомену, само за датотеке са ИД3 ознакама

en: Scanner
sr: Прегледач

en: Automatic Search Servers
sr: Сервери самосталне претраге

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Port:
sr: Прикључник:

en: CGI Path:
sr: ЦГИ путања:

en: Manual Search Server
sr: Сервер ручне претраге

en: Proxy
sr: Посредник

en: Use a proxy server
sr: Користи посреднички сервер

en: Whether to access remote CDDB through a proxy
sr: Да ли да приступи удаљеним базе података ЦД-а помоћу посредника

en: Hostname for a proxy to access remote CDDB
sr: Назив домаћина за посредника за приступ удаљеној базе података ЦД-а

en: Port for a proxy to access remote CDDB
sr: Прикључник за посредника за приступ удаљеној базе података ЦД-а

en: User:
sr: Корисник:

en: Username for a proxy to access remote CDDB
sr: Име корисника за посредника за приступ удаљеној базе података ЦД-а

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Password for a proxy to access remote CDDB
sr: Лозинка за посредника за приступ удаљеној базе података ЦД-а

en: Results List
sr: Списак резултата

en: Select corresponding file (according to position or DLM if activated below)
sr: Изабери одговарајућу датотеку (према положају или ДЛМ-у уколико је активирано испод)

en: Whether to select the file in the file list which matches the position in the CDDB results list
sr: Да ли да изабере датотеку са списка датотека која одговара положају у списку резултата базе података ЦД-а

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match results (using title) with audio files (using filename)
sr: Користи Левенштајнов алгоритам (ДЛМ) за поклапање резултата (користећи наслов) са звучним датотекама (користећи назив датотеке)

en: CDDB
sr: ЦДБП

en: Confirmation
sr: Потврде

en: Confirm before writing tags
sr: Потврди упис ознаке датотеке

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing tags to audio files
sr: Да ли да затражи одобрење од корисника пре него ли запише ознаке у звучним датотекама

en: Confirm before renaming a file
sr: Потврди преименовање датотеке

en: Whether to ask for confirmation from the user before renaming a file
sr: Да ли да затражи одобрење од корисника пре него ли преименује датотеку

en: Confirm before deleting a file
sr: Потврди брисање датотеке

en: Whether to ask for confirmation from the user before deleting a file
sr: Да ли да затражи одобрење од корисника пре него ли обрише датотеку

en: Confirm before writing a playlist
sr: Потврди записивање списка нумера

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing a playlist
sr: Да ли да затражи одобрење од корисника пре него ли запише списак нумера

en: Confirm before losing unsaved changes to files
sr: Потврди губљење несачуваних измена у датотекама

en: Whether to ask for confirmation from the user before performing an operation that would lose unsaved changes on files
sr: Да ли да затражи одобрење од корисника пре него ли обави радњу која би довела до губитка несачуваних измена у датотекама

en: Scanner Dialog
sr: Прозорче прегледача

en: Show the scanner dialog on startup
sr: Прикажи прозорче прегледача при покретању програма

en: Whether to show the scanner window on application startup
sr: Да ли да прикаже прозорче прегледача при покретању програма

en: Application
sr: Програм

en: Tag and Filename Scan
sr: Прегледач ознака и назива датотека

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse filename and directory. Used to fill in tag fields
sr: Изаберите или унесите маску користећи кодове (види легенду) за обраду назива датотеке и директоријума. Користи се за попуњавање поља ознака.

en: Fill tag preview
sr: Преглед попуњавања ознаке

en: Mask Editor
sr: Уређивач маски

en: Create a new mask
sr: Направите нову маску

en: Move the selected mask up
sr: Померите горе изабрану маску

en: Move the selected mask down
sr: Померите доле изабрану маску

en: Duplicate the selected mask
sr: Удвостручите изабрану маску

en: Add default masks
sr: Додајте основну маску

en: Remove the selected mask
sr: Уклоните изабрану маску

en: Save masks
sr: Сачувајте маску

en: Legend
sr: Легенда

en: %a: artist
sr: %a: извођач

en: %z: album artist
sr: %z: извођач албума

en: %b: album
sr: %b: албум

en: %c: comment
sr: %c: коментар

en: %p: composer
sr: %p: композитор

en: %r: copyright
sr: %r: ауторско право

en: %d: disc number
sr: %d: број ЦД-а

en: %e: encoded by
sr: %e: кодирано помоћу

en: %g: genre
sr: %g: жанр

en: %i: ignored
sr: %i: занемарено

en: %l: number of tracks
sr: %l: број нумера

en: %o: original artist
sr: %o: оригинални извођач

en: %n: track number
sr: %n: број нумере

en: %t: title
sr: %t: наслов

en: %u: URL
sr: %u: адреса

en: %x: number of discs
sr: %x: број дискова

en: %y: year
sr: %y: година

en: Fill Tag
sr: Попуни ознаку

en: Prefix mask with current directory
sr: Маска префикса са тренутним директоријумом

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use ‘/’ to make directories. If the first character is ‘/’, it is an absolute path, otherwise it is relative to the old path
sr: Изаберите или унесите маску користећи кодове (види легенду) за обраду поља ознака. Користи се за преименовање датотека.
    Користите / за директоријуме. Уколико је први знак /, путања је апсолутна, у супротном је релативна према старој путањи.

en: Rename file preview
sr: Преглед преименовања датотеке

note: Only filename changed
en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: Tag Fields
sr: Поља ознаке

en: Process filename
sr: Обрадите назив датотеке

en: Process title field
sr: Обрадите поље наслова

en: Process artist field
sr: Обрадите поље извођача

en: Process album artist field
sr: Обрадите поље извођача албума

en: Process album field
sr: Обрадите поље албума

en: Process genre field
sr: Обрадите поље жанра

en: Process comment field
sr: Обрадите поље напомене

en: Process composer field
sr: Обрадите поље композитора

en: Orig. Artist
sr: Ориг. извођач

en: Process original artist field
sr: Обрадите поље оригиналног извођача

en: Process copyright field
sr: Обрадите поље ауторских права

en: Process URL field
sr: Обрадите поље адресе

en: Process encoded-by field
sr: Обрадите поље назива енкодера

en: Capitalization
sr: Велика слова

en: Capitalize all
sr: Сва слова велика

en: Whether to upper-case all characters of the tag when processing tag fields
sr: Да ли да испише све знаке ознаке великим словима када обрађује поља ознаке

en: Lowercase all
sr: Сва слова мала

en: Whether to lower-case all characters of the tag when processing tag fields
sr: Да ли да испише све знаке ознаке малим словима када обрађује поља ознаке

en: Capitalize first letter
sr: Прво слово велико

en: Whether to upper-case the first letter of the tag when processing tag fields
sr: Да ли да испише прво слово ознаке великим словом када обрађује поља ознаке

en: Capitalize the first letter of each word
sr: Прво слово сваке речи велико

en: Whether to upper-case the first letter of each word when processing tag fields
sr: Да ли да испише прво слово сваке речи великим словом када обрађује поља ознаке

en: Detect Roman numerals
sr: Откриј римске бројеве

en: Whether to detect Roman numerals when applying upper-case conversions while processing tag fields
sr: Да ли да открије римске бројеве када примењује претварања великих слова када обрађује поља ознаке

en: Do not change capitalization
sr: Не мењај величину слова

en: Spaces Conversions
sr: Претварања размака

en: Remove spaces
sr: Уклони размаке

en: Whether to remove all spaces when processing tag fields
sr: Да ли да уклони све размаке када обрађује поља ознаке

en: Insert a space before uppercase letters
sr: Убаци размак пре великог слова

en: Whether to insert spaces before capital letters when processing tag fields
sr: Да ли да убаци размаке пре почетних слова када обрађује поља ознаке

en: Remove duplicate spaces and underscores
sr: Уклони дупле размаке и доње цртице

en: Whether to remove duplicate spaces and underscores when processing tag fields
sr: Да ли да уклони дупле размаке и доње цртице када обрађује поља ознаке

en: Do not change word separators
sr: Не мењај раздвајаче речи

en: Character Conversions
sr: Претварања знакова

en: Convert ‘_’ and ‘%20’ to spaces
sr: Преведи „_“ и „%20“ у размаке

en: The underscore character or the string ‘%20’ is replaced by one space. Example, before: ‘Text%20In%20An_Entry‘, after: ‘Text In An Entry’
sr: Доње цртице или ниска „%20“ између речи ће бити замењени размаком. На пример: „Текст%20у%20неком_пољу“ ће постати „Текст у неком пољу“.

en: Convert spaces to underscores
sr: Преведи размаке у доње цртице

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: ‘Text In An Entry’, after: ‘Text_In_An_Entry’
sr: Размак између речи биће замењен доњом цртицом. На пример „Текст у неком пољу“ ће постати „Текст_у_неком_пољу“.

en: Convert:
sr: Претвори:

en: Replace a string by another one. Note that the search is case sensitive
sr: Замените једну ниску другом. Знајте да је претрага осетљива на величину слова.

en: to:
sr: у:

en: Do not convert
sr: Не претварај

en: Show / Hide Masks Editor
sr: Прикажите / сакријте уређивач маски

en: Show / Hide Legend
sr: Прикажите / сакријте легенду

en: Scanner Preferences
sr: Поставке прегледача

en: Find Files
sr: Пронађите датотеке

en: Search:
sr: Потражи:

en: Type the text to search for in the file list, or leave the field empty to display all files
sr: Упишите текст да га потражите у списку датотека, или не уписујте ништа да прикажете све датотеке.

en: _Find
sr: _Пронађи

en: In:
sr: У:

note: This option is for the previous
en: the Filename
sr: називу датотеке

note: This option is for the previous
en: the Tag
sr: ознаци

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: CD
sr: ЦД

en: Tag
sr: Ознака

en: Title:
sr: Наслов:

en: Tag selected files with this title
sr: Означите изабране датотеке овим насловом

en: Artist:
sr: Извођач:

en: Tag selected files with this artist
sr: Означите изабране датотеке овим извођачем

en: Album artist:
sr: Извођач албума:

en: Tag selected files with this album artist
sr: Означите изабране датотеке овим извођачем албума

en: Album:
sr: Албум:

en: Tag selected files with this album name
sr: Означите изабране датотеке овим називом албума

en: CD:
sr: ЦД:

en: Tag selected files with this disc number
sr: Означите изабране датотеке овим бројем диска

en: Year:
sr: Година:

en: Tag selected files with this year
sr: Означите изабране датотеке овом годином

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory
sr: Број доследно изабраних нумера. Почиње од 01 у сваком под-директоријуму.

en: Track #:
sr: Нумера #:

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks
sr: Унесите број датотека, у истом директоријуму приказане датотеке, до изабраних нумера.

en: Tag selected files with this number of tracks
sr: Означите изабране датотеке овим бројем нумера

en: Genre:
sr: Жанр:

en: Comment:
sr: Коментар:

en: Tag selected files with this comment
sr: Означите изабране датотеке овом напоменом

en: Composer:
sr: Композитор:

en: Tag selected files with this composer
sr: Означите изабране датотеке овим композитором

en: Orig. artist:
sr: Ориг. извођач:

en: Tag selected files with this original artist
sr: Означите изабране датотеке овим оригиналним извођачем

en: Copyright:
sr: Ауторско право:

en: Tag selected files with this copyright
sr: Означите изабране датотеке овим ауторским правом

en: URL:
sr: Адреса:

en: Tag selected files with this URL
sr: Означите изабране датотеке овом адресом

en: Encoded by:
sr: Кодирано помоћу:

en: Tag selected files with this encoder name
sr: Означите изабране датотеке називом овог енкодера

en: Common
sr: Опште

en: You can use drag and drop to add an image
sr: Можете превући слике у ово прозорче да их додате

en: Add images to the tag
sr: Додајте слике у ознаке

en: Remove selected images from the tag
sr: Уклоните изабране слике из ознаке

en: Save the selected images to files
sr: Сачувајте изабране слике у датотеке

en: Edit image properties
sr: Уредите својства слике

en: Tag selected files with these images
sr: Означите изабране датотеке овим сликама

en: Images
sr: Слике

en: First file
sr: Идите на прву датотеку

en: _Previous File
sr: Пре_тходна датотека

en: Previous file
sr: Идите на претходну датотеку

en: Next file
sr: Идите на следећу датотеку

en: Last file
sr: Идите на последњу датотеку

en: _Show Scanner
sr: _Покажи прегледач

en: Show scanner
sr: Прикажите прегледач

en: Remove tags
sr: Уклоните ознаке

en: _Undo
sr: По_ништи

en: Undo for file
sr: Поништите последње измене датотека

en: R_edo
sr: По_врати

en: Redo for file
sr: Повратите последње измене датотека

en: Save changes to selected files
sr: Сачувајте измене у изабраним датотекама

en: Browse directory tree
sr: Разгледајте стабло директоријума

en: Browse artists and albums
sr: Разгледајте извођаче и албуме

en: Invert file selection
sr: Преокрените избор датотека

en: Search filenames and tags
sr: Потражите називе датотека и ознаке

en: CDDB Search…
sr: Претражи базе података ЦД-а…

en: Generate a playlist
sr: Направите списак нумера

en: Stop the current action
sr: Зауставите тренутну радњу

en: Load on startup
sr: Учитајте при покретању

en: Default path
sr: Основна путања

en: Show hidden directories while browsing
sr: Прикажите скривене директоријуме приликом разгледања

en: CDDB server hostname for automatic search
sr: Назив домаћина сервера базе података ЦД-а за самосталну претрагу

en: The CDDB server to use for the automatic search
sr: Сервер базе података ЦД-а који ће се користити за самосталну претрагу

en: CDDB server port for automatic search
sr: Прикључник сервера базе података ЦД-а за самосталну претрагу

en: The CDDB server port to use for the automatic search
sr: Прикључник сервера базе података ЦД-а који ће се користити за самосталну претрагу

en: CDDB server path for automatic search
sr: Путања сервера базе података ЦД-а за самосталну претрагу

en: The CDDB server path to use for the automatic search
sr: Путања сервера базе података ЦД-а који ће се користити за самосталну претрагу

en: CDDB server hostname for manual search
sr: Назив домаћина сервера базе података ЦД-а за ручну претрагу

en: The CDDB server to use for a manual search
sr: Сервер базе података ЦД-а који ће се користити за ручну претрагу

en: CDDB server port for manual search
sr: Прикључник сервера базе података ЦД-а за ручну претрагу

en: The CDDB server port to use for a manual search
sr: Прикључник сервера базе података ЦД-а који ће се користити за ручну претрагу

en: CDDB server path for manual search
sr: Путања сервера базе података ЦД-а за ручну претрагу

en: The CDDB server path to use for a manual search
sr: Путања сервера базе података ЦД-а који ће се користити за ручну претрагу

en: Use DLM to match CDDB results to files
sr: Користи ДЛМ за упоређивање резултата базе података ЦД-а са датотекама

en: Select the file with the position which matches the position of the CDDB result
sr: Бира датотеку са положајем који одговара положају резултата базе података ЦД-а

en: Enable proxy for remote CDDB
sr: Укључује посредника за удаљену базе података ЦД-а

en: CDDB proxy hostname
sr: Назив домаћина посредника базе података ЦД-а

en: CDDB proxy port
sr: Прикључник посредника базе података ЦД-а

en: CDDB proxy username
sr: Корисничко име посредника базе података ЦД-а

en: CDDB proxy password
sr: Лозинка посредника базе података ЦД-а

en: Run the scanner on CDDB results
sr: Покреће прегледач на резултатима базе података ЦД-а

en: The fields to use in a manual CDDB search
sr: Поља за коришћење при ручној претрази базе података ЦД-а

en: Which fields to search for matches of the returned CDDB results
sr: У којим пољима да тражи поклапања враћених резултата базе података ЦД-а

en: The categories to use in a CDDB search
sr: Категорије за коришћење у претрази базе података ЦД-а

en: Which categories to search for matches in the returned CDDB results
sr: У којим категоријама да тражи поклапања враћених резултата базе података ЦД-а

en: The tag fields to set when matching against CDDB results
sr: Поља ознаке за подешавање када упоређује резултате базе података ЦД-а

en: Which tag fields should be set when matching against selected files and CDDB results
sr: Која поља ознаке требају бити подешена приликом поклапања изабраних датотека и резултата базе података ЦД-а

en: Show changed files in bold
sr: Приказује измењене датотеке подебљаним

en: Whether to highlight changed files in the file list by making them bold, or alternatively by making them red
sr: Да ли да истакне измењене датотеке у списку датотека тако што ће их подебљати, или ће их обојити у црвено

en: How to sort audio files in the file list
sr: Како да поређа звучне датотеке у списку датотека

en: Sort files in ascending or descending order for the selected type
sr: Поређаће датотеке растућим или опадајућим редом за изабрану врсту

en: Use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
sr: Користиће не-стандардно кодирање знакова када чита ИД3 ознаке

en: Write ID3v1 tags
sr: Упиши ИД3в1 ознаку

en: The character set for writing ID3v1 tags
sr: Скуп знакова за упис ИД3в1 ознака

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tags
sr: Изаберите скуп знакова за упис ИД3в1 ознака

en: Encoding options when writing ID3v1 tags
sr: Избори кодирања за писање ИД3в1 ознака

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v1 tags
sr: Додатни избори за прослеђивање функцији „iconv()“ приликом претварања кодирања када се записују ИД3в1 ознаке

en: The character set for reading ID3v1 and ID3v2 tags
sr: Скуп знакова за читање ИД3в1 и ИД3в2 ознака

en: Write ID3v2 tags
sr: Упиши ИД3в2 ознаке

en: Enable ID3v2.4 support
sr: Укључи ИД3в2.4 подршку

en: Whether to write ID3v2.4 tags when ID3v2 support is enabled
sr: Да ли да записује ИД3в2.4 ознаке када је укључена ИД3в2 подршка

en: Convert old ID3 tag versions to new ones
sr: Претвори стара издања ИД3 онаке у нове

en: Use CRC-32 in ID3v2 tags
sr: Користи ЦРЦ-32 у ИД3в2 ознакама

en: Use Unicode character encoding in ID3v2 tags
sr: Користи кодирање знакова Уникода у ИД3в2 ознакама

en: Whether to use a Unicode character set when writing ID3v2 tags
sr: Да ли да користи скуп знакова Уникода када записује ИД3в2 ознаке

en: The Unicode character set for writing ID3v2 tags
sr: Скуп знакова Уникода за упис ИД3в2 ознака

en: Choose the Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
sr: Изаберите скуп знакова Уникода за коришћење приликом писања ИД3в2 ознака

en: The character set for writing ID3v2 tags
sr: Скуп знакова за упис ИД3в2 ознака

en: Override the typical Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
sr: Препишите уобичајени скуп знакова Уникода за коришћење приликом писања ИД3в2 ознака

en: Encoding options when writing ID3v2 tags
sr: Избори кодирања за писање ИД3в2 ознака

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v2 tags
sr: Додатни избори за прослеђивање функцији „iconv()“ приликом претварања кодирања када се записују ИД3в2 ознаке

en: Automatically complete the date
sr: Сам доврши датум

en: Pad the disc number tag field
sr: Попуни поље ознаке броја диска

en: The length of the disc number field
sr: Дужина поља броја диска

en: The length of the disc number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
sr: Дужина поља броја диска, која одлучује да ли се поље попуњава водећим нулама

en: Whether to, when adding cover art, automatically select the type for an image based on its filename
sr: Да ли да, приликом додавања омота, сам изабере врсту слике на основу њеног назива датотеке

en: Pad the track number tag field
sr: Попуни поље ознаке броја нумере

en: The length of the track number field
sr: Дужина поља броја нумере

en: The length of the track number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
sr: Дужина поља броја нумере, која одлучује да ли се поље попуњава водећим нулама

en: Convert spaces and underscores when filling tag fields
sr: Претвори размаке и подвлаке приликом испуњавања поља ознаке

en: Whether to convert to spaces (and %20) or underscores when filling tag fields from filenames
sr: Да ли да претвори размаке (и %20) или подвлаке приликом испуњавања поља ознаке из назива датотека

en: Overwrite tag field
sr: Препиши поље ознаке

en: Set the default comment
sr: Постави основну напомену

en: Default comment for filling tags
sr: Основна напомена за испуњавање ознака

en: The default comment to use when filling tags
sr: Основна напомена за коришћење приликом испуњавања ознака

en: Use the CRC-32 as the default comment
sr: Користи ЦРЦ-32 као основну напомену

en: Run the current scanner when loading filenames from a file
sr: Покреће текући прегледач када учитава називе датотека из датотеке

en: Process these tag fields
sr: Обради ова поља ознаке

en: The tag fields to process when using the scanner
sr: Поља ознаке за обраду када се користи прегледач

en: Convert tag fields when processing
sr: Претвори поља ознаке при обради

en: Whether to convert to spaces (and %20), underscores or other characters when processing tag fields
sr: Да ли да претвори размаке (и %20), подвлаке или друге знакове приликом обраде поља ознаке

en: Convert characters in tags
sr: Претвори знакове у ознакама

en: Whether to convert characters of the tag from one value to another when processing tag fields
sr: Да ли да претвори знакове ознаке из једне вредности у другу приликом обраде поља ознаке

en: Convert the following characters when processing tag fields
sr: Претвори следеће знаке приликом обраде поља ознаке

en: Replace any matched sequence of characters with this string when processing tag fields
sr: Замени сваки упоређени низ знакова овом ниском приликом обраде поља ознаке

en: Lower-case all characters
sr: Сва слова мала

en: Upper-case all characters
sr: Сва слова велика

en: Upper-case the first letter of the tag
sr: Прво слово ознаке велико

en: Upper-case the first letter of each word
sr: Прво слово сваке речи велико

en: Upper-case prepositions
sr: Предлози великим словима

en: Detect roman numerals
sr: Откриј римске бројеве

en: Insert spaces before capital letters
sr: Убаци размаке пре великих слова

en: Remove duplicate spaces
sr: Уклони дупле размаке

en: Playlist filename mask
sr: Маска назива датотеке списка нумера

en: The default filename mask to use for a new playlist
sr: Основна маска назива датотеке за коришћење за нови списак нумера

en: Use a filename mask when generating a playlist
sr: Користи маску назива датотеке приликом стварања списка нумера

en: Whether to use a filename mask when creating playlists
sr: Да ли да користи маску назива датотеке приликом ставрања спискова нумера

en: Create playlists with only the selected files
sr: Направите спискове нумера само са изабраним датотекама

en: Use relative paths when creating playlists
sr: Користи релативне путање приликом стварања спискова нумера

en: Whether to use relative paths for files when creating playlists
sr: Да ли да користи релативне путање за датотеке када прави спискове нумера

en: Create the playlist in the parent directory
sr: Направите списак нумера у родитељском директоријуму

en: Use DOS separators for playlists
sr: Користи ДОС раздвојнике за спискове нумера

en: Content of generated playlists
sr: Садржај створених спискова нумера

en: Write a plain list of files, include extended information from the filename or extended information using a supplied mask
sr: Запишите обичан списак датотека, укључите проширене податке из назива датотеке или проширене податке користећи достављену маску

en: Playlist default mask
sr: Основна маска списка нумера

en: The default mask to use for files in a playlist
sr: Основна маска за коришћење за датотеке у списку нумера

en: Search for files case-sensitively
sr: Потражи датотеке према величини слова

en: Whether matches when searching for files are case-sensitive
sr: Да ли поређења приликом тражења датотека разликују величину слова

en: Search in filenames
sr: Потражи у називима датотека

en: Perform the search on filenames
sr: Обави претрагу над називима датотека

en: Search in tags
sr: Тражи у ознакама

en: Perform the search on tags
sr: Обави претрагу над ознакама

en: Mask for filling tags from filenames
sr: Маска за испуњавање ознака из назива датотека

en: The default mask to use when automatically filling tags with information from filenames
sr: Основна маска за коришћење приликом самоиспуњавања ознака подацима из назива датотека

en: Mask for renaming files
sr: Маска за преименовање датотека

en: The default mask to use when renaming files
sr: Основна маска за коришћење приликом преименовања датотека

en: Mask for renaming directories
sr: Маска за преименовање директоријума

en: The default mask to use when renaming directories
sr: Основна маска за коришћење приликом преименовања директоријума

en: Use a mask when renaming directories
sr: Користи маску приликом преименовања директоријума

en: Convert spaces and underscores when renaming files
sr: Претвори размаке и подвлаке приликом преименовања поља

en: Whether to convert to spaces or underscores when renaming files
sr: Да ли да претвори у размаке или подвлаке приликом преименовања поља

en: How to modify filename extensions when renaming
sr: Како да измени проширења назива датотека када преименује

en: Change the file extension to all lower-case, all upper-case or do not change it
sr: Сва слова у проширењу датотеке су мала, велика или без промене

en: Encoding options when renaming files
sr: Избори кодирања приликом преименовања датотека

en: If the encoding of the filename does not match the filesystem encoding, choose whether to try another encoding, approximate the filesystem encoding with transliteration or discard the offending characters
sr: Ако кодирање назива датотеке не одговара кодирању система датотека, приближава кодирање система датотека транслитерацијом или одбацује неисправне знаке

en: Whether to replace illegal characters in a filename when using the rename function
sr: Замените недозвољене знаке у називу датотеке приликом употребе функције преименовања

en: Show the scanner mask editor
sr: Приказује уређивач маске прегледача

en: Whether to show the scanner mask editor in the tag scanner
sr: Да ли да прикаже уређивача маске прегледача у прегледачу ознаке

en: Show the scanner legend
sr: Приказује легенду прегледача

en: Whether to show the scanner legend in the tag scanner
sr: Да ли да прикаже легенду прегледача у прегледачу ознаке

en: Show the scanner window on startup
sr: Прикажи прозор прегледача при покретању програма

en: The scan mode
sr: Режим прегледа

en: Which type of scan to show in the scanner
sr: Коју врсту прегледа да прикаже у прегледачу

en: Split Ogg title fields
sr: Подели поља Огг наслова

en: Split Ogg artist fields
sr: Подели поља Огг извођача

en: Split Ogg album fields
sr: Подели поља Огг албума

en: Split Ogg genre fields
sr: Подели поља Огг жанра

en: Split Ogg comment fields
sr: Подели поља Огг напомене

en: Split Ogg composer fields
sr: Подели поља Огг композитора

en: Split Ogg original artist fields
sr: Подели поља Огг оригиналног извођача

en: Page to show in the preferences dialog
sr: Страница за приказивање у прозорчету поставки

en: The page in the notebook of the preferences dialog
sr: Страница у бележници прозорчета поставки

en: Open in EasyTAG
sr: Отвори у Лакој ознаци

en: Open the selected directory in EasyTAG
sr: Отворите изабрани директоријум у Лакој ознаци

en: Open the selected files in EasyTAG
sr: Отворите изабране датотеке у Лакој ознаци

en: View and edit tags in audio files
sr: Прегледајте и уређујте ознаке у звучним датотекама

en: Print the version and exit
sr: Приказује издање и излази

note: Starting messages
en: Starting EasyTAG version %s…
sr: Покрећем Лаку ознаку издања %s…

en: Variable EASYTAGLANG defined, setting locale ‘%s’
sr: Променљива „EASYTAGLANG“ је одређена, постављам језик „%s“

en: Setting locale: ‘%s’
sr: Постављам језик: „%s“

en: System locale is ‘%s’, using ‘%s’
sr: Системски језик је „%s“, користим „%s“

en: Unable to create setting directories
sr: Не могу да направим директоријуме подешавања

en: Website: %s
sr: Веб сајт: %s

en: - Tag and rename audio files
sr: — Уређујте ознаке и преименујте звучне датотеке

en: Error while querying information for file ‘%s’: %s
sr: Грешка приликом пропитивања података за датотеку „%s“: %s

en: Cannot open path ‘%s’
sr: Не могу да отворим путању „%s“

en: Do you really want to delete the file ‘%s’?
sr: Да ли заиста желите да обришете датотеку „%s“?

en: Repeat action for the remaining files
sr: Понови радњу за преостале датотеке

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete File
sr: Уклони датотеку

en: File ‘%s’ deleted
sr: Датотека „%s“ је обрисана

en: Cannot delete file ‘%s’
sr: Не могу да обришем датотеку „%s“

en: Some files were not deleted
sr: Неке датотеке нису обрисане

en: All files have been deleted
sr: Све датотеке су уклоњене

en: All tags have been removed
sr: Све ознаке су уклоњене

en: Failed to launch program ‘%s’
sr: Нисам успео да покренем програм „%s“

en: Could not convert filename ‘%s’ to system filename encoding
sr: Не могу да претворим назив датотеке „%s“ у кодирање назива датотеке система

en: Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING.
sr: Покушавам да поставим променљиву окружења Г_КОДИРАЊЕ_НАЗИВАДАТОТЕКЕ.

en: Filename translation
sr: Превод назива датотеке

note: And refresh the number of files in this directory
en: One file | %u files
sr[0]: %u датотека
sr[1]: %u датотеке
sr[2]: %u датотека
sr[3]: Једна датотека

en: File: ‘%s’
sr: Датотека: „%s“

note: Quit EasyTAG.
en: Normal exit
sr: Уобичајени излаз

en: Some files have been modified but not saved
sr: Неке датотеке су измењене али нису сачуване

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Quit
sr: Затварање програма

en: Do you want to save them before quitting?
sr: Да ли желите да их сачувате пре затварања?

en: New default directory selected for browser
sr: Изабран је нови основни директоријум за прегледника

en: Do you want to save them before changing directory?
sr: Да ли желите да их сачувате пре него што промените директоријум?

en: Confirm Directory Change
sr: Потврдите промену директоријума

en: All albums
sr: Сви албуми

en: Select File
sr: Изаберите датотеку

en: Select Directory
sr: Изаберите директоријум

en: Rename the directory ‘%s’ to:
sr: Преименуј директоријум „%s“ у:

en: You must type a directory name
sr: Морате да унесете назив директоријума

en: Directory Name Error
sr: Грешка назива директоријума

en: Could not convert ‘%s’ into filename encoding
sr: Не могу да претворим „%s“ у кодирање назива датотеке

en: Please use another name.
sr: Користите други назив.

en: The directory name ‘%s’ already exists.
sr: Назив директоријума „%s“ већ постоји.

en: Rename File Error
sr: Грешка преименовања датотеке

en: Rename Directory Error
sr: Грешка преименовања директоријума

en: Directory renamed
sr: Директоријум је преименован

en: Executed command ‘%s’
sr: Извршена наредба „%s“

en: Album: ‘%s’, artist: ‘%s’, length: ‘%s’, year: ‘%s’, genre: ‘%s’, disc ID: ‘%s’
sr: Албум: „%s“, извођач: „%s“, дужина нумере: „%s“, година: „%s“, жанр: „%s“, ИД диска: „%s“

en: Resolving host '%s'…
sr: Приступам серверу „%s“…

en: Cannot create a new socket ‘%s’
sr: Не могу да направим нову утичницу „%s“

en: Cannot set options on the newly-created socket
sr: Не могу да подесим опције на новоствореној утичници

note: Open connection to the server.
en: Connecting to host ‘%s’, port ‘%d’…
sr: Повезујем се на домаћина „%s“, прикључник „%d“…

en: Cannot connect to host ‘%s’: %s
sr: Не могу да се повежем на домаћина „%s“: %s

en: Cannot resolve host ‘%s’: %s
sr: Не могу да приступим домаћину „%s“: %s

en: Connected to host ‘%s’
sr: Повезан сам са домаћином „%s“

en: Error while writing CDDB results to file ‘%s’
sr: Грешка приликом писања резултата базе података ЦД-а у датотеку „%s“

en: Receiving data (%s)…
sr: Примам податке (%s)…

en: Error when reading CDDB response ‘%s’
sr: Грешка читања одговора базе података ЦД-а „%s“

en: Cannot create file ‘%s’: %s
sr: Не могу да направим датотеку „%s“: %s

note: g_print("Request Cddb_Get_Album_Tracks_List : '%s'\n", cddb_in); Send the request g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Freedb : '%s'\n", cddb_in); g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Gnudb : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request…
sr: Шаљем захтев…

en: Cannot send the request ‘%s’
sr: Не могу да пошаљем захтев „%s“

note: Read the answer * Read the answer
en: Receiving data…
sr: Примам податке…

en: The server returned a bad response
sr: Сервер је вратио погрешан одговор

en: The server returned a bad response ‘%s’
sr: Сервер је вратио погрешан одговор „%s“

note: Load the track list of the album
en: Loading album track list…
sr: Читам списак нумера албума…

en: Sorry, the web-based search is currently not available
sr: Нажалост, претрага базирана на вебу тренутно није доступна

en: Found one matching album | Found %u matching albums
sr[0]: Пронашао сам %u одговарајући албум
sr[1]: Пронашао сам %u одговарајућа албума
sr[2]: Пронашао сам %u одговарајућих албума
sr[3]: Пронашао сам један одговарајући албум

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)…
sr: Примам податке странице %d (албум %d/%d)…

en: Receiving data of page %d…
sr: Примам податке странице %d…

en: More results to load…
sr: Још резултата за учитавање…

en: The number of CDDB results does not match the number of selected files
sr: Број резултата базе података ЦД-а не одговара броју изабраних датотека

en: Write Tag from CDDB
sr: Упиши ознаке из базе података ЦД-а

en: Ready to search
sr: Спреман сам за претрагу

en: Cannot open file ‘%s’: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“: %s

en: No file selected
sr: Није изабрана ниједна датотека

note: The CD redbook standard defines the maximum number of tracks as 99, any queries with more than 99 tracks will never return a result.
en: More than 99 files selected. Cannot send request
sr: Изабрали сте више од 99 датотека. Не могу да пошаљем захтев

en: One file selected | %u files selected
sr[0]: Изабрана је %u датотека
sr[1]: Изабране су %u датотеке
sr[2]: Изабрано је %u датотека
sr[3]: Изабрана је једна датотека

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_From_Selected_Files : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request (disc ID: %s, #tracks: %u, Disc length: %u)…
sr: Шаљем захтев (ИБ диска: %s, #нумере: %u, Трајање диска: %u)…

en: DiscID ‘%s’ gave one matching album | DiscID ‘%s’ gave %u matching albums
sr[0]: ИБ диска „%s“ је дао %u одговарајући албум
sr[1]: ИБ диска „%s“ је дао %u одговарајућа албума
sr[2]: ИБ диска „%s“ је дао %u одговарајућих албума
sr[3]: ИБ диска „%s“ је дао један одговарајући албум

en: Arabic (IBM-864)
sr: Арапски (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sr: Арапски (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sr: Арапски (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Балтички (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Балтички (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sr: Балтички (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sr: Келтски (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
sr: Централно европски (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sr: Централно европски (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
sr: Централно европски (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr: Упрошћени кинески (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sr: Упрошћени кинески (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
sr: Традиционални кинески (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sr: Традиционални кинески (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
sr: Ћирилични (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr: Ћирилични (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sr: Ћирилични (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ћирилични (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ћирилични (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
sr: Ћирилични/Руски (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
sr: Ћирилични/Украински (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
sr: Енглески (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
sr: Грчки (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sr: Грчки (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
sr: Хебрејски (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr: Хебрејски (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
sr: Јапански (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr: Јапански (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr: Јапански (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sr: Корејски (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sr: Нордијски (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
sr: Јужно европски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
sr: Таи (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
sr: Турски (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr: Турски (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sr: Турски (Windows-1254)

note: {N_("Unicode (UTF-7)"),                   "UTF-7"         },
en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (UTF-8)

note: {N_("Unicode (UTF-16BE)"),                "UTF-16BE"      }, {N_("Unicode (UTF-16LE)"),                "UTF-16LE"      }, {N_("Unicode (UTF-32BE)"),                "UTF-32BE"      }, {N_("Unicode (UTF-32LE)"),                "UTF-32LE"      },
en: Vietnamese (VISCII)
sr: Вијетнамски (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr: Вијетнамски (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Визуелни хебрејски (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
sr: Западњачки (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sr: Западњачки (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sr: Западњачки (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
sr: Западњачки (Windows-1252)

en: The filename ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
sr: Назив датотеке „%s“ не може бити преведен у УТФ-8: %s

en: Invalid UTF-8
sr: Неисправан УТФ-8

en: The UTF-8 string ‘%s’ could not be converted into filename encoding: %s
sr: УТФ-8 ниска „%s“ не може бити преведена у кодирање назива датотеке: %s

en: The string ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
sr: Ниска „%s“ не може бити преведена у УТФ-8: %s

en: A file was changed by an external program | %d files were changed by an external program
sr[0]: %d датотека је измењена спољним програмом
sr[1]: %d датотеке су измењене спољним програмом
sr[2]: %d датотека је измењено спољним програмом
sr[3]: Једна датотека је измењена спољним програмом

en: Do you want to continue saving the file?
sr: Да ли желите да сачувате датотеку?

en: Saving files was stopped
sr: Чување датотека је заустављено

en: All files have been saved
sr: Све датотеке су сачуване

en: Do you want to write the tag of file ‘%s’?
sr: Да ли желите да упишете ознаку датотеке „%s“?

en: Confirm Tag Writing
sr: Потврди уписивање ознаке

note: Directories and filename changed
en: Rename File and Directory
sr: Преименуј датотеку и директоријум

en: File and directory rename confirmation required
sr: Потребно је потврђивање за преименовање датотеке и директоријума

en: Do you want to rename the file and directory ‘%s’ to ‘%s’?
sr: Да ли желите да преименујете датотеку и директоријум „%s“ у „%s“?

en: Directory rename confirmation required
sr: Потребно је потврђивање за преименовање директоријума

en: Do you want to rename the directory ‘%s’ to ‘%s’?
sr: Да ли желите да преименујете директоријум „%s“ у „%s“?

en: File rename confirmation required
sr: Потребно је потврђивање за преименовање датотеке

en: Do you want to rename the file ‘%s’ to ‘%s’?
sr: Да ли желите да преименујете датотеку „%s“ у „%s“?

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’
sr: Не могу да преименујем датотеку „%s“ у „%s“

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’: %s
sr: Не могу да преименујем датотеку „%s“ у „%s“: %s

en: File(s) not renamed
sr: Датотека(е) није преименована

en: Writing tag of ‘%s’
sr: Записујем ознаку од „%s“

en: Wrote tag of ‘%s’
sr: Записах ознаку у „%s“

en: Cannot write tag in file ‘%s’
sr: Не могу да упишем ознаку у датотеку „%s“

en: Tag Write Error
sr: Грешка уписивања ознаке

en: Cannot read directory ‘%s’
sr: Не могу да читам директоријум „%s“

en: Directory Read Error
sr: Грешка читања директоријума

note: Read the directory recursively
en: Search in progress…
sr: Претрага је у току…

en: Found one file in this directory and subdirectories | Found %u files in this directory and subdirectories
sr[0]: Нашао сам %u датотеку у овом директоријуму и под-директоријумима
sr[1]: Нашао сам %u датотеке у овом директоријуму и под-директоријумима
sr[2]: Нашао сам %u датотека у овом директоријуму и под-директоријумима
sr[3]: Нашао сам једну датотеку у овом директоријуму и под-директоријумима

en: Found one file in this directory | Found %u files in this directory
sr[0]: Нашао сам %u датотеку у овом директоријуму
sr[1]: Нашао сам %u датотеке у овом директоријуму
sr[2]: Нашао сам %u датотека у овом директоријуму
sr[3]: Нашао сам једну датотеку у овом директоријуму

en: No file found in this directory and subdirectories
sr: Нисам пронашао ни једну датотеку у овом директоријуму и под-директоријумима

en: No file found in this directory
sr: Нисам пронашао ни једну датотеку у овом директоријуму

en: Error opening directory ‘%s’: %s
sr: Грешка отварања директоријума „%s“: %s

en: Searching for audio files…
sr: Тражим звучне датотеке…

en: Searching
sr: Тражим

en: _Stop
sr: _Заустави

en: File not found
sr: Нисам нашао датотеку

en: Cannot query file information ‘%s’
sr: Не могу да пропитам податке датотеке „%s“

en: Read-only file
sr: Датотека само за читање

en: Error reading ID3 tag from file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања ИД3 ознаке из датотеке „%s“: %s

en: Error reading tag from Ogg file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања ознаке из Огг датотеке „%s“: %s

en: Error reading tag from FLAC file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања ознаке из ФЛАЦ датотеке „%s“: %s

en: Error reading APE tag from file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања АПЕ ознаке из датотеке „%s“: %s

en: Error reading tag from MP4 file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања ознаке из МП4 датотеке „%s“: %s

en: Error reading tag from WavPack file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања ознаке из Вејвпак датотеке „%s“: %s

en: Error reading tag from Opus file ‘%s’: %s
sr: Грешка читања ознаке из Опус датотеке „%s“: %s

en: The year value ‘%s’ seems to be invalid in file ‘%s’. The information will be lost when saving
sr: Вредност године „%s“ изгледа да није исправна у датотеци „%s“. Податак ће бити изгубљен приликом чувања.

en: Automatic corrections applied for file ‘%s’
sr: Самостално исправљање је примењено над датотеком „%s“

en: Error reading file ‘%s’
sr: Грешка читања датотеке „%s“

en: Insert a blank line
sr: Уметните празан ред

en: Delete this line
sr: Обришите овај ред

en: Move this line up
sr: Померите овај ред на горе

en: Move this line down
sr: Померите овај ред на доле

en: You must type a program name
sr: Морате да унесете назив програма

en: Program Name Error
sr: Грешка назива програма

en: JPEG image
sr: ЈПЕГ слика

en: PNG image
sr: ПНГ слика

en: GIF image
sr: ГИФ слика

en: Unknown image
sr: Непозната слика

en: 32×32 pixel PNG file icon
sr: ПНГ иконица, 32x32 тачкица

en: Other file icon
sr: Остале иконице датотеке

en: Cover (front)
sr: Омот (лице)

en: Cover (back)
sr: Омот (полеђина)

en: Leaflet page
sr: Страна са летком

en: Media (such as label side of CD)
sr: Медијум (као што је страна са натписом ЦД-а)

en: Lead artist/lead performer/soloist
sr: Водећи уметник/водећи извођач/солиста

en: Artist/performer
sr: Уметник/Извођач

en: Conductor
sr: Диригент

en: Band/Orchestra
sr: Бенд/Оркестар

en: Lyricist/text writer
sr: Писац текстова

en: Recording location
sr: Место снимања

en: During recording
sr: У току снимања

en: During performance
sr: У току извођења

en: Movie/video screen capture
sr: Филм/Видео запис

en: A bright colored fish
sr: Светло обојена риба

en: Illustration
sr: Илустрација

en: Band/Artist logotype
sr: Лого бенда/извођача

en: Publisher/studio logotype
sr: Лого издавача/студија

en: Unknown image type
sr: Непозната врста слике

en: pixels
sr: тачкица

en: Type
sr: Врста

en: Cannot write playlist file ‘%s’
sr: Не могу да запишем датотеку списка нумера „%s“

en: Playlist File Error
sr: Грешка датотеке списка нумера

en: Wrote playlist file ‘%s’
sr: Датотека списка нумера „%s“ је записана

en: Invalid scanner mask
sr: Неисправна маска прегледача

en: The selected default path is invalid
sr: Изабрана основна путања није исправна

en: Path: ‘%s’
    Error: %s
sr: Путања: „%s“
    Грешка: %s

en: Invalid Path Error
sr: Грешка неисправне путање

en: Cannot calculate CRC value of file ‘%s’
sr: Не могу да срачунам ЦРЦ вредност датотеке „%s“

en: Tag successfully scanned
sr: Ознака је успешно скенирана

en: Tag successfully scanned ‘%s’
sr: Ознака је успешно прегледана „%s“

en: The extension ‘%s’ was not found in filename ‘%s’
sr: Нисам нашао проширење „%s“ у називу датотеке „%s“

en: Cannot find separator ‘%s’ within ‘%s’
sr: Не могу да нађем раздвајач „%s“ у „%s“

en: Could not convert filename ‘%s’ into system filename encoding
sr: Не могу да претворим назив датотеке „%s“ у кодирање назива датотеке система

en: New filename successfully scanned
sr: Нови назив датотеке је успешно скениран

en: New filename successfully scanned ‘%s’
sr: Нови назив датотеке је успешно скениран %s

en: Error while processing fields ‘%s’
sr: Грешка приликом обраде поља „%s“

en: New_mask
sr: Нова _маска

note: 'Scan selected files' button
en: Scan Files
sr: Прегледај датотеке

en: Scan selected files
sr: Прегледајте изабране датотеке

en: All tags have been scanned
sr: Све ознаке су прегледане

en: Found one file | Found %d files
sr[0]: Пронашао сам %d датотеку
sr[1]: Пронашао сам %d датотеке
sr[2]: Пронашао сам %d датотека
sr[3]: Пронашао сам једну датотеку

en: Ready to search…
sr: Спреман сам за претрагу…

en: Cannot write list to file ‘%s’: %s
sr: Не могу да упишем списак у датотеку„%s“: %s

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Fill Tag’ masks…
sr: Учитавам основне маске за „Попуни ознаку“…

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Rename File’ masks…
sr: Учитавам основне маске за „преименовање датотека“…

en: Ready to start
sr: Спреман сам за почетак

en: Selected files tagged with title ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене насловом „%s“

en: Removed title from selected files
sr: Уклоњен је наслов из изабраних датотека

en: Selected files tagged with artist ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене извођачем „%s“

en: Removed artist from selected files
sr: Уклоњен је извођач из изабраних датотека

en: Selected files tagged with album artist ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене извођачем албума „%s“

en: Removed album artist from selected files
sr: Уклоњен је извођач албума из изабраних датотека

en: Selected files tagged with album ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене албумом „%s“

en: Removed album name from selected files
sr: Уклоњен је назив албума из изабраних датотека

en: Selected files tagged with disc number ‘%s/%s’
sr: Изабране датотеке су означене бројем диска „%s/%s“

en: Selected files tagged with disc number like ‘xx’
sr: Изабране датотеке су означене бројем диска као „хх“

en: Removed disc number from selected files
sr: Уклоњен је број диска из изабраних датотека

en: Selected files tagged with year ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене годином „%s“

en: Removed year from selected files
sr: Уклоњена је година из изабраних датотека

en: Selected files tagged with track like ‘xx/%s’
sr: Изабране датотеке су означене нумером типа „xx/%s“

en: Selected files tagged with track like ‘xx’
sr: Изабране датотеке су означене нумером типа „xx“

en: Removed track number from selected files
sr: Уклоњен је број нумере из изабраних датотека

note: msg = g_strdup_printf(_("All %d tracks numbered sequentially."), ETCore->ETFileSelectionList_Length);
en: Selected tracks numbered sequentially
sr: Изабране датотеке су побројане редом

en: Selected files tagged with genre ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене жанром „%s“

en: Removed genre from selected files
sr: Уклоњен је жанр из изабраних датотека

en: Selected files tagged with comment ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене коментаром „%s“

en: Removed comment from selected files
sr: Уклоњен је коментар из изабраних датотека

en: Selected files tagged with composer ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене композитором „%s“

en: Removed composer from selected files
sr: Уклоњен је композитор из изабраних датотека

en: Selected files tagged with original artist ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене оригиналним извођачем „%s“

en: Removed original artist from selected files
sr: Уклоњен је оригинални извођач из изабраних датотека

en: Selected files tagged with copyright ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене ауторским правом „%s“

en: Removed copyright from selected files
sr: Уклоњено је ауторско право из изабраних датотека

en: Selected files tagged with URL ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене адресом „%s“

en: Removed URL from selected files
sr: Уклоњена је адреса из изабраних датотека

en: Selected files tagged with encoder name ‘%s’
sr: Изабране датотеке су означене називом кодера „%s“

en: Removed encoder name from selected files
sr: Уклоњен је назив кодера из изабраних датотека

en: Selected files tagged with images
sr: Изабране датотеке су означене сликама

en: Removed images from selected files
sr: Уклоњене су слике из изабраних датотека

note: Menu items
en: Tag selected files with this field
sr: Означи изабране датотеке овим пољем

en: All uppercase
sr: Сва слова велика

en: All lowercase
sr: Сва слова мала

en: First letter uppercase
sr: Прво слово велико

en: First letter uppercase of each word
sr: Прво слово сваке речи велико

en: Insert space before uppercase letter
sr: Убаци размак пре великог слова

en: Remove duplicate spaces or underscores
sr: Уклони дупле размаке или доње цртице

en: Remove all text
sr: Уклони сав текст

en: Error parsing image data ‘%s’
sr: Грешка обраде података слике „%s“

en: Cannot display the image because not enough data has been read to determine how to create the image buffer
sr: Не могу да прикажем слику јер је недовољно података учитано да бих знао како да направим међумеморију слике.

en: Cannot display the image
sr: Не могу да прикажем слику

en: Not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
sr: Није прочитано довољно података да бих одредио како да направим међумеморију слике.

en: Load Image File
sr: Учитај датотеку слике

en: Image file not loaded ‘%s’
sr: Датотека слике није учитана „%s“

en: Cannot open file ‘%s’
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: Image File Error
sr: Грешка датотеке слике

en: Image file loaded
sr: Датотека слике је учитана

en: Add Images
sr: Додај слике

en: All Files
sr: Све датотеке

en: PNG and JPEG
sr: ПНГ и ЈПЕГ

en: Image Properties %d/%d
sr: Својства слике %d/%d

en: Save Image %d/%d
sr: Сачувај слику %d/%d

en: Image file not saved ‘%s’
sr: Датотека слике није сачувана „%s“

en: Tag selected files with this genre
sr: Означите изабране датотеке овим жанром

en: ID3 Tag
sr: ИД3 ознака

en: Ogg Vorbis Tag
sr: Огг Ворбис ознака

en: FLAC Vorbis Tag
sr: ФЛАЦ Ворбис ознака

en: APE Tag
sr: АПЕ ознака

en: MP4/M4A/AAC Tag
sr: МП4/М4А/ААЦ ознака

en: Wavpack Tag
sr: Вејвпак ознака

en: Opus Tag
sr: Опус ознака

en: Images (%u)
sr: Слике (%u)

en: Error while opening file: %s
sr: Грешка отварања датотеке: %s

en: Failed to write APE tag
sr: Нисам успео да запишем АПЕ ознаку

en: Error opening FLAC file
sr: Грешка отварања ФЛАЦ датотеке

en: FLAC File
sr: ФЛАЦ датотека

note: Mode mpeg4ip library seems to always return -1
en: Channels:
sr: Бр. канала:

en: Error while opening file ‘%s’ as FLAC: %s
sr: Грешка при отварању датотеке „%s“ као ФЛАЦ: %s

en: Failed to write comments to file ‘%s’: %s
sr: Нисам успео да упишем напомене у датотеку „%s“: %s

en: Corrupted file
sr: Оштећена датотека

en: Removed tag of ‘%s’
sr: Уклоњена је ознака из „%s“

en: Error while removing ID3v1 tag of ‘%s’: %s
sr: Грешка при уклањању ИД3в1 ознаке из „%s“: %s

en: Error while removing ID3v2 tag of ‘%s’: %s
sr: Грешка при уклањању ИД3в2 ознаке из „%s“: %s

en: Error while updating ID3v2 tag of ‘%s’: %s
sr: Грешка при ажурирању ИД3в2 ознаке у „%s“: %s

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is buggy
sr: Покушали сте да сачувате ову ознаку у Уникоду али је откривено да ваше издање ид3библ има грашака

en: If you reload this file, some characters in the tag may not be displayed correctly. Please, apply the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff to id3lib, which is available in the EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only once.
    
    File: %s
sr: Уколико поново учитате ову датотеку, неки знаци у ознаци можда неће бити приказани исправно. Примените закрпу „src/ИД3lib/patch_ИД3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff“ на ид3библ, која је доступна у изворном коду Лаке ознаке.
    Знајте да ће ова порука бити приказана само једном.
    
    Датотека: %s

en: Buggy id3lib
sr: Лоша ид3библ

en: Error while updating ID3v1 tag of ‘%s’: %s
sr: Грешка при ажурирању ИД3в1 ознаке у „%s“: %s

en: No error reported
sr: Нису пријављене грешке

en: No available memory
sr: Нема доступне меморије

en: No data to parse
sr: Нема података за обраду

en: Improperly formatted data
sr: Неисправно обликовани подаци

en: No buffer to write to
sr: Нема међумеморије за упис

en: Buffer is too small
sr: Међумеморија је сувише мала

en: Invalid frame ID
sr: Неисправан ИД оквира

en: Requested field not found
sr: Затражено поље није нађено

en: Unknown field type
sr: Непозната врста поља

en: Tag is already attached to a file
sr: Ознака је већ прикачена датотеци

en: Invalid tag version
sr: Неисправно издање ознаке

en: No file to parse
sr: Нема датотеке за обраду

en: Attempting to write to a read-only file
sr: Покушавам да упишем у датотеку само за читање

en: Error in compression/uncompression
sr: Грешка при сажимању/распакивању

en: Unknown error message
sr: Непозната порука о грешци

en: Error while creating temporary file
sr: Грешка приликом стварања привремене датотеке

en: Error reading tags from file
sr: Грешка читања ознака из датотеке

en: Error opening Monkey’s Audio file
sr: Грешка отварања Монкијеве звучне датотеке

en: Monkey's Audio File
sr: Монки аудио датотека

note: Mode changed to profile name
en: Profile:
sr: Профил:

en: MP4 format invalid
sr: МП4 запис је неисправан

en: Error reading properties from file
sr: Грешка читања својстава из датотеке

en: MP4/AAC File
sr: МП4/ААЦ датотека

en: Error while opening file ‘%s’: %s
sr: Грешка отварања датотеке „%s“: %s

en: Error reading tags from file ‘%s’
sr: Грешка читања ознака из датотеке „%s“

en: Stereo
sr: Стерео

en: Joint stereo
sr: Придружени стерео

en: Dual channel
sr: Два канала

en: Single channel
sr: Један канал

en: MP3 File
sr: МП3 датотека

en: MP2 File
sr: МП2 датотека

note: MPEG, Layer versions
en: MPEG
sr: МПЕГ

en: Error opening Musepack file
sr: Грешка отварања Мјузпак датотеке

en: MusePack File
sr: МјузПак датотека

en: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly
sr: Изабрани битски ток не постоји или је датотека лоше започета

en: Read from media returned an error
sr: Читање са медијума је изазвало грешку

en: Bitstream is not Vorbis data
sr: Битски ток није Ворбис податак

en: Vorbis version mismatch
sr: Издање Ворбиса не одговара

en: Invalid Vorbis bitstream header
sr: Погрешно заглавље битског тока Ворбиса

en: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption
sr: Унутарња логичка грешка, указује на грешку у програму или гомилу оштећења

en: Failed to open file as Vorbis: %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку као Ворбис: %s

en: Ogg Vorbis File
sr: Огг Ворбис датотека

en: Speex File
sr: Спикс датотека

en: Opus File
sr: Опус датотека

en: Wavpack File
sr: Вејвпак датотека
