EasyTAG - en to sr@latin translation catalogue (1008 entries)

note: Name and summary taken from the desktop file.
en: EasyTAG
sr@latin: Laka oznaka

en: Edit audio file metadata
sr@latin: Uređujte metapodatke zvučnih datoteka

en: View and edit tags for MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio and WavPack files.
sr@latin: Pregledajte i uređujte oznake za MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Spiks, Ogg Vorbis, MjuzPak, Monki audio i Vejvpak datoteke.

en: Look up albums in online databases, bulk edit tags, create playlists and rename a collection of files.
sr@latin: Tražite albume u bazi podataka na mreži, grupno uređujte oznake, stvarajte spiskove numera i preimenujte zbirke datoteka.

en: A simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux and Windows.
sr@latin: Jednostavno i privlačno Gtk+ sučelje čini označavanje lakšim u GNU/Linuksu i Vindouzu.

en: Audio File Metadata Editor
sr@latin: Uređivač metapodataka zvučnih datoteka

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mp3;tag;audio;music;
sr@latin: mp3;oznaka;zvuk;muzika;

en: Open with EasyTAG
sr@latin: Otvori Lakom oznakom

en: Open directories and audio files with EasyTAG using the context menu
sr@latin: Otvorite direktorijume i zvučne datoteke Lakom oznakom koristeći priručni izbornik

en: Choose a directory to show in the browser
sr@latin: Izaberite direktorijum za prikaz u pregledniku

en: _Open
sr@latin: Ot_vori

en: Select a directory to browse
sr@latin: Izaberite direktorijum za razgledanje

en: No files
sr@latin: Nema datoteka

en: Artist
sr@latin: Izvođač

en: # Albums
sr@latin: # Albumi

en: # Files
sr@latin: # Datoteke

en: Filename
sr@latin: Naziv datoteke

en: Title
sr@latin: Naslov

en: Album Artist
sr@latin: Izvođač albuma

en: Year
sr@latin: Godina

en: Disc
sr@latin: Disk

en: Track
sr@latin: Numera

en: Genre
sr@latin: Žanr

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Composer
sr@latin: Kompozitor

en: Original Artist
sr@latin: Orig. izvođač

en: Copyright
sr@latin: Autorsko pravo

en: URL
sr@latin: Adresa

en: Encoded By
sr@latin: Kodirano pomoću

en: Browse Directory With
sr@latin: Otvorite direktorijum programom

en: Run Program
sr@latin: Pokreni program

en: Enter the program to run; it will receive the current directory as a parameter
sr@latin: Unesite program za pokretanje; primiće trenutni direktorijum kao parametar.

en: _Cancel
sr@latin: Ot_kaži

en: _Execute
sr@latin: _Izvrši

en: Open Files With
sr@latin: Otvorite datoteke programom

en: Enter the program to run; it will receive the current files as a parameter
sr@latin: Unesite program za pokretanje; primiće trenutnu datoteku kao parametar.

note: Only directories changed
en: Rename Directory
sr@latin: Preimenuj direktorijum

note: Translators: Used when renaming a directory to a literal name (entered in a text field) rather than using a name generated from a mask.
en: Literal name:
sr@latin: Doslovni naziv:

en: Use mask:
sr@latin: Koristi masku:

en: Whether to use a mask when renaming directories
sr@latin: Da li da koristi masku prilikom preimenovanja direktorijuma

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields
sr@latin: Izaberi ili upiši masku u obliku kodova (vidi legendu u prozoru pregledača) za preimenovanje direktorijuma iz polja oznaka.

en: Rename directory preview
sr@latin: Pregled preimenovanja direktorijuma

en: _Rename
sr@latin: _Preimenuj

en: CDDB Search
sr@latin: CDBP pretraga

en: Search
sr@latin: Potraži

en: Enter the words to search (separated by a space or ‘+’)
sr@latin: Unesi reči za pretragu (razdvojene razmakom ili znakom „+“)

en: _Search
sr@latin: _Traži

en: Search Using Selected _Files
sr@latin: Traži koristeći izabrane _datoteke

en: Generate the CDDB disc ID using the selected files (the order is important)
sr@latin: Stvara IB diska iz baze podataka CD-a koristeći izabrane datoteke (redosled je važan)

en: Stop
sr@latin: Zaustavi

en: Stop the search
sr@latin: Prekinite pretragu

en: Manual Search Options
sr@latin: Izbori ručne pretrage

note: Translators: header for CDDB fields to use when searching
en: Search Fields
sr@latin: Polja pretrage

en: Track Name
sr@latin: Naslov numere

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Categories
sr@latin: Kategorije

en: Blues
sr@latin: Bluz

en: Classical
sr@latin: Klasika

en: Country
sr@latin: Kantri

en: Jazz
sr@latin: Džez

en: Misc.
sr@latin: Razno

en: New Age
sr@latin: Novo doba

en: Reggae
sr@latin: Rege

en: Rock
sr@latin: Rok

en: Soundtrack
sr@latin: Zvučna traka

en: Results
sr@latin: Rezultati

en: Artist / Album
sr@latin: Izvođač / Album

en: Category
sr@latin: Kategorija

en: Select lines from which tags will be applied to your files list. All lines will be processed if no line is selected.\nYou can also reorder lines in this list before using the ‘apply’ button
sr@latin: Izaberite redove iz kojih će oznake biti primenjene na spisak datoteka. Svi redovi će biti obrađeni ukoliko nijedan red nije izabran.
    Takođe možete preurediti redove na ovom spisku pre korišćenja dugmeta „Primeni“.

en: Duration
sr@latin: Trajanje

en: Select all lines
sr@latin: Izaberi sve redove

en: Invert line selection
sr@latin: Obrni izbor redova

en: Unselect all lines
sr@latin: Poništi izbor svih redova

en: Fill Tags
sr@latin: Popuni oznake

en: Track Number
sr@latin: Broj numere

en: Number of Tracks
sr@latin: Broj numera

en: Run the current scanner for each file
sr@latin: Primeni tekući pregledač za svaku datoteku

en: Whether to run the tag scanner, with the current settings, on the CDDB results
sr@latin: Da li da pokrene pregledača oznake, sa trenutnim podešavanjima, na rezultatima baze podataka CD-a

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
sr@latin: Poklopi redove Levenštajnovim algoritmom

en: Whether to use the DLM algorithm to match CDDB results to files
sr@latin: Da li da koristi DLM algoritam za poklapanje rezultata baze podataka CD-a sa datotekama

note: The window
en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Apply
sr@latin: _Primeni

en: Load the selected lines or all lines (if no lines are selected)
sr@latin: Učitaj izabrane redove ili sve redove (ukoliko nijedan red nije izabran)

note: Default values are MPEG data.
en: File
sr@latin: Datoteka

note: Nothing to display Version changed to encoder version Encoder version
en: Encoder:
sr@latin: Koder:

en: Bitrate:
sr@latin: Bitski protok:

en: Sample rate:
sr@latin: Protok uzorka:

note: Mode
en: Mode:
sr@latin: Režim:

en: Size:
sr@latin: Veličina:

en: Duration:
sr@latin: Trajanje:

en: Image Type
sr@latin: Vrsta slike

en: Description
sr@latin: Opis

en: _Accept
sr@latin: _Prihvati

en: Log
sr@latin: Dnevnik izmena

en: Load Filenames From a Text File
sr@latin: Učitajte nazive datoteka iz tekstualne datoteke

en: File:
sr@latin: Datoteka:

en: Choose a Text File
sr@latin: Izaberite datoteku teksta

en: _Load
sr@latin: _Učitaj

en: Content of Text File
sr@latin: Sadržaj tekstualne datoteke

en: Insert a blank line before the selected line
sr@latin: Umetnite prazan red pre izabranog

en: Delete the selected line
sr@latin: Obrišite izabrani red

en: Delete all blank lines
sr@latin: Obrišite sve prazne redove

en: Move the selected line up
sr@latin: Pomerite izabrani red gore

en: Move the selected line down
sr@latin: Pomerite izabrani red dole

en: Reload
sr@latin: Osvežite

en: List of Files
sr@latin: Spisak datoteka

en: Selected line:
sr@latin: Izabrani red:

en: Whether to run the currently selected scanner on filenames loaded from a text file
sr@latin: Da li da pokrene trenutno izabranog pregledača nad nazivima datotekama učitanim iz tekstualne datoteke

en: _Help
sr@latin: Po_moć

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: Open Files With…
sr@latin: Otvori datoteke programom…

en: Run Audio Player
sr@latin: Pokreni program za zvuk

en: Invert File Selection
sr@latin: Preokreni izbor datoteka

en: Delete Files
sr@latin: Obriši datoteke

en: Undo for File
sr@latin: Poništi za datoteke

en: Redo for File
sr@latin: Povrati za datoteke

en: _Save Files
sr@latin: _Sačuvaj datoteke

en: _Force Save Files
sr@latin: _Primoraj čuvanje datoteka

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Find…
sr@latin: _Pronađi…

en: Select All
sr@latin: Izaberi sve

en: Unselect All
sr@latin: Odznači sve

en: Undo
sr@latin: Poništi

en: Redo
sr@latin: Povrati

en: _Remove Tags
sr@latin: _Ukloni oznake

en: _Preferences
sr@latin: _Postavke

en: _View
sr@latin: _Pregled

en: Show Scanner
sr@latin: Prikaži pregledač

en: Scanner Mode
sr@latin: Režim pregledača

en: Rename Files and Directories
sr@latin: Preimenujte datoteke i direktorijume

en: Process Fields
sr@latin: Obradi polja

en: Directory Tree
sr@latin: Stablo direktorijuma

en: Artists and Albums
sr@latin: Izvođači i albumi

en: Sort List by Tag
sr@latin: Poređaj spisak prema oznaci

en: Ascending by track number
sr@latin: Rastuće, prema broju numere

en: Descending by track number
sr@latin: Opadajuće, prema broju numere

en: Ascending by title
sr@latin: Rastuće, prema naslovu

en: Descending by title
sr@latin: Opadajuće, prema naslovu

en: Ascending by artist
sr@latin: Rastuće, prema izvođaču

en: Descending by artist
sr@latin: Opadajuće, prema izvođaču

en: Ascending by album artist
sr@latin: Rastuće, prema izvođaču albuma

en: Descending by album artist
sr@latin: Opadajuće, prema izvođaču albuma

en: Ascending by album
sr@latin: Rastuće, prema albumu

en: Descending by album
sr@latin: Opadajuće, prema albumu

en: Ascending by year
sr@latin: Rastuće, prema godini

en: Descending by year
sr@latin: Opadajuće, prema godini

en: Ascending by genre
sr@latin: Rastuće, prema žanru

en: Descending by genre
sr@latin: Opadajuće, prema žanru

en: Ascending by comment
sr@latin: Rastuće, prema napomeni

en: Descending by comment
sr@latin: Opadajuće, prema napomeni

en: Ascending by composer
sr@latin: Rastuće, prema kompozitoru

en: Descending by composer
sr@latin: Opadajuće, prema kompozitoru

en: Ascending by original artist
sr@latin: Rastuće, prema originalnom izvođaču

en: Descending by original artist
sr@latin: Opadajuće, prema originalnom izvođaču

en: Ascending by copyright
sr@latin: Rastuće, prema autorskim pravima

en: Descending by copyright
sr@latin: Opadajuće, prema autorskim pravima

en: Ascending by URL
sr@latin: Rastuće, prema adresi

en: Descending by URL
sr@latin: Opadajuće, prema adresi

en: Ascending by encoder name
sr@latin: Rastuće, prema nazivu kodera

en: Descending by encoder name
sr@latin: Opadajuće, prema nazivu kodera

en: Sort List by Property
sr@latin: Poređaj spisak prema svojstvu

en: Ascending by filename
sr@latin: Rastuće, prema nazivu datoteke

en: Descending by filename
sr@latin: Opadajuće, prema nazivu datoteke

en: Ascending by creation date
sr@latin: Rastuće, prema datumu nastanka

en: Descending by creation date
sr@latin: Opadajuće, prema datumu nastanka

en: Ascending by file type
sr@latin: Rastuće, prema vrsti datoteke

en: Descending by file type
sr@latin: Opadajuće, prema vrsti datoteke

en: Ascending by file size
sr@latin: Rastuće, prema veličini datoteke

en: Descending by file size
sr@latin: Opadajuće, prema veličini datoteke

en: Ascending by duration
sr@latin: Rastuće, prema trajanju numere

en: Descending by duration
sr@latin: Opadajuće, prema trajanju numere

en: Ascending by bit rate
sr@latin: Rastuće, prema bitskom protoku

en: Descending by bit rate
sr@latin: Opadajuće, prema bitskom protoku

en: Ascending by sample rate
sr@latin: Rastuće, prema protoku uzorka

en: Descending by sample rate
sr@latin: Opadajuće, prema protoku uzorka

en: Collapse Tree
sr@latin: Skupi stablo

en: Reload Tree
sr@latin: Osveži stablo

en: Reload Directory
sr@latin: Osveži direktorijum

en: Show Hidden Directories
sr@latin: Prikaži skrivene direktorijume

en: _Browser
sr@latin: _Preglednik

en: Set _Current Path as Default
sr@latin: Postavi _trenutnu putanju kao osnovnu

en: Rename Directory…
sr@latin: Preimenuj direktorijum…

en: Browse Directory With…
sr@latin: Otvori direktorijum programom…

en: Browse _Subdirectories
sr@latin: Razgledaj _pod-direktorijume

en: _Miscellaneous
sr@latin: _Razno

en: CDD_B Search…
sr@latin: Pretraži _bazu podataka CD-a…

en: Load Filenames From a Text File…
sr@latin: Učitaj nazive datoteka iz tekstualne datoteke…

en: Generate Playlist…
sr@latin: Napravi spisak numera…

en: _Go
sr@latin: _Idi

en: _Home Directory
sr@latin: _Lični direktorijum

en: Desktop Directory
sr@latin: Direktorijum radne površi

en: Documents Directory
sr@latin: Direktorijum sa dokumentima

en: Downloads Directory
sr@latin: Direktorijum preuzimanja

en: Music Directory
sr@latin: Direktorijum muzike

en: _Parent Directory
sr@latin: _Roditeljski direktorijum

en: _Default Directory
sr@latin: _Osnovni direktorijum

en: _First File
sr@latin: P_rva datoteka

en: Previous File
sr@latin: Prethodna datoteka

en: _Next File
sr@latin: _Sledeća datoteka

en: _Last File
sr@latin: Pos_lednja datoteka

en: Home Directory
sr@latin: Lični direktorijum

en: Default Directory
sr@latin: Osnovni direktorijum

en: Set Current Path as Default
sr@latin: Postavi trenutnu putanju kao osnovnu

en: Browse Subdirectories
sr@latin: Razgledaj pod-direktorijume

en: Invert Selection
sr@latin: Preokreni izbor

en: CDDB Search Files…
sr@latin: Nađi datoteke u bazi podataka CD-a…

en: Find…
sr@latin: Pronađi…

en: Clear Log
sr@latin: Očisti dnevnik

en: Generate Playlist
sr@latin: Napravite spisak numera

en: Use directory name
sr@latin: Koristi naziv direktorijuma

en: Options
sr@latin: Opcije

en: Include only the selected files
sr@latin: Uključi samo izabrane datoteke

en: Whether to use only the selected files or all files when creating playlists
sr@latin: Da li da koristi samo izabrane ili sve datoteke kada pravi spiskove numera

en: Use full path for files in playlist
sr@latin: Koristi pune putanje za datoteke u spisku numera

en: Use relative path for files in playlist
sr@latin: Koristi relativne putanje za datoteke u spisku numera

en: Create playlist in the parent directory
sr@latin: Napravi spisak numera u roditeljskom direktorijumu

en: Whether to create the playlist in the parent directory
sr@latin: Da li da napravi spisak numera u roditeljskom direktorijumu

en: Use DOS directory separator
sr@latin: Koristi DOS-ov razdvajač datoteka

en: Whether to use backslash as directory separator when generating playlists
sr@latin: Da li da koristi kontra kosu crtu kao razdvojnika direktorijuma pri stvaranju spiskova numera

en: Content
sr@latin: Sadržaj

en: Write only list of files
sr@latin: Upiši samo spisak datoteka

en: Write information using filename
sr@latin: Upiši podatke koristeći naziv datoteke

en: Write information using:
sr@latin: Upiši podatke koristeći:

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Browser
sr@latin: Preglednik

en: Default Directory:
sr@latin: Osnovni direktorijum:

en: The default path to search for music files
sr@latin: Osnovna putanja za traženje datoteka muzike

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
sr@latin: Učitaj osnovni direktorijum ili direktorijum zadat kao argument pri pokretanju programa

en: Whether to load the default path (or the path passed as an argument) on application startup
sr@latin: Da li da učita osnovnu putanju (ili putanju prosleđenu kao argument) prilikom pokretanja programa

en: Browse subdirectories
sr@latin: Razgledajte pod-direktorijume

en: Whether to search subdirectories for audio files when reading a directory in the browser
sr@latin: Da li da traži datoteke i u pod-direktorijumima kada čita direktorijum u pregledniku

en: Expand the subdirectories of the selected directory
sr@latin: Raširi pod-direktorijume izabranog direktorijuma

en: Whether to expand the subdirectories of a node in the directory browser when selecting it
sr@latin: Da li da raširi pod-direktorijume čvora u pregledniku direktorijuma kada ga bira

en: Search hidden directories
sr@latin: Pretraži skrivene direktorijume

en: Whether to show hidden directories when showing a directory in the browser
sr@latin: Da li da pokaže skrivene direktorijume kada pokazuje direktorijum u pregledniku

en: Sort files case-sensitively
sr@latin: Poređaj datoteke prema veličini slova

en: Whether file sorting is case-sensitive
sr@latin: Da li da se obazire na veličinu slova kada ređa datoteke

en: Show the log
sr@latin: Prikaži dnevnik

en: Whether to show the log in the main window
sr@latin: Da li da prikaže dnevnik u glavnom prooru

en: General
sr@latin: Opšte

en: Show audio file header summary
sr@latin: Prikaži sažetak zaglavlja zvučne datoteke

en: Whether to show header information, such as bit rate and duration, for audio files
sr@latin: Da li da prikaže podatke zaglavlja, kao što je protok bita i trajanje, za zvučne datoteke.

en: Display changed files in list using:
sr@latin: Prikaži izmenjene datoteke na spisku:

en: Red color
sr@latin: Crvenom bojom

en: Bold style
sr@latin: Podebljano

en: Interface
sr@latin: Sučelje

en: File Settings
sr@latin: Podešavanja datoteka

en: Preserve modification time when writing files
sr@latin: Zadržava vreme izmene kada zapisuje datoteke

en: Whether to preserve the existing modification time when editing files
sr@latin: Da li da očuva postojeće vreme izmene kada uređuje datoteke

en: Update parent directory modification time when writing files
sr@latin: Osveži vreme izmene polaznog direktorijuma kada pišeš datoteke

en: Whether to update the modification time on the parent directory when editing files
sr@latin: Da li da osveži vreme izmene polaznog direktorijuma kada uređuje datoteke

note: Translators: a section header in the Files tab of the preferences dialog.
en: Filenames
sr@latin: Nazivi datoteka

en: Replace illegal characters when renaming
sr@latin: Zameni nedozvoljene znake u nazivu datoteke

en: Convert characters which cannot be represented in filenames on the FAT32/16 and Joliet filesystems (‘\’, ‘:’, ‘;’, ‘*’, ‘?’, ‘"’, ‘<’, ‘>’, ‘|’)
sr@latin: Pretvara znake koji ne mogu biti predstavljeni u nazivima datoteka na sistemima datoteka FAT32/16 i Žoljet (\ : ; * ? " < > |)

en: Convert filename extension to:
sr@latin: Pretvori proširenje naziva datoteke u:

en: Lower Case
sr@latin: Mala slova

en: For example, the extension will be converted to ‘.mp3’
sr@latin: Na primer, proširenje će biti preimenovano u „.mp3“

en: Upper Case
sr@latin: Velika slova

en: For example, the extension will be converted to ‘.MP3’
sr@latin: Na primer, proširenje će biti preimenovano u „.MP3“

en: No Change
sr@latin: Bez izmene

en: The extension will not be modified
sr@latin: Proširenje neće biti izmenjeno

en: Filename Encoding
sr@latin: Kodiranje naziva datoteke

en: Try another character encoding
sr@latin: Probaj drugo kodiranje znakova

en: Try to use the encoding associated with your locale and if this fails, try the ISO-8859-1 character encoding
sr@latin: Probajte da koristite kodiranje pridruženo vašem jeziku i ako to ne uspe, probajte ISO-8859-1 kodiranje znakova

en: Transliterate characters into the system character encoding
sr@latin: Prevedi znakove u sistemsko kodiranje znakova

en: Replace unsupported characters with a similar character from the target character encoding
sr@latin: Zamenite nepodržane znakove sličnim iz ciljnog kodiranja

en: Use the system character encoding and silently discard unsupported characters
sr@latin: Koristi sistemsko kodiranje znakova i neprimetno odbaci nepodržane znake

en: Discard characters which cannot be represented in the target character encoding
sr@latin: Odbacite znakove koji ne mogu biti predstavljeni u ciljnom kodiranju znakova

en: Files
sr@latin: Datoteke

en: Automatically complete date field
sr@latin: Sam dovrši polje datuma

en: Whether to automatically complete the date tag
sr@latin: Da li sam da dovrši oznaku datuma

en: Automatically select the type of the image based on its filename
sr@latin: Sam izaberi vrstu slike na osnovu njenog naziva datoteke

en: Whether to, when adding cover art, automatically select a type for an image based on its filename
sr@latin: Da li da, prilikom dodavanja omota, sam izabere vrstu slike na osnovu njenog naziva datoteke

en: Preserve the tag field focus
sr@latin: Pričuvaj fokus polja oznake

en: Whether to preserve focus on the current tag field when switching file
sr@latin: Da li da pričuva prvi plan na trenutnom polju oznake prilikom promene datoteke

en: Pad the number of digits in the disc field to:
sr@latin: Popuni broj cifara u polju diska:

en: Whether the disc number tag field should be padded with leading zeroes
sr@latin: Da li polje oznake broja diska treba da se popuni vodećim nulama

en: Pad the number of digits in the track field to:
sr@latin: Popuni broj cifara u polju numere:

en: Whether the track number tag field should be padded with leading zeroes
sr@latin: Da li polje oznake broja numere treba da se popuni vodećim nulama

en: Splitting
sr@latin: Podela

en: For Vorbis tags, selected fields will be split at dashes and saved as separate tags
sr@latin: Za Vorbisove oznake, izabrana polja će biti podeljena na crticama i sačuvana kao razdvojene oznake

en: Whether to split title fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja naslova na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Whether to split artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja izvođača na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Whether to split album fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja albuma na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Whether to split genre fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja žanra na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Whether to split comment fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja napomene na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Whether to split composer fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja kompozitora na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Original artist
sr@latin: Orig. izvođač

en: Whether to split original artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
sr@latin: Da li da podeli polja izvornog izvođača na razdvojniku „ - “ u Ogg napomenama

en: Tags
sr@latin: Oznake

en: Strip ID3 tags if all ID3 tags are empty
sr@latin: Obriši ID3 oznake ako su sve ID3 oznake prazne

en: Whether to remove the ID3 tag from the audio file if all the individual tag fields are empty
sr@latin: Da li da ukloni ID3 oznaku iz zvučne datoteke ako su sva pojedinačna polja oznake prazna

en: Non-standard encoding for reading ID3 tags:
sr@latin: Ne-standardno kodiranje za čitanje ID3 oznaka:

en: Whether to use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
sr@latin: Da li da koristi ne-standardno kodiranje znakova kada čita ID3 oznake

en: Choose the character set to be used when reading ID3v1 and ID3v2 tags
sr@latin: Izaberite skup znakova za korišćenje prilikom čitanja ID3v1 i ID3v2 oznaka

en: Write ID3v2 tag
sr@latin: Upiši ID3v2 oznaku

en: Whether to write ID3v2 tags when writing ID3 tags into audio files
sr@latin: Da li da upiše ID3v2 oznake prilikom pisanja ID3 oznaka u zvučnim datotekama

en: Version:
sr@latin: Izdanje:

en: Select the ID3v2 tag version to write:
    • ID3v2.3 is written using id3lib,
    • ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended)
sr@latin: Izaberite ID3v2 oznaku za upis:
    • ID3v2.3 se upisuje koristeći id3bibl,
    • ID3v2.4 se upisuje koristeći biblid3tag (preporučljivo)

en: Character encoding:
sr@latin: Kodiranje znakova:

en: Unicode
sr@latin: Unikod

en: Choose the Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
sr@latin: Izaberite kodiranje znakova Unikoda za korišćenje prilikom pisanja ID3v2 oznaka

en: Override the standard Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
sr@latin: Prepišite standardno kodiranje znakova Unikoda za korišćenje prilikom pisanja ID3v2 oznaka

en: When encoding conversion fails:
sr@latin: Kada pretvaranje kodiranja ne uspe:

en: Report error
sr@latin: Prijavi grešku

en: Display an error message when a character cannot be represented in the target character encoding and keep the original character
sr@latin: Prikazaće poruku greške kada znak ne može biti predstavljen u ciljnom kodiranju znakova a zadržaće izvorni znak

en: Transliterate
sr@latin: Preslovi

en: Discard
sr@latin: Odbaci

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
sr@latin: Sam pretvori staro izdanje ID3v2 oznake

en: Whether to convert ID3 tags written against old version of the specification, such as ID3v2.2, to newer ones, such as ID3v2.3 or ID3v2.4
sr@latin: Da li da pretvori ID3 oznake zapisane prema starom izdanju odredbe, kao što je ID3v2.2, u novije, kao što su ID3v2.3 ili ID3v2.4

en: Use CRC-32
sr@latin: Koristi CRC-32

en: Whether to embed a CRC-32 checksum of the audio file data in ID3v2 tags
sr@latin: Da li da ugradi CRC-32 proveru sume podataka zvučne datoteke u ID3v2 oznake

en: Compress data in ID3v2 tags
sr@latin: Zapakuj podatke u ID3v2 oznakama

en: Whether to compress data in ID3v2 tags
sr@latin: Da li da zapakuje podatke u ID3v2 oznakama

en: Use text-only genre in ID3v2 tags
sr@latin: Koristi samo tekstualni žanr u ID3v2 oznakama

en: Whether to use only a string, and not the integer-base ID3v1 genre field, when writing a genre field to ID3v2 tags
sr@latin: Da li da koristi samo nisku, a ne ID3v1 polje žanra na osnovu celog broja, kada zapisuje polje žanra u ID3v2 oznakama

en: Write ID3v1 tag
sr@latin: Upiši ID3v1 oznaku

en: Whether to write ID3v1 tags when writing ID3 tags into audio files
sr@latin: Da li da upiše ID3v1 oznake prilikom pisanja ID3 oznaka u zvučnim datotekama

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tag
sr@latin: Izaberite skup znakova za upis ID3v1 oznaka

en: ID3 Tags
sr@latin: ID3 oznake

en: Character Conversion
sr@latin: Prevođenje znakova

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Fill Tag Scanner
sr@latin: Popini pregledač oznake

en: Convert underscores and ‘%20’ to spaces
sr@latin: Prevedi „_“ i „%20“ u razmake

en: Convert spaces and ‘%20’ to underscores
sr@latin: Prevedi razmake i „%20“ u donje crtice „_“

en: No conversion
sr@latin: Bez pretvaranja

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Rename File and Directory Scanner
sr@latin: Preimenuj datoteku i pregledača direktorijuma

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Process Fields Scanner
sr@latin: Obradi pregledač polja

en: Upper-case the first letters of all words
sr@latin: Prvo slovo svake reči veliko

en: Whether to upper-case the first letter of all words, including prepositions and other short words such as “feat.”, when processing tag fields
sr@latin: Da li prvo slovo svih reči da ispiše velikim slovom, uključujući predloge i ostale kratke reči kao što je „feat.“, kada obrađuje polja oznake

en: Fields
sr@latin: Polja

en: Overwrite fields when scanning tags
sr@latin: Prepiši sva polja pri skeniranju oznaka

en: Whether to overwrite the tag field values when filling tags. Otherwise, only blank tag fields will be filled
sr@latin: Da li da prepiše vrednosti polja oznake kada popunjava oznake. U suprotnom, biće popunjena samo prazna polja oznaka

en: Set this text as default comment:
sr@latin: Postavi ovaj tekst kao osnovnu napomenu:

en: Whether to set the comment tag field to the provided default value when filling tags
sr@latin: Da li da podesi polje napomene oznake na dostavljenu osnovnu vrednost kada popunjava oznake

en: Use CRC-32 as the default comment (for files with ID3 tags only)
sr@latin: Koristi CRC-32 kao osnovni komentar (samo za datoteke sa ID3 oznakama)

en: Whether to use the CRC-32 of the audio file data as the default comment, for files with ID3 tags only
sr@latin: Da li da koristi CRC-32 podataka zvučne datoteke kao osnovnu napomenu, samo za datoteke sa ID3 oznakama

en: Scanner
sr@latin: Pregledač

en: Automatic Search Servers
sr@latin: Serveri samostalne pretrage

en: Host:
sr@latin: Domaćin:

en: Port:
sr@latin: Priključnik:

en: CGI Path:
sr@latin: CGI putanja:

en: Manual Search Server
sr@latin: Server ručne pretrage

en: Proxy
sr@latin: Posrednik

en: Use a proxy server
sr@latin: Koristi posrednički server

en: Whether to access remote CDDB through a proxy
sr@latin: Da li da pristupi udaljenim baze podataka CD-a pomoću posrednika

en: Hostname for a proxy to access remote CDDB
sr@latin: Naziv domaćina za posrednika za pristup udaljenoj baze podataka CD-a

en: Port for a proxy to access remote CDDB
sr@latin: Priključnik za posrednika za pristup udaljenoj baze podataka CD-a

en: User:
sr@latin: Korisnik:

en: Username for a proxy to access remote CDDB
sr@latin: Ime korisnika za posrednika za pristup udaljenoj baze podataka CD-a

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: Password for a proxy to access remote CDDB
sr@latin: Lozinka za posrednika za pristup udaljenoj baze podataka CD-a

en: Results List
sr@latin: Spisak rezultata

en: Select corresponding file (according to position or DLM if activated below)
sr@latin: Izaberi odgovarajuću datoteku (prema položaju ili DLM-u ukoliko je aktivirano ispod)

en: Whether to select the file in the file list which matches the position in the CDDB results list
sr@latin: Da li da izabere datoteku sa spiska datoteka koja odgovara položaju u spisku rezultata baze podataka CD-a

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match results (using title) with audio files (using filename)
sr@latin: Koristi Levenštajnov algoritam (DLM) za poklapanje rezultata (koristeći naslov) sa zvučnim datotekama (koristeći naziv datoteke)

en: CDDB
sr@latin: CDBP

en: Confirmation
sr@latin: Potvrde

en: Confirm before writing tags
sr@latin: Potvrdi upis oznake datoteke

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing tags to audio files
sr@latin: Da li da zatraži odobrenje od korisnika pre nego li zapiše oznake u zvučnim datotekama

en: Confirm before renaming a file
sr@latin: Potvrdi preimenovanje datoteke

en: Whether to ask for confirmation from the user before renaming a file
sr@latin: Da li da zatraži odobrenje od korisnika pre nego li preimenuje datoteku

en: Confirm before deleting a file
sr@latin: Potvrdi brisanje datoteke

en: Whether to ask for confirmation from the user before deleting a file
sr@latin: Da li da zatraži odobrenje od korisnika pre nego li obriše datoteku

en: Confirm before writing a playlist
sr@latin: Potvrdi zapisivanje spiska numera

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing a playlist
sr@latin: Da li da zatraži odobrenje od korisnika pre nego li zapiše spisak numera

en: Confirm before losing unsaved changes to files
sr@latin: Potvrdi gubljenje nesačuvanih izmena u datotekama

en: Whether to ask for confirmation from the user before performing an operation that would lose unsaved changes on files
sr@latin: Da li da zatraži odobrenje od korisnika pre nego li obavi radnju koja bi dovela do gubitka nesačuvanih izmena u datotekama

en: Scanner Dialog
sr@latin: Prozorče pregledača

en: Show the scanner dialog on startup
sr@latin: Prikaži prozorče pregledača pri pokretanju programa

en: Whether to show the scanner window on application startup
sr@latin: Da li da prikaže prozorče pregledača pri pokretanju programa

en: Application
sr@latin: Program

en: Tag and Filename Scan
sr@latin: Pregledač oznaka i naziva datoteka

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse filename and directory. Used to fill in tag fields
sr@latin: Izaberite ili unesite masku koristeći kodove (vidi legendu) za obradu naziva datoteke i direktorijuma. Koristi se za popunjavanje polja oznaka.

en: Fill tag preview
sr@latin: Pregled popunjavanja oznake

en: Mask Editor
sr@latin: Uređivač maski

en: Create a new mask
sr@latin: Napravite novu masku

en: Move the selected mask up
sr@latin: Pomerite gore izabranu masku

en: Move the selected mask down
sr@latin: Pomerite dole izabranu masku

en: Duplicate the selected mask
sr@latin: Udvostručite izabranu masku

en: Add default masks
sr@latin: Dodajte osnovnu masku

en: Remove the selected mask
sr@latin: Uklonite izabranu masku

en: Save masks
sr@latin: Sačuvajte masku

en: Legend
sr@latin: Legenda

en: %a: artist
sr@latin: %a: izvođač

en: %z: album artist
sr@latin: %z: izvođač albuma

en: %c: comment
sr@latin: %c: komentar

en: %p: composer
sr@latin: %p: kompozitor

en: %r: copyright
sr@latin: %r: autorsko pravo

en: %d: disc number
sr@latin: %d: broj CD-a

en: %e: encoded by
sr@latin: %e: kodirano pomoću

en: %g: genre
sr@latin: %g: žanr

en: %i: ignored
sr@latin: %i: zanemareno

en: %l: number of tracks
sr@latin: %l: broj numera

en: %o: original artist
sr@latin: %o: originalni izvođač

en: %n: track number
sr@latin: %n: broj numere

en: %t: title
sr@latin: %t: naslov

en: %u: URL
sr@latin: %u: adresa

en: %x: number of discs
sr@latin: %x: broj diskova

en: %y: year
sr@latin: %y: godina

en: Fill Tag
sr@latin: Popuni oznaku

en: Prefix mask with current directory
sr@latin: Maska prefiksa sa trenutnim direktorijumom

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use ‘/’ to make directories. If the first character is ‘/’, it is an absolute path, otherwise it is relative to the old path
sr@latin: Izaberite ili unesite masku koristeći kodove (vidi legendu) za obradu polja oznaka. Koristi se za preimenovanje datoteka.
    Koristite / za direktorijume. Ukoliko je prvi znak /, putanja je apsolutna, u suprotnom je relativna prema staroj putanji.

en: Rename file preview
sr@latin: Pregled preimenovanja datoteke

note: Only filename changed
en: Rename File
sr@latin: Preimenuj datoteku

en: Tag Fields
sr@latin: Polja oznake

en: Process filename
sr@latin: Obradite naziv datoteke

en: Process title field
sr@latin: Obradite polje naslova

en: Process artist field
sr@latin: Obradite polje izvođača

en: Process album artist field
sr@latin: Obradite polje izvođača albuma

en: Process album field
sr@latin: Obradite polje albuma

en: Process genre field
sr@latin: Obradite polje žanra

en: Process comment field
sr@latin: Obradite polje napomene

en: Process composer field
sr@latin: Obradite polje kompozitora

en: Orig. Artist
sr@latin: Orig. izvođač

en: Process original artist field
sr@latin: Obradite polje originalnog izvođača

en: Process copyright field
sr@latin: Obradite polje autorskih prava

en: Process URL field
sr@latin: Obradite polje adrese

en: Process encoded-by field
sr@latin: Obradite polje naziva enkodera

en: Capitalization
sr@latin: Velika slova

en: Capitalize all
sr@latin: Sva slova velika

en: Whether to upper-case all characters of the tag when processing tag fields
sr@latin: Da li da ispiše sve znake oznake velikim slovima kada obrađuje polja oznake

en: Lowercase all
sr@latin: Sva slova mala

en: Whether to lower-case all characters of the tag when processing tag fields
sr@latin: Da li da ispiše sve znake oznake malim slovima kada obrađuje polja oznake

en: Capitalize first letter
sr@latin: Prvo slovo veliko

en: Whether to upper-case the first letter of the tag when processing tag fields
sr@latin: Da li da ispiše prvo slovo oznake velikim slovom kada obrađuje polja oznake

en: Capitalize the first letter of each word
sr@latin: Prvo slovo svake reči veliko

en: Whether to upper-case the first letter of each word when processing tag fields
sr@latin: Da li da ispiše prvo slovo svake reči velikim slovom kada obrađuje polja oznake

en: Detect Roman numerals
sr@latin: Otkrij rimske brojeve

en: Whether to detect Roman numerals when applying upper-case conversions while processing tag fields
sr@latin: Da li da otkrije rimske brojeve kada primenjuje pretvaranja velikih slova kada obrađuje polja oznake

en: Do not change capitalization
sr@latin: Ne menjaj veličinu slova

en: Spaces Conversions
sr@latin: Pretvaranja razmaka

en: Remove spaces
sr@latin: Ukloni razmake

en: Whether to remove all spaces when processing tag fields
sr@latin: Da li da ukloni sve razmake kada obrađuje polja oznake

en: Insert a space before uppercase letters
sr@latin: Ubaci razmak pre velikog slova

en: Whether to insert spaces before capital letters when processing tag fields
sr@latin: Da li da ubaci razmake pre početnih slova kada obrađuje polja oznake

en: Remove duplicate spaces and underscores
sr@latin: Ukloni duple razmake i donje crtice

en: Whether to remove duplicate spaces and underscores when processing tag fields
sr@latin: Da li da ukloni duple razmake i donje crtice kada obrađuje polja oznake

en: Do not change word separators
sr@latin: Ne menjaj razdvajače reči

en: Character Conversions
sr@latin: Pretvaranja znakova

en: Convert ‘_’ and ‘%20’ to spaces
sr@latin: Prevedi „_“ i „%20“ u razmake

en: The underscore character or the string ‘%20’ is replaced by one space. Example, before: ‘Text%20In%20An_Entry‘, after: ‘Text In An Entry’
sr@latin: Donje crtice ili niska „%20“ između reči će biti zamenjeni razmakom. Na primer: „Tekst%20u%20nekom_polju“ će postati „Tekst u nekom polju“.

en: Convert spaces to underscores
sr@latin: Prevedi razmake u donje crtice

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: ‘Text In An Entry’, after: ‘Text_In_An_Entry’
sr@latin: Razmak između reči biće zamenjen donjom crticom. Na primer „Tekst u nekom polju“ će postati „Tekst_u_nekom_polju“.

en: Convert:
sr@latin: Pretvori:

en: Replace a string by another one. Note that the search is case sensitive
sr@latin: Zamenite jednu nisku drugom. Znajte da je pretraga osetljiva na veličinu slova.

en: to:
sr@latin: u:

en: Do not convert
sr@latin: Ne pretvaraj

en: Show / Hide Masks Editor
sr@latin: Prikažite / sakrijte uređivač maski

en: Show / Hide Legend
sr@latin: Prikažite / sakrijte legendu

en: Scanner Preferences
sr@latin: Postavke pregledača

en: Find Files
sr@latin: Pronađite datoteke

en: Search:
sr@latin: Potraži:

en: Type the text to search for in the file list, or leave the field empty to display all files
sr@latin: Upišite tekst da ga potražite u spisku datoteka, ili ne upisujte ništa da prikažete sve datoteke.

en: _Find
sr@latin: _Pronađi

en: In:
sr@latin: U:

note: This option is for the previous
en: the Filename
sr@latin: nazivu datoteke

note: This option is for the previous
en: the Tag
sr@latin: oznaci

en: Case sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

en: Tag
sr@latin: Oznaka

en: Title:
sr@latin: Naslov:

en: Tag selected files with this title
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim naslovom

en: Artist:
sr@latin: Izvođač:

en: Tag selected files with this artist
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim izvođačem

en: Album artist:
sr@latin: Izvođač albuma:

en: Tag selected files with this album artist
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim izvođačem albuma

en: Tag selected files with this album name
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim nazivom albuma

en: Tag selected files with this disc number
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim brojem diska

en: Year:
sr@latin: Godina:

en: Tag selected files with this year
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovom godinom

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory
sr@latin: Broj dosledno izabranih numera. Počinje od 01 u svakom pod-direktorijumu.

en: Track #:
sr@latin: Numera #:

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks
sr@latin: Unesite broj datoteka, u istom direktorijumu prikazane datoteke, do izabranih numera.

en: Tag selected files with this number of tracks
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim brojem numera

en: Genre:
sr@latin: Žanr:

en: Comment:
sr@latin: Komentar:

en: Tag selected files with this comment
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovom napomenom

en: Composer:
sr@latin: Kompozitor:

en: Tag selected files with this composer
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim kompozitorom

en: Orig. artist:
sr@latin: Orig. izvođač:

en: Tag selected files with this original artist
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim originalnim izvođačem

en: Copyright:
sr@latin: Autorsko pravo:

en: Tag selected files with this copyright
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim autorskim pravom

en: URL:
sr@latin: Adresa:

en: Tag selected files with this URL
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovom adresom

en: Encoded by:
sr@latin: Kodirano pomoću:

en: Tag selected files with this encoder name
sr@latin: Označite izabrane datoteke nazivom ovog enkodera

en: Common
sr@latin: Opšte

en: You can use drag and drop to add an image
sr@latin: Možete prevući slike u ovo prozorče da ih dodate

en: Add images to the tag
sr@latin: Dodajte slike u oznake

en: Remove selected images from the tag
sr@latin: Uklonite izabrane slike iz oznake

en: Save the selected images to files
sr@latin: Sačuvajte izabrane slike u datoteke

en: Edit image properties
sr@latin: Uredite svojstva slike

en: Tag selected files with these images
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim slikama

en: Images
sr@latin: Slike

en: First file
sr@latin: Idite na prvu datoteku

en: _Previous File
sr@latin: Pre_thodna datoteka

en: Previous file
sr@latin: Idite na prethodnu datoteku

en: Next file
sr@latin: Idite na sledeću datoteku

en: Last file
sr@latin: Idite na poslednju datoteku

en: _Show Scanner
sr@latin: _Pokaži pregledač

en: Show scanner
sr@latin: Prikažite pregledač

en: Remove tags
sr@latin: Uklonite oznake

en: _Undo
sr@latin: Po_ništi

en: Undo for file
sr@latin: Poništite poslednje izmene datoteka

en: R_edo
sr@latin: Po_vrati

en: Redo for file
sr@latin: Povratite poslednje izmene datoteka

en: Save changes to selected files
sr@latin: Sačuvajte izmene u izabranim datotekama

en: Browse directory tree
sr@latin: Razgledajte stablo direktorijuma

en: Browse artists and albums
sr@latin: Razgledajte izvođače i albume

en: Invert file selection
sr@latin: Preokrenite izbor datoteka

en: Search filenames and tags
sr@latin: Potražite nazive datoteka i oznake

en: CDDB Search…
sr@latin: Pretraži baze podataka CD-a…

en: Generate a playlist
sr@latin: Napravite spisak numera

en: Stop the current action
sr@latin: Zaustavite trenutnu radnju

en: Load on startup
sr@latin: Učitajte pri pokretanju

en: Default path
sr@latin: Osnovna putanja

en: Show hidden directories while browsing
sr@latin: Prikažite skrivene direktorijume prilikom razgledanja

en: CDDB server hostname for automatic search
sr@latin: Naziv domaćina servera baze podataka CD-a za samostalnu pretragu

en: The CDDB server to use for the automatic search
sr@latin: Server baze podataka CD-a koji će se koristiti za samostalnu pretragu

en: CDDB server port for automatic search
sr@latin: Priključnik servera baze podataka CD-a za samostalnu pretragu

en: The CDDB server port to use for the automatic search
sr@latin: Priključnik servera baze podataka CD-a koji će se koristiti za samostalnu pretragu

en: CDDB server path for automatic search
sr@latin: Putanja servera baze podataka CD-a za samostalnu pretragu

en: The CDDB server path to use for the automatic search
sr@latin: Putanja servera baze podataka CD-a koji će se koristiti za samostalnu pretragu

en: CDDB server hostname for manual search
sr@latin: Naziv domaćina servera baze podataka CD-a za ručnu pretragu

en: The CDDB server to use for a manual search
sr@latin: Server baze podataka CD-a koji će se koristiti za ručnu pretragu

en: CDDB server port for manual search
sr@latin: Priključnik servera baze podataka CD-a za ručnu pretragu

en: The CDDB server port to use for a manual search
sr@latin: Priključnik servera baze podataka CD-a koji će se koristiti za ručnu pretragu

en: CDDB server path for manual search
sr@latin: Putanja servera baze podataka CD-a za ručnu pretragu

en: The CDDB server path to use for a manual search
sr@latin: Putanja servera baze podataka CD-a koji će se koristiti za ručnu pretragu

en: Use DLM to match CDDB results to files
sr@latin: Koristi DLM za upoređivanje rezultata baze podataka CD-a sa datotekama

en: Select the file with the position which matches the position of the CDDB result
sr@latin: Bira datoteku sa položajem koji odgovara položaju rezultata baze podataka CD-a

en: Enable proxy for remote CDDB
sr@latin: Uključuje posrednika za udaljenu baze podataka CD-a

en: CDDB proxy hostname
sr@latin: Naziv domaćina posrednika baze podataka CD-a

en: CDDB proxy port
sr@latin: Priključnik posrednika baze podataka CD-a

en: CDDB proxy username
sr@latin: Korisničko ime posrednika baze podataka CD-a

en: CDDB proxy password
sr@latin: Lozinka posrednika baze podataka CD-a

en: Run the scanner on CDDB results
sr@latin: Pokreće pregledač na rezultatima baze podataka CD-a

en: The fields to use in a manual CDDB search
sr@latin: Polja za korišćenje pri ručnoj pretrazi baze podataka CD-a

en: Which fields to search for matches of the returned CDDB results
sr@latin: U kojim poljima da traži poklapanja vraćenih rezultata baze podataka CD-a

en: The categories to use in a CDDB search
sr@latin: Kategorije za korišćenje u pretrazi baze podataka CD-a

en: Which categories to search for matches in the returned CDDB results
sr@latin: U kojim kategorijama da traži poklapanja vraćenih rezultata baze podataka CD-a

en: The tag fields to set when matching against CDDB results
sr@latin: Polja oznake za podešavanje kada upoređuje rezultate baze podataka CD-a

en: Which tag fields should be set when matching against selected files and CDDB results
sr@latin: Koja polja oznake trebaju biti podešena prilikom poklapanja izabranih datoteka i rezultata baze podataka CD-a

en: Show changed files in bold
sr@latin: Prikazuje izmenjene datoteke podebljanim

en: Whether to highlight changed files in the file list by making them bold, or alternatively by making them red
sr@latin: Da li da istakne izmenjene datoteke u spisku datoteka tako što će ih podebljati, ili će ih obojiti u crveno

en: How to sort audio files in the file list
sr@latin: Kako da poređa zvučne datoteke u spisku datoteka

en: Sort files in ascending or descending order for the selected type
sr@latin: Poređaće datoteke rastućim ili opadajućim redom za izabranu vrstu

en: Use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
sr@latin: Koristiće ne-standardno kodiranje znakova kada čita ID3 oznake

en: Write ID3v1 tags
sr@latin: Upiši ID3v1 oznaku

en: The character set for writing ID3v1 tags
sr@latin: Skup znakova za upis ID3v1 oznaka

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tags
sr@latin: Izaberite skup znakova za upis ID3v1 oznaka

en: Encoding options when writing ID3v1 tags
sr@latin: Izbori kodiranja za pisanje ID3v1 oznaka

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v1 tags
sr@latin: Dodatni izbori za prosleđivanje funkciji „iconv()“ prilikom pretvaranja kodiranja kada se zapisuju ID3v1 oznake

en: The character set for reading ID3v1 and ID3v2 tags
sr@latin: Skup znakova za čitanje ID3v1 i ID3v2 oznaka

en: Write ID3v2 tags
sr@latin: Upiši ID3v2 oznake

en: Enable ID3v2.4 support
sr@latin: Uključi ID3v2.4 podršku

en: Whether to write ID3v2.4 tags when ID3v2 support is enabled
sr@latin: Da li da zapisuje ID3v2.4 oznake kada je uključena ID3v2 podrška

en: Convert old ID3 tag versions to new ones
sr@latin: Pretvori stara izdanja ID3 onake u nove

en: Use CRC-32 in ID3v2 tags
sr@latin: Koristi CRC-32 u ID3v2 oznakama

en: Use Unicode character encoding in ID3v2 tags
sr@latin: Koristi kodiranje znakova Unikoda u ID3v2 oznakama

en: Whether to use a Unicode character set when writing ID3v2 tags
sr@latin: Da li da koristi skup znakova Unikoda kada zapisuje ID3v2 oznake

en: The Unicode character set for writing ID3v2 tags
sr@latin: Skup znakova Unikoda za upis ID3v2 oznaka

en: Choose the Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
sr@latin: Izaberite skup znakova Unikoda za korišćenje prilikom pisanja ID3v2 oznaka

en: The character set for writing ID3v2 tags
sr@latin: Skup znakova za upis ID3v2 oznaka

en: Override the typical Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
sr@latin: Prepišite uobičajeni skup znakova Unikoda za korišćenje prilikom pisanja ID3v2 oznaka

en: Encoding options when writing ID3v2 tags
sr@latin: Izbori kodiranja za pisanje ID3v2 oznaka

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v2 tags
sr@latin: Dodatni izbori za prosleđivanje funkciji „iconv()“ prilikom pretvaranja kodiranja kada se zapisuju ID3v2 oznake

en: Automatically complete the date
sr@latin: Sam dovrši datum

en: Pad the disc number tag field
sr@latin: Popuni polje oznake broja diska

en: The length of the disc number field
sr@latin: Dužina polja broja diska

en: The length of the disc number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
sr@latin: Dužina polja broja diska, koja odlučuje da li se polje popunjava vodećim nulama

en: Whether to, when adding cover art, automatically select the type for an image based on its filename
sr@latin: Da li da, prilikom dodavanja omota, sam izabere vrstu slike na osnovu njenog naziva datoteke

en: Pad the track number tag field
sr@latin: Popuni polje oznake broja numere

en: The length of the track number field
sr@latin: Dužina polja broja numere

en: The length of the track number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
sr@latin: Dužina polja broja numere, koja odlučuje da li se polje popunjava vodećim nulama

en: Convert spaces and underscores when filling tag fields
sr@latin: Pretvori razmake i podvlake prilikom ispunjavanja polja oznake

en: Whether to convert to spaces (and %20) or underscores when filling tag fields from filenames
sr@latin: Da li da pretvori razmake (i %20) ili podvlake prilikom ispunjavanja polja oznake iz naziva datoteka

en: Overwrite tag field
sr@latin: Prepiši polje oznake

en: Set the default comment
sr@latin: Postavi osnovnu napomenu

en: Default comment for filling tags
sr@latin: Osnovna napomena za ispunjavanje oznaka

en: The default comment to use when filling tags
sr@latin: Osnovna napomena za korišćenje prilikom ispunjavanja oznaka

en: Use the CRC-32 as the default comment
sr@latin: Koristi CRC-32 kao osnovnu napomenu

en: Run the current scanner when loading filenames from a file
sr@latin: Pokreće tekući pregledač kada učitava nazive datoteka iz datoteke

en: Process these tag fields
sr@latin: Obradi ova polja oznake

en: The tag fields to process when using the scanner
sr@latin: Polja oznake za obradu kada se koristi pregledač

en: Convert tag fields when processing
sr@latin: Pretvori polja oznake pri obradi

en: Whether to convert to spaces (and %20), underscores or other characters when processing tag fields
sr@latin: Da li da pretvori razmake (i %20), podvlake ili druge znakove prilikom obrade polja oznake

en: Convert characters in tags
sr@latin: Pretvori znakove u oznakama

en: Whether to convert characters of the tag from one value to another when processing tag fields
sr@latin: Da li da pretvori znakove oznake iz jedne vrednosti u drugu prilikom obrade polja oznake

en: Convert the following characters when processing tag fields
sr@latin: Pretvori sledeće znake prilikom obrade polja oznake

en: Replace any matched sequence of characters with this string when processing tag fields
sr@latin: Zameni svaki upoređeni niz znakova ovom niskom prilikom obrade polja oznake

en: Lower-case all characters
sr@latin: Sva slova mala

en: Upper-case all characters
sr@latin: Sva slova velika

en: Upper-case the first letter of the tag
sr@latin: Prvo slovo oznake veliko

en: Upper-case the first letter of each word
sr@latin: Prvo slovo svake reči veliko

en: Upper-case prepositions
sr@latin: Predlozi velikim slovima

en: Detect roman numerals
sr@latin: Otkrij rimske brojeve

en: Insert spaces before capital letters
sr@latin: Ubaci razmake pre velikih slova

en: Remove duplicate spaces
sr@latin: Ukloni duple razmake

en: Playlist filename mask
sr@latin: Maska naziva datoteke spiska numera

en: The default filename mask to use for a new playlist
sr@latin: Osnovna maska naziva datoteke za korišćenje za novi spisak numera

en: Use a filename mask when generating a playlist
sr@latin: Koristi masku naziva datoteke prilikom stvaranja spiska numera

en: Whether to use a filename mask when creating playlists
sr@latin: Da li da koristi masku naziva datoteke prilikom stavranja spiskova numera

en: Create playlists with only the selected files
sr@latin: Napravite spiskove numera samo sa izabranim datotekama

en: Use relative paths when creating playlists
sr@latin: Koristi relativne putanje prilikom stvaranja spiskova numera

en: Whether to use relative paths for files when creating playlists
sr@latin: Da li da koristi relativne putanje za datoteke kada pravi spiskove numera

en: Create the playlist in the parent directory
sr@latin: Napravite spisak numera u roditeljskom direktorijumu

en: Use DOS separators for playlists
sr@latin: Koristi DOS razdvojnike za spiskove numera

en: Content of generated playlists
sr@latin: Sadržaj stvorenih spiskova numera

en: Write a plain list of files, include extended information from the filename or extended information using a supplied mask
sr@latin: Zapišite običan spisak datoteka, uključite proširene podatke iz naziva datoteke ili proširene podatke koristeći dostavljenu masku

en: Playlist default mask
sr@latin: Osnovna maska spiska numera

en: The default mask to use for files in a playlist
sr@latin: Osnovna maska za korišćenje za datoteke u spisku numera

en: Search for files case-sensitively
sr@latin: Potraži datoteke prema veličini slova

en: Whether matches when searching for files are case-sensitive
sr@latin: Da li poređenja prilikom traženja datoteka razlikuju veličinu slova

en: Search in filenames
sr@latin: Potraži u nazivima datoteka

en: Perform the search on filenames
sr@latin: Obavi pretragu nad nazivima datoteka

en: Search in tags
sr@latin: Traži u oznakama

en: Perform the search on tags
sr@latin: Obavi pretragu nad oznakama

en: Mask for filling tags from filenames
sr@latin: Maska za ispunjavanje oznaka iz naziva datoteka

en: The default mask to use when automatically filling tags with information from filenames
sr@latin: Osnovna maska za korišćenje prilikom samoispunjavanja oznaka podacima iz naziva datoteka

en: Mask for renaming files
sr@latin: Maska za preimenovanje datoteka

en: The default mask to use when renaming files
sr@latin: Osnovna maska za korišćenje prilikom preimenovanja datoteka

en: Mask for renaming directories
sr@latin: Maska za preimenovanje direktorijuma

en: The default mask to use when renaming directories
sr@latin: Osnovna maska za korišćenje prilikom preimenovanja direktorijuma

en: Use a mask when renaming directories
sr@latin: Koristi masku prilikom preimenovanja direktorijuma

en: Convert spaces and underscores when renaming files
sr@latin: Pretvori razmake i podvlake prilikom preimenovanja polja

en: Whether to convert to spaces or underscores when renaming files
sr@latin: Da li da pretvori u razmake ili podvlake prilikom preimenovanja polja

en: How to modify filename extensions when renaming
sr@latin: Kako da izmeni proširenja naziva datoteka kada preimenuje

en: Change the file extension to all lower-case, all upper-case or do not change it
sr@latin: Sva slova u proširenju datoteke su mala, velika ili bez promene

en: Encoding options when renaming files
sr@latin: Izbori kodiranja prilikom preimenovanja datoteka

en: If the encoding of the filename does not match the filesystem encoding, choose whether to try another encoding, approximate the filesystem encoding with transliteration or discard the offending characters
sr@latin: Ako kodiranje naziva datoteke ne odgovara kodiranju sistema datoteka, približava kodiranje sistema datoteka transliteracijom ili odbacuje neispravne znake

en: Whether to replace illegal characters in a filename when using the rename function
sr@latin: Zamenite nedozvoljene znake u nazivu datoteke prilikom upotrebe funkcije preimenovanja

en: Show the scanner mask editor
sr@latin: Prikazuje uređivač maske pregledača

en: Whether to show the scanner mask editor in the tag scanner
sr@latin: Da li da prikaže uređivača maske pregledača u pregledaču oznake

en: Show the scanner legend
sr@latin: Prikazuje legendu pregledača

en: Whether to show the scanner legend in the tag scanner
sr@latin: Da li da prikaže legendu pregledača u pregledaču oznake

en: Show the scanner window on startup
sr@latin: Prikaži prozor pregledača pri pokretanju programa

en: The scan mode
sr@latin: Režim pregleda

en: Which type of scan to show in the scanner
sr@latin: Koju vrstu pregleda da prikaže u pregledaču

en: Split Ogg title fields
sr@latin: Podeli polja Ogg naslova

en: Split Ogg artist fields
sr@latin: Podeli polja Ogg izvođača

en: Split Ogg album fields
sr@latin: Podeli polja Ogg albuma

en: Split Ogg genre fields
sr@latin: Podeli polja Ogg žanra

en: Split Ogg comment fields
sr@latin: Podeli polja Ogg napomene

en: Split Ogg composer fields
sr@latin: Podeli polja Ogg kompozitora

en: Split Ogg original artist fields
sr@latin: Podeli polja Ogg originalnog izvođača

en: Page to show in the preferences dialog
sr@latin: Stranica za prikazivanje u prozorčetu postavki

en: The page in the notebook of the preferences dialog
sr@latin: Stranica u beležnici prozorčeta postavki

en: Open in EasyTAG
sr@latin: Otvori u Lakoj oznaci

en: Open the selected directory in EasyTAG
sr@latin: Otvorite izabrani direktorijum u Lakoj oznaci

en: Open the selected files in EasyTAG
sr@latin: Otvorite izabrane datoteke u Lakoj oznaci

en: View and edit tags in audio files
sr@latin: Pregledajte i uređujte oznake u zvučnim datotekama

en: Print the version and exit
sr@latin: Prikazuje izdanje i izlazi

note: Starting messages
en: Starting EasyTAG version %s…
sr@latin: Pokrećem Laku oznaku izdanja %s…

en: Variable EASYTAGLANG defined, setting locale ‘%s’
sr@latin: Promenljiva „EASYTAGLANG“ je određena, postavljam jezik „%s“

en: Setting locale: ‘%s’
sr@latin: Postavljam jezik: „%s“

en: System locale is ‘%s’, using ‘%s’
sr@latin: Sistemski jezik je „%s“, koristim „%s“

en: Unable to create setting directories
sr@latin: Ne mogu da napravim direktorijume podešavanja

en: Website: %s
sr@latin: Veb sajt: %s

en: - Tag and rename audio files
sr@latin: — Uređujte oznake i preimenujte zvučne datoteke

en: Error while querying information for file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška prilikom propitivanja podataka za datoteku „%s“: %s

en: Cannot open path ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da otvorim putanju „%s“

en: Do you really want to delete the file ‘%s’?
sr@latin: Da li zaista želite da obrišete datoteku „%s“?

en: Repeat action for the remaining files
sr@latin: Ponovi radnju za preostale datoteke

en: _Skip
sr@latin: _Preskoči

en: _Delete
sr@latin: _Obriši

en: Delete File
sr@latin: Ukloni datoteku

en: File ‘%s’ deleted
sr@latin: Datoteka „%s“ je obrisana

en: Cannot delete file ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da obrišem datoteku „%s“

en: Some files were not deleted
sr@latin: Neke datoteke nisu obrisane

en: All files have been deleted
sr@latin: Sve datoteke su uklonjene

en: All tags have been removed
sr@latin: Sve oznake su uklonjene

en: Failed to launch program ‘%s’
sr@latin: Nisam uspeo da pokrenem program „%s“

en: Could not convert filename ‘%s’ to system filename encoding
sr@latin: Ne mogu da pretvorim naziv datoteke „%s“ u kodiranje naziva datoteke sistema

en: Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING.
sr@latin: Pokušavam da postavim promenljivu okruženja G_KODIRANJE_NAZIVADATOTEKE.

en: Filename translation
sr@latin: Prevod naziva datoteke

note: And refresh the number of files in this directory
en: One file | %u files
sr@latin[0]: %u datoteka
sr@latin[1]: %u datoteke
sr@latin[2]: %u datoteka
sr@latin[3]: Jedna datoteka

en: File: ‘%s’
sr@latin: Datoteka: „%s“

note: Quit EasyTAG.
en: Normal exit
sr@latin: Uobičajeni izlaz

en: Some files have been modified but not saved
sr@latin: Neke datoteke su izmenjene ali nisu sačuvane

en: _Discard
sr@latin: _Odbaci

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: Quit
sr@latin: Zatvaranje programa

en: Do you want to save them before quitting?
sr@latin: Da li želite da ih sačuvate pre zatvaranja?

en: New default directory selected for browser
sr@latin: Izabran je novi osnovni direktorijum za preglednika

en: Do you want to save them before changing directory?
sr@latin: Da li želite da ih sačuvate pre nego što promenite direktorijum?

en: Confirm Directory Change
sr@latin: Potvrdite promenu direktorijuma

en: All albums
sr@latin: Svi albumi

en: Select File
sr@latin: Izaberite datoteku

en: Select Directory
sr@latin: Izaberite direktorijum

en: Rename the directory ‘%s’ to:
sr@latin: Preimenuj direktorijum „%s“ u:

en: You must type a directory name
sr@latin: Morate da unesete naziv direktorijuma

en: Directory Name Error
sr@latin: Greška naziva direktorijuma

en: Could not convert ‘%s’ into filename encoding
sr@latin: Ne mogu da pretvorim „%s“ u kodiranje naziva datoteke

en: Please use another name.
sr@latin: Koristite drugi naziv.

en: The directory name ‘%s’ already exists.
sr@latin: Naziv direktorijuma „%s“ već postoji.

en: Rename File Error
sr@latin: Greška preimenovanja datoteke

en: Rename Directory Error
sr@latin: Greška preimenovanja direktorijuma

en: Directory renamed
sr@latin: Direktorijum je preimenovan

en: Executed command ‘%s’
sr@latin: Izvršena naredba „%s“

en: Album: ‘%s’, artist: ‘%s’, length: ‘%s’, year: ‘%s’, genre: ‘%s’, disc ID: ‘%s’
sr@latin: Album: „%s“, izvođač: „%s“, dužina numere: „%s“, godina: „%s“, žanr: „%s“, ID diska: „%s“

en: Resolving host '%s'…
sr@latin: Pristupam serveru „%s“…

en: Cannot create a new socket ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da napravim novu utičnicu „%s“

en: Cannot set options on the newly-created socket
sr@latin: Ne mogu da podesim opcije na novostvorenoj utičnici

note: Open connection to the server.
en: Connecting to host ‘%s’, port ‘%d’…
sr@latin: Povezujem se na domaćina „%s“, priključnik „%d“…

en: Cannot connect to host ‘%s’: %s
sr@latin: Ne mogu da se povežem na domaćina „%s“: %s

en: Cannot resolve host ‘%s’: %s
sr@latin: Ne mogu da pristupim domaćinu „%s“: %s

en: Connected to host ‘%s’
sr@latin: Povezan sam sa domaćinom „%s“

en: Error while writing CDDB results to file ‘%s’
sr@latin: Greška prilikom pisanja rezultata baze podataka CD-a u datoteku „%s“

en: Receiving data (%s)…
sr@latin: Primam podatke (%s)…

en: Error when reading CDDB response ‘%s’
sr@latin: Greška čitanja odgovora baze podataka CD-a „%s“

en: Cannot create file ‘%s’: %s
sr@latin: Ne mogu da napravim datoteku „%s“: %s

note: g_print("Request Cddb_Get_Album_Tracks_List : '%s'\n", cddb_in); Send the request g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Freedb : '%s'\n", cddb_in); g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Gnudb : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request…
sr@latin: Šaljem zahtev…

en: Cannot send the request ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da pošaljem zahtev „%s“

note: Read the answer * Read the answer
en: Receiving data…
sr@latin: Primam podatke…

en: The server returned a bad response
sr@latin: Server je vratio pogrešan odgovor

en: The server returned a bad response ‘%s’
sr@latin: Server je vratio pogrešan odgovor „%s“

note: Load the track list of the album
en: Loading album track list…
sr@latin: Čitam spisak numera albuma…

en: Sorry, the web-based search is currently not available
sr@latin: Nažalost, pretraga bazirana na vebu trenutno nije dostupna

en: Found one matching album | Found %u matching albums
sr@latin[0]: Pronašao sam %u odgovarajući album
sr@latin[1]: Pronašao sam %u odgovarajuća albuma
sr@latin[2]: Pronašao sam %u odgovarajućih albuma
sr@latin[3]: Pronašao sam jedan odgovarajući album

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)…
sr@latin: Primam podatke stranice %d (album %d/%d)…

en: Receiving data of page %d…
sr@latin: Primam podatke stranice %d…

en: More results to load…
sr@latin: Još rezultata za učitavanje…

en: The number of CDDB results does not match the number of selected files
sr@latin: Broj rezultata baze podataka CD-a ne odgovara broju izabranih datoteka

en: Write Tag from CDDB
sr@latin: Upiši oznake iz baze podataka CD-a

en: Ready to search
sr@latin: Spreman sam za pretragu

en: Cannot open file ‘%s’: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“: %s

en: No file selected
sr@latin: Nije izabrana nijedna datoteka

note: The CD redbook standard defines the maximum number of tracks as 99, any queries with more than 99 tracks will never return a result.
en: More than 99 files selected. Cannot send request
sr@latin: Izabrali ste više od 99 datoteka. Ne mogu da pošaljem zahtev

en: One file selected | %u files selected
sr@latin[0]: Izabrana je %u datoteka
sr@latin[1]: Izabrane su %u datoteke
sr@latin[2]: Izabrano je %u datoteka
sr@latin[3]: Izabrana je jedna datoteka

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_From_Selected_Files : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request (disc ID: %s, #tracks: %u, Disc length: %u)…
sr@latin: Šaljem zahtev (IB diska: %s, #numere: %u, Trajanje diska: %u)…

en: DiscID ‘%s’ gave one matching album | DiscID ‘%s’ gave %u matching albums
sr@latin[0]: IB diska „%s“ je dao %u odgovarajući album
sr@latin[1]: IB diska „%s“ je dao %u odgovarajuća albuma
sr@latin[2]: IB diska „%s“ je dao %u odgovarajućih albuma
sr@latin[3]: IB diska „%s“ je dao jedan odgovarajući album

en: Arabic (IBM-864)
sr@latin: Arapski (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sr@latin: Arapski (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sr@latin: Arapski (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr@latin: Baltički (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr@latin: Baltički (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sr@latin: Baltički (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sr@latin: Keltski (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
sr@latin: Centralno evropski (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sr@latin: Centralno evropski (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
sr@latin: Centralno evropski (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr@latin: Uprošćeni kineski (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sr@latin: Uprošćeni kineski (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
sr@latin: Tradicionalni kineski (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sr@latin: Tradicionalni kineski (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
sr@latin: Ćirilični (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr@latin: Ćirilični (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sr@latin: Ćirilični (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr@latin: Ćirilični (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr@latin: Ćirilični (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
sr@latin: Ćirilični/Ruski (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
sr@latin: Ćirilični/Ukrainski (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
sr@latin: Engleski (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
sr@latin: Grčki (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sr@latin: Grčki (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
sr@latin: Hebrejski (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr@latin: Hebrejski (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
sr@latin: Japanski (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr@latin: Japanski (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr@latin: Japanski (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sr@latin: Korejski (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sr@latin: Nordijski (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
sr@latin: Južno evropski (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
sr@latin: Tai (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
sr@latin: Turski (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr@latin: Turski (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sr@latin: Turski (Windows-1254)

note: {N_("Unicode (UTF-7)"),                   "UTF-7"         },
en: Unicode (UTF-8)
sr@latin: Unikod (UTF-8)

note: {N_("Unicode (UTF-16BE)"),                "UTF-16BE"      }, {N_("Unicode (UTF-16LE)"),                "UTF-16LE"      }, {N_("Unicode (UTF-32BE)"),                "UTF-32BE"      }, {N_("Unicode (UTF-32LE)"),                "UTF-32LE"      },
en: Vietnamese (VISCII)
sr@latin: Vijetnamski (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr@latin: Vijetnamski (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr@latin: Vizuelni hebrejski (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
sr@latin: Zapadnjački (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sr@latin: Zapadnjački (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sr@latin: Zapadnjački (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
sr@latin: Zapadnjački (Windows-1252)

en: The filename ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
sr@latin: Naziv datoteke „%s“ ne može biti preveden u UTF-8: %s

en: Invalid UTF-8
sr@latin: Neispravan UTF-8

en: The UTF-8 string ‘%s’ could not be converted into filename encoding: %s
sr@latin: UTF-8 niska „%s“ ne može biti prevedena u kodiranje naziva datoteke: %s

en: The string ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
sr@latin: Niska „%s“ ne može biti prevedena u UTF-8: %s

en: A file was changed by an external program | %d files were changed by an external program
sr@latin[0]: %d datoteka je izmenjena spoljnim programom
sr@latin[1]: %d datoteke su izmenjene spoljnim programom
sr@latin[2]: %d datoteka je izmenjeno spoljnim programom
sr@latin[3]: Jedna datoteka je izmenjena spoljnim programom

en: Do you want to continue saving the file?
sr@latin: Da li želite da sačuvate datoteku?

en: Saving files was stopped
sr@latin: Čuvanje datoteka je zaustavljeno

en: All files have been saved
sr@latin: Sve datoteke su sačuvane

en: Do you want to write the tag of file ‘%s’?
sr@latin: Da li želite da upišete oznaku datoteke „%s“?

en: Confirm Tag Writing
sr@latin: Potvrdi upisivanje oznake

note: Directories and filename changed
en: Rename File and Directory
sr@latin: Preimenuj datoteku i direktorijum

en: File and directory rename confirmation required
sr@latin: Potrebno je potvrđivanje za preimenovanje datoteke i direktorijuma

en: Do you want to rename the file and directory ‘%s’ to ‘%s’?
sr@latin: Da li želite da preimenujete datoteku i direktorijum „%s“ u „%s“?

en: Directory rename confirmation required
sr@latin: Potrebno je potvrđivanje za preimenovanje direktorijuma

en: Do you want to rename the directory ‘%s’ to ‘%s’?
sr@latin: Da li želite da preimenujete direktorijum „%s“ u „%s“?

en: File rename confirmation required
sr@latin: Potrebno je potvrđivanje za preimenovanje datoteke

en: Do you want to rename the file ‘%s’ to ‘%s’?
sr@latin: Da li želite da preimenujete datoteku „%s“ u „%s“?

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da preimenujem datoteku „%s“ u „%s“

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’: %s
sr@latin: Ne mogu da preimenujem datoteku „%s“ u „%s“: %s

en: File(s) not renamed
sr@latin: Datoteka(e) nije preimenovana

en: Writing tag of ‘%s’
sr@latin: Zapisujem oznaku od „%s“

en: Wrote tag of ‘%s’
sr@latin: Zapisah oznaku u „%s“

en: Cannot write tag in file ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da upišem oznaku u datoteku „%s“

en: Tag Write Error
sr@latin: Greška upisivanja oznake

en: Cannot read directory ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da čitam direktorijum „%s“

en: Directory Read Error
sr@latin: Greška čitanja direktorijuma

note: Read the directory recursively
en: Search in progress…
sr@latin: Pretraga je u toku…

en: Found one file in this directory and subdirectories | Found %u files in this directory and subdirectories
sr@latin[0]: Našao sam %u datoteku u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima
sr@latin[1]: Našao sam %u datoteke u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima
sr@latin[2]: Našao sam %u datoteka u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima
sr@latin[3]: Našao sam jednu datoteku u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima

en: Found one file in this directory | Found %u files in this directory
sr@latin[0]: Našao sam %u datoteku u ovom direktorijumu
sr@latin[1]: Našao sam %u datoteke u ovom direktorijumu
sr@latin[2]: Našao sam %u datoteka u ovom direktorijumu
sr@latin[3]: Našao sam jednu datoteku u ovom direktorijumu

en: No file found in this directory and subdirectories
sr@latin: Nisam pronašao ni jednu datoteku u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima

en: No file found in this directory
sr@latin: Nisam pronašao ni jednu datoteku u ovom direktorijumu

en: Error opening directory ‘%s’: %s
sr@latin: Greška otvaranja direktorijuma „%s“: %s

en: Searching for audio files…
sr@latin: Tražim zvučne datoteke…

en: Searching
sr@latin: Tražim

en: _Stop
sr@latin: _Zaustavi

en: File not found
sr@latin: Nisam našao datoteku

en: Cannot query file information ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da propitam podatke datoteke „%s“

en: Read-only file
sr@latin: Datoteka samo za čitanje

en: Error reading ID3 tag from file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja ID3 oznake iz datoteke „%s“: %s

en: Error reading tag from Ogg file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja oznake iz Ogg datoteke „%s“: %s

en: Error reading tag from FLAC file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja oznake iz FLAC datoteke „%s“: %s

en: Error reading APE tag from file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja APE oznake iz datoteke „%s“: %s

en: Error reading tag from MP4 file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja oznake iz MP4 datoteke „%s“: %s

en: Error reading tag from WavPack file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja oznake iz Vejvpak datoteke „%s“: %s

en: Error reading tag from Opus file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška čitanja oznake iz Opus datoteke „%s“: %s

en: The year value ‘%s’ seems to be invalid in file ‘%s’. The information will be lost when saving
sr@latin: Vrednost godine „%s“ izgleda da nije ispravna u datoteci „%s“. Podatak će biti izgubljen prilikom čuvanja.

en: Automatic corrections applied for file ‘%s’
sr@latin: Samostalno ispravljanje je primenjeno nad datotekom „%s“

en: Error reading file ‘%s’
sr@latin: Greška čitanja datoteke „%s“

en: Insert a blank line
sr@latin: Umetnite prazan red

en: Delete this line
sr@latin: Obrišite ovaj red

en: Move this line up
sr@latin: Pomerite ovaj red na gore

en: Move this line down
sr@latin: Pomerite ovaj red na dole

en: You must type a program name
sr@latin: Morate da unesete naziv programa

en: Program Name Error
sr@latin: Greška naziva programa

en: JPEG image
sr@latin: JPEG slika

en: PNG image
sr@latin: PNG slika

en: GIF image
sr@latin: GIF slika

en: Unknown image
sr@latin: Nepoznata slika

en: 32×32 pixel PNG file icon
sr@latin: PNG ikonica, 32x32 tačkica

en: Other file icon
sr@latin: Ostale ikonice datoteke

en: Cover (front)
sr@latin: Omot (lice)

en: Cover (back)
sr@latin: Omot (poleđina)

en: Leaflet page
sr@latin: Strana sa letkom

en: Media (such as label side of CD)
sr@latin: Medijum (kao što je strana sa natpisom CD-a)

en: Lead artist/lead performer/soloist
sr@latin: Vodeći umetnik/vodeći izvođač/solista

en: Artist/performer
sr@latin: Umetnik/Izvođač

en: Conductor
sr@latin: Dirigent

en: Band/Orchestra
sr@latin: Bend/Orkestar

en: Lyricist/text writer
sr@latin: Pisac tekstova

en: Recording location
sr@latin: Mesto snimanja

en: During recording
sr@latin: U toku snimanja

en: During performance
sr@latin: U toku izvođenja

en: Movie/video screen capture
sr@latin: Film/Video zapis

en: A bright colored fish
sr@latin: Svetlo obojena riba

en: Illustration
sr@latin: Ilustracija

en: Band/Artist logotype
sr@latin: Logo benda/izvođača

en: Publisher/studio logotype
sr@latin: Logo izdavača/studija

en: Unknown image type
sr@latin: Nepoznata vrsta slike

en: pixels
sr@latin: tačkica

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Cannot write playlist file ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da zapišem datoteku spiska numera „%s“

en: Playlist File Error
sr@latin: Greška datoteke spiska numera

en: Wrote playlist file ‘%s’
sr@latin: Datoteka spiska numera „%s“ je zapisana

en: Invalid scanner mask
sr@latin: Neispravna maska pregledača

en: The selected default path is invalid
sr@latin: Izabrana osnovna putanja nije ispravna

en: Path: ‘%s’
    Error: %s
sr@latin: Putanja: „%s“
    Greška: %s

en: Invalid Path Error
sr@latin: Greška neispravne putanje

en: Cannot calculate CRC value of file ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da sračunam CRC vrednost datoteke „%s“

en: Tag successfully scanned
sr@latin: Oznaka je uspešno skenirana

en: Tag successfully scanned ‘%s’
sr@latin: Oznaka je uspešno pregledana „%s“

en: The extension ‘%s’ was not found in filename ‘%s’
sr@latin: Nisam našao proširenje „%s“ u nazivu datoteke „%s“

en: Cannot find separator ‘%s’ within ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da nađem razdvajač „%s“ u „%s“

en: Could not convert filename ‘%s’ into system filename encoding
sr@latin: Ne mogu da pretvorim naziv datoteke „%s“ u kodiranje naziva datoteke sistema

en: New filename successfully scanned
sr@latin: Novi naziv datoteke je uspešno skeniran

en: New filename successfully scanned ‘%s’
sr@latin: Novi naziv datoteke je uspešno skeniran %s

en: Error while processing fields ‘%s’
sr@latin: Greška prilikom obrade polja „%s“

en: New_mask
sr@latin: Nova _maska

note: 'Scan selected files' button
en: Scan Files
sr@latin: Pregledaj datoteke

en: Scan selected files
sr@latin: Pregledajte izabrane datoteke

en: All tags have been scanned
sr@latin: Sve oznake su pregledane

en: Found one file | Found %d files
sr@latin[0]: Pronašao sam %d datoteku
sr@latin[1]: Pronašao sam %d datoteke
sr@latin[2]: Pronašao sam %d datoteka
sr@latin[3]: Pronašao sam jednu datoteku

en: Ready to search…
sr@latin: Spreman sam za pretragu…

en: Cannot write list to file ‘%s’: %s
sr@latin: Ne mogu da upišem spisak u datoteku„%s“: %s

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Fill Tag’ masks…
sr@latin: Učitavam osnovne maske za „Popuni oznaku“…

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Rename File’ masks…
sr@latin: Učitavam osnovne maske za „preimenovanje datoteka“…

en: Ready to start
sr@latin: Spreman sam za početak

en: Selected files tagged with title ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene naslovom „%s“

en: Removed title from selected files
sr@latin: Uklonjen je naslov iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with artist ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene izvođačem „%s“

en: Removed artist from selected files
sr@latin: Uklonjen je izvođač iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with album artist ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene izvođačem albuma „%s“

en: Removed album artist from selected files
sr@latin: Uklonjen je izvođač albuma iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with album ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene albumom „%s“

en: Removed album name from selected files
sr@latin: Uklonjen je naziv albuma iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with disc number ‘%s/%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene brojem diska „%s/%s“

en: Selected files tagged with disc number like ‘xx’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene brojem diska kao „hh“

en: Removed disc number from selected files
sr@latin: Uklonjen je broj diska iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with year ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene godinom „%s“

en: Removed year from selected files
sr@latin: Uklonjena je godina iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with track like ‘xx/%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene numerom tipa „xx/%s“

en: Selected files tagged with track like ‘xx’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene numerom tipa „xx“

en: Removed track number from selected files
sr@latin: Uklonjen je broj numere iz izabranih datoteka

note: msg = g_strdup_printf(_("All %d tracks numbered sequentially."), ETCore->ETFileSelectionList_Length);
en: Selected tracks numbered sequentially
sr@latin: Izabrane datoteke su pobrojane redom

en: Selected files tagged with genre ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene žanrom „%s“

en: Removed genre from selected files
sr@latin: Uklonjen je žanr iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with comment ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene komentarom „%s“

en: Removed comment from selected files
sr@latin: Uklonjen je komentar iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with composer ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene kompozitorom „%s“

en: Removed composer from selected files
sr@latin: Uklonjen je kompozitor iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with original artist ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene originalnim izvođačem „%s“

en: Removed original artist from selected files
sr@latin: Uklonjen je originalni izvođač iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with copyright ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene autorskim pravom „%s“

en: Removed copyright from selected files
sr@latin: Uklonjeno je autorsko pravo iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with URL ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene adresom „%s“

en: Removed URL from selected files
sr@latin: Uklonjena je adresa iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with encoder name ‘%s’
sr@latin: Izabrane datoteke su označene nazivom kodera „%s“

en: Removed encoder name from selected files
sr@latin: Uklonjen je naziv kodera iz izabranih datoteka

en: Selected files tagged with images
sr@latin: Izabrane datoteke su označene slikama

en: Removed images from selected files
sr@latin: Uklonjene su slike iz izabranih datoteka

note: Menu items
en: Tag selected files with this field
sr@latin: Označi izabrane datoteke ovim poljem

en: All uppercase
sr@latin: Sva slova velika

en: All lowercase
sr@latin: Sva slova mala

en: First letter uppercase
sr@latin: Prvo slovo veliko

en: First letter uppercase of each word
sr@latin: Prvo slovo svake reči veliko

en: Insert space before uppercase letter
sr@latin: Ubaci razmak pre velikog slova

en: Remove duplicate spaces or underscores
sr@latin: Ukloni duple razmake ili donje crtice

en: Remove all text
sr@latin: Ukloni sav tekst

en: Error parsing image data ‘%s’
sr@latin: Greška obrade podataka slike „%s“

en: Cannot display the image because not enough data has been read to determine how to create the image buffer
sr@latin: Ne mogu da prikažem sliku jer je nedovoljno podataka učitano da bih znao kako da napravim međumemoriju slike.

en: Cannot display the image
sr@latin: Ne mogu da prikažem sliku

en: Not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
sr@latin: Nije pročitano dovoljno podataka da bih odredio kako da napravim međumemoriju slike.

en: Load Image File
sr@latin: Učitaj datoteku slike

en: Image file not loaded ‘%s’
sr@latin: Datoteka slike nije učitana „%s“

en: Cannot open file ‘%s’
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“

en: Image File Error
sr@latin: Greška datoteke slike

en: Image file loaded
sr@latin: Datoteka slike je učitana

en: Add Images
sr@latin: Dodaj slike

en: All Files
sr@latin: Sve datoteke

en: PNG and JPEG
sr@latin: PNG i JPEG

en: Image Properties %d/%d
sr@latin: Svojstva slike %d/%d

en: Save Image %d/%d
sr@latin: Sačuvaj sliku %d/%d

en: Image file not saved ‘%s’
sr@latin: Datoteka slike nije sačuvana „%s“

en: Tag selected files with this genre
sr@latin: Označite izabrane datoteke ovim žanrom

en: ID3 Tag
sr@latin: ID3 oznaka

en: Ogg Vorbis Tag
sr@latin: Ogg Vorbis oznaka

en: FLAC Vorbis Tag
sr@latin: FLAC Vorbis oznaka

en: APE Tag
sr@latin: APE oznaka

en: MP4/M4A/AAC Tag
sr@latin: MP4/M4A/AAC oznaka

en: Wavpack Tag
sr@latin: Vejvpak oznaka

en: Opus Tag
sr@latin: Opus oznaka

en: Images (%u)
sr@latin: Slike (%u)

en: Error while opening file: %s
sr@latin: Greška otvaranja datoteke: %s

en: Failed to write APE tag
sr@latin: Nisam uspeo da zapišem APE oznaku

en: Error opening FLAC file
sr@latin: Greška otvaranja FLAC datoteke

en: FLAC File
sr@latin: FLAC datoteka

note: Mode mpeg4ip library seems to always return -1
en: Channels:
sr@latin: Br. kanala:

en: Error while opening file ‘%s’ as FLAC: %s
sr@latin: Greška pri otvaranju datoteke „%s“ kao FLAC: %s

en: Failed to write comments to file ‘%s’: %s
sr@latin: Nisam uspeo da upišem napomene u datoteku „%s“: %s

en: Corrupted file
sr@latin: Oštećena datoteka

en: Removed tag of ‘%s’
sr@latin: Uklonjena je oznaka iz „%s“

en: Error while removing ID3v1 tag of ‘%s’: %s
sr@latin: Greška pri uklanjanju ID3v1 oznake iz „%s“: %s

en: Error while removing ID3v2 tag of ‘%s’: %s
sr@latin: Greška pri uklanjanju ID3v2 oznake iz „%s“: %s

en: Error while updating ID3v2 tag of ‘%s’: %s
sr@latin: Greška pri ažuriranju ID3v2 oznake u „%s“: %s

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is buggy
sr@latin: Pokušali ste da sačuvate ovu oznaku u Unikodu ali je otkriveno da vaše izdanje id3bibl ima grašaka

en: If you reload this file, some characters in the tag may not be displayed correctly. Please, apply the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff to id3lib, which is available in the EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only once.
    
    File: %s
sr@latin: Ukoliko ponovo učitate ovu datoteku, neki znaci u oznaci možda neće biti prikazani ispravno. Primenite zakrpu „src/ID3lib/patch_ID3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff“ na id3bibl, koja je dostupna u izvornom kodu Lake oznake.
    Znajte da će ova poruka biti prikazana samo jednom.
    
    Datoteka: %s

en: Buggy id3lib
sr@latin: Loša id3bibl

en: Error while updating ID3v1 tag of ‘%s’: %s
sr@latin: Greška pri ažuriranju ID3v1 oznake u „%s“: %s

en: No error reported
sr@latin: Nisu prijavljene greške

en: No available memory
sr@latin: Nema dostupne memorije

en: No data to parse
sr@latin: Nema podataka za obradu

en: Improperly formatted data
sr@latin: Neispravno oblikovani podaci

en: No buffer to write to
sr@latin: Nema međumemorije za upis

en: Buffer is too small
sr@latin: Međumemorija je suviše mala

en: Invalid frame ID
sr@latin: Neispravan ID okvira

en: Requested field not found
sr@latin: Zatraženo polje nije nađeno

en: Unknown field type
sr@latin: Nepoznata vrsta polja

en: Tag is already attached to a file
sr@latin: Oznaka je već prikačena datoteci

en: Invalid tag version
sr@latin: Neispravno izdanje oznake

en: No file to parse
sr@latin: Nema datoteke za obradu

en: Attempting to write to a read-only file
sr@latin: Pokušavam da upišem u datoteku samo za čitanje

en: Error in compression/uncompression
sr@latin: Greška pri sažimanju/raspakivanju

en: Unknown error message
sr@latin: Nepoznata poruka o grešci

en: Error while creating temporary file
sr@latin: Greška prilikom stvaranja privremene datoteke

en: Error reading tags from file
sr@latin: Greška čitanja oznaka iz datoteke

en: Error opening Monkey’s Audio file
sr@latin: Greška otvaranja Monkijeve zvučne datoteke

en: Monkey's Audio File
sr@latin: Monki audio datoteka

note: Mode changed to profile name
en: Profile:
sr@latin: Profil:

en: MP4 format invalid
sr@latin: MP4 zapis je neispravan

en: Error reading properties from file
sr@latin: Greška čitanja svojstava iz datoteke

en: MP4/AAC File
sr@latin: MP4/AAC datoteka

en: Error while opening file ‘%s’: %s
sr@latin: Greška otvaranja datoteke „%s“: %s

en: Error reading tags from file ‘%s’
sr@latin: Greška čitanja oznaka iz datoteke „%s“

en: Joint stereo
sr@latin: Pridruženi stereo

en: Dual channel
sr@latin: Dva kanala

en: Single channel
sr@latin: Jedan kanal

en: MP3 File
sr@latin: MP3 datoteka

en: MP2 File
sr@latin: MP2 datoteka

en: Error opening Musepack file
sr@latin: Greška otvaranja Mjuzpak datoteke

en: MusePack File
sr@latin: MjuzPak datoteka

en: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly
sr@latin: Izabrani bitski tok ne postoji ili je datoteka loše započeta

en: Read from media returned an error
sr@latin: Čitanje sa medijuma je izazvalo grešku

en: Bitstream is not Vorbis data
sr@latin: Bitski tok nije Vorbis podatak

en: Vorbis version mismatch
sr@latin: Izdanje Vorbisa ne odgovara

en: Invalid Vorbis bitstream header
sr@latin: Pogrešno zaglavlje bitskog toka Vorbisa

en: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption
sr@latin: Unutarnja logička greška, ukazuje na grešku u programu ili gomilu oštećenja

en: Failed to open file as Vorbis: %s
sr@latin: Nisam uspeo da otvorim datoteku kao Vorbis: %s

en: Ogg Vorbis File
sr@latin: Ogg Vorbis datoteka

en: Speex File
sr@latin: Spiks datoteka

en: Opus File
sr@latin: Opus datoteka

en: Wavpack File
sr@latin: Vejvpak datoteka
