easytag - en to tr translation catalogue (1000 entries)

en: Edit audio file metadata
tr: Ses dosyası üstverilerini düzenleyin

en: View and edit tags for MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio and WavPack files.
tr: MP3, MP2, MP4/AAC, FLAC, Ogg Opus, Ogg Speex, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio ve WavPack dosyalarının etiketlerini görüntüleyin ve düzenleyin.

en: Look up albums in online databases, bulk edit tags, create playlists and rename a collection of files.
tr: Çevrimiçi veritabanlarında albümleri arayın, etiketleri topluca düzenleyin, çalma listeleri oluşturun ve bir grup dosyayı yeniden adlandrın.

en: A simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux and Windows.
tr: Basit ve hoş GTK+ arayüzü; GNU/Linux ve Windows ortamında etiketlemeyi kolaylaştırır.

en: Audio File Metadata Editor
tr: Ses Dosyası Üstveri Düzenleyici

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mp3;tag;audio;music;
tr: mp3;etiket;ses;müzik;

en: Open with EasyTAG
tr: EasyTAG ile Aç

en: Open directories and audio files with EasyTAG using the context menu
tr: Bağlam menüsünü kullanarak, dizinleri ve ses dosyalarını EasyTAG ile açın

en: Choose a directory to show in the browser
tr: Tarayıcıda göstermek için bir dizin seçin

en: _Open
tr: _Aç

en: Select a directory to browse
tr: Gezinmek için dizin seçin

en: No files
tr: Dosya yok

en: Artist
tr: Sanatçı

en: # Albums
tr: # Albümler

en: # Files
tr: # Dosyalar

en: Album
tr: Albüm

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Title
tr: Başlık

en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

en: Year
tr: Yıl

en: Disc
tr: Disk

en: Track
tr: Parça

en: Genre
tr: Tür

en: Comment
tr: Yorum

en: Composer
tr: Besteci

en: Original Artist
tr: Asıl Sanatçı

en: Copyright
tr: Telif Hakkı

en: URL
tr: Bağlantı

en: Encoded By
tr: Kodlayıcı

en: Browse Directory With
tr: Dizine Birlikte Gözat

en: Run Program
tr: Program Çalıştır

en: Enter the program to run; it will receive the current directory as a parameter
tr: Çalıştırmak için program adı girin; program bulunulan dizini parametre olarak alır

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Execute
tr: _Çalıştır

en: Open Files With
tr: Dosyaları Birlikte Aç

en: Enter the program to run; it will receive the current files as a parameter
tr: Çalıştırmak için program adı girin; program şu anki dosyaları parametre olarak alacak

note: Only directories changed
en: Rename Directory
tr: Dizini Yeniden Adlandır

note: Translators: Used when renaming a directory to a literal name (entered in a text field) rather than using a name generated from a mask.
en: Literal name:
tr: Tam ad:

en: Use mask:
tr: Maske Kullan:

en: Whether to use a mask when renaming directories
tr: Dizinler yeniden adlandırılırken maske kullanılıp kullanılmaması

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields
tr: Etiket alanlarından dizini yeniden adlandırmak için kodları (Tarayıcı Penceresinde Açıklamaya bakın) bir maske içinde yazın ya da seçin

en: Rename directory preview
tr: Dizin yeniden adlandırma önizlemesix

en: _Rename
tr: Yeniden adlandı_r

en: CDDB Search
tr: CDDB Ara

en: Search
tr: Ara

en: Enter the words to search (separated by a space or ‘+’)
tr: Aramak için kelime girin (boşluk veya ‘+’ ile ayrılmış)

en: _Search
tr: _Ara

en: Search Using Selected _Files
tr: Seçilen _Dosyaları Kullanarak Ara

en: Generate the CDDB disc ID using the selected files (the order is important)
tr: Seçilen dosyaları kullanarak CDDB disk Kimliği oluştur (sıra önemli)

en: Stop
tr: Dur

en: Stop the search
tr: Aramayı durdur

en: Manual Search Options
tr: Elle Arama Seçenekleri

note: Translators: header for CDDB fields to use when searching
en: Search Fields
tr: Alanları Ara

en: Track Name
tr: Parça Adı

en: Other
tr: Diğer

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Artist / Album
tr: Sanatçı / Albüm

en: Category
tr: Kategori

en: Select lines from which tags will be applied to your files list. All lines will be processed if no line is selected.\nYou can also reorder lines in this list before using the ‘apply’ button
tr: Dosya listenize uygulanacak etiketlerden satırlar seçin. Hiçbir satır seçilmezse, tüm satırlar işlenecektir.\nAyrıca 'Uygula' düğmesini kullanmadan önce listedeki satırları tekrar sıralayabilirsiniz

en: Duration
tr: Süre

en: Select all lines
tr: Tüm satırları seç

en: Invert line selection
tr: Satır seçimini tersine çevir

en: Unselect all lines
tr: Hiçbir satırı seçme

en: Fill Tags
tr: Etiketleri Doldur

en: Track Number
tr: Parça Numarası

en: Number of Tracks
tr: Parça Sayısı

en: Run the current scanner for each file
tr: Şuanki tarayıcıyı tüm dosyalar için çalıştır

en: Whether to run the tag scanner, with the current settings, on the CDDB results
tr: CDDB sonuçları üzerinde mevcut ayarlar kullanılarak etiket tarayıcının çalıştırılıp çalıştırılmaması

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
tr: Satırları Levenshtein algoritmasıyla eşleştir

en: Whether to use the DLM algorithm to match CDDB results to files
tr: Dosyalara CDDB sonuçlarını eşleştirmek için DLM algoritmasının kullanılıp kullanılmaması

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Apply
tr: Uygul_a

en: Load the selected lines or all lines (if no lines are selected)
tr: Seçilen satırları ya da (hiçbir satır seçilmemişse) bütün satırları yükle

note: Default values are MPEG data.
en: File
tr: Dosya

note: Nothing to display Version changed to encoder version Encoder version
en: Encoder:
tr: Kodlayıcı:

en: Bitrate:
tr: Bit oranı:

en: Sample rate:
tr: Örnek hızı:

note: Mode
en: Mode:
tr: Kip:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Duration:
tr: Süre:

en: Image Type
tr: Görüntü Biçimi

en: Description
tr: Açıklama

en: _Accept
tr: _Kabul Et

en: Log
tr: Günlük

en: Load Filenames From a Text File
tr: Dosya Adlarını Metin Dosyasından Yükle

en: File:
tr: Dosya:

en: Choose a Text File
tr: Metin Dosyası Seç

en: _Load
tr: Yük_le

en: Content of Text File
tr: Metin Dosyası İçeriği

en: Insert a blank line before the selected line
tr: Seçilen satırdan önce boş satır bırak

en: Delete the selected line
tr: Seçilen satırı sil

en: Delete all blank lines
tr: Tüm boş satırları sil

en: Move the selected line up
tr: Seçilen satırı yukarı taşı

en: Move the selected line down
tr: Seçilen satırı aşağı taşı

en: Reload
tr: Yenile

en: List of Files
tr: Dosya Listesi

en: Selected line:
tr: Seçilen satır:

en: Whether to run the currently selected scanner on filenames loaded from a text file
tr: Bir metin dosyasından yüklenen dosya adları üzerinde, halen seçili olan tarayıcının çalıştırılıp çalıştırılmaması

en: _Help
tr: _Yardım

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: _File
tr: _Dosya

en: Open Files With…
tr: Dosyaları Birlikte Aç…

en: Run Audio Player
tr: Müzik Çaları Çalıştır

en: Invert File Selection
tr: Dosya Seçimini Tersine Çevir

en: Delete Files
tr: Dosyaları Sil

en: Undo for File
tr: Dosya için Geri Al

en: Redo for File
tr: Dosya için Yinele

en: _Save Files
tr: Do_syaları Kaydet

en: _Force Save Files
tr: Dosyaları Kaydetmeye _Zorla

en: _Edit
tr: D_üzenle

en: _Find…
tr: _Bul…

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Unselect All
tr: Hiçbirini Seçme

en: Undo
tr: Geri Al

en: Redo
tr: Yinele

en: _Remove Tags
tr: Etiketle_ri Sil

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _View
tr: _Görünüm

en: Show Scanner
tr: Tarayıcıyı Göster

en: Scanner Mode
tr: Tarayıcı Kipi

en: Rename Files and Directories
tr: Dosya ve Dizinleri Yeniden Adlandır

en: Process Fields
tr: Alanları işle

en: Directory Tree
tr: Dizin Ağacı

en: Artists and Albums
tr: Sanatçılar ve Albümler

en: Sort List by Tag
tr: Etikete Göre Sırala

en: Ascending by track number
tr: Parça numarasına göre artan

en: Descending by track number
tr: Parça numarasına göre azalan

en: Ascending by title
tr: Başlığa göre artan

en: Descending by title
tr: Başlığa göre azalan

en: Ascending by artist
tr: Sanatçıya göre artan

en: Descending by artist
tr: Sanatçıya göre azalan

en: Ascending by album artist
tr: Albüm sanatçısına göre artan

en: Descending by album artist
tr: Albüm sanatçısına göre azalan

en: Ascending by album
tr: Albüme göre artan

en: Descending by album
tr: Albüme göre azalan

en: Ascending by year
tr: Yıla göre artan

en: Descending by year
tr: Yıla göre azalan

en: Ascending by genre
tr: Türe göre artan

en: Descending by genre
tr: Türe göre azalan

en: Ascending by comment
tr: Yoruma göre artan

en: Descending by comment
tr: Yoruma göre azalan

en: Ascending by composer
tr: Besteciye göre artan

en: Descending by composer
tr: Besteciye göre azalan

en: Ascending by original artist
tr: Asıl sanatçıya göre artan

en: Descending by original artist
tr: Asıl sanatçıya göre azalan

en: Ascending by copyright
tr: Telif hakkına göre artan

en: Descending by copyright
tr: Telif hakkına göre azalan

en: Ascending by URL
tr: Bağlantıya göre artan

en: Descending by URL
tr: Bağlantıya göre azalan

en: Ascending by encoder name
tr: Kodlayıcıya göre artan

en: Descending by encoder name
tr: Kodlayıcıya göre azalan

en: Sort List by Property
tr: Özelliğe Göre Sırala

en: Ascending by filename
tr: Dosya adına göre artan

en: Descending by filename
tr: Dosya adına göre azalan

en: Ascending by creation date
tr: Oluşturma tarihine göre artan

en: Descending by creation date
tr: Oluşturma tarihine göre azalan

en: Ascending by file type
tr: Dosya türüne göre artan

en: Descending by file type
tr: Dosya türüne göre azalan

en: Ascending by file size
tr: Dosya boyutuna göre artan

en: Descending by file size
tr: Dosya boyutuna göre azalan

en: Ascending by duration
tr: Süreye göre artan

en: Descending by duration
tr: Süreye göre azalan

en: Ascending by bit rate
tr: Bit oranına göre artan

en: Descending by bit rate
tr: Bit oranına göre azalan

en: Ascending by sample rate
tr: Örnek oranına göre artan

en: Descending by sample rate
tr: Örnek oranına göre azalan

en: Collapse Tree
tr: Ağacı Daralt

en: Reload Tree
tr: Ağacı Yeniden Yükle

en: Reload Directory
tr: Dizini Tekrar Yükle

en: Show Hidden Directories
tr: Gizli Dosyaları Göster

en: _Browser
tr: G_ezgin

en: Set _Current Path as Default
tr: Bulunulan Dizini Öntan_ımlı Olarak Ayarla

en: Rename Directory…
tr: Dizini Yeniden Adlandır…

en: Browse Directory With…
tr: Dizine Birlikte Gözat…

en: Browse _Subdirectories
tr: A_lt Dizinleride Tara

en: _Miscellaneous
tr: _Çeşitli

en: CDD_B Search…
tr: CDD_B Ara…

en: Load Filenames From a Text File…
tr: Dosya Adlarını Metin Dosyasından Yükle…

en: Generate Playlist…
tr: Çalma Listesi Oluştur…

en: _Go
tr: G_it

en: _Home Directory
tr: _Ev Dizini

en: Desktop Directory
tr: Masaüstü Dizini

en: Documents Directory
tr: Belgeler Dizini

en: Downloads Directory
tr: İndirilenler Dizini

en: Music Directory
tr: Müzik Dizini

en: _Parent Directory
tr: _Üst Dizin

en: _Default Directory
tr: _Öntanımlı Dizin

en: _First File
tr: _İlk Dosya

en: Previous File
tr: Önceki Dosya

en: _Next File
tr: So_nraki Dosya

en: _Last File
tr: _Son Dosya

en: Home Directory
tr: Ev Dizini

en: Default Directory
tr: Öntanımlı Dizin

en: Set Current Path as Default
tr: Bulunulan Dizini Öntanımlı Olarak Ayarla

en: Browse Subdirectories
tr: Alt Dizinleri Tara

en: Invert Selection
tr: Seçimi Tersine Çevir

en: CDDB Search Files…
tr: Dosyaları CDDB'de Ara…

en: Find…
tr: Bul…

en: Clear Log
tr: Sistem Günlüğünü Temizle

en: Generate Playlist
tr: Çalma Listesi Oluştur

en: Use directory name
tr: Dizin adı kullan

en: Options
tr: Seçenekler

en: Include only the selected files
tr: Sadece seçilen dosyaları içer

en: Whether to use only the selected files or all files when creating playlists
tr: Çalma listesi oluşturulurken sadece seçilen dosyaların ya da tüm dosyaların kullanılıp kullanılmaması

en: Use full path for files in playlist
tr: Çalma listesinde dosyalar için gerçek konum kullan

en: Use relative path for files in playlist
tr: Çalma listesinde dosyalar için göreceli konum kullan

en: Create playlist in the parent directory
tr: Çalma listesini üst dizinde oluştur

en: Whether to create the playlist in the parent directory
tr: Üst dizinde çalma listesi oluşturulup oluşturulmaması

en: Use DOS directory separator
tr: DOS dizin ayıracını kullan

en: Whether to use backslash as directory separator when generating playlists
tr: Çalma listeleri oluşturulurken dizin ayırıcı olarak ters eğik çizgi kullanılıp kullanılmaması

en: Content
tr: İçerik

en: Write only list of files
tr: Sadece dosyaların listesini yaz

en: Write information using filename
tr: Dosya adı kullanarak bilgi yaz

en: Write information using:
tr: Şunu kullanarak bilgi yaz:

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Browser
tr: Gezgin

en: Default Directory:
tr: Öntanımlı Dizin:

en: The default path to search for music files
tr: Müzik dosyalarını aramak için öntanımlı yol

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
tr: Bu dizini veya parametre olarak girilmiş dizini açılışta yükle

en: Whether to load the default path (or the path passed as an argument) on application startup
tr: Uygulama başlangıcında öntanımlı yolun (ya da bir değişken geçirilmiş yolun) yüklenip yüklenmemesi

en: Browse subdirectories
tr: Alt dizinleride tara

en: Whether to search subdirectories for audio files when reading a directory in the browser
tr: Tarayıcıda bir dizin okunurken ses dosyaları için alt dizinleri arayıp aramaması

en: Expand the subdirectories of the selected directory
tr: Seçilen dizinlerin alt dizinlerini genişlet

en: Whether to expand the subdirectories of a node in the directory browser when selecting it
tr: Dizin tarayıcısında seçim yapılırken bir düğümün alt dizinlerinin genişletilip genişletilmemesi

en: Search hidden directories
tr: Gizli dizinleri ara

en: Whether to show hidden directories when showing a directory in the browser
tr: Tarayıcıda bir dizin gösterilirken gizli dizinlerin gösterilip gösterilmemesi

en: Sort files case-sensitively
tr: Dosyaları büyük küçük harf duyarlı olarak sırala

en: Whether file sorting is case-sensitive
tr: Dosya sıralamanın büyük küçük harf duyarlı olup olmaması

en: Show the log
tr: Sistem günlüğünü göster

en: Whether to show the log in the main window
tr: Ana pencerede sistem günlüğünün gösterilip gösterilmemesi

en: General
tr: Genel

en: Show audio file header summary
tr: Ses dosyası üst bilgi özetini göster

en: Whether to show header information, such as bit rate and duration, for audio files
tr: Ses dosyaları için başlık bilgilerinin gösterilip gösterilmemesi, örneğin bit oranı ve süresi

en: Display changed files in list using:
tr: Listedeki değişmiş dosyaların görünümü:

en: Red color
tr: Kırmızı renkli

en: Bold style
tr: Kalın yazılı

en: Interface
tr:  Arayüz

en: File Settings
tr: Dosya Ayarları

en: Preserve modification time when writing files
tr: Dosyalar yazılırken değiştirilme zamanını koru

en: Whether to preserve the existing modification time when editing files
tr: Dosyalar düzenlenirken varolan değiştirilme zamanının korunup korunmaması

en: Update parent directory modification time when writing files
tr: Dosyaları yazarken üst dizin değiştirilme zamanını güncelle

en: Whether to update the modification time on the parent directory when editing files
tr: Dosyalar düzenlenirken üst dizinde değiştirilme zamanının güncellenip güncellenmemesi

note: Translators: a section header in the Files tab of the preferences dialog.
en: Filenames
tr: Dosyaadları

en: Replace illegal characters when renaming
tr: Yeniden adlandırılırken geçersiz karakterleri değiştir

en: Convert characters which cannot be represented in filenames on the FAT32/16 and Joliet filesystems (‘\’, ‘:’, ‘;’, ‘*’, ‘?’, ‘"’, ‘<’, ‘>’, ‘|’)
tr: FAT32/16 ve Joliet dosya sistemlerindeki dosya adlarında gösterilmeyen karakterleri dönüştür (‘\’, ‘:’, ‘;’, ‘*’, ‘?’, ‘"’, ‘<’, ‘>’, ‘|’)

en: Convert filename extension to:
tr: Dosya uzantısını dönüşütür:

en: Lower Case
tr: Küçük Harf

en: For example, the extension will be converted to ‘.mp3’
tr: Örneğin; uzantı '.mp3' formatına dönüştürülecektir

en: Upper Case
tr: Büyük Harf

en: For example, the extension will be converted to ‘.MP3’
tr: Örneğin; uzantı '.MP3' formatına dönüştürülecektir

en: No Change
tr: Değiştirme

en: The extension will not be modified
tr: Uzantı değiştirilemeyecektir

en: Filename Encoding
tr: Dosya adı Kodlaması

en: Try another character encoding
tr: Başka bir karakter kodlaması kullan

en: Try to use the encoding associated with your locale and if this fails, try the ISO-8859-1 character encoding
tr: Yerel kodlamanızı kullanmayı deneyin eğer başarısız olursa, ISO-8859-1 karakter kodlamasını deneyin

en: Transliterate characters into the system character encoding
tr: Sistem karakter kodlamaya karakterleri başka dilde yaz

en: Replace unsupported characters with a similar character from the target character encoding
tr: Desteklenmeyen karakterleri hedef karakter kodlamasından benzer karakterle ile değiştir

en: Use the system character encoding and silently discard unsupported characters
tr: Sistem karakter kodlaması kullan ve desteklenmeyen karakterleri at

en: Discard characters which cannot be represented in the target character encoding
tr: Hedef karakter kodlamasında olmayan karakterleri at

en: Files
tr: Dosyalar

en: Automatically complete date field
tr: Tarih alanını otomatik olarak doldurur

en: Whether to automatically complete the date tag
tr: Tarih etiketini otomatik tamamlayıp tamamlamaması

en: Automatically select the type of the image based on its filename
tr: Kendi dosya adına dayalı görüntü türünü otomatik seç

en: Whether to, when adding cover art, automatically select a type for an image based on its filename
tr: Kapak resmi eklenilirken, bir görüntü için kendi dosya adına bağlı bir türün otomatik seçilip seçilemeyeceği

en: Preserve the tag field focus
tr: Etiket alan odağını koru

en: Whether to preserve focus on the current tag field when switching file
tr: Dosya değiştirilirken mevcut etiket alan odağının korunup korunmaması

en: Pad the number of digits in the disc field to:
tr: Disk alanındaki basamak numarasını doldur:

en: Whether the disc number tag field should be padded with leading zeroes
tr: Disk numarası etiket alanının başının sıfır ile doldurulmasının gerekip gerekmemesi

en: Pad the number of digits in the track field to:
tr: Parça alanındaki basamak sayısını doldur:

en: Whether the track number tag field should be padded with leading zeroes
tr: Parça etiket alanının başının sıfır ile doldurulmasının gerekip gerekmemesi

en: Splitting
tr: Bölme

en: For Vorbis tags, selected fields will be split at dashes and saved as separate tags
tr: Vorbis etiketleri için seçilen alanlar tire ile bölünüp ayrı etiketler olarak kaydedilir.

en: Whether to split title fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg yorumlarında başlık alanının “-” ayrıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Whether to split artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg yorumlarında sanatçı alanının “ - ” ayırıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Whether to split album fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg açıklamalarında albüm alanlarının “ - ” ayırıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Whether to split genre fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg açıklamalarında tür alanlarının “ - ” ayırıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Whether to split comment fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg açıklamalarında açıklama alanlarının “ - ” ayrıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Whether to split composer fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg açıklamalarında besteci alanlarının “ - ” ayrıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Original artist
tr: Asıl sanatçı

en: Whether to split original artist fields at a “ - ” separator in Ogg comments
tr: Ogg açıklamalarında asıl sanatçı alanlarının “ - ” ayırıcı ile ayrılıp ayrılmaması

en: Tags
tr: Etiketler

en: Strip ID3 tags if all ID3 tags are empty
tr: Eğer bütün ID3 etiketleri boşsa ID3 etiketlerini ayıkla

en: Whether to remove the ID3 tag from the audio file if all the individual tag fields are empty
tr: Eğer bütün kişisel etiket alanları boş ise, ses dosyasından ID3 etiketinin silinip silinmemesi

en: Non-standard encoding for reading ID3 tags:
tr: ID3 etiketlerini okumak için standart olmayan kodlama:

en: Whether to use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
tr: ID3 etiketleri okunurken standart olmayan karakter kodlama kullanılıp kullanılmaması

en: Choose the character set to be used when reading ID3v1 and ID3v2 tags
tr: ID3v1 ve ID3v2 etiketleri okunurken kullanılacak karakter kümesini seçin

en: Write ID3v2 tag
tr: ID3v2 etiketi yaz

en: Whether to write ID3v2 tags when writing ID3 tags into audio files
tr: Ses dosyalarına ID3 etiketleri yazılırken ID3v2 etiketlerinin yazılıp yazılmaması

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Select the ID3v2 tag version to write:
    • ID3v2.3 is written using id3lib,
    • ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended)
tr: Yazmak için ID3v2 etiket sürümü seçin:
     • ID3v2.3 id3lib kullanılarak yazılır,
     • ID3v2.4 libid3tag kullanılarak yazılır (önerilen)

en: Character encoding:
tr: Karakter Kodlama:

en: Unicode
tr: Uluslararası Dil Desteği

en: Choose the Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken kullanılacak Unikod karakter kodlamasını seçin

en: Override the standard Unicode character encoding to be used when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken kullanılacak standart unikod karakter kodlamasının üzerine yaz

en: When encoding conversion fails:
tr: Kodlama dönüştürme başarısız olduğunda:

en: Report error
tr: Hatayı bildir

en: Display an error message when a character cannot be represented in the target character encoding and keep the original character
tr: Bir karakter hedef karakter kodlamasında gösterilemiyorsa bir hata iletisi görüntüle ve özgün karakteri koru

en: Transliterate
tr: Başka dilde yaz

en: Discard
tr: Vazgeç

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
tr: Eski ID3v2 etiketleri otomatik dönüştür

en: Whether to convert ID3 tags written against old version of the specification, such as ID3v2.2, to newer ones, such as ID3v2.3 or ID3v2.4
tr: Tanımlamanın eski sürümüne karşı yazılmış ID3 etiketlerinin dönüştürülüp dönüştürülmemesi, örneğin ID3v2.2 daha yeni olanına yani ID3v2.3 ya da ID3v2.4

en: Use CRC-32
tr: CRC-32 kullan

en: Whether to embed a CRC-32 checksum of the audio file data in ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerindeki ses dosya verisinin CRC-32 sağlamasının karıştırılıp karıştırılmaması

en: Compress data in ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerindeki verileri sıkıştır

en: Whether to compress data in ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerindeki verilerin sıkıştırılıp sıkıştırılmaması

en: Use text-only genre in ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerindeki sadece metin türünü kullan

en: Whether to use only a string, and not the integer-base ID3v1 genre field, when writing a genre field to ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerine tür alanı yazarken, sayı tabanlı ID3v1 tür alanı değil, sadece karakter dizisi kullanılıp kullanılmaması

en: Write ID3v1 tag
tr: ID3v1 etiketi yaz

en: Whether to write ID3v1 tags when writing ID3 tags into audio files
tr: Ses dosyalarına ID3 etiketleri yazılırken ID3v1 etiketlerinin yazılıp yazılmaması

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tag
tr: ID3v1 etiketi yazılırken kullanılacak karakter kümesini seç

en: ID3 Tags
tr: ID3 Etiketleri

en: Character Conversion
tr: Karakter Dönüştürme

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Fill Tag Scanner
tr: Etiket Tarayıcı Doldur

en: Convert underscores and ‘%20’ to spaces
tr: ‘%20’ ve alt çizgileri boşluklara dönüştür

en: Convert spaces and ‘%20’ to underscores
tr: ‘%20’ ve boşlukları alt çizgiye dönüştür

en: No conversion
tr: Dönüştürme yok

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Rename File and Directory Scanner
tr: Dosya ve Dizin Tarayıcıyı yeniden adlandır

note: Translators: a section header in the Scanner section of the preferences dialog.
en: Process Fields Scanner
tr: Alan Tarayıcıyı İşle

en: Upper-case the first letters of all words
tr: Bütün kelimelerin ilk harfleri büyük harf

en: Whether to upper-case the first letter of all words, including prepositions and other short words such as “feat.”, when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken, bütün kelimelerin ilk harflerinin, edatlar ve diğer kısa kelimeler örneğin “feat.” dahil büyük harf yapılıp yapılmaması

en: Fields
tr: Alanlar

en: Overwrite fields when scanning tags
tr: Etiketleri tararken alanların üzerine yaz

en: Whether to overwrite the tag field values when filling tags. Otherwise, only blank tag fields will be filled
tr: Etiketler doldurulurken etiket alan değerlerinin üzerine yazılıp yazılmaması. Aksi halde, sadece boş etiket alanları doldurulacaktır

en: Set this text as default comment:
tr: Öntanımlı yorum olarak bu yazıyı ayarla:

en: Whether to set the comment tag field to the provided default value when filling tags
tr: Etiket alanları doldurulurken sağlanan öntanımlı değere açıklama etiket alanının ayarlanıp ayarlanmaması

en: Use CRC-32 as the default comment (for files with ID3 tags only)
tr: Öntanımlı açıklama olarak CRC-32 kullan (sadece ID3 etiketli dosyalar için)

en: Whether to use the CRC-32 of the audio file data as the default comment, for files with ID3 tags only
tr: Sadece ID3 etiketli dosyalar için, öntanımlı açıklama olarak CRC-32 ses dosya verisinin kullanılıp kullanılmaması

en: Scanner
tr: Tarayıcı

en: Automatic Search Servers
tr: Otomatik Arama Sunucuları

en: Host:
tr: Sunucu:

en: CGI Path:
tr: CGI Konumu:

en: Manual Search Server
tr: Elle Arama Sunucusu

en: Proxy
tr: Vekil

en: Use a proxy server
tr: Vekil sunucu kullan

en: Whether to access remote CDDB through a proxy
tr: Bir vekil yoluyla uzak CDDB erişilip erişilememesi

en: Hostname for a proxy to access remote CDDB
tr: Uzak CDDB erişimi için vekil sunucu adı

en: Port for a proxy to access remote CDDB
tr: Uzak CDDB erişimi için vekil bağlantı noktası

en: User:
tr: Kullanıcı:

en: Username for a proxy to access remote CDDB
tr: CDDB uzak erişim için vekil kullanıcı adı

en: Password:
tr: Parola:

en: Password for a proxy to access remote CDDB
tr: CDDB uzak erişim için vekil parolası

en: Results List
tr: Sonuçlar Listesi:

en: Select corresponding file (according to position or DLM if activated below)
tr: Uyuşan dosyayı seç (Eğer aşağıda aktifse DLM ya da konuma göre)

en: Whether to select the file in the file list which matches the position in the CDDB results list
tr: CDDB sonuçlar listesinde konumu eşleşen dosya listesinden dosyanın seçilip seçilmemesi

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match results (using title) with audio files (using filename)
tr: Ses dosyaları (dosya adı kullanarak) ile sonuçları (başlık kullanarak) eşleştirmek için Levenstein algoritması (DLM) kullan

en: Confirmation
tr: Doğrulama

en: Confirm before writing tags
tr: Etiket yazma öncesi onayla

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing tags to audio files
tr: Ses dosyalarına etiket yazma öncesi kullanıcıdan onaylama istenip istenmemesi

en: Confirm before renaming a file
tr: Bir dosyayı yeniden adlandırmadan önce onayla

en: Whether to ask for confirmation from the user before renaming a file
tr: Bir dosya yeniden adlandırılmadan önce kullanıcıdan onaylama istenip istenmemesi

en: Confirm before deleting a file
tr: Bir dosya silinmeden önce onayla

en: Whether to ask for confirmation from the user before deleting a file
tr: Bir dosya silinmeden önce kullanıcıdan onaylama istenip istenmemesi

en: Confirm before writing a playlist
tr: Çalma listesi oluşturulmadan önce onayla

en: Whether to ask for confirmation from the user before writing a playlist
tr: Çalma listesi oluşturulmadan önce kullanıcıdan onaylama istenip istenmemesi

en: Confirm before losing unsaved changes to files
tr: Dosyalardaki kaydedilmemiş değişiklikleri kaybetmeden önce onayla

en: Whether to ask for confirmation from the user before performing an operation that would lose unsaved changes on files
tr: Dosyalar üzerindeki kaydedilmemiş değişiklikleri kaybedebilme ihtimali olan bir işlem gerçekleştirmeden önce kullanıcıdan onaylama istenip istenmemesi

en: Scanner Dialog
tr: Tarayıcı Penceresi

en: Show the scanner dialog on startup
tr: Başlangıçta tarayıcı penceresini göster

en: Whether to show the scanner window on application startup
tr: Uygulama açılışında tarayıcı pencerenin gösterilip gösterilmemesi

en: Application
tr: Uygulama

en: Tag and Filename Scan
tr: Etiket ve Dosya Adı Tarayıcı

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse filename and directory. Used to fill in tag fields
tr: Dizin ve dosya adını ayrıştırmak için kodları (Açıklamaya bakın) maske içinde yazın ya da seçin. Etiket alanlarını doldurmak için kullanılacak

en: Fill tag preview
tr: Etiket önizlemesini doldur

en: Mask Editor
tr: Maske Düzenleyici

en: Create a new mask
tr: Yeni bir maske oluştur

en: Move the selected mask up
tr: Seçilen maskeyi yukarı taşı

en: Move the selected mask down
tr: Seçilen maskeyi aşağı taşı

en: Duplicate the selected mask
tr: Seçilen maskeyi çoğalt

en: Add default masks
tr: Öntanımlı maske ekle

en: Remove the selected mask
tr: Seçilen maskeleri sil

en: Save masks
tr: Maskeleri Kaydet

en: Legend
tr: Açıklama Göstergesi

en: %a: artist
tr: %a: sanatçı

en: %z: album artist
tr: %z: albüm sanatçısı

en: %b: album
tr: %b: albüm

en: %c: comment
tr: %c: yorum

en: %p: composer
tr: %p: besteci

en: %r: copyright
tr: %r: telif hakkı

en: %d: disc number
tr: %d: disk numarası

en: %e: encoded by
tr: %e: kodlayıcı

en: %g: genre
tr: %g: tür

en: %i: ignored
tr: %i: ihmal

en: %l: number of tracks
tr: %l: parça sayısı

en: %o: original artist
tr: %o: asıl sanatçı

en: %n: track number
tr: %n: parça numarası

en: %t: title
tr: %t: başlık

en: %u: URL
tr: %u: bağlantı

en: %x: number of discs
tr: %x: disk sayısı

en: %y: year
tr: %y: yıl

en: Fill Tag
tr: Etiketi Doldur

en: Prefix mask with current directory
tr: Mevcut dizin ile önek maskesi

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use ‘/’ to make directories. If the first character is ‘/’, it is an absolute path, otherwise it is relative to the old path
tr: Etiket alanlarını ayrıştırmak için kodları (Açıklamaya bakın) kullanarak bir maske yazın veya seçin. Dosyayı yeniden adlandırmak için kullanılır.
    Dizinleri oluşturmak için ‘/’ karakterini kullanın. İlk karakter ‘/’ olursa, o kesin konumdur, diğer türlü eski konumuna görecelidir

en: Rename file preview
tr: Dosya adı değiştirme önizlemesi

note: Only filename changed
en: Rename File
tr: Dosyayı Yeniden Adlandır

en: Tag Fields
tr: Etiket Alanları

en: Process filename
tr: Dosya adı işle

en: Process title field
tr: Başlık alanını işle

en: Process artist field
tr: Sanatçı alanını işle

en: Process album artist field
tr: Albüm sanatçısı alanını işle

en: Process album field
tr: Albüm alanını işle

en: Process genre field
tr: Tür alanını işle

en: Process comment field
tr: Yorum alanını işle

en: Process composer field
tr: Besteci alanını işle

en: Orig. Artist
tr: Asıl Sanatçı

en: Process original artist field
tr: Asıl Sanatçı alanını işle

en: Process copyright field
tr: Telif hakkı alanını işle

en: Process URL field
tr: Bağlantı alanını işle

en: Process encoded-by field
tr: İşlem alan ile kodlanmış

en: Capitalization
tr: Büyük Harf Kullanımı

en: Capitalize all
tr: Tümü Büyük Harf

en: Whether to upper-case all characters of the tag when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken etiketin bütün karakterlerinin harflerinin büyük harf olup olmaması

en: Lowercase all
tr: Tümü Küçük Harf

en: Whether to lower-case all characters of the tag when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirlen etiketin bütün karakterlerinin harflerinin küçük harf olup olmaması

en: Capitalize first letter
tr: İlk harfi büyüt

en: Whether to upper-case the first letter of the tag when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken etiketin ilk harfinin büyük harf olup olmaması

en: Capitalize the first letter of each word
tr: Her kelimenin ilk harfini büyüt

en: Whether to upper-case the first letter of each word when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken her kelimenin ilk harfinin büyük harf yapılıp yapılmaması

en: Detect Roman numerals
tr: Roma rakamlarını algıla

en: Whether to detect Roman numerals when applying upper-case conversions while processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken büyük harf dönüşümleri uygulandığında roma rakamlarının algılanıp algılanmaması

en: Do not change capitalization
tr: Büyük-küçük harfleri değiştirme

en: Spaces Conversions
tr: Boşluk Dönüşümleri

en: Remove spaces
tr: Boşlukları sil

en: Whether to remove all spaces when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken bütün boşlukların silinip silinmemesi

en: Insert a space before uppercase letters
tr: Büyük harflerden önce bir boşluk ekle

en: Whether to insert spaces before capital letters when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken büyük harflerden önce boşluk eklenip eklenmemesi

en: Remove duplicate spaces and underscores
tr: Çift boşluk ve alt çizgileri sil

en: Whether to remove duplicate spaces and underscores when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken çift boşluk ve alt çizgilerin silinip silinmemesi

en: Do not change word separators
tr: Kelime ayraçlarını değiştirme

en: Character Conversions
tr: Karakter Dönüşümleri

en: Convert ‘_’ and ‘%20’ to spaces
tr: ‘_’ ve ‘%20’ değerlerini boşluğa dönüştür

en: The underscore character or the string ‘%20’ is replaced by one space. Example, before: ‘Text%20In%20An_Entry‘, after: ‘Text In An Entry’
tr: ‘%20’ metnini ya da altçizgiyi boşluk ile değiştir. Örnek, önce: ‘Bir%20Giriş_Metni‘, sonra: ‘Bir Giriş Metni’

en: Convert spaces to underscores
tr: Boşlukları alt çizgiye dönüştür

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: ‘Text In An Entry’, after: ‘Text_In_An_Entry’
tr: Boşluk karakterini bir alt çizgi ile değiştir. Örnek, önce: ‘Bir Giriş Metni’, sonra: ‘Bir_Giriş_Metni’

en: Convert:
tr: Dönüştür:

en: Replace a string by another one. Note that the search is case sensitive
tr: Karakter dizisini bir başkasıyla değiştir. Aramanın büyük küçük harf duyarlılığına dikkat edin

en: to:
tr: ->:

en: Do not convert
tr: Dönüştürme

en: Show / Hide Masks Editor
tr: Maske Düzenleyiciyi Göster / Gizle

en: Show / Hide Legend
tr: Maske Biçimlerini Göster / Gizle

en: Scanner Preferences
tr: Tarayıcı Tercihleri

en: Scan Files
tr: Dosyaları Tara

en: Scan selected files
tr: Seçilen dosyaları tara

en: Find Files
tr: Dosyaları Bul

en: Search:
tr: Ara:

en: Type the text to search for in the file list, or leave the field empty to display all files
tr: Dosya listesinde aramak için metin girin ya da bütün dosyaları görüntülemek için alanı boş bırakın

en: _Find
tr: _Bul

en: In:
tr: Nerede:

note: This option is for the previous 'in' option. For instance, translate this as 'Search' 'In:' 'the Filename'.
en: the Filename
tr: Dosya adında

note: This option is for the previous 'in' option. For instance, translate this as 'Search' 'In:' 'the Tag'.
en: the Tag
tr: Etiketlerde

en: Case sensitive
tr: Büyük küçük harf duyarlı

en: Tag
tr: Etiket

en: Title:
tr: Başlık:

en: Tag selected files with this title
tr: Seçilen dosyalara bu başlığı etiketle

en: Artist:
tr: Sanatçı:

en: Tag selected files with this artist
tr: Seçilen dosyalara bu sanatçıyı etiketle

en: Album artist:
tr: Albüm Sanatçısı:

en: Tag selected files with this album artist
tr: Seçilen dosyalara bu albüm sanatçısını etiketle

en: Album:
tr: Albüm:

en: Tag selected files with this album name
tr: Seçilen dosyalara bu albümü etiketle

en: Tag selected files with this disc number
tr: Seçilen dosyalara bu disk numarasını etiketle

en: Year:
tr: Yıl:

en: Tag selected files with this year
tr: Seçilen dosyalara bu yılı etiketle

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory
tr: Seçilen parça numaraları sıralıdır. Her alt dizin 01'den başlar

en: Track #:
tr: Parça #:

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks
tr: Etiket alanlarını ayrıştırmak için kodları (Açıklamaya bakın) maske içinde yazın veya seçin. Dosyayı yeniden adlandırmak için kullanılacak.
            Dizinleri oluşturmak için ‘/’ karakterini kullanın. İlk karakter ‘/’ olursa, o kesin konumdur, diğer türlü eski konuma görecelidir

en: Tag selected files with this number of tracks
tr: Seçilen dosyalara bu parça numarasını etiketle

en: Genre:
tr: Tür:

en: Comment:
tr: Yorum:

en: Tag selected files with this comment
tr: Seçilen dosyalara bu yorumu etiketle

en: Composer:
tr: Besteci:

en: Tag selected files with this composer
tr: Seçilen dosyalara bu besteciyi etiketle

en: Orig. artist:
tr: Asıl sanatçı:

en: Tag selected files with this original artist
tr: Seçilen dosyalara bu asıl sanatçıyı etiketle

en: Copyright:
tr: Telif Hakkı:

en: Tag selected files with this copyright
tr: Seçilen dosyalara bu telif hakkını etiketle

en: URL:
tr: Bağlantı:

en: Tag selected files with this URL
tr: Seçilen dosyalara bu bağlantıyı etiketle

en: Encoded by:
tr: Kodlayıcı:

en: Tag selected files with this encoder name
tr: Seçilen dosyalara bu kodlayıcıyı etiketle

en: Common
tr: Genel

en: You can use drag and drop to add an image
tr: Tut çek bırak yöntemiyle görüntüleri bırakabilirsiniz.

en: Add images to the tag
tr: Etikete görüntü ekle

en: Remove selected images from the tag
tr: Seçilen görüntüleri etiketten sil

en: Save the selected images to files
tr: Seçilen görüntüleri dosya olarak kaydet

en: Edit image properties
tr: Görüntü özelliklerini düzenle

en: Tag selected files with these images
tr: Seçilen dosyalara bu görüntüleri etiketle

en: Images
tr: Görüntüler

en: First file
tr: İlk dosya

en: _Previous File
tr: _Önceki Dosya

en: Previous file
tr: Önceki dosya

en: Next file
tr: Sonraki dosya

en: Last file
tr: Son dosya

en: _Show Scanner
tr: _Tarayıcıyı Göster

en: Show scanner
tr: Tarayıcıyı göster

en: Remove tags
tr: Etiketleri sil

en: _Undo
tr: _Geri Al

en: Undo for file
tr: Dosya için Geri Al

en: R_edo
tr: Yin_ele

en: Redo for file
tr: Dosya için yinele

en: Save changes to selected files
tr: Seçilen dosyalardaki değişiklikleri kaydet

en: Browse directory tree
tr: Dizin ağacına gözat

en: Browse artists and albums
tr: Sanatçılar ve albümlere gözat

en: Invert file selection
tr: Dosya seçimini tersine çevir

en: Search filenames and tags
tr: Dosya adları ve etiketlerini ara

en: CDDB Search…
tr: CDDB Arama…

en: Generate a playlist
tr: Çalma listesi oluştur

en: Stop the current action
tr: Geçerli işlemi durdur

en: Load on startup
tr: Başlangıçta yükle

en: Default path
tr: Öntanımlı yol

en: Show hidden directories while browsing
tr: Gezinirken gizli dizinleri göster

en: CDDB server hostname for automatic search
tr: Otomatik arama için CDDB sunucu adı

en: The CDDB server to use for the automatic search
tr: Otomatik arama için kullanılacak CDDB sunucusu

en: CDDB server port for automatic search
tr: Otomatik Arama için CDDB sunucu bağlantı noktası

en: The CDDB server port to use for the automatic search
tr: Otomatik arama için kullanılacak CDDB sunucu bağlantı noktası

en: CDDB server path for automatic search
tr: Otomatik Arama için CDDB sunucu yolu

en: The CDDB server path to use for the automatic search
tr: Otomatik Arama için kullanılacak CDDB sunucu yolu

en: CDDB server hostname for manual search
tr: Elle arama için CDDB sunucu makine adı

en: The CDDB server to use for a manual search
tr: Elle arama için kullanılacak CDDB sunucusu

en: CDDB server port for manual search
tr: Elle arama için CDDB sunucu bağlantı noktası

en: The CDDB server port to use for a manual search
tr: Elle arama için kullanılacak CDDB sunucu bağlantı noktası

en: CDDB server path for manual search
tr: Elle arama için CDDB sunucu yolu

en: The CDDB server path to use for a manual search
tr: Elle arama için kullanılacak CDDB sunucu yolu

en: Use DLM to match CDDB results to files
tr: CDDB sonuçlarını dosyaya eşleştirmek için DLM kullan

en: Select the file with the position which matches the position of the CDDB result
tr: CDDB sonuçlarının konumu ile eşleşen konumdaki dosyayı seç

en: Enable proxy for remote CDDB
tr: Uzak CDDB için vekili etkinleştir

en: CDDB proxy hostname
tr: CDDB vekil sunucu adı

en: CDDB proxy port
tr: CDDB vekil sunucu bağlantı noktası

en: CDDB proxy username
tr: CDDB vekil sunucu kullanıcı adı

en: CDDB proxy password
tr: CDDB vekil sunucu parolası

en: Run the scanner on CDDB results
tr: CDDB sonuçlarında tarayıcı çalıştır

en: The fields to use in a manual CDDB search
tr: Elle CDDB aramada kullanılacak alanlar

en: Which fields to search for matches of the returned CDDB results
tr: Dönen CDDB sonuçlarının eşleşmesi için aranacak alanlar

en: The categories to use in a CDDB search
tr: CDDB aramalarında kullanılacak kategoriler

en: Which categories to search for matches in the returned CDDB results
tr: Dönen CDDB sonuçlarında eşleştirmek için aranacak kategoriler

en: The tag fields to set when matching against CDDB results
tr: CDDB sonuçlarına aykırı eşleştiğinde ayarlanacak etiket alanları

en: Which tag fields should be set when matching against selected files and CDDB results
tr: Seçilen dosyalara ve CDDB sonuçlarına aykırı olarak eşleştiğinde hangi etiket alanlarının ayarlanması gereklidir

en: Show changed files in bold
tr: Değişmiş dosyaları koyu renkte göster

en: Whether to highlight changed files in the file list by making them bold, or alternatively by making them red
tr: Dosya listesinde değişen dosyaların koyu renkte gösterilerek ya da alternatif olarak kırmızı renklendirilerek vurgulanıp vurgulanmaması

en: How to sort audio files in the file list
tr: Dosya listesinde ses dosyalarının nasıl sıralanacağı

en: Sort files in ascending or descending order for the selected type
tr: Seçilen tür için dosyaları artan ya da azalan şekilde sırala

en: Use a non-standard character encoding when reading ID3 tags
tr: ID3 etiketleri okunurken standart olmayan karakter kodlama kullan

en: Write ID3v1 tags
tr: ID3v1 etiketleri yaz

en: The character set for writing ID3v1 tags
tr: ID3v1 etiketleri yazmak için karakter kümesi

en: Choose the character set to be used when writing ID3v1 tags
tr: ID3v1 etiketleri yazarken kullanılacak karakter kümesini seç

en: Encoding options when writing ID3v1 tags
tr: ID3v1 etiketleri yazılırken kodlama seçenekleri

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v1 tags
tr: ID3v1 etiketleri yazılırken kodlamalar arasında dönüştürülürken iconv() metoduna geçirilecek ek seçenekler

en: The character set for reading ID3v1 and ID3v2 tags
tr: ID3v1 ve ID3v2 etiketlerini okumak için karakter kümesi

en: Write ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yaz

en: Enable ID3v2.4 support
tr: ID3v2.4 desteğini etkinleştir

en: Whether to write ID3v2.4 tags when ID3v2 support is enabled
tr: ID3v2 desteği etkinleştirildiğinde ID3v2.4 etiketlerinin yazılıp yazılamayacağı

en: Convert old ID3 tag versions to new ones
tr: Eski ID3 etiket sürümlerini yenisine dönüştür

en: Use CRC-32 in ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerinde CRC-32 kullan

en: Use Unicode character encoding in ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerinde Unikod karakter kodlama kullan

en: Whether to use a Unicode character set when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken Unikod karakter kümesi kullanılıp kullanılmaması

en: The Unicode character set for writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerini yazmak için Unikod karakter kümesi

en: Choose the Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken kullanılacak Unikod karakter kümesini seçin

en: The character set for writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketlerini yazmak için karakter kümesi

en: Override the typical Unicode character set to be used when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken kullanılacak tipik Unikod karakter kümesini geçersiz kıl

en: Encoding options when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken kodlama seçenekleri

en: Additional options to pass to iconv() when converting between encodings when writing ID3v2 tags
tr: ID3v2 etiketleri yazılırken kodlamalar arasında dönüştürülürken iconv() metoduna geçirilecek ek seçenekler

en: Automatically complete the date
tr: Tarih otomatik olarak doldurulur

en: Pad the disc number tag field
tr: Disk numara etiket alanını doldur

en: The length of the disc number field
tr: Disk numara alanının uzunluğu

en: The length of the disc number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
tr: Disk numara alanının uzunluğu alanın başı sıfırlar ile doldurularak kontrol edilir

en: Whether to, when adding cover art, automatically select the type for an image based on its filename
tr: Kapak resmi eklenilirken, bir görüntü için kendi dosya adına bağlı bir türün otomatik seçilip seçilemeyeceği

en: Pad the track number tag field
tr: Parça numarası etiket alanını doldur

en: The length of the track number field
tr: Parça numara alanının uzunluğu

en: The length of the track number field, which controls if the field is padded with leading zeroes
tr: Parça numara alanının uzunluğu, alanın başı sıfırlar ile doldurularak kontrol edilir

en: Convert spaces and underscores when filling tag fields
tr: Etiket alanları doldurulurken boşlukları ve alt çizgileri dönüştür

en: Whether to convert to spaces (and %20) or underscores when filling tag fields from filenames
tr: Dosya adlarından etiket alanları doldurulurken alt çizgilerin ya da boşlukların (ve %20) dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği

en: Overwrite tag field
tr: Etiket alanlarını geçersiz kıl

en: Set the default comment
tr: Öntanımlı açıklama ayarla

en: Default comment for filling tags
tr: Etiketleri doldurmak için öntanımlı açıklama

en: The default comment to use when filling tags
tr: Etiketler doldurulurken kullanılacak öntanımlı açıklama

en: Use the CRC-32 as the default comment
tr: Öntanımlı açıklama olarak CRC-32 kullan

en: Run the current scanner when loading filenames from a file
tr: Bir dosyadan dosya adları yüklenirken mevcut tarayıcıyı çalıştır

en: Process these tag fields
tr: Bu etiket alanlarını işle

en: The tag fields to process when using the scanner
tr: Tarayıcı kullanılırken işlenecek etiket alanları

en: Convert tag fields when processing
tr: İşleme yapılırken etiket alanlarını dönüştür

en: Whether to convert to spaces (and %20), underscores or other characters when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken alt çizgi ve diğer karakterlerin boşluğa (ve %20) dönüştürülüp dönüştürülmemesi

en: Convert characters in tags
tr: Etiketlerdeki karakterleri dönüştür

en: Whether to convert characters of the tag from one value to another when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken etiketin karakterlerinin bir değerden diğerine dönüştürülüp dönüştürülmemesi

en: Convert the following characters when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken aşağıdaki karakterleri dönüştür

en: Replace any matched sequence of characters with this string when processing tag fields
tr: Etiket alanları işlenirken eşleşen her karakter dizisini bu karakter dizisi ile değiştir

en: Lower-case all characters
tr: Bütün karakterler küçük harf

en: Upper-case all characters
tr: Bütün karakterler büyük harf

en: Upper-case the first letter of the tag
tr: Etiketin ilk harfi büyük harf

en: Upper-case the first letter of each word
tr: Her kelimenin ilk harfi büyük harf

en: Upper-case prepositions
tr: Edatlar büyük harf

en: Detect roman numerals
tr: Roma rakamlarını algıla

en: Insert spaces before capital letters
tr: Büyük harflerden önce boşluk ekle

en: Remove duplicate spaces
tr: Çift boşlukları sil

en: Playlist filename mask
tr: Çalma listesi dosya adı maskesi

en: The default filename mask to use for a new playlist
tr: Yeni çalma listesi için kullanılacak öntanımlı dosya adı maskesi

en: Use a filename mask when generating a playlist
tr: Çalma listesi oluşturulurken bir dosya adı maskesi kullan

en: Whether to use a filename mask when creating playlists
tr: Çalma listesi oluşturulurken dosya adı maskesinin kullanılıp kullanılmaması

en: Create playlists with only the selected files
tr: Sadece seçilen dosyalar ile çalma listeleri oluştur

en: Use relative paths when creating playlists
tr: Çalma listesi oluşturulurken göreceli yolları kullan

en: Whether to use relative paths for files when creating playlists
tr: Çalma listesi oluşturulurken dosyalar için göreceli yolların kullanılıp kullanılmaması

en: Create the playlist in the parent directory
tr: Üst dizinde çalma listesi oluştur

en: Use DOS separators for playlists
tr: Çalma listeleri için DOS ayırıcılar kullan

en: Content of generated playlists
tr: Oluşturulmuş çalma listeleri içeriği

en: Write a plain list of files, include extended information from the filename or extended information using a supplied mask
tr: Verilen maske kullanılarak ya da dosyadan genişletilmiş bilgi içeren dosyaların düz listesini yaz

en: Playlist default mask
tr: Çalma listesi öntanımlı maske

en: The default mask to use for files in a playlist
tr: Çalma listesindeki dosyalar için kullanılacak öntanımlı maske

en: Search for files case-sensitively
tr: Büyük küçük harf duyarlı dosyalar için arama

en: Whether matches when searching for files are case-sensitive
tr: Büyük küçük harf duyarlı dosyalar aranırken eşleşip eşleşmemesi

en: Search in filenames
tr: Dosya adlarında ara

en: Perform the search on filenames
tr: Dosya adlarında arama gerçekleştir

en: Search in tags
tr: Etiketlerde ara

en: Perform the search on tags
tr: Etiketlerde arama yap

en: Mask for filling tags from filenames
tr: Dosya adlarından etiket doldurmak için maske

en: The default mask to use when automatically filling tags with information from filenames
tr: Etiketler dosya adlarından bilgiler ile otomatik doldurulurken kullanılacak öntanımlı maske

en: Mask for renaming files
tr: Dosyaları yeniden adlandırmak için maske

en: The default mask to use when renaming files
tr: Dosyalar yeniden adlandırılırken kullanılacak öntanımlı maske

en: Mask for renaming directories
tr: Dizinleri yeniden adlandırmak için maske

en: The default mask to use when renaming directories
tr: Dizinler yeniden adlandırılırken kullanılacak öntanımlı maske

en: Use a mask when renaming directories
tr: Dizinler yeniden adlandırılırken bir maske kullan

en: Convert spaces and underscores when renaming files
tr: Dosyalar yeniden adlandırılırken boşlukları ve alt çizgileri dönüştür

en: Whether to convert to spaces or underscores when renaming files
tr: Dosyalar yeniden adlandırılırken boşluklar ve alt çizgilerin dönüştürülüp dönüştürülmemesi

en: How to modify filename extensions when renaming
tr: Yeniden adlandırılırken dosya adı uzantılarının nasıl değiştirileceği

en: Change the file extension to all lower-case, all upper-case or do not change it
tr: Dosya uzantılarının tümünü küçük harfe, büyük harfe değiştir ya da değişiklik yapma

en: Encoding options when renaming files
tr: Dosyalar yeniden adlandırılırken kodlama seçenekleri

en: If the encoding of the filename does not match the filesystem encoding, choose whether to try another encoding, approximate the filesystem encoding with transliteration or discard the offending characters
tr: Eğer dosya adının kodlaması dosya sistemi kodlaması ile eşleşmezse, başka bir kodlamayı denemek için seçebilir, başka alfabe ile yazarak dosya sisteminin kodlamasına benzeştirebilir ya da sorun yaratan karakterleri atabilirsiniz

en: Whether to replace illegal characters in a filename when using the rename function
tr: Yeniden adlandırma işlevi kullanılırken bir dosya adındaki geçersiz karakterlerin değiştirilip değiştirilmemesi

en: Show the scanner mask editor
tr: Tarayıcı maske düzenleyicisini göster

en: Whether to show the scanner mask editor in the tag scanner
tr: Etiket tarayıcıda tarayıcı maske düzenleyicisinin gösterilip gösterilmemesi

en: Show the scanner legend
tr: Tarayıcı açıklamasını göster

en: Whether to show the scanner legend in the tag scanner
tr: Etiket tarayıcıda tarayıcı açıklamasının gösterilip gösterilmemesi

en: Show the scanner window on startup
tr: Tarayıcı penceresini başlangıçta göster

en: The scan mode
tr: Tarama kipi

en: Which type of scan to show in the scanner
tr: Tarayıcıda gösterilecek tarama türünün ne olduğu

en: Split Ogg title fields
tr: Ogg başlık alanlarını ayır

en: Split Ogg artist fields
tr: Ogg sanatçı alanlarını ayır

en: Split Ogg album fields
tr: Ogg album alanlarını ayır

en: Split Ogg genre fields
tr: Ogg tür alanlarını ayır

en: Split Ogg comment fields
tr: Ogg açıklama alanlarını ayır

en: Split Ogg composer fields
tr: Ogg besteci alanlarını ayır

en: Split Ogg original artist fields
tr: Ogg asıl sanatçı alanlarını ayır

en: Page to show in the preferences dialog
tr: Tercihler penceresinde gösterilecek sayfa

en: The page in the notebook of the preferences dialog
tr: Tercihler penceresinin diz üstü bilgisayardaki sayfası

en: Open in EasyTAG
tr: EasyTAG içinde aç

en: Open the selected directory in EasyTAG
tr: Seçilen dizini EasyTAG içinde aç

en: Open the selected files in EasyTAG
tr: Seçilen dosyaları EasyTAG içinde aç

en: View and edit tags in audio files
tr: Ses dosyalarının etiketlerini görüntüle ve düzenle

en: Print the version and exit
tr: Sürümü yazdır ve çık

note: Starting messages
en: Starting EasyTAG version %s…
tr: EasyTAG sürümü başlatılıyor %s…

en: Variable EASYTAGLANG defined, setting locale ‘%s’
tr: EASYTAGLANG değişkeni tanımlanmış. yerel ayar '%s'

en: Setting locale: ‘%s’
tr: Yerel ayar: '%s'

en: System locale is ‘%s’, using ‘%s’
tr: Sistem yerel ayarı ‘%s’, kullanılan ‘%s’

en: Unable to create setting directories
tr: Ayar dizin, oluşturulamadı

en: Website: %s
tr: Web sitesi: %s

en: - Tag and rename audio files
tr: - Ses dosyalarını etiketle ve adını değiştir

en: Error while querying information for file ‘%s’: %s
tr: Dosya ‘%s’ için bilgi sorgulanırken hata: %s

en: Cannot open path ‘%s’
tr: ‘%s’ konumu açılamıyor

en: Do you really want to delete the file ‘%s’?
tr: ‘%s’ dosyasını gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Repeat action for the remaining files
tr: Kalan dosyalar için eylemi tekrarla

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Delete
tr: _Sil

en: Delete File
tr: Dosya Sil

en: File ‘%s’ deleted
tr: ‘%s’ dosyası silindi

en: Cannot delete file ‘%s’
tr: Dosya ‘%s’ silinemiyor

en: Some files were not deleted
tr: Bazı dosyalar silinemedi

en: All files have been deleted
tr: Bütün dosyalar silindi

en: All tags have been removed
tr: Bütün etiketler silindi

en: Failed to launch program ‘%s’
tr: Program ‘%s’ başlatılamadı

en: Could not convert filename ‘%s’ to system filename encoding
tr: ‘%s’ dosya adı sistem dosya adı kodlamasına dönüştürülemedi

en: Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING.
tr: G_FILENAME_ENCODING ortam değişkenini ayarlamayı deneyin.

en: Filename translation
tr: Dosya adı dönüştürme

note: And refresh the number of files in this directory
en: One file | %u files
tr[0]: %u dosya

en: File: ‘%s’
tr: Dosya: ‘%s’

note: Quit EasyTAG.
en: Normal exit
tr: Normal çıkış

en: Some files have been modified but not saved
tr: Bazı dosyalar değiştirildi ama kaydedilmedi

en: _Discard
tr: _Çıkar

en: Quit
tr: Çıkış

en: Do you want to save them before quitting?
tr: Çıkmadan önce kaydedilsin mi?

en: New default directory selected for browser
tr: Tarayıcı için yeni öntanımlı dizin seçildi

en: Do you want to save them before changing directory?
tr: Dizini değiştirmeden önce değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?

en: Confirm Directory Change
tr: Dizin Değişimini Doğrula

en: All albums
tr: Bütün albümler

en: Select File
tr: Dosya Seç

en: Select Directory
tr: Dizin Seç

en: Rename the directory ‘%s’ to:
tr: ‘%s’ dizinini şu şekilde yeniden adlandır:

en: You must type a directory name
tr: Bir dizin adı yazmalısınız

en: Directory Name Error
tr: Dizin Adı Hatası

en: Could not convert ‘%s’ into filename encoding
tr: ‘%s’, dosya adı kodlamasına dönüştürülemedi

en: Please use another name.
tr: Lütfen başka bir ad kullanın.

en: The directory name ‘%s’ already exists.
tr: ‘%s’ adında bir dizin zaten var.

en: Rename File Error
tr: Dosya Yeniden Adlandırma Hatası

en: Rename Directory Error
tr: Dizin Yeniden Adlandırma Hatası

en: Directory renamed
tr: Dizin yeniden adlandırıldı

en: Executed command ‘%s’
tr: Yürütülen komut ‘%s’

en: Album: ‘%s’, artist: ‘%s’, length: ‘%s’, year: ‘%s’, genre: ‘%s’, disc ID: ‘%s’
tr: Albüm: ‘%s’, sanatçı: ‘%s’, uzunluk: ‘%s’, yıl: ‘%s’, tür: ‘%s’, disk numarası: ‘%s’

en: Resolving host '%s'…
tr: Sunucu '%s' çözülüyor…

en: Cannot create a new socket ‘%s’
tr: Yeni soket ‘%s’ oluşturulamıyor

en: Cannot set options on the newly-created socket
tr: Yeni oluşturulmuş yuvada seçenekler ayarlanamıyor

note: Open connection to the server.
en: Connecting to host ‘%s’, port ‘%d’…
tr: '%s' sunucusuna, '%d' portundan bağlanılıyor…

en: Cannot connect to host ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ sunucusuna bağlanılamıyor: %s

en: Cannot resolve host ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ sunucusu çözülemiyor: %s

en: Connected to host ‘%s’
tr: ‘%s’ sunucusuna bağlanıldı

en: Error while writing CDDB results to file ‘%s’
tr: CDDB sonuçları ‘%s’ dosyasına yazılırken hata

en: Receiving data (%s)…
tr: Veri alınıyor (%s)…

en: Error when reading CDDB response ‘%s’
tr: CDDB cevabı okunurken hata ‘%s’

en: Cannot create file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyası oluşturulamıyor: %s

note: g_print("Request Cddb_Get_Album_Tracks_List : '%s'\n", cddb_in); Send the request g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Freedb : '%s'\n", cddb_in); g_print("Request Cddb_Search_Album_List_From_String_Gnudb : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request…
tr: İstek gönderiliyor…

en: Cannot send the request ‘%s’
tr: İstek ‘%s’ gönderilemiyor

note: Read the answer * Read the answer
en: Receiving data…
tr: Veri alınıyor…

en: The server returned a bad response
tr: Sunucu bozuk bir yanıt döndürdü

en: The server returned a bad response ‘%s’
tr: Sunucu bozuk bir yanıt döndürdü ‘%s’

note: Load the track list of the album
en: Loading album track list…
tr: Albüm parça listesi yükleniyor…

en: Sorry, the web-based search is currently not available
tr: Üzgünüm, Web tabanlı arama henüz desteklenmiyor

en: Found one matching album | Found %u matching albums
tr[0]: %u eşleşen albüm bulundu

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)…
tr: Verinin %d sayfası alınıyor (albüm %d/%d)…

en: Receiving data of page %d…
tr: Verinin %d sayfası alınıyor…

en: More results to load…
tr: Daha fazla sonuç yükleniyor…

en: The number of CDDB results does not match the number of selected files
tr: CDDB sonuç sayısı seçilen parça sayısıyla eşleşmiyor

en: Write Tag from CDDB
tr: Etiketleri CDDB'den Yaz

en: Ready to search
tr: Aramaya hazır

en: Cannot open file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyası açılamıyor: %s

en: No file selected
tr: Hiç dosya seçilmedi

note: The CD redbook standard defines the maximum number of tracks as 99, any queries with more than 99 tracks will never return a result.
en: More than 99 files selected. Cannot send request
tr: 99 dosyadan fazlası seçildi. İstek gönderilemiyor

en: One file selected | %u files selected
tr[0]: %u dosya seçildi

note: g_print("Request Cddb_Search_Album_From_Selected_Files : '%s'\n", cddb_in);
en: Sending request (disc ID: %s, #tracks: %u, Disc length: %u)…
tr: İstek gönderiliyor (disk kimliği: %s, parça sayısı: %u, Disk uzunluğu: %u)…

en: DiscID ‘%s’ gave one matching album | DiscID ‘%s’ gave %u matching albums
tr[0]: Disk Kimliği ‘%s’ ile %u albüm eşleşti

en: Arabic (IBM-864)
tr: Arapça (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
tr: Arapça (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
tr: Arapça (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
tr: Baltık (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
tr: Baltık (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
tr: Baltık (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
tr: Keltçe (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
tr: Merkez Avrupa (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
tr: Merkez Avrupa (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
tr: Merkez Avrupa (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
tr: Basitleştirilmiş Çince (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
tr: Basitleştirilmiş Çince (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
tr: Geleneksel Çince (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
tr: Geleneksel Çince (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
tr: Kiril (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
tr: Kiril (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
tr: Kiril (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
tr: Kiril (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
tr: Kiril (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
tr: Kiril/Rusça (IBM-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
tr: Kiril/Ukraynaca (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
tr: İngilizce (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
tr: Yunanca (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
tr: Yunanca (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
tr: İbranice (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
tr: İbranice (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
tr: Japonca (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
tr: Japonca (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
tr: Japonca (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
tr: Korece (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
tr: İskandinavca (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
tr: Güney Avrupa (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
tr: Tai (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
tr: Türkçe (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
tr: Türkçe (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
tr: Türkçe (Windows-1254)

note: {N_("Unicode (UTF-7)"),                   "UTF-7"         },
en: Unicode (UTF-8)
tr: Unikod (UTF-8)

note: {N_("Unicode (UTF-16BE)"),                "UTF-16BE"      }, {N_("Unicode (UTF-16LE)"),                "UTF-16LE"      }, {N_("Unicode (UTF-32BE)"),                "UTF-32BE"      }, {N_("Unicode (UTF-32LE)"),                "UTF-32LE"      },
en: Vietnamese (VISCII)
tr: Vietnamca (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
tr: Vietnamca (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
tr: Görsel İbranice (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
tr: Batı (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
tr: Batı (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
tr: Batı (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
tr: Batı (Windows-1252)

en: The filename ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
tr: Dosya adı ‘%s’ UTF-8'e dönüştürülemedi: %s

en: Invalid UTF-8
tr: Geçersiz UTF-8

en: The UTF-8 string ‘%s’ could not be converted into filename encoding: %s
tr: ‘%s’ UTF-8 metni dosya adı kodlamasına dönüştürülemedi: %s

en: The string ‘%s’ could not be converted into UTF-8: %s
tr: ‘%s’ metni UTF-8'e dönüştürülemedi: %s

en: A file was changed by an external program | %d files were changed by an external program
tr[0]: %d dosya, harici bir program tarafından değiştirildi

en: Do you want to continue saving the file?
tr: Dosyayı kaydetmeye devam etmek istiyor musunuz?

en: Saving files was stopped
tr: Dosya kaydetme durduruldu

en: All files have been saved
tr: Tüm dosyalar kaydedildi.

en: Do you want to write the tag of file ‘%s’?
tr: ‘%s’ dosyasına etiket yazmak istiyor musunuz?

en: Confirm Tag Writing
tr: Etiket Yazmayı Doğrula

note: Directories and filename changed
en: Rename File and Directory
tr: Dosya ve Dizini Yeniden Adlandır

en: File and directory rename confirmation required
tr: Dosya ve dizin yeniden adlandırma doğrulaması gerekiyor

en: Do you want to rename the file and directory ‘%s’ to ‘%s’?
tr: ‘%s’ dosya ve dizin adlarını ‘%s’ olarak yeniden adlandırmak istiyor musunuz?

en: Directory rename confirmation required
tr: Dizin yeniden adlandırma doğrulaması gerekiyor

en: Do you want to rename the directory ‘%s’ to ‘%s’?
tr: ‘%s’ dizin adlarını ‘%s’ olarak yeniden adlandırmak ister misiniz?

en: File rename confirmation required
tr: Dosya yeniden adlandırma doğrulaması gerekiyor

en: Do you want to rename the file ‘%s’ to ‘%s’?
tr: ‘%s’ dosya adını ‘%s’ olarak yeniden adlandırmak istiyor musunuz?

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyası ‘%s’ olarak yeniden adlandırılamıyor

en: Cannot rename file ‘%s’ to ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyası ‘%s’ olarak yeniden adlandırılamıyor: %s

en: File(s) not renamed
tr: Dosya(lar) yeniden adlandırılamadı

en: Writing tag of ‘%s’
tr: ‘%s’ etiketi yazılıyor

en: Wrote tag of ‘%s’
tr: ‘%s’ etiketi yazıldı

en: Cannot write tag in file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyasında etiket yazılamıyor

en: Tag Write Error
tr: Etiket Yazma Hatası

en: Cannot read directory ‘%s’
tr: ‘%s’ dizini okunamıyor

en: Directory Read Error
tr: Dizin Okuma Hatası

note: Read the directory recursively
en: Search in progress…
tr: Arama sürüyor…

en: Found one file in this directory and subdirectories | Found %u files in this directory and subdirectories
tr[0]: Bu dizin ve alt dizinlerinde %u dosya bulundu

en: Found one file in this directory | Found %u files in this directory
tr[0]: Bu dizinde %u dosya bulundu

en: No file found in this directory and subdirectories
tr: Bu dizin ve alt dizinlerinde dosya bulunamadı

en: No file found in this directory
tr: Bu dizinde dosya bulunamadı

en: Error opening directory ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dizini açılırken hata: %s

en: Searching for audio files…
tr: Ses dosyaları aranıyor…

en: Searching
tr: Aranıyor

en: _Stop
tr: _Durdur

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Cannot query file information ‘%s’
tr: ‘%s’ dosya bilgisi sorgulanamıyor

en: Read-only file
tr: Salt okunur dosya

en: Error reading ID3 tag from file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasında ID3 etiketi okumada hata: %s

en: Error reading tag from Ogg file ‘%s’: %s
tr: Ogg dosyasından ‘%s’ etiket okumada hata: %s

en: Error reading tag from FLAC file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ FLAC dosyasından etiket okumada hata: %s

en: Error reading APE tag from file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasında APE etiketi okumada hata: %s

en: Error reading tag from MP4 file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ MP4 dosyasından etiket okumada hata: %s

en: Error reading tag from WavPack file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ WavPack dosyasından etiket okumada hata: %s

en: Error reading tag from Opus file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ Opus dosyasından etiket okumada hata: %s

en: The year value ‘%s’ seems to be invalid in file ‘%s’. The information will be lost when saving
tr: ‘%s’ dosyasındaki ‘%s’ yıl değeri geçersiz gibi görünüyor. Bu bilgi kaydedilirken kaybolacaktır

en: Automatic corrections applied for file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyası için otomatik düzeltme uygulandı

en: Error reading file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyası okunurken hata oluştu

en: Insert a blank line
tr: Boş satır ekle

en: Delete this line
tr: Satırı sil

en: Move this line up
tr: Satırı yukarı taşı

en: Move this line down
tr: Satırı aşağı taşı

en: You must type a program name
tr: Bir program adı yazmalısınız.

en: Program Name Error
tr: Program Adı Hatası

en: JPEG image
tr: JPEG görüntüsü

en: PNG image
tr: PNG görüntüsü

en: GIF image
tr: GIF görüntüsü

en: Unknown image
tr: Bilinmeyen görüntü

en: 32×32 pixel PNG file icon
tr: 32x32 piksel PNG dosya simgesi

en: Other file icon
tr: Diğer dosya simgesi

en: Cover (front)
tr: Kapak (ön)

en: Cover (back)
tr: Kapak (arka)

en: Leaflet page
tr: Kitapçık sayfası

en: Media (such as label side of CD)
tr: Ortam (örneğin CD'nin etiket tarafı)

en: Lead artist/lead performer/soloist
tr: lider sanatçı/solist

en: Artist/performer
tr: Sanatçı

en: Conductor
tr: Yapımcı

en: Band/Orchestra
tr: Orkestra

en: Lyricist/text writer
tr: Şarkı sözleri

en: Recording location
tr: Kayıt yeri

en: During recording
tr: Kayıt sırasında

en: During performance
tr: Performans sırasında

en: Movie/video screen capture
tr: Ekran kaydı videosu

en: A bright colored fish
tr: Parlak renkli balık

en: Illustration
tr: İlizyon

en: Band/Artist logotype
tr: Sanatçı logosu

en: Publisher/studio logotype
tr: Stüdyo logosu

en: Unknown image type
tr: Bilinmeyen görüntü biçimi

en: pixels
tr: piksel

en: Type
tr: Biçim

en: Cannot write playlist file ‘%s’
tr: ‘%s’ çalma liste dosyası oluşturulamıyor

en: Playlist File Error
tr: Çalma Listesi Dosyası Hatası

en: Wrote playlist file ‘%s’
tr: ‘%s’ çalma listesi dosyasına yazdı

en: Invalid scanner mask
tr: Geçersiz tarayıcı maskesi

en: The selected default path is invalid
tr: Seçilen öntanımlı yol geçersiz

en: Path: ‘%s’
    Error: %s
tr: Yol: ‘%s’
    Hata: %s

en: Invalid Path Error
tr: Geçersiz Konum Hatası

en: Cannot calculate CRC value of file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyasının CRC değeri hesaplanamıyor

en: Tag successfully scanned
tr: Etiket başarıyla tarandı

en: Tag successfully scanned ‘%s’
tr: Etiket başarıyla tarandı ‘%s’

en: The extension ‘%s’ was not found in filename ‘%s’
tr: ‘%s’ uzantısı ‘%s’ dosya adında bulunamadı

en: Cannot find separator ‘%s’ within ‘%s’
tr: ‘%s’ içinde ‘%s’ ayıracı bulunamıyor

en: Could not convert filename ‘%s’ into system filename encoding
tr: ‘%s’ dosya adı sistem dosya adı kodlamasına dönüştürülemedi

en: New filename successfully scanned
tr: Yeni dosya adı başarıyla tarandı

en: New filename successfully scanned ‘%s’
tr: Yeni dosya adı başarıyla tarandı ‘%s’

en: Error while processing fields ‘%s’
tr: ‘%s’ alanları işlenirken hata

en: New_mask
tr: Yeni_make

en: All tags have been scanned
tr: Bütün etiketler tarandı

en: Found one file | Found %d files
tr[0]: %d adet dosya bulundu

en: Ready to search…
tr: Aramaya hazır…

en: Cannot write list to file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasına liste yazılamıyor: %s

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Fill Tag’ masks…
tr: Öntanımlı ‘Etiket Doldur’ maskeleri yükleniyor…

note: Fall back to defaults.
en: Loading default ‘Rename File’ masks…
tr: Öntanımlı ‘Dosyayı Yeniden Adlandırma’ maskesi yükleniyor…

en: Ready to start
tr: Başlamaya hazır

en: Selected files tagged with title ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ başlığı ile etiketlendi

en: Removed title from selected files
tr: Seçilen dosyalardan başlık silindi

en: Selected files tagged with artist ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ sanatçısı ile etiketlendi

en: Removed artist from selected files
tr: Seçilen dosyalardan sanatçı çıkarıldı

en: Selected files tagged with album artist ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ albüm sanatçıları ile etiketlendi

en: Removed album artist from selected files
tr: Seçilen dosyalardan albüm sanatçıları çıkarıldı

en: Selected files tagged with album ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ albümü ile etiketlendi.

en: Removed album name from selected files
tr: Seçilen dosyalardan albüm adları silindi

en: Selected files tagged with disc number ‘%s/%s’
tr: Seçilen dosyalar disk numarası ‘%s/%s’ ile etiketlendi

en: Selected files tagged with disc number like ‘xx’
tr: Seçilen dosyalar ‘xx’ gibi bir disk numarası ile etiketlendi

en: Removed disc number from selected files
tr: Seçilen dosyalardan disk numarası silindi

en: Selected files tagged with year ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ yılı ile etiketlendi

en: Removed year from selected files
tr: Seçilen dosyalardan yıl silindi

en: Selected files tagged with track like ‘xx/%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘xx/%s’ şeklinde parça ile etiketlendi

en: Selected files tagged with track like ‘xx’
tr: Seçilen dosyalar ‘xx’ şeklinde parça ile etiketlendi

en: Removed track number from selected files
tr: Seçilen dosyalardan parça numarasını sil

note: msg = g_strdup_printf(_("All %d tracks numbered sequentially."), ETCore->ETFileSelectionList_Length);
en: Selected tracks numbered sequentially
tr: Seçilen parçalar ardışık olarak numaralandı

en: Selected files tagged with genre ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ türü ile etiketlendi

en: Removed genre from selected files
tr: Seçilen dosyalardan tür silindi

en: Selected files tagged with comment ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ açıklaması ile etiketlendi

en: Removed comment from selected files
tr: Seçilen dosyalardan açıklama silindi

en: Selected files tagged with composer ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ bestecisi ile etiketlendi

en: Removed composer from selected files
tr: Seçilen dosyalardan besteci silindi

en: Selected files tagged with original artist ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ asıl sanatçısı ile etiketlendi

en: Removed original artist from selected files
tr: Seçilen dosyalardan asıl sanatçı silindi

en: Selected files tagged with copyright ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ telif hakkı ile etiketlendi

en: Removed copyright from selected files
tr: Seçilen dosyalardan telif hakkı silindi

en: Selected files tagged with URL ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ adresi ile etiketlendi

en: Removed URL from selected files
tr: Seçilen dosyalardan adres silindi

en: Selected files tagged with encoder name ‘%s’
tr: Seçilen dosyalar ‘%s’ kodlayıcısı ile etiketlendi

en: Removed encoder name from selected files
tr: Seçilen dosyalardan kodlayıcı silindi

en: Selected files tagged with images
tr: Seçilen dosyalar görüntülerle ile etiketlendi

en: Removed images from selected files
tr: Seçilen dosyalardan görüntüler silindi

note: Menu items
en: Tag selected files with this field
tr: Seçilen dosyaları bu alanda etiketle

en: All uppercase
tr: Tümü büyük harf

en: All lowercase
tr: Tümü küçük harf

en: First letter uppercase
tr: İlk harf büyük

en: First letter uppercase of each word
tr: Her kelimenin ilk harfi büyük

en: Insert space before uppercase letter
tr: Büyük harften önce boşluk ekle

en: Remove duplicate spaces or underscores
tr: Çift boşluk ve alt çizgileri sil

en: Remove all text
tr: Tüm metni sil

en: Error parsing image data ‘%s’
tr: ‘%s’ görüntü verisini ayrıştırmada hata

en: Cannot display the image because not enough data has been read to determine how to create the image buffer
tr: Görüntü gösterilemiyor çünkü görüntü arabelleğinin nasıl oluşturulacağını belirlemek için yeterli veri okunamadı

en: Cannot display the image
tr: Görüntü gösterilemiyor

en: Not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
tr: Görüntü arabelleği belirlemek için yeterli veri yok

en: Load Image File
tr: Görüntü Dosyası Yükle

en: Image file not loaded ‘%s’
tr: ‘%s’ görüntü dosyası yüklenemedi

en: Cannot open file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyası açılamıyor

en: Image File Error
tr: Görüntü Dosyası Hatası

en: Image file loaded
tr: Görüntü dosyası yüklendi

en: Add Images
tr: Görüntü ekle

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: PNG and JPEG
tr: PNG ve JPEG

en: Image Properties %d/%d
tr: Görüntü özellikleri %d/%d

en: Save Image %d/%d
tr: Görüntüyü Kaydet %d/%d

en: Image file not saved ‘%s’
tr: Görüntü dosyası ‘%s’ kaydedilmedi

en: Tag selected files with this genre
tr: Seçilen dosyalara bu türü etiketle

en: ID3 Tag
tr: ID3 Etiketi

en: Ogg Vorbis Tag
tr: Ogg Vorbis Etiketi

en: FLAC Vorbis Tag
tr: FLAC Vorbis Etiketi

en: APE Tag
tr: APE Etiketi

en: MP4/M4A/AAC Tag
tr: MP4/M4A/AAC Etiketi

en: Wavpack Tag
tr: Wavpack Etiketi

en: Opus Tag
tr: Opus Etiketi

en: Images (%u)
tr: Görüntüler (%u)

en: Error while opening file: %s
tr: Dosya açılırken hata oluştu: %s

en: Failed to write APE tag
tr: APE etiketi yazılırken başarısız oldu

en: Error opening FLAC file
tr: FLAC dosyası açılırken hata

en: FLAC File
tr: FLAC Dosyası

note: Mode mpeg4ip library seems to always return -1
en: Channels:
tr: Kanallar:

en: Error while opening file ‘%s’ as FLAC: %s
tr: ‘%s’ dosyası FLAC olarak açılırken hata: %s

en: Failed to write comments to file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasına açıklama yazılamadı: %s

en: As the following corrupted file ‘%s’ will cause an error in id3lib, it will not be processed
tr: Aşağıdaki ‘%s’ gibi bozulmuş dosyalar id3lib ile ilgili bir hata verecek, işlenemeyecektir

en: Corrupted file
tr: Bozuk Dosya

en: Removed tag of ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyasının etiketi silindi

en: Error while removing ID3v1 tag of ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasının ID3v1 etiketi çıkarılırken hata: %s

en: Error while removing ID3v2 tag of ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasının ID3v2 etiketi silinirken hata: %s

en: Error while updating ID3v2 tag of ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasının ID3v2 etiketi güncellenirken hata: %s

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is buggy
tr: Etiketi Unicode olarak yazmayı denediniz ama id3lib'in hatalı olduğu tespit edildi.

en: If you reload this file, some characters in the tag may not be displayed correctly. Please, apply the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff to id3lib, which is available in the EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only once.
    
    File: %s
tr: Bu dosyayı tekrar yüklerseniz etiketteki bazı karakterler  doğru görünmeyebilir. Lütfen EasyTAG kaynak dosyalarında bulunan src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff yamasını id3lib'e uygulayın.
    Bu mesaj sadece bir kere görüntülenir.
    
    Dosya: %s

en: Buggy id3lib
tr: Hatalı id3lib

en: Error while updating ID3v1 tag of ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyasının ID3v1 etiketi güncellenirken hata: %s

en: No error reported
tr: Hata iletisi yok

en: No available memory
tr: Erişilebilir hafıza yok

en: No data to parse
tr: Ayrıştırılacak veri yok

en: Improperly formatted data
tr: Yanlış biçimlendirilmiş veri

en: No buffer to write to
tr: Yazmak için tampon yok

en: Buffer is too small
tr: Tampon çok küçük

en: Invalid frame ID
tr: Geçersiz katman ID

en: Requested field not found
tr: İstenen alan bulunamadı

en: Unknown field type
tr: Bilinmeyen alan tipi

en: Tag is already attached to a file
tr: Etiket zaten bir dosyaya eklendi

en: Invalid tag version
tr: Geçersiz etiket sürümü

en: No file to parse
tr: Ayrıştırılacak dosya yok

en: Attempting to write to a read-only file
tr: Salt okunur dosyaya yazmaya çalışıyor

en: Error in compression/uncompression
tr: Sıkıştırmada/açmada hata

en: Unknown error message
tr: Bilinmeyen hata iletisi

en: Error while creating temporary file
tr: Geçici dosya oluşturulamadı

en: Error reading tags from file
tr: Dosyadan etiketler okunurken hata oluştu

en: Error opening Monkey’s Audio file
tr: Monkey’s ses dosyası açılırken hata

en: Monkey's Audio File
tr: Monkey's Audio Dosyası

note: Mode changed to profile name
en: Profile:
tr: Profil:

en: MP4 format invalid
tr: Geçersiz MP4 biçimi

en: Error reading properties from file
tr: Dosyadan özellikler okunurken hata

en: MP4/AAC File
tr: MP4/AAC Dosyası

en: Error while opening file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyası açılırken hata: %s

en: Error reading tags from file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyasından etiketleri okuma hatası

en: Joint stereo
tr: Ortak stereo

en: Dual channel
tr: Çift kanal

en: Single channel
tr: Tek kanal

en: MP3 File
tr: MP3 Dosyası

en: MP2 File
tr: MP2 Dosyası

en: Error opening Musepack file
tr: Musepack dosyası açılırken hata oluştu

en: MusePack File
tr: MusePack Dosyası

en: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly
tr: Belirtilen veri akışı mevcut değil ya da dosya yanlış başlatıldı

en: Read from media returned an error
tr: Ortamdan dönen hatayı oku

en: Bitstream is not Vorbis data
tr: Veri akışı Vorbis verisi değildir

en: Vorbis version mismatch
tr: Vorbis sürümü uyumsuz

en: Invalid Vorbis bitstream header
tr: Geçersiz Vorbis veri akışı başlığı

en: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption
tr: İç mantık hatası, bir hata ya da yığın bozulmasını gösterir

en: Failed to open file as Vorbis: %s
tr: Dosya Vorbis olarak açılamadı: %s

en: Ogg Vorbis File
tr: Ogg Vorbis Dosyası

en: Speex File
tr: Speex Dosyası

en: Opus File
tr: Opus Dosyası

en: Wavpack File
tr: Wavpack Dosyası
