gettext 0.11.2 - en to bg translation catalogue (69 entries)

en: Cannot read /proc/asound/cards
bg: Не мога да прочета /proc/asound/cards

en: Cannot read type: %d
bg: Невазможно прочитане на тип: %d

en: Go to page number:
bg: Отиване до страница:

en: Please wait...
bg: Изчакайте...

en: Select a soundcard:
bg: Избор на звукова карта:

en: Cannot read %s
bg: Невъзможно прочитане на %s

en: Select a Text-To-Speech application
bg: Избор на речев синтезатор

en: 'h' for help
bg: 'h' за помощ

en: %d pages
bg: %d страници

en: level: %d of %d
bg: ниво: %d от %d

en: total phrases: %d
bg: Общ брой фрази: %d

en: These commands are available in this version:
bg: В тази версия са налични следните команди:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
bg: Стрелка надолу,2   - Придвижване на курсора до следващия елемент

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
bg: Стрелка нагоре,8   - Придвижване на курсора до предишния елемент

en: cursor right,6  - skip to next phrase
bg: Стрелка надясно,6  - Прескачане до следваща фраза

en: cursor left,4   - skip to previous phrase
bg: Стрелка наляво,4   - Прескачане до предишна фраза

en: page-down,3     - view next page
bg: Страница надолу,3  - Преглед на следваща страница

en: page-up,9       - view previous page
bg: Страница нагоре,9  - Преглед на предишна страница

en: enter           - start playing
bg: enter              - Възпроизвеждане

en: space,0         - pause/resume playing
bg: Интервал,0         - Пауза/възобновяване

en: home,*          - play on normal speed
bg: home,*             - Възпроизвеждане с нормална скорост

en: Press any key for next page...
bg: Натиснете произволен клавиш за следваща страница...

en: /               - search for a label
bg: /                  - Търсене на етикет

en: A               - store current item to disk in ASCII-format
bg: A                  - Съхраняване на текущия елемент на диска в ASCII формат

en: b               - consider the end of an input line as a phrase-break
bg: b                  - Считане на новите редове за край на фраза

en: B               - move cursor to the last item
bg: B                  - Придвижване на курсора до последния елемент

en: d               - store current item to disk in WAV-format
bg: d                  - Съхраняване на текущия елемент на диска в WAV формат

en: D,-             - decrease playing speed
bg: D,-                - намаляване на скоростта на възпроизвеждане

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
bg: f                  - Намиране на текущо-възпроизвеждания елемент и поставяне на                          курсора върху него

en: g               - go to phrase in current item
bg: g                  - Отиване до фраза в текущия елемент

en: G               - go to page number
bg: G                  - Отиване до страница

en: h,?             - give this help
bg: h,?                - Извеждане на този текст

en: j,5             - just play current item
bg: j,5                - Възпроизвеждане на текущия елемент

en: l               - switch to next level
bg: l                  - Превключване до следващо ниво

en: L               - switch to previous level
bg: L                  - Превключване до предишно ниво

en: n               - search forwards
bg: n                  - Търсене напред

en: N               - search backwards
bg: N                  - Търсене назад

en: o               - select next output sound device
bg: o                  - Избиране на следващо изходно звуково устройство

en: p               - place a bookmark
bg: p                  - Поставяне на отметка

en: q               - quit eBook-speaker and place a bookmark
bg: q                  - Спиране на eBook-speaker и поставяне на отметка

en: r               - rotate scanned document
bg: r                  - Завъртане на сканиран документ

en: s               - stop playing
bg: s                  - Спиране на възпроизвеждането

en: t               - select next TTS
bg: t                  - Избор на следващ речев синтезатор

en: T               - move cursor to the first item
bg: T                  - Придвижване на курсорора до първия елемент

en: U,+             - increase playing speed
bg: U,+                - Увеличаване на скоростта на възпроизвеждане

en: v,1             - decrease playback volume
bg: v,1                - Намаляне на силата на звука

en: V,7             - increase playback volume (beware of Clipping)
bg: V,7                - Увеличаване на силата на звука (възможни са смущения)

en: x               - go to the file-manager
bg: x                  - отваряне на файловия мениджър

en: Press any key to leave help...
bg: Натиснете произволен клавиш за изход от помощта...

en: What do you search?
bg: Какво търсите?

en: Be sure the package "tesseract-ocr" is installed onto your system.
bg: Уверете се, че пакета "tesseract-ocr-%s" е инсталиран на вашата система.

en: Language code "%s" is not a valid tesseract code.
bg: Езиковият код "%s" не е валиден код за tesseract.

en: See the tesseract manual for valid codes.
bg: Вижте ръководството на tesseract за валидни кодове.

en: Language code "%s" is not a valid cuneiform code.
bg: Езиковият код "%s" не е валиден код за cuneiform.

en: See the cuneiform manual for valid codes.
bg: Вижте ръководството на cuneiform за валидни кодове.

en: Go to phrase in current item:
bg: Отиване до фраза в текущият елемент:

en: eBook-speaker cannot handle this file.
bg: eBook-speaker не може да се справи с този файл.

en: Press 'h' for help
bg: Натиснете 'h' за помощ

en: Unknown format
bg: Неизвестен формат

en: eBook-speaker - Version
bg: eBook-speaker - Версия

en: Usage: %s [eBook_file | URL | -s [-r resolution]] [-b n | y | position] [-c] [-d audio_device:audio_type] [-h] [-H] [-i] [-o language-code] [-S] [-t TTS_command] [-v]
bg: Употреба:  %s [файл_с_книга | URL | -s [-r resolution]] [-b n | y | position] [-c] [-d audio_device:audio_type] [-h] [-H] [-i] [-o e◈◈◈o◈_◈o◈] [-S] [-t ◈o◈a◈◈a_◈a_c◈◈◈e◈a◈opa] [-v]

en: %s - Choose an input-file
bg: %s - Избор на входящ файл

en: cursor right,6  - open this directory or file
bg: Стрелка надясно,6  - Отваряне на текущата директория или файл

en: cursor left,4   - open previous directory
bg: Стрелка наляво,4   - Отваряне на предишната директория

en: enter,6         - open this directory or file
bg: enter,6            - Отваряне на текущата директория или файл

en: end,B           - move cursor to the last item
bg: end,B              - Придвижване на курсора до последния елемент

en: H,0             - display "hidden" files on/off
bg: H,0                - Показване на "скритите" файлове вкл/изкл

en: q               - quit eBook-speaker
bg: q                  - Спиране на eBook-speaker

en: home,T          - move cursor to the first item
bg: home,T             - Придвижване на курсора до първия елемент
