gettext 0.11.2 - en to nl translation catalogue (78 entries)

en: Cannot read /proc/asound/cards
nl: Kan /proc/asound/cards niet lezen

en: Please try to play this book with daisy-player
nl: Probeer dit boek met daisy-player af te spelen

en: Cannot read type: %d
nl: Kan type: %d niet lezen

en: Go to page number:
nl: Ga naar pagina nummer:

en: Please wait...
nl: Geduld a.u.b....

en: Select a soundcard:
nl: Selecteer een geluidskaart

en: Cannot read %s
nl: Kan %s niet lezen

en: Select a Text-To-Speech application
nl: Selecteer een Text-To-Speech (Tekst-Naar-Spraak) applicatie

en: Maximum number of TTS's is reached.
nl: Maximum aantal TTS's is bereikt.

en: 'h' for help
nl: 'h' voor hulp

en: %d pages
nl: %d pagina's

en: level: %d of %d
nl: niveau: %d van %d

en: total phrases: %d
nl: aantal zinnen: %d

en: These commands are available in this version:
nl: Deze commando's zijn beschikbaar in deze versie:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
nl: cursor omlaag,2 - verplaats de cursor naar het volgende item

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
nl: cursor omhoog,8 - verplaats de cursor naar het vorige item

en: cursor right,6  - skip to next phrase
nl: cursor rechts,6 - spring naar de volgende frase

en: cursor left,4   - skip to previous phrase
nl: cursor links,4  - spring naar de vorige frase

en: page-down,3     - view next page
nl: page-down,3     - toon de volgende pagina

en: page-up,9       - view previous page
nl: page-up,9       - toon de vorige pagina

en: enter           - start playing
nl: enter           - start afspelen

en: space,0         - pause/resume playing
nl: spatie,0        - pauze/vervolg het afspelen

en: home,*          - play on normal speed
nl: home,*          - speel af op normale snelheid

en: Press any key for next page...
nl: Druk op een toets voor de volgende pagina...

en: /               - search for a label
nl: /               - zoek naar een label

en: A               - store current item to disk in ASCII-format
nl: A               - sla huidige item op schijf op in ASCII-formaat

en: b               - consider the end of an input line as a phrase-break
nl: b               - beschouw het einde van een invoer-regel als een zins-einde

en: B               - move cursor to the last item
nl: B               - verplaats de cursor naar het laatste item

en: d               - store current item to disk in WAV-format
nl: d               - sla huidige item op schijf op in WAV-formaat

en: D,-             - decrease playing speed
nl: D,-             - verlaag afspeel snelheid

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
nl: f               - vindt het huidige spelende item en plaats de cursor daar

en: g               - go to phrase in current item
nl: g               - ga naar zinsdeel in dit item

en: G               - go to page number
nl: G               - ga naar pagina nummer

en: h,?             - give this help
nl: h,?             - toon deze help-pagina

en: j,5             - just play current item
nl: j,5             - speel alleen dit item af

en: l               - switch to next level
nl: l               - schakel naar het volgende niveau

en: L               - switch to previous level
nl: L               - schakel naar het vorige niveau

en: m               - mute sound output on/off
nl: m               - schakel geluidsdemper aan of uit

en: n               - search forwards
nl: n               - zoek voorwaarts

en: N               - search backwards
nl: N               - zoek achteruit

en: o               - select next output sound device
nl: o               - selecteer de volgende geluidskaart

en: p               - place a bookmark
nl: p               - plaats een boekenlegger

en: q               - quit eBook-speaker and place a bookmark
nl: q               - stop eBook-speaker en plaats een boekenlegger

en: r               - rotate scanned document
nl: r               - draai het gescande dokument om

en: s               - stop playing
nl: s               - stop het afspelen

en: S               - show progress on/off
nl: S               - toon voortgang aan of uit

en: t               - select next TTS
nl: t               - selecteer een andere TTS

en: T               - move cursor to the first item
nl: T               - verplaats de cursor naar het eerste item

en: U,+             - increase playing speed
nl: U,+             - verhoog afspeel snelheid

en: v,1             - decrease playback volume
nl: v,1             - verlaag het volume

en: V,7             - increase playback volume (beware of Clipping)
nl: V,7             - verhoog het volume (pas op voor oversturing)

en: w               - store whole book to disk in WAV-format
nl: w               - sla het volledige boek op schijf op  in WAV-formaat

en: x               - go to the file-manager
nl: x               - ga naar bestands-beheer

en: Press any key to leave help...
nl: Druk op een toets om dit help-scherm te verlaten...

en: What do you search?
nl: Wat zoekt u?

en: Break phrases at EOL or at a specific position (y/n/position)
nl: Breek zin af op EOL of op een specifieke positie (j / n / positie)

en: Be sure the package "tesseract-ocr" is installed onto your system.
nl: Controleer of het pakket "tesseract-ocr-%s" op uw systeem geinstalleerd is.

en: Language code "%s" is not a valid tesseract code.
nl: Taal code "%s" is geen geldige code.

en: See the tesseract manual for valid codes.
nl: Zie de tesseract manual voor geldige codes.

en: Language code "%s" is not a valid cuneiform code.
nl: Taal code "%s" is geen geldige cuneiform code.

en: See the cuneiform manual for valid codes.
nl: Zie de cuneiform manual voor geldige codes.

en: Go to phrase in current item:
nl: Ga naar zinsdeel in huidige item:

en: eBook-speaker cannot handle this file.
nl: eBook-speaker weet niet hoe met dit bestand om te gaan.

en: Press 'h' for help
nl: Druk op 'h' voor hulp

en: Unknown format
nl: Onbekend formaat

en: eBook-speaker - Version
nl: eBook-speaker - Versie

en: Usage: %s [eBook_file | URL | -s [-r resolution]] [-b n | y | position] [-c] [-d audio_device:audio_type] [-h] [-H] [-i] [-o language-code] [-S] [-t TTS_command] [-v]
nl: Gebruik: %s [eBook_bestand | URL | -s [-r resolutie]] [-b y | n | positie] [-c] [-d audio_device:audio_type] [-h] [-H] [-i] [-o taal-code] [-S] [-t TTS_commando] [-v]

en: %s - Choose an input-file
nl: %s - Kies een invoer-bestand

en: cursor right,6  - open this directory or file
nl: cursor rechts,6 - open dit bestand of  deze map

en: cursor left,4   - open previous directory
nl: cursor links,4  - open vorige map

en: enter,6         - open this directory or file
nl: enter,6         - open dit bestand of deze map

en: end,B           - move cursor to the last item
nl: end,B           - verplaats de cursor naar het laatste item

en: H,0             - display "hidden" files on/off
nl: H,0             - toon "verborgen" bestanden aan/uit

en: i               - give some information about current file
nl: i               - geef wat informatie over het huidige bestand

en: q               - quit eBook-speaker
nl: q               - stop eBook-speaker

en: home,T          - move cursor to the first item
nl: home,T          - verplaats de cursor naar het eerste item

en: No items found. Try option "-O".
nl: Geen items gevonden. Probeer optie "-O".

en: Try option "-i".
nl: Probeer optie "-i".
