gettext 0.11.2 - en to sr translation catalogue (72 entries)

en: Cannot read /proc/asound/cards
sr: Ne mogu pročitati /proc/asound/cards

en: Please try to play this book with daisy-player
sr: Molimo pokušajte otvoriti ovu knjigu pomoću daisy-plejera

en: Cannot read type: %d
sr: Ne mogu pročitati napisano: %d

en: Go to page number:
sr: Idi na stranu broj:

en: Please wait...
sr: Molimo sačekajte...

en: Select a soundcard:
sr: Izaberite zvučnu kartu:

en: Cannot read %s
sr: Ne mogu pročitati %s

en: Select a Text-To-Speech application
sr: Izaberi Text-To-Speach aplikaciju

en: Maximum number of TTS's is reached.
sr: Maksimalni broj TTS-a je dostignut.

en: 'h' for help
sr: 'h' za pomoć

en: %d pages
sr: %d strane

en: level: %d of %d
sr: nivo: %d od %d

en: total phrases: %d
sr: ukupan broj fraza: %d

en: These commands are available in this version:
sr: Ove komande su dostupne u ovoj verziji:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
sr: kursor dole,2  - pomeri kursor na sledeću stavku

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
sr: kursor gore,8  - pomeri kursor na prethodnu stavku

en: cursor right,6  - skip to next phrase
sr: kursor desno,6 - skoči na sledeću frazu

en: cursor left,4   - skip to previous phrase
sr: kursor levo,4  - skoči na prethodnu frazu

en: page-down,3     - view next page
sr: page-down,3    - vidi sledeću stranu

en: page-up,9       - view previous page
sr: page-up,9      - vidi prethodnu stranu

en: enter           - start playing
sr: enter          - započni reprodukciju

en: space,0         - pause/resume playing
sr: space,0        - pauza/nastavi reprodukciju

en: home,*          - play on normal speed
sr: home,*         - reprodukuj u normalnoj brzini

en: Press any key for next page...
sr: Pritisni bilo koji taster za sledeću stranu...

en: /               - search for a label
sr: /              - pretraži markere

en: A               - store current item to disk in ASCII-format
sr: A              - sačuvaj trenutni sadržaj na disk u ASCII-formatu

en: b               - consider the end of an input line as a phrase-break
sr: b              - dodeli kraj ulaznog reda prelomu fraze

en: B               - move cursor to the last item
sr: B              - pomeri kursor na poslednju stavku

en: d               - store current item to disk in WAV-format
sr: d              - sačuvaj trenutni sadržaj na disk u WAW-formatu

en: D,-             - decrease playing speed
sr: D,-            - smanji brzinu reprodukcije

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
sr: f              - pronađi trenutno reprodukovanu stavku i postavi kursor tu

en: g               - go to phrase in current item
sr: g              - idi na frazu u trenutnoj stavci

en: G               - go to page number
sr: G              - idi na stranu broj

en: h,?             - give this help
sr: h,?            - dodeli pomoć

en: j,5             - just play current item
sr: j,5            - samo reprodukuj trenutnu stavku

en: l               - switch to next level
sr: l              - prebaci na sledeći marker

en: L               - switch to previous level
sr: L              - prebaci na prethodni marker

en: n               - search forwards
sr: n              - pretraži unapred

en: N               - search backwards
sr: N              - pretraži unazad

en: o               - select next output sound device
sr: o              - izaberi sledeći izlazni uređaj

en: p               - place a bookmark
sr: p              - postavi marker

en: q               - quit eBook-speaker and place a bookmark
sr: q              - zatvori eBook-speaker i postavi marker

en: r               - rotate scanned document
sr: r              - rotiraj skenirani dokument

en: s               - stop playing
sr: s              - zaustavi reprodukciju

en: t               - select next TTS
sr: t              - izaberi sledeći TTS

en: T               - move cursor to the first item
sr: T              - postavi kursor na prvu stavku

en: U,+             - increase playing speed
sr: U,+            - povećaj brzinu reprodukcije

en: v,1             - decrease playback volume
sr: v,1            - smanji jačinu zvuka reprodukcije

en: V,7             - increase playback volume (beware of Clipping)
sr: V,7            - povećaj jačinu zvuka reprodukcije (pazi se Klipovanja)

en: x               - go to the file-manager
sr: x              - idi u fajl-menadzer

en: Press any key to leave help...
sr: Pritisni bilo koji taster da napustiš pomoć...

en: What do you search?
sr: Šta pretražuješ?

en: Be sure the package "tesseract-ocr" is installed onto your system.
sr: Obezbedi da paket "tesseract-ocr-%s" bude instaliran na tvoj sistem.

en: Language code "%s" is not a valid tesseract code.
sr: Jezički kod "%s" nije validan tesseract kod.

en: See the tesseract manual for valid codes.
sr: Vidi tesseract uputstvo za validne kodove.

en: Language code "%s" is not a valid cuneiform code.
sr: Jezički kod "%s" nije validan kod klinastog pisma.

en: See the cuneiform manual for valid codes.
sr: Vidi uputstvo za validne kodove klinastog pisma.

en: Go to phrase in current item:
sr: Idi na frazu u trenutnoj stavci:

en: eBook-speaker cannot handle this file.
sr: eBook-speaker ne može reprodukovati ovaj fajl.

en: Press 'h' for help
sr: Pritisni 'h' za pomoć

en: Unknown format
sr: Nepoznat format

en: eBook-speaker - Version
sr: eBook-speaker - Verzija

en: Usage: %s [eBook_file | URL | -s [-r resolution]] [-b n | y | position] [-c] [-d audio_device:audio_type] [-h] [-H] [-i] [-o language-code] [-S] [-t TTS_command] [-v]
sr: Iskorišćenost: %s [eBook_fajl | URL | -s [-r rezolucija]] [-o jezički-kod] [-d audio_device:audio_type] [-h] [-H] [-i] [-S] [-t TTS_komanda] [-b n | y | position] [-c] [-v]

en: %s - Choose an input-file
sr: %s - Izaberi ulazni-fajl

en: cursor right,6  - open this directory or file
sr: krsor desno,6  - otvori ovaj direktorijum ili fajl

en: cursor left,4   - open previous directory
sr: kursor levo,4  - otvori prethodni direktorijum

en: enter,6         - open this directory or file
sr: enter,6        - otvori ovaj direktorijum ili fajl

en: end,B           - move cursor to the last item
sr: end,B          - pomeri kursor na poslednju stavku

en: H,0             - display "hidden" files on/off
sr: H,0            - prikaži "skrivene" fajlove uključeno/isključeno

en: q               - quit eBook-speaker
sr: q              - izađi iz programa eBook-speaker

en: home,T          - move cursor to the first item
sr: home,T         - pomeri kursor na prvu stavku

en: No items found. Try option "-O".
sr: Nijedna stavka nije pronađena. Pokušajte opciju "-O".
