ecere - en to hu_HU translation catalogue (81 entries)

en: %d occurrences found, %d replaced
hu_HU: %d előfordulás %d cserélve

en: All Files
hu_HU: Minden fájl

en: All files
hu_HU: Minden fájl

en: Appearance
hu_HU: Megjelenítés

en: Apr
hu_HU: Ápr

en: April
hu_HU: Április

en: As Type:
hu_HU: mint tipus

en: August
hu_HU: Augusztus

en: Behavior
hu_HU: Viselkedés

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Close
hu_HU: Bezár

en: Control contains code. Delete anyways?
hu_HU: A vezérlő kódot tartalmaz! Törli így is ?

en: Control contains other controls. Delete control and children?
hu_HU: A vezérlő más vezérlőt tartalmaz! Törli így is ?

en: Copy	Ctrl+C
hu_HU: Másol 	 Ctrl+C

en: Couldn't write to file
hu_HU: A fájl nem irható

en: Create Directory
hu_HU: Mappa létrehozása

en: Create Directory Error
hu_HU: Mappa létrehozás hiba

en: Create directory?
hu_HU: Létrehozzam a mappát?

en: Custom
hu_HU: Egyedi beállítások

en: Cut	Ctrl+X
hu_HU: kivág 	 Ctr+X

en: Data
hu_HU: Adat

en: Defined
hu_HU: Definiált

en: Delete	Del
hu_HU: Töröl 	 Del

en: Deleting control with children
hu_HU: Kontrol és gyerekek törlése

en: Deleting control with code
hu_HU: Kontrol és kód törlése

en: Deprecated
hu_HU: Elavult

en: Design
hu_HU: Tervezés

en: Direction
hu_HU: Hivatkozás

en: Directory already exists.
hu_HU: Mappa már létezik

en: Directory doesn't exist
hu_HU: A mappa nem létezik

en: Directory:
hu_HU: Mappa:

en: Document
hu_HU: Dokumentum

en: Down
hu_HU: Le

en: Driver/Mode switch failed
hu_HU: Meghajtő/Mód váltás nem sikerült

en: ECERE Application
hu_HU: ECERE alkalmazás

en: Edit
hu_HU: Szerkeszt

en: Entire Computer
hu_HU: Teljes gép

en: Error falling back to previous video mode.
hu_HU: nem lehet az előző videómódot beállítani

en: Error writing file
hu_HU: Hiba a fájl írása közben

[ctx: Friday]
en: F
hu_HU: P

en: Feb
hu_HU: Febr

en: February
hu_HU: Február

en: File Already Exists
hu_HU: A fájl már létezik

en: File Name:
hu_HU: Fájlnév:

en: File not found
hu_HU: Fájl nem található

en: Filter:
hu_HU: Szűrő:

en: Find
hu_HU: Keres

en: Find Next
hu_HU: Következő keresése

en: Find Next	F3
hu_HU: Következő keresése 	 F3

en: Find Previous	Shift-F3
hu_HU: Előző keresése 	 Shift-F3

en: Find what:
hu_HU: Ezt keresse:

en: Find...	Ctrl+F
hu_HU: Keres..

en: Fri
hu_HU: Pén

en: Friday
hu_HU: Péntek

en: Go To
hu_HU: Ugrás

en: Go To Line...
hu_HU: Sorhoz ugrás

en: Go To...	Ctrl+G
hu_HU: Ugrás 	 Ctrl+G

en: Graphics driver not supported by any user interface system
hu_HU: A rendszer nem támogatja a grafikus meghajtót

en: Identic string identifier already exists
hu_HU: Az egyedi karakterlánc azonosító már létezik

en: Image
hu_HU: Kép

en: Image Files (*.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.pcx, *.png, *.gif)
hu_HU: Kép fájlok (*.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.pcx, *.png, *.gif)

en: Inexistant string identifier specified
hu_HU: Nemlétezó karakterlánc azonosító

en: Insert Tabs
hu_HU: Tabulátorok beszúrása

en: January
hu_HU: Január

en: Jul
hu_HU: Júl

en: July
hu_HU: Július

en: Jun
hu_HU: Jún

en: June
hu_HU: Június

en: Layout
hu_HU: Elrendezés

en: Line number:
hu_HU: Sorszám:

[ctx: Monday]
en: M
hu_HU: H

en: Mar
hu_HU: Márc

en: March
hu_HU: Március

en: Match case
hu_HU: Betűérzékeny

en: Maximize
hu_HU: Teljes méret

[ctx: LongMonthNames]
en: May
hu_HU: Május

[ctx: ShortMonthNames]
en: May
hu_HU: Máj

en: Memory allocation failed
hu_HU: A memóriafoglalás meghiúsult

en: Microsoft Windows Network
hu_HU: Microsoft Windows Hálózat

en: Minimize
hu_HU: Kis méret

en: Mon
hu_HU: Hétf
