edgar - en to eo translation catalogue (175 entries)

en: Thanks, this is perfect!
eo: Dankon, ĉi tio estas perfekta!

en: Do you have everything you need now?
eo: Ĉu vi havas ĉion, kion vi bezonas nun?

en: I sure do
eo: Mi certe faros

en: So what happens now?
eo: Do kio okazas nun?

en: We can get out of here! Where do you want to go?
eo: Ni povas eliri el ĉi tie! Kien vi volas iri?

en: Back to the fortress, I still need to rescue my Dad from the sorceror
eo: Reen al la fortikaĵo, mi ankoraŭ bezonas savi mian paĉjon el la sorĉisto

en: I think so...
eo: Mi pensas tiel...

en: Go to the lab and combine that ring and your shield
eo: Iru al la laboratorio kaj kombini tiun ringon kaj vian ŝildon

en: How?
eo: Kiel?

en: OK...
eo: Ek...

en: Nothing will go wrong this time!
eo: Nenio misfunkcios ĉi-foje!

en: Give the statue to Olaf?
eo: Donu la statuon al Olafo?

en: Yes it is! Thanks for finding it!
eo: Jes estas! Dankon pro trovado!

en: I should be able to sell this for a decent price at the market
eo: Mi devus vendi ĉi tion por deca prezo ĉe la merkato

en: Ready to go?
eo: Preta por iri?

en: Return to the Fortress?
eo: Reiru al la fortikaĵo?

en: Have you managed to find the horn yet?
eo: Ĉu vi ankoraŭ sukcesis trovi la kornon?

en: Have you found everything yet?
eo: Ĉu vi ankoraŭ trovis ĉion?

en: This? This is just a ring I found in his fortress
eo: Ĉu tio? Tio estas nur ringo, kiun mi trovis en lia fortikaĵo

en: Well, it looks like the ring's power is almost completely gone
eo: Nu, ŝajnas, ke la potenco de la ringo preskaŭ tute malaperis

en: It created an evil version of yourself?
eo: Ĉu ĝi kreis malbonan version de vi mem?

en: Yeah, how did you know?
eo: Jes, kiel vi sciis?

en: Why are you here?
eo: Kial vi estas ĉi tie?

en: What did you steal?
eo: Kion vi ŝtelis?

en: It was a small golden statue, probably worth a lot of money
eo: Ĝi estis malgranda ora statuo, verŝajne valora multe da mono

en: OK, good luck!
eo: Bone, bonŝanco!

en: What do you need?
eo: Kion vi bezonas?

en: It's the horn from a particular type of monster
eo: Ĝi estas la korno de aparta speco de monstro

en: That's it?
eo: Jen ĝi?

en: OK, it was just a suggestion
eo: Bone, tio estis nur sugesto

en: Oh, you'll need this too
eo: Ho, ankaŭ vi bezonos ĉi tion

en: Thanks!
eo: Dankon!

en: Seriously, just get the horn
eo: Serioze, nur prenu la kornon

en: OK
eo: Bone

en: Sorry, did you say something?
eo: Pardonu, ĉu vi diris ion?

en: Yes, let's go
eo: Jes, ni iru

en: Thanks, Olaf
eo: Dankon, Olafo

en: Wow, a catapult!
eo: Ve, katapulto!

en: Maybe nobody heard that?
eo: Eble neniu aŭdis tion?

en: The shield will protect you from most enemy attacks
eo: La ŝildo protektos vin de plej multaj malamikoj

en: Some enemy attacks cannot be blocked
eo: Iuj malamikaj atakoj ne povas esti blokitaj

en: It's a portrait
eo: Ĝi estas portreto

en: Got it!
eo: Mi havas ĝin!

en: Wait, what's that?
eo: Atendu, kio estas tio?

en: Oh, what's this?
eo: Ho, kio estas tio?

en: It's a book by Stephen J Sweeney called "The Honour of the Knights"
eo: Ĝi estas libro de Stephen J Sweeney nomita "La Honoro de la Kavaliroj"

en: It's available on iBooks and the Amazon Kindle
eo: Ĝi haveblas ĉe iBooks kaj la Amazon Kindle

en: So, you escaped
eo: Do vi eskapis

en: Have another look
eo: Rigardu alian

en: NOW TELL ME WHERE MY FATHER IS!
eo: NUN DIRU AL MI KIE ESTAS MIA PATRO!

en: You annoying little brat
eo: Vi ĝenas malgranda brato

en: What?!
eo: Kio?!

en: I'll show you!
eo: Mi montros al vi

en: Where did he go?
eo: Kie li iris?

en: Great, a spare shield!
eo: Granda, malpeza ŝildo!

en: That's not a good sign...
eo: Tio ne estas bona signo...

en: There's a note here
eo: Estas noto ĉi tie

en: I've found a way to kill the Centurions
eo: Mi trovis manieron mortigi la Centurionojn

en: There's a skull here
eo: Jen kranio ĉi tie

en: Leave now if you wish to live
eo: Foriru nun, se vi volas vivi

en: Go back now
eo: Reiru nun

en: Congratulations, you found a secret!
eo: Gratulojn, vi trovis sekreton!

en: Here's a hint to get you started
eo: Jen sugesto por komenci vin

en: Keep practising!
eo: Tenu praktikadon!

en: Hi
eo: Saluton

en: Hello Edgar
eo: Saluton Edgaro

en: Can I borrow your shield?
eo: Ĉu mi povas prunti vian ŝildon?

en: Do you have a bag?
eo: Ĉu vi havas sakon?

en: OK, I'll get the coal
eo: Bone, mi akiros la karbon

en: Thanks, Borgan!
eo: Dankon, Borgano!

en: It looks like...
eo: Ĝi aspektas kiel...

en: Oh Edgar, you're hurt! Let me heal your wounds
eo: Ho Edgaro, vi estas vundita! Lasu min resanigi viajn vundojn

en: Your spell won't work against me any more
eo: Via sorĉado plu ne funkcios kontraŭ mi

en: Farewell, Edgar
eo: Adiaŭ, Edgaro

en: Where am I?
eo: Kie mi estas?

en: Now try out your shield
eo: Nun provu vian ŝildon

en: Edgar! Edgar, where are you?
eo: Edgaro! Edgaro, kie vi estas?

en: Daddy!
eo: Paĉjo!

en: Edgar!
eo: Edgaro!

en: Jacob, I found him!
eo: Jakobo, mi trovis lin!

en: I came to rescue you!
eo: Mi venis por savi vin!

en: Chaos
eo: Ĥaoso

en: Chaos is an ancient, evil dragon
eo: Ĥaoso estas malnova, malica drako

en: Unless...
eo: Krom se...

en: Swords... Armour... Wands...
eo: Glavoj... Kiraso... Vandaloj...

en: Ingredients
eo: Ingrediencoj

en: Find another shield
eo: Trovu alian ŝildon

en: Blend eyeballs and tentacle
eo: Miksu okulvitrojn kaj tentaklon

en: If I can...
eo: Se mi povas...

en: Where did the sorceror go?
eo: Kie iris la sorĉisto?

en: Who are you?
eo: Kiu vi estas?

en: Fascinating. What do you want?
eo: Fascinante. Kion vi volas?

en: That's a lot of slime
eo: Jen multe da ŝlimo

en: Wow, a laboratory!
eo: Ŭaŭ, laboratorio!

en: Prepare yourself, Edgar
eo: Preparu vin, Edgaro

en: This book is different to the rest
eo: Ĉi tiu libro estas malsama al la resto

en: A powerful evil magic
eo: Potenca malbona magio

en: To move Edgar left and right, use [INPUT_LEFT] and [INPUT_RIGHT].
eo: Por movi Edgaro maldekstren kaj dekstren, uzu [INPUT_LEFT] kaj [INPUT_RIGHT].

en: Who said that?
eo: Kiu diris tion?

en: Find 9 Puzzle Pieces
eo: Trovu 9 puzajn pecojn

en: It's sleeping
eo: Ĝi dormas

en: several drinks
eo: pluraj trinkaĵoj

en: What?
eo: Kio?

en: Are you kidding me?
eo: Ĉu vi ĝojas min?

en: I crossed the swamp
eo: Mi transiris la marĉon

en: I nearly died!
eo: Mi preskaŭ mortis!

en: Be quiet!
eo: Silentu!

en: The frame is empty
eo: La kadro estas malplena

en: More water?!
eo: Pli da akvo?!

en: Now kill all of the bats in the area!
eo: Nun mortigu ĉiujn batojn en la regiono!

en: The robot uses instruction cards to move around
eo: La roboto uzas instrukartojn por moviĝi

en: Oh no, I'm trapped!
eo: Ho ne, mi estas kaptita!

en: Wait, something's wrong...
eo: Atendu, io malbona...

en: Wow, what a nice ring
eo: Ŭaŭ, kia bela ringo

en: It's a giant crossbow
eo: Ĝi estas giganta ballestero

en: There's a sign here
eo: Jen signo ĉi tie

en: It's an apple tree
eo: Ĝi estas pomarbo

en: A lot of books
eo: Multaj libroj

en: They also look very dangerous...
eo: Ili ankaŭ aspektas tre danĝeraj...

en: Red Gem
eo: Ruĝa Gemo

en: Blue Gem
eo: Blua Gemo

en: the Crypt
eo: la Kripto

en: Crypt
eo: Kripto

en: Infinite Health
eo: Senfina sano

en: Infinite Arrows
eo: Senfinaj sagoj

en: Lava is fatal
eo: Lafo estas fatala

en: Use
eo: Uzu

en: Please configure all controls
eo: Bonvolu agordi ĉiujn kontrolojn

en: Azriel
eo: Azrielo

en: Until we meet again...
eo: Ĝis ni renkontiĝos denove ...

en: Selected %s
eo: Elektita %s

en: Accessed the Crypt
eo: Aliris la Kripton

en: Dragon Shield
eo: Drako Ŝildo

en: A shield that can resist dragon breath
eo: Ŝildo kiu povas rezisti draka spiro

en: Stalagmite
eo: Stalagmito

en: Feel my power!
eo: Sentu mian potencon!

en: Suffer!
eo: Suferi!

en: Pathetic
eo: Patosa

en: Impale
eo: Palisumi

en: Confuse
eo: Konfuzi

en: Darkness
eo: Mallumo

en: A Sword of Legend
eo: Glavo de Legendo

en: Chaos has been subdued
eo: Kaoso estis submetita

en: Chaos will soon be free
eo: Kaoso baldaŭ estos libera

en: Rift
eo: Fendo

en: Tendrils
eo: Tendroj

en: Orbs
eo: Orboj

en: I will destroy you!
eo: Mi detruos vin!

en: It's over
eo: Ĝi finiĝis

en: Hey, what's that? It looks like a sword
eo: Hej, kio estas tio? Ĝi aspektas kiel glavo

en: This must be Ivan's sword
eo: Ĉi tio devas esti la glavo de Ivano

en: You... You will never defeat me
eo: Vi... Vi neniam venkos min

en: I will escape this wretched place
eo: Mi eskapos de ĉi tiu mizera loko

en: Even if it takes me another 100 years
eo: Eĉ se ĝi al mi prenas aliajn 100 jarojn

en: No! BANISH!
eo: Ne! MALPERMESU!

en: What a horrible night
eo: Kio horora nokto

en: Edgar, I have to go out for a few hours
eo: Edgaro, mi devas eliri dum kelkaj horoj

en: The following morning...
eo: La sekvan matenon...

en: Dad! Where are you?
eo: Paĉjo! Kie vi estas?

en: It doesn't look like Dad came home last night
eo: Ĝi ne aspektas kiel paĉjo venis hejmen hieraŭ nokte

en: Something very powerful was here
eo: Io tre potenca estis ĉi tie

en: Magical Knife
eo: Magia Tranĉilo

en: Third Floor Passage Key
eo: Ŝlosilo de tria etaĝo

en: Third Floor Keycard
eo: Kortkarto de tria etaĝo

en: Fourth Floor Keycard
eo: Kartokarto de kvara etaĝo

en: Old Shield
eo: Malnova Ŝildo

en: Old Key
eo: Malnova Ŝlosilo

en: Full Soul Bottle
eo: Plena Animo Botelo

en: Potion of Invisibility
eo: Pafo de Nevidebleco

en: Apple
eo: Pomo

en: Fire Shield
eo: Ŝildo de fajro

en: Edgar's_Father
eo: Patro_de_Edgaro

en: Library Key
eo: Klavo de Biblioteko

en: Yellow Gem
eo: Flava Gemo

en: Condor Bones
eo: Kondoraj ostoj
