edgar - en to sk translation catalogue (262 entries)

en: Thanks, this is perfect!
sk: Ďakujem, je to úžasné!

en: Do you have everything you need now?
sk: Máš všetko čo potrebuješ?

en: I sure do
sk: Určite urobím

en: So what happens now?
sk: Takže čo sa teraz?

en: We can get out of here! Where do you want to go?
sk: Už môžeme odísť! Kam chceš teraz ísť?

en: Back to the fortress, I still need to rescue my Dad from the sorceror
sk: Späť do lesa, musim zachrániť svojho otca spred čarodejníka

en: OK, remember what I told you about his disintegration spell?
sk: Dobre, pamätáš si čo som ti vravel o tom kúzle rozkladu?

en: I think so...
sk: Myslím si že....

en: Go to the lab and combine that ring and your shield
sk: Choď do laboratória a spoj ten prsten s tvojim štítom

en: How?
sk: Ako?

en: Throw the shield and ring into the cauldron along with some mandrake root, that should do it
sk: Hoď štít a prsteň do kotla s kúsom madragorového koreňa, to by malo fungovať.

en: OK...
sk: Dobre...

en: Nothing will go wrong this time!
sk: Teraz sa určite nič nepokazí!

en: (I have the statue that Olaf stole)
sk: (Mám tu sochu, ktorú ukradol Olaf)

en: (Perhaps I should return it to him, he is saving me after all)
sk: (Mal by som mu to vrátiť, konieckoncov ma šetrí)

en: (Then again, he did steal it, and I nearly died trying to get it)
sk: (A zase, ukradol ho a ja som skoro umrel aby som ho dostal späť)

en: Give the statue to Olaf?
sk: Dať sochu Olafovi?

en: I found this in the cave, is it the statue you took?
sk: Toto som našiel v jaskyni. Je to ta socha ktorú si zobral?

en: Yes it is! Thanks for finding it!
sk: Áno, je to ona! Vďaka za jej nájdenie!

en: I should be able to sell this for a decent price at the market
sk: Mal by som to vedieť predať za danú cenu na trhu

en: (I think I'll keep it for myself)
sk: (Myslím, že si to nechám pre seba)

en: Ready to go?
sk: Pripravený vyraziť?

en: Return to the Fortress?
sk: Vrátiť sa do pevnosti?

en: Not yet, there's something else I need to do
sk: Nie teraz, musí tu byť ešte niečo, čo musím urobiť

en: OK, let me know when you're ready
sk: Dobre, daj mi vedieť keď budeš hotový

en: Have you managed to find the horn yet?
sk: Už si našiel ten roh?

en: Have you found everything yet?
sk: Už si všetko našiel?

en: Not yet, I'm still looking
sk: Nie, ešte stále hľadám

en: OK, I've found everything now
sk: Dobre, už som všetko našiel

en: ARGHHHHH!!
sk: Áleeeee!

en: Another human, out here? How did you get out here?
sk: Je to ďaľší človek? Ako si sa sem dostal?

en: I'm not sure, I think the sorceror sent me here, but he said he was going to kill me
sk: Nie som si istý, čarodejník ma sem poslal, ale povedal, že ma zabije.

en: Hmmm, what's that on your hand?
sk: Hmmm, to si mal na rukách?

en: This? This is just a ring I found in his fortress
sk: Toto? To to je len prsteň, ktorý som našiel v jeho pevnosti

en: It looks like a ring of protection, it must have saved you. Why were you in his fortress?
sk: Vyzerá to ako prsteň ochrany. Muselo ťa to ochrániť. Prečo si bol v jeho pevnosti?

en: He's kidnapped my Dad and I was there trying to save him
sk: Uniseol môjho otca, a ja som sa ho snažil odtiaľ zachrániť.

en: Well, it looks like the ring's power is almost completely gone
sk: Nuž, vyzerá to tak, že sila prsteňa je pomaly preč

en: If he hits you with that spell again it will almost certainly kill you
sk: Ak ťa zasiahne kúzlom, tak určite ťa zabije

en: Something must have protected you from the spell. Were you wearing a pendant or a ring?
sk: Niečo ťa musí chrániť pred kúzlami. Mal si prívesok alebo prsteň?

en: I did find a ring in the fortress but it didn't seem to have any powers
sk: Našiel som prsteň v pevnosti ale nevšimol som si že by mal nejakú moc

en: It might have been a ring of protection. I imagine that the protection would have been limited to a single use
sk: Môže to byť prsteňom ochrany. Viem si predstaviť, že ochrana je obmedzená na jedno použitie.

en: What you could do though is combine the ring and your shield together to create a shield that will protect you from the spell
sk: Čo sa ti môže stať, ak by si spojil tvoj štít a prsteň aby ťa chránil pre kúzlom

en: Do you have any experience mixing spells?
sk: Máš skúsenosti s miešaním kuziel?

en: Kind of, but the last time I tried creating a shield the spell backfired and...
sk: Nejaké, ale naposledy keď som skúšal vytvoriť štít, tak to zlyhalo a...

en: It created an evil version of yourself?
sk: Stvorilo diabolskú verziu teba?

en: Yeah, how did you know?
sk: Áno, ako to vieš?

en: Where I'm from it used to happen at least once a month
sk: Odkiaľ som ja, tam sa to stavalo aspoň raz za mesiac

en: Why are you here?
sk: Prečo si tu?

en: The sorceror caught me looting his fortress and he banished me here
sk: Čarodejník ma chytil pri rabovaní v jeho pevnosti a vyhnal ma

en: What did you steal?
sk: Čo si ukradol?

en: It was a small golden statue, probably worth a lot of money
sk: Bola to malá zlatá soška, ktorá asi bola veľmi drahá

en: I've been here for months now, but I've almost got all the ingredients I need to teleport back home
sk: Som tu už mesiace, ale už mám skoro všetko potrebné pre teleport domov

en: I just need one more thing, but it's in a cave to the west and I have no weapons to protect myself
sk: Už mi chýba len jedna vec, ale tá je v jaskyni na západ, no ja už nemám nič pre svoju ochranu

en: But now you're here you can help me retrieve it
sk: Ale teraz si tu ty, a ty mi vieš pomôcť získať ju

en: I haven't gotten all my stuff back yet. I think everything's here though
sk: Ešte som všetko nezískal späť. Myslím si, že všetko je tu, hoc

en: When I've found everything I'll come back
sk: Keď všetko ponachádzam, vrátim sa sem

en: OK, good luck!
sk: Dobre, veľa štastia!

en: What do you need?
sk: Čo potrebuješ?

en: It's the horn from a particular type of monster
sk: Je to roh zo konkrétneho monštra

en: There should be plenty of bones littered around so you shouldn't have to find one and kill it. Just get the horn and get out
sk: V okoli by malo by byť pohodených veľa kostí, takže nemusíš najsť živého a zabiťho aby si získal jeden roh. Čiže najdi jeden roh a uteč odtiaľ

en: That's it?
sk: To je ono?

en: Hmmm
sk: Hmmmm

en: Well, my stock of logs is looking quite low, maybe you could get me some more while you're out?
sk: Mám dosť málo zásob dreva. Mohol by si mi zohnať nejaké drevo zatial čo budeš vonku?

en: Don't even think about it, I'm fed up of chopping down trees and collecting logs!
sk: Ani na to nemysli, už mám pokrk kálania dreva a zbierania gulatiny.

en: OK, it was just a suggestion
sk: Dobre, bol to iba návrh

en: Oh, you'll need this too
sk: Oh, budeš ešte potrebovať toto

en: Dip your arrows into it to turn them into fire arrows, it will help you burn down the vines blocking the entrance
sk: Ponor tvoje šípy do tohto, a premeň ích na ohnivé šípy, ktoré ti pomôžu zničiť vinič, ktorý zatarasil vchod

en: Thanks!
sk: Ďakujeme!

en: Oh, one last thing.
sk: Oh, ešte posledná vec

en: Don't hang around in that cave, the monsters that live in there are like nothing you'll have ever encountered before
sk: Nepotuluj sa po jaskyni, žijú tam monštrá, ktoré si v ešte v živote nevidel

en: Seriously, just get the horn
sk: Naozaj, získaj len ten roh

en: Have I just sent a young boy to his death?
sk: Neposlal som toho chlapca práve na smrť?

en: Sorry, did you say something?
sk: Prepáč, hovoril si niečo?

en: Huh?! Oh no, I was just practising the teleportation incantation...
sk: Oh, práve som si vyskúšal teleportačné kúzlo

en: Yes, let's go
sk: Ano, poďme

en: OK, here goes nothing, good luck finding your father
sk: Dobre, tu nič nie je, veľa šťastia pri hladaní otca.

en: Thanks, Olaf
sk: Ďakujem Olaf

en: This lift is not working. I won't be able to use it until I restore the power
sk: Tento výťah nefunguje. Nebudem ho môcť použiť, kým neobnovím napájanie

en: Wow, a catapult!
sk: Wau, katapult!

en: The hinges look rusted though, I doubt it'll work until I get them fixed
sk: Pánty vyzerajú byť zhrdzavené, myslím, že nebudú fungovať kým to neopravím

en: It looks like the pulley for the drawbridge
sk: Vyzerá to ako kladka pre padací most

en: The mechanism seems to be locked tight
sk: Mechanizmus sa zdá byť zaseknutý

en: It doesn't look too sturdy though, perhaps I can simply smash it...
sk: Nevyzerá to príliš pevne, asi to len jednoducho rozbijem....

en: Oops...
sk: Ups....

en: Maybe nobody heard that?
sk: Možno to nikto nepočul

en: Well, the drawbridge is down at any rate...
sk: Nuž, padací most je dole za každú cenu

en: Those flames are incredibly hot. I'll be burnt to cinders if I try and walk through them
sk: Tieto plamene súneuveriteľne horúce. Môže ma to spáliť na popol, ak sa pokúsim cez ne prejsť

en: There must be a way to cool them down...
sk: Músí byť spôsob ako ích schladiť....

en: The shield will protect you from most enemy attacks
sk: Štít ťa ochráni pred väčšinou nepriateľskýchútokov

en: Some enemy attacks cannot be blocked
sk: Niektoré nepriateľské útoky nemôžu byť blokované

en: Environmental hazards, such as falling rocks, cannot be blocked
sk: Prírodne nebezpečenstvá ako padajáce kamene nemôžu byť blokované

en: To block an attack, press and hold block ([INPUT_BLOCK]).
sk: Pre blokovanie útoku, stlač a podrž ([INPUT_BLOCK]).

en: You must be facing the attack to successfully block it
sk: Musíš čeliť útoku priamo tvarou v tvar, aby si ho mohol blokovať

en: Note that you cannot move whilst blocking, but you can face the other way. You also cannot block in the air
sk: Zapamätaj si, že sa nemôžeš hýbať, keď čelíš útoku a blokuješ ho, ale môžeš sa otáčať. Taktiež, nemôžeš blokovať útok vo vzduchu.

en: Pick up the shield and continue to the right
sk: Zodvihni stít a pokračuj do prave

en: It's a portrait
sk: Je to portrét

en: Got it!
sk: Rozumiem.

en: What a ridiculous amount of effort to go through just to get a statue...
sk: Tak smiešne veľa úsilia trebalo na získanie sochy...

en: I'd better get out of here and get back to the Fortress...
sk: Lepšie bude, keď odtiaľto vypadnem, a vrátim sa späť do pevnosti...

en: Drat, the drawbridge is up. There must be another entrance...
sk: Do kelu, padací most je hore. Musí tu byť iný vchod.

en: Wait, what's that?
sk: Počkať, čo je to?

en: Maybe I could tunnel my way in...
sk: Možno si môžem vykopať tunel dnu...

en: Yuck...
sk: Fuj...

en: Oh, what's this?
sk: Oh, čo je toto?

en: It's a book by Stephen J Sweeney called "The Honour of the Knights"
sk: To je knižka od Stephen J Sweeney-ho, s názvom "Česť rytierov"

en: It's available on iBooks and the Amazon Kindle
sk: Je dostupná na iBook a Amazon Kindle

en: I'm not exactly sure what any of that means, but it sounds interesting
sk: Neviem čo to všetko znamená ale znie to zaujímavo.

en: I might read that later...
sk: Možno si ju prečítam neskôr...

en: So, you escaped
sk: Takže sa ti podarilo uniknúť

en: Yes I did, and my father wasn't there
sk: Áno, ale môj otec tam nebol

en: Maybe you just didn't look hard enough
sk: Možno si nehľadal dosť dôkladne

en: Have another look
sk: Skús ešte raz

en: Maybe you should work on your spells
sk: Mal by si zapracovať na svojich kúzlach

en: NOW TELL ME WHERE MY FATHER IS!
sk: TERAZ MI POVEDZ, KDE JE MÔJ OTEC!

en: You annoying little brat
sk: Ty malý otravný spratek

en: I wouldn't be surprised if your father has abandoned you
sk: Nebol by som prekvapený, keby ťa tvoj otec opustil

en: What?!
sk: Čo?!

en: I'll show you!
sk: Ja ti to ukážem!

en: That, was a mistake
sk: To bola chyba

en: Die
sk: Umri

en: That was odd, he was supposed to explode
sk: To je divné, on mal vybuchnúť

en: Where did he go?
sk: Kam šiel?

en: That's it? Just this old shield? It doesn't look any better than my current one.
sk: To je ono? Len tento starý štít? Nevyzerá o nič lepšie ako môj starý.

en: Still, I'll hold onto it for the time being, it might come in handy
sk: Napriek tomu si ho ponechám, neskôr sa môže hodiť

en: Great, a spare shield!
sk: Super, náhradný štít!

en: I have everything I need now
sk: Teraz už mám všetko čo potrebujem

en: There's a cauldron in the Laboratory, I should head back there
sk: V laboratóriu je kotol, mal by som tam ísť

en: This doesn't look like a Fire Shield to me. I was really hoping to find one here too
sk: Toto nevyzerá ako Ohnivý Štít pre mňa. Som dúfal že ho tu najdem tiež

en: This shield doesn't even look any better than my current one.
sk: Tento štít nevyzera o nič lepšie ako ten môj

en: I just need to create the liquid from the Sludge tentacle and Gazer eyeballs
sk: Teraz musím urobit lektvar z chápadla Sludge a z oka Gazer-a

en: That's not a good sign...
sk: To nie je dobré znamenie

en: There's a note here
sk: Tam je nejaký nápis

en: I've found a way to kill the Centurions
sk: Našiel som spôsob ako zabiť Centurian-ov

en: They will reform unless one of their parts falls into the slime or lava
sk: Zmenia sa, ak jedná časť ích tela padne do slizu alebo lávy

en: I managed to retrieve two of the puzzle pieces before I was caught and locked in here again
sk: Našiel som dve časti hádanky, skôr než som bol chytený a zajatý

en: If I can break out of here again I'll be sure to escape
sk: Keď sa mi opäť podarí odtiaľto újsť, tak si budem istý únikom

en: Otherwise I hope another unfortunate victim will find this information useful
sk: Inak, dúfam, že to bude nápomocné pre nejakú ďaľšiu obeť

en: There's a skull here
sk: Tam je nejaká lebka

en: Looks like he didn't manage to get out...
sk: Vyzerá to tak, ako keby sa mu nepodarilo odtiaľto újsť

en: Leave now if you wish to live
sk: Odíd, ak chceš žiť

en: Go back now
sk: Teraz sa vráť

en: If you proceed, I will fight you and destroy you. Flee now, while you can
sk: Ak budeš pokračovať, budem s tebou bojovať a zničím ťa. Uteč, kým sa dá

en: You fool. Do you truly seek destruction?
sk: Ty blázon, naozaj sa usilujuš o zničenie?

en: Then I shall destroy you!!
sk: Takže by som ťa mal zničiť!!

en: Congratulations, you found a secret!
sk: Gratulujem, našiel si poklad

en: There are many secrets in the main game so keep a look out for them
sk: Je tam niekoľko pokladov v hlavnej hre takže sa snaž ích najsť.

en: Here's a hint to get you started
sk: Tu je jedna rada, ktorá ti pomôže začať

en: Although Jacob only requires you to catch 3 of his chickens, why not be nice to him and catch more? There are 10 wandering the map in all
sk: Jacob potreboval chytiť len š sliepky, ale prečo mu nepomôcť mu chytiť viacej. Túla sa ich tam celkovo 10 v celej mape

en: You can pull some items around by pushing against them whilst holding down the Action button.
sk: Môžeš ťahať veci hore dole, ak držíš pri tom stlačené tlačidlo pre Akciu

en: You can then pull it around until you let go of the Action button
sk: Môžes poťahovať veci do vtedy pokiaľ nepustíš tlačídlo Akcie

en: Whatever that thing was it was draining the power from that generator and using it against me.
sk: Čokoľvek to bolo, ale vysávalo to silu z generátora a používalo jú proti mne.

en: That might explain why that lift wasn't working. Defeating the other drainers should restore the power here.
sk: To vysvetľuje, prečo ten výťah nefungoval. Zničenim ďaľších vysávačov energie by sa mala energia obnoviť.

en: Defeat all Energy Drainers
sk: Poraz všetky vysávače energie

en: Use left and right to move the dial 1 unit at a time
sk: Použi tlačídl vľavo a vpravo na pohyb číselníka. Naraz len jeden

en: Make sure you keep count of how many times you move the dial since no on-screen notification is given
sk: Uisti sa, či si zapamätal pohyby číselníka, pretože niesu žiadne odozvy počas pohybu

en: When you think you've entered the combination correctly, press Attack to try and open the door
sk: Keď si myslíš, že si nastavil správnu kombináciu, stlač tlačidlo Útoku na otvorenie dveri.

en: There's no way I'll be able to figure out the combination, I'll have to find out what it is
sk: Nie je spôsob ako by som našiel kombináciu. Musím najsť spôsob

en: Keep practising!
sk: Cvič

en: Hi
sk: Ahoj

en: Hello Edgar
sk: Ahoj Edgar

en: Can I borrow your shield?
sk: Môžem si požičať tvoj štít

en: Off to practice your fighting skills?
sk: Mimo v trénovaní bojových zručností?

en: Something like that
sk: Niečo ako to

en: If you run me an errand then you can have the shield
sk: Ak pre mňa doručíš správu, tak ti dám štít

en: What do I have to do?
sk: Čo musím urobiť?

en: Go to the mine and collect me some coal
sk: Choď do bane a prines mi nejaké uhlie

en: But we have plenty of coal!
sk: Ale my máme dostatok uhlia!

en: Yes, but this is not any old coal, this coal is special, it burns hotter and lasts longer
sk: Ano, ale toto nie je obyčajné uhlie. Hreje oveľa viac a dlhšie

en: I only need 10 pieces of the stuff, so it shouldn't take you very long
sk: Potrebujem len 10 kúskov, takže by ti to nemalo trvať príliš dlho

en: Make sure you put it in a bag, touching it for too long will be bad for your health
sk: Uisti sa, že si ho dal do vreca, lebo príliš dlhy kontakt s rukou by ti mohlo ublížiť

en: Do you have a bag?
sk: Máš vrece?

en: No, you can probably find one in the mine though
sk: Nie, môžeš najsť nejaké v bani

en: OK, I'll get the coal
sk: Dobre, idem získať to uhlie

en: Here, take this pickaxe. You can use it to mine the coal and hack through any weaker walls you encounter
sk: Na, tu máš krompáč. Môžeš ho použiť na ťažbu uhlia alebo rozbiť nejakú slabšiu stenu ktorú objavíš

en: You'll also need this key to get into the mine
sk: Taktiež budeš potrebovať tento kľúč aby si sa dostal do bane

en: Collect 10 pieces of Coal
sk: Pozbieraj 10 kúskov uhlia

en: Thank you, Edgar, this coal is perfect! Hope the bats didn't scare you.
sk: Ďakujem, Edgar, toto uhlie je dokonalé! Dúfam, že ťa netopiere moc nevystrašili.

en: The bats were the least of my worries...
sk: Netopiere boli tá najmenšia starosť

en: Say, I heard that something happened in that mine a few years ago
sk: Počuj, počul som, že sa vraj niečo stalo pred pár rokmi v bani. Vieš mi niečo o tom povedať?

en: Er, yeah, there was what you'd call an "incident", but that part of the mine was sealed up a long time ago
sk: Nuž, stalo s atam niečo, čo by si nazval "nehodou", ale tá časť bane bola už zapečatená pred rokmi

en: Right...
sk: Správne

en: Here, have my shield and have fun!
sk: Tu máš môj štít, a uži si to!

en: Just stay away from the Forbidden Swamp
sk: Len sa drž ďalej od Zakázaného Močiaru

en: Will do, can I hold on to your pickaxe for a while?
sk: Budem, môžem si požičať tvoj krompáč na chvíľu

en: Sure thing, just bring it back in one piece
sk: Samozrejme, len mi ho vráť celý

en: Thanks, Borgan!
sk: Ďakujem Borgan!

en: Have you managed to find the coal yet?
sk: Už si našiel nejaké uhlie?

en: A safe in a library? Bit of a cliché...
sk: Sejf v knižnici? To je ale klišé...

en: It looks too thick to break open, I'll have to open it using the combination
sk: Vyzera to príliš silné na otvorenie hrubou silou. Musím použiť správnu kombináciu na otvorenie

en: You must have the statue you wish to use highlighted in your inventory box
sk: Ak chceš použiť sochu v tvojom inventáre, musí byť zvýraznená

en: Huh, what's that?
sk: Och, čo to je?

en: ESCAPEE LOCATED
sk: VÝCHOD NAJDENÝ

en: TARGET IS ARMED AND DANGEROUS
sk: CIEĽ JE OZBROJENÝ A NEBEZPEČNÝ

en: COMMENCING DESTRUCTION OF TARGET
sk: ZAHÁJENIE DEŠTRUKCIE CIEĽA

en: I need a blank card to put the instructions on
sk: Potrebujem prázdnu kartu na nahratie príkazov

en: That smell...
sk: To ale smrdí...

en: It looks like...
sk: Vyzerá to ako....

en: It's as thick as...
sk: Je to také tučné ako...

en: And it tastes like...
sk: A chuti to ako...

en: It is! It's naturally occurring Slime potion!
sk: Presne! Je to prírodný slizový lektvar

en: Gotcha!
sk: Mám ťa!

en: Not so clever now are you?
sk: Teraz niesi až taký bystrý, že?

en: I REALLY have to get out of here!
sk: Ja sa vážne musím odtiaľto dostať!

en: Hi Maggie
sk: Ahoj Maggie

en: Oh Edgar, you're hurt! Let me heal your wounds
sk: Och Edgar, ty si zranený! Ukáž, nech ošetrím tvoje rany

en: Thanks Maggie!
sk: Ďakujem Maggie!

en: Persistent aren't you?
sk: Si neodbytný, že?

en: I don't know what you did last time, but trust me, you won't escape again!
sk: Ja neviem čo si naposledy urobil, ale ver mi, už mi neutečieš!

en: (Phew)
sk: (Uf)

en: (Hey, look at that, one of the orbs on the shield has lit up...)
sk: (Hej, pozri tam, jeden z prstencov na štíte sa rozžiaril...)

en: Your spell won't work against me any more
sk: Tvoje kúzlo už na mňa nebude viac účinkovať

en: Now, if you won't tell me the whereabouts of my father
sk: Teraz ak mi nepovieš, kde sa nachádza môj otec

en: I will have to beat it out of you
sk: Budem to musieť z teba vytĺcť

en: You will never get that chance
sk: Už nikdy nedostaneš takú šancu

en: Grimlore, I summon you! Destroy this pest!
sk: Grimlore, volám ťa! Znič túto háveď!

en: Farewell, Edgar
sk: Rozlúč sa Edgar

en: Something's coming...
sk: Niečo prichádza...

en: That spirit isn't going to let me past, I'll have to find a way to get rid of it
sk: Ten duch ma nechce opustiť. Musím najsť spôsob ako sa ho zbaviť.

en: This place doesn't look so bad...
sk: Toto miesto nevyzerá až tak zle...

en: What was that?
sk: Čo to bolo?

en: Uh Oh...
sk: Uf och...

en: There are two types of door in the game. Manual doors and Automatic doors.
sk: V hre sú dva druhy dverí. Manuálne a automatické dvere.

en: Manual doors require keys to open them, Automatic doors require switches.
sk: Manuálne sa otvárajú kľúčom, automatické potrebujú spínač

en: To open a locked door that you have the key for, simply walk into it. There is no need to have the key selected in your inventory.
sk: Na otvorenie dverí, ku ktorým máš kĺúč, stačí pristúpiť. Nie je nutne zvoliť kľúč z inventára.

en: Open the door and continue to the right
sk: Otvor dvere a pokračuj do prava

en: Urgh, what happened?
sk: Och, čo sa stalo?

en: Where am I?
sk: Kde to som?

en: Now try out your shield
sk: Teraz vyskúšaj svoj štít

en: Block the pellets spat out by the plant and jump up to the next ledge
sk: Zablokuj úlety z rastliny a dostaň sa na druhú rímsu

en: I can't believe he's gone
sk: Nemôžem tomu uveriť, že je preč

en: I tried so hard to find him
sk: Tak veľmi som sa snažil ho najsť

en: And I failed
sk: Ale sklamal som

en: What am I going to do now?
sk: Čo budem teraz robiť?

en: *sniff*
sk: *fňuk*

en: Edgar! Edgar, where are you?
sk: Edgar! Edgar, kde si?

en: That voice...
sk: Ten hlas...

en: It can't be...
sk: To nemôže byť...

en: Daddy!
sk: Otec!

en: Jacob, I found him!
sk: Jacob, ja som ho našiel!

en: What are you doing here, son? It's dangerous, we have to leave
sk: Čo tu robíš synček? Je to tu nebezpečné, musíme odísť

en: I came to rescue you!
sk: Prišiel som ťa zachrániť!

en: Eh? What are you... No, tell me later, let's go home
sk: Haa? Čo si.... Nie, povieš mi to neskôr. Poďme domov

en: I'll try again
sk: Skúsim to opäť

en: Give up?
sk: Vzdať tp?

en: I'll figure this out another time
sk: Najdem spôsob ako na to nabudúce

en: I'll keep trying
sk: Budem skúšať naďalej

en: This music sheet might be his anthem, I'll give it a go
sk: Tento notový zápis by mala by byť jeho hymna, mal by som to skusiť

en: I need to find out what Ivan's anthem is
sk: Musím zistiť aká je Ivanova hymna

en: Randomly ringing bells isn't going to work...
sk: Náhodne zvonenie zvoncov nebude fungovať...

en: Something is etched on this door
sk: Niečo je vyleptané na dverách

en: Enshrined in this tomb is the great warrior Ivan
sk: V tomto hrobe je uzmknutý veľký bojovník Ivan

en: Defeater of the evil dragon known as Chaos
sk: Premožiteľ hrôzostrašného draka známeho pod menom Chaos

en: Access to his tomb is granted only to those who play his anthem
sk: Vstup do jeho hrobky je povoleny len tomu kto zahrá jeho hymnu

en: His anthem? How on earth am I going to figure that out?!
sk: Jeho hymnu? Ako do pekla ju zistím?!

en: This entire section is about monsters
sk: Celá časť je plná monštier

en: I don't have any reason to read these but I'll keep it in mind in case I do
sk: Nemám žiaden dôvod to čítať, ale keď bude treba, mám to na pamäti

en: I wonder what other monsters there are...
sk: Som zvedavý ake iné monštrá tam sú...

en: Chaos is an ancient, evil dragon
sk: Chaos, je pradávny hrôzostrašný drak

en: A dragon?! Dad told me they were all extinct!
sk: Drak?! Otec mi povedal, že boli vsšetky draky vyhynuli!

en: Drat, that's all it says
sk: Do kelu, to je všetko čo mi to hovorí

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie
