editra - en to be translation catalogue (20 entries)

en: "%s" was not found
be: "%s" не знойдзена

en: %d matches were replaced.
be: %d дублікаты зменены

en: %s Source File
be: %s зыходны файл

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
be: %s немагчыма знайсці

en: %s does not exist
be: %s не існуе

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
be: %s выдалена пасля апошняга захоўвання

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
be: %s зменена іншай праграмай

en: &About...
be: &Пра...

en: &Close Tab
be: &Зачыніць картку

en: &Copy
be: &Капіяваць

en: &Edit
be: &Змяніць

en: &File
be: &Файл

en: &Find
be: &Знайсьці

en: &Font
be: &Шрыфт

en: &Goto Line
be: &Перайсці да радка

en: &Help
be: &Дапамога

en: &New Tab
be: &Новая картка

en: &Open
be: &Адчыніць

en: &Paste
be: &Уставіць

en: &Print
be: &друкаваць
