editra - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: "%s" was not found
fa: "%s" یافت نشد

en: %d matches were replaced.
fa: %d انتباقها جایگزین شد

en: %s Source File
fa: %s فایل اصلی

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
fa: %s یافت نشد
    احتمالا اطلاعات مورد نظر پاک و یا جا به جا شده است.

en: %s does not exist
fa: %s موجود نمی باشد

en: &Copy
fa: &رونوشت‌

en: &Edit
fa: &ویرایش‌

en: &File
fa: &پرونده‌

en: &Find
fa: &یافتن‌

en: &Font
fa: &قلم‌

en: &Goto Line
fa: &برو به خطِ

en: &Help
fa: &کمک‌

en: &Open
fa: &باز کردن‌

en: &Paste
fa: &چسباندن‌

en: &Print
fa: &چاپ‌

en: &Save
fa: &ذخیره‌

en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

en: &View
fa: &نما‌

en: About
fa: درباره

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: All
fa: همه‌‌

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Apply
fa: اِعمال

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Background
fa: زمینه

en: Cancel
fa: انصراف
