editra - en to gl translation catalogue (639 entries)

en: "%s" was not found
gl: "%s" non foi atopado

en: %d matches were replaced.
gl: %d coincidencias foron reemplazadas.

en: %s Source File
gl: Ficheiro Fonte de %s

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
gl: %s non puido ser atopado.
    Pode que fose movido ou borrado.

en: %s does not exist
gl: %s non existe

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
gl: %s foi borrado desde o último punto de gardado.
    
    Queres guardalo de novo?

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
gl: %s foi modificado por outra aplicación.
    
    Queres recargalo?

en: &About...
gl: &Acerca de...

en: &Close Tab
gl: Pe&char separador

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Edit
gl: &Editar

en: &File
gl: &Arquivo

en: &Find
gl: &Buscar

en: &Font
gl: &Fonte

en: &Goto Line
gl: &Ir á Liña

en: &Help
gl: &Axuda

en: &New Tab
gl: &Novo separador

en: &Open
gl: &Abrir

en: &Paste
gl: &Pegar

en: &Print
gl: &Imprimir

en: &Quick Find
gl: &Busca rápida

en: &Save
gl: &Gardar

en: &Settings
gl: Preferencia&s

en: &Toolbar
gl: Barra de ferramen&tas

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &View
gl: &Ver

en: << Remove
gl: << Eliminar

en: Abort
gl: Abortar

en: About
gl: Acerca de

en: Access Denied: %s
gl: Acceso denegado: %s

en: Add >>
gl: Engadir >>

en: Add a new executable
gl: Engadir un novo executable

en: Add a new line after the current line
gl: Engadir unha nova liña despois da liña actual

en: Add a new line before the current line
gl: Engadir unha nova liña antes da liña actual

en: Add and remove bookmarks
gl: Engadir e borrar marcadores

en: Advanced
gl: Avanzado

en: All
gl: Todo

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
gl: Está dispoñible unha vesión actualizada de Editra
    Desexa descargar Editra %s ahora?

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Apply
gl: Aplicar

en: Are you sure want to delete %s?
gl: Está seguro de que desexa borrar %s?

en: Are you sure you want to uninstall %s?
    This cannot be undone.
gl: Está seguro que desexa desinstalar %s?
    Isto non poderá desfacerse.

en: Attributes
gl: Atributos

en: Audible feedback when errors are detected
gl: Resposta sonora cando se detecten erros

en: Aui Pane Navigator
gl: Navegador de paneis Aui

en: Author: %s
gl: Autor: %s

en: Auto-Completion
gl: Auto-completado

en: Auto-Indent
gl: Auto-Indentar

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatically Backup Files
gl: Facer copia de seguridade dos ficheiros automáticamente

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
gl: Recargar arquivos automáticamente cando se detecten cambios no disco

en: Automatically save/use window state from last session
gl: Gardar/Usar automáticamente o estado da ventá da última sesión

en: Automatically trim whitespace on save
gl: Eliminar automáticamente espacios en branco ao final cando se garde

en: Background
gl: Fondo

en: Backspace Unindents
gl: A tecla retroceso quita a indentación

en: Backup Path:
gl: Ruta do respaldo

en: Backup buffer to file periodically
gl: Facer copia de seguridade do búfer a ficheiro periódicamente

en: Binding
gl: Enlazando

en: Black/White
gl: Negro/Branco

en: Bookmark Selected Path(s)
gl: Engadir a marcadores a(s) ruta(s) seleccionada(s)

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bracket Highlighting
gl: Resaltado de chaves

en: Bug Tracker...
gl: Rastrexador de Erros...

en: Can't change directory to: %s
gl: Non se pode cambiar o directorio a: %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Change Encoding
gl: Mudar a codificación

en: Change Font Settings
gl: Cambiar Preferencias das Fontes

en: Change line endings to %s
gl: Cambiar o final das liñas a %s

en: Change the encoding of the current document.
gl: Mudar a codificación do documento actual.

en: Change view to "%s"
gl: Cambiar vista a "%s"

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
gl: O cambios feitos en este diálogo gárdanse no teu perfil actual. Algúns elementos como o idioma requiren que o programa se reinicie antes de facerse efectivos.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
gl: Os cambios faranse efectivos despois de reiniciar o programa

en: Check
gl: Comprobar

en: Check for updates on startup
gl: Buscar actualizacións ao inicio.

en: Check if on disk file has been modified by others
gl: Comprobar se o arquivo foi modificado por outros

en: Check spelling while typing
gl: Comprobar a ortografía mentres se escribe

en: Choose Folder
gl: Escoller cartafol

en: Choose Search Folder
gl: Escoller o directorio de busca

en: Choose a Save Location
gl: Escoller un lugar para gardar

en: Choose an Encoding
gl: Escoller unha codificación

en: Choose and executable
gl: Escollerl un executable

en: Class Definitions
gl: Definicións de Clase

en: Clear
gl: Limpar

en: Click on an item to edit
gl: Facer click en un elemento para editar

en: Close "%s"
gl: Pechar "%s"

en: Close All
gl: Pechar Todo

en: Close All Tabs
gl: Pechar todas os separadores

en: Close Current Tab
gl: Pechar o separador actual

en: Close Other Tabs
gl: Pechar os outros separadores

en: Close Window
gl: Pechar Ventá

en: Close all open tabs
gl: Pechar todas os separadores abertos

en: Close the current window
gl: Pechar la ventá actual

en: Code
gl: Código

en: Code Browser
gl: Explorador de Código

en: Code Folding
gl: Plegado de Código

en: Code folding toggle actions
gl: Accións de plegado de código

en: CodeBrowser
gl: Explorador de Código

en: Color
gl: Cor

en: Color Highlight Code Syntax
gl: Resalatar en cor a sintaxe do código

en: Color Scheme
gl: Esquema de Cor

en: Colour/Default
gl: Cor/Predeterminado

en: Colour/White
gl: Cor/Branco

en: Command
gl: Comando

en: Commands that affect an entire line
gl: Comandos que afectan unha liña completa

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configuration Changes Made
gl: Cambios na configuración realizados

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure Printer
gl: Configurar Impresora

en: Convert selected text to all lowercase letters
gl: Convertir o texto seleccionado a letras minúsculas

en: Convert selected text to all uppercase letters
gl: Convertir o texto seleccionado a letras maiúsculas

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
gl: Convertir os espacios a tabuladores na selección/todo o texto

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
gl: Convertir os tabuladores a espacios na selección/todo o texto

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Current Line
gl: Copiar Liña Actual

en: Copy Full Path
gl: Copiar ruta completa

en: Copy Line
gl: Copiar Liña

en: Copy Selected Text to Clipboard
gl: Copiar o Texto Seleccionado ao Portapapeis

en: Count
gl: Contar

en: Create Archive of "%s"
gl: Crear arquivo de "%s"

en: Created
gl: Creado

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: Current Document
gl: Documento Actual

en: Customize
gl: Personalizar

en: Customize Menu
gl: Personalizar Menú

en: Customize the items shown in this menu.
gl: Personalizar os elementos amosados en este menú.

en: Customize...
gl: Personalizar...

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut Current Line
gl: Cortar Liña Actual

en: Cut Line
gl: Cortar Liña

en: Cut Selected Text from File
gl: Cortar o Texto Seleccionado do Archivo

en: Cycle Clipboard
gl: Recorrer portapapeis

en: Cycle through recent clipboard text
gl: Recorrer o texto recente do portapapeis

en: DECODING ERROR
gl: ERRO DE DECODIFICACIÓN

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default EOL Mode
gl: Modo fin de liña [EOL] por defecto

en: Default Lexer
gl: Léxico por defecto

en: Default Perspective
gl: Perspectiva por defecto

en: Default highlighing for new documents
gl: Resaltado por defecto para os novos documentos

en: Defines
gl: Define

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Error
gl: Borrar Erro

en: Delete File?
gl: Borrar o ficheiro?

en: Delete Line
gl: Borrar Liña

en: Delete Perspective
gl: Borrar Perspectiva

en: Delete Saved View
gl: Borrar Vista Gardada

en: Delete the selected line(s)
gl: Borrar a(s) liña(s) seleccionada(s)

en: Direction
gl: Dirección

en: Disable Error Reporter
gl: Deshabilitar Reporte de Erros

en: Display Font
gl: Fuente

en: Do you wish to exit?
gl: Desexa sair?

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
gl: Queres abrir todas os %d ficheiros de este directorio?
    
    Aviso: abrir moitos ficheiros á vez pode facer que o editor se colgue temporalmente.

en: Document
gl: Documento

en: Down
gl: Abaixo

en: Download
gl: Descargar

en: Downloaded
gl: Descargado

en: Downloading
gl: Descargando

en: Downloading To: %s
gl: Descargando en: %s

en: Downloading Update
gl: Descargando Actualización

en: Downloading: %s
gl: Descargando: %s

en: Downloads are incomplete
gl: As descargas están incompletas

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Duplicate Line
gl: Duplicar Liña

en: Duplicate the current line
gl: Duplicar a liña actual

en: E&xit
gl: S&aír

en: EOL Mode
gl: Modo fin de línea [EOL]

en: ERROR: %s
gl: ERRO: %s

en: ERROR: Failed to save %s
gl: ERRO: Fallo ao gardar %s

en: Edge Guide
gl: Guía de marxe

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Preferences / Settings
gl: Editar Preferencias / Axustes

en: Edit the way syntax is highlighted
gl: Modificar a forma na que a sintaxe se resalta

en: Editor Command
gl: Modo Comando

en: Editor Mode
gl: Modo Editor

en: Editra Log
gl: Historial de Editra

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
gl: Editra non puido abrir %(filename)s
    
    Erro:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
gl: Editra é un editor de texto para programadores.

en: Editra translations project
gl: Proxecto de traduccións de Editra

en: Editra: Open
gl: Editra: Abrir

en: Empty File
gl: Ficheiro baleiro

en: Enable
gl: Habilitar

en: Enable Vi Emulation
gl: Activar emulación de Vi

en: Enable column edit mode.
gl: Activar modo de edición en columna

en: Encoding to try when auto detection fails
gl: Codificación que se probará cando falle a detección automática

en: End of line character formatting
gl: Formateo de caracter de fin de liña

en: Enter a hex color value
gl: Introducir un valor de cor en hexadecimal

en: Enter style sheet name
gl: Introduce o nome da folla de estilo

en: Enter the name of the new key profile
gl: Introduce o nome do novo perfil clave

en: Error
gl: Erro

en: Error Opening File
gl: Erro Abrindo Arquivo

en: Error Text
gl: Texto de erro

en: Error Traceback:
gl: Traza do Erro:

en: Error in regular expression expansion.The replace action cannot be completed.
    
    Error Message: %s
gl: Erro na expansión da expresión regular. A acción de substitución non pode ser completada.
    
    Mensaxe de erro: %s

en: Error: Something unexpected happend
    Help improve Editra by clicking on Report Error
    to send the Error Traceback shown below.
gl: Erro: Ocurriu algo inesperado
    Axudanos a mellorar Editra facendo click en Reportar Erro
    para enviar a Traza do Erro que se mostra a continuación.

en: Error: Unable to open %s
gl: Erro: No se puido abrir %s

en: Errors
gl: Erros

en: Executable Commands
gl: Comandos Executables

en: Exit Code
gl: Código de Saída

en: Exit the Program
gl: Saír do programa

en: Exit the application
gl: Saír da aplicación

en: Extended Auto-Comp
gl: Auto-Comp extendida

en: Extensions (space separated, no dots)
gl: Extensións (separadas por espacios, sen puntos)

en: F&ormat
gl: F&ormato

en: Failed
gl: Fallo

en: Failed to create print preview
gl: Fallo ao crear a vista previa de impresión

en: Failed to install %d plugins
gl: Fallo ao instalar %d plugins

en: Failed to load Enchant
gl: Erro ao cargar Enchant

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
gl: Fallo ao recargar %(filename)s:
    Erro: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
gl: Fallou a recarga do arquivo con: %(encoding)s

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
gl: Fallo ao gardar o arquivo: %(filename)s
    
    Erro:
    %(errormsg)s

en: File Browser
gl: Navegador de Arquivos

en: File Filters:
gl: Filtros de arquivo:

en: File History Length
gl: Tamaño do Historial de Arquivos

en: File Not Found
gl: Arquivo Non Atopado

en: File Settings
gl: Preferencias de Arquivo

en: File Stat Failed
gl: Fallo iniciando arquivo

en: File Type
gl: Tipo de arquivo

en: File backup performed: %s
gl: Realizada copia de seguridade de ficheiro: %s

en: File is Read Only and cannot be saved
gl: O arquivo é de só lectura e non pode ser gardado

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
gl: O arquivo xa está aberto en unha páxina existente.
    Queres abrilo de novo?

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files Searched: %d
gl: Archivos buscados: %d

en: Filetype Associations
gl: Asociacións de tipos de arquivos

en: Find
gl: Buscar

en: Find All
gl: Buscar todo

en: Find Count
gl: Reconto de busca

en: Find Next
gl: Buscar seguinte

en: Find Options
gl: Buscar opcións

en: Find Previous
gl: Buscar anterior

en: Find Selected
gl: Buscar seleccionados

en: Find Text
gl: Buscar texto

en: Find and Replace Text
gl: Buscar e reemplazar texto

en: Find what
gl: Buscar que

en: Find/R&eplace
gl: Buscar/R&eemplazar

en: Find/Replace
gl: Buscar/Reemplazar

en: Finished
gl: Rematado

en: Finshed downloading plugins
gl: Rematouse de descargar plugins

en: Folder
gl: Cartafol

en: Font
gl: Fonte

en: Font Settings
gl: Axustes de fontes

en: Foreground
gl: Primeiro plano

en: Format
gl: Formato

en: Format EOL?
gl: Formatear caracteres de fin de liña?

en: Format all EOL characters to %s Mode
gl: Formatear todos os caracteres de fin de liña ao modo %s

en: Function Definitions
gl: Definicións de función

en: Functions
gl: Funcións

en: General
gl: Xeral

en: Generate %s
gl: Xerar %s

en: Generate Code and Documents
gl: Xerar código e documentos

en: Generate a %s version of the current document
gl: Xerar unha versión %s do documento actual

en: Generate an %s version of the current document
gl: Xerar unha versión %s do documento actual

en: Generator
gl: Xerador

en: Get Info
gl: Obter información

en: Global Variables
gl: Variables Globais

en: Goto "%s"
gl: Ir a "%s"

en: Goto Line
gl: Ir á liña

en: Goto Line Number
gl: Ir á liña número

en: Goto Matching Brace
gl: Ir á chave correspondente

en: Goto command buffer
gl: Ir ao buffer de comandos

en: Goto next position in history.
gl: Ir á seguinte posición no historial.

en: Goto previous match
gl: Ir á coincidencia anterior

en: Goto previous position in history.
gl: Ir á posición previa no historial.

en: Goto the next match
gl: Ir á seguinte coincidencia

en: Guide Column
gl: Columna guía

en: Highlight Brackets/Braces
gl: Resaltar chaves/parénteses

en: Highlight Caret Line
gl: Resaltar a liña do cursor

en: Highlight the background of the current line
gl: Resaltar o fondo da liña actual

en: Homepage
gl: Páxina principal

en: Icon Theme
gl: Tema das iconas

en: Icons
gl: Iconas

en: Identities
gl: Identidades

en: Imports
gl: Importacións

en: Indent Lines
gl: Indentar liñas

en: Indent Width
gl: Ancho da Indentación

en: Indent the selected lines
gl: Indentar as liñas seleccionadas

en: Indentation Guides
gl: Guías de indentación

en: Info
gl: Información

en: Info Text
gl: Texto de información

en: Input Helpers
gl: Axuda de entrada

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
gl: Insertar espacios en lugar de caractéres de tabulación coa tecla tabulador

en: Install
gl: Instalar

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
gl: Instalar os plugins para todos os usuarios
    **require privilexios administrativos**

en: Install the plugins only for the current user
gl: Instalar os plugins só para o usuario actual

en: Installation Error
gl: Erro na instalación

en: Installed Version
gl: Versión instalada

en: Invalid Path
gl: Ruta non válida

en: Invalid expression "%s"
gl: Expresión non válida: %s

en: Invalid file: %s
gl: Arquivo non válido: %s

en: Inverse
gl: Invertir

en: Join Lines
gl: Unir liñas

en: Join the Selected Lines
gl: Unir as liñas seleccionadas

en: Jump to Saved Path
gl: Saltar á ruta gardada

en: Key
gl: Clave

en: Key Profile
gl: Perfíl Clave

en: Keybindings
gl: Asignacións de teclas

en: Kind
gl: Tipo

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Language
gl: Idioma

en: Latest Version
gl: Última versión

en: Launch
gl: Lanzar

en: Launch Configuration
gl: Lanzar Configuración

en: Layout
gl: Distribución

en: Lexer
gl: Léxico

en: Lexers
gl: Léxicos

en: Library Error
gl: Erro da biblioteca

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
gl: Licenza: wxWindows (vexa COPYING.txt para a licenza completa)

en: Line Edit
gl: Edición de liña

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
gl: Liña: %(lnum)d Columna: %(cnum)d

en: Load Last Session
gl: Cargar a última sesión

en: Load Profile
gl: Cargar perfil

en: Load Session
gl: Cargar sesión

en: Load a Custom Profile
gl: Cargar un perfil personalizado

en: Load a saved session.
gl: Cargar unha sesión gardada.

en: Load and save custom Profiles
gl: Cargar e gardar perfís personalizados

en: Load and save custom sessions.
gl: Cargar e gardar sesións personalizadas.

en: Load files from last session on startup
gl: Cargar arquivos da última sesión ao inicio

en: Loaded Profile: %s
gl: Perfil cargado: %s

en: Loaded Session: %s
gl: Cargada sesión: %s

en: Locale Settings
gl: Axustes rexionais

en: Look in
gl: Mirar en

en: Lowercase
gl: Minúsculas

en: Macro Definitions
gl: Definicións de Macro

en: Main display font for various UI components
gl: Fonte en pantalla principal para varios compoñentes da interfaz

en: Manage, Download, and Install plugins
gl: Xestionar, descargar e instalar plugins

en: Manually Set a Lexer/Syntax
gl: Establecer léxico/sintaxe manualmente

en: Match Case
gl: Concordar Maiúsculas/Minúsculas

en: Match case
gl: Concordar maiúsculas/minúsculas

en: Maximize Editor
gl: Maximizar Editor

en: Menu
gl: Menú

en: Misc
gl: Miscelanea

en: Missing session files
gl: Ficheiros de sesión perdidos

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
gl: Detectada unha mistura de caracteres de fin de liña.
    
    Quere que se formateen para que todos sexan iguais?

en: Modified
gl: Modificado

en: Modifier 1
gl: Modificador 1

en: Modifier 2
gl: Modificador 2

en: Modules
gl: Módulos

en: Move Current Line Down
gl: Mover a liña actual cara abaixo

en: Move Current Line Up
gl: Mover a liña actual cara arriba

en: Move Tab to New Window
gl: Mover separador a unha nova ventá

en: Move caret matching brace
gl: Mover o cursor á chave coincidente

en: Move the current line down
gl: Mover a liña actual cara abaixo

en: Move the current line up
gl: Mover a liña actual cara arriba

en: Move to Recycle Bin
gl: Mover á Papeleira de Reciclaxe

en: Move to Trash
gl: Mover á Papeleira

en: Namespaces
gl: Espacios de nome

en: Network
gl: Rede

en: New
gl: Novo

en: New &Window
gl: Nova &Ventá

en: New File
gl: Novo arquivo

en: New Folder
gl: Nova Carpeta

en: New Line After
gl: Nova liña despois

en: New Line Before
gl: Nova liña antes

en: New Profile
gl: Novo perfil

en: New Tab
gl: Novo separador

en: Next
gl: Seguinte

en: Next Bookmark
gl: Marcador seguinte

en: Next Position
gl: Posición seguinte

en: No Description Available
gl: No hai descripción dispoñible

en: No Suggestions
gl: Sen suxestións

en: No Valid Files to Open
gl: No hai arquivos válidos para abrir

en: None
gl: Ningún

en: Not implemented
gl: Non implementado

en: Ok
gl: Aceptar

en: Old Machintosh (\r)
gl: Machintosh Antigo (\r)

en: Old Macintosh (\r)
gl: Macintosh antigo (\r)

en: Online Documentation...
gl: Documentación en liña...

en: Online project documentation and help guides
gl: Documentación do proxecto e guías de axuda en liña

en: Open
gl: Abrir

en: Open &Recent
gl: Abrir &Recente

en: Open A Python Shell
gl: Abrir unha interfaz de comandos Python

en: Open Code Browser Sidepanel
gl: Abrir un panel navegador de código

en: Open Directory?
gl: Abrir directorio?

en: Open Documents
gl: Documentos abertos

en: Open File
gl: Abrir arquivo

en: Open File Browser Sidepanel
gl: Abrir un panel navegador de arquivos

en: Open files in new windows by default
gl: Abrir arquivos en ventás novas por defecto

en: Open the Quick Find Bar
gl: Abrir barra de búsca rápida

en: Open with
gl: Abrir con

en: Opened file: %s
gl: Arquivo aberto: %s

en: Opening %s
gl: Abrindo %s

en: P&aste After
gl: P&egar Despois

en: Packages
gl: Paquetes

en: Page Set&up
gl: Configuración de Páxina

en: Pane Navigator
gl: Navegador de paneis

en: Password
gl: Contrasinal

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste Text from Clipboard to File
gl: Pegar texto do portapapeis ao arquivo

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
gl: Pegar texto do portapapeis ao arquivo despois do cursor

en: Path to libenchant
gl: Ruta ata libenchant

en: Pathmarks
gl: Marcas de ruta

en: Permissions
gl: Permisos

en: Perspective Name
gl: Nome da perspectiva

en: Perspective to Delete
gl: Perspectiva a borrar

en: Perspectives
gl: Perspectivas

en: Plain Text
gl: Texto Simple

en: Platform Info
gl: Información de plataforma

en: Please check the preferences dialog to check your preferences
gl: Por favor revise o cadro de diálogo das preferencias para restauralas.

en: Please check the preferences dialog to verify your preferences
gl: Por favor revisa o diálogo de preferencias para verificar as túas preferencias

en: Plugin Manager
gl: Xestor de plugins

en: Port Number
gl: Número de porto

en: Pr&eferences
gl: Pr&eferencias

en: Preferences - Editra
gl: Preferencias - Editra

en: Preview Printout
gl: Vista previa de impresión

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Bookmark
gl: Marcador anterior

en: Previous Position
gl: Posición anterior

en: Primary Font
gl: Fonte principal

en: Print
gl: Imprimir

en: Print Current File
gl: Imprimir arquivo actual

en: Print Error
gl: Erro de impresión

en: Print Pre&view
gl: Imprimir Vista Pr&evia

en: Print Preview
gl: Imprimir vista previa

en: Printer Error
gl: Erro na impresora

en: Printer Mode
gl: Modo de impresora

en: Procedure Definitions
gl: Definicións de Procedemento

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile Saved as: %s
gl: Perfil gardado como: %s

en: Profile Updated
gl: Perfil actualizado

en: Program Executable Command
gl: Comando Executable do Programa

en: Programs
gl: Programas

en: Project Homepage...
gl: Páxina de inicio do proxecto

en: Protocols
gl: Protocolos

en: Proxy Settings
gl: Configuración do proxy

en: Proxy URL
gl: URL do Proxy

en: Public Functions
gl: Funcións públicas

en: Public Subroutines
gl: Subrutinas públicas

en: Put an item on the Shelf
gl: Poñer un elemento no estante

en: Rate: %.2f Kb/s
gl: Ratio: %.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
gl: Executar de novo o último programa executado

en: Read Only
gl: De só lectura

en: Recent Searches
gl: Procuras recentes

en: Recently Opened Files
gl: Arquivos abertos recentemente

en: Recording Finished
gl: Grabación finalizada

en: Recording Macro
gl: Grabando macro

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo Last Undo
gl: Refacer o último que se desfixo

en: Regex Compile Error
gl: Erro de compilación de expresión regular

en: Regular Expression
gl: Expresión Regular

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Reload File?
gl: Volver a cargar o arquivo?

en: Reload the file with a specified encoding
gl: Recargar o arquivo cunha codificación determinada

en: Reload with Encoding
gl: Recargar con codificación

en: Reload with Encoding...
gl: Recargar con codificado...

en: Remember File Position
gl: Recordar a posición do arquivo

en: Remember Window Position on Exit
gl: Recordar a posición da ventá ao sair

en: Remember Window Size on Exit
gl: Recordar o tamaño da ventá ao sair

en: Remove All Bookmarks
gl: Eliminar todos os marcadores

en: Remove Saved Path
gl: Eliminar a ruta gardada

en: Remove all bookmarks from the current document
gl: Borrar todos os marcadores do documento actual

en: Remove selection from list
gl: Eliminar a selección da lista

en: Remove trailing whitespace
gl: Eliminar espacios ao final

en: Rename
gl: Renomear

en: Replace
gl: Reemplazar

en: Replace All
gl: Reemplazar todo

en: Replace Error
gl: Substituir erro

en: Replace with
gl: Reemplazar con

en: Report Error
gl: Informar de erro

en: Resave File?
gl: Volver a gardar o arquivo?

en: Restore Editor
gl: Restaurar Editor

en: Retrieving Plugin List
gl: Obtendo lista de plugins

en: Reveal in
gl: Revelar En

en: Revert file to last save point
gl: Devolver o arquivo á última versión gardada

en: Revert to Default
gl: Restablecer predefinidos

en: Revert to Saved
gl: Restablecer a gardado

en: Run
gl: Executar

en: Run last executed
gl: Iniciar o último executado

en: Run script from current buffer
gl: Executar script do buffer actual

en: Run the file associated with the current buffer in Launch
gl: Executar o arquivo asociado co buffer actual en Lanzamento

en: Save
gl: Gardar

en: Save "%s"
gl: Gardar "%s"

en: Save &As
gl: Gardar como

en: Save All
gl: Gardar todos

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save Changes?
gl: Gardar cambios?

en: Save Current File
gl: Gardar arquivo actual

en: Save Current Settings to a New Profile
gl: Gardar axustes actuais nun novo perfil

en: Save Current View
gl: Gardar vista actual

en: Save Error
gl: Gardar erro

en: Save Perspective
gl: Gardar perspectiva

en: Save Profile
gl: Gardar perfil

en: Save Selected Paths
gl: Gardar as rutas seleccionadas

en: Save Session
gl: Gardar a sesión

en: Save Styles
gl: Gardar estilos

en: Save all open pages
gl: Gardar todas as páxinas abertas

en: Save the current session.
gl: Gardar a sesión actual

en: Save the current window layout
gl: Gardar a distribución actual da ventá

en: Saved File As: %s
gl: Gardar arquivo como: %s

en: Saved File: %s
gl: Arquivo guardado: %s

en: Search Complete: %d matching lines where found.
gl: Procura completada: foron atopadas %d liñas coincidentes.

en: Search Recursively
gl: Procurar recursivamente

en: Search Started
gl: Procura iniciada

en: Search complete
gl: Procura completada

en: Search for the currently selected phrase
gl: Buscar a frase actualmente seleccionada

en: Search in directory
gl: Buscar no directorio

en: Search wrapped to bottom
gl: Agrupar a procura ao fondo

en: Search wrapped to top
gl: Agrupar a procura arriba

en: Secondary Font
gl: Fonte secundaria

en: Sections
gl: Seccións

en: Select &All
gl: Seleccionar &Todo

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select All Text in Document
gl: Seleccionar todo o texto do documento

en: Select an encoding to reload the file with
gl: Seleccionar unha codificación coa que recargar o arquivo

en: Select plugins to download
gl: Seleccionar plugins para descargar

en: Selected Text
gl: Texto seleccionado

en: Send bug reports and suggestions
gl: Enviar informes de erro e suxerencias

en: Session Saved as: %s
gl: Sesión gardada como: %s

en: Session file is empty.
gl: O ficheiro de sesión está baleiro.

en: Sessions
gl: Sesións

en: Set Font
gl: Establecer fonte

en: Set the preview file type
gl: Establecer o tipo de arquivo de previsualiación

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
gl: Establece unha fonte secundaria utilizada para rexións especiais cando se usa resaltado de sintaxe

en: Sets the main/default font of the document
gl: Establece a fonte principal/por defecto para o documento

en: Settings
gl: Preferencias

en: Shelf
gl: Estante

en: Show EOL Markers
gl: Amosar caracteres de fin de liña

en: Show Edge Guide
gl: Amosar guía de marxe

en: Show Hidden Files
gl: Amosar arquivos ocultos

en: Show Icons on Tabs
gl: Amosar iconas nos separadores

en: Show Indentation Guides
gl: Amosar guías de indentación

en: Show Line Number Margin
gl: Amosar marxe dos números de línea

en: Show Line Numbers
gl: Amosar números de liña

en: Show Shelf
gl: Amosar estante

en: Show Splash Screen
gl: Amosar a pantalla de benvida

en: Show Status Bar
gl: Amosar barra de estado

en: Show Toolbar
gl: Amosar barra de ferramentas

en: Show Whitespace
gl: Amosar espacios en branco

en: Show Whitespace Markers
gl: Amosar marcadores de espacios en branco

en: Show output from
gl: Amosar saida dende

en: Show the Shelf
gl: Amosar estante

en: Show the edge column guide
gl: Amosar a guía da columna de marxe

en: Size
gl: Tamaño

en: Some files in saved session could not be found on disk:
gl: Algúns ficheiros da sesión gardada non poden ser atopados no disco.

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
gl: Algúns estilos cambiaron, ¿queres guardalos antes de sair?

en: Spaces to Tabs
gl: Espacios a tabuladores

en: Spell Checking
gl: Verificación ortográfica

en: Start a New File
gl: Comezar un novo arquivo

en: Start a new file in a new tab
gl: Comezar un novo arquivo nun separador novo

en: Start a new file in a new window
gl: Comezar un nuvo arquivo nunha ventá nova

en: Start in Normal Mode
gl: Iniciar en modo normal

en: Startup
gl: Arranque

en: Startup Settings
gl: Axustes de inicio

en: Status Unknown
gl: Estado descoñecido

en: Style Editor
gl: Editor de estilos

en: Style Tags
gl: Etiquetas de estilo

en: Style Theme
gl: Tema de estilo

en: Subroutine Declarations
gl: Declaracións de subrutina

en: Subroutines
gl: Subrutinas

en: Successfully Installed Plugins
gl: Plugins instalados con éxito

en: Switch Lexer to %s
gl: Cambiar léxico a %s

en: Syntax Highlighting
gl: Resaltado de sintaxe

en: System Directory
gl: Directorio de sistema

en: Tab Width
gl: Ancho do tabulador

en: Tabs to Spaces
gl: Tabuladores a espacios

en: Task Definitions
gl: Definiciones de Tarefa

en: Text Colors
gl: Cores de texto

en: Text Document
gl: Documento de Texto

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
gl: A codificación correcta de '%s' pode non estar determinada.
    
    Escolla unha codificación e seleccione Ok para abrir o arquivo coa codificación escollida.
    Faga click en Cancelar para abortar a apertura do arquivo

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
gl: O arquivo: "%s" foi modificado desde a última vez que se gardou.
    Desexa gardar os cambios?

en: The requested command could not be executed.
gl: O comando solicitado non puido ser executado.

en: The search term '%(term)s' was found %(count)d times.
gl: O termo de busca '%(term)s' foi atopado %(count)d veces.

en: There are no files that Editra can open in %s
gl: Non existen archivos en %s que Editra poida abrir

en: There was an error when printing.
    Check that your printer is properly connected.
gl: Produciuse un erro durante a impresión.
    Comproba que a túa impresora está conectada correctamente.

en: This plugin requires a newer version of Editra.
gl: Esta extensión precisa unha versión de Editra máis recente.

en: This plugin will be uninstalled on next program launch.
gl: Este engadido será desinstalado no próximo lanzamento do programa.

en: To Lowercase
gl: A minúsculas

en: To Uppercase
gl: A maiúsculas

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
gl: Para engadir un novo elemento arrastre e solte o arquivo de plugin na lista.
    
    Para borrar un elemento seleccioneo e pulse Suprimir ou Borrar.

en: Toggle Auto-Indentation functionality
gl: Activar/desactivar a función de auto indentado

en: Toggle Bookmark
gl: Activar/Desactivar marcadores

en: Toggle Code Folding
gl: Activar/Desactivar o plegado de código

en: Toggle Comment
gl: Activar/Desactivar comentarios

en: Toggle Editor Maximization
gl: Activar/desactivar opcións de visualización do editor

en: Toggle Editor View Options
gl: Activar/desactivar opcións de visualización do editor

en: Toggle all folds
gl: Activar/Desactivar todos os plegues

en: Toggle bookmark of the current line
gl: Activar/Desactivar o marcador da liña actual

en: Toggle comment on the selected line(s)
gl: Activar/quitar os comentarios na(s) liña(s) seleccionada(s)

en: Toggle current fold
gl: Activar/Desactivar o plegado actual

en: Toggle fold
gl: Activar/desactivar plegado

en: Toolbar Icon Size
gl: Tamaño das iconas da barra de ferramentas

en: Translate Editra...
gl: Traducir Editra...

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Transpose Line
gl: Intercambiar liña

en: Transpose the current line with the previous one
gl: Intercambiar a liña actual e a anterior

en: Trim Trailing Whitespace
gl: Eliminar espacios en branco ao final

en: Turn off for better performance
gl: Desactivar para un mellor rendemento

en: Unable to accept dropped file or text
gl: Non se poden aceptar arquivos ou texto omitidos

en: Unable to delete %s
gl: Non foi posible borrar %s

en: Unable to retrieve plugin list
gl: Non se puido obter a lista de plugins

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo Last Action
gl: Desfacer a última acción

en: Unindent Lines
gl: Quitar indentación das liñas

en: Unindent the selected lines
gl: Quitar indentación das liñas seleccionadas

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Uninstall Plugin
gl: Desinstalar engadido

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Up
gl: Arriba

en: Update
gl: Actualizar

en: Update Available
gl: Actualización dispoñible

en: Uppercase
gl: Maiúsculas

en: Use Auto Completion when available
gl: Usar autocompletado cando esteña dispoñible

en: Use Proxy
gl: Usar Proxy

en: Use Soft Tabs
gl: Usar tabuladores suaves

en: Use Tabs Instead of Spaces
gl: Usar tabuladores en lugar de espacios

en: Used to set a custom backup path. If not specified the backup will be put in the same directory as the file.
gl: Usado para establecer unha ruta de respaldo personalizada. Se non se especifica, o respaldo porase no mesmo directorio que o ficheiro.

en: User Directory
gl: Directorio de usuario

en: Username
gl: Usuario

en: View Editra's console log
gl: Ver o historial da consola de Editra

en: View Line of Next Bookmark
gl: Ver liña do seguinte marcador

en: View Line of Previous Bookmark
gl: Ver liña do marcador anterior

en: View Options
gl: Ver opcións

en: View pane selection list
gl: Ver a lista de selección de paneis

en: Visit the project homepage %s
gl: Visitar a páxina web principal do proxecto %s

en: Visual Helpers
gl: Axudas visuais

en: Warn when mixed eol characters are detected
gl: Avisar cando se detecten caracteres de fin de liña misturados

en: Warning Text
gl: Texto de aviso

en: Warning suggestions will include context insensitive results
gl: Os avisos incluirán resultados non sensibles ao contexto

en: Where
gl: Onde

en: Where to Save Profile?
gl: Onde queres gardar o perfil?

en: Whitespace
gl: Espacio en branco

en: Whitespace formating commands
gl: Comandos de formateo de espacios en branco

en: Whole Word
gl: Palabra completa

en: Whole word
gl: Palabra completa

en: Word Wrap
gl: Axuste de palabra

en: Wrap Text Horizontally
gl: Axustar texto horizontalmente

en: Written in 100%% Python.
gl: Escrito 100%% en Python

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
gl: Debes reiniciar Editra para que os cambios se fagan efectivos.

en: Your profile has been updated to the latest version
gl: O teu perfil foi actualizado á última versión

en: Zoom Default
gl: Zoom por defecto

en: Zoom In
gl: Aumentar zoom

en: Zoom Out
gl: Disminuir zoom

en: args
gl: argumentos

en: bold
gl: negra

en: eol
gl: fin de liña

en: exec
gl: executar

en: italic
gl: cursiva

en: underline
gl: suliñado

en: untitled
gl: sen título

en: untitled %d
gl: %d sen título
