editra - en to hr translation catalogue (619 entries)

en: "%s" was not found
hr: "%s" nije pronađen

en: %d matches were replaced.
hr: %d podudarnosti su zamijenjene.

en: %s Source File
hr: %s Izvorna Datoteka

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
hr: %s nije pronađen.
    Moguće je da je pomjeren ili obrisan.

en: %s does not exist
hr: %s ne postoji

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
hr: %s nije bio obrisan od zadnjeg spremanja.
    
    Hoćete li ga ponovo spremiti?

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
hr: %s je promijenjen sa drugom aplikacijom.
    
    Da li ga želite ponovo učitati?

en: &About...
hr: &O...

en: &Close Tab
hr: &Zatvori karticu

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: &Edit
hr: &Uredi

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Find
hr: &Traži

en: &Font
hr: &Pismo

en: &Goto Line
hr: &Idi na Red

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &New Tab
hr: &Nova Kartica

en: &Open
hr: &Otvori

en: &Paste
hr: &Zalijepi

en: &Print
hr: &Ispiši

en: &Quick Find
hr: &Brzo Pronalaženje

en: &Save
hr: &Spremi

en: &Settings
hr: &Postavke

en: &Toolbar
hr: &Alatna Traka

en: &Tools
hr: &Alati

en: &Undo
hr: &Poništi

en: &View
hr: &Pogledaj

en: Abort
hr: Odustani

en: About
hr: O

en: Access Denied: %s
hr: Pristup Odbijen: %s

en: Add a new executable
hr: Dodaj novu izvršnu

en: Add a new line after the current line
hr: Dodaj novi red poslije aktivnog reda

en: Add a new line before the current line
hr: Dodaj novi red prije aktivnog reda

en: Add and remove bookmarks
hr: Dodaj i ukloni knjižne oznake

en: Advanced
hr: Napredan

en: All
hr: Sve

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
hr: Ažurirana Editra inačica je na raspolaganju.
    Da li želite da preuzmete Editra %s sada?

en: AntiAliasing
hr: ProtuPreklapanje

en: Appearance
hr: Izgled

en: Apply
hr: Primijeni

en: Are you sure want to delete %s?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati %s?

en: Attributes
hr: Atributi

en: Audible feedback when errors are detected
hr: Zvučna obavijest kod otkrivanja grešaka

en: Aui Pane Navigator
hr: Navigator Aui Okna

en: Author: %s
hr: Autor: %s

en: Auto-Completion
hr: Auto-Kompletiranje

en: Auto-Indent
hr: Auto-Uvlaka

en: Automatically Backup Files
hr: Automatski Spremi Rezervu Datoteka

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
hr: Automatski preučitaj datoteke kad su otkrivene promjene na disku

en: Automatically save/use window state from last session
hr: Automatski spremi/upotrijebi stanje prozora iz zadnje sesije

en: Automatically trim whitespace on save
hr: Automatski podreži prazninu kod spremanja

en: Background
hr: Pozadina

en: Backspace Unindents
hr: Povratna tipka uklanja uvlake

en: Backup buffer to file periodically
hr: Periodično napravi rezervnu kopiju međuspremnika u datoteku

en: Binding
hr: Povezivanje

en: Black/White
hr: Crno/Bijelo

en: Bookmark Selected Path(s)
hr: Označi Odabrane Puteve

en: Bookmarks
hr: Knjižne oznake

en: Bracket Highlighting
hr: Označi Srednju Zagradu

en: Can't change directory to: %s
hr: Nemoguće promijeniti direktorij u: %s

en: Cancel
hr: Poništi

en: Canceled
hr: Poništeno

en: Change Encoding
hr: Promijeni kodiranje

en: Change Font Settings
hr: Promijeni Postavke Pisma

en: Change line endings to %s
hr: Promijeni završetke redova u %s

en: Change the encoding of the current document.
hr: Promijeni kodiranje trenutnog dokumenta.

en: Change view to "%s"
hr: Promijeni pogled na "%s"

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
hr: Promjene napravljene u ovom dijalogu su spremljene u vaš trenutačni profil. Neke stvari, kao Jezik, zahtijevaju da program bude ponovo pokrenut prije nego ovo ima učinka.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
hr: Promjene će postati učinkovite kad se program ponovo pokrene.

en: Check
hr: Provjeri

en: Check for updates on startup
hr: Provjeri dopune na početku

en: Check if on disk file has been modified by others
hr: Provjeri da li je datoteka na disku promijenjena od nekog drugog

en: Check spelling while typing
hr: Provjerava pravopis dok piše

en: Choose Folder
hr: Odaberi Mapu

en: Choose Search Folder
hr: Odaberi Mapu za Pretraživanje

en: Choose a Save Location
hr: Odaberi Lokaciju za Spremanje

en: Choose an Encoding
hr: Odaberi Šifriranje

en: Choose and executable
hr: Odaberi izvršnu

en: Class Definitions
hr: Definicije Klase

en: Clear
hr: Očisti

en: Click on an item to edit
hr: Klikni na stavku za uređivanje

en: Close "%s"
hr: Zatvori "%s"

en: Close All
hr: Zatvori Sve

en: Close All Tabs
hr: Zatvori Sve Kartice

en: Close Current Tab
hr: Zatvori Trenutnu Karticu

en: Close Window
hr: Zatvori Prozor

en: Close all open tabs
hr: Zatvori sve otvorene kartice

en: Close the current window
hr: Zatvori aktivni prozor

en: Code
hr: Kod

en: Code Browser
hr: Pretraživač Koda

en: Code Folding
hr: Slaganje Koda

en: Code folding toggle actions
hr: Akcije Promjene Slaganja Koda

en: CodeBrowser
hr: PretraživačKoda

en: Color
hr: Boja

en: Color Highlight Code Syntax
hr: Kodna Sintaksa Boje Označavanja

en: Color Scheme
hr: Shema Boja

en: Colour/Default
hr: Boja/Zadana

en: Colour/White
hr: Boja/Bijela

en: Command
hr: Naredba

en: Commands that affect an entire line
hr: Naredbe koje utječu na cijeli red

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Configuration Changes Made
hr: Konfiguracione Promjene Urađene

en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: Configure Printer
hr: Konfiguriraj Pisač

en: Convert selected text to all lowercase letters
hr: Pretvori odabrani tekst na sve mala slova

en: Convert selected text to all uppercase letters
hr: Pretvori odabrani tekst na sve velika slova

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
hr: Pretvori prorede u kartice u odabranom/cijelom tekstu

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
hr: Pretvori kartice u prorede u odabranom/cijelom tekstu

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy Current Line
hr: Kopiraj Aktivni Red

en: Copy Full Path
hr: Kopiraj Cijeli Put

en: Copy Line
hr: Kopiraj Red

en: Copy Selected Text to Clipboard
hr: Kopiraj Odabrani Tekst u Međumemoriju

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Count
hr: Broj

en: Create Archive of "%s"
hr: Kreiraj Arhivu od "%s"

en: Created
hr: Kreiran

en: Cu&t
hr: Izrež&i

en: Current Document
hr: Aktivni Dokument

en: Customize Menu
hr: Prilagodi izbornik

en: Customize the items shown in this menu.
hr: Prilagodi stavke prikazane u ovom izborniku.

en: Cut
hr: Izreži

en: Cut Current Line
hr: Izreži Aktivni Red

en: Cut Line
hr: Izreži Red

en: Cut Selected Text from File
hr: Izreži Odabrani Tekst iz Datoteke

en: Cycle Clipboard
hr: Pročisti Međumemoriju

en: Cycle through recent clipboard text
hr: Pročisti nedavni međumemorijski tekst

en: DECODING ERROR
hr: GREŠKA U DEKODIRANJU

en: Default
hr: Zadano

en: Default EOL Mode
hr: Zadani EOL Mod

en: Default Lexer
hr: Zadani Lexer

en: Default Perspective
hr: Zadana Perpektiva

en: Default highlighing for new documents
hr: Zadano označavanje za nove dokumente

en: Defines
hr: Definira

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete Line
hr: Obriši Liniju

en: Delete Perspective
hr: Obriši Perspektivu

en: Delete Saved View
hr: Obriši Spremljeni Pogled

en: Delete the selected line(s)
hr: Obriši odabrane redove

en: Direction
hr: Smjer

en: Disable Error Reporter
hr: Onesposobi Izvještača Grešaka

en: Display Font
hr: Prikaži Pismo

en: Do you wish to exit?
hr: Želite izaći?

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
hr: Da li želite otvoriti sve %d datoteke u ovom direktoriju?
    
    Upozorenje: otvaranje više datoteka odjednom može izazvati privremeno zamrzavanje urednika.

en: Document
hr: Dokument

en: Down
hr: Dolje

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Downloaded
hr: Preuzeto

en: Downloading
hr: Preuzimanje

en: Downloading To: %s
hr: Preuzimanje NA: %s

en: Downloading Update
hr: Ažuriranje Preuzimanja

en: Downloading: %s
hr: Preuzimanje: %s

en: Downloads are incomplete
hr: Preuzimanja su nekompletna

en: Duplicate
hr: Duplikat

en: Duplicate Line
hr: Dupliciraj Red

en: Duplicate the current line
hr: Dupliciraj aktivni red

en: E&xit
hr: I&zlaz

en: EOL Mode
hr: EOL Mod

en: ERROR: %s
hr: GREŠKA: %s

en: ERROR: Failed to save %s
hr: GREŠKA: Neuspjeh u spremanju %s

en: Edge Guide
hr: Vodič Ruba

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Preferences / Settings
hr: Uredi Povlastice / Postavke

en: Edit the way syntax is highlighted
hr: Uredi način označavanja sintakse

en: Editor
hr: Urednik

en: Editor Command
hr: Urednička Naredba

en: Editor Mode
hr: Urednički Mod

en: Editra Log
hr: Editra Dnevnik

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
hr: Editra nije mogla otvoriti %(filename)s
    
    Greška:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
hr: Editra je programerski urednik teksta

en: Editra translations project
hr: Editra projekt prevođenja

en: Editra: Open
hr: Editra: Otvori

en: Empty File
hr: Prazna Datoteka

en: Enable
hr: Omogući

en: Enable Vi Emulation
hr: Omogući Vi Emulaciju

en: Enable column edit mode.
hr: Omogući mod uređenja stupca

en: Encoding to try when auto detection fails
hr: Šifriranje za probati ako auto detekcija ne uspije

en: End of line character formatting
hr: Formatiranje znaka za kraj reda

en: Enter a hex color value
hr: Unesi heks vrijednost boje

en: Enter style sheet name
hr: Unesi naziv formatne liste

en: Enter the name of the new key profile
hr: Unesi ime novog ključnog profila

en: Error
hr: Greška

en: Error Opening File
hr: Greška u Otvaranju Datoteke

en: Error Text
hr: Tekst Greške

en: Error Traceback:
hr: Traženje Uzroka Greške:

en: Error in regular expression expansion.The replace action cannot be completed.
    
    Error Message: %s
hr: Greška u ekspanziji regularnog izraza. Akcija zamjene ne može biti završena.
    
    Poruka o Grešci: %s

en: Error: Something unexpected happend
    Help improve Editra by clicking on Report Error
    to send the Error Traceback shown below.
hr: Greška: Nešto neočekivano se dogodilo.
    Pomozite poboljšati Editra klikom na Prijavi Grešku
    da pošaljete Istražitelja Greške prikazanog ispod.

en: Error: Unable to open %s
hr: Greška: Nemoguće otvoriti %s

en: Errors
hr: Greške

en: Executable Commands
hr: Izvršne Naredbe

en: Executables
hr: Izvršne

en: Exit Code
hr: Izlazni Kod

en: Exit the Program
hr: Zatvori Program

en: Exit the application
hr: Zatvorite program

en: Extended Auto-Comp
hr: Prošireni Auto-Comp

en: Extensions (space separated, no dots)
hr: Dodaci (odvojeni razmakom, ne točkama)

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Failed to create print preview
hr: Neuspjela kreacija pregleda ispisa

en: Failed to install %d plugins
hr: Neuspjelo instaliranje %d priključaka

en: Failed to load Enchant
hr: Neupsjelo učitavanje  Enchant-a

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
hr: Neuspjeh kod ponovnog učitavanja %(filename)s:
    Greška: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
hr: Neuspjeh kod ponovnog učitavanja datoteke sa: %(encoding)s

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
hr: Neuspjeh spremanja datoteke: %(filename)s
    
    Greška:
    %(errormsg)s

en: Feedback
hr: Povratna informacija

en: File Browser
hr: Pretraživač Datoteka

en: File Filters:
hr: Filteri Datoteka:

en: File History Length
hr: Dužina Povijesti Datoteke

en: File Not Found
hr: Datoteka Nije Pronađena

en: File Settings
hr: Postavke Datoteka

en: File Stat Failed
hr: Neuspjela Statistika Datoteke

en: File Type
hr: Vrsta Datoteke

en: File backup performed: %s
hr: Spremanje rezerve datoteke obavljeno: %s

en: File is Read Only and cannot be saved
hr: Datoteka je samo za čitanje i ne može biti spremljena

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
hr: Datoteka je već otvorena na aktivnoj stranici.
    Da li želite da je ponovo otvorite?

en: Files Searched: %d
hr: Pretražene Datoteke: %d

en: Filetype Associations
hr: Asocijacije Vrste Datoteke

en: Find
hr: Traži

en: Find All
hr: Traži Sve

en: Find Count
hr: Pronađi Broj

en: Find Next
hr: Traži Slijedeće

en: Find Options
hr: Opcije Pronalaženja

en: Find Previous
hr: Traži Prethodno

en: Find Selected
hr: Pronađi Odabrano

en: Find Text
hr: Traži Tekst

en: Find and Replace Text
hr: Pronađi i Zamijeni Tekst

en: Find what
hr: Što Pronaći

en: Find/R&eplace
hr: Pronađi/Z&amijeni

en: Find/Replace
hr: Pronađi/Zamijeni

en: Finished
hr: Završeno

en: Finshed downloading plugins
hr: Završeno preuzimanje priključaka

en: Folder
hr: Mapa

en: Font
hr: Pismo

en: Font Settings
hr: Postavke Pisma

en: Foreground
hr: Prednji plan

en: Format EOL?
hr: Formatiraj EOL?

en: Format all EOL characters to %s Mode
hr: Formatiraj sve EOL znake u %s Mod

en: Function Definitions
hr: Definicije Funkcija

en: Functions
hr: Funkcije

en: General
hr: Općenito

en: Generate %s
hr: Generiraj %s

en: Generate Code and Documents
hr: Generiraj Kod i Dokumenta

en: Generate a %s version of the current document
hr: Generiraj %s verziju aktivnog dokumenta

en: Generate an %s version of the current document
hr: Generiraj %s verziju aktivnog dokumenta

en: Get Info
hr: Uzmi Podatke

en: Global Variables
hr: Globalne Varijable

en: Goto "%s"
hr: Idi na "%s"

en: Goto Line
hr: Idi na Red

en: Goto Line Number
hr: Idi na Redni Broj

en: Goto Matching Brace
hr: Idi na Odgovarujuću Veliku Zagradu

en: Goto command buffer
hr: Idi na naredbeni međuspremnik

en: Goto next position in history.
hr: Idi na slijedeću poziciju u povijesti.

en: Goto previous match
hr: Idi na prethodnu podudarnost

en: Goto previous position in history.
hr: Idi na prethodnu poziciju u povijesti.

en: Goto the next match
hr: Idi na slijedeću podudarnost

en: Guide Column
hr: Stubac Vodiča

en: Highlight Brackets/Braces
hr: Označi Srednje/Velike Zagrade

en: Highlight Caret Line
hr: Označi Red sa Znakom za Umetanje

en: Highlight the background of the current line
hr: Označi pozadinu aktivnog reda

en: Homepage
hr: Početna stranica

en: Icon Theme
hr: Tema Sličica

en: Icons
hr: Ikone

en: Identities
hr: Identiteti

en: Indent Lines
hr: Uvuci Redove

en: Indent Width
hr: Širina Uvlake

en: Indent the selected lines
hr: Uvuci odabrane redove

en: Indentation Guides
hr: Vodiči Uvlačenja

en: Info
hr: Informacije

en: Info Text
hr: Informacijski Tekst

en: Input Helpers
hr: Pomoćnici Unosa

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
hr: Umetni razmak umjesto znake kartice sa ključem kartice

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
hr: Instaliraj priključke za sve korisnike
     **zahtijeva administrativne privilegije**

en: Install the plugins only for the current user
hr: Instaliraj priključke samo za aktivnog korisnika

en: Installation Error
hr: Greška u Instaliranju

en: Installed Version
hr: Instalirana Verzija

en: Invalid Path
hr: Neispravna putanja

en: Invalid expression "%s"
hr: Nevažeći Izraz "%s"

en: Invalid file: %s
hr: Nevažeća datoteka: %s

en: Inverse
hr: Obrnut

en: Join Lines
hr: Spoji linije

en: Join the Selected Lines
hr: Sastavi Odabrane Redove

en: Jump to Saved Path
hr: Prebaci na Spremljeni Put

en: Key
hr: Ključ

en: Key Profile
hr: Ključni Profil

en: Keybindings
hr: Ključne veze

en: Kind
hr: Vrsta

en: Labels
hr: Oznake

en: Language
hr: Jezik

en: Latest Version
hr: Zadnja Verzija

en: Launch
hr: Pokreni

en: Launch Configuration
hr: Lansiraj Konfiguraciju

en: Layout
hr: Raspored

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
hr: Dozvola: wxWindows (pogledaj COPYING.txt za kompletnu dozvolu)

en: Line Edit
hr: Uređivanje Reda

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
hr: Red: %(lnum)d  Stubac: %(cnum)d

en: Load Last Session
hr: Učitaj Zadnju Sesiju

en: Load Profile
hr: Učitaj Profil

en: Load Session
hr: Učitaj Sesiju

en: Load a Custom Profile
hr: Učitaj Prilagođeni Profil

en: Load a saved session.
hr: Učitaj spremljenu sesiju.

en: Load and save custom Profiles
hr: Učitaj i spremi prilagođene Profile

en: Load and save custom sessions.
hr: Učitaj i spremi podešene esije.

en: Load files from last session on startup
hr: Učitaj datoteke sa zadnje sesije pri podizanju sustava

en: Loaded Profile: %s
hr: Učitan Profil: %s

en: Loaded Session: %s
hr: Učitana Sesija: %s

en: Locale Settings
hr: Lokalne Postavke

en: Look in
hr: Pogledaj u

en: Lowercase
hr: Mala slova

en: Macro Definitions
hr: Makro Definicije

en: Macros
hr: Makronaredbe

en: Main display font for various UI components
hr: Glavno prikazno pismo za različite UI komponente

en: Manage, Download, and Install plugins
hr: Nadgledaj, Preuzmi i Intaliraj priključke

en: Manually Set a Lexer/Syntax
hr: Ručno postavi Lexer/Syntax

en: Match Case
hr: Slučaj Podudarnosti

en: Match case
hr: Slučaj podudarnosti

en: Maximize Editor
hr: Urednik Maksimiziranja

en: Menu
hr: Izbornik

en: Misc
hr: Razno

en: Missing session files
hr: Nedostaju datoteke sesije

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
hr: Otkriveni su različiti EOL znakovi.
    
    Da li želite da ih formatirate da budu svi isti?

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Modifier 1
hr: Modifikator 1

en: Modifier 2
hr: Modifikator 2

en: Modules
hr: Moduli

en: Move Current Line Down
hr: Pomakni Aktivni Red Dolje

en: Move Current Line Up
hr: Pomakni Aktivni Red Gore

en: Move Tab to New Window
hr: Pomjeri Karticu na Novi Prozor

en: Move caret matching brace
hr: Pomakni veliku zagradu koja odgovara znaku za umetanje

en: Move the current line down
hr: Pomakni aktivni red dolje

en: Move the current line up
hr: Pomakni aktivni red gore

en: Move to Recycle Bin
hr: Prebaci u Koš za Otpatke

en: Move to Trash
hr: Prebaci u Smeće

en: Namespaces
hr: Prostori za ime

en: Network
hr: Mreža

en: New
hr: Novi

en: New &Window
hr: Novi &Prozor

en: New File
hr: Nova Datoteka

en: New Folder
hr: Nova Mapa

en: New Line After
hr: Novi Red Iza

en: New Line Before
hr: Novi Red Ispred

en: New Profile
hr: Novi Profil

en: New Tab
hr: Nova Kartica

en: Next
hr: Slijedeći

en: Next Bookmark
hr: Slijedeća Knjižna Oznaka

en: Next Position
hr: Slijedeća Pozicija

en: No Description Available
hr: Nema Raspoloživog Opisa

en: No Valid Files to Open
hr: Nema Važećih Datoteka za Otvoriti

en: None
hr: Nijedan

en: Normal
hr: Normalno

en: Not implemented
hr: Nije implementirano

en: Ok
hr: U redu

en: Old Machintosh (\r)
hr: Stari Mackintosh (\r)

en: Old Macintosh (\r)
hr: Stari Macintosh (\r)

en: Online Documentation...
hr: Internet Dokumentacija...

en: Online project documentation and help guides
hr: Internet projektna dokumentacija i priručnik za pomoć

en: Open
hr: Otvori

en: Open &Recent
hr: Otvori &Skorašnje

en: Open A Python Shell
hr: Otvori Python Ljušturu

en: Open Code Browser Sidepanel
hr: Otvori Bočni Panel Pretraživača Koda

en: Open Directory?
hr: Otvori Direktorij?

en: Open Documents
hr: Otvori Dokumente

en: Open File
hr: Otvori Datoteku

en: Open File Browser Sidepanel
hr: Otvori Bočni Panel Pretraživača Datoteka

en: Open files in new windows by default
hr: Standardno otvori datoteke u novim prozorima

en: Open the Quick Find Bar
hr: Otvori Traku za Brzo Pronalaženje

en: Open with
hr: Otvori sa

en: Opened file: %s
hr: Otvorena datoteka: %s

en: Opening %s
hr: Otvaranje %s

en: P&aste After
hr: Z&alijepi Nakon

en: Packages
hr: Paketi

en: Page Set&up
hr: Pos&tavke Stranice

en: Pane Navigator
hr: Navigator Okna

en: Password
hr: Lozinka

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Paste Text from Clipboard to File
hr: Zalijepi Tekst sa Međumemorije u Datoteku

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
hr: Zalijepi Tekst sa Međumemorije u Datoteku iza pokazivača

en: Pathmarks
hr: Putokazi

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Perspective Name
hr: Naziv Perspektive

en: Perspective to Delete
hr: Perspektiva za Obrisati

en: Perspectives
hr: Prepektive

en: Plain Text
hr: Običan tekst

en: Platform Info
hr: Podaci o Platformi

en: Please check the preferences dialog to check your preferences
hr: Molimo pogledajte dijalog povlastica da provjerite vaše povlastice

en: Please check the preferences dialog to verify your preferences
hr: Molimo provjerite dijalog povlastica za verificiranje povlastica.

en: Plugin Manager
hr: Upravitelj Priključaka

en: Port Number
hr: Broj Ulaza

en: Pr&eferences
hr: Po&stavke

en: Preferences - Editra
hr: Povlastice - Editra

en: Preview Printout
hr: Pregled Ispisa

en: Previous
hr: Prethodni

en: Previous Bookmark
hr: Prethodna Knjižna Oznaka

en: Previous Position
hr: Prethodna Pozicija

en: Primary Font
hr: Primarno Pismo

en: Print
hr: Ispiši

en: Print Current File
hr: Ispiši Aktivnu Datoteku

en: Print Error
hr: Greška pri ispisu

en: Print Pre&view
hr: Pre&gled Ispisa

en: Print Preview
hr: Pregled Ispisa

en: Printer Error
hr: Greška Štampača

en: Printer Mode
hr: Mod Pisača

en: Procedure Definitions
hr: Definicije Procedura

en: Profile
hr: Profil

en: Profile Saved as: %s
hr: Profil Spremljen kao: %s

en: Profile Updated
hr: Profil Ažuriran

en: Program Executable Command
hr: Izvršna Naredba Programa

en: Programs
hr: Programi

en: Project Homepage...
hr: Projekt Početna Stranica...

en: Protocols
hr: Protokoli

en: Proxy Settings
hr: Proxy Postavke

en: Public Functions
hr: Javne Funkcije

en: Public Subroutines
hr: Javne Podrutine

en: Put an item on the Shelf
hr: Stavi stvar na Policu

en: Rate: %.2f Kb/s
hr: Brzina: %.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
hr: Ponovo izvedi zadnji izvedeni program

en: Read Only
hr: Samo za Čitanje

en: Recent Searches
hr: Skorašnje Pretrage

en: Recently Opened Files
hr: Nedavno Otvorene Datoteke

en: Recording Finished
hr: Snimanje Završeno

en: Recording Macro
hr: Snimanje Makro

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo Last Undo
hr: Obnovi zadnje Poništeno

en: Regex Compile Error
hr: Greška kod Regex Kompajliranja

en: Regular Expression
hr: Regularni Izraz

en: Regular expression
hr: Regularni izraz

en: Reload File?
hr: Ponovo Učitaj Datoteku?

en: Reload the file with a specified encoding
hr: Ponovo učitaj datoteku sa specificiranim šifriranjem

en: Reload with Encoding
hr: Ponovo Učitaj sa Šifriranjem

en: Reload with Encoding...
hr: Ponovi Učitavanje sa Kodiranjem...

en: Remember File Position
hr: Zapamti Poziciju Datoteke

en: Remember Window Position on Exit
hr: Zapamti Poziciju Prozora pri Izlasku

en: Remember Window Size on Exit
hr: Zapamti Veličinu Prozora pri Izlasku

en: Remove All Bookmarks
hr: Ukloni Sve Knjižne Oznake

en: Remove Saved Path
hr: Ukloni Spremljeni Put

en: Remove all bookmarks from the current document
hr: Ukloni sve knjižne oznake iz aktivnog dokumenta

en: Remove selection from list
hr: Ukloni selekciju sa liste

en: Remove trailing whitespace
hr: Ukloni krajnju prazninu

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace All
hr: Zamijeni Sve

en: Replace Error
hr: Zamijeni Grešku

en: Replace with
hr: Zamijeni sa

en: Report Error
hr: Greška u Izvješću

en: Resave File?
hr: Ponovo Spremi Datoteku?

en: Restore Editor
hr: Restauriraj Urednika

en: Retrieving Plugin List
hr: Pronalaženje Liste Priključaka

en: Reveal in
hr: Objavi u

en: Revert file to last save point
hr: Vrati datoteku u trenutak zadnjeg spremanja

en: Revert to Default
hr: Vrati na Zadanu Vrijednost

en: Revert to Saved
hr: Vrati na Spremljeno

en: Run
hr: Pokreni

en: Run last executed
hr: Pokreni zadnje izvršeno

en: Run script from current buffer
hr: Izvedi skriptu sa aktivnim međuspremnikom

en: Run the file associated with the current buffer in Launch
hr: Izvedi datoteku pridruženu aktivnom međuspremniku u Launch

en: Save
hr: Spremi

en: Save "%s"
hr: Spremi "%s"

en: Save &As
hr: Spremi &Kao

en: Save All
hr: Spremi Sve

en: Save As
hr: Spremi Kao

en: Save Changes?
hr: Spremi Promjene?

en: Save Current File
hr: Spremi Aktivnu Datoteku

en: Save Current Settings to a New Profile
hr: Spremi Aktivne Postavke u Novi Profil

en: Save Current View
hr: Spremi Trenutni Pogled

en: Save Error
hr: Greška pri Spremanju

en: Save Perspective
hr: Spremi Perspektivu

en: Save Profile
hr: Spremi Profil

en: Save Selected Paths
hr: Spremi Odabrani Put

en: Save Session
hr: Spremi sesiju

en: Save Styles
hr: Spremi Stilove

en: Save all open pages
hr: Spremi sve otvorene stranice

en: Save the current session.
hr: Spremi aktivnu sesiju.

en: Save the current window layout
hr: Spremi izgled aktivnog prozora

en: Saved File As: %s
hr: Spremi Datoteku Kao: %s

en: Saved File: %s
hr: Spremi Datoteku: %s

en: Search Complete: %d matching lines where found.
hr: Pretraga Završena: %d podudarnih redova pronađeno.

en: Search Recursively
hr: Pretražuj Suvratno

en: Search Started
hr: Pretraga Započeta

en: Search complete
hr: Pretraga Završena

en: Search for the currently selected phrase
hr: Potraži trenutačno odabranu frazu

en: Search in directory
hr: Potraži u direktoriju

en: Search wrapped to bottom
hr: Pretraga omotana na dno

en: Search wrapped to top
hr: Pretraga omotana na vrh

en: Secondary Font
hr: Sekundardno Pismo

en: Sections
hr: Sekcije

en: Select &All
hr: Odaberi &Sve

en: Select All
hr: Odaberi Sve

en: Select All Text in Document
hr: Odaberi Sav Tekst u Dokumentu

en: Select an encoding to reload the file with
hr: Odaberi šifriranje za ponovno učitavanje datoteke

en: Select plugins to download
hr: Odaberi priključke za preuzimanje

en: Selected Text
hr: Odabrani Tekst

en: Send bug reports and suggestions
hr: Pošalji izvještaje o greškama i sugestije

en: Session Saved as: %s
hr: Sesija Spremljena kao: %s

en: Session file is empty.
hr: Datoteka sesije je prazna.

en: Sessions
hr: Sesije

en: Set Font
hr: Postavi Pismo

en: Set the preview file type
hr: Postavi vrstu datoteke za pregled

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
hr: Postavlja sekundarno pismo korišteno za specijalne odjeljke kad je označena sintaksa u upotrebi.

en: Sets the main/default font of the document
hr: Postavlja glavno/zadano pismo dokumenta

en: Settings
hr: Postavke

en: Shelf
hr: Polica

en: Show EOL Markers
hr: Prikaži EOL Oznake

en: Show Edge Guide
hr: Prikaži Vodič Ruba

en: Show Hidden Files
hr: Prikaži Skrivene Datoteke

en: Show Icons on Tabs
hr: Prikaži Ikone na Karticama

en: Show Indentation Guides
hr: Prikaži Vodiče Uvlačenja

en: Show Line Number Margin
hr: Prikaži Marginu Rednog Broja

en: Show Line Numbers
hr: Prikaži Redne Brojeve

en: Show Shelf
hr: Prikaži Policu

en: Show Splash Screen
hr: Prikaži Poprskani Zaslon

en: Show Status Bar
hr: Prikaži Statusnu Traku

en: Show Toolbar
hr: Prikaži Alatnu Traku

en: Show Whitespace
hr: Prikaži Prazninu

en: Show Whitespace Markers
hr: Prikaži Oznake Praznine

en: Show output from
hr: Prikaži izlaz iz

en: Show the Shelf
hr: Prikaži Policu

en: Show the edge column guide
hr: U

en: Size
hr: Veličina

en: Some files in saved session could not be found on disk:
hr: Neke datoteke iz spremljene sesije nisu pronađene na disku:

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
hr: Neki stilovi su bili promijenjeni. Hoćete li da spremite prije nego izađete?

en: Spaces to Tabs
hr: Razmaci na Kartice

en: Start a New File
hr: Pokreni Novu Datoteku

en: Start a new file in a new tab
hr: Pokreni novu datoteku u novoj kartici

en: Start a new file in a new window
hr: Pokreni novu datoteku u novom prozoru

en: Start in Normal Mode
hr: Počni u Normalnom Modu

en: Startup Settings
hr: Postavke Podizanja

en: Status Unknown
hr: Status Nepoznat

en: Style Editor
hr: Urednik Stila

en: Style Tags
hr: Oznake Stila

en: Style Theme
hr: Tema Stila

en: Subroutine Declarations
hr: Deklaracije Podrutine

en: Subroutines
hr: Podrutine

en: Successfully Installed Plugins
hr: Uspješno Instalirani Priključci

en: Switch Lexer to %s
hr: Zamijeni Lexer u %s

en: Syntax Highlighting
hr: Označavanje Sintakse

en: System Directory
hr: Sustavni Direktorij

en: Tab Width
hr: Širina Kartice

en: Tabs to Spaces
hr: Kartice na Razmake

en: Task Definitions
hr: Definicije Zadataka

en: Text Colors
hr: Boje Teksta

en: Text Document
hr: Tekstualni Dokument

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
hr: Ispravno šifriranje '%s' nije moglo biti utvrđeno.
    
    Odaberite šifriranje i kliknite Ok da otvorite datoteku sa odabranim šifriranjem.
    Kliknite Cancel da prekinete otvaranje datoteke.

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
hr: Datoteka: "%s" je bila modificirana poslije zadnjeg spremanja.
    
    Da li želite spremiti promjene?

en: The requested command could not be executed.
hr: Tražena naredba ne može biti izvršena.

en: The search term '%(term)s' was found %(count)d times.
hr: Izraz za pretragu '%(term)s' je pronađen %(count)d puta.

en: There are no files that Editra can open in %s
hr: Nema datoteka koje Editra može otvoriti u %s

en: There was an error when printing.
    Check that your printer is properly connected.
hr: Imali ste grešku kod ispisa.
    Provjerite da je vaš šatmpač pravilno prikopčan.

en: This plugin requires a newer version of Editra.
hr: Ovaj priključak zahtijeva noviju Editra inačicu.

en: This plugin will be uninstalled on next program launch.
hr: Ovaj će priključak biti uklonjen prilikom slijedećeg pokretanja programa.

en: To Lowercase
hr: Na Mala Slova

en: To Uppercase
hr: Na Velika Slova

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
hr: Za dodati novu stavku, prevucite i spustite datoteku priključka na listu.
    
    Za ukloniti stavku, odaberite istu i kliknite Delete ili Backspace.

en: Toggle Auto-Indentation functionality
hr: Mijenjaj Funkcionalnost Auto-Uvlačenja

en: Toggle Bookmark
hr: Prebacuj Knjižnu Oznaku

en: Toggle Code Folding
hr: Mijenjaj slaganje Koda

en: Toggle Comment
hr: Prebacuj Komentar

en: Toggle Editor Maximization
hr: Prebacuj Maksimiziranje Urednika

en: Toggle Editor View Options
hr: Prebacuj Opcije Pregleda Urednika

en: Toggle all folds
hr: Mijenjaj sve slogove

en: Toggle bookmark of the current line
hr: Prebacuj knjižnu oznaku trenutnog reda

en: Toggle comment on the selected line(s)
hr: Prebacuj komentar na odabranim redovima

en: Toggle current fold
hr: Mijenjaj aktivni slog

en: Toggle fold
hr: Mijenjaj slog

en: Toolbar Icon Size
hr: Veličina Ikone Alatne Trake

en: Translate Editra...
hr: Prevedite Editra...

en: Transparency
hr: Prozirnost

en: Transpose Line
hr: Zamijeni Redove

en: Transpose the current line with the previous one
hr: Zamijeni aktivan red sa prethodnim

en: Trim Trailing Whitespace
hr: Podreži Krajnju Prazninu

en: Turn off for better performance
hr: Isključi za bolju učinkovitost

en: Unable to accept dropped file or text
hr: Nemoguće prihvatiti odbačenu datoteku ili tekst

en: Unable to delete %s
hr: Nije moguće izbrisati %s

en: Unable to retrieve plugin list
hr: Nemoguće pronaći listu priključaka

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo Last Action
hr: Poništi Zadnju Akciju

en: Unindent Lines
hr: Ukloni Uvučene Redove

en: Unindent the selected lines
hr: Ukloni odabrane uvučene redove

en: Uninstall Plugin
hr: Ukloni priključak

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Up
hr: Gore

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Update Available
hr: Ažuriranje Dostupno

en: Uppercase
hr: Velika slova

en: Use Auto Completion when available
hr: Koristi Auto Kompletiranje ako je raspoloživo

en: Use Proxy
hr: Koristi Proxy

en: Use Soft Tabs
hr: Koristi Mekane Kartice

en: Use Tabs Instead of Spaces
hr: Koristi Kartice Umjesto Razmaka

en: User Directory
hr: Korisnički Direktorij

en: Username
hr: Korisničko ime

en: View Editra's console log
hr: Pogledaj Editra dnevnik kontrolne ploče

en: View Line of Next Bookmark
hr: Pogledaj Liniju Slijedeće Knjižne Oznake

en: View Line of Previous Bookmark
hr: Pogledaj Liniju Prethodne Knjižne Oznake

en: View Options
hr: Opcije Pregleda

en: View pane selection list
hr: Pogledaj listu odabira panela

en: Visit the project homepage %s
hr: Posjetite početnu stranicu projekta %s

en: Visual Helpers
hr: Vizualni Pomoćnici

en: Warn when mixed eol characters are detected
hr: Upozori kad su otkriveni miješani eol znakovi

en: Warning Text
hr: Tekst Upozorenja

en: Warning suggestions will include context insensitive results
hr: Prijedlozi upozorenja će uključiti rezultate nebitne za sadržaj

en: Where
hr: Gdje

en: Where to Save Profile?
hr: Gdje Spremiti Profil?

en: Whitespace
hr: Praznina

en: Whitespace formating commands
hr: Naredbe formatiranja praznine

en: Whole Word
hr: Cijela riječ

en: Whole word
hr: Cijela riječ

en: Word Wrap
hr: Omatanje Teksta

en: Wrap Text Horizontally
hr: Omotaj Tekst Horizontalno

en: Written in 100%% Python.
hr: Napisano u 100%% Python.

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
hr: Morate ponovo pokrenuti Editra da bi promjene imale pun efekt.

en: Your profile has been updated to the latest version
hr: Vaš profil je ažuriran do najnovije inačice

en: Zoom Default
hr: Uobičajeno Zumiranje

en: Zoom In
hr: Približi

en: Zoom Out
hr: Udalji

en: args
hr: argumenti

en: bold
hr: podebljano

en: exec
hr: izvršni

en: italic
hr: kurziv

en: underline
hr: podcrtaj

en: untitled
hr: nenaslovljeno

en: untitled %d
hr: nenaslovljeno %d
