editra - en to pl translation catalogue (590 entries)

en: "%s" was not found
pl: Nie znaleziono "%s"

en: %d matches were replaced.
pl: Zamieniono %d razy.

en: %s Source File
pl: %s Plik źródłowy

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
pl: Nie udało się odnaleźć pliku %s.
    Plik mógł zostać przeniesiony lub skasowany.

en: %s does not exist
pl: %s nie istnieje

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
pl: %s został skasowany od czasu ostatniego zapisu.
    
    Czy chcesz zapisać go ponownie?

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
pl: %s został zmodyfikowany przez inną aplikację.
    
    Czy chcesz załadować go ponownie?

en: &About...
pl: &O programie...

en: &Close Tab
pl: &Zamknij kartę

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &File
pl: &Plik

en: &Find
pl: &Znajdź

en: &Font
pl: &Czcionka

en: &Goto Line
pl: &Przejdź do linii

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &New Tab
pl: &Nowa karta

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Paste
pl: &Wklej

en: &Print
pl: &Drukuj

en: &Quick Find
pl: &Szybkie znajdowanie

en: &Save
pl: &Zapisz

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: &Toolbar
pl: &Pasek narzędzi

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &View
pl: &Widok

en: **New Commandline**
pl: **Nowa linia komend**

en: 0-50000 (0 unlimited)
pl: 0-50000

en: << Remove
pl: << Usuń

en: Abort
pl: Przerwij

en: About
pl: O programie

en: Access Denied: %s
pl: Brak dostępu: %s

en: Add '%s' to dictionary
pl: Dodaj '%s' do słownika

en: Add >>
pl: Dodaj >>

en: Add a new executable
pl: Dodaj nowy program

en: Add a new line after the current line
pl: Dodaj nową linię po obecnej

en: Add a new line before the current line
pl: Dodaj nową linię przed obecną

en: Add and remove bookmarks
pl: Dodaj lub usuń zakładkę

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: All
pl: Wszystko

en: Alphabetically
pl: Alfabetycznie

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
pl: Dostępna jest nowsza wersja programu Editra.
    Czy chcesz teraz ściągnąć program Editra %s?

en: AntiAliasing
pl: Antialiasing

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you sure want to delete %s?
pl: Czy na pewno skasować %s?

en: Are you sure you want to uninstall %s?
    This cannot be undone.
pl: Czy na pewno odinstalować %s?
    Nie można będzie tego cofnąć.

en: Arguments
pl: Parametry

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Audible feedback when errors are detected
pl: Dźwiękowa sygnalizacja wykrytych błędów

en: Aui Pane Navigator
pl: Nawigator okienka Aui

en: Author: %s
pl: Autor: %s

en: Auto-Completion
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Auto-Indent
pl: Automatyczne wcięcia

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Automatically Backup Files
pl: Automatyczne tworzenie kopii zapasowych

en: Automatically clear output buffer between runs
pl: Automatycznie wyczyść bufor między przebiegami

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
pl: Automatycznie ładuj pliki od nowa, gdy nastąpią zmiany na dysku

en: Automatically save all open files before running
pl: Automatycznie zapisuj wszystkie otwarte pliki przed uruchomieniem

en: Automatically save current file before running
pl: Automatycznie zapisuj bieżący plik przed uruchomieniem

en: Automatically save/use window state from last session
pl: Automatycznie zapisuj/przywracaj stan okien z poprzedniej sesji

en: Automatically trim whitespace on save
pl: Automatycznie obcinaj białe znaki przy zapisie

en: Background
pl: Tło

en: Backspace Unindents
pl: Backspace kasuje wcięcia

en: Backup Path:
pl: Ścieżka kopii zapasowych:

en: Backup buffer to file periodically
pl: Okresowe zapisywanie do pliku kopii zapasowej bufora

en: Binding
pl: Powiązanie

en: Black/White
pl: Czarno-biały

en: Bookmark
pl: Ulubione

en: Bookmark Selected Path(s)
pl: Wybrana(-e) ścieżka(-i) zakładek

en: Bookmark%d
pl: Zakładka%d

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Bracket Highlighting
pl: Podświetlenie nawiasów

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Bug Tracker...
pl: System śledzenia błędów

en: Can't change directory to: %s
pl: Nie można zmienić katalogu na: %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Canceled
pl: Anulowano

en: Change Encoding
pl: Zmień kodowanie

en: Change Font Settings
pl: Zmień ustawienia czcionki

en: Change line endings to %s
pl: Zmiana zakończenia linii na %s

en: Change the encoding of the current document.
pl: Zmienia kodowanie bieżącego dokumentu

en: Change view to "%s"
pl: Zmień widok na "%s"

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
pl: Zmiany dokonane w tym oknie zostały zachowane w twoim obecnym profilu. Niektóre, takie jak język, wymagają ponownego uruchomienia programu.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
pl: Zmiany odniosą efekt po ponownym uruchomieniu programu

en: Check
pl: Sprawdź

en: Check for updates on startup
pl: Szukaj aktualizacji przy uruchomieniu programu

en: Check if on disk file has been modified by others
pl: Sprawdź, czy plik na dysku został zmodyfikowany przez innych

en: Check spelling while typing
pl: Sprawdzanie ortografii podczas wpisywania

en: Checking...
pl: Sprawdzanie...

en: Choose Folder
pl: Wybierz folder

en: Choose Search Folder
pl: Wybierz znaleziony folder

en: Choose a Save Location
pl: Wybierz miejsce zapisu

en: Choose an Encoding
pl: Wybierz kodowanie

en: Choose and executable
pl: Wybierz i wykonaj

en: Class Definitions
pl: Definicja klasy

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Click on an item to edit
pl: Kliknij na elemencie, aby edytować

en: Close "%s"
pl: Zamknij "%s"

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Close All '%s'
pl: Zamknij wszystkie '%s'

en: Close All Tabs
pl: Zamknięcie wszystkich kart

en: Close Current Tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Close Other Tabs
pl: Zamknij pozostałe zakładki

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Close all open tabs
pl: Zamknij wszystkie otwarte karty

en: Close the current window
pl: Zamknij bieżące okno

en: Code
pl: Kod

en: Code Browser
pl: Przeglądarka kodu

en: Code Folding
pl: Zwijanie kodu

en: CodeBrowser
pl: Przeglądarka kodu

en: Color
pl: Kolor

en: Color Highlight Code Syntax
pl: Kolorowanie składni kodu

en: Color Scheme
pl: Schemat kolorów

en: Color Scheme:
pl: Schemat kolorów:

en: Colour/Default
pl: Kolorowy/Domyślny

en: Colour/White
pl: Kolorowy/Biały

en: Column Edit
pl: Edytuj kolumnę

en: Command
pl: Komenda

en: Commands that affect an entire line
pl: Polecenia dotyczące całej linii

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Configuration Changes Made
pl: Zmiany w konfiguracji wprowadzania

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Configure Printer
pl: Konfiguruj drukarkę

en: Convert selected text to all lowercase letters
pl: Przekształć zaznaczenie na wyłącznie małe litery

en: Convert selected text to all uppercase letters
pl: Przekształć zaznaczenie na wyłącznie wielkie litery

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
pl: Przekształć spacje na znaki tabulacji w zaznaczonym/całym tekście

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
pl: Przekształć znaki tabulacji na spacje w zaznaczonym/całym tekście

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Current Line
pl: Kopiuj aktualną linię

en: Copy Filename
pl: Kopiuj nazwę pliku

en: Copy Full Path
pl: Kopiuj pełną ścieżkę

en: Copy Line
pl: Kopiuj linię

en: Copy Selected Text to Clipboard
pl: Kopiuj zaznaczony tekst do schowka

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Count
pl: Liczba

en: Create Archive of "%s"
pl: Utwórz archiwum "%s"

en: Create a new style theme
pl: Utwórz nowy temat stylu

en: Created
pl: Utworzone

en: Cu&t
pl: &Wytnij

en: Current Directory
pl: Bieżący katalog

en: Current Document
pl: Bieżący dokument

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Customize Menu
pl: Menu dostosowywania

en: Customize the items shown in this menu.
pl: Dostosowywanie pozycji w niniejszym menu.

en: Customize...
pl: Dostosuj...

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut Current Line
pl: Wytnij aktualną linię

en: Cut Line
pl: Wytnij linię

en: Cut Selected Text from File
pl: Wytnij zaznaczony tekst z pliku

en: Cycle Clipboard
pl: Schowek cyklu

en: Cycle through recent clipboard text
pl: Cykliczna zmiana ostatnich tekstów w schowku

en: DECODING ERROR
pl: BŁĄD DEKODOWANIA

en: Default
pl: Domyślny

en: Default EOL Mode
pl: Domyślny tryb EOL

en: Default Lexer
pl: Domyślny Lexer

en: Default Perspective
pl: Domyślna perspektywa

en: Default highlighing for new documents
pl: Domyślne podświetlenie dla nowym dokumentów

en: Defines
pl: Definiuje

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: Delete Bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: Delete Error
pl: Błąd usuwania

en: Delete File?
pl: Usunąć plik?

en: Delete Line
pl: Usuń wiersz

en: Delete Perspective
pl: Usuń perspektywę

en: Delete Saved View
pl: Usuń zapisany widok

en: Delete all bookmarks
pl: Usuń wszystkie zakładki

en: Delete the selected line(s)
pl: Usuń zaznaczony(-e) wiersz(-y)

en: Direction
pl: Kierunek

en: Disable Error Reporter
pl: Domyślny reporter błędów

en: Display Font
pl: Czcionka wyświetlania

en: Do you wish to exit?
pl: Czy chcesz wyjść?

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
pl: Czy chcesz otworzyć wszystkie %d plików w tym katalogu?
    
    Uwaga: otwarcie wielu plików na raz może wywołać chwilowe zablokowanie edytora.

en: Document
pl: Dokument

en: Down
pl: W dół

en: Download
pl: Pobierz

en: Downloaded
pl: Pobrano

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Downloading To: %s
pl: Pobieranie do: %s

en: Downloading Update
pl: Pobieranie aktualizacji

en: Downloading: %s
pl: Pobieranie: %s

en: Downloads are incomplete
pl: Pobieranie jest niekompletne

en: Duplicate
pl: Powiel

en: Duplicate Line
pl: Powiel linię

en: Duplicate the current line
pl: Powiel aktualną linię

en: E&xit
pl: &Wyjdź

en: EOL Mode
pl: Tryb EOL

en: ERROR: %s
pl: BŁĄD: %s

en: ERROR: Failed to save %s
pl: BŁĄD: Nie udało się zapisać %s

en: Edge Guide
pl: Przewodnik

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Preferences / Settings
pl: Edytuj preferencje/ustawienia

en: Edit the way syntax is highlighted
pl: Edytuj sposób podświetlania składni

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor Command
pl: Polecenie edytora

en: Editor Mode
pl: Tryb edytora

en: Editor Options
pl: Opcje edytora

en: Editra Log
pl: Log Editry

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
pl: Editra nie mogła otworzyć %(filename)s
    
    Błąd:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
pl: Editra jest programistycznym edytorem tekstowym.

en: Editra translations project
pl: Projekt tłumaczeń programu Editra

en: Editra: Open
pl: Editra: Otwórz

en: Elements
pl: Elementy

en: Empty File
pl: Pusty plik

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable Vi Emulation
pl: Włącz emulację Vi

en: Enable column edit mode.
pl: Włącz tryb edycji kolumnami.

en: Encoding to try when auto detection fails
pl: Kodowanie, które należy wypróbować, gdy zawiedzie automatyczne wykrywanie

en: End of line character formatting
pl: Formatowanie znaku końca linii

en: Enter a hex color value
pl: Wpisz kod koloru szesnastkowo

en: Enter style sheet name
pl: Podaj nazwę arkusza stylów

en: Enter the name of the new key profile
pl: Wpisz nazwę nowego profilu klucza

en: Error
pl: Błąd

en: Error Opening File
pl: Błąd w czasie otwierania pliku

en: Error Text
pl: Komunikat o błędzie

en: Error in regular expression expansion.The replace action cannot be completed.
    
    Error Message: %s
pl: Błąd w regularnym rozszerzeniu. Akcja zastąpienia nie może być zakończona.
    
    Komunikat o błędzie: %s

en: Error: Something unexpected happend
    Help improve Editra by clicking on Report Error
    to send the Error Traceback shown below.
pl: Błąd: Stało się coś nieoczekiwanego.
    Przyczyń się do poprawy Editry, klikając na "Zgłoś błąd".

en: Error: Unable to open %s
pl: Błąd: Nie można otworzyć %s

en: Errors
pl: Błędy

en: Executable Commands
pl: Polecenia wykonywalne

en: Executables
pl: Pliki wykonywalne

en: Exit Code
pl: Kod wyjścia

en: Exit the Program
pl: Wyjdź z programu

en: Exit the application
pl: Zakończ aplikację

en: Extensions (space separated, no dots)
pl: Rozszerzenia (oddzielone spacjami, bez kropek)

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Failed to create print preview
pl: Nie udało się utworzyć podglądu wydruku

en: Failed to delete style sheet:
    Error:
    %s
pl: Nie udało się usunąć arkusza stylów:
    Błąd:
    %s

en: Failed to install %d plugins
pl: Zainstalowanie %d wtyczek nie powiodło się

en: Failed to load Enchant
pl: Nie udało się załadować Enchant

en: Failed to load the session: %(sessionname)s
    
    Error: %(error)s
pl: Nie udało się załadować sesji: %(sessionname)s
    
    Błąd: %(error)s

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
pl: Nie udało się ponownie załadować %(filename)s:
    Błąd: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
pl: Nie udało się ponownie załadować pliku z użyciem kodowania %(encoding)s

en: Failed to reload: %s
pl: Nie udało się wczytać: %s

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
pl: Nie udało się zapisać: %(filename)s
    
    Błąd:
    %(errormsg)s

en: Feedback
pl: Opinia zwrotna

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: File Filters:
pl: Filtry plików:

en: File History Length
pl: Wielkość pliku historii

en: File Location
pl: Położenie pliku

en: File Not Found
pl: Nie znaleziono pliku

en: File Settings
pl: Ustawienia pliku

en: File Type
pl: Typ pliku

en: File backup performed: %s
pl: Plik kopii zapasowej wykonany: %s

en: File is Read Only and cannot be saved
pl: Plik ma atrybut "tylko do odczytu" i nie może zostać zapisany

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
pl: Plik jest już otwarty na istniejącej stronie.
    Chcesz otworzyć go ponownie?

en: Files
pl: Pliki

en: Files Searched: %d
pl: Przeszukano plików: %d

en: Filetype Associations
pl: Powiązania typów plików

en: Find
pl: Znajdź

en: Find All
pl: Znajdź wszystkie

en: Find Count
pl: Znajdź liczbę

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find Options
pl: Opcje wyszukiwania

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Find Selected
pl: Znajdź zaznaczone

en: Find Text
pl: Znajdź tekst

en: Find and Replace Text
pl: Znajdź i zamień

en: Find what
pl: Znajdź

en: Find/R&eplace
pl: Znajdź/Z&amień

en: Find/Replace
pl: Znajdź/Zamień

en: Finished
pl: Zakończono

en: Finshed downloading plugins
pl: Zakończono pobieranie wtyczek

en: Font
pl: Czcionka

en: Font Settings
pl: Konfiguracja czcionek

en: Foreground
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Format EOL?
pl: Formatuj EOL?

en: Format all EOL characters to %s Mode
pl: Formatuj wszystkie znaki EOL na tryb %s

en: Function Definitions
pl: Definicje funkcji

en: Functions
pl: Funkcje

en: General
pl: Ogólnie

en: Generate %s
pl: Utwórz %s

en: Generate Code and Documents
pl: Utwórz kod i dokumenty

en: Generate a %s version of the current document
pl: Utwórz wersję %s aktualnego dokumentu

en: Generate an %s version of the current document
pl: Utwórz wersję %s aktualnego dokumentu

en: Get Info
pl: Pobierz Informacje

en: Global Variables
pl: Zmienne globalne

en: Goto "%s"
pl: Przejdź do "%s"

en: Goto Line
pl: Przejdź do linii

en: Goto Line Number
pl: Przejdź do linii numer

en: Goto Matching Brace
pl: Przejdź do drugiego nawiasu z pary

en: Goto command buffer
pl: Przejdź do bufora poleceń

en: Goto next position in history.
pl: Idź do następnej pozycji w historii.

en: Goto previous match
pl: Przejdź do poprzedniego wystąpienia

en: Goto previous position in history.
pl: Idź do poprzedniej pozycji w historii.

en: Goto the next match
pl: Przejdź do następnego wystąpienia

en: Guide Column
pl: Przewodnik kolumn

en: Highlight Brackets/Braces
pl: Podświetl nawiasy

en: Highlight the background of the current line
pl: Podświetl tło bieżącego wiersza

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Icon Theme
pl: Motyw ikon

en: Icons
pl: Ikony

en: Identities
pl: Tożsamości

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Imports
pl: Importy

en: Indent Lines
pl: Wcięcia wierszy

en: Indent Width
pl: Szerokość wcięcia

en: Indent the selected lines
pl: Zrób wcięcia w zaznaczonych liniach

en: Info
pl: Informacje

en: Info Text
pl: Tekst informcacyjny

en: Input Helpers
pl: Wskaźnik wcięcia

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
pl: Wstawiaj spacje zamiast tabów za pomocą klawisza Tab

en: Install
pl: Instaluj

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
pl: Instaluj wtyczki dla wszystkich użytkowników
     **wymaga uprawnień administracyjnych**

en: Install the plugins only for the current user
pl: Instaluj wtyczki wyłącznie dla aktualnego użytkownika

en: Installation Error
pl: Błąd instalacji

en: Installed Version
pl: Zainstalowana wersja

en: Invalid Path
pl: Niewłaściwa ścieżka

en: Invalid expression "%s"
pl: Nieprawidłowe wyrażenie "%s"

en: Invalid file: %s
pl: Nieprawidłowy plik: %s

en: Inverse
pl: Odwróć

en: Join Lines
pl: Połącz wiersze

en: Join the Selected Lines
pl: Dołącz zaznaczone linie

en: Jump to Saved Path
pl: Przeskocz do zapisanej ścieżki

en: Key
pl: Klucz

en: Key Profile
pl: Profil klucza

en: Keybindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Kind
pl: Rodzaj

en: Labels
pl: Etykiety

en: Language
pl: Język

en: Latest Version
pl: Najnowsza wersja

en: Launch
pl: Uruchom

en: Launch Configuration
pl: Uruchom konfigurację

en: Layout
pl: Układ

en: Lexers
pl: Lexery

en: Library Error
pl: Błąd biblioteki

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
pl: Licencja: wxWindows (zobacz COPYING.txt, aby przeczytać pełną licencję)

en: Line Buffering:
pl: Buforowanie linii:

en: Line Edit
pl: Pole tekstowe

en: Line Number
pl: Numer linii

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
pl: Wiersz: %(lnum)d Kolumna: %(cnum)d

en: Load Last Session
pl: Uruchom ostatnią sesję

en: Load Profile
pl: Wczytaj profil

en: Load Session
pl: Wczytaj sesję

en: Load a Custom Profile
pl: Załaduj profil użytkownika

en: Load a saved session.
pl: Wczytaj zapisaną sesję.

en: Load and save custom Profiles
pl: Załaduj i zapisz profile niestandardowe

en: Load and save custom sessions.
pl: Załaduj i zapisz własne sesje.

en: Load files from last session on startup
pl: Załaduj pliki z ostatniej sesji podczas startu

en: Loaded Profile: %s
pl: Załaduj profil: %s

en: Loaded Session: %s
pl: Wczytana sesja: %s

en: Locale Settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Lock File
pl: Zablokuj plik

en: Look in
pl: Szukaj w

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Macro Definitions
pl: Definicje makr

en: Macros
pl: Makra

en: Main display font for various UI components
pl: Główna czcionka do wyświetlania różnych elementów UI

en: Manage, Download, and Install plugins
pl: Zarządzaj, pobierz i zainstaluj wtyczki

en: Manually Set a Lexer/Syntax
pl: Ręcznie ustaw składnię/Lexer

en: Match Case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: Match case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: Maximize Editor
pl: Maksymilizuj edytor

en: Misc
pl: Różne

en: Missing session files
pl: Brakujące pliki sesji

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
pl: Wykryto znaki EOL różnych typów.
    
    Czy chcesz je wszystkie zamienić na znaki tego samego typu?

en: Modified
pl: Zmodyfikowane

en: Modifier 1
pl: Modyfikator 1

en: Modifier 2
pl: Modyfikator 2

en: Modules
pl: Moduły

en: Move Current Line Down
pl: Przenieś bieżący wiersz w dół

en: Move Current Line Up
pl: Przenieś bieżący wiersz w górę

en: Move Tab to New Window
pl: Otwórz kartę w nowym oknie

en: Move caret matching brace
pl: Przesuń kursor klamry

en: Move the current line down
pl: Przenieś bieżący wiersz w dół

en: Move the current line up
pl: Przenieś bieżący wiersz w górę

en: Move to Recycle Bin
pl: Przenieś do kosza

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Namespaces
pl: Przestrzenie nazw

en: Network
pl: Sieć

en: New
pl: Nowy

en: New &Window
pl: Nowe &okno

en: New File
pl: Nowy plik

en: New Folder
pl: Nowy folder

en: New Line After
pl: Nowa linia po

en: New Line Before
pl: Nowa linia przed

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: Next
pl: Dalej

en: Next Bookmark
pl: Następna zakładka

en: No Description Available
pl: Opis niedostępny

en: No Valid Files to Open
pl: Brak prawidłowych plików do otwarcia

en: None
pl: Brak

en: Not implemented
pl: Niezaimplementowane

en: Ok
pl: OK

en: Online project documentation and help guides
pl: Dokumentacja online i przewodniki pomocy

en: Open
pl: Otwórz

en: Open A Python Shell
pl: Otwórz interpreter poleceń języka Python

en: Open Documents
pl: Otwartych dokumentach

en: Open File
pl: Otwórz Plik

en: Open files in new windows by default
pl: Domyślnie otwieracj pliki w nowym oknie

en: Open the Quick Find Bar
pl: Otwórz pasek szybkiego wyszukiwania

en: Open with
pl: Otwórz z

en: Opened file: %s
pl: Otwórz plik: %s

en: Opening %s
pl: Otwieranie %s

en: P&aste After
pl: Wklej &za

en: Packages
pl: Pakiety

en: Page Set&up
pl: &Ustawienia strony

en: Password
pl: Hasło

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Text from Clipboard to File
pl: Wklej tekst ze schowka do pliku

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
pl: Wklej tekst ze schowa do pliku za pozycją kursora

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Platform Info
pl: Informacje nt. platformy

en: Plugin Manager
pl: Menadżer Wtyczek

en: Port Number
pl: Numer portu

en: Pr&eferences
pl: Pr&eferencje

en: Preferences - Editra
pl: Preferencje - Editra

en: Preview Printout
pl: Podgląd wydruku

en: Previous
pl: Wstecz

en: Previous Bookmark
pl: Poprzednia zakładka

en: Primary Font
pl: Główna czcionka

en: Print
pl: Drukuj

en: Print Current File
pl: Drukuj aktualny plik

en: Print Pre&view
pl: Podgląd &wydruku

en: Print Preview
pl: Podgląd Wydruku

en: Procedure Definitions
pl: Definicje procedury

en: Profile
pl: Profil

en: Profile Saved as: %s
pl: Profil zapisany jako: %s

en: Profile Updated
pl: Profil został uaktualniony

en: Programs
pl: Programy

en: Protocols
pl: Protokoły

en: Proxy Settings
pl: Ustawienia Proxy

en: Proxy URL
pl: URL proxy

en: Rate: %.2f Kb/s
pl: Prędkość: %.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
pl: Uruchom ponownie ostatnio uruchamiany program

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Recent Searches
pl: Ostatnie wyszukiwania

en: Recently Opened Files
pl: Ostatnio otwierane pliki

en: Recording Finished
pl: Zapisywanie zostało zakończone

en: Recording Macro
pl: Makro zapisujące

en: Redo
pl: Powtórz

en: Redo Last Undo
pl: Przywróć ostatnią cofniętą operację

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Reload File?
pl: Ponownie załadować plik?

en: Reload the file with a specified encoding
pl: Ponownie załaduj plik używając wskazanego kodowania

en: Reload with Encoding
pl: Ponownie załaduj uzywając kodowania

en: Remember File Position
pl: Zapamiętaj pozycję pliku

en: Remember Window Position on Exit
pl: Zapamiętaj położenie okna przy wychodzeniu

en: Remember Window Size on Exit
pl: Zapamiętaj rozmiar okna przy wychodzeniu

en: Remove All Bookmarks
pl: Usuń wszystkie zakładki

en: Remove Saved Path
pl: Usuń zapamietaną ścieżkę

en: Remove all bookmarks from the current document
pl: Usuń wszystkie zakładki z bieżącego dokumentu

en: Remove selection from list
pl: Usuń zaznaczone z listy

en: Remove trailing whitespace
pl: Usuń zbędne białe znaki na końcu wiersza

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Replace
pl: Zamień

en: Replace All
pl: Zamień wszystkie

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Report Error
pl: Zgłoś błąd

en: Resave File?
pl: Ponownie zapisać plik?

en: Retrieving Plugin List
pl: Pobierz listę wtyczek

en: Revert file to last save point
pl: Przywróć plik do postaci z ostatniego zapisu

en: Revert to Default
pl: Przywróć domyślne

en: Revert to Saved
pl: Przywróć do postaci zapisanej

en: Run
pl: Wykonaj

en: Run last executed
pl: Uruchom ostatnio wywołany program

en: Run script from current buffer
pl: Wykonaj skrypt z bieżącego bufora

en: Save
pl: Zapisz

en: Save "%s"
pl: Zapisz "%s"

en: Save &As
pl: Zapisz j&ako

en: Save All
pl: Zapisz wszystko

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save Changes?
pl: Czy zapisać zmiany?

en: Save Current File
pl: Zapisz bieżący plik

en: Save Current Settings to a New Profile
pl: Zapisz bieżące ustawienia w nowym profilu

en: Save Current View
pl: Zapisz bieżący widok

en: Save Error
pl: Błąd zapisu

en: Save Profile
pl: Zapisz profil

en: Save Selected Paths
pl: Zapisz wybrane ścieżki

en: Save Styles
pl: Zapisz style

en: Save all open pages
pl: Zapisz wszystkie otwarte strony

en: Save the current window layout
pl: Zapisz układ bieżącego okna

en: Saved File As: %s
pl: Zapisano plik jako: %s

en: Saved File: %s
pl: Zapisano plik: %s

en: Search Complete: %d matching lines where found.
pl: Wyszukiwanie ukończone: znaleziono %d pasujących wierszy.

en: Search Recursively
pl: Szukaj rekurencyjnie

en: Search Started
pl: Wyszukiwanie rozpoczęte

en: Search complete
pl: Wyszukiwanie zakończone

en: Secondary Font
pl: Czcionka dodatkowa

en: Sections
pl: Sekcje

en: Select &All
pl: Wybierz &wszystkie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select All Text in Document
pl: Zaznacz cały tekst dokumentu

en: Select an encoding to reload the file with
pl: Zaznacz w jakim kodowaniu załadować ponownie plik

en: Select plugins to download
pl: Zaznacz wtyczki do ściągnięcia

en: Send bug reports and suggestions
pl: Wyślij raporty o błędach i własne propozycje

en: Set Font
pl: Ustawienie czcionki

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
pl: Ustaw czcionkę dodatkową używaną w określonych miejscach przy włączonym kolorowaniu składni.

en: Sets the main/default font of the document
pl: Ustawia podstawową/domyślną czcionkę dokumentu

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Show Hidden Files
pl: Pokaż Ukryte Pliki

en: Show Icons on Tabs
pl: Pokaż ikony na kartach

en: Show Line Number Margin
pl: Pokaż margines z numerami wierszy

en: Show Line Numbers
pl: Pokaż numery wierszy

en: Show Splash Screen
pl: Wyświetlaj ekran początkowy

en: Show Status Bar
pl: Pokaż pasek stanu

en: Show Toolbar
pl: Wyświetlaj pasek narzędzi

en: Show Whitespace
pl: Pokaż białe znaki

en: Show Whitespace Markers
pl: Pokaż znaczniki białych znaków

en: Size
pl: Rozmiar

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
pl: Niektóre style zostały zmienione. Czy chcesz je zapisać przed wyjściem?

en: Spaces to Tabs
pl: Spacje na znaki tabulacji

en: Start a New File
pl: Rozpocznij tworzenie nowego pliku

en: Start a new file in a new tab
pl: Rozpocznij tworzenie nowego pliku w nowej zakładce

en: Start a new file in a new window
pl: Rozpocznij tworzenie nowego pliku w nowym oknie

en: Startup Settings
pl: Ustawienia uruchamiania

en: Status Unknown
pl: Status nieznany

en: Style Editor
pl: Edytor stylów

en: Subroutine Declarations
pl: Deklaracje podprogramów

en: Subroutines
pl: Podprogramy

en: Successfully Installed Plugins
pl: Pomyślnie zainstalowane wtyczki

en: Syntax Highlighting
pl: Podświetlanie składni

en: System Directory
pl: Katalog systemowy

en: Tab Width
pl: Szerokość tabulatora

en: Tabs to Spaces
pl: Znaki tabulacji na spacje

en: Text Colors
pl: Kolory tekstu

en: Text Document
pl: Dokument tekstowy

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
pl: Nie można określić kodowania "%s".
    
    Wybierz sposób kodowania i kliknij Ok, aby otworzyć plik z wybranym kodowaniem.
    Kliknij Anuluj, aby przerwać otwieranie pliku

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
pl: Plik: "%s" został zmodyfikowany od czasu ostatniego zapisu.
    
    Czy chcesz zapisać zmiany?

en: There are no files that Editra can open in %s
pl: W %s nie ma plików, które można otwierać w programie Editra.

en: To Lowercase
pl: Na małe literu

en: To Uppercase
pl: Na duże litery

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
pl: Aby dodać nowy element, przeciągnij plik wtyczki na listę.
    
    Aby usunąć element, wybierz go i naciśnij Delete lub Backspace.

en: Toggle Auto-Indentation functionality
pl: Włącz automatyczne tworzenie wcięć

en: Toggle Comment
pl: Przełącz komentarze

en: Toggle Editor Maximization
pl: Przełącz maksymalizację edytora

en: Toggle Editor View Options
pl: Przełącz opcje widoku edytora

en: Toggle comment on the selected line(s)
pl: Przełącz komentarze w wybranych wierszach

en: Toolbar Icon Size
pl: Rozmiar ikon na pasku narzędziowym

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Trim Trailing Whitespace
pl: Obetnij niepotrzebne białe znaki na końcu

en: Turn off for better performance
pl: Wyłącz aby uzyskać lepszą wydajność

en: Unable to accept dropped file or text
pl: Nie można przyjąć upuszczonego pliku lub tekstu

en: Unable to retrieve plugin list
pl: Nie można odszukać listy wtyczek

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo Last Action
pl: Cofnij ostatnią czynność

en: Unindent Lines
pl: Usuń wcięcia wierszy

en: Unindent the selected lines
pl: Usuń wcięcia wybranych wierszy

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Uninstall Plugin
pl: Odinstaluj Plugin

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Up
pl: W górę

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Update Available
pl: Dostępna aktualizacja

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Use Auto Completion when available
pl: Używaj automatycznego uzupełniania, gdy jest dostępne

en: Use Proxy
pl: Korzystaj z proxy

en: Use Soft Tabs
pl: Używaj miękkich znaków tabulacji

en: Use Tabs Instead of Spaces
pl: Używaj znaków tabulacji zamiast spacji

en: Used to set a custom backup path. If not specified the backup will be put in the same directory as the file.
pl: Służy do ustawienia niestandardowej ścieżki kopii zapasowej. Jeśli nie podano kopii zapasowej, zostaną umieszczone w tym samym katalogu, co plik.

en: User Directory
pl: Katalog użytkownika

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: View Editra's console log
pl: Pokaż dziennik konsoli Editra

en: View Line of Next Bookmark
pl: Pokaż linię następnej zakładki

en: View Line of Previous Bookmark
pl: Pokaż linię poprzedniej zakładki

en: View Options
pl: Widok opcji

en: View Virtual Space After Last Line
pl: Pokaż wirtualną spację po ostatniej linii

en: View all bookmarks
pl: Pokaż wszystkie zakładki

en: View pane selection list
pl: Pokaż listę wyboru okienek

en: Visit the project homepage %s
pl: Odwiedź stronę WWW projektu %s

en: Visual Helpers
pl: Pomoce wizualne

en: Warn when mixed eol characters are detected
pl: Ostrzegaj, gdy wykryto różne znaki końca pliku (eol)

en: Warning Text
pl: Tekst ostrzeżenia

en: Where
pl: Skąd

en: Where to Save Profile?
pl: Gdzie zapisać profil?

en: Whitespace
pl: Biały znak

en: Whitespace formating commands
pl: Polecenia formatowania białych znaków.

en: Whole word
pl: Cały wyraz

en: Word Completion
pl: Uzupełnianie wyrazów

en: Word Wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: Would you like to save the changes to '%s' before changing themes?
    
    Selecting No will result in all changes being lost.
pl: Czy chcesz zapisać zmiany w '% s' przed zmianą tematów?

en: Wrap Text Horizontally
pl: Zawijaj tekst poziomo

en: Wrap lines in output buffer
pl: Zawijanie linii w buforze wyjściowym

en: Written in 100%% Python.
pl: Napisane w 100%% w języku Python.

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
pl: Należy ponownie uruchomić Editra, zanim zmiany będą w pełni funkcjonalne.

en: Your profile has been updated to the latest version
pl: Twój profil został zaktualizowany do najnowszej wersji

en: Zoom Default
pl: Domyślne powiększenie

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: bold
pl: pogrubiony

en: eol
pl: Koniec linii

en: italic
pl: kursywa

en: underline
pl: podkreślenie

en: untitled
pl: bez nazwy

en: untitled %d
pl: bez nazwy %d
