editra - en to ug translation catalogue (706 entries)

en: "%s" was not found
ug: "%s"نى تاپالمىدىم

en: %d matches were replaced.
ug: %dماس كەلگەننى ئالماشتۇرۇش

en: %s Source File
ug: %sئەسلى ھۈججەت

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
ug: %sتاپالمىدىم

en: %s does not exist
ug: %sمەۋجەت ئەمەس

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
ug: %sئاخىرقى ساقلاشتىن كېيىن ئۆچۈرۈلدى
    قايتىدىن ساقلامسىز؟

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
ug: %sباشقا پروگراممىدا ئۆزگەرتىلگەن
    قايتىدىن يۈكلەمسىز؟

en: &About...
ug: &ھەققىدە

en: &Close Tab
ug: خەتكۈشنى يېپىش (&C)

en: &Copy
ug: (&C)كۆچۈرۈش

en: &Edit
ug: تەھرىرلەش(&E)

en: &File
ug: &ھۆججەت

en: &Find
ug: ئىزدەش(&F)

en: &Font
ug: خەت نۇسخىسى (فونت )(&F)

en: &Goto Line
ug: &قۇرغا بېرىش

en: &Help
ug: (&H)ياردەم

en: &New Tab
ug: يېڭى بەتكۈش&

en: &Open
ug: (&O)ئېچىش

en: &Paste
ug: چاپلاش(&P)

en: &Print
ug: &بېسىش

en: &Quick Find
ug: &تېز ئىزدەش

en: &Save
ug: ساقلاش(&S)

en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: &Toolbar
ug: قورال ستونى(&T)

en: &Tools
ug: قوراللار (&T)

en: &Undo
ug: يېنىۋال(&U)

en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

en: **Alias**
ug: **ئۆزگەنامى**

en: **New Commandline**
ug: **يېڭى بۇيرۇق قۇرى**

en: 0-50000 (0 unlimited)
ug: 0-50000(0 چەكسىز)

en: << Remove
ug: ››چىقىرىۋېتىش

en: Abort
ug: توختىتىش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Access Denied: %s
ug: كىرىش چەكلەندى:%s

en: Add '%s' to dictionary
ug: %sنى مۇندەرىجىگە قوشۇش

en: Add >>
ug: قوشۇش››

en: Add a new executable
ug: يېڭى ئىجرا ھۈججىتى قوشۇش

en: Add a new line after the current line
ug: ھازىرقى قۇرنىڭ ئاخىرىغا يېڭى قۇر قوشۇش

en: Add a new line before the current line
ug: ھازىرقى قۇرنىڭ بېشىغا يېڭى قۇر قوشۇش

en: Add and remove bookmarks
ug: بەتكۈش قوشۇش\چىقىرىۋېتىش

en: Adds extra scrolling room after last line
ug: ئاخىرقى قۇرنىڭ كەينىگە دومىلىغۇچ قوشۇش

en: Advanced
ug: ئالىي دەرىجىلىك

en: Alias
ug: تەخەللۇس

en: All
ug: ھەممىسى

en: Alphabetically
ug: ئېلىپبە تەرتىپى بويىچە

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
ug: ئېدىترانىڭ يېڭى نەشرى تەمىنلەندى،ئېدىترا %sنى چۈشۈرەمسىز؟

en: AntiAliasing
ug: ھەرەچىشسىزلاش

en: Appearance
ug: قىياپىتى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Are you sure want to delete %s?
ug: راستىنلا%sنى  ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to uninstall %s?
    This cannot be undone.
ug: راستىنلا %sنى ئۆچۈرۋېتەمسىز؟ يېنىۋالالمايسىز.

en: Arguments
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر

en: Attributes
ug: خاسلىق

en: Audible feedback when errors are detected
ug: خاتالىق ئۆچۈرۈلگەندە ئاۋازلىق ئەسكەرتىش

en: Aui Pane Navigator
ug: Auiبۆلەكلىك يولباشلىغۇچ

en: Author: %s
ug: ئاپتورى:%s

en: Auto-Completion
ug: ئاپتوماتىك تاماملاش

en: Auto-Indent
ug: ئاپتوماتىك ئابزاسبېشى

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Automatically Backup Files
ug: ھۈججەتنى ئاپتوماتىك زاپاسلاش

en: Automatically clear output buffer between runs
ug: ئىجرا ئارىسىدىكى چىقىرىش باففېرىنى ئاپتوماتىك تازىلاش

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
ug: ئۆزگەرتىش بايقالغاندا ئاپتوماتىك يۈكلەش

en: Automatically save all open files before running
ug: ئىجرا قىلىشتىن بۇرۇن بارلىق ھۈججەتلەرنى ساقلاش

en: Automatically save current file before running
ug: ئىجرا قىلىشتىن بۇرۇن ھۈججەتنى ساقلاش

en: Automatically save/use window state from last session
ug: ئالدىنقى سۆھبەتتىن كېيىنكى كۆزنەك ھالىتىنى ئاپتوماتىك سالاش\ئىشلىتىش

en: Automatically trim whitespace on save
ug: بوشلۇقنى ئاپتوماتىك ئۆچۈرۈپ ساقلاش

en: Background
ug: تەگلىك

en: Backspace Unindents
ug: قايىتبوشلۇقتا ئابزاسبېشى قالدۇرۇش

en: Backup Path:
ug: ھۈججەت يولىنى زاپاسلاش

en: Backup buffer to file periodically
ug: ھۈججەتنى دەۋرەي زاپاسلاش

en: Binding
ug: باغلاش

en: Black/White
ug: قارا خەت ئاق تەگلىك

en: Bookmark
ug: بەتكۈش

en: Bookmark Selected Path(s)
ug: بەتكۈش  تاللاندى يولى

en: Bookmark%d
ug: %dبەتكۈشلەندى

en: Bookmarks
ug: بەتكۈش

en: Bracket Highlighting
ug: بەلگىلەرنى چاقنىتىش

en: Browse...
ug: كۆرۈش

en: Bug Tracker...
ug: يوچۇق تاپقۇچ

en: Can't change directory to: %s
ug: مۇندەرىجىنى  :%s گە ئۆزگەرتەلمىدىم

en: Cancel
ug: قالدۇرۇش

en: Canceled
ug: قالدۇرۇلدى

en: Change Encoding
ug: كودلاشنى ئۆزگەرتىش

en: Change Font Settings
ug: فونت تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىش

en: Change line endings to %s
ug: قۇر ئاخىرىنى %sكە ئۆزگەرتىش

en: Change the encoding of the current document.
ug: ھازىرقى ھۈججەتنى كودلاشنى ئۆزگەرتىش

en: Change view to "%s"
ug: كۆرۈنۈشنى %sكە ئۆزگەرتىش

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
ug: بۇ دىئالوگدىكى ئۆزگەرتىش ھازىرقى ئارخىۋىڭىزغا ساقلاندى.بەزى تاللاشلار،مەسىلەن تىل دىگەنلەر،پروگراممىنى قايتا ئاچسىڭىز ئۆزگىرەيدۇ.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
ug: پروگرامما قوزغالغان ھامان ئۆزگەرتىشنى قوللىنىش

en: Check
ug: تەكشۈرۈش

en: Check for updates on startup
ug: قوزغالغاندا يېڭىلىنىشنى تەكشۈرۈش

en: Check if on disk file has been modified by others
ug: ھۈججەت ئۆزگەرتىلگەنمۇ تەكشۈرۈش

en: Check spelling while typing
ug: كىرگۈزگەندە ئىملا تەكشۈرۈش

en: Checking...
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Choose Folder
ug: قىسقۇچ تاللاش

en: Choose Search Folder
ug: قىسقۇچ ئىزدەشنى تاللاش

en: Choose a Save Location
ug: ساقلاش ئورنىنى تاللاش

en: Choose an Encoding
ug: كودلاشنى تاللاش

en: Choose and executable
ug: تاللاش ۋە ئىجراچان

en: Class Definitions
ug: كلاس ئېنىقلىمىسى

en: Clear
ug: تازىلاش

en: Click on an item to edit
ug: تاللىغۇچنى چېكىپ تەھرىرلەش

en: Close "%s"
ug: "%s"نى يېپىش

en: Close All
ug: ھەممىنى يېپىش

en: Close All '%s'
ug: "%s"نىڭ ھەممىسىنى يېپىش

en: Close All Tabs
ug: ھەممە خەتكۈشنى يېپىش

en: Close Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈشنى يېپىش

en: Close Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈشلەرنى يېپىش

en: Close Window
ug: كۆزنەكنى يېپىش

en: Close all open tabs
ug: ئېچىلغان خەتكۈشلەرنى يېپىش

en: Close the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى يېپىش

en: Code
ug: كودى

en: Code Browser
ug: كود كۆرگۈچ

en: Code Folding
ug: كود دەستىلەش

en: Code folding toggle actions
ug: كود قاتلاشنى ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتى

en: CodeBrowser
ug: كودكۆرگۈچ

en: Color
ug: رەڭ

en: Color Highlight Code Syntax
ug: كود گراماتكىسىنى رەڭلىك چاقنىتىش

en: Color Scheme
ug: رەڭ لايىھىسى

en: Color Scheme:
ug: رەڭ لايىھىسى:

en: Colour/Default
ug: رەڭ \كۆڭۈلدىكى

en: Colour/White
ug: رەڭ\ئاق

en: Column Edit
ug: ستون تەھرىرلەش

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Commands that affect an entire line
ug: پۇتۇن قۇر بۇيرۇقى

en: Configuration
ug: سەپلەش

en: Configuration Changes Made
ug: سەپلەش ئۆزگەلتىلدى

en: Configure
ug: سەپلەش

en: Configure Printer
ug: پرىنتېر سەپلەش

en: Convert selected text to all lowercase letters
ug: تاللانغان تېكىسنى كىچىك ھەرىپكە ئالماشتۇرۇش

en: Convert selected text to all uppercase letters
ug: تاللانغان تېكىسنى چوڭ ھەرىپكە ئالماشتۇرۇش

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
ug: تاللانغان تېكىستىكى tabsنى بوشلۇققا  ئالماشتۇرۇش

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
ug: تاللانغان تېكىستىكى بوشلۇقنى tabsكە ئالماشتۇرۇش

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Copy Current Line
ug: ھازىرقى قۇرنى كۆچۈرۈش

en: Copy Filename
ug: ھۈججەت نامىنى كۆچۈرۈش

en: Copy Full Path
ug: ھۈججەت يولىنى كۆچۈرۈش

en: Copy Line
ug: قۇرنى كۆچۈرۈش

en: Copy Selected Text to Clipboard
ug: تاللانغان تېكىسنى تاختىغا كۆچۈرۈش

en: Copyright
ug: نەشر ھوقۇقى

en: Count
ug: ساناش

en: Create Archive of "%s"
ug: "%s"نىڭ ئارخىپىنى قۇرۇش

en: Create a new style theme
ug: يېڭى ئۇسلۇب تېمىسى قۇرۇش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Cu&t
ug: كېسىش&

en: Current Directory
ug: ھازىرقى مۇندەرىجە

en: Current Document
ug: ھازىرقى ھۈججەت

en: Customize
ug: ئۆزلەشتۈرۈش

en: Customize Menu
ug: ئۆزلەشتۈرگەن تىزىملىك

en: Customize the items shown in this menu.
ug: تىزىملىكتىكى تاللىغۇچنى ئۆزلەشتۈرۈش

en: Customize...
ug: ئۆزلەشتۈرۈش…

en: Cut
ug: كېسىش

en: Cut Current Line
ug: ھازىرقى قۇرنى كېسىش

en: Cut Line
ug: قۇرنى كېسىش

en: Cut Selected Text from File
ug: ھۈججەتتىن تاللانغان تېكىسنى كېسىش

en: Cycle Clipboard
ug: تاختىنى تەۋىرلەش

en: Cycle through recent clipboard text
ug: تاختىدىكى يېقىنقى تېكىستنى دەۋرىيلەش

en: DECODING ERROR
ug: كود يېشىش خاتا

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Default EOL Mode
ug: كۆڭۈلدىكى EOL  شەكلى

en: Default Lexer
ug: كۆڭۈلدىكى لېكسېر

en: Default Perspective
ug: كۆڭۈلدىكى كۆرۈنۈش

en: Default highlighing for new documents
ug: يېڭى ھۈججەتكە كۆڭۈلدىكى چاقنىتىش

en: Defines
ug: ئېنىقلىما

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Delete All
ug: ھەممىنى ئۆچۈرۈش

en: Delete Bookmark
ug: بەتكۈش  ئۆچۈرۈش

en: Delete Error
ug: خاتالىقنى ئۆچۈرۈش

en: Delete File?
ug: ھۆججەتنى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Delete Line
ug: قۇر ئۆچۈرۈش

en: Delete Perspective
ug: كۆرۈنۈش ئۆچۈرۈش

en: Delete Saved View
ug: ساقلانغان كۆرۈنۈشنى ئۆچۈرۈش

en: Delete all bookmarks
ug: ھەممە بەتكۈشنى ئۆچۈرۈش

en: Delete the selected line(s)
ug: تاللانغان قۇرنى ئۆچۈرۈش

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Disable Error Reporter
ug: خاتالىق ئۇچۇرچىسىنى قوزغاتماسلىق

en: Display Font
ug: فونتنى كۆرسىتىش

en: Do you wish to exit?
ug: چېكىنەمسىز؟

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
ug: بۇ مۇندەرىجىدە بارلىق%d ھۈججەتلەرنى ئاچامسىز؟

en: Document
ug: ھۈججەت

en: Down
ug: تۆۋەنگە

en: Download
ug: چۈشۈرۈش

en: Downloaded
ug: چۈشۈرۈلدى

en: Downloading
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading To: %s
ug: %sنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading Update
ug: يېڭىلىنىشنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading: %s
ug: %sچۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloads are incomplete
ug: چۈشۈرۈش تاماملانمىدى

en: Duplicate
ug: كۆچۈرۈش

en: Duplicate Line
ug: قۇر كۆچۈرۈش

en: Duplicate the current line
ug: ھازىرقى قۇرنى كۆچۈرۈش

en: E&xit
ug: &xچېكىنىش

en: EOL Mode
ug: EOLشەكلى

en: ERROR: %s
ug: : %sخاتالىقى

en: ERROR: Failed to save %s
ug: خاتالىق:%sھۈججىتى ساقلانمىدى

en: Edge Guide
ug: بەتيېنى يولباشچىسى

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Edit Preferences / Settings
ug: تاللاشلار\تەڭشەك نى تەھرىرلەش

en: Edit the way syntax is highlighted
ug: سىنتاكىسنى چاقنىتىش ئۇسۇلىنى تەھرىرلەش

en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

en: Editor Command
ug: تەھرىرلىگۈچ بۇيرۇقلىرى

en: Editor Mode
ug: تەھرىرلىگۈچ ھالىتى

en: Editor Options
ug: تەھرىرلىگۈچ تاللاشلىرى

en: Editra Log
ug: تەھرىرلىگۈچ Log

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
ug: ئېدىترا ئاچالمىدى %(filename)s
     خاتالىق:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
ug: ئېدىترا پروگراممېرلارنىت تېكىس تەھرىرلىگۈچى

en: Editra translations project
ug: ئېدىترا تەرجىمە ئىشتۈرى

en: Editra: Open
ug: ئېدىترا: ئېچىش

en: Elements
ug: ئېلېمېنتلار

en: Empty File
ug: قۇرۇق ھۈججەت

en: Enable
ug: قوزغىتىش

en: Enable Vi Emulation
ug: Viتەقلىدىنى قوزغىتىش

en: Enable column edit mode.
ug: ستون تەھرىرلەش شەكلىنى قوزغىتىش

en: Encoding to try when auto detection fails
ug: خاتالىق بايقالغاندا كودلاشنى قايتا سىناش

en: End of line character formatting
ug: قۇر ئاخىرى كاراكتېر فورماتى

en: Enter a hex color value
ug: ئونئالتىلىك سېستىمىدىكى رەڭ قىممىتىنى كىرگۈزۈش

en: Enter style sheet name
ug: ئۇسلۇب جەدۋىلى نامىنى كىرگۈزۈش

en: Enter the name of the new key profile
ug: يېڭى ئاچقۇچ ئارخىپنىڭ نامىنى كىرگۈزۈش

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error Opening File
ug: ھۆججەت ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error Text
ug: خاتالىق تېكىستى

en: Error Traceback:
ug: خاتالىق ئىنكاسى قايتۇرۇش:

en: Error in regular expression expansion.The replace action cannot be completed.
    
    Error Message: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادە كېڭەيتىلمىسىدە خاتالىق.ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتى تاماملانمىدى.
    خاتالىق ئۇچۇرى:%s

en: Error: Something unexpected happend
    Help improve Editra by clicking on Report Error
    to send the Error Traceback shown below.
ug: خاتالىق:كۈتۈلمىگەن ھادىسە يۈز بەردى
    خاتالىق ئۇچۇرىنى ئەۋەتىڭ

en: Error: Unable to open %s
ug: خاتالىق:%sنى ئاچالمىدىم

en: Errors
ug: خاتالىق

en: Executable Commands
ug: ئىجراچان بۇيرۇقلار

en: Executables
ug: ئىجراچان

en: Exit Code
ug: چېكىنىش كودى

en: Exit the Program
ug: پروگراممىدىن چېكىنىش

en: Exit the application
ug: قوللىنىش پروگراممىسىدىن چىقىش

en: Extended Auto-Comp
ug: كېڭەيتىلگەن ئاپتوماتىك تاماملاش

en: Extensions (space separated, no dots)
ug: كېڭەيتىش

en: F&ormat
ug: فورماتى

en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

en: Failed to create print preview
ug: بېسىشنى كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to delete style sheet:
    Error:
    %s
ug: ئۇسلۇب جەدۋىلىنى ئۆچۈرەلمىدى.
    خاتالىق:
    %s

en: Failed to install %d plugins
ug: قېتىلما%dنى قاچىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to load Enchant
ug: Enchantنى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to load the session: %(sessionname)s
    
    Error: %(error)s
ug: سۆھبەتنى يۈكلىيەلمىدى: %(sessionname)s
    خاتالىق:
    %(error)s

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
ug: ھۈججەتنى قاچىليالمىدى:%(filename)s
    خاتالىق:%(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
ug: ھۈججەتنى %(encoding)sبىلەن يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to reload: %s
ug: %sنى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
ug: ھۈججەتنى ساقلىيالمىدى:%(filename)s
    خاتالىق:
    %(errormsg)s

en: Feedback
ug: ئىنكاس

en: File Browser
ug: ھۆججەت كۆرگۈچ

en: File Filters:
ug: ھۈججەت سۈزگۈچ

en: File History Length
ug: ھۈججەت تارىخى ئۇزۇنلۇقى

en: File Location
ug: ھۆججەت ئورنى

en: File Not Found
ug: ھۆججەت تېپېلمىدى

en: File Settings
ug: ھۈججەت تەڭشىكى

en: File Stat Failed
ug: ھۈججەت ھالىتى مەغلۇپ بولدى

en: File Type
ug: ھۆججەت تىپى

en: File backup performed: %s
ug: ھۈججەت زاپاسلاندى:%s

en: File is Read Only and cannot be saved
ug: ھۈججەت پەقەت-ئوقۇش تىپلىق ساقلانمىدى

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
ug: ھۈججەت ئېچىقلىق.
    قايتىدىن ئاچامسىز؟

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Files Searched: %d
ug: ئىزدەلگەن ھۈججەتلەر:%d

en: Filetype Associations
ug: ھۈججەت تىپى قۇرۇلمىسى

en: Find
ug: ئىزدەش

en: Find All
ug: ھەممىنى ئىزدەش

en: Find Count
ug: ئىزدەشنى ساناش

en: Find Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدەش

en: Find Options
ug: ئىزدەش تاللانمىلىرى

en: Find Previous
ug: ئالدىنقىسىنى ئىزدە

en: Find Selected
ug: تاللانغاندىن ئىزدەش

en: Find Text
ug: تېكىست ئىزدەش

en: Find and Replace Text
ug: تېكىسنى ئىزدەش ۋە ئالماشتۇرۇش

en: Find what
ug: نىمىنى تاپماقچى

en: Find/R&eplace
ug: ئىزدەش\ئالماشتۇرۇش

en: Find/Replace
ug: ئىزدەش\ئالماشتۇرۇش

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Finshed downloading plugins
ug: قېتىلمىنى چۈشۈرۈش تاماملاندى

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Font
ug: فونت (خەت نۇسخىسى)

en: Font Settings
ug: فونت تەڭشىكى

en: Foreground
ug: ئالدى يۈزى

en: Format
ug: فورمات

en: Format EOL?
ug: EOLفورماتىمۇ؟

en: Format all EOL characters to %s Mode
ug: ھەممە EOL ھەرپ-بەلگىلىرىنى %sشەكلىدە فورماتلاش

en: Function Definitions
ug: فۇنكسىيە ئېنىقلىمىسى

en: Functions
ug: فۇنكسىيە

en: General
ug: ئومۇمىي

en: Generate %s
ug: %sيارىتىش

en: Generate Code and Documents
ug: كود ۋە ھۈججەت يارىتىش

en: Generate a %s version of the current document
ug: ھازىرقى ھۈججەتنىڭ %sنۇسخىسىنى ياساش

en: Generate an %s version of the current document
ug: ھازىرقى ھۈججەتنىڭ %sنۇسخىسىنى ياساش

en: Generator
ug: ھاسىللىغۇچ

en: Get Info
ug: ئۇچۇرغا ئېرىشىش

en: Global Variables
ug: ئومۇمىيەت ئۆزگەرگۈچى

en: Goto "%s"
ug: "%s"غا بېرىش

en: Goto Line
ug: قۇرغا بېرىش

en: Goto Line Number
ug: قۇر نومۇرىغا بېرىش

en: Goto Matching Brace
ug: ماس بەلگىگە بېرىش

en: Goto command buffer
ug: بۇيرۇق باففېرىغا بېرىش

en: Goto next position in history.
ug: تارىختىكى كېيىنكى ئورنىغا بېرىش

en: Goto previous match
ug: ئالدىنقى ماسئورۇنغا بېرىش

en: Goto previous position in history.
ug: تارىختىكى ئالدىنقى ئورنىغا بېرىش

en: Goto the next match
ug: كېيىنكى ماس كەلگەنگە بېرىش

en: Guide Column
ug: يولباشلاش ستونى

en: Highlight Brackets/Braces
ug: بەلگىلەرنى چاقنىتىش

en: Highlight Caret Line
ug: قۇرنى چاقنىتىش

en: Highlight the background of the current line
ug: ھازىرقى قۇرنىڭ تەگلىكىنى چاقنىتىش

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Icon Theme
ug: سىنبەلگە تېمىسى

en: Icons
ug: سىنبەلگەلەر

en: Identities
ug: كىملىك

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلماسلىق

en: Imports
ug: كىرگۈزۈش

en: Indent Lines
ug: ئابزاسبېشى

en: Indent Width
ug: ئابزاسبېشى كەڭلىكى

en: Indent the selected lines
ug: تاللانغان قۇرلارنى ئابزاسبېشىلاش

en: Indentation Guides
ug: باش قۇرلاش يېتەكچىسى

en: Info
ug: ئۇچۇرى

en: Info Text
ug: ئۇچۇر تېكىستى

en: Input Helpers
ug: ياردەمچى كىرگۈزۈش

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
ug: tab ھەرىپ-بەلگىسى بىلەن بوشلۇق قىستۇرۇش

en: Install
ug: قاچىلاش

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
ug: ھەممە ئىشلەتكۈچىگە قېتىلمىنى قاچىلاش

en: Install the plugins only for the current user
ug: ھازىرقى ئىشلەتكۈچىگىلا قېتىلما قاچىلاش

en: Installation Error
ug: قاچىلاش خاتالىقى

en: Installed Version
ug: قاچىلانغان نەشرى

en: Invalid Path
ug: ئىناۋەتسىز يول

en: Invalid expression "%s"
ug: ئىناۋەتسىز ئىپادىلەشلەر"%s"

en: Invalid file: %s
ug: ئىناۋەتسىز ھۈججەت:%s

en: Inverse
ug: ئەكسى

en: Join Lines
ug: قۇرلارنى بىرىكتۈرۈش

en: Join the Selected Lines
ug: تاللانغان قۇرلارنى بىرىكتۈرۈش

en: Jump to Saved Path
ug: ساقلانغان يولغا تاقلاش

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Key Profile
ug: ئاچقۇچ ئارخىپ

en: Keybindings
ug: كۇنۇپكا باغلاش

en: Kind
ug: تۈر

en: Labels
ug: بەلگىلەر

en: Language
ug: تىل

en: Latest Version
ug: ئەڭ يېڭى نەشرى

en: Launch
ug: باشلاتماق

en: Launch Configuration
ug: باشلاتماق تەڭشەش

en: Layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش

en: Lexer
ug: لېكسىكىچى

en: Lexers
ug: لېكسىكىچىلار

en: Library Error
ug: ئامبار خاتالىقى

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
ug: ئىجازەتنامە:wxWindows ( COPYING.txt دىن تولۇق ئىجازەتنامىنى كۆرۈڭ)

en: Line Buffering:
ug: قۇر باففېرلاش:

en: Line Edit
ug: قۇر تەھرىرلەش

en: Line Number
ug: قۇر نومۇرى

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
ug: قۇر: %(lnum)d ستون: %(cnum)d

en: Load Last Session
ug: ئاخىرقى سۆھبەتنى يۈكلەش

en: Load Profile
ug: ئارخىپ يۈكلەش

en: Load Session
ug: سۆھبەتنى يۈكلەش

en: Load a Custom Profile
ug: ئىختىيارى ئارخىپ يۈكلەش

en: Load a saved session.
ug: ساقلانغان سۆھبەتنى يۈكلەش

en: Load and save custom Profiles
ug: ئىختىيارى ئارخىپ يۈكلەش ۋە ساقلاش

en: Load and save custom sessions.
ug: ئىختىيارى سۆھبەت يۈكلەش ۋە ساقلاش

en: Load files from last session on startup
ug: ئاخىرقى سۆھبەتتىن باشلاشقا ھۈججەت يۈكلەش

en: Loaded Profile: %s
ug: قاچىلانغان ئارخىپ:%s

en: Loaded Session: %s
ug: قاچىلانغان سۆزبەت:%s

en: Locale Settings
ug: يەرلىك تەڭشەك

en: Lock File
ug: ھۈججەت قۇلۇپلاش

en: Look in
ug: قاراش

en: Lowercase
ug: كىچىك يېزىلىش

en: Macro Definitions
ug: ماكرو ئېنىقلاش

en: Macros
ug: ماكرولار

en: Main display font for various UI components
ug: UIبۆلەكلىرىگە  كۆرسىتىش فونتى

en: Manage, Download, and Install plugins
ug: قېتىلما باشقۇرۇش،چۈشۈرۈش ۋە قاچىلاش

en: Manually Set a Lexer/Syntax
ug: لېكسىكىچى\سىنتاكىسچى نى قولدا تەڭشەش

en: Match Case
ug: چوڭ يېزىلىشى ماس كەلگەن

en: Match case
ug: چوڭ يېزىلىشى ماس كەلگەن

en: Maximize Editor
ug: تەھرىرلىگۈچنى چوڭايتىش

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Misc
ug: ئارىلاش

en: Missing session files
ug: يوقالغان سۆھبەت ھۈججىتى

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
ug: ئەبجەش EOL ھەرپ-بەلگىلىرى بايقالدى

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن

en: Modifier 1
ug: ئۆزگەرتكۈچ1

en: Modifier 2
ug: ئۆزگەرتكۈچ2

en: Modules
ug: بۆلەكلەر

en: Move Current Line Down
ug: ھازىرقى قۇرنى تۆۋەنگە يۆتكەش

en: Move Current Line Up
ug: ھازىرقى قۇرنى يۇقۇرىغا يۆتكەش

en: Move Tab to New Window
ug: بەتكۈشنى يېڭى كۆزنەككە يۆتكەش

en: Move caret matching brace
ug: قىستۇرۇش بەلگىسىنى ماس كەلگەن بەلگىگە يۆتكەش

en: Move the current line down
ug: ھازىرقى قۇرنى تۆۋەنگە يۆتكەش

en: Move the current line up
ug: ھازىرقى قۇرنى يۇقۇرىغا يۆتكەش

en: Move to Recycle Bin
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەش

en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەش

en: Namespaces
ug: ئات بوشلۇقى

en: Network
ug: تور

en: New
ug: يېڭى

en: New &Window
ug: يېڭى كۆزنەك &

en: New File
ug: يېڭى ھۆججەت

en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

en: New Line After
ug: ئاخىرىغا يېڭى قۇر

en: New Line Before
ug: ئالدىغا يېڭى قۇر

en: New Profile
ug: يېڭى ئارخىپ

en: New Style Sheet
ug: يېڭى ئۇسلۇب جەدۋىلى

en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Next Bookmark
ug: كېيىنكى بەتكۈش

en: Next Position
ug: كېيىنكى ئورنى

en: No Description Available
ug: چۈشەندۈرۈش بېرىلمىگەن

en: No Suggestions
ug: تەكلىپ يوق

en: No Valid Files to Open
ug: ئىناۋەتلىك ھۈججەت يوق

en: None
ug: يوق

en: Normal
ug: نورمال

en: Not implemented
ug: ئەمەلىيلەشتۈرۈلمىگەن

en: Ok
ug: جەزملەش

en: Old Machintosh (\r)
ug: كونا مايكىنتاش

en: Old Macintosh (\r)
ug: كونا مايكىنتاش

en: Online Documentation...
ug: توردىكى ھۈججەتلەر...

en: Online project documentation and help guides
ug: توردىكى ئىشتۈرى ھۈججىتى ۋە ياردەم يېتەكچىسى

en: Open
ug: ئېچىش

en: Open &Recent
ug: يېقىنقىنى ئېچىش&

en: Open A Python Shell
ug: پىتون شېل نى ئېچىش

en: Open Code Browser Sidepanel
ug: كود كۆرگۈچ يانتاختىسىنى ئېچىش

en: Open Directory?
ug: مۇندەرىجىنى ئاچامسىز؟

en: Open Documents
ug: ھۆججەت ئېچىش

en: Open File
ug: ھۆججەت ئېچىش

en: Open File Browser Sidepanel
ug: ھۆججەت كۆرگۈچ يانتاختىسىنى ئېچىش

en: Open files in new windows by default
ug: ھۈججەتنى يېڭى كۆزنەكتە كۆڭۈلدىكى بويىنچە ئېچىش

en: Open the Quick Find Bar
ug: تېز ئىزدەش ستونى ئېچىش

en: Open with
ug: بىلەن ئېچىش

en: Opened file: %s
ug: ئېچىلغان ھۈججەتلەر:%s

en: Opening %s
ug: %s نى ئېچىۋاتىدۇ

en: Output
ug: چىقىرىش

en: P&aste After
ug: كەينىگە چاپلاش

en: Packages
ug: بوغچىلار

en: Page Set&up
ug: بەت لاھىيىلەش

en: Pane Navigator
ug: پېين يولباشلىغۇچ

en: Password
ug: پارول

en: Paste
ug: چاپلاش

en: Paste Text from Clipboard to File
ug: تېكىستنى تاختىدىن ھۈججەتكە چاپلاش

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
ug: ھۈججەتىكى نۇربەلگىنىڭ ئارقىغا تاختىدىن چاپلاش

en: Path to libenchant
ug: libenchantنىڭ يولى

en: Pathmarks
ug: يولبەلگىسى

en: Permissions
ug: ئىجازەتلەر

en: Perspective Name
ug: كۆرۈنۈش نامى

en: Perspective to Delete
ug: كۆرۈنۈشنى ئۆچۈرۈش

en: Perspectives
ug: كۆرۈنۈشلەر

en: Plain Text
ug: ساپ تېكىست

en: Platform Info
ug: مەشغۇلات سۇپىسى نامى

en: Please check the preferences dialog to check your preferences
ug: تاللىشىڭىزنى تەكشۈرۈش ئۈچۈن تاللاشلار دىئالوگىنى تەكشۇرۇڭ

en: Please check the preferences dialog to verify your preferences
ug: تاللىشىڭىزنى جەزىملەش ئۈچۈن تاللاشلار دىئالوگىنى تەكشۇرۇڭ

en: Plugin Manager
ug: قېتىلما باشقۇرغۇچ

en: Port Number
ug: پورت نومۇرى

en: Pr&eferences
ug: تاللاشلار

en: Preferences - Editra
ug: تاللاشلار-ئېدىترا

en: Preview File
ug: ھۈججەتنى ئالدىن كۆرۈش

en: Preview Printout
ug: بېسىپ چىقىرىشنى ئالدىن كۆرۈش

en: Previous
ug: ئالدىنقىسى

en: Previous Bookmark
ug: ئالدىنقى بەتكۈش

en: Previous Position
ug: ئورۇننى ئالدىن كۆرۈش

en: Primary Font
ug: بىرىنجى فونت

en: Print
ug: بېسىش

en: Print Current File
ug: ھازىرقى ھۈججەتنى بېسىش

en: Print Error
ug: ‏‏بېسىش خاتالىقى

en: Print Pre&view
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆرۈش

en: Print Preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆرۈش

en: Printer Error
ug: پرىنتېر خاتالىقى

en: Printer Mode
ug: پىرىنتېر شەكلى

en: Procedure Definitions
ug: جەريان ئېنىقلىمىسى

en: Profile
ug: ئارخىپ

en: Profile Saved as: %s
ug: ئارخىپنى پەرىقلىق ساقلاش:%s

en: Profile Updated
ug: ئارخىپنى يېڭىلاش

en: Program Executable Command
ug: پروگرامما ئىجراچان بۇيرۇقى

en: Programs
ug: پروگراممىلار

en: Project Homepage...
ug: ئىشتۈرى باشبېتى

en: Protocols
ug: كېلىشىم

en: Proxy Settings
ug: ۋاكالەتچى تەڭشىكى

en: Proxy URL
ug: ۋاكالەتچى URL

en: Public Functions
ug: ئومۇمىي فونكىسىيە

en: Public Subroutines
ug: ئومۇنىي قىسمى فونكىتسىيە

en: Put an item on the Shelf
ug: تۈرلەرنى تەكچەكە قويۇش

en: Rate: %.2f Kb/s
ug: سۈرئىتى:%.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
ug: ئاخىرقى پروگراممىنى قايتا باشلاش

en: Read Only
ug: پەقەت-ئوقۇش خاسلىقى

en: Recent Searches
ug: يېقىنقى ئىزدەشلەر

en: Recently Opened Files
ug: يېقىنقى ئېچىلغان ھۈججەتلەر

en: Recording Finished
ug: خاتىرىلەش تاماملاندى

en: Recording Macro
ug: ماكرو خاتىرىلەش

en: Redo
ug: قايتىلاش

en: Redo Last Undo
ug: ئاخىرقى يېنىۋېلىشنى قايتىلاش

en: Regex Compile Error
ug: Regex Compileخاتالىقى

en: Regular Expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Reload File?
ug: ھۈججەت يۈكلەمسىز؟

en: Reload the file with a specified encoding
ug: ھۈججەتنى ئالاھىدە كودلاش بويىنچە يۈكلەش

en: Reload with Encoding
ug: كودلاپ يۈكلەش

en: Reload with Encoding...
ug: كودلاپ يۈكلەش....

en: Remember File Position
ug: ھۈججەت ئورنىنى ئەستە تۇتۇش

en: Remember Window Position on Exit
ug: چىققاندا كۆزنەك ئورنىنى ئەستە تۇتۇش

en: Remember Window Size on Exit
ug: چىققاندا كۆزنەك چوڭلىقىنى ئەستە تۇتۇش

en: Remove
ug: چىقىرىۋىتىش

en: Remove All Bookmarks
ug: بەتكۈشلەرنى ئۆچۈرۈش

en: Remove Saved Path
ug: ساقلانغان يولنى ئۆچۈرۈش

en: Remove Style
ug: ئۇسلۇب ئۆچۈرۈش

en: Remove all bookmarks from the current document
ug: ھازىرقى ھۈججەتتىن بەتكۈشلەرنى ئۆچۈرۈش

en: Remove selection from list
ug: تاللانمىنى تىزىملىكتىن ئۆچۈرۈش

en: Remove trailing whitespace
ug: ئاخىرقى بوشلۇقنى ئۆۈرۈش

en: Rename
ug: نامىنى ئۆزگەرتىش

en: Replace
ug: ئالماشتۇرۇش

en: Replace All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇرۇش

en: Replace Error
ug: خاتالىقنى ئالماشتۇرۇش

en: Replace with
ug: ئالماشتۇرۇش

en: Report Error
ug: خاتالىقنى مەلۇم قىلىش

en: Resave File?
ug: ھۈججەتنى ساقلامسىز؟

en: Restore Editor
ug: تەھرىرلىگۈچنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Retrieving Plugin List
ug: قېتىلما تىزىملىكى ئىزدەش

en: Reveal in
ug: چۈشەنچە

en: Revert file to last save point
ug: ئاخىرقى ساقلىغان نۇقتىدىن ھۈججەتنى ئەسلىگە قايتۇرۈش

en: Revert to Default
ug: كۆڭۈلدىكىگە ئۆزگەرتىش

en: Revert to Saved
ug: سالاندىغا  ئۆزگەرتىش

en: Run
ug: ئىجرا قىلىش

en: Run last executed
ug: ئاخىرقى ئىجراچاننى ئىجرا قىلىش

en: Run script from current buffer
ug: ھازىرقى باففېردىن ئىجرا قىلىش

en: Run the file associated with the current buffer in Launch
ug: باشلاشتىكى ھازىرقى باففېردىكى ھۈججەت باغلانمىسىنى ئىجرا قىلىش

en: Save
ug: ساقلاش&

en: Save "%s"
ug: "%s"ساقلاش

en: Save &As
ug: پەرىقلىق ساقلاش

en: Save All
ug: ھەممىنى ساقلاش

en: Save As
ug: پەرىقلىق ساقلاش

en: Save Changes?
ug: ئۆزگەرتكەننى ساقلامسىز؟

en: Save Current File
ug: ھازىرقى ھۈججەتنى ساقلاش

en: Save Current Settings to a New Profile
ug: يېڭى ئارخىپقا ھازىرقى تەڭشەكنى ساقلاش

en: Save Current View
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنى ساقلاش

en: Save Error
ug: ساقلاش خاتالىقى

en: Save Perspective
ug: كۆرۈنۈشنى ساقلاش

en: Save Profile
ug: ئارخىپنى ساقلاش

en: Save Selected Paths
ug: تاللانغان يولنى ساقلاش

en: Save Session
ug: سۆھبەتنى ساقلاش

en: Save Styles
ug: ئۇسلۇبنى ساقلاش

en: Save all open pages
ug: ئېچىقلىق بەتلەرنى ساقلاش

en: Save the current session.
ug: ھازىرقى سۆزبەتنى ساقلاش

en: Save the current window layout
ug: ھازىرقى ھۈججەت ئورۇنلاشتۇرۇشىنى ساقلاش

en: Saved File As: %s
ug: ھۈججەتنى پەرىقلىق ساقلاش:%s

en: Saved File: %s
ug: سالانغان ھۈججەت:%s

en: Search Complete: %d matching lines where found.
ug: ئىزدەش تاماملاندى:%dماس كەلگەن قۇر بايقالدى

en: Search Recursively
ug: قەدەملەپ ئىزدەش

en: Search Started
ug: ئىزدەش باشلاندى

en: Search complete
ug: ئىزدەش تاماملاندى

en: Search for the currently selected phrase
ug: ھازىرقى تاللانغان ئابزاستىن ئىزدەش

en: Search in directory
ug: مۇندەرىجىدىن ئىزدەش

en: Search wrapped to bottom
ug: تۆۋەنكى بۆلەككىچە ئىزدەش

en: Search wrapped to top
ug: يۇقارقى بۆلەككىچە ئىزدەش

en: Secondary Font
ug: ئىككىلەمچى فونت

en: Sections
ug: دائىرىلەر

en: Select &All
ug: ھەممىنى تاللاش&

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Select All Text in Document
ug: ھۈججەتتىكى ھەممە تېكىستنى تاللاش

en: Select an encoding to reload the file with
ug: ھۈججەتنى قاچىلايدىغان كودلاشنى تاللاش

en: Select plugins to download
ug: چۈشۈرۈدىغان قېتىلمىنى تاللاش

en: Selected Text
ug: تاللانغان تېكسىت

en: Send bug reports and suggestions
ug: يوچۇق ئۇچۇرى ۋە تەكلىپ ئەۋەتىش

en: Session Load Error
ug: سۆھبەت قاچىليالمىدى

en: Session Manager
ug: سۆھبەت باشقۇرۇش

en: Session Name
ug: سۆھبەت نامى

en: Session Saved as: %s
ug: سۆھبەتنى پەرىقلىق ساقلاش:%s

en: Session file is empty.
ug: سۆھبەت ھۈججىتى قۇرۇق

en: Session to Load:
    Current Session: '%s'
ug: سۆزبەت يۈكلەش:
    ھازىرقى سۆھبەت:'%s'

en: Session:
ug: سۆھبەت

en: Sessions
ug: سۆھبەتلەر

en: Set Font
ug: فونت تەڭشەش

en: Set the preview file type
ug: ئالدىن كۆرۈش ھۈججەت تىپىنى تەڭشەش

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
ug: سىنتاكىس چاقنىتىلغان بۆلەككە ئىككىلەمچى فونت تەڭشەش

en: Sets the main/default font of the document
ug: ھۈججەتنىڭ باش\كۆڭۈلدىكى فونتىنى تەڭشەش

en: Settings
ug: تەڭشەك

en: Shelf
ug: كىتاب تەكچىسى

en: Show Calltip
ug: كولتىپنى كۆرسۈتۈش

en: Show EOL Markers
ug: EOLبەلگىسىنى كۆرسىتىش

en: Show Edge Guide
ug: بەتيېنى يېتەكچىسىنى كۆرسۈتۈش

en: Show Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسۈتۈش

en: Show Icons on Tabs
ug: سىنبەلگە ۋە خەتكۈشلەرنى كۆرسىتىش

en: Show Indentation Guides
ug: ئابزاسبېشىنى كۆرسىتىش

en: Show Line Number Margin
ug: قۇر نومۇرى مارگىنىنى كۆرسۈتۈش

en: Show Line Numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسىتىش

en: Show Shelf
ug: تەكچە نى كۆرسىتىش

en: Show Splash Screen
ug: ئېچىلىش ئېكرانىنى كۆرسۈتۈش

en: Show Status Bar
ug: ھالەت سىتونىنى كۆرسۈتۈش

en: Show Toolbar
ug: قورال ستونىنى كۆرسىتىش

en: Show Whitespace
ug: بوشلۇقنى كۆرسۈتۈش

en: Show Whitespace Markers
ug: بوشلۇق بەلگىسىنى كۆرسۈتۈش

en: Show a calltip for the current word.
ug: ھازىرقى سۆزنىڭ كولتىپىنى كۆرسىتىش

en: Show autocompletion hints.
ug: ئاپتوماتىك تاماملاش ئەسكەرتمىسىنى كۆرسۈتۈش

en: Show output from
ug: چىقىرىشنى كۆرسۈتۈش

en: Show the Shelf
ug: تەكچەنى كۆرسۈتۈش

en: Show the edge column guide
ug: بەتيېنى سىتون يېتەكچىسىنى كۆرسۈتۈش

en: Show the session manager bar
ug: سۆزبەت باشقۇرۇش سىتونىنى كۆرسۈتۈش

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Some files in saved session could not be found on disk:
ug: دېسكىدا ساقلانغان سۆھبەتتىكى بەزى ھۈججەتلەرنى تاپالمىدىم:

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
ug: بەزى ئۇسلۇبلار ئۆزگەلتىلدى،چىقىشتىن بۇرۇن ساقلامسىز؟

en: Sorry will be ready for future version
ug: كەچۈرۈڭ كېيىنكى نەشرىدە تەييارلايمىز

en: Sorting
ug: تەرتىپلەش

en: Spaces to Tabs
ug: بوشلۇقنى Tabكە

en: Spell Checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: Spelling
ug: ئىملا

en: Start a New File
ug: يېڭى ھۈججەتنى باشلاش

en: Start a new file in a new tab
ug: يېڭى ھۈججەتنى يېڭى بەتكۈشتە باشلاش

en: Start a new file in a new window
ug: يېڭى ھۈججەتنى يېڭى كۆزنەكتە باشلاش

en: Start in Normal Mode
ug: نورمال شەكلىدە باشلاش

en: Startup
ug: باشلاش&

en: Startup Settings
ug: تەڭشەكنى باشلاش

en: Status Unknown
ug: ھالىتى ئېنىقسىز

en: Style Editor
ug: ئۇسلۇب تەھرىرلىگۈچ

en: Style Tags
ug: ئۇسلۇب بەلگىسى

en: Style Theme
ug: ئۇسلۇب تېنىسى

en: Subroutine Declarations
ug: تارماق فونكىتسىيە بېكىتىش

en: Subroutines
ug: تارماق فۇنكسىيىلەر

en: Successfully Installed Plugins
ug: قېتىلما مۇۋەپپەقىيەتلىق قاچىلاندى

en: Switch Lexer to %s
ug: لېكسىكاچىنى %sغا ئالماشتۇرۇش

en: Syntax Highlighting
ug: سىنتاكىسلىق چاقنىتىش

en: System Directory
ug: سىستېما  مۇندەرىجىسى

en: Tab Width
ug: بەتكۈچ كەڭلىكى

en: Tabs to Spaces
ug: Tabs نى بوشلۇققا

en: Task Definitions
ug: ۋەزىپە ئېنىقلىمىسى

en: Text Colors
ug: تېكىست رەڭگى

en: Text Document
ug: تېكسىت ھۈججىتى

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
ug: '%s'نىڭ توغرا كودلىنىشى جەزىملەشمىدى
    مۇۋاپىق كودلاشنى تاللاپ،جەزىملەشنى تاللاپ،تاللانغان كودلاشتا ھۈججەتنى ئېچىڭ.
    قالدۇرۇش نى بېسىپ،ھۈججەت ئېچىشنى توختىتىڭ.

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
ug: "%s"ھۈججىتى ئالدىنقى ساقلاشتىن كېيىن ئۆزگەرتىلگەن.
    ئۆزگەرتىشنى ساقلامسىز؟

en: The new style sheet '%s' has not been saved would you like to save before exiting?
ug: '%s'يېڭى ئۇسلۇب جەدۋىلى ساقلانمىغان،چىقىشتىن بۇرۇن ساقلامسىز؟

en: The new style theme '%s' has not been saved.
    
    Would you like to save it before changing themes?
ug: '%s'يېڭى ئۇسلۇب تېمىسى ساقلانمىغان.
    تېمىنى ئۆزگەرتىشتىن بۇرۇن،ساقلامسىز؟

en: The requested command could not be executed.
ug: بۇ بۇيرۇق ئىجرا بولمايدۇ

en: The search term '%(term)s' was found %(count)d times.
ug: '%(term)s'ئاتالغۇسى  %(count)d بايقالدى.

en: The style %s already exists. Please choose a different name.
ug: ئۇسلۇب %sمەۋجۇت، باشقا نامنى تاللاڭ.

en: There are no files that Editra can open in %s
ug: %sدا ئېدىترا ئاچالايدىغان ھۈججەت يوق.

en: There was an error when printing.
    Check that your printer is properly connected.
ug: باسقانسا خاتالىق بايقالدى.
    پرىتېرىڭىز توغرا ئۇلاندىمۇ تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: This plugin requires a newer version of Editra.
ug: ئېدىترا بۇ قېتىلمىنىڭ يېڭى نەشرىنى قوللايدۇ

en: This plugin will be uninstalled on next program launch.
ug: پروگرامما قوزغىتىلغاندا بۇ قېتىلما ئۆچۈرۈلۈدۇ.

en: To Lowercase
ug: كىچىك يېزىلىشىغا

en: To Uppercase
ug: چوڭ يېزىلىشىغا

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
ug: يېڭى تاللاش تۈرى قوشۇش ئۈچۈن قېتىلما ھۈججىتىىڭزنى تىزىملىك تۈرىگە سۆرەپ ئەكىرىڭ.
    تاللانغان تاللاش تۈرىنى ئۆچۈرۈش ئۈچۈن Delete ياكى Backspace. نى بېسىڭ.

en: Toggle Auto-Indentation functionality
ug: ئاپتوماتىك ئابزاسبېشى ئىقتىدارىغا ئالماشتۇرۇش

en: Toggle Bookmark
ug: بەتكۈش  ئالماشتۇرۇش

en: Toggle Code Folding
ug: كود قاتلاشنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle Comment
ug: ئىزاھات ئالماشتۇرۇش

en: Toggle Editor Maximization
ug: تەھرىرلىگۈچ چوڭايتىشنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle Editor View Options
ug: تەھرىرلىگۈچ كۆرۈش تاللىشىنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle all folds
ug: قاتلانغالارنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle bookmark of the current line
ug: ھازىرقى قۇرنىڭ بەتكۈشنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle comment on the selected line(s)
ug: تاللانغان قۇرنىڭ ئىزاھاتىنى ئالماشتۇش

en: Toggle current fold
ug: ھازىرقى قاتلاشنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle fold
ug: قاتلاشنى ئالماشتۇرۇش

en: Toolbar Icon Size
ug: قورال سىتونى سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Transient XML Handler
ug: ۋاقىتلىق XML بېجىرگۈچ

en: Translate Editra...
ug: ئېدىترانى تەرجىمە قىلىش

en: Transparency
ug: سۈزۈكلۈك

en: Transpose Line
ug: قۇرلارنى ئۆزئارا ئالماشتۇرۇش

en: Transpose the current line with the previous one
ug: ھازىرقى قۇر بىلەن ئالدىنقى قۇرنى ئۆزئارا ئالماشتۇرۇش

en: Trim Trailing Whitespace
ug: قۇرئايىقى بوشلۇقىنى رەتلەش

en: Turn off for better performance
ug: تېخىمۇ ياخشى ئىشلىشى ئۈچۈن ئۆچۈرۈش

en: Unable to accept dropped file or text
ug: ئۆچۈرگىلى بولمايدىغان ھۈججەت ياكى تېكسىت

en: Unable to delete %s
ug: %sئۆچۈرۈلمىدى

en: Unable to retrieve plugin list
ug: قېتىلما تىزىملىكىگە قايتالمىدى

en: Undo
ug: يېنىۋېلىش

en: Undo Last Action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋېلىش

en: Unindent Lines
ug: ئابزاسبېشىنى قالدۇرۇش

en: Unindent the selected lines
ug: تاللانغان قۇرنىڭ ئابزاسبېشىنى قالدۇرۇش

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈش

en: Uninstall Plugin
ug: قېتىلما ئۆچۈرۈش

en: Unknown
ug: ئېنىقسىز

en: Up
ug: يۇقىرى

en: Update
ug: يېڭىلاش

en: Update Available
ug: يېڭىلاندى

en: Uppercase
ug: چوڭ يېزىلىش

en: Use Auto Completion when available
ug: ئاپتوماتىك تاماملاش ئىشلىتىش

en: Use Proxy
ug: ۋاكالەتچى ئىشلىتىش

en: Use Soft Tabs
ug: يۇمشاق خەتكۈش ئىشلىتىش

en: Use Tabs Instead of Spaces
ug: بوشلۇق ئورنىغا Tabsئىشلىتىش

en: Used to set a custom backup path. If not specified the backup will be put in the same directory as the file.
ug: ئىختىيارى زاپاسلاش يولىنى تاللاش،ناۋادا زاپاسلاش يولى تاللانمىسا،زاپاسلىنىدىغان ھۈججەتنى ئەسلى ھۈججەت بىلەن بىر مۇندەرىجىگە ساقلايدۇ.

en: User Directory
ug: ئىشلەتكۈچى مۇندەرىجىسى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: View Editra's console log
ug: ئېدىترانىڭ كونسول لوگىنى كۆرۈش

en: View Line of Next Bookmark
ug: كېيىنكى بەتكۈشنىڭ قۇرىنى كۆرسۈتۈش

en: View Line of Previous Bookmark
ug: ئالدىنقى بەتكۈشنىڭ قۇرىنى كۆرسۈتۈش

en: View Options
ug: كۆرۈنۈش تاللانمىسى

en: View Virtual Space After Last Line
ug: ئاخىرقى قۇرنىڭ كەينىدىكى بوشلۇقنى كۆرۈش

en: View all bookmarks
ug: بەتكۈشلەرنى كۆرۈش

en: View pane selection list
ug: بۆلمىدە تاللاش تىزىمىنى كۆرۈش

en: Visit the project homepage %s
ug: %sئىشتۈرى باشبېتىنى كۆرۈش

en: Visual Helpers
ug: سىنلىك ياردەمچى

en: Warn when mixed eol characters are detected
ug: ئەبجەش eol ھەرپ-بەلگىسى بايقالغاندا ئاگاھلاندۇرۇش

en: Warning Text
ug: ئاگانلاندۇرۇش تېكىستى

en: Warning suggestions will include context insensitive results
ug: ئاگاھلاندۇرۇش،تەكلىۋىڭىز تېكىستتى مۇناسىۋەتسىز نەتىجىنى ئۆزئىچىگە ئالىدۇ

en: Where
ug: قەيەردە

en: Where to Save Profile?
ug: ئارخىپنى قەيەرگە ساقلايسىز؟

en: Whitespace
ug: بوشلۇق

en: Whitespace formating commands
ug: بوشلۇقنى فورماتلاش بۇيرۇقى

en: Whole Word
ug: پۈتۈن سۆز

en: Whole word
ug: پۈتۈن سۆز

en: Wildcard shell patterns for matching files (*.txt *.html).
ug: ئورتاقبەلگە ماس كەلگەن ھۈججەتنىڭ قاپ ئەندىزىسى

en: Word Completion
ug: سۆز تاماملاش

en: Word Wrap
ug: ئاپتوماتىك قۇر ئالماشتۇر

en: Would you like to save the changes to '%s' before changing themes?
    
    Selecting No will result in all changes being lost.
ug: تېما ئۆزگەرتىشتىن بۇرۇن،'%s' بولغان ئۆزگەرتىشنى ساقلامسىز؟
    ياق نى تاللىسىڭىز،ئۆ۔گەرتكەنلىرىڭىز يوقاپ كېتىدۇ.

en: Wrap Text Horizontally
ug: تېكىستنى گورزىنتال قۇر ئالماشتۇرۇش

en: Wrap lines in output buffer
ug: باففېردىن چىقىپ كەتكەن قۇرلارنى ئالماشتۇرۇش

en: Written in 100%% Python.
ug: 100%%پىتوندا يېزىلغان

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
ug: ئۆزگەرتىش ئۈنۈمىنى كۆرۈش ئۈچۈن ،ئېدىترانىڭ قايتا قوزغىتىڭ

en: Your profile has been updated to the latest version
ug: يېڭى نەشرىدە ،سىزنىڭ ئارخىپىتىڭىز يېڭىلاندى

en: Zoom Default
ug: كۆڭۈلدىكى نىسبەت

en: Zoom In
ug: چوڭايتىش

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: args
ug: ئارگومېنىت

en: bold
ug: توم

en: eol
ug: قۇر ئايىقى( eol)

en: italic
ug: يانتۇ

en: underline
ug: ئاستى سىزىق

en: untitled
ug: نامسىز

en: untitled %d
ug: %dنامسىز
