Efax-gtk - en to ca translation catalogue (444 entries)

en: efax-gtk: Address book
ca: efax-gtk: Llibreta d'adreces

en: Name
ca: Nom

en: Number
ca: Número

en: Add new address
ca: Crea una nova adreça

en: Delete address
ca: Esborra adreça

en: Move address up
ca: Mou adreça amunt

en: Move address down
ca: Mou adreça avall

en: Delete selected address?
ca: Voleu esborrar l'adreça seleccionada?

en: efax-gtk: Delete address
ca: efax-gtk: esborrar l'adreça

en: efax-gtk: Add address
ca: efax-gtk: crear adreça

en: Name:
ca: Nom:

en: Number:
ca: Número:

en: efax-gtk: File to fax
ca: efax-gtk: fitxer a enviar per fax

en: View
ca: Visualitza

en: efax-gtk: Conditions, Notices and Disclaimers
ca: efax-gtk: condicions, avisos i renúncies

en: Accept
ca: Accepta

en: Reject
ca: Rebutja

en: Do you accept the Conditions, Notices and Disclaimers shown above?
ca: Accepteu les condicions, avisos i renúncies mostrades a dalt?

en: About efax-gtk
ca: Quan a efax-gtk

en: This program was written by Chris Vine and is released under the GNU General Public License, version 2. It is a front end for efax. efax was written by Ed Casas
ca: Aquest programa l'ha escrit en Chis Vine i es distribueix sota els termes de la Llicència Pública General de GNU, versió 2. Aquest programa és una interfície per a l'efax. L'efax l'ha escrit en Ed Casas.

en: About efax
ca: Quan a efax

en: efax is copyright (C) 1999 Ed Casas
ca: efax és copyright (C) 1999 Ed Casas

en: This program (efax-gtk) is a front end for efax. efax is a program released under the GNU General Public License, version 2 by Ed Casas
ca: Aquest programa (efax-gtk) és una interfície per a l'efax l'efax és un programa que es distribueix sota els termes de la Llicència Pública General de GNU, versió 2 per Ed Casas.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Sending fax
ca: Enviant fax

en: Answering call
ca: Responent a la trucada

en: Standing by to receive calls
ca: A l'espera de rebre trucades

en: Cannot send fax - a fax is being received
ca: No és possible enviar el fax - s'està rebent un fax

en: Not valid file name
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: User does not have read permission on the file
ca: L'usuari no té permís per llegir el fitxer

en: Not valid postscript/PDF file
ca: Fitxer postscript/PDF no vàlid

en: You don't have the $HOME environmental variable set
ca: No teniu la variable d'entorn $HOME fixada

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't create directory to save received faxes.
    Faxes cannot be received!
ca: Error del sistema greu: no es pot crear el directori on desar els faxos rebuts.
    No podreu rebre faxos

en: 
    *** Stopping send/receive session ***
ca: 
    *** S'està aturant la sessió d'enviament/recepció ***

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't create directory to save received fax.
    This fax will not be saved!
ca: Error del sistema greu: No es pot crear el directori o desar el fax rebut.
    Aquest fax no serà desat

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't open received fax directory.
    This fax will not be saved!
ca: Error del sistema greu: No es pot obrir el directori de faxos rebuts.
    Aquest fax no serà desat

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Cannot save all of the received fax.
    All or part of the fax will be missing!
ca: Error del sistema greu: No es pot desar tot el fax rebut.
    Tot o part del fax es perdrà

en: Invalid Utf8 received in EfaxController::read_pipe_cb()
ca: S'ha rebut un Utf8 invàlid a EfaxController::read_pipe_cb()

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't create directory to save sent fax.
    This fax will not be saved!
ca: Error del sistema greu: No es pot crear el directori per desar el fax enviat.
    Aquest fax no serà desat

en: PRINT JOB
ca: TREBALL D'IMPRESSIÓ

en: Print page setup
ca: Configuració de la pàgina d'impressió

en: Print selected fax
ca: Imprimeix fax seleccionat

en: View selected fax
ca: Visualitza fax seleccionat

en: Add/amend description for selected fax
ca: Afegeix/esmena la descripció del fax seleccionat

en: Delete selected fax
ca: Esborra el fax seleccionat

en: Empty trash folder
ca: Buida la paperera

en: Add new folder
ca: Crea una carpeta

en: Delete selected folder
ca: Esborra la carpeta seleccionada

en: Reset new faxes count
ca: Esborra comptador de faxos nous

en: efax-gtk: Received fax list
ca: efax-gtk: Llista de faxos rebuts

en: efax-gtk: Sent fax list
ca: efax-gtk: Llista de faxos enviats

en: Permanently delete selected fax?
ca: Voleu esborrar permanentment el fax seleccionat?

en: 
    (NOTE: This will permanently delete the fax
    from the file system)
ca: 
    (NOTA: Això esborrarà de forma permanent el fax
    del sistema de fitxers)

en: Permanently delete selected faxes?
    
    (NOTE: This will permanently delete the faxes
    from the file system)
ca: Esborrar de forma permanent els faxos seleccionats?
    
    (NOTA: Això esborrarà de forma permanent els faxos
    del sistema de fitxers)

en: efax-gtk: Delete fax
ca: efax-gtk: esborrar fax

en: Empty trash folder?
    
    (NOTE: This will permanently delete all the faxes
    in the Trash folder from the file system)
ca: Voleu buidar la paperera?
    
    (Nota: això esborrarà de forma permanent tots els faxos
    de la paperera

en: efax-gtk: Trash folder
ca: efax-gtk: paperera

en: efax-gtk: Add folder
ca: efax-gtk: crear carpeta

en: Empty the folder by deleting any child folders
    and drag-and-dropping or deleting any contained
    faxes before deleting folder
ca: Buideu la carpeta esborrant-ne les carpetes filles
    i arrossegueu a fora o suprimiu qualsevol fax que hi hagi
    abans d'esborrar la carpeta

en: efax-gtk: Delete folder
ca: efax-gtk: esborrar la carpeta

en: Delete folder:
ca: Esborrar la carpeta:

en: Print selected fax?
ca: Imprimir el fax seleccionat?

en: efax-gtk: Print fax
ca: efax-gtk: imprimir fax

en: New faxes:
ca: Faxos nous:

en: efax-gtk: Fax description
ca: efax-gtk: descripció de fax

en: Fax description?
ca: Descripció del fax?

en: Folder name?
    (Note this will be placed in the top
    level and can be drag-and-dropped
    into other folders)
ca: Nom de la carpeta?
    (Nota: això serà col·locat a dalt
    de tot i pot ser arrossegat a
    una altra carpeta)

en: Folder name cannot contain character:
ca: El nom de carpeta no pot tindre el caràcter:

en: The following folder already exists:
ca: La següent carpeta ja existeix:

en: Folder
ca: Carpeta

en: Date
ca: Data

en: Description
ca: Descripció

en: Inbox
ca: Safata d'entrada

en: Sent box
ca: Enviat

en: Trash
ca: Paperera

en: efax-gtk: File list
ca: efax-gtk: llista de fitxers

en: Files to fax
ca: Fitxers per enviar

en: View selected file
ca: Veure fitxer seleccionat

en: Remove selected file from list
ca: Esborra el fitxer seleccionat de la llista

en: Add files to list
ca: Afegeix fitxers a la llista

en: Add files to the file list for faxing
ca: Afegeix fitxers a la llista de fitxers per enviar

en: Move file up
ca: Mou fitxer amunt

en: Move file down
ca: Mou fitxer avall

en: Remove file
ca: Esborra fitxer

en:  from the list?
ca:  de la llista?

en: Remove file
ca: Esborra fitxer

en: Copyright (C) 2001 - 2011 Chris Vine
    This program is released under the GNU General Public License, version 2
ca: Copyright (C) 2001 - 2011 Chris Vine
    Aquest programa es distribueix sota els termes de la Llicència Pública General de GNU, versió 2

en: Usage: efax-gtk [options] [filename]
    Options:
    	-r  Start the program in receive standby mode
    	-s  Start the program hidden in the system tray
    See the README file which comes with the distribution
    for further details
ca: Ús: efax-gtk [opcions] [nom de fitxer]
    Opcions:
    	-r  inicia el programa en mode d'espera de trucada
    	-s  inicia el programa amagat a l'area de notificació
    Mira el fitxer README que ve amb la distribució
    per a més detalls

en: Invalid option.  Options are:
ca: Opció invàlida.  Les opcions son:

en: Invalid user name specified - it must be in plain
    ASCII characters.  No user name will be shown on
    the fax top header line, but don't worry as the
    fax station number will always be given on the
    top header
ca: El nom d'usuari especificat és invàlid (ha de contenir només
    caràcters ASCII simples). No es mostrarà el nom d'usuari a la
    capçalera del fax, però el número de fax de l'estació si hi serà.

en: Invalid modem class specified
    Adopting default of Class 2
ca: Classe de mòdem especificat invàlid
    Adoptant per defecte de Classe 2

en: No serial port device specified in
ca: No s'ha especificat dispositiu de port sèrie a

en: Adopting default fax resolution of 204x196
ca: Adoptant la resolució de fax per defecte de 204x196

en: Invalid fax resolution specified
    Adopting default fax resolution of 204x196
ca: La resolució de fax especificada és invàlida.
    S'adoptarà la resolució de fax per defecte de 204x196

en: Invalid ring number specified
    Will answer after one ring
ca: Nombre de timbres especificat invàlid
    Respondrà després d'un timbre

en: Adopting default page size of a4
ca: Adoptant el mida de la pàgina de A4

en: Invalid page size specified
    Adopting default page size of a4
ca: Mida de pàgina especificat invàlid
    Adoptant mida de pàgina per defecte de A4

en: Invalid dialmode specified
    Adopting default of tone dialling
ca: Mode de marcatge especificat invàlid
    Adoptant mode de marcatge per defecte de tons

en: Invalid print shrink specified: adopting default value of 100
ca: La reducció d'impressió especificada és invàlida: adoptant valor per defecte de 100

en: Adopting default postscript view command of 'gv'
ca: Adoptant ordre de visualitzador postscript per defecte de 'gv'

en: No port for the socket server has been specified, so the server will not be started
ca: No s'ha especificat el port per al servidor de sòcol, per tant el servidor no serà iniciat

en: Invalid port for the socket server has been specified, so the server will not be started.  It needs to be between 1024 and 65535
ca: El port especificat per al servidor de sòcol és invàlid, per tant el servidor no serà iniciat.  Ha de ser ente 1024 i 65535

en: Invalid WORK_SUBDIR: directory specified. WORK_SUBDIR: will be ignored
ca: El directori especificat a WORK_SUBDIR: és invàlid. WORK_SUBDIR: serà ignorat

en: File
ca: Fitxer

en: Socket
ca: Sòcol

en: Fax entry method:
ca: Mètode d'entrada de fax:

en: Single file
ca: Un fitxer

en: Multiple files
ca: Múltiples fitxers

en: Socket list
ca: Llista del sòcol

en: Tel number:
ca: Núm. telèfon:

en: Send fax
ca: Enviar fax

en: Answer call
ca: Respon la trucada

en: Take over call
ca: Agafa la trucada

en: Standby
ca: En espera

en: Stop
ca: Atura

en: Fax to send
ca: Fax per enviar

en: List _received faxes
ca: Llista de faxos _rebuts

en: _List sent faxes
ca: _Llista de faxos enviats

en: Queued _faxes from socket
ca: Cua de _faxos del sòcol

en: _Enter single file
ca: _Introduïu un fitxer

en: Enter _multiple files
ca: Introduïu _múltiples fitxers

en: _Address book
ca: Llibreta d'_adreces

en: _Settings
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Print logfile
ca: _Imprimeix el fitxer de registre

en: Print logfile page _setup
ca: _Configuració de la pàgina d'impressió del registre

en: _View logfile
ca: _Visualitza el fitxer de registre

en: About efax-_gtk
ca: Quan a l'efax-_gtk

en: About _efax
ca: Quan a l'_efax

en: _Translations
ca: _Traduccions

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Log
ca: _Registre

en: The program has been started with the -s option but there is no system tray!
ca: El programa ha esta iniciat amb la opció -s però no hi ha àrea de notificació!

en: No fax number specified.  Do you want to send the fax on an open connection?
ca: No s'ha especificat cap número de fax.  Voleu enviar el fax amb una connexió establerta?

en: Telephone number
ca: Número de telèfon

en: A print job has been received on socket
ca: Un treball d'impressió s'ha rebut al sòcol

en: efax-gtk socket
ca: efax-gtk sòcol

en: A fax has been received by efax-gtk
ca: S'ha rebut un fax amb efax-gtk

en: efax-gtk: fax received
ca: efax-gtk: fax rebut

en: Can't change settings unless the program is inactive
    Press the Stop button to make it inactive
ca: No es poden canviar les preferències fins que el programa estigui inactiu
    premeu el botó Atura per posar-lo inactiu

en: Italian - Luca De Rugeriis
ca: Italià - Luca De Rugeriis

en: Polish - Pawel Suwinski
ca: Polac - Pawel Suwinski

en: Bulgarian - Zdravko Nikolov
ca: Búlgar - Zdravko Nikolov

en: Russian - Pavel Vainerman
ca: Rus - Pavel Vainerman

en: Hebrew - Assaf Gillat
ca: Hebreu - Assaf Gillat

en: Greek - Hellenic Linux Users Group
ca: Grec - Hellenic Linux Users Group

en: Albanian - Besnik Bleta
ca: Albanès - Besnik Bleta

en: Hungarian - Gergely Szakats, Laszlo Csordas
ca: Hongarès - Gergely Szakats, Laszlo Csordas

en: Simplified Chinese - Kite Lau
ca: Xinès simplificat - Kite Lau

en: German - Steffen Wagner
ca: Alemany - Steffen Wagner

en: Swedish - Daniel Nylander
ca: Suec - Daniel Nylander

en: Catalan - Jordi Sayol Salomo
ca: Català - Jordi Sayol Salomó

en: Traditional Chinese - Wei-Lun Chao
ca: Xinès tradicional - Wei-Lun Chao

en: efax-gtk: Translations
ca: efax-gtk: Traduccions

en: Press F1 for help
ca: Premeu F1 per a l'ajuda

en: Invalid Utf8 received in MainWindow::read_error_pipe_cb()
ca: S'ha rebut un Utf8 invàlid a MainWindow::read_error_pipe_cb()

en: terminated by signal
ca: interromput per una senyal

en: Name:
ca: Nom:

en: Number:
ca: Número:

en: Serial Device:
ca: Dispositiu sèrie:

en: Lock File:
ca: Fitxer de bloqueig:

en: Capabilities:
ca: Compatibilitats:

en: Rings (1-9):
ca: Timbres (1-9):

en: Modem Class:
ca: Classe de mòdem:

en: Dial Mode:
ca: Mode de marcatge:

en: Auto
ca: Automàtic

en: Class 1
ca: Classe 1

en: Class 2
ca: Classe 2

en: Class 2.0
ca: Classe 2.0

en: Tone
ca: Tons

en: Pulse
ca: Pulsos

en: Initialization Params:
ca: Paràmetres d'inicialització:

en: Reset Params:
ca: Paràmetres de reinici:

en: Other Params:
ca: Altres paràmetres:

en: Use GTK+ Print System
ca: Utilitza el sistema d'impressió del GTK+

en: Print Program:
ca: Programa d'impressió:

en: Print Shrink (50-100):
ca: Reducció d'impressió (50-100):

en: Popup confirmation dialog
    before printing
ca: Diàleg emergent de confirmació
    abans d'imprimir

en: Postscript viewer
    program:
ca: Programa visualitzador
    de postscript:

en: Run socket server
ca: Inicia el servidor de sòcol

en: Popup dialog when fax
    received from socket
ca: Diàleg emergent quan
    es rep un fax des del sòcol

en: Port to which faxes to
    be sent:
ca: Port a on han de ser
    enviats els faxos:

en: Addresses allowed to
    connect
ca: Adreces permeses
    per connectar

en: localhost
ca: màquina local

en: other
ca: altres

en: Popup dialog when fax
    received by modem
ca: Diàleg emergent quan rebis
    un fax pel mòdem

en: Execute a program or script
    when fax received by modem
ca: Executa un programa o fitxer de seqüència
    quan es rebi un fax pel mòdem

en: Sent Fax Resolution:
ca: Resolució enviant fax:

en: Include destination
    fax number on fax
    page top header line
ca: Incloure número de fax
    del destinatari a la
    capçalera de la pàgina

en: Dial Prefix:
ca: Prefix:

en: Standard
ca: Estàndard

en: Fine
ca: Fina

en: Log File:
ca: Fitxer de registre:

en: Page Size:
ca: Mida de pàgina:

en: efax-gtk: settings
ca: efax-gtk: Preferències

en: Note: pressing the OK button will save the settings in file
ca: Nota: prement el botó d'acord salvarà les preferències al fitxer

en: Reset
ca: Restableix

en: Identity
ca: Identitat

en: Modem
ca: Mòdem

en: Params
ca: Paràm.

en: Print
ca: Impr.

en: Socket
ca: Sòcol

en: Receive
ca: Rebre

en: Send
ca: Enviant

en: Logging
ca: Registre

en: Page
ca: Pàgina

en: Invalid user name specified in "Identity" tab - it must be in plain ASCII characters.  If this is a problem, leave it blank as the fax station number will always be given on the top header
ca: Nom d'usuari invàlid especificat a la pestanya «Identitat» (ha de contenir només
    caràcters ASCII simples).  Si això és un problema, deixeu-lo en blanc ja que el número de l'estació de fax sempre apareixerà a la capçalera

en: Config Error
ca: Error de configuració

en: Invalid modem class specified
ca: Classe de mòdem especificada invàlida

en: Invalid page size specified
ca: Mida de pàgina especificat invàlid

en: Invalid sent fax resolution specified
ca: Resolució d'enviament de fax especificada invàlida

en: Invalid rings number specified
ca: Nombre de timbres especificat invàlid

en: Invalid dial mode specified
ca: Mode de marcatge especificat invàlid

en: Invalid print shrink parameter specified
ca: Paràmetre de reducció d'impressió especificat invàlid

en: Invalid socket port number specified. It must be between 1024 and 65535
ca: Número de port de sòcol especificat invàlid. Ha de ser entre 1024 i 65535

en: Enter settings from
ca: Introdueix preferències des de

en:  or
ca:  o

en: Reset settings
ca: Reinicia preferències

en: Put the name to appear on the fax top header on sent faxes here.  It must be in plain ASCII characters.  If this is a problem, leave it blank as the fax station number will always be given on the top header
ca: Poseu aquí el nom que ha d'aparèixer a la capçalera dels faxos enviats. Ha de contenir només
    caràcters ASCII simples. Si això és un problema, deixeu-lo en blanc ja que el número de fax de l'estació sempre apareixerà a la capçalera

en: efax-gtk help: Name
ca: Ajuda de l'efax-gtk: nom

en: Put the number to appear on the fax top header on sent faxes here.  This will also comprise the fax station ID reported to the sending fax machine when receiving faxes
ca: Poseu aquí el número que ha d'aparèixer a la capçalera dels faxos enviats. Això també serà enviat com a identificador d'estació de fax a l'aparell de fax remot quan es rebin faxos

en: efax-gtk help: Number
ca: Ajuda de l'efax-gtk: número

en: Put the serial device to which the modem is connected here (if none is given, the program defaults to /dev/modem).  Do not include the `/dev/' part of the device name -- ie state it as `ttyS1' or `cua2', etc.  With Linux, ttyS0 equates to COM 1, ttyS1 to COM 2, and so on
ca: Poseu aquí el dispositiu sèrie al que està connectat el mòdem (si no hi poses res, el programa l'assumirà com a /dev/modem) No hi incloguis la part '/dev/' del nom de dispositiu -- per exemple 'ttyS1' o 'cua2', etc. A Linux, ttyS0 s'equipara amb COM 1, ttyS1 amb COM 2 i així successivament

en: efax-gtk help: Device
ca: Ajuda de l'efax-gtk: dispositiu

en: Put the lock file directory here.  If none is specified, the program defaults to /var/lock
ca: Poseu aquí el directori del fitxer de bloqueig. Si no hi poseu res, el programa farà servir /var/lock

en: efax-gtk help: Lock File
ca: Ajuda de l'efax-gtk: fitxer de bloqueig

en: With efax-0.9 or higher you should usually pick "Auto", as then efax will work out the class of the modem by itself, but you can also force a class by picking one of the specified ones if you want.  However, with efax-0.8 the program defaults to Class 2, so if you are using a Class 1 modem with old versions of efax specify the Class here
ca: Amb el efax-0.9 o superior podeu triar tranquilament «Auto», i llavors efax buscarà la classe de mòdem ell mateix, però si voleu, també en podeu forçar la classe triant-ne una. Tant mateix, efax-0.8 utilitza per defecte la classe 2, per tant, si esteu utilitzant un mòdem de classe 1 amb una versió vella d'efax, heu d'especificar la classe aquí

en: efax-gtk help: Modem Class
ca: Ajuda de l'efax-gtk: classe de mòdem

en: This specifies whether tone or pulse dialling will be used when sending faxes
ca: Això especifica si s'utilitzarà tons o pulsos per trucar quan s'enviïn faxos

en: efax-gtk help: Dial Mode
ca: Ajuda de l'efax-gtk: mode de marcatge

en: This specifies the capabilities of the modem.  To see what these mean do `man efax', and look at the operation of the `-c' flag.  With efax-0.9 and a Class 2 modem, you usually won't need to specify this and should leave it blank, as the program will interrogate the modem.  If using an older version of efax or a different class of modem, values which will work with practically any 14,400 bps modem are 1,5,0,2,0,0,0,0, or 1,3,0,2,0,0,0,0 for slower ones
ca: Això especifica les compatibilitats  del mòdem. Per veure que significa això feu un 'man efax' i mireu els operadors de la opció '-c'. Amb efax-0.9 i un mòdem classe 2, normalment no es necessitarà especificar res i es pot deixar en blanc, ja que el programa ho preguntarà al mòdem. Si esteu fent servir una versió vella d'efax o un mòdem de classe diferent, els valors que funcionaran amb pràcticament qualsevol mòdem de 14.400 bps son 1,5,0,2,0,0,0,0, o 1,3,0,2,0,0,0,0 per a els que son més lents

en: efax-gtk help: Capabilities
ca: Ajuda de l'efax-gtk: Compatibilitats

en: This defines the number of rings the modem allows to pass before answering the telephone when in Standby mode.  Acceptable values are 1 to 9.  If none is specified, the program defaults to 1
ca: Això defineix el nombre de timbres que el mòdem deixa passar abans de respondre el telèfon quan és en mode 'En espera'. Els valors acceptats son de 1 a 9. Si no n'especifiqueu cap el programa utilitzarà per defecte l'1

en: efax-gtk help: Rings
ca: Ajuda de l'efax-gtk: timbres

en: This specifies the initializing `AT' commands for the modem when in fax mode.  Specify as many of these as are needed, separated by spaces for commands which need to be separated, but without a prepended `AT'.  If none is specified, the program will default to `Z &FE&D2S7=120 &C0 M1L0', which will be correct for practically all modems
ca: Això especifica l'ordre AT d'inicialització per al mòdem quan és en mode fax. Especifiqueu-ne tantes com sigui necessari, separades per espais les que necessitin estar-ho, però sense estar precedides per un 'AT'. Si no n'especifiqueu cap, el programa utilitzarà per defecte `Z &FE&D2S7=120 &C0 M1L0', que serà correcte per a pràcticament tots els mòdems

en: efax-gtk help: Initialization Parameters
ca: Ajuda de l'efax-gtk: paràmetres d'inicialització

en: This specifies the `AT' commands that will reset the modem.  Specify as many commands as are needed, separated by spaces for commands which need to be separated, but without a prepended `AT'.  If none is specified, the program will default to `Z', which will be correct for practically all modems
ca: Això especifica l'ordre 'AT' que reinicialitzarà el mòdem. Especifiqueu tantes ordres com sigui necessari, separades per espais les que necessitin estar-ho, però sense estar precedides per un 'AT'. Si no n'especifiqueu cap, el programa utilitzarà per defecte `Z', que serà correcte per a pràcticament tots els mòdems

en: efax-gtk help: Reset Parameters
ca: Ajuda de l'efax-gtk: reinicialitza paràmetres

en: This can be used to pass any other parameter to efax (do `man efax' to see what is available).  Specify as many of these as are needed, separated by spaces for different parameters -- eg include `-or' to do a bit reversal during receive for Multitech modems which require it.  Unless you have an unusual modem, leave this blank
ca: Això és per passar-li qualsevol altre paràmetre a efax (feu 'man efax' per veure que hi teniu disponible). Especifiqueu-ne tants com siguin necessaris, separant amb espais els diferents paràmetres. Per exemple inclogueu-hi '-or' per a fer una inversió de bit durant la recepció per als mòdems Multitech que ho necessitin. A no ser que tingueu un mòdem poc comú, deixe-ho en blanc

en: efax-gtk help: Other Parameters
ca: Ajuda de l'efax-gtk: altres paràmetres

en: If this is checked, the program will use the GTK+ print system rather than the command line argument specified below to print faxes
ca: si s'activa, el programa farà servir el sistema d'impressió del GTK+ en lloc de l'argument de la línia d'ordres especificat a sota per a imprimir faxos

en: efax-gtk help: Use GTK+ print system
ca: Ajuda de l'efax-gtk: Utilitzeu el sistema d'impressió del GTK+

en: This is the command which prints and takes postscript input on standard input.  If none is specified, the program will default to `lpr'.  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
ca: Aquesta és l'ordre per a imprimir i que també accepta ordres postscript a l'entrada estàndard. Si no s'hi especifica res, el programa farà servir per defecte 'lpr'. Això no tindrà efecte si està seleccionat el botó de «Utilitzeu el sistema d'impressió del GTK+»

en: efax-gtk help: Print Program
ca: Ajuda de l'efax-gtk: programa d'impressió

en: This will determine the extent to which a printed page will be reduced to fit within a printer's print area.  It is a percentage -- eg 98 will shrink the page to 98 per cent of its size.  If none is specified no shrink will take place (ie you can, but there is no need to, specify 100).  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
ca: Això determinarà quan s'ha de reduir una pàgina per que càpiga dins de l'àrea d'impressió de la impressora. És en tant per cent -- o sigui, 98 reduirà la pàgina al 98 per cent de la seva mida. Si no s'especifica res, no es farà cap reducció (per exemple podeu, tot i que no caldria, especificar 100)

en: efax-gtk help: Print Shrink
ca: Ajuda de l'efax-gtk: reducció d'impressió

en: This specifies whether a confirmatory pop-up dialog is to appear before printing whenever the "Print selected fax" button is pressed in the Received Faxes list or Sent Faxes list.  Uncheck the box if you don't want a dialog (if you have specified an external print manager such as 'kprinter' in the Print Program box, then you will not want this checked).  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
ca: Això especifica si un diàleg emergent de confirmació ha d'aparèixer abans d'imprimir quan premeu el botó de «Imprimeix fax seleccionat» a la llista de faxos rebuts o la de faxos enviats. Desmarque-ho si no voleu un diàleg (si teniu especificat un administrador d'impressió extern com per exemple 'kprinter' al camp de Programa d'Impressió, llavors preferireu no tindre aquest camp activat). Això no tindrà efecte si està seleccionat el botó de «Utilitzeu el sistema d'impressió del GTK+»

en: efax-gtk help: Popup
ca: Ajuda de l'efax-gtk: emergent

en: A postscript viewer is used to view sent and received faxes via the fax lists, and also to view faxes to be sent identified via the "Files to fax" file selector dialog.  Specify here the command to be used to view postscript files.  If none is specified, the program will default to 'gv'.  Other possibilities you may want to specify are 'evince' (the Gnome image viewer) or 'kghostview' (the KDE postscript viewer). If using gv, you may need to use the '-media A4' or '-media Letter' option to select correct paper size.  evince and kghostview do this automatically
ca: El visualitzador postscript s'utilitza per veure els faxos enviats i rebuts, i també per veure i identificar els faxos per enviar a través del diàleg selector de fitxers «Fitxers per enviar». Especifiqueu aquí l'ordre per visualitzar fitxers postscript. Si no n'especifiqueu cap, el programa farà servir per defecte 'gv'. Una altra opció que us podria interessar és 'evince' (el visualitzador postscript de Gnome) o 'kghostview' (el visualitzador postscript de KDE). Si feu servir gv, necessitareu afegir-hi les opcions '-media A4' o '-media Letter' per seleccionar correctament la mida del paper. ggv i kghostview ho fan automàticament

en: efax-gtk help: Postscript Viewer Program
ca: Ajuda de l'efax-gtk: programa visualitzador de postscript

en: This specifies whether a socket server is to be run for CUPS or  some other print system.  Check the box if it is to run
ca: Això especifica si el servidor de sòcol s'ha de posar en marxa per a CUPS o per a algun altre sistema d'impressió. Marqueu el camp si voleu que s'iniciï

en: efax-gtk help: Run socket server
ca: Ajuda de l'efax-gtk: inicia el servidor de sòcol

en: This specifies whether a pop-up dialog is to appear whenever a fax is received by the socket server from the print system.  Check the box if you want a dialog (this has no effect unless you have also checked the box for the socket server to run).  If the program is inactive or is standing by to receive faxes, the fax can be sent directly from this dialog
ca: Això especifica si un diàleg emergent ha d'aparèixer quan un fax és rebut per el servidor de sòcol des de el sistema d'impressió. Marqueu el camp si voleu un diàleg (això no te efecte si no teniu marcat el camp d'iniciar el servidor de sòcol) Si el programa està inactiu o està en mode d'espera per rebre faxos, el fax pot ser enviat directament des d'aquest diàleg

en: This specifies the port number on which the socket server is to listen.  It should be between 1024 and 65535.
ca: Això especifica el número de port a on el servidor de sòcol ha d'escoltar. Ha de ser entre 1024 i 65535.

en: efax-gtk help: Port
ca: Ajuda de l'efax-gtk: port

en: efax-gtk help: Socket connections allowed
ca: Ajuda de l'efax-gtk: connexions permeses al sòcol

en: This parameter specifies whether a pop-up dialog will appear when a fax is received from a modem. Check the box if you want a pop-up.
ca: Aquest paràmetre especifica si voleu un diàleg emergent quan es rebi un fax des del mòdem. Marqueu el camp si voleu un avis emergent.

en: efax-gtk help: Receive pop-up
ca: Ajuda de l'efax-gtk: emergent de recepció

en: This specifies whether a program or script is to be executed when a fax is received from a modem.  Check the box if you want to execute a program, and enter the program name.  efax-gtk comes with two scripts, print_fax and mail_fax, which can be used automatically to print a received fax or to mail it to a user (so to mail a fax you can enter `mail_fax' here).  See the README file for further details.
ca: Això especifica si un programa o fitxer de seqüència s'ha d'executar quan des del mòdem es rebi un fax. Marqueu el camp si voleu executar un programa, i escrigueu-hi el nom. efax-gtk ve amb dos fitxers se seqüència, print_fax i mail_fax, els quals es poden fer servir per imprimir els faxos quan es reben ò enviar-los per correu a un usuari (per tant per enviar un correu amb un fax podeu escriure aquí 'mail_fax'). Llegiu el fitxer README per a més detalls.

en: efax-gtk help: Execute program when fax received
ca: Ajuda de l'efax-gtk: executa un programa quan es rebi un fax

en: This specifies the resolution to which faxes are sent.  "Standard" gives 204x98 and "Fine" gives 204x196
ca: Això especifica la resolució dels faxos que s'envien. «Estàndard» dona 204x98 i «Fina» dona 204x196

en: efax-gtk help: Sent Fax Resolution
ca: Ajuda de l'efax-gtk: resolució d'enviament de faxos

en: This specifies whether the destination fax number is included in the top fax header line for sent faxes.  Uncheck the box if you do not want this to be shown (say because it includes a pay card access number)
ca: Això especifica si el número de fax del destinatari s'ha d'incloure a la capçalera dels faxos enviats. Desmarqueu el camp si no voleu que això es vegi (diguem que inclou un número d'accés d'una tarja de pagament)

en: efax-gtk help: Fax top header line
ca: Ajuda de l'efax-gtk: capçalera del fax

en: This specifies a prefix to be prepended to any dialed number - for example you can specify '9,' here to dial through a switchboard which needs 9 to obtain an outside line followed by a delay.
ca: Això especifica el prefix que s'anteposarà a qualsevol número marcat - per exemple, podeu especificar '9,' aquí per marcar a través d'un panell de control que necessita 9 per obtenir una línia exterior seguit d'un retard.

en: efax-gtk help: Dial Prefix
ca: ajuda de l'efax-gtk: Prefix

en: This parameter specifies a log file to which progress on negotiations and fax status, and errors and warnings, are logged.  If none is specified, then no log file will be maintained.  (A log file can also be kept by redirecting stdout and stderr -- see the README file for further details)
ca: Aquest paràmetre especifica un fitxer de registre que segueix les negociacions i l'estat del fax, errors i advertiments son enregistrats. Si no s'en especifica cap, no es crearà cap registre (També es pot mantenir un fitxer de registre redireccionant stdout i stderr -- veure el fitxer README per més detalls)

en: efax-gtk help: Log File
ca: Ajuda de l'efax-gtk: fitxer de registre

en: Specify the page size for faxes here
ca: Especifiqueu aquí la mida de la pàgina per als faxos

en: efax-gtk help: Page Size
ca: Ajuda de l'efax-gtk: mida de la pàgina

en: efax-gtk: Help
ca: efax-gtk: ajuda

en: Sending
ca: Enviant

en: Receiving
ca: Rebent

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Fax Lists
ca: Llistes de faxos

en: Settings
ca: Preferències

en: 
    Sending faxes
    -------------
    
    Before sending a fax, it must be specified in the "Fax to send" box. It must be in postscript or PDF format (formats produced by all Unix/Linux word and document processors), and will be converted by the program into the correct tiffg3 fax format.
    
    There are two fax entry methods.  First, the fax to be sent can be a file saved on the filesystem.  It can be entered manually in the "Fax to send" box, or entered by means of the file selection dialog.  If the file comprises a single postscript or PDF file, then you can find it by pressing the "Single File" button.  It can be more easily found with this dialog if it is placed in the $HOME/faxout directory.
    
    Where more than one file is specified in the "Fax to send" box, they will be sent as a single fax appended in the order in which they are entered in the box.  Such multiple files can be more easily selected using the file list brought up by pressing the "Multiple Files" button.  Pressing the "Multiple Files" button enables files to be found and added to the file list, and they can be reordered by using the Up or Down arrow buttons, or by dragging and dropping with the mouse.
    
    As an alternative, faxes can be received directly from the print system by means of a socket server provided by the program.  Efax-gtk maintains a list of queued faxes received from the socket which can be accessed by choosing "Socket" as the fax entry method, and then bringing up the queued faxes list by pressing the "Socket list" button.  This is a more convenient way of sending faxes from a word processor, and enables a fax to be sent for faxing to efax-gtk by printing from the word processor program.  Where a fax is queued for sending in the socket list, a small red circle will appear in the main program window on the right hand side of the "Fax to send" box.  For particulars of how to set up CUPS or lpr/lprng to send to efax-gtk, see the README file which comes with the distribution.
    
    The telephone number to which the fax is to be sent is entered into the "Tel number" box.  This can be entered directly into the box, or by using the built-in addressbook.  The addressbook can be invoked by pressing the "Tel number" button, or from the `File/Address book' pull-down menu item (see the "Address Book" tag in this help dialog). However, if a telephone connection has already been established with the remote fax receiver, then the fax can be sent without dialing by leaving the "Tel number" box blank (a dialog will come up asking if you would like to send the fax without dialing).
    
    When a fax is received from the print system via the socket server, the program settings can also be configured to bring up a dialog automatically.  If the program is inactive or is standing-by to receive faxes the fax can be sent directly from this dialog without the need to invoke the list of queued faxes received from the socket.
    
    Successfully sent faxes are copied to a directory in the $HOME/faxsent directory, which has a name derived from the year, month, day, hour and seconds when the sending of the fax was completed, and will appear in the faxes sent list.  They are only included in that list if they have been sent without error.  The efax message display box will report on the progress of a fax being sent.  The fax list can be brought up from the `File/List sent faxes' pull down menu item.  See "Using the fax lists" further below.
ca: 
    Enviant Faxos
    -------------
    
    Abans d'enviar un fax, s'ha d'especificar al camp «Fax per enviar». Ha de ser en format postscript o PDF (un format produït per tots el editors i processador de documents de Unix/Linux), i aquest serà convertit pel programa al format correcte de fax tiffg3.
    
    Hi ha dos mètodes d'entrada de fax. El primer, el fax per enviar pot ser un fitxer desat al sistema de fitxers. Pot ser escrit manualment al camp «Fax per enviar», o introduït mitjançant el diàleg de selecció de fitxers. Si el fax compren un sol fitxer, llavors el podeu buscar prement el botó «Un fitxer». Es pot trobar més fàcilment amb aquest diàleg si és al directori $HOME/faxout.
    
    Quan s'especifiquen més d'un fitxer al camp «Fax per enviar», seran enviats com un sol fax ajuntant-los en l'ordre en que han estat inclosos al camp. Per seleccionar varis fitxers és més fàcil fer-ho prement el botó «Múltiples fitxers». Prement el botó «Múltiples fitxers» et permet trobar i afegir fitxers a la llista de fitxers i amés amés poden ser reordenats fent servir els botons amb les fletxes amunt i avall, o arrossegant i deixant amb el ratolí.
    
    Com a alternativa, els faxos poden ser rebuts directament des del sistema d'impressió mitjançant el servidor de sòcol proveït pel programa. Efax-gtk manté una llista dels faxos rebuts des del sòcol i que son accessibles seleccionant «Sòcol» com a mètode d'entrada de fax i accedir a la llista de faxos en cua prement el botó «Llista del sòcol». Aquesta és la forma més recomanable d'enviar faxos des de un processador de textos ja que permet enviar un fax a efax-gtk imprimint des del processador de textos. Quan un fax és posat a la cua de la llista del sòcol per ser enviat, un petit punt vermell apareixerà a la finestra principal del programa, a la dreta del camp «Fax per enviar». Per més informació de com ajustar CUPS o lpr/lprng per a enviar a efax-gtk, mireu el fitxer README que ve amb la distribució.
    
    El número de telèfon al que el fax serà enviat és al camp «Núm. telèfon». Pot ser escrit directament en aquest camp o utilitzant la llibreta d'adreces inclosa. La llibreta d'adreces es pot invocar prement el botó «Núm. telèfon» o des del menú 'Fitxer/Llibreta d'adreces'(mireu l'etiqueta «Llibreta d'Adreces» en aquesta finestra d'ajuda). Tant mateix, si ja s'ha establert una connexió amb el fax remot, llavors el fax pot ser enviat sense marcar tot deixant el camp «Núm. telèfon» en blanc (un diàleg apareixerà preguntant si voleu enviar el fax sense marcar).
    
    Quan un fax és rebut pel servidor de sòcol des del sistema d'impressió, les preferències del programa poden ser configurades per oferir un diàleg automàticament. Si el programa és inactiu o és en espera de rebre faxos, el fax pot ser enviat directament des d'aquest diàleg sense la necessitat d'invocar la llista de fax en cua rebuts del sòcol.
    
    Els faxos enviats correctament son copiats a un directori dins el directori $HOME/faxsent i que el nom que rep deriva de l'any, el mes, el dia, l'hora i els segons en que l'enviament del fax es va completar, i apareixerà a la Llista de faxos enviats. Només son inclosos en aquesta llista si s'han enviat sense cap error. La finestra de missatges de l'efax informarà del progrés del fax que s'està enviant. Es pot accedir a la llista de faxos des del menú 'Fitxer/Llista de faxos enviats'. Mireu l'etiqueta «Llista de Faxos» en aquesta finestra d'ajuda.

en: 
    Receiving faxes
    ---------------
    
    Three ways of receiving faxes are provided for.
    
    First, the program can be set to answer a fax call which is ringing but has not been answered, by pressing the "Answer call" button.
    
    Secondly, the program can take over a call which has already been answered (say, by a telephone hand set) by pressing the "Take over call" button.
    
    Thirdly, the program can be placed in standby mode by pressing the "Standby" button.  This will automatically answer any call after the number of rings specified in the efax-gtkrc file, and receive the fax. The program will keep on receiving faxes until the "Stop" button is pressed.
    
    Received faxes in tiffg3 format (one file for each page) are placed in a directory in the $HOME/faxin directory, which has a name derived from the year, month, day, hour and seconds when reception of the fax was completed, and is the fax ID number.
    
    Received faxes can be printed, viewed, described and managed using the built in fax list facility.  This can be brought up from the `File/List received faxes' pull down menu item.  See "Using the fax lists" further below.
    
    When a fax is received, a pop-up dialog can also be set to appear (go to the Settings dialog to do this).  In the settings dialog you can also specify a program to be executed when a fax is received.  The fax ID number is passed as the first (and only) argument to the program, which enables the program to find the fax in $HOME/faxin.  The distribution contains two executable scripts, mail_fax and print_fax, which can be used to e-mail a fax or print a fax to a user automatically when it is received.  (These scripts are not installed by 'make install' - if you want to use them, make them executable with 'chmod +x' and copy them to a directory which is in the system path such as /usr/local/bin, and then specify the script name in the settings dialog.)
ca: 
    Recepció de faxos
    -----------------
    
    Hi ha tres mètodes per rebre faxos.
    
    El primer, el programa pot respondre una trucada que està sonant i que no ha estat resposta, prement el botó «Respon la trucada».
    
    El segon, el programa pot agafar una trucada que ja ha estat resposta (com per exemple, per mitjà d'un telèfon de mà) prement el botó «Agafa la trucada».
    
    El tercer, el programa es pot posar en mode d'espera prement el botó «En espera». Això farà que respongui qualsevol trucada després del nombre de timbres que s'hagi especificat al fitxer efax-gtkrc, i rebrà el fax. El programa es mantindrà a l'espera de rebre trucades fins que es premi el botó «Atura».
    
    Els faxos rebuts, en format tiffg3 (un fitxer cada pàgina) son copiats a un directori dins el directori $HOME/faxin i que el nom que rep deriva de l'any, el mes, el dia, l'hora i els segons en que la recepció del fax es va completar, i és el número ID del fax.
    
    Els faxos rebuts poden ser impresos, vistos, descrits i manipulats fent servir l'utilitat per a la llista de faxos inclosa. S'hi pot accedir des del menú 'Fixer/Llista de faxos rebuts'. Mireu l'etiqueta «Llista de Faxos» en aquesta finestra d'ajuda.
    
    Quan un fax s'ha rebut, un diàleg emergent pot ser ajustat per que aparegui (aneu al diàleg de les preferències per fer això). Al diàleg de preferències també podeu especificar que un programa s'executi quan es rebi un fax. El número d'ID del fax li és transmès com primer (i únic) argument al programa, i que permet al programa trobar el fax a $HOME/faxin. La distribució conté dos scripts executables, mail fax i print fax, i que poden ser utilitzats per a enviar per correu electrònic o imprimir un fax a un usuari automàticament quan és rebut. (Aquests scripts no son instal·lats amb 'make install' - si els voleu utilitzar, feu-los executables amb 'chmod +x' i els copieu a un directori que estigui inclòs al camí del sistema com per exemple /usr/local/bin, després especifiqueu el nom del fitxer de seqüència al diàleg de preferències.)

en: 
    Using the address book
    ----------------------
    
    To pick a telephone number from the address book, highlight the relevant address by pressing the left mouse button over it, and then press the "OK" button.
    
    Addresses can be added to the address book by pressing the add button, and then completing the relevant dialog which will appear.  To delete an address from the address book, highlight the relevant address and press the delete (trashcan) button.  The addressbook can be sorted by using the up and down arrow buttons on a highlighted address, or by dragging and dropping using the mouse.
ca: 
    Utilitzant la llibreta d'adreces
    --------------------------------
    
    Per agafar un número de telèfon de la llibreta d'adreces, ressalta l'adreça pertinent fent clic amb el botó esquerra del ratolí, i després prem el botó «D'acord».
    
    Es poden afegir adreces a la llibreta d'adreces prement el botó 'Crear nova adreça' i omplint el pertinent diàleg que apareixerà. Per esborrar una adreça de la llibreta d'adreces, ressalta l'adreça pertinent i prem el botó 'Esborra adreça' (escombraries). La llibreta d'adreces es pot ordenar tot fent servir els botons amb fletxa amunt i avall a una adreça ressaltada o arrossegant i deixant amb el ratolí.

en: 
    Using the fax lists
    -------------------
    
    To bring up the fax lists, go to the the `File' menu and pick the `List received faxes' or `List sent faxes' menu item.  Highlight the fax to printed or viewed by pressing the left mouse button.  The programs to be used to print and view the fax are specifed in the efax-gtkrc configuration file, or if none are specified, the program will print using lpr (which will work for most Unix systems) and view with gv.
    
    To print faxes, a PRINT_SHRINK parameter can be specifed in efax-gtkrc to enable the fax page to fit within the printer margins.  A parameter of 98 will work with most printers.  This can be changed while the program is running by bringing up the `Settings' dialog and entering it into the `Print/Print Shrink' box.
    
    A description can be added to a received fax when appearing in a fax list (or subsequently amended) by pressing the relevant button -- this will enable faxes to be more easily identified.
    
    The received faxes list will show, at the far right of the tool bar, the number of faxes received since the program was last started.  If efax-gtk is in receive standby mode, the `tooltips' for the program's icon in the system tray will also indicate this number.  The count can be reset to 0 without restarting the program by pressing the reset button in the received faxes list.
ca: 
    Utilitzant les llistes de faxos
    -------------------------------
    
    Per accedir a les llites de faxos, aneu al menú 'Fitxer' i trieu 'Llista de faxos rebuts' o 'Llista de faxos enviats'. Ressalteu el fax a imprimir o visualitzar feny clic amb el boto esquerra del ratolí. Els programes utilitzats per imprimir i visualitzar els faxos estan especificats al fitxer de configuració efax-gtkrc, i si no ni ha cap d'especificat, el programa imprimirà fent servir lpr (que funcionarà en la majoria de sistemes Unix) i visualitzar amb gv.
     
    Per imprimir faxos, el paràmetre PRINT_SHRINK pot ser especificat a efax-gtkrc per permetre ajusta la pàgina del fax dins dels marges de l'impressora. Un valor de 98 anirà be per a la majoria d'impressores. Això es pot modificar mentre el programa és en marxa, accedint al diàleg de preferències i entrant al camp 'Impr./Reducció d'impressió'.
    
    Es pot afegir una descripció a un fax rebut quan apareix a la llista de faxos (o posteriorment corregir) prement el botó pertinent -- això permetrà que els faxos siguin més fàcilment identificables.
    
    La llista de faxos rebuts mostrarà, a la dreta de la barra d'eines, el nombre de faxos rebuts des de que el programa es va iniciar per última vegada. Si efax-gtk és en espera de recepció de faxos, el rètol indicador de l'icona del programa a l'àrea de notificació també mostrarà aquest nombre. El comptador es pot reajustar a 0 sense re-iniciar el programa prement el botó 'Esborrar comptador de faxos nous' a la llista de faxos rebuts.

en: 
    Settings
    --------
    
    The program settings can be changed by manually editing the efax-gtk configuration file comprising $HOME/.efax-gtkrc, $sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc.  The file is searched for in that order, so $HOME/.efax-gtkrc takes precedence over the other two.
    
    The configuration file can also be set by using the Settings dialog launched from the `File/Settings' pull down menu item.  The settings entered using this dialog are always stored as $HOME/.efax-gtkrc. Accordingly, if the Settings dialog has been used, and you want to revert to the global settings, this can be done either by deleting the $HOME/.efax-gtkrc file, or by pressing the `Reset' button in the Settings dialog, which will reload the Settings dialog from the global configuration file ($sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc).
    
    Help can be obtained when filling out the Settings dialog by holding the mouse over the relevant help (?) button, which will bring up a "Tips" display, or by pressing the button, which will bring up an information display.
ca: 
    Preferències
    ------------
    
    Les preferències del programa poden ser canviades manualment editant el fitxer de configuració de l'efax-gtk que consta de $HOME/.efax-gtkrc, $sysconfdir/efax-gtkrc o /etc/efax-gtkrc. Els fitxers son buscats en aquest ordre, per tant $HOME/.efax-gtkrc te preferència sobre els altres dos.
    
    El fitxer de configuració es pot modificar també fent servir el diàleg de preferències des de el menú 'Fitxer/Preferències'. Les preferències introduïdes en aquest diàleg son sempre guardades a $HOME/.efax-gtkrc. Per tant, si el diàleg de preferències s'ha fet servir i voleu retornar a les preferències globals, això es pot fer tant esborrant el fitxer $HOME/.efax-gtkrc com prement el botó Restablir del diàleg de preferències, el qual rellegirà les preferències des del fitxer de configuració global ($sysconfdir/efax-gtkrc o /etc/efax-gtkrc).
    
    L'ajuda es pot obtenir metre omples els camps del diàleg de preferències mantenint el cursó del ratolí sobre el pertinent botó d'ajuda (?), el qual et mostrarà un «rètol indicador» o prement el botó que et mostrarà una finestra d'informació.

en: Socket running on port
ca: Sòcol funcionant al port

en: Print job received on socket
ca: Trebal d'impressió rebut al sòcol

en: Closing the socket
ca: Tancant el sòcol

en: efax-gtk: Queued faxes from socket
ca: efax-gtk: Faxos en cua des del sòcol

en: Queued print jobs
ca: Treballs d'impressió en cua

en: Enter selected fax to send
ca: Entra el fax seleccionat per enviar

en: Choose the selected fax for sending
ca: Tria el fax seleccionat per enviar

en: PRINT JOB:
ca: TREBALL D'IMPRESSIÖ:

en: Remove
ca: Esborra

en: efax-gtk: Remove queued fax
ca: efax-gtk: esborrar fax en cua

en: efax-gtk: print job received on socket
ca: efax-gtk: treball d'impressió rebut al sòcol

en: Queue fax
ca: Fax a la cua

en:  has been received on socket.
    Send or queue fax?
ca:  s'ha rebut al sòcol.
    Enviar el fax o posar a la cua?

en: Beginning fax log:
ca: Iniciant registre del fax:

en: Ending fax log:
ca: Finalitzant el registre del fax:

en: Cannot open log file for reading
ca: No es pot llegir el fitxer de registre

en: efax-gtk: print logfile
ca: efax-gtk: imprimir el fitxer de registre

en: Cannot open log file for viewing
ca: No es pot visualitzar el fitxer de registre

en: efax-gtk: view logfile
ca: efax-gtk: visualitzar el fitxer de registre

en: efax-gtk: View log
ca: efax-gtk: visualitzar el registre

en: List received faxes
ca: Llista de faxos rebuts

en: List sent faxes
ca: Llista de faxos enviats

en: Receive standby
ca: Recepció en espera

en: Quit
ca: Surt

en: No file to print specified
ca: No s'ha especificat cap fitxer per imprimir

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Font size:
ca: Mida de lletra:

en: Print font
ca: Tipus de lletra per imprimir

en: success
ca: amb èxit

en: number busy or modem in use
ca: Número ocupat o mòdem en ús

en: unrecoverable error
ca: error irrecuperable

en: invalid modem response
ca: resposta del mòdem invàlida

en: no response from modem
ca: sense resposta del mòdem

en: internal error
ca: error intern

en: NSC - poller features
ca: NSC - característiques del sondeig

en: CIG - poller ID
ca: CIG - id del sondeig

en: DTC - poller capabilities
ca: DTC - capacitats del sondeig

en: NSF - answering features
ca: NSF - característiques de la resposta

en: CSI - answering ID
ca: CSI - id de la resposta

en: DIS - answering capabilities
ca: DIS - capacitats de la resposta

en: NSS - caller features
ca: NSS - característiques del trucant

en: TSI - caller ID
ca: TSI - id del trucant

en: DCS - session format
ca: DCS - format de sessió

en: CFR - channel OK
ca: CFR - canal correcte

en: FTT - channel not OK
ca: FTT - canal no correcte

en: MPS - not done
ca: MPS - no fet

en: EOM - not done, new format
ca: EOM - no fet, format nou

en: EOP - done
ca: EOP - fet

en: PRI-MPS - not done, call operator
ca: PRI-MPS - no fet, cridar operador

en: PRI-EOM - not done, new format, call operator
ca: PRI-EOM - no fet, nou format, crida operador

en: PRI-EOP - done, call operator
ca: PRI-EOP - fet, crida operador

en: MCF - page OK
ca: MCF - pàgina correcta

en: RTP - page OK, check channel
ca: RTP - pàgina correcta, verifica canal

en: PIP - page OK, call operator
ca: PIP - pàgina correcta, crida operador

en: RTN - page not OK, check channel
ca: RTN - pàgina no correcta, verifica canal

en: PIN - page not OK, call operator
ca: PIN - pàgina no correcta, crida operador

en: CRP - repeat command
ca: CRP - repetir ordre

en: DCN - disconnect
ca: DCN - desconnexió

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: incompatible local and remote capabilities
ca: les capacitats locals i remotes són incompatibles

en: can't delete file %s:
ca: no es pot esborrar el fitxer %s:

en: removed file: %s
ca: fitxer suprimit: %s

en: header:
ca: capçalera:

en: characters received while sending
ca: caràcters rebuts mentre s'enviava

en: sent %d+%d lines and %d+%d bytes, in %d secs at %d bps
ca: enviades %d+%d línies i %d+%d octets, en %d segons a %d bps

en: flow control did not work
ca: control de flux no funciona

en: modem response in data
ca: resposta del mòdem en dades

en: run length buffer overflow
ca: corren sobreeiximent de memòria intermèdia longitudinal

en: file write:
ca: fitxer escrit:

en: CAN: data reception cancelled
ca: CAN: recepció de dades cancel·lada

en: reception errors
ca: errors de recepció

en: received %d lines with %d errors
ca: rebudes %d línies amb %d errors

en: sent TCF - channel check of %d bytes
ca: enviat TCF - verificació de canal de %d octets

en: timed out during training check data
ca: temps sobrepassat mentre es provava de verificar les dades

en: received TCF - channel check (OK: run of %d in %d)
ca: rebut TCF - verificació de canal (correcte: corrent de %d en %d)

en: received TCF - channel check (not OK: run of %d in %d)
ca: rebut TCF - verificació de canal (no correcte: corrent de %d en %d)

en: last byte of frame is NULL
ca: l'últim octet de la trama és NULL

en: sent
ca: enviat

en: HDLC frame missing initial 0xff
ca: HDLC 0xff inicial manca a la trama

en: bit-reversed HDLC frame, reversing bit order
ca: trama HDLC amb marc invertit; s'està invertint l'ordre dels bits

en: timed out reading frame data
ca: temps sobrepassat llegint dades de la trama

en: frame error
ca: error a la trama

en: no response after frame data
ca: sense resposta després de dades de la trama

en: wrong response after frame data
ca: resposta incorrecta després de dades de la trama

en: frame too long (%d, > %d max bytes)
ca: trama massa llarga (%d, > %d màx. octets)

en: wrong carrier
ca: portadora incorrecta

en: wrong response to command to receive a frame
ca: resposta incorrecta a l'ordre de rebre una trama

en: received short frame (%d bytes)
ca: rebuda trama curta (%d octets)

en: received
ca: rebut

en: The remote ID is
ca: l'ID remot és

en: no answer from remote fax
ca: sense resposta del fax remot

en: can't open page
ca: no puc obrir la pàgina

en: remote has one or more documents to send and can receive
ca: el remot té un o més documents per enviar i pot rebre

en: remote has one or more documents to send and cannot receive
ca: el remot té un o més documents per enviar i no pot rebre

en: remote has no documents to send and can receive
ca: el remot no té documents per enviar i pot rebre

en: remote has no documents to send and cannot receive
ca: el remot no té documents per enviar i no pot rebre

en: remote cannot receive, trying anyways
ca: el remot no pot rebre, provant de totes maneres

en: remote has nothing to send, trying anyways
ca: el remot no té res per enviar, provant de totes maneres

en: channel not usable at %d bps
ca: canal no usable a %d bps

en: channel not usable at lowest speed
ca: canal no usable a la velocitat més baixa

en: invalid response to DCS
ca: resposta invàlida a DCS

en: sent page %s
ca: enviada pàgina %s

en: invalid post-page response
ca: resposta després de pàgina invàlida

en: interrupt request ignored
ca: ignorada sol·licitud d'interrupció

en: timed out waiting for command
ca: temps sobrepassat esperant l'ordre

en: page saved to %s
ca: pàgina desada a %s

en: unrecognized command
ca: ordre no reconeguda

en: no command or response from remote
ca: sense ordre ni resposta del remot

en: abnormal termination (code %d)
ca: finalització anormal (codi %d)

en: no XON/DC2 received after CONNECT
ca: no s'ha rebut XON/DC2 després de CONNECT

en: %d characters received while waiting to send
ca: %d caràcters rebuts mentre esperava per enviar

en: remote has one or more documents to send.
ca: el remot te un o més documents per enviar.

en: no +FPTS response obtained, it is assumed that fax was received
ca: no s'ha obtingut la resposta +FPTS, s'assumeix que aquell fax l'ha rebut

en: too many page send retries
ca: masses intens d'enviar la pàgina

en: receive (+FDR) command failed
ca: rebre (+FDR) ordre fallida

en: dialing %s
ca: marcant %s

en: The remote ID is %s
ca: l'ID del remot és %s

en: called
ca: cridat

en: connected
ca: connectat

en: number is busy
ca: el número comunica

en: dial command failed
ca: ordre de marcatge fallida

en: waiting for activity
ca: esperant activitat

en: activity detected
ca: activitat detectada

en: can't answer: can't lock device
ca: no es pot respondre: no es pot bloquejar el dispositiu

en: too many %%d escapes in command (%s)
ca: masses %%d escapaments a l'ordre (%s)

en: executing command /bin/sh -c %s
ca: executant l'ordre /bin/sh -c %s

en: exec() call failed:
ca: crida a exec() fallida:

en: no getty command defined for data call
ca: ordre 'getty' no definida per la trucada de dades

en: fax call answered
ca: trucada de fax resposta

en: voice call answered
ca: trucada de veu resposta

en: no voice command defined for voice call
ca: ordre de veu no definida per la trucada de veu

en: unable to answer call
ca: incapaç de respondre la trucada

en: modem does not support fax
ca: el mòdem no te suport per a fax

en: can't determine fax modem class support
ca: no es pot determinar la classe de fax mòdem suportada

en: Multi-Tech bit order set
ca: Multi-Tech ordre de bit activat

en: using %s in class %s
ca: usan %s en classe %s

en: failed page %s
ca: la pàgina %s fallida

en: finished - %s
ca: finalitzat _ %s

en: local ID (%s) truncated to %d characters
ca: l'ID local (%s) retallada a %d caràcters

en: local ID (%s) has non-standard characters
ca: l'ID local (%s) te caràcters no estàndard

en: using line buffering of stdout
ca: usan la línia d'emplenament de la memòria intermèdia del stdout

en: incorrect quality (-q) argument (%s)
ca: argument de qualitat (-q) incorrecte (%s)

en:  Warning:
ca:  Atenció:

en: can't open file %s:
ca: no es pot obrir el fitxer %s:

en: can't get format of file %s
ca: no es pot obtenir el format del fitxer %s

en: can't rewind file %s:
ca: no es pot  rebobinar el fitxer %s:

en: can't open output file %s:
ca: no es pot obrir el fitxer de sortida %s

en: fax device write error:
ca: error d'escriptura del dispositiu de fax:

en: unexpected response "%s"
ca: resposta inesperada «%s»

en: modem command "%s" too long
ca: ordre del mòdem «%s» massa llarg

en: timed out after command: %s
ca: temps sobrepassat després de l'ordre: %s

en: timed out after waiting
ca: temps sobrepassat després d'esperar

en: wrong response after command: %s
ca: resposta incorrecta després de l'ordre: %s

en: wrong response after waiting
ca: resposta incorrecta després d'esperar

en: sync: dropping DTR
ca: sync: deixant DTR

en: sync: sending escapes
ca: sync: enviant escapaments

en: sync: modem not responding
ca: sync: mòdem no respon

en: modem command (%s) failed
ca: ordre de mòdem (%s) fallida

en: modem command failed
ca: ordre de mòdem fallida

en: %s locked or busy - waiting
ca: %s bloquejat o ocupat - esperant

en: opened %s
ca: s'ha obert %s
