efax-gtk 3.2.3 - en to hu translation catalogue (455 entries)

en: efax-gtk: Address book
hu: efax-gtk: Címjegyzék

en: Name
hu: Név

en: Number
hu: Szám

en: Add new address
hu: Új cím hozzáadása

en: Delete address
hu: Cím törlése

en: Move address up
hu: Cím mozgatása felfelé

en: Move address down
hu: Cím mozgatása lefelé

en: Delete selected address?
hu: Kijelölt cím törlése?

en: efax-gtk: Delete address
hu: efax-gtk: Cím törlése

en: efax-gtk: Add address
hu: efax-gtk: Cím hozzáadása

en: Name:
hu: Név:

en: Number:
hu: Szám:

en: efax-gtk: File to fax
hu: efax-gtk: Faxolandó fájl

en: View
hu: Nézet

en: efax-gtk: Conditions, Notices and Disclaimers
hu: Feltételek, megjegyzések és korlátozások

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Reject
hu: Elutasítás

en: Do you accept the Conditions, Notices and Disclaimers shown above?
hu: Elfogadja a fenti feltételeket, megjegyzéseket és korlátozásokat?

en: About efax-gtk
hu: Névjegy

en: This program was written by Chris Vine and is released under the GNU General Public License, version 2. It is a front end for efax. efax was written by Ed Casas
hu: A programot Chris Vine írta és adta ki a GNU General Public License 2. verziója alapján. Ez egy front-end az efax programhoz, amelyet Ed Casas készített.

en: About efax
hu: Az efax programról

en: efax is copyright (C) 1999 Ed Casas
hu: efax Copyright (C) 1999 Ed Casas

en: This program (efax-gtk) is a front end for efax. efax is a program released under the GNU General Public License, version 2 by Ed Casas
hu: Ez az efax program grafikus felülete. Az efax program a GNU General Public License 2. verzió feltételei szerint került kibocsátásra. Szerzője: Ed Casas.

en: Inactive
hu: Nem aktív

en: Sending fax
hu: Fax küldése

en: Answering call
hu: Üzenet bemondás

en: Standing by to receive calls
hu: Automatikus fogadás

en: Cannot send fax - the modem is in use.
    Adding the fax to the redial queue
hu: Nem küldhető fax - a modem foglalt.
    A fax az újrahívási listába került

en: Cannot send fax - a fax is being received
hu: Nem küldhető fax - egy fax vétele van folyamatban

en: Not valid file name
hu: Érvénytelen fájlnév

en: File does not exist
hu: Nincs ilyen fájl

en: User does not have read permission on the file
hu: A felhasználó nem jogosult a fájl olvasására

en: Not valid postscript/PDF file
hu: Érvénytelen PostScript/PDF fájl

en: You don't have the $HOME environmental variable set
hu: Nincs beállítva a $HOME környezeti változó

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't create directory to save received faxes.
    Faxes cannot be received!
hu: SÚLYOS RENDSZERHIBA! Nem hozható létre a fogadott faxok mappája.
    A faxok fogadása nem lehetséges!

en: 
    *** Stopping send/receive session ***
hu: 
    *** Automatikus küldés/fogadás leállítva ***

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't create directory to save received fax.
    This fax will not be saved!
hu: SÚLYOS RENDSZERHIBA! Nem hozható létre a fogadott faxok mappája.
    Ez a fax nem lesz elmentve!

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't open received fax directory.
    This fax will not be saved!
hu: SÚLYOS RENDSZERHIBA! Nem lehet megnyitni a fogadott faxok mappáját.
    Ez a fax nem lesz elmentve!

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Cannot save all of the received fax.
    All or part of the fax will be missing!
hu: SÚLYOS RENDSZERHIBA! Nem menthető el egyetlen fogadott fax sem.
    Az összes fax vagy a faxok egy része el fog veszni!

en: Invalid Utf8 received in EfaxController::read_pipe_cb()
hu: Érvénytelen UTF-8 kódolás vétele az EfaxControllerben::read_pipe_cb()

en: SERIOUS SYSTEM ERROR: Can't create directory to save sent fax.
    This fax will not be saved!
hu: SÚLYOS RENDSZERHIBA! Nem hozható létre az elküldött faxok mappája.
    Ez a fax nem lesz elmentve!

en: PRINT JOB
hu: NYOMTATÁSI FELADAT

en: Print page setup
hu: Nyomtatás beállítása

en: Print selected fax
hu: Kiválasztott fax nyomtatása

en: View selected fax
hu: Kiválasztott fax megtekintése

en: Add/amend description for selected fax
hu: Kiválasztott fax leírásának létrehozása/módosítása

en: Delete selected fax
hu: Kiválasztott fax törlése

en: Empty trash folder
hu: Kuka kiürítése

en: Add new folder
hu: Új dosszié létrehozása

en: Delete selected folder
hu: Kiválasztott dosszié törlése

en: Reset new faxes count
hu: Új faxok számának lenullázása

en: efax-gtk: Received fax list
hu: efax-gtk: Fogadott faxok jegyzéke

en: efax-gtk: Sent fax list
hu: efax-gtk: Elküldött faxok jegyzéke

en: Permanently delete selected fax?
hu: Kiválasztott fax végleges törlése?

en: 
    (NOTE: This will permanently delete the fax
    from the file system)
hu: 
    (FIGYELEM: Ezzel a művelettel végleg törli a faxot
    a fájlrendszerből)

en: Permanently delete selected faxes?
    
    (NOTE: This will permanently delete the faxes
    from the file system)
hu: Végleg törli a kiválasztott faxokat?
    
    (FIGYELEM: Ezzel a művelettel végleg törli
    a faxokat a fájlrendszerből)

en: efax-gtk: Delete fax
hu: efax-gtk: Fax törlése

en: Empty trash folder?
    
    (NOTE: This will permanently delete all the faxes
    in the Trash folder from the file system)
hu: Kuka kiürítése?
    
    (FIGYELEM: Ezzel a művelettel végleg törli a faxokat
    a Kukából és a fájlrendszerből)

en: efax-gtk: Trash folder
hu: efax-gtk: Kuka

en: efax-gtk: Add folder
hu: efax-gtk: Dosszié hozzáadása

en: Empty the folder by deleting any child folders
    and drag-and-dropping or deleting any contained
    faxes before deleting folder
hu: Ürítse ki a mappát a törlése előtt,
    törölje a benne található mappákat és helyezze át, illetve törölje
    a mappákban található fájlokat

en: efax-gtk: Delete folder
hu: efax-gtk: Dosszié törlése

en: Delete folder:
hu: Dosszié törlése:

en: Print selected fax?
hu: Kiválasztott fax nyomtatása?

en: efax-gtk: Print fax
hu: efax-gtk: Fax nyomtatása

en: New faxes:
hu: Új faxok:

en: efax-gtk: Fax description
hu: efax-gtk: Fax leírása

en: Fax description?
hu: Fax leírása?

en: Folder name?
    (Note this will be placed in the top
    level and can be drag-and-dropped
    into other folders)
hu: Dosszié elnevezése?
    (Figyelem: a dosszié a legfelsőbb szinten helyezkedik el
    és áthelyezhető más dossziékba)

en: Folder name cannot contain character:
hu: A dosszié neve nem tartalmazhatja a következő karaktereket:

en: The following folder already exists:
hu: Már létezik ilyen dosszié:

en: Folder
hu: Dosszié

en: Date
hu: Dátum

en: Description
hu: Leírás

en: Inbox
hu: Fogadott

en: Sent box
hu: Elküldött

en: Trash
hu: Kuka

en: efax-gtk: File list
hu: efax-gtk: Fájljegyzék

en: Files to fax
hu: Küldendő fájlok

en: View selected file
hu: Kiválasztott fájl megtekintése

en: Remove selected file from list
hu: Kiválasztott fájl törlése a jegyzékből

en: Add files to list
hu: Fájl hozzáadása a jegyzékhez

en: Add files to the file list for faxing
hu: Fájlok hozzáadása a küldendő faxok jegyzékéhez

en: Move file up
hu: Mozgatás felfelé

en: Move file down
hu: Mozgatás lefelé

en: Remove file
hu: Fájl törlése

en:  from the list?
hu:  a jegyzékből?

en: Remove file
hu: Fájl törlése

en: Copyright (C) 2001 - 2011 Chris Vine
    This program is released under the GNU General Public License, version 2
hu: Copyright (C) 2001 - 2011 Chris Vine
    Ez a program a GNU General Public License 2. verzió feltételei szerint került kibocsátásra

en: Usage: efax-gtk [options] [filename]
    Options:
    	-r  Start the program in receive standby mode
    	-s  Start the program hidden in the system tray
    See the README file which comes with the distribution
    for further details
hu: Használat: efax-gtk [paraméterek] [fájlnév]
    Paraméterek:
    	-r Program indítása automatikus fogadás módban
    	-s Program elrejtése a tálcán az indítás után
    További részletekért olvassa el a README fájlt

en: Invalid option.  Options are:
hu: Érvénytelen paraméter. Érvényes paraméterek:

en: Invalid user name specified - it must be in plain
    ASCII characters.  No user name will be shown on
    the fax top header line, but don't worry as the
    fax station number will always be given on the
    top header
hu: Érvénytelen felhasználót jelölt meg - használjon
    ASCII karaktereket. A felhasználó neve nem lesz
    feltüntetve a fax fejlécén, de aggodalomra semmi
    ok, mivel a faxszám mindig fel lesz tüntetve a fejlécen

en: Invalid modem class specified
    Adopting default of Class 2
hu: Érvénytelen modem osztály
    Alapértelmezett Class 2 alkalmazása

en: No serial port device specified in
hu: Nincs meghatározva a soros-port eszköz

en: Adopting default fax resolution of 204x196
hu: Alapértelmezett 204x196 felbontás alkalmazása

en: Invalid fax resolution specified
    Adopting default fax resolution of 204x196
hu: Érvénytelen fax felbontás
    Alapértelmezett 204x196 felbontás alkalmazása

en: Invalid ring number specified
    Will answer after one ring
hu: Érvénytelen csengetésszám
    Válasz egy csengetés után

en: Adopting default page size of a4
hu: Alapértelmezett A4 papírméret alkalmazása

en: Invalid page size specified
    Adopting default page size of a4
hu: Érvénytelen papírméret
    Alapértelmezett A4 papírméret alkalmazása

en: Invalid dialmode specified
    Adopting default of tone dialling
hu: Érvénytelen tárcsázási mód
    Alapértelmezett tónus-mód alkalmazása

en: Invalid print shrink specified: adopting default value of 100
hu: Érvénytelen nagyítási érték: alapértelmezett 100 érték használata

en: Adopting default postscript view command of 'gv'
hu: Alapértelmezett PostScript megtekintési parancs alkalmazása: gv

en: No port for the socket server has been specified, so the server will not be started
hu: Nincs meghatározva a socket kiszolgáló port, a kiszolgáló nem indítható el

en: Invalid port for the socket server has been specified, so the server will not be started.  It needs to be between 1024 and 65535
hu: Érvénytelen socket kiszolgáló port lett megadva, a kiszolgáló nem indítható el. Az értéknek 1024 és 65535 között kell lennie

en: Invalid redial interval has been specified. It needs to be between 5 and 1440 minutes
hu: Érvénytelen újrahívási intervallom lett megadva. Az érték 5 és 1440 perc között kell legyen

en: Invalid WORK_SUBDIR: directory specified. WORK_SUBDIR: will be ignored
hu: Érvénytelen WORK_SUBDIR paraméter. Paraméter figyelmen kívül hagyása

en: DBUS error: Cannot start efax-gtk.
    
    Make sure the DBUS session message bus is running
hu: DBUS hiba: az efax-gtk nem indítható.
    
    A DBUS szekciónak futnia szükséges

en: efax-gtk: DBUS error
hu: efax-gtk: DBUS hiba

en: File
hu: Fájl

en: Fax entry method:
hu: Fax beviteli módszer:

en: Single file
hu: Egy fájl

en: Multiple files
hu: Több fájl

en: Socket list
hu: Socket jegyzék

en: Tel number:
hu: Telefonszám:

en: Send fax
hu: Fax küldése

en: Answer call
hu: Válaszol

en: Take over call
hu: Hívás feldolgozása

en: Standby
hu: Automatikus fogadás

en: Stop
hu: Leállítás

en: Fax to send
hu: Küldendõ fax

en: List _received faxes
hu: _Fogadott faxok jegyzéke

en: _List sent faxes
hu: _Elküldött faxok jegyzéke

en: Queued _faxes from socket
hu: _Sorban várakozik

en: _Enter single file
hu: Fájl beszú_rása

en: Enter _multiple files
hu: _Több fájl beszúrása

en: _Address book
hu: _Címjegyzék

en: Re_dial queue
hu: Újrahívás _várakozási sor

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Print logfile
hu: _Naplófájl nyomtatása

en: Print logfile page _setup
hu: Naplófájl nyomtatás _beállítása

en: _View logfile
hu: Naplófájl _megtekintése

en: About efax-_gtk
hu: Az efax-_gtk programról

en: About _efax
hu: Az _efax programról

en: _Translations
hu: _Fordítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _File
hu: _Fájl

en: _Log
hu: _Napló

en: The program has been started with the -s option but there is no system tray!
hu: A program -s paraméterrel indult el, de nincs a rendszertálcán!

en: No fax number specified.  Do you want to send the fax on an open connection?
hu: Nincs megadva faxszám. Fax küldése a jelenlegi kapcsolaton belül?

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: A print job has been received on socket
hu: A nyomtatási feladat a socketen keresztül érkezett

en: A fax has been received by efax-gtk
hu: Egy fax érkezett az efax-gtk segítségével

en: efax-gtk: fax received
hu: efax-gtk: fax érkezett

en: Can't change settings unless the program is inactive
    Press the Stop button to make it inactive
hu: A beállítások módosítása csak inaktív üzemmódban lehetséges
    Nyomja meg a Leállítás gombot a beállítások szerkesztéséhez

en: Italian - Luca De Rugeriis
hu: olasz - Luca De Rugeriis

en: Polish - Pawel Suwinski
hu: lengyel - Pawel Suwinski

en: Bulgarian - Zdravko Nikolov
hu: bolgár - Zdravko Nikolov

en: Russian - Pavel Vainerman
hu: orosz - Pavel Vainerman

en: Hebrew - Assaf Gillat
hu: héber - Assaf Gillat

en: Greek - Hellenic Linux Users Group
hu: görög - Görög Linux Felhasználói Csoport

en: Albanian - Besnik Bleta
hu: albán - Besnik Bleta

en: Hungarian - Gergely Szakats, Laszlo Csordas
hu: magyar - Szakáts Gergely, Csordás László

en: Simplified Chinese - Kite Lau
hu: egyszerűsített kínai - Kite Lau

en: German - Steffen Wagner
hu: német - Steffen Wagner

en: Swedish - Daniel Nylander
hu: svéd - Daniel Nylander

en: Catalan - Jordi Sayol Salomo
hu: katalán - Jordi Sayol Salomo

en: Traditional Chinese - Wei-Lun Chao
hu: hagyományos kínai - Wei-Lun Chao

en: efax-gtk: Translations
hu: efax-gtk: Fordítások

en: Press F1 for help
hu: Súgóhoz nyomja meg az F1 billentyűt

en: Invalid Utf8 received in MainWindow::read_error_pipe_cb()
hu: Érvénytelen UTF-8 kódolás vétele a Menü ablakban::read_error_pipe_cb()

en: terminated by signal
hu: megsemmisítve jel által

en: Name:
hu: Név:

en: Number:
hu: Szám:

en: Serial Device:
hu: Soros eszköz:

en: Lock File:
hu: Zárt fájl:

en: Capabilities:
hu: Képességek:

en: Rings (1-9):
hu: Csengetések száma (1-9):

en: Modem Class:
hu: Modem osztály:

en: Dial Mode:
hu: Tárcsázási mód:

en: Auto
hu: Automatikus

en: Tone
hu: Tónus

en: Pulse
hu: Pulzus

en: Initialization Params:
hu: Lekérdezési paraméterek:

en: Reset Params:
hu: Paraméterek lenullázása:

en: Other Params:
hu: Egyéb paraméterek:

en: Use GTK+ Print System
hu: GTK+ nyomtatási rendszer használata

en: Print Program:
hu: Nyomtató program:

en: Print Shrink (50-100):
hu: Nagyítás nyomtatásnál (50-100):

en: Popup confirmation dialog
    before printing
hu: Felugró ablak a
    nyomtatás előtt

en: Postscript viewer
    program:
hu: PostScript nézegető
    program:

en: Run socket server
hu: Socket kiszolgáló indítása

en: Popup dialog when fax
    received from socket
hu: Felugró ablak fax
    socketről való érkezésekor

en: Port to which faxes to
    be sent:
hu: Port, amelyikre
    a faxokat küldeni kell:

en: Addresses allowed to
    connect
hu: Kapcsolaton belül
    engedélyezett címek:

en: localhost
hu: helyi kiszolgáló

en: other
hu: egyéb

en: Popup dialog when fax
    received by modem
hu: Felugró ablak fax érkezésekor
    a modemen keresztül

en: Execute a program or script
    when fax received by modem
hu: Program vagy script végrehajtása fax
    érkezésekor a modemen keresztül

en: Sent Fax Resolution:
hu: Küldendő faxok felbontása:

en: Include destination
    fax number on fax
    page top header line
hu: A címzett faxszámának
    feltüntetése a fax fejlécén

en: Automatic redial
hu: Automatikus újrahívás

en: Interval (minutes):
hu: Újrahívási intervallum (perc):

en: Dial Prefix:
hu: Hívási előtag:

en: Standard
hu: Szabványos

en: Fine
hu: Finom

en: Log File:
hu: Naplófájl:

en: Page Size:
hu: Oldalméret:

en: efax-gtk: settings
hu: efax-gtk: beállítások

en: Note: pressing the OK button will save the settings in file
hu: Figyelem: mentse el a beállításokat az OK gomb megnyomásával

en: Reset
hu: Lenullázás

en: Identity
hu: Azonosító

en: Params
hu: Paraméterek

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Receive
hu: Fogadás

en: Send
hu: Küldés

en: Logging
hu: Naplózás

en: Page
hu: Oldal

en: Invalid user name specified in "Identity" tab - it must be in plain ASCII characters.  If this is a problem, leave it blank as the fax station number will always be given on the top header
hu: Érvénytelen felhasználót jelölt meg az "Azonosító" menüben - használjon ASCII karaktereket. Nem lesz gond, ha ezt a mezőt üresen hagyja, mivel a faxszám mindig fel lesz tüntetve a fejlécen

en: Config Error
hu: Konfigurációs hiba

en: Invalid modem class specified
hu: Érvénytelen modem osztály

en: Invalid page size specified
hu: Érvénytelen oldalméret

en: Invalid sent fax resolution specified
hu: Érvénytelen fax felbontás

en: Invalid rings number specified
hu: Érvénytelen csengetésszám

en: Invalid dial mode specified
hu: Érvénytelen tárcsázási mód

en: Invalid print shrink parameter specified
hu: Érvénytelen nyomtatási nagyítási paraméter

en: Invalid socket port number specified. It must be between 1024 and 65535
hu: Érvénytelen socket kiszolgáló port. Az értéknek 1024 és 65535 között kell lennie

en: Invalid redial interval specified. It must be between 5 and 1440 minutes
hu: Érvénytelen újrahívási inetrevallum. Az érték 5 és 1440 perc között kell legyen.

en: Enter settings from
hu: Következő beállítások alkalmazása:

en:  or
hu: vagy

en: Reset settings
hu: Beállítások lenullázása

en: Put the name to appear on the fax top header on sent faxes here.  It must be in plain ASCII characters.  If this is a problem, leave it blank as the fax station number will always be given on the top header
hu: Írja be a küldendő fax fejlécén megjelenő nevet. Használjon ASCII karaktereket. Amennyiben ez problematikus, hagyja üresen ezt a mezőt, mivel a faxszám mindig fel lesz tüntetve a kimenő fax fejlécén

en: efax-gtk help: Name
hu: efax-gtk súgó: Név

en: Put the number to appear on the fax top header on sent faxes here.  This will also comprise the fax station ID reported to the sending fax machine when receiving faxes
hu: Adja meg a küldendő faxok fejlécén megjelenő számot, amely segítségével a fogadó faxok azonosítani tudják a feladót

en: efax-gtk help: Number
hu: efax-gtk súgó: Szám

en: Put the serial device to which the modem is connected here (if none is given, the program defaults to /dev/modem).  Do not include the `/dev/' part of the device name -- ie state it as `ttyS1' or `cua2', etc.  With Linux, ttyS0 equates to COM 1, ttyS1 to COM 2, and so on
hu: Írja be a soros eszköz nevét, amelyhez a modem csatlakoztatva van (ha nincs megadva semmilyen érték, akkor az alapértelmezett /dev/modem eszköz kerül alkalmazásra). Az eszköz neve elé ne írja a dev előtagot, csupán annyit: ttyS1 vagy cua2, stb. A Linuxban a ttyS0 megegyezik COM 1-el, a ttyS1 a COM 2-vel, stb.

en: efax-gtk help: Device
hu: efax-gtk súgó: Eszköz

en: Put the lock file directory here.  If none is specified, the program defaults to /var/lock
hu: Adja meg a zárt fájl elérési útját. Ha nem adott meg semmilyen értéket, a program az alapértelmezett /var/lock értéket fogja használni

en: efax-gtk help: Lock File
hu: efax-gtk súgó: Zárt fájl

en: With efax-0.9 or higher you should usually pick "Auto", as then efax will work out the class of the modem by itself, but you can also force a class by picking one of the specified ones if you want.  However, with efax-0.8 the program defaults to Class 2, so if you are using a Class 1 modem with old versions of efax specify the Class here
hu: Az efax-0.9 vagy magasabb verziószám esetében általában az "Automatikus" opciót érdemes kiválasztani. Ilyenkor a program megpróbálja azonosítani a modemet, de kézzel is beállítható a kívánt érték.

en: efax-gtk help: Modem Class
hu: efax-gtk súgó: Modem osztály

en: This specifies whether tone or pulse dialling will be used when sending faxes
hu: Itt határozható meg, hogy tónus vagy pulzus tárcsázási módot használ faxok küldésekor

en: efax-gtk help: Dial Mode
hu: efax-gtk súgó: Tárcsázási mód

en: This specifies the capabilities of the modem.  To see what these mean do `man efax', and look at the operation of the `-c' flag.  With efax-0.9 and a Class 2 modem, you usually won't need to specify this and should leave it blank, as the program will interrogate the modem.  If using an older version of efax or a different class of modem, values which will work with practically any 14,400 bps modem are 1,5,0,2,0,0,0,0, or 1,3,0,2,0,0,0,0 for slower ones
hu: Ez az opció határozza meg a modem képességeit. További információért tekintse meg a man efax-t és vizsgálja meg a -c paraméter működését. Class 2 modem esetében, ha az efax-0.9 verzióját használja, hagyja üresen ezt a mezőt. Egyéb esetben használja a következő értékeket: 14,400 bps modem esetében: 1,5,0,2,0,0,0,0, lassúbb modem esetében pedig: 1,3,0,2,0,0,0,0

en: efax-gtk help: Capabilities
hu: efax-gtk súgó: Képességek

en: This defines the number of rings the modem allows to pass before answering the telephone when in Standby mode.  Acceptable values are 1 to 9.  If none is specified, the program defaults to 1
hu: Amikor a program automatikus fogadásra van beállítva, ezzel a paraméterrel lehet beállítani azt, hogy hány csengetés után adjon faxhangot. Érvényes értékek: 1-9. Alapértelmezett esetben a program 1 csengetés után ad faxhangot

en: efax-gtk help: Rings
hu: efax-gtk súgó: Csengetések

en: This specifies the initializing `AT' commands for the modem when in fax mode.  Specify as many of these as are needed, separated by spaces for commands which need to be separated, but without a prepended `AT'.  If none is specified, the program will default to `Z &FE&D2S7=120 &C0 M1L0', which will be correct for practically all modems
hu: Itt lehet meghatározni a modem lekérdezési parancsot (AT), amikor a modem fax üzemmódban működik. Adja meg itt a kívánt értéket. Ha nem ad meg semmit, a program az alapértelmezett Z &FE&D2S7=120 &C0 M1L0' parancsot fogja használni, amely kompatibilis a legtöbb modemmel

en: efax-gtk help: Initialization Parameters
hu: efax-gtk súgó: Lekérdezési paraméterek

en: This specifies the `AT' commands that will reset the modem.  Specify as many commands as are needed, separated by spaces for commands which need to be separated, but without a prepended `AT'.  If none is specified, the program will default to `Z', which will be correct for practically all modems
hu: Itt lehet meghatározni a modem lenullázási parancsot (AT). Ha nem ad meg semmit, a program az alapértelmezett Z parancsot fogja használni, amely kompatibilis a legtöbb modemmel

en: efax-gtk help: Reset Parameters
hu: efax-gtk súgó: Paraméretek lenullázása

en: This can be used to pass any other parameter to efax (do `man efax' to see what is available).  Specify as many of these as are needed, separated by spaces for different parameters -- eg include `-or' to do a bit reversal during receive for Multitech modems which require it.  Unless you have an unusual modem, leave this blank
hu: Itt kiegészítő paramétereket adhat meg az efax számára (lásd: man efax). Ha csak nem valamilyen különleges modemet használ, hagyja üresen ezt a mezőt

en: efax-gtk help: Other Parameters
hu: efax-gtk súgó: Egyéb paraméterek

en: If this is checked, the program will use the GTK+ print system rather than the command line argument specified below to print faxes
hu: Ha ez van beállítva, akkor a program a GTK+ nyomtatási rendszert fogja később használni a parancssorban megadott utasítások szerint a fax nyomtatására

en: efax-gtk help: Use GTK+ print system
hu: efax-gtk súgó: GTK+ nyomtatási rendszer használata

en: This is the command which prints and takes postscript input on standard input.  If none is specified, the program will default to `lpr'.  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
hu: Ez a parancs végzi a Postscript fájl nyomtatását. Ha nincs megadva semmi, az lpr parancs kerül végrehajtásra

en: efax-gtk help: Print Program
hu: efax-gtk súgó: Nyomtató program

en: This will determine the extent to which a printed page will be reduced to fit within a printer's print area.  It is a percentage -- eg 98 will shrink the page to 98 per cent of its size.  If none is specified no shrink will take place (ie you can, but there is no need to, specify 100).  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
hu: Itt határozható meg a nagyítási arány a nyomtatásnál, hogy a szöveg beleférjen a nyomtató nyomtatási területére

en: efax-gtk help: Print Shrink
hu: efax-gtk súgó: Nyomtatási nagyitás

en: This specifies whether a confirmatory pop-up dialog is to appear before printing whenever the "Print selected fax" button is pressed in the Received Faxes list or Sent Faxes list.  Uncheck the box if you don't want a dialog (if you have specified an external print manager such as 'kprinter' in the Print Program box, then you will not want this checked).  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
hu: Itt állítható be, hogy kér-e megerősítést miután megnyomta a "Kiválasztott fax nyomtatása" gombot. Ha nincs szükség megerősítésre, ne jelölje be ezt a négyzetet.

en: efax-gtk help: Popup
hu: efax-gtk súgó: Felugró ablak

en: A postscript viewer is used to view sent and received faxes via the fax lists, and also to view faxes to be sent identified via the "Files to fax" file selector dialog.  Specify here the command to be used to view postscript files.  If none is specified, the program will default to 'gv'.  Other possibilities you may want to specify are 'evince' (the Gnome image viewer) or 'kghostview' (the KDE postscript viewer). If using gv, you may need to use the '-media A4' or '-media Letter' option to select correct paper size.  evince and kghostview do this automatically
hu: A PostScript nézegető program segítségével nézegetheti a fogadott és az elküldött faxokat. Adja meg azt a parancsot itt, amely megnyitja az Ön által kiválasztott programot. Az alapértelmezett - gv, de ha például GNOME környezetben dolgozik, akkor megadhatja a evince parancsot. KDE esetében a kghostview parancsot javasolt.

en: efax-gtk help: Postscript Viewer Program
hu: efax-gtk súgó: Postscript nézegető program

en: This specifies whether a socket server is to be run for CUPS or  some other print system.  Check the box if it is to run
hu: Itt állítható be, hogy futtatni kívánja-e socket kiszolgálót a CUPS vagy egyéb nyomtatási rendszerhez. Jelölje be ezt a négyzetet a kiszolgáló futtatásához

en: efax-gtk help: Run socket server
hu: efax-gtk súgó: Socket kiszolgáló futtatása

en: This specifies whether a pop-up dialog is to appear whenever a fax is received by the socket server from the print system.  Check the box if you want a dialog (this has no effect unless you have also checked the box for the socket server to run).  If the program is inactive or is standing by to receive faxes, the fax can be sent directly from this dialog
hu: Itt állítható be, hogy kíván-e látni felugró párbeszéd ablakot, amikor a fax a socket kiszolgálón keresztül érkezik. Jelölje be a ezt a négyzetet, ha látni akarja a párbeszéd ablakot. Ha a program nincs beállítva automatikus fogadásra, akkor a párbeszéd ablak segítségével faxokat is küldhet.

en: This specifies the port number on which the socket server is to listen.  It should be between 1024 and 65535.
hu: Itt állítható be, hogy melyik porton fog figyelni a socket kiszolgáló. Értéke 1024 és 65535 között kell legyen.

en: efax-gtk help: Port
hu: efax-gtk súgó: Port

en: efax-gtk help: Socket connections allowed
hu: efax-gtk súgó: Engedélyezett socket kapcsolatok

en: This parameter specifies whether a pop-up dialog will appear when a fax is received from a modem. Check the box if you want a pop-up.
hu: Itt állítható be, hogy kíván-e látni felugró ablakot fax érkezésekor. Ha igen, akkor jelölje be ezt a négyzetet.

en: efax-gtk help: Receive pop-up
hu: efax-gtk súgó: Fogadási párbeszéd ablak

en: This specifies whether a program or script is to be executed when a fax is received from a modem.  Check the box if you want to execute a program, and enter the program name.  efax-gtk comes with two scripts, print_fax and mail_fax, which can be used automatically to print a received fax or to mail it to a user (so to mail a fax you can enter `mail_fax' here).  See the README file for further details.
hu: Itt határozható meg az a program, amely végrehajtásra kerül, ha fax érkezett a modemen keresztül. Jelölje be a négyzetet és adja meg a program nevét, ha végre szeretne hajtani valamilyen programot új fax érkezésekor

en: efax-gtk help: Execute program when fax received
hu: efax-gtk súgó: Program végrehajtása fax érkezésekor

en: This specifies the resolution to which faxes are sent.  "Standard" gives 204x98 and "Fine" gives 204x196
hu: Itt állítható be a kimenő faxok felbontása. A "Szabványos" - 204x98, a  "Finom" - 204x196

en: efax-gtk help: Sent Fax Resolution
hu: efax-gtk help: Kimenő faxok felbontása

en: This specifies whether the destination fax number is included in the top fax header line for sent faxes.  Uncheck the box if you do not want this to be shown (say because it includes a pay card access number)
hu: Itt határozható meg, hogy a rendeltetési faxszám megjelenjen-e az elküldött faxok fejlécén. Ne jelölje be, amennyiben nem akarja, hogy ezek az adatok láthatók legyenek (például, ha tartalmazza a hitelkártya elérési kódját)

en: efax-gtk help: Fax top header line
hu: efax-gtk súgó: A fax fejléce

en: This specifies whether the program is to redial automatically when sending a fax if the modem is in use or the recipient is busy.  Check the box if you want want automatic redial
hu: Ha a modem használatban van vagy a címzett foglalt ez a program képes automatikusan újratárcsázni, ha ezt kívánja. Ehhez jelölje be a négyzetet.

en: efax-gtk help: Redial
hu: efax-gtk súgó: Újrahívás

en: This specifies a prefix to be prepended to any dialed number - for example you can specify '9,' here to dial through a switchboard which needs 9 to obtain an outside line followed by a delay.
hu: Ez meghatározza azt az előhívót, ami hozzárendelődik minden tárcsázott számhoz - például megadhat 9-et, ha olyan kapcsolótáblán keresztül kíván telefonálni, amihez szükséges a 9-et tárcsázni, hogy külső vonalat kapjon, amelyet egy szünet követ.

en: efax-gtk help: Dial Prefix
hu: efax-gtk help: Hívási előtag

en: This parameter specifies a log file to which progress on negotiations and fax status, and errors and warnings, are logged.  If none is specified, then no log file will be maintained.  (A log file can also be kept by redirecting stdout and stderr -- see the README file for further details)
hu: Itt határozható meg a program naplófájlja, amely tartalmazni fogja a program működése során történt eseményeket

en: efax-gtk help: Log File
hu: efax-gtk súgó: Naplófájl

en: Specify the page size for faxes here
hu: Adja meg az oldalméretet

en: efax-gtk help: Page Size
hu: efax-gtk súgó: Oldalméret

en: efax-gtk: Help
hu: efax-gtk: Súgó

en: Sending
hu: Küldés

en: Auto redialing
hu: Automatikus újrahívás

en: Receiving
hu: Fogadás

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: Fax Lists
hu: Fogadott faxok jegyzéke

en: Settings
hu: Beállítások

en: 
    Sending faxes
    -------------
    
    Before sending a fax, it must be specified in the "Fax to send" box. It must be in postscript or PDF format (formats produced by all Unix/Linux word and document processors), and will be converted by the program into the correct tiffg3 fax format.
    
    There are two fax entry methods.  First, the fax to be sent can be a file saved on the filesystem.  It can be entered manually in the "Fax to send" box, or entered by means of the file selection dialog.  If the file comprises a single postscript or PDF file, then you can find it by pressing the "Single File" button.  It can be more easily found with this dialog if it is placed in the $HOME/faxout directory.
    
    Where more than one file is specified in the "Fax to send" box, they will be sent as a single fax appended in the order in which they are entered in the box.  Such multiple files can be more easily selected using the file list brought up by pressing the "Multiple Files" button.  Pressing the "Multiple Files" button enables files to be found and added to the file list, and they can be reordered by using the Up or Down arrow buttons, or by dragging and dropping with the mouse.
    
    As an alternative, faxes can be received directly from the print system by means of a socket server provided by the program.  Efax-gtk maintains a list of queued faxes received from the socket which can be accessed by choosing "Socket" as the fax entry method, and then bringing up the queued faxes list by pressing the "Socket list" button.  This is a more convenient way of sending faxes from a word processor, and enables a fax to be sent for faxing to efax-gtk by printing from the word processor program.  Where a fax is queued for sending in the socket list, a small red circle will appear in the main program window on the right hand side of the "Fax to send" box.  For particulars of how to set up CUPS or lpr/lprng to send to efax-gtk, see the README file which comes with the distribution.
    
    The telephone number to which the fax is to be sent is entered into the "Tel number" box.  This can be entered directly into the box, or by using the built-in addressbook.  The addressbook can be invoked by pressing the "Tel number" button, or from the `File/Address book' pull-down menu item (see the "Address Book" tag in this help dialog). However, if a telephone connection has already been established with the remote fax receiver, then the fax can be sent without dialing by leaving the "Tel number" box blank (a dialog will come up asking if you would like to send the fax without dialing).
    
    When a fax is received from the print system via the socket server, the program settings can also be configured to bring up a dialog automatically.  If the program is inactive or is standing-by to receive faxes the fax can be sent directly from this dialog without the need to invoke the list of queued faxes received from the socket.
    
    Successfully sent faxes are copied to a directory in the $HOME/faxsent directory, which has a name derived from the year, month, day, hour and seconds when the sending of the fax was completed, and will appear in the faxes sent list.  They are only included in that list if they have been sent without error.  The efax message display box will report on the progress of a fax being sent.  The fax list can be brought up from the `File/List sent faxes' pull down menu item.  See "Using the fax lists" further below.
hu: 
    Faxok küldése
    
    A küldendő faxot (PostScript/PDF fájlt) meg kell határozni a "Küldendő fax" opciónál. PostScript/PDF fájl létrehozására bármely Unix/Linux rendszer képes, csakúgy mint a szövegszerkesztő programok többsége.
    Két módszer létezik fax hozzáadásához. Ha csupán egy fájlt szeretne faxon elküldeni, akkor ezt az "Egy fájl" opció segítségével teheti meg.
    Ha több fájl található a "Küldendő fax" pontnál, akkor ezek egy faxként lesznek elküldve külön-külön oldalon. Ha több fájlt szeretne egyszerre küldeni, akkor inkább a "Több fájl" opciót érdemes használni.
    A küldendő faxok továbbítása a nyomtatóprogram socket kiszolgálóján keresztül is történhet. A lista eléréséhez válassza a "Socket" pontot és nyomja meg a "Socket jegyzék" gombot. Ez a módszer kényelmesebb, mivel a faxot úgy is el lehet küldeni, hogy a szövegszerkesztő programban megnyomja a "Nyomtatás" gombot. Egy piros pont fogja jelezni a faxprogram ablakában, hogy a socketből érkezett fájl van a küldendő faxok listájában.
    A telefonszámot beütheti kézzel, de használhatja a beépített címjegyzéket is. Amennyiben a telefonkapcsolat már létrejött a küldés történhet telefonszám megadása nélkül is.
    A sikeresen elküldött faxok a $HOME/Elküldött faxok mappába kerülnek.

en: 
    Automatic redialing
    -------------------
    
    The program settings have an option for automatic redialing of a fax to be sent if the modem was in use or the receiving station was busy when the first attempt to send it was made.  A list of the faxes queued for redialing can be brought up from the 'File' pull-down menu or from the icon in the system tray.
    
    If the program settings have been set to provide for automatic redialing, the program will keep trying to send the fax at the intervals chosen in the settings until either (a) the sending of the fax is successful, (b) there has been a failure arising from something other than the modem being in use or the recipient station being busy (such as a modem error, or the remote number ringing out without answering), (c) the fax is removed by the user from the list of faxes queued for redialing, (d) if the fax to be sent is a print job received from the print system, the print job is removed by the user from the dialog showing the list of queued faxes from the print socket, (e) if the fax to be sent comprises file(s) on the file system, the file(s) are deleted or moved (or their permissions changed to make them unreadable), or (f) the 'Stop' button is pressed while an attempt is being made to send the fax concerned which is queued for redialing.
    
    A fax queued for redialing will not be sent while the Settings dialog is open.  Instead, if the interval for resending such a fax has passed, a further sending attempt will take place once the Settings dialog has been closed.
    
    The list of queued faxes for redialing is not preserved when the program is terminated.  However, if any unsent faxes are print jobs received from the print system, they can still be found in the dialog showing the list of queued faxes from the print socket (assuming they have not been explicitly removed from that list by the user).
hu: 
    Automatikus újrahívás
    
    A program beállítások között választható egy automatikus újrahívás funkció. Ez egy fax küldésekor, amennyiben a modem vagy a célállomás foglalt, akkor egy várakozási sort hoz létre és meghatározott időnként megkísérli a fax újraküldését.
    Ha a program beállításokban aktiválta az automatikus újrahívás funkciót, akkor a fax elküldése mindaddig aktív lesz, amíg be nem következik valamelyik esemény:
    (a) a fax elküldése sikeres,
    (b) a címzett állomás tartósan foglalt (modem hiba, a távoli szám nem válaszol),
    (c) a faxot a felhasználó eltávolította a várakozási sorból,
    (d) ha a küldendő fax egy nyomtatási feladat a nyomtatási rendszerben, akkor a fax küldés várakozási sorban ez meg fog jelenni,
     (e) ha a küldött fax mellékelt fájlt is tartalmazott és ez a fájl törölve vagy elmozgatva lett az eredeti helyéről,
    (f) a "Leállítás" gomb lett megnyomva egy továbbítási kísérlet közben.
    
    Egy fax várakozási sor automatikus újrahívás funkciója nem fog működni, amennyiben az újraküldés közben a "Beállítások" párbeszéd ablak nyitva van. Amennyiben a "Beállítások" párbeszéd ablak be lesz zárva a legközelebbi elküldési kísérlet már működni fog.
    
    Az automatikus újrahívás várakozási sor a programból való kilépéskor törlődik.

en: 
    Receiving faxes
    ---------------
    
    Three ways of receiving faxes are provided for.
    
    First, the program can be set to answer a fax call which is ringing but has not been answered, by pressing the "Answer call" button.
    
    Secondly, the program can take over a call which has already been answered (say, by a telephone hand set) by pressing the "Take over call" button.
    
    Thirdly, the program can be placed in standby mode by pressing the "Standby" button.  This will automatically answer any call after the number of rings specified in the efax-gtkrc file, and receive the fax. The program will keep on receiving faxes until the "Stop" button is pressed.
    
    Received faxes in tiffg3 format (one file for each page) are placed in a directory in the $HOME/faxin directory, which has a name derived from the year, month, day, hour and seconds when reception of the fax was completed, and is the fax ID number.
    
    Received faxes can be printed, viewed, described and managed using the built in fax list facility.  This can be brought up from the `File/List received faxes' pull down menu item.  See "Using the fax lists" further below.
    
    When a fax is received, a pop-up dialog can also be set to appear (go to the Settings dialog to do this).  In the settings dialog you can also specify a program to be executed when a fax is received.  The fax ID number is passed as the first (and only) argument to the program, which enables the program to find the fax in $HOME/faxin.  The distribution contains two executable scripts, mail_fax and print_fax, which can be used to e-mail a fax or print a fax to a user automatically when it is received.  (These scripts are not installed by 'make install' - if you want to use them, make them executable with 'chmod +x' and copy them to a directory which is in the system path such as /usr/local/bin, and then specify the script name in the settings dialog.)
hu: 
    Fogadott faxok
    
    Három módszer létezik a faxok fogadásához.
    
    1. Ha megnyomja a "Válaszol" gombot a program 'felveszi a kagylót' és válaszol a bejövő hívásra.
    
    2. Amennyiben Ön vette fel a kagylót, a faxot a "Hívás feldolgozása" gomb megnyomásával tudja fogadni.
    
    3. Az "Automatikus fogadás" gomb megnyomása után a program automatikusan figyelni fogja a bejövő hívásokat, és a beállított csengetésszám után fogadja a faxot. Az automatikus fogadás leállításához nyomja meg a "Leállítás" gombot. 
    A fogadott faxok a $HOME/Fogadott faxok mappába kerülnek tiffg3 formátumban (egy fájl minden egyes fogadott oldalra).
    A fogadott faxokkal a "Fogadott faxok jegyzéke" menüben dolgozhat. Lásd: "Fogadott faxok jegyéke" témakört.
    Be lehet állítani azt, hogy egy felugró ablak jelezze a fax érkezését, illetve meghatározható az a program, amely végrehajtásra kerül fax érkezésekor.

en: 
    Using the address book
    ----------------------
    
    To pick a telephone number from the address book, highlight the relevant address by pressing the left mouse button over it, and then press the "OK" button.
    
    Addresses can be added to the address book by pressing the add button, and then completing the relevant dialog which will appear.  To delete an address from the address book, highlight the relevant address and press the delete (trashcan) button.  The addressbook can be sorted by using the up and down arrow buttons on a highlighted address, or by dragging and dropping using the mouse.
hu: 
    Címjegyzék használata
    
    A telefonszám kiválasztásához a címjegyzékből jelölje ki a telefonszámot az egér bal gombjával és nyomja meg az "OK" gombot.
    
    Új címzett hozzáadásához nyomja meg a "Hozzáadás" gombot és írja be a szükséges adatokat a megjelenő párbeszéd ablakban. A címzett törléséhez nyomja a "Törlés" gombot. A címzetteket rendezni, valamint felfelé és lefelé is tudja mozgatni a címjegyzékben a nyílbillentyűk valamint az egér használatával.

en: 
    Using the fax lists
    -------------------
    
    To bring up the fax lists, go to the the `File' menu and pick the `List received faxes' or `List sent faxes' menu item.  Highlight the fax to printed or viewed by pressing the left mouse button.  The programs to be used to print and view the fax are specifed in the efax-gtkrc configuration file, or if none are specified, the program will print using lpr (which will work for most Unix systems) and view with gv.
    
    To print faxes, a PRINT_SHRINK parameter can be specifed in efax-gtkrc to enable the fax page to fit within the printer margins.  A parameter of 98 will work with most printers.  This can be changed while the program is running by bringing up the `Settings' dialog and entering it into the `Print/Print Shrink' box.
    
    A description can be added to a received fax when appearing in a fax list (or subsequently amended) by pressing the relevant button -- this will enable faxes to be more easily identified.
    
    The received faxes list will show, at the far right of the tool bar, the number of faxes received since the program was last started.  If efax-gtk is in receive standby mode, the `tooltips' for the program's icon in the system tray will also indicate this number.  The count can be reset to 0 without restarting the program by pressing the reset button in the received faxes list.
hu: 
    Fogadott faxok jegyzéke
    
    A fogadott faxok jegyzékének megnyitásához a Fájl menüpontban válassza a Fogadott faxok jegyzéke pontot. Az egér bal gombjának segítségével válassza ki azt a faxot, amelyiket meg szeretné nézni vagy ki szeretné nyomtatni. A nyomtató és a nézegető programok az efax-gtkrc konfigurációs fájlban kerülnek meghatározásra. Ha a konfigurációs fájl nem tartalmaz erre vonatkozó bejegyzéseket, az efax-gtk az alapértelmezett programokat fogja használni a nyomtatáshoz, illetve a nézegetéshez.
    
    Nyomtatásnál meghatározhatja a nagyítási arányt. A 98 értéket a legtöbb nyomtató támogatja. A kívánt értéket a "Beállítások" -> "Nyomtatás" menüpontban tudja beállítani.
    
    A fogadott faxokhoz fűzhető megjegyzés. Ezzel könnyebben tudja majd beazonosítani a beérkezett faxokat.

en: 
    Settings
    --------
    
    The program settings can be changed by manually editing the efax-gtk configuration file comprising $HOME/.efax-gtkrc, $sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc.  The file is searched for in that order, so $HOME/.efax-gtkrc takes precedence over the other two.
    
    The configuration file can also be set by using the Settings dialog launched from the `File/Settings' pull down menu item.  The settings entered using this dialog are always stored as $HOME/.efax-gtkrc. Accordingly, if the Settings dialog has been used, and you want to revert to the global settings, this can be done either by deleting the $HOME/.efax-gtkrc file, or by pressing the `Reset' button in the Settings dialog, which will reload the Settings dialog from the global configuration file ($sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc).
    
    Help can be obtained when filling out the Settings dialog by holding the mouse over the relevant help (?) button, which will bring up a "Tips" display, or by pressing the button, which will bring up an information display.
hu: 
    Beállítások
    
    A program beállításaik manuálisan is meg tudja változtatni a $HOME/.efax-gtkrc, $sysconfdir/efax-gtkrc vagy /etc/efax-gtkrc konfigurációs fájlok szerkesztésével. A fájlok a fenti sorrendben kerülnek kiválasztásra, így a $HOME/.efax-gtkrc elsőbbséget élvez.
    
    A beállítást elvégezheti úgy is, hogy megnyitja a Fájl/Beállítások párbeszéd ablakot. Ilyenkor a beállítások elmentése a $HOME/.efax-gtkrc fájlba történik. Amennyiben vissza szeretne térni a globális beállításokhoz, törölje a $HOME/.efax-gtkrc fájlt vagy nyomja meg a Lenullázás gombot a párbeszéd ablakban. Ezek után a program a globális beállításokat fogja használni ($sysconfdir/efax-gtkrc vagy /etc/efax-gtkrc).
    
    Segítséghez tartsa az egérmutatót a megfelelő gomb felett vagy nyomja meg a gombot az információs ablak megjelenítéséhez.

en: Socket running on port
hu: A socket a következő porton fut:

en: Print job received on socket
hu: Socketre nyomtatási feladat érkezett

en: Closing the socket
hu: Socket lezárása

en: efax-gtk: Queued faxes from socket
hu: efax-gtk: Sorba helyezett fájlok a socketből

en: Queued print jobs
hu: Nyomtatási feladatok sorrendje

en: Enter selected fax to send
hu: Válassza ki a küldendő faxot

en: Choose the selected fax for sending
hu: Kijelölt fax kiválasztása küldéshez

en: PRINT JOB:
hu: NYOMTATÁSI FELADAT:

en: Remove
hu: Törlés

en: efax-gtk: Remove queued fax
hu: efax-gtk: Fax sorrend törlése

en: efax-gtk: print job received on socket
hu: efax-gtk: socketből érkezett nyomtatási feladatok

en: Queue fax
hu: Faxok sorrendje

en:  has been received on socket.
    Send or queue fax?
hu:  érkezett a socketen keresztül.
    Fax küldése vagy sorba helyezése?

en: Beginning fax log:
hu: Fax napló kezdése:

en: Ending fax log:
hu: Fax napló vége:

en: Cannot open log file for reading
hu: Nem nyitható meg a napló olvasáshoz

en: efax-gtk: print logfile
hu: efax-gtk: naplófájl nyomtatása

en: Cannot open log file for viewing
hu: Nem nyitható meg a naplófájl megtekintéshez

en: efax-gtk: view logfile
hu: efax-gtk: naplófájl megtekintése

en: efax-gtk: View log
hu: efax-gtk: napló megtekintése

en: List received faxes
hu: Fogadott faxok jegyzéke

en: List sent faxes
hu: Elküldött faxok jegyzéke

en: Redial queue
hu: Újrahívási várakozási sor

en: Receive standby
hu: Automatikus fogadás

en: Quit
hu: Kilépés

en: efax-gtk: Redial queue
hu: efax-gtk: Újrahívás várakozási sor

en: Remove fax from redial list
hu: Fax eltávolítása az újrahívási listából

en: Remove fax to
hu: Fax eltávolítása

en:  from the redial queue?
hu: az újrahívási listából

en: efax-gtk: Remove fax for redialling?
hu: efax-gtk: Fax eltávolítása az újrahívásból?

en: No file to print specified
hu: Nincs nyomtatni való fájl

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Font size:
hu: Betűtípus méret:

en: Print font
hu: Betűtípus nyomtatáshoz

en: success
hu: siker

en: number busy or modem in use
hu: a hívott szám vagy a modem foglalt

en: unrecoverable error
hu: értelmezhetetlen hiba

en: invalid modem response
hu: érvénytelen modem válasz

en: no response from modem
hu: a modem nem válaszol

en: internal error
hu: belső hiba

en: NSC - poller features
hu: NSC - poller tulajdonságai

en: DTC - poller capabilities
hu: DTC - poller képességek

en: NSF - answering features
hu: NSF - válasz tulajdonságai

en: CSI - answering ID
hu: CSI - válasz ID

en: DIS - answering capabilities
hu: DIS - válasz képességek

en: NSS - caller features
hu: NSS - hívó tulajdonságai

en: TSI - caller ID
hu: TSI - hívó ID

en: DCS - session format
hu: DCS - munkafázis formátum

en: CFR - channel OK
hu: CFR - csatorna OK

en: FTT - channel not OK
hu: FTT - csatorna nem OK

en: MPS - not done
hu: MPS - nincs befejezve

en: EOM - not done, new format
hu: EOM - nincs befejezve, új formátum

en: EOP - done
hu: EOP - rendben

en: PRI-MPS - not done, call operator
hu: PRI-MPS - nincs befejezve, kezelő hívása

en: PRI-EOM - not done, new format, call operator
hu: PRI-EOM - nincs befejezve, új formátum, kezelő hívása

en: PRI-EOP - done, call operator
hu: PRI-EOP - befejezve, kezelő hívása

en: MCF - page OK
hu: MCF - oldal OK

en: RTP - page OK, check channel
hu: RTP - oldal OK, csatorna ellenőrzése

en: PIP - page OK, call operator
hu: PIP - oldal OK, kezelő hívása

en: RTN - page not OK, check channel
hu: RTN - oldal nincs rendben, csatorna ellenőrzése

en: PIN - page not OK, call operator
hu: PIN - oldal nincs rendben, kezelő hívása

en: CRP - repeat command
hu: CRP - parancsismétlés

en: DCN - disconnect
hu: DCN - lekapcsolódás

en: UNKNOWN
hu: ISMERETLEN

en: incompatible local and remote capabilities
hu: inkompatibilis helyi és távoli kapacitások

en: can't delete file %s:
hu: a következő fájl nem törölhető: %s

en: removed file: %s
hu: eltávolított fájl: %s

en: header:
hu: fejléc:

en: characters received while sending
hu: küldéskor beérkezett karakterek

en: sent %d+%d lines and %d+%d bytes, in %d secs at %d bps
hu: elküldve %d+%d sor, %d+%d byte %d másodperc alatt %d bps sebességen

en: flow control did not work
hu: áramlás ellenőrzés nem működik

en: modem response in data
hu: modem válasz adatokban

en: run length buffer overflow
hu: futási időtartam puffer túlterhelése

en: file write:
hu: fájlírás:

en: CAN: data reception cancelled
hu: CAN: adatfogadás törölve

en: reception errors
hu: fogadási hibák

en: received %d lines with %d errors
hu: %d sor érkezett %d hibával

en: sent TCF - channel check of %d bytes
hu: elküldve TCF - csatorna ellenőrzése, %d byte

en: timed out during training check data
hu: időtartam túllépése adatellenőrzéskor

en: received TCF - channel check (OK: run of %d in %d)
hu: a fogadott TCF - csatorna ellenőrzése (OK: run of %d in %d)

en: received TCF - channel check (not OK: run of %d in %d)
hu: a fogadott TCF - csatorna ellenőrzése (not OK: run of %d in %d)

en: last byte of frame is NULL
hu: a keret utolsó byte-ja NULL

en: sent
hu: elküldve

en: HDLC frame missing initial 0xff
hu: A HDLC keretben nincs kezdeti 0xff

en: bit-reversed HDLC frame, reversing bit order
hu: bit-megfordított HDLC keret, bit utasítás fordítása

en: timed out reading frame data
hu: idő túllépése keretadat olvasása során

en: frame error
hu: kerethiba

en: no response after frame data
hu: nincs válasz keretadat után

en: wrong response after frame data
hu: rossz válasz keretadat után

en: frame too long (%d, > %d max bytes)
hu: a keret túl hosszú (%d, > %d max byte)

en: wrong carrier
hu: rossz hordozó

en: wrong response to command to receive a frame
hu: rossz válasz a keretfogadási parancsra

en: received short frame (%d bytes)
hu: rövid keret érkezett (%d byte)

en: received
hu: fogadott

en: The remote ID is
hu: A távoli ID

en: no answer from remote fax
hu: távoli fax nem válaszol

en: can't open page
hu: az oldalt nem lehet megnyitni

en: remote has one or more documents to send and can receive
hu: a távoli gépen egy vagy több küldendő dokumentum van és fogadásra készen áll

en: remote has one or more documents to send and cannot receive
hu: a távoli gépen egy vagy több küldendő dokumentum van, de fogadásra nem áll készen

en: remote has no documents to send and can receive
hu: a távoli gépen nincs küldendő dokumentum, de fogadásra készen áll

en: remote has no documents to send and cannot receive
hu: a távoli gépen nincs küldendő dokumentum és fogadásra sem áll készen

en: remote cannot receive, trying anyways
hu: a távoli gép nem tud fogadni, további próbálkozás

en: remote has nothing to send, trying anyways
hu: a távoli gépen nincs küldendő anyag, további próbálkozás

en: channel not usable at %d bps
hu: a csatorna nem használható %d bps-n

en: channel not usable at lowest speed
hu: a csatorna nem használható alacsonyabb sebességen

en: invalid response to DCS
hu: érvénytelen válasz a DCS-re

en: sent page %s
hu: elküldött oldal %s

en: invalid post-page response
hu: érvénytelen post-page válasz

en: interrupt request ignored
hu: a megszakítási kérelem figyelmen kívül hagyva

en: timed out waiting for command
hu: időtúllépéssel történő várakozás parancsra

en: page saved to %s
hu: oldal elmentve %s

en: unrecognized command
hu: a parancs nem azonosítható

en: no command or response from remote
hu: nincs parancs vagy válasz a távoli gépről

en: abnormal termination (code %d)
hu: nem normális megsemmisítés (kód %d)

en: no XON/DC2 received after CONNECT
hu: nem érkezett XON/DC2 a CONNECT után

en: %d characters received while waiting to send
hu: %d karakter érkezett küldésre való várakozáskor

en: remote has one or more documents to send.
hu: a távoli gépen egy vagy több küldendő dokumentum van

en: no +FPTS response obtained, it is assumed that fax was received
hu: nem érkezett +FPTS válasz, a fax fogadása vélelmezve van

en: too many page send retries
hu: túl sok kísérlet oldal küldésénél

en: receive (+FDR) command failed
hu: fogadási (+FDR) parancs sikertelen

en: dialing %s
hu: tárcsázás: %s

en: The remote ID is %s
hu: A távoli gép ID-je %s

en: called
hu: hívás

en: connected
hu: csatlakozás

en: number is busy
hu: a hívott szám foglalt

en: dial command failed
hu: a tárcsázási parancs sikertelen

en: waiting for activity
hu: várakozás aktivitásra

en: activity detected
hu: aktivitás észlelve

en: can't answer: can't lock device
hu: nem lehet válaszolni: az eszköz zárolása nem lehetséges

en: too many %%d escapes in command (%s)
hu: túl sok %%d ESC karakter a parancsban (%s)

en: executing command /bin/sh -c %s
hu: parancs végrehajtása /bin/sh -c %s

en: exec() call failed:
hu: az exec() hívás sikertelen

en: no getty command defined for data call
hu: nincs meghatározva getty parancs adathíváshoz

en: fax call answered
hu: faxhívás megválaszolva

en: voice call answered
hu: hanghívás megválaszolva

en: no voice command defined for voice call
hu: nincs meghatározva voice parancs a hanghíváshoz

en: unable to answer call
hu: nem lehet válaszolni a hívásra

en: modem does not support fax
hu: a modem nem támogatja a faxszolgáltatást

en: can't determine fax modem class support
hu: nem határozható meg a modem támogatási osztály

en: Multi-Tech bit order set
hu: Multi-Tech bit utasítás beállítása

en: using %s in class %s
hu: %s in class %s használata

en: failed page %s
hu: hibás oldal %s

en: finished - %s
hu: befejezve - %s

en: local ID (%s) truncated to %d characters
hu: a helyi ID (%s) megcsonkítva a %d karakterekkel

en: local ID (%s) has non-standard characters
hu: a helyi ID (%s) nem szabványos karaktereket tartalmaz

en: using line buffering of stdout
hu: line buffering alkalmazása a stdout kimeneten

en: incorrect quality (-q) argument (%s)
hu: helytelen minőségi (-q) paraméter (%s)

en:  Error:
hu:  Hiba:

en:  Warning:
hu:  Figyelem:

en: can't open file %s:
hu: nem nyitható fájl %s:

en: can't get format of file %s
hu: nem formázható fájl %s:

en: can't rewind file %s:
hu: nem tekerhető vissza a fájl %s:

en: can't open output file %s:
hu: nem nyitható meg a fájl %s:

en: fax device write error:
hu: hiba a faxeszközre történő íráskor

en: unexpected response "%s"
hu: váratlan válasz "%s"

en: modem command "%s" too long
hu: a modem utasítás "%s" túl hosszú

en: timed out after command: %s
hu: várakozási idő túllépése a következő parancs után: %s

en: timed out after waiting
hu: várakozási idő túllépése

en: wrong response after command: %s
hu: rossz válasz a következő parancs után: %s

en: wrong response after waiting
hu: rossz válasz várakozás után

en: sync: dropping DTR
hu: szinkron: DTR elvetése

en: sync: sending escapes
hu: szinkron: ESC karakter küldése

en: sync: modem not responding
hu: szinkron: a modem nem válaszol

en: modem command (%s) failed
hu: sikertelen modem utasítás (%s)

en: modem command failed
hu: sikertelen modem utasítás

en: %s locked or busy - waiting
hu: %s zárolva van vagy foglalt - várakozás

en: opened %s
hu: megnyitva %s
