efax-gtk - en to pl translation catalogue (249 entries)

en: efax-gtk: Address book
pl: efax-gtk: Książka adresowa

en: Name
pl: Nazwa

en: Number
pl: Numer

en: Add new address
pl: Dodaj nowy adres

en: Delete address
pl: Usuń adres

en: Move address up
pl: Przesuń adres w górę

en: Move address down
pl: Przesuń adres w dół

en: Delete selected address?
pl: Usunąć zaznaczone adresy?

en: efax-gtk: Delete address
pl: efax-gtk: Usuń adres

en: efax-gtk: Add address
pl: efax-gtk: Dodaj adresy

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Number:
pl: Numer:

en: efax-gtk: File to fax
pl: efax-gtk: Plik do wysłania

en: View
pl: Podgląd

en: efax-gtk: Conditions, Notices and Disclaimers
pl: efax-gtk: Warunki i Uwagi

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Reject
pl: Anuluj

en: Do you accept the Conditions, Notices and Disclaimers shown above?
pl: Czy akceptujesz Warunki i Uwagi znajdujące się powyżej?

en: About efax-gtk
pl: O efax-gtk

en: About efax
pl: O efax

en: This program (efax-gtk) is a front end for efax. efax is a program released under the GNU General Public License, version 2 by Ed Casas
pl: Program jest (efax-gtk) nakładką graficzną dla programu efax. efax jest programem na licencji GNU General Public License, wersji 2 napisanym przez Ed'a Casas'a.

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Sending fax
pl: Wysyłanie faksu

en: Answering call
pl: Odbierz połączenie

en: Standing by to receive calls
pl: Oczekuj na połączenia przychodzące

en: Cannot send fax - a fax is being received
pl: Nie można wysłać faksu - fax w trakcie odbierania

en: Not valid file name
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: File does not exist
pl: Plik nie istnieje

en: User does not have read permission on the file
pl: Użytkownik nie posiada praw do odczytu dla tego pliku

en: Not valid postscript/PDF file
pl: Niepoprawny plik postscriptowy/PDF

en: 
    *** Stopping send/receive session ***
pl: 
    *** Zatrzymanie sesji wysyłania/odbioru ***

en: PRINT JOB
pl: WYDRUKUJ ZADANIE

en: Print selected fax
pl: Drukuj zaznaczony fax

en: View selected fax
pl: Podgląd zaznaczonego faksu

en: Add/amend description for selected fax
pl: Dodaj/popraw opis dla zaznaczonego faksu

en: Delete selected fax
pl: Usuń zaznaczony fax

en: Empty trash folder
pl: Opróżnij kosz

en: Add new folder
pl: Dodaj nowy katalog

en: Delete selected folder
pl: Usuń zaznaczony katalog

en: efax-gtk: Received fax list
pl: efax-gtk: Lista odebranych faksów

en: efax-gtk: Sent fax list
pl: efax-gtk: Lista wysłanych faksów

en: Permanently delete selected fax?
pl: Trwale usuń zaznaczony fax?

en: 
    (NOTE: This will permanently delete the fax
    from the file system)
pl: 
    (UWAGA: Spowoduje to trwałe usunie faksu
    z systemu plików)

en: Permanently delete selected faxes?
    
    (NOTE: This will permanently delete the faxes
    from the file system)
pl: Trwale usunąć zaznaczone faksy?
    
    (UWAGA: Spowoduje to trwałe usunie faksu
    z systemu plików)

en: efax-gtk: Delete fax
pl: efax-gtk: Usuń fax

en: Empty trash folder?
    
    (NOTE: This will permanently delete all the faxes
    in the Trash folder from the file system)
pl: Opróżnić kosz?
    
    (UWAGA: Spowoduje to trwałe usunięcie z systemu plików
    wszystkich zaznaczonych faksów w katalogu Kosz)

en: efax-gtk: Trash folder
pl: efax-gtk: Kosz

en: efax-gtk: Add folder
pl: efax-gtk: Dodaj katalog

en: Empty the folder by deleting any child folders
    and drag-and-dropping or deleting any contained
    faxes before deleting folder
pl: Przed usunięciem folderu skasuj w nim wszystkie podkatalogi
    i przenieś (metodą 'chwyć i upuść') lub usuń wszystkie
    faksy wewnątrz.

en: efax-gtk: Delete folder
pl: efax-gtk: Usuń katalog

en: Delete folder:
pl: Usuń katalog:

en: Print selected fax?
pl: Drukuj zaznaczony fax?

en: efax-gtk: Print fax
pl: efax-gtk: Drukuj fax

en: efax-gtk: Fax description
pl: efax-gtk: Opis faksu

en: Fax description?
pl: Opis faksu?

en: Folder name?
    (Note this will be placed in the top
    level and can be drag-and-dropped
    into other folders)
pl: Nazwa katalogu?
    (Nazwa zostanie umieszczona na górze
    i będzie możliwość przeniesienia jej
    (metodą 'chwyć i upuść') do innych katalogów)

en: Folder name cannot contain character:
pl: Nazwa katalogu nie może zawierać znaku:

en: The following folder already exists:
pl: Następujący katalog już istnieje:

en: Folder
pl: Katalog

en: Description
pl: Opis

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Sent box
pl: Wysłane

en: Trash
pl: Kosz

en: efax-gtk: File list
pl: efax-gtk: Lista plików

en: Files to fax
pl: Pliki do wysłania

en: View selected file
pl: Wyświetl zaznaczone pliki

en: Remove selected file from list
pl: Usuń zaznaczone pliki z listy

en: Add files to list
pl: Dodaj pliki do listy

en: Add files to the file list for faxing
pl: Dodaj pliki do listy plików do wysłania

en: Move file up
pl: Przesuń plik w górę

en: Move file down
pl: Przesuń plik w dół

en: Remove file
pl: Usuń plik

en:  from the list?
pl:  z listy?

en: Remove file
pl: Usuń plik

en: Copyright (C) 2001 - 2011 Chris Vine
    This program is released under the GNU General Public License, version 2
pl: Copyright (C) 2001 - 2011 Chris Vine
    Program na licencji GNU General Public License, wersji 2

en: Usage: efax-gtk [options] [filename]
    Options:
    	-r  Start the program in receive standby mode
    	-s  Start the program hidden in the system tray
    See the README file which comes with the distribution
    for further details
pl: Użycie: efax-gtk [opcje] [plik]
    Opcje:
    	-r  Uruchom program w trybie oczekiwania
    	-s  Uruchom program i ukryj na pasku zadań
    Więcej szczegółów znajduje się w pliku README dołączonym
    do dystrybucji.

en: Invalid option.  Options are:
pl: Niewłaściwa opcja. Opcje:

en: Invalid modem class specified
    Adopting default of Class 2
pl: Niewłaściwe zdefiniowana klasa modemu
    Użycie domyślnej Klasy 2

en: No serial port device specified in
pl: Niezdefiniowany port szeregowy urządzenia w

en: Adopting default fax resolution of 204x196
pl: Użycie domyślnej rozdzielczości faksu 204x196

en: Invalid fax resolution specified
    Adopting default fax resolution of 204x196
pl: Niewłaściwie zdefiniowana rozdzielczość faksu
    Użycie domyślnej rozdzielczości faksu 204x196

en: Invalid ring number specified
    Will answer after one ring
pl: Niewłaściwe zdefiniowana liczba dzwonków
    Odpowiedź po jednym dzwonku

en: Adopting default page size of a4
pl: Użycie domyślnego rozmiaru papieru a4

en: Invalid page size specified
    Adopting default page size of a4
pl: Niewłaściwie zdefiniowany rozmiar papieru
    Użycie domyślnego rozmiaru papieru a4

en: Invalid dialmode specified
    Adopting default of tone dialling
pl: Niewłaściwie zdefiniowany tryb dzwonienia
    Użycie domyślnego dzwonienia tonowego

en: Invalid print shrink specified: adopting default value of 100
pl: Niewłaściwie zdefiniowane dopasowanie wydruku: użycie domyślnej wartości 100

en: Adopting default postscript view command of 'gv'
pl: Użycie domyślnej przeglądarki postscript 'gv'

en: No port for the socket server has been specified, so the server will not be started
pl: Nie zdefiniowano portu dla serwera gniazdek, więc serwer nie zostanie uruchomiony.

en: Invalid port for the socket server has been specified, so the server will not be started.  It needs to be between 1024 and 65535
pl: Niewłaściwie zdefiniowany port dla serwera gniazdek, więc serwer nie zostanie uruchomiony. Wartość powinna być z przedziału 1024 - 65535.

en: Invalid WORK_SUBDIR: directory specified. WORK_SUBDIR: will be ignored
pl: Niepoprawnie WORK_SUBDIR: określony katalog. WORK_SUBDIR: będzie pominięty

en: File
pl: Plik

en: Socket
pl: Gniazdko

en: Fax entry method:
pl: Metoda dodawania faksów:

en: Single file
pl: Pojedynczy plik

en: Multiple files
pl: Wiele plików

en: Socket list
pl: Lista gniazdek

en: Tel number:
pl: Numer tel:

en: Send fax
pl: Wyślij fax

en: Answer call
pl: Odbierz połączenie

en: Take over call
pl: Przejmij połączenie

en: Standby
pl: Oczekuj

en: Fax to send
pl: Fax do wysłania

en: List _received faxes
pl: Lista _odebranych faksów

en: _List sent faxes
pl: _Lista wysłanych faksów

en: Queued _faxes from socket
pl: Kolejkowane _faksy z gniazdka

en: _Enter single file
pl: _Wprowadź pojedynczy plik

en: Enter _multiple files
pl: Wprowadź _wiele plików

en: _Address book
pl: _Książka adresowa

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Quit
pl: _Wyjście

en: About efax-_gtk
pl: _O efax-_gtk

en: About _efax
pl: O _efax

en: _Translations
pl: _Tłumaczenia

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _File
pl: _Plik

en: The program has been started with the -s option but there is no system tray!
pl: Program uruchomiono z opcją -s, ale nie ma paska zadań!

en: No fax number specified.  Do you want to send the fax on an open connection?
pl: Nie określono numeru telefonu. Czy chcesz wysłać fax na już zestawionym połączeniu?

en: Telephone number
pl: Numer telefonu

en: A print job has been received on socket
pl: Zadanie wydruku odebrano w gniazdku

en: efax-gtk socket
pl: gniazdko efax-gtk

en: A fax has been received by efax-gtk
pl: Fax został odebrany przez efax-gtk

en: efax-gtk: fax received
pl: efax-gtk: fax odebrany

en: Can't change settings unless the program is inactive
    Press the Stop button to make it inactive
pl: Nie można zmienić ustawień dopóki program nie będzie nieaktywny
    Naciśnij przycisk Stop by uczynić go nieaktywnym

en: efax-gtk: Translations
pl: efax-gtk: Tłumaczenia

en: Press F1 for help
pl: Naciśnij F1 by uzyskać pomoc

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Number:
pl: Numer:

en: Serial Device:
pl: Urządzenie Szeregowe:

en: Lock File:
pl: Plik Blokady:

en: Capabilities:
pl: Możliwości:

en: Rings (1-9):
pl: Dzwonki (1-9):

en: Modem Class:
pl: Klasa Modemu:

en: Dial Mode:
pl: Tryb Dzwonienia:

en: Class 1
pl: Klasa 1

en: Class 2
pl: Klasa 2

en: Class 2.0
pl: Klasa 2.0

en: Tone
pl: Tonowe

en: Pulse
pl: Pulsacyjne

en: Initialization Params:
pl: Parametry Inicjujące:

en: Reset Params:
pl: Parametry Resetu:

en: Other Params:
pl: Inne Parametry:

en: Print Program:
pl: Program Drukujący:

en: Print Shrink (50-100):
pl: Dopasowanie Wydruku (50-100):

en: Popup confirmation dialog
    before printing
pl: Okienko z potwierdzeniem
    przed drukowaniem

en: Postscript viewer
    program:
pl: Przeglądarka
    Postscript:

en: Run socket server
pl: Uruchom serwer gniazdek

en: Popup dialog when fax
    received from socket
pl: Wyskakujące powiadomienie jeżeli fax
    zostanie odebrany z gniazdka

en: Port to which faxes to
    be sent:
pl: Port na który faksy
    będą wysyłane:

en: Addresses allowed to
    connect
pl: Adresy posiadające pozwolenie
    na połączenie

en: other
pl: inne

en: Popup dialog when fax
    received by modem
pl: Wyskakujące powiadomienie po
    odebraniu faksu przez modem

en: Execute a program or script
    when fax received by modem
pl: Wykonaj program lub skrypt po odebraniu
    faksu przez modem

en: Sent Fax Resolution:
pl: Rozdzielczość Wysyłanego
    Faksu:

en: Standard
pl: Standardowa

en: Fine
pl: Wysoka

en: Log File:
pl: Plik Logów:

en: Page Size:
pl: Rozmiar Strony:

en: efax-gtk: settings
pl: efax-gtk: ustawienia

en: Note: pressing the OK button will save the settings in file
pl: Uwaga: naciskając przycisk OK zachowasz ustawienia w pliku

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Params
pl: Parametry

en: Print
pl: Drukuj

en: Socket
pl: Gniazdko

en: Receive
pl: Odbierz

en: Logging
pl: Logowanie

en: Page
pl: Strona

en: Config Error
pl: Błąd Konfiguracji

en: Invalid modem class specified
pl: Niewłaściwie zdefiniowana klasa modemu

en: Invalid page size specified
pl: Niewłaściwie zdefiniowany rozmiar strony

en: Invalid sent fax resolution specified
pl: Niewłaściwie zdefiniowana rozdzielczość wysyłanego faksu

en: Invalid rings number specified
pl: Niewłaściwie zdefiniowana liczba dzwonków

en: Invalid dial mode specified
pl: Niewłaściwie zdefiniowany tryb dzwonienia

en: Invalid print shrink parameter specified
pl: Niewłaściwie zdefiniowany parametr dopasowania wydruku

en: Invalid socket port number specified. It must be between 1024 and 65535
pl: Niewłaściwie zdefiniowany numer portu gniazdka. Powinien należeć do przedziału 1024-65535

en: Enter settings from
pl: Wstaw ustawienia z

en:  or
pl: lub

en: Reset settings
pl: Ustawienia Resetu

en: efax-gtk help: Name
pl: Pomoc efax-gtk: Nazwa

en: Put the number to appear on the fax top header on sent faxes here.  This will also comprise the fax station ID reported to the sending fax machine when receiving faxes
pl: Wstaw numer,  który pojawi się  w nagłówkach wysyłanych faksów.  Będzie to jednocześnie numer  zgłaszany maszynie wysyłającej fax  podczas odbierania faksów.

en: efax-gtk help: Number
pl: Pomoc efax-gtk: Numer

en: Put the serial device to which the modem is connected here (if none is given, the program defaults to /dev/modem).  Do not include the `/dev/' part of the device name -- ie state it as `ttyS1' or `cua2', etc.  With Linux, ttyS0 equates to COM 1, ttyS1 to COM 2, and so on
pl: Wstaw  tutaj  szeregowe  urządzenie,  do  którego  podłączony  jest  modem (jeżeli parametr nie zostanie określony,  program przyjmie domyślną wartość /dev/modem). Nie  wpisuj przedrostka  `/dev/' w  nazwie urządzenia  -- np. ustaw jako  `ttyS1' lub `cua2',  itp. W  Linuksie, ttyS0 odpowiada  COM 1, ttyS1 - COM 2, itd.

en: efax-gtk help: Device
pl: Pomoc efax-gtk: Urządzenie

en: Put the lock file directory here.  If none is specified, the program defaults to /var/lock
pl: Wstaw tutaj nazwę katalogu z plikami blokad.  Jeżeli parametr nie zostanie określony, program przyjmie domyślną wartość /var/lock.

en: efax-gtk help: Lock File
pl: Pomoc efax-gtk: Plik Blokady

en: With efax-0.9 or higher you should usually pick "Auto", as then efax will work out the class of the modem by itself, but you can also force a class by picking one of the specified ones if you want.  However, with efax-0.8 the program defaults to Class 2, so if you are using a Class 1 modem with old versions of efax specify the Class here
pl: Dla  efax-0.9  lub  nowszych  należy zazwyczaj  wybierać  "Auto",  wtedy program  samodzielnie  rozpozna  klasę  modemu, jednak  można  tu  wymusić pracę w  określonej klasie wybierając jedną z  dostępnych. Jednak, domyślną wartością  efax-0.8 jest Klasa  2, więc  jeżeli używasz  modemu Klasy  1 ze starszą wersją programu efax to należy ustawić tu odpowiednią wartość.

en: efax-gtk help: Modem Class
pl: Pomoc efax-gtk: Klasa Modemu

en: This specifies whether tone or pulse dialling will be used when sending faxes
pl: To określa czy podczas wysyłania faksów używane będzie tonowe czy pulsacyjne dzwonienie.

en: efax-gtk help: Dial Mode
pl: Pomoc efax-gtk: Tryb Dzwonienia

en: This specifies the capabilities of the modem.  To see what these mean do `man efax', and look at the operation of the `-c' flag.  With efax-0.9 and a Class 2 modem, you usually won't need to specify this and should leave it blank, as the program will interrogate the modem.  If using an older version of efax or a different class of modem, values which will work with practically any 14,400 bps modem are 1,5,0,2,0,0,0,0, or 1,3,0,2,0,0,0,0 for slower ones
pl: To określa możliwości modemu. By dowiedzieć się co to oznacza wykonaj `man efax',  i  zobacz  funkcję  flagi  '-c'. Dla  efax-0.9  i  modemu Klasy  2, zazwyczaj nie trzeba tego definiować i pole powinno pozostać puste, jeżeli tylko program potrafi przesłuchać modem. Używając starszej wersji programu efax lub  modemów innych  klas, wartości  działające praktycznie  z każdym modemem  14,400 bit/s  to  1,5,0,2,0,0,0,0, lub  1,3,0,2,0,0,0,0 dla  tych wolniejszych.

en: efax-gtk help: Capabilities
pl: Pomoc efax-gtk: Możliwości

en: This defines the number of rings the modem allows to pass before answering the telephone when in Standby mode.  Acceptable values are 1 to 9.  If none is specified, the program defaults to 1
pl: To  określa liczbę  dzwonków,  po których  w  trybie Oczekiwania  zostanie odebrane  połączenie. Akceptowalne  są wartości  z przedziału  1-9. Jeżeli parametr nie zostanie określony, program przyjmie domyślną wartość 1.

en: efax-gtk help: Rings
pl: Pomoc efax-gtk: Dzwonki

en: This specifies the initializing `AT' commands for the modem when in fax mode.  Specify as many of these as are needed, separated by spaces for commands which need to be separated, but without a prepended `AT'.  If none is specified, the program will default to `Z &FE&D2S7=120 &C0 M1L0', which will be correct for practically all modems
pl: To określa  inicjujące komendy `AT' dla  modemu w trybie faksu.  Wpisz ich tyle  ile jest  wymagane,  oddzielając spacjami  te,  które tego  wymagają jednak  już bez  dopisku 'AT'  na początku.  Jeżeli parametr  nie zostanie określony, program  przyjmie domyślne wartości `Z  &FE&D2S7=120 &C0 M1L0', które powinny być odpowiednie praktycznie dla każdego modemu.

en: efax-gtk help: Initialization Parameters
pl: Pomoc efax-gtk: Parametry Inicjujące

en: This specifies the `AT' commands that will reset the modem.  Specify as many commands as are needed, separated by spaces for commands which need to be separated, but without a prepended `AT'.  If none is specified, the program will default to `Z', which will be correct for practically all modems
pl: To  określa  komendy  `AT'  resetujące  modem. Wpisz  ich  tyle  ile  jest wymagane,  oddzielając spacjami  te, które  tego wymagają  jednak już  bez dopisku 'AT' na początku. Jeżeli  parametr nie zostanie określony, program przyjmie domyślne  wartości`Z', które powinny być  odpowiednie praktycznie dla każdego modemu.

en: efax-gtk help: Reset Parameters
pl: Pomoc efax-gtk: Parametry Resetu

en: This can be used to pass any other parameter to efax (do `man efax' to see what is available).  Specify as many of these as are needed, separated by spaces for different parameters -- eg include `-or' to do a bit reversal during receive for Multitech modems which require it.  Unless you have an unusual modem, leave this blank
pl: To  można wykorzystać  do przekazania  dodatkowych parametrów  do programu efax (wykonaj  `man efax' by zobaczyć  jakie są dostępne). Wpisz  ich tyle ile  jest wymagane,  oddzielając  je  spacjami --  np.  dodanie `-or'  dla odwrócenia kolejności  bitów podczas odbioru dla  modemów Multitech, które tego wymagają. Jeżeli  nie posiadasz nietypowego modemu,  pozostaw to pole puste.

en: efax-gtk help: Other Parameters
pl: Pomoc efax-gtk: Inne Parametry

en: This is the command which prints and takes postscript input on standard input.  If none is specified, the program will default to `lpr'.  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
pl: To jest komenda  drukująca i pobierająca dane  postscript ze standardowego wejścia.Jeżeli parametr nie zostanie  określony, program przyjmie domyślną wartość `lpr'.

en: efax-gtk help: Print Program
pl: Pomoc efax-gtk: Komenda Drukująca

en: This will determine the extent to which a printed page will be reduced to fit within a printer's print area.  It is a percentage -- eg 98 will shrink the page to 98 per cent of its size.  If none is specified no shrink will take place (ie you can, but there is no need to, specify 100).  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
pl: To  określa skalę,  do której  drukowana strona  zostanie pomniejszona  by dopasować ją do obszaru wydruku drukarki.  Mierzona w procentach -- np. 98 zmniejszy stronę do  98 procent jej oryginalnej  wartości. Jeżeli parametr nie zostanie  określony skalowanie nie będzie stosowane (można też ustawić wartość 100, ale to nie jest konieczne).

en: efax-gtk help: Print Shrink
pl: Pomoc efax-gtk: Dopasowanie Wydruku

en: This specifies whether a confirmatory pop-up dialog is to appear before printing whenever the "Print selected fax" button is pressed in the Received Faxes list or Sent Faxes list.  Uncheck the box if you don't want a dialog (if you have specified an external print manager such as 'kprinter' in the Print Program box, then you will not want this checked).  This has no effect if the "Use GTK+ Print System" button is checked
pl: To określa czy okienko z potwierdzeniem ma pojawiać się przed drukowaniem w przypadku gdy przycisk "Wydrukuj zaznaczony fax" zostanie naciśnięty na liście odebranych lub wysłanych faksów.  Odznacz opcję jeżeli nie chcesz okienka z potwierdzeniem (jeżeli określony został zewnętrzny menadżer wydruku, taki jak np. 'kprinter', w polu Program Drukujący, to nie chcesz wybierać tej opcji).

en: efax-gtk help: Popup
pl: Pomoc efax-gtk: Powiadomienia

en: A postscript viewer is used to view sent and received faxes via the fax lists, and also to view faxes to be sent identified via the "Files to fax" file selector dialog.  Specify here the command to be used to view postscript files.  If none is specified, the program will default to 'gv'.  Other possibilities you may want to specify are 'evince' (the Gnome image viewer) or 'kghostview' (the KDE postscript viewer). If using gv, you may need to use the '-media A4' or '-media Letter' option to select correct paper size.  evince and kghostview do this automatically
pl: Przeglądarka postscript  jest używana  do podglądu wysłanych  i odebranych faksów  z  listy  faksów,  oraz  także  do  podglądu  faksów  do  wysłania określonych  w polu  plików "Pliki  do wysłania"  . Wpisz  tutaj komendę używaną  do  przeglądania  plików  postscriptowych.  Jeżeli  parametr  nie zostanie określony, program przyjmie domyślną wartość 'gv'. Inne możliwości to 'evince' (przeglądarka postscript dla Gnome) lub 'kghostview'(przeglądarka postscriptu dla KDE).  Wybierając gv może być konieczność  użycia opcji '- media A4' lub '-media Letter'  dla wyboru właściwego rozmiaru papieru. evince i kghostview robi to automatycznie.

en: efax-gtk help: Postscript Viewer Program
pl: Pomoc efax-gtk: Przeglądarka Postscript

en: This specifies whether a socket server is to be run for CUPS or  some other print system.  Check the box if it is to run
pl: To określa czy serwer gniazdek ma być uruchamiany dla CUPS czy dla innego systemu drukowania.  Zaznacz opcję jeżeli ma być uruchomiony.

en: efax-gtk help: Run socket server
pl: Pomoc efax-gtk: Uruchom serwer gniazdek

en: This specifies whether a pop-up dialog is to appear whenever a fax is received by the socket server from the print system.  Check the box if you want a dialog (this has no effect unless you have also checked the box for the socket server to run).  If the program is inactive or is standing by to receive faxes, the fax can be sent directly from this dialog
pl: To określa  czy mają  pojawiać się  wyskakujące powiadomienia  w przypadku odebrania faksu przez serwer gniazdek  od systemu drukowania. Zaznacz opcję jeżeli chcesz  chcesz być powiadamiany  (nie ma efektu jeżeli  nie została zaznaczona  opcja  uruchomienia  serwera gniazdek).  Jeżeli  program  jest nieaktywny faks może zostać wysłany bezpośrednio z tego powiadomienia.

en: This specifies the port number on which the socket server is to listen.  It should be between 1024 and 65535.
pl: To określa numer portu, na którym nasłuchiwać będzie serwer gniazdek.

en: efax-gtk help: Port
pl: Pomoc efax-gtk: Port

en: efax-gtk help: Socket connections allowed
pl: Pomoc efax-gtk: Pozwolenie na połączenia z gniazdkiem

en: This parameter specifies whether a pop-up dialog will appear when a fax is received from a modem. Check the box if you want a pop-up.
pl: Ten parametr określa czy okienko z powiadomieniem będzie się pojawiać po odebraniu faksu przez modem. Zaznacz jeżeli chcesz powiadomienie.

en: efax-gtk help: Receive pop-up
pl: Pomoc efax-gtk: Powiadomienie odbioru

en: This specifies whether a program or script is to be executed when a fax is received from a modem.  Check the box if you want to execute a program, and enter the program name.  efax-gtk comes with two scripts, print_fax and mail_fax, which can be used automatically to print a received fax or to mail it to a user (so to mail a fax you can enter `mail_fax' here).  See the README file for further details.
pl: Ten parametr określa czy określony program lub skrypt ma być wykonywany po odebraniu faksu przez modem. Zaznacz jeżeli chcesz uruchamiać program i wpisz jego nazwę.

en: efax-gtk help: Execute program when fax received
pl: Pomoc efax-gtk: Uruchom program po odebraniu faksu

en: This specifies the resolution to which faxes are sent.  "Standard" gives 204x98 and "Fine" gives 204x196
pl: To określa rozdzielczość, w której wysyłane są faksy.  "Standardowa" daje 204x98, zaś  "Wysoka" daje 204x196

en: efax-gtk help: Sent Fax Resolution
pl: Pomoc efax-gtk: Rozdzielczość Wysyłanych Faksów

en: This parameter specifies a log file to which progress on negotiations and fax status, and errors and warnings, are logged.  If none is specified, then no log file will be maintained.  (A log file can also be kept by redirecting stdout and stderr -- see the README file for further details)
pl: Ten  parametr  określa  plik  logów, do  którego  będą  zapisywane  postęp negocjacji, status  faksu oraz  błędy i  ostrzeżenia. Jeżeli  parametr nie zostanie określony,  żaden plik  logu nie  będzie prowadzony.  (Zapis logu można  także  uzyskać  poprzez przekierowanie wyjść  stdout  i  stderr  -- szczegóły - zobacz plik README.)

en: efax-gtk help: Log File
pl: Pomoc efax-gtk: Plik Logu

en: Specify the page size for faxes here
pl: Określ tutaj rozmiar papieru dla faksów

en: efax-gtk help: Page Size
pl: Pomoc efax-gtk: Rozmiar Papieru

en: efax-gtk: Help
pl: Pomoc efax-gtk: Pomoc

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Receiving
pl: Odbieranie

en: Address Book
pl: Książka Adresowa

en: Fax Lists
pl: Lista Faksów

en: Settings
pl: Ustawienia

en: 
    Sending faxes
    -------------
    
    Before sending a fax, it must be specified in the "Fax to send" box. It must be in postscript or PDF format (formats produced by all Unix/Linux word and document processors), and will be converted by the program into the correct tiffg3 fax format.
    
    There are two fax entry methods.  First, the fax to be sent can be a file saved on the filesystem.  It can be entered manually in the "Fax to send" box, or entered by means of the file selection dialog.  If the file comprises a single postscript or PDF file, then you can find it by pressing the "Single File" button.  It can be more easily found with this dialog if it is placed in the $HOME/faxout directory.
    
    Where more than one file is specified in the "Fax to send" box, they will be sent as a single fax appended in the order in which they are entered in the box.  Such multiple files can be more easily selected using the file list brought up by pressing the "Multiple Files" button.  Pressing the "Multiple Files" button enables files to be found and added to the file list, and they can be reordered by using the Up or Down arrow buttons, or by dragging and dropping with the mouse.
    
    As an alternative, faxes can be received directly from the print system by means of a socket server provided by the program.  Efax-gtk maintains a list of queued faxes received from the socket which can be accessed by choosing "Socket" as the fax entry method, and then bringing up the queued faxes list by pressing the "Socket list" button.  This is a more convenient way of sending faxes from a word processor, and enables a fax to be sent for faxing to efax-gtk by printing from the word processor program.  Where a fax is queued for sending in the socket list, a small red circle will appear in the main program window on the right hand side of the "Fax to send" box.  For particulars of how to set up CUPS or lpr/lprng to send to efax-gtk, see the README file which comes with the distribution.
    
    The telephone number to which the fax is to be sent is entered into the "Tel number" box.  This can be entered directly into the box, or by using the built-in addressbook.  The addressbook can be invoked by pressing the "Tel number" button, or from the `File/Address book' pull-down menu item (see the "Address Book" tag in this help dialog). However, if a telephone connection has already been established with the remote fax receiver, then the fax can be sent without dialing by leaving the "Tel number" box blank (a dialog will come up asking if you would like to send the fax without dialing).
    
    When a fax is received from the print system via the socket server, the program settings can also be configured to bring up a dialog automatically.  If the program is inactive or is standing-by to receive faxes the fax can be sent directly from this dialog without the need to invoke the list of queued faxes received from the socket.
    
    Successfully sent faxes are copied to a directory in the $HOME/faxsent directory, which has a name derived from the year, month, day, hour and seconds when the sending of the fax was completed, and will appear in the faxes sent list.  They are only included in that list if they have been sent without error.  The efax message display box will report on the progress of a fax being sent.  The fax list can be brought up from the `File/List sent faxes' pull down menu item.  See "Using the fax lists" further below.
pl: 
    Wysyłanie faksu
    ----------------
    
    Przed wysłaniem faksu, należy go najpierw wskazać w polu "Fax do wysłania ".  Musi być w formacie postscript/PDF (format wyjściowy wszystkich procesorów tekstu i dokumentów w systemach Unix/Linux), który zostanie przekonwertowany przez program we właściwy format faksowy tiffg3.
    
    Istnieją dwie metody wprowadzania faksów. Pierwsza, faks do wysłania może być plikiem już zapisanym na dysku.  Możne zostać ręcznie wprowadzony w polu "Fax do wysłania", lub wprowadzony za pomocą okna wyboru plików. Jeżeli plik jest pojedynczym plikiem postscript/PDF, to można go znaleźć wciskając przycisk "Pojedynczy Plik".  Łatwiej będzie go znaleźć przy użyciu tego okienka jeżeli będzie znajdował się w katalogu $HOME/faxout. 
    
    Jeżeli określono więcej niż jeden plik w polu "Fax do wysłanie", zostaną one wysłane jako pojedynczy fax w kolejności w jakiej zostały wpisane w tym polu.  Wiele plików łatwiej można wybrać korzystając z listy wyboru poprzez naciśnięcie przycisku "Wiele Plików".  Wciśnięcie przycisku "Wiele Plików" umożliwia wyszukiwanie i dodawanie plików do listy, których kolejność można zmieniać za pomocą przycisków ze strzałkami Góra/Dół, lub poprzez przeciąganie i upuszczanie ich za pomocą myszy.
    
    Alternatywnie, faksy mogą być otrzymywane bezpośrednio z systemu drukowania, poprzez serwer gniazdek, który dostarcza program. Efax-gtk zarządza listą zakolejkowanych faksów odebranych z gniazdka, która jest dostępna przy wybraniu "Gniazdko" jako metody wprowadzania faksów. Wyświetlenie listy zakolejkowanych faksów następuje poprzez naciśnięcie przycisku "Lista gniazdek".  Jest to pewniejsza metoda wysyłania faksów z procesora tekstu i umożliwia wysłanie faksu do programu efax-gtk poprzez system drukowania bezpośrednio z dowolnego programu do obróbki dokumentów.  Fax jest kolejkowany do wysłania w liście gniazdek (w głównym oknie programu po prawej stronie pola "Faksy do wysłania" pojawi się mały czerwony okrąg).  Szczegóły ustawień systemów drukowania CUPS lub lpr/lprng do wysyłania faksów do efax-gtk znajdują się w pliku README dołączonego do dystrybucji.
    
    Numer telefonu gdzie ma być wysłany fax należy wpisać w polu "Numer tel".  Można go wpisać bezpośrednio lub może zostać wybrany z wbudowanej książki adresowej.  Książka adresowa jest wywoływana po naciśnięciu przycisku "Numer tel" lub z menu 'Plik/Książka adresowa' (zobacz "Używanie książki adresowej" w oknie pomocy).  Jeżeli połączenie telefoniczne zostało już zestawione, fax może zostać wysłany bez wybierania numeru poprzez pozostawienie pustym pola "Numer tel" (przy wysyłaniu pojawi się okienko z pytaniem czy wysłać fax na już zestawionym połączeniu).
    
    Można tak ustawić by po odebraniu faksu z systemu drukowania poprzez serwer gniazdek, automatycznie pojawiało się okienko z powiadomieniem. Jeżeli program nie jest aktywny (np. nie oczekuje na połączenia przychodzące) fax może zostać wysłany bezpośrednio z tego okienka bez konieczności wywoływania listy zakolejkowanych faksów odebranych z gniazdka.
    
    Pomyślnie wysłane faksy są umieszczane w katalogu $HOME/faxsent, a ich nazwa będzie związana z rokiem, miesiącem, dniem, godziną i sekundami w których przesyłanie faksu zostało zakończone, oraz pojawią się one na liście wysłanych faksów. Do listy dołączane są tylko faksy wysłane bez błędów. Okno raportu wyświetla informacje o przebiegu i postępie procesu wysyłania faksu.  Lista faksów może zostać wywołana z menu `Plik/Lista wysłanych faksów'.  Dalej zobacz "Używanie listy faksów".

en: 
    Receiving faxes
    ---------------
    
    Three ways of receiving faxes are provided for.
    
    First, the program can be set to answer a fax call which is ringing but has not been answered, by pressing the "Answer call" button.
    
    Secondly, the program can take over a call which has already been answered (say, by a telephone hand set) by pressing the "Take over call" button.
    
    Thirdly, the program can be placed in standby mode by pressing the "Standby" button.  This will automatically answer any call after the number of rings specified in the efax-gtkrc file, and receive the fax. The program will keep on receiving faxes until the "Stop" button is pressed.
    
    Received faxes in tiffg3 format (one file for each page) are placed in a directory in the $HOME/faxin directory, which has a name derived from the year, month, day, hour and seconds when reception of the fax was completed, and is the fax ID number.
    
    Received faxes can be printed, viewed, described and managed using the built in fax list facility.  This can be brought up from the `File/List received faxes' pull down menu item.  See "Using the fax lists" further below.
    
    When a fax is received, a pop-up dialog can also be set to appear (go to the Settings dialog to do this).  In the settings dialog you can also specify a program to be executed when a fax is received.  The fax ID number is passed as the first (and only) argument to the program, which enables the program to find the fax in $HOME/faxin.  The distribution contains two executable scripts, mail_fax and print_fax, which can be used to e-mail a fax or print a fax to a user automatically when it is received.  (These scripts are not installed by 'make install' - if you want to use them, make them executable with 'chmod +x' and copy them to a directory which is in the system path such as /usr/local/bin, and then specify the script name in the settings dialog.)
pl: 
    Odbieranie faksów
    -------------------
    
    Istnieją trzy metody odbierania faksów.
    
    Pierwsza, poprzez naciśnięcie przycisku "Odbierz połączenie" program może odebrać połączenie, które dzwoni, ale nie zostało jeszcze odebrane.
    
    Druga, poprzez naciśnięcie przycisku "Przejmij połączenie" program może przejąć połączenie, które już zostało odebrane (np. przez podniesienie słuchawki telefonu).
    
    Trzecia, program może zostać wprowadzony w stan oczekiwania poprzez naciśnięcie przycisku "Oczekuj".  Pozwoli to po określonej w ustawieniach liczbie dzwonków automatycznie odebrać połączenie i przyjąć fax.  Program będzie oczekiwał na połączenia przychodzące do momentu naciśnięcia przycisku "Stop".
    
    Odebrane faksy mogą zostać wydrukowane, obejrzane, opisane i można nimi zarządzać za pomocą wbudowanej funkcji listy faksów. Można ją przywołać z menu `Plik/Lista otrzymanych faksów'. Dalej zobacz "Używanie listy
    faksów".

en: 
    Using the address book
    ----------------------
    
    To pick a telephone number from the address book, highlight the relevant address by pressing the left mouse button over it, and then press the "OK" button.
    
    Addresses can be added to the address book by pressing the add button, and then completing the relevant dialog which will appear.  To delete an address from the address book, highlight the relevant address and press the delete (trashcan) button.  The addressbook can be sorted by using the up and down arrow buttons on a highlighted address, or by dragging and dropping using the mouse.
pl: 
    Używanie książki adresowej
    --------------------------
    
    Aby wybrać numer telefoniczny z książki adresowej podświetl żądany adres naciskając ponad nim lewy guzik myszy, a następnie naciśnij przycisk "OK".
    
    Adresy można dodawać do książki poprzez naciśnięcie przycisku dodawania i wypełnienie pól okienka, które pojawi się po naciśnięciu przycisku. Aby usunąć adres z książki adresowej należy podświetlić żądany element i nacisnąć przycisk usuwania (kosza). Książka adresowa może być sortowana przy użyciu przycisków ze strzałkami góra/dół na podświetlonym adresie, lub metodą przenoszenia i upuszczania za pomocą myszy.

en: 
    Using the fax lists
    -------------------
    
    To bring up the fax lists, go to the the `File' menu and pick the `List received faxes' or `List sent faxes' menu item.  Highlight the fax to printed or viewed by pressing the left mouse button.  The programs to be used to print and view the fax are specifed in the efax-gtkrc configuration file, or if none are specified, the program will print using lpr (which will work for most Unix systems) and view with gv.
    
    To print faxes, a PRINT_SHRINK parameter can be specifed in efax-gtkrc to enable the fax page to fit within the printer margins.  A parameter of 98 will work with most printers.  This can be changed while the program is running by bringing up the `Settings' dialog and entering it into the `Print/Print Shrink' box.
    
    A description can be added to a received fax when appearing in a fax list (or subsequently amended) by pressing the relevant button -- this will enable faxes to be more easily identified.
    
    The received faxes list will show, at the far right of the tool bar, the number of faxes received since the program was last started.  If efax-gtk is in receive standby mode, the `tooltips' for the program's icon in the system tray will also indicate this number.  The count can be reset to 0 without restarting the program by pressing the reset button in the received faxes list.
pl: 
    Używanie listy faksów
    ----------------------
    
    Aby przywołać listę faksów przejdź od menu `Plik' i wybierz pozycję `Lista odebranych faksów' lub `Lista wysłanych faksów'.  Podświetlenie faksu do wydrukowania lub obejrzenia dokonuje się lewym przyciskiem myszy. Programy, które mają być użyte do drukowania lub podglądu faksów należy określić w ustawieniach programu, albo domyślnie zostanie użyty program lpr do drukowania (który działa w większości systemach Unix) i program gv do podglądu.
    
    Przy drukowaniu faksów, można zdefiniować w ustawieniach parametr DOPASOWANIE_WYDRUKU aby dopasować stronę do obszaru wydruku drukarki. Wartość 98 jest odpowiednia dla większości drukarek. Można to zmienić podczas pracy programu przywołując z menu `Ustawienia' i wpisując odpowiednią wartość w polu 'Drukowanie/Dopasowanie Wydruku'.
    
    Można dodać opis do odebranych faksów kiedy pojawią się na liście faksów (lub odpowiednio poprawione) przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku -- pozwoli to łatwiej identyfikować przechowywane faksy.

en: 
    Settings
    --------
    
    The program settings can be changed by manually editing the efax-gtk configuration file comprising $HOME/.efax-gtkrc, $sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc.  The file is searched for in that order, so $HOME/.efax-gtkrc takes precedence over the other two.
    
    The configuration file can also be set by using the Settings dialog launched from the `File/Settings' pull down menu item.  The settings entered using this dialog are always stored as $HOME/.efax-gtkrc. Accordingly, if the Settings dialog has been used, and you want to revert to the global settings, this can be done either by deleting the $HOME/.efax-gtkrc file, or by pressing the `Reset' button in the Settings dialog, which will reload the Settings dialog from the global configuration file ($sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc).
    
    Help can be obtained when filling out the Settings dialog by holding the mouse over the relevant help (?) button, which will bring up a "Tips" display, or by pressing the button, which will bring up an information display.
pl: 
    Ustawienia
    -----------
    
    Ustawienia programu można zmienić ręcznie edytując plik konfiguracyjny programu efax-gtk: $HOME/.efax-gtkrc, $sysconfdir/efax-gtkrc lub /etc/efax-gtkrc.  Pliki są poszukiwane w podanej kolejności, więc $HOME/.efax-gtkrc jest nadrzędny dla pozostałych.
    
    Plik konfiguracyjny może być także ustawiony za pomocą okna Ustawienia wywoływanego z menu `Plik/Ustawienia'.  Ustawienia tak wprowadzane są zawsze zapisywane w pliku $HOME/.efax-gtkrc.  Jeżeli użyte zostało okno Ustawienia i jest potrzeba przywrócenia globalnych ustawień, można to zrobić kasując lokalny plik ustawień $HOME/.efax-gtkrc, lub wciskając przycisk `Reset' w oknie Ustawienia, co spowoduje przeładowanie ustawień z globalnych plików konfiguracyjnych ($sysconfdir/efax-gtkrc or /etc/efax-gtkrc).
    
    Pomoc przy wypełnianiu Ustawień można uzyskać najeżdżając myszką nad odpowiedni przycisk pomocy (?), co przywoła okienko "Wskazówek", lub poprzez naciśnięcie przycisku, który wywoła okienko informacyjne.

en: Socket running on port
pl: Gniazdko uruchomione na porcie

en: Print job received on socket
pl: Zadanie wydruku odebrane na gniazdku

en: efax-gtk: Queued faxes from socket
pl: efax-gtk: Zakolejkowane faksy z gniazdka

en: Queued print jobs
pl: Zakolejkowane zadania wydruku

en: Enter selected fax to send
pl: Potwierdź wysłanie wybranego faksu

en: Choose the selected fax for sending
pl: Wybierz zaznaczone faksy do wysłania

en: PRINT JOB:
pl: DRUKUJ ZADANIE:

en: Remove
pl: Usuń

en: efax-gtk: Remove queued fax
pl: efax-gtk: Usuń zakolejkowany fax

en: efax-gtk: print job received on socket
pl: efax-gtk: drukuj zadanie odebrane z gniazdka

en: Queue fax
pl: Kolejkuj fax

en:  has been received on socket.
    Send or queue fax?
pl:  odebrany na gniazdku.
    Wysłać czy zakolejkować?

en: List received faxes
pl: Lista odebranych faksów

en: List sent faxes
pl: Lista wysłanych faksów

en: Receive standby
pl: Oczekuj

en: Quit
pl: Wyjście
