Efl - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Version:
ja: バージョン

en: Usage:
ja: 使用法

en: Options:
ja: オプション

en: ERROR: unknown option --%s.
ja: エラー: 不明なオプション --%s.

en: ERROR: unknown option -%c.
ja: エラー: 不明なオプション -%c.

en: ERROR:
ja: エラー:

en: value has no pointer set.
ja: 値にポインタがありません

en: unknown boolean value %s.
ja: 不明なboolean値 %s.

en: invalid number format %s
ja: 不正な数字フォーマット %s

en: invalid choice "%s". Valid values are:
ja: 不正な選択 "%s". 有効な数字:

en: missing parameter to append.
ja: 付加すべきパラメータがありません

en: could not parse value.
ja: 値を探索できません.

en: missing parameter.
ja: パラメータがありません.

en: missing callback function!
ja: コールバック関数がありません

en: no version was defined.
ja: バージョンが定義されていません.

en: no copyright was defined.
ja: コピーライトが定義されていません.

en: no license was defined.
ja: ライセンスが定義されていません.

en: ERROR: unknown option --%s, ignored.
ja: エラー: 不明なオプション --%s, 無視.

en: ERROR: option --%s requires an argument!
ja: エラー: オプション --%s には引数が必要です.

en: ERROR: unknown option -%c, ignored.
ja: エラー: 不明なオプション -%c, 無視.

en: ERROR: option -%c requires an argument!
ja: エラー: オプション -%c には引数が必要です.

en: ERROR: no parser provided.
ja: エラー: パーサーがありません.

en: ERROR: no values provided.
ja: エラー: 値がありません.

en: ERROR: no arguments provided.
ja: エラー: 引数がありません.

en: ERROR: invalid options found.
ja: エラー: 不正なオプションです.

en:  See --%s.
ja: --%s を参照.

en:  See -%c.
ja: -%c を参照.

en: ERROR: incorrect geometry value '%s'
ja: エラー: 不正なジオメトリ値 '%s'

en: ERROR: incorrect size value '%s'
ja: エラー: 不正なsize値です '%s'
