Eiciel 0.9 - en to ca translation catalogue (83 entries)

en: Could not add ACL entry:
ca: No s'ha pogut afegir l'entrada ACL:

en: Could not remove ACL entry:
ca: No es pot suprimir l'entrada ACL:

en: Could not modify ACL entry:
ca: No es pot modificar l'entrada ACL:

note: FIXME: Can't do much here
en: Exception when setting ACL of file '%s': '%s'
ca: Excepció mentre s'establia l'ACL del fitxer '%s': '%s'

note: Catch-all to avoid crashing nautilus
en: Unknown exception when setting ACL of file '%s'
ca: Excepció desconeguda mentre s'establia l'ACL del fitxer '%s'

en: Are you sure you want to remove all ACL default entries?
ca: Segur que voleu suprimir totes les entrades per defecte d'ACL?

en: Applying ACLs to enclosed files
ca: Edita ACLs dels fitxers continguts

en: Current participants in ACL
ca: Participants actuals a l'ACL

en: Available participants
ca: Participants disponibles

en: Edit ACLs for enclosed files...
ca: Edita els ACL dels fitxers continguts...

en: Mask
ca: Màscara

en: Other
ca: Altres

note: reading writing execution
en: Default Mask
ca: Màscara per defecte

note: ElementKind::default_others must be the last, so we handle it here manually
en: Default Other
ca: Altres per defecte

en: Read
ca: Llegeix

en: Write
ca: Escriu

en: Execute
ca: Executa

en: There are ineffective permissions
ca: Hi ha permisos no efectius

en: Edit default participants
ca: Edita els participants per defecte

en: Only regular files or directories supported
ca: Només s'admeten fitxers o directoris ordinaris

en: Textual representation of the ACL is wrong
ca: La representació textual de l'ACL és incorrecta

en: Default textual representation of the ACL is wrong
ca: La representació textual de l'ACL per omissió és incorrecta

en: Initial edit mode (default mode otherwise)
ca: Mode d'edició inicial (mode per omissió altrament)

en: Invalid value for 'edit-mode' option. Valid options are 'acl' or 'xattr'
ca: Valor incorrecte per a l'opció 'edit-mode'. Els valors correctes són 'acl' o 'xattr'

en: Graphical editor of file ACLs and extended attributes
ca: Editor gràfic d'ACLs de fitxers i atributs d'usuari ampliats

en: Access Control List
ca: Llista de control d'accés

en: Extended attributes
ca: Atributs d'usuari ampliats

en: Select file
ca: Escull fitxer

en: Select directory
ca: Escull directori

en: No file opened
ca: No hi ha cap fitxer obert

en: Open file
ca: Obre fitxer

en: Open directory
ca: Obre directori

en: Extended Attributes
ca: Atributs d'usuari ampliats

en: About Eiciel
ca: Quant a l'Eiciel

en: Quit
ca: Surt

en: Edit ACLs for enclosed files
ca: Edita ACLs dels fitxers continguts

en: Cancel
ca: Anul·la

en: Apply
ca: Aplica

en: Participants in ACL for enclosed files
ca: Participants a l'ACL dels fitxers continguts

en: Participants in ACL for enclosed directories
ca: Participants a l'ACL dels directoris continguts

en: Read, write and execute
ca: Llegeix, escriu i executa

en: Read and write
ca: Llegeix i escriu

en: Read and execute
ca: Llegeix i executa

en: Only read
ca: Només llegeix

en: Write and execute
ca: Escriu i executa

en: Only write
ca: Només escriu

en: Only execute
ca: Només executa

en: No permission
ca: Sense permís

en: List directory, access, create and remove files
ca: Llista directori, accedeix, crea i esborra fitxers

en: List directory, no access to files
ca: Llista directori, sense accés als fitxers

en: List directory and access files
ca: Llista directori i accedeix als fitxers

en: List directory only, no access to files
ca: Només llista directori, sense accés als fitxers

en: No list directory but access, create and remove
ca: Sense llistar el directori però amb accés, escriure i esborrar

en: No list directory and access files
ca: Sense llistat ni accés als fitxers

en: User owner
ca: Usuari propietari

en: Group owner
ca: Grup propietari

en: User ACL: ‘%s’
ca: Usuari ACL: ‘%s’

en: Group ACL: ‘%s’
ca: Grup ACL: ‘%s’

en: Mask limits Group owner, User ACL and Group ACL to
ca: La màscara limita el grup propietari, els usuaris ACL i els grups ACL a

en: Other users
ca: Altres usuaris

en: New files will have User owner
ca: Els nous fitxers tindran l'usuari propietari

en: New files will have Group owner
ca: Els nous fitxers tindran el grup propietari

en: New files will have User ACL: ‘%s’
ca: Els nous fitxers tindran l'usuari ACL: ‘%s’

en: New files will have Group ACL: ‘%s‘
ca: Els nous fitxers tindran el grup ACL: ‘%s’

en: New files will have Mask
ca: Els nous fitxers tindran màscara

en: New files will have Other users
ca: Els nous fitxers tindran altres usuaris

en: Edit Access Control Lists…
ca: Llista de control d'accés…

en: Allows editing Access Control Lists
ca: Permet l'edició de la llista de control d'accés

en: Edit extended attributes…
ca: Atributs d'usuari ampliats…

en: Participant not found
ca: No s'ha trobat el participant

en: User
ca: Usuari

en: Group
ca: Grup

en: Default participant
ca: Participant per defecte

en: Filter participants
ca: Filtra els participants

en: Advanced features
ca: Opcions avançades

en: Name of participant
ca: Nom del participant

en: Search
ca: Cerca

en: Show system participants
ca: Mostra també participants del sistema

en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

en: There is already an attribute with this name
ca: Ja hi ha un atribut amb aquest nom

en: Name of the new attribute
ca: Nom de l'atribut nou

en: Value of the new attribute
ca: Valor de l'atribut nou
