eiciel 0.9.11 - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Could not add ACL entry:
da: Kunne ikke tilføje ACL-post:

en: Could not remove ACL entry:
da: Kunne ikke fjerne ACL-post:

en: Could not modify ACL entry:
da: Kunne ikke redigere ACL-post:

en: Are you sure you want to remove all ACL default entries?
da: Er du sikker på, at du vil fjerne alle standardposter for ACL?

en: Edit ACLs for enclosed files...
da: Rediger ACL'er for vedlagte filer ...

en: Mask
da: Maske

en: Other
da: Andet

note: reading writing execution
en: Default Mask
da: Standardmaske

note: ElementKind::default_others must be the last, so we handle it here manually
en: Default Other
da: Standard andet

en: Participant
da: Deltager

en: Read
da: Læs

en: Write
da: Skriv

en: Execute
da: Eksekver

en: There are ineffective permissions
da: Der er ikke ineffektive tilladelser

en: Edit default participants
da: Rediger standarddeltagere

en: Only regular files or directories supported
da: Kun almindelige filer eller mapper er understøttet

en: Textual representation of the ACL is wrong
da: Tekstrepræsentationen af ACL'en er forkert

en: Default textual representation of the ACL is wrong
da: Standard tekstrepræsentation af ACL'en er forkert

en: Access Control List
da: Adgangskontrolliste

en: No file opened
da: Ingen fil åbnet

en: Edit ACLs for enclosed files
da: Rediger ACL'er for vedlagte filer

en: Participant not found
da: Deltager ikke fundet

en: User
da: Bruger

en: Default participant
da: Standarddeltager

en: Filter participants
da: Filtrér deltagere

en: Advanced features
da: Avancerede funktionaliteter

en: Name of participant
da: Navn på deltager

en: Name
da: Navn

en: Value
da: Værdi
