eiciel 0.9.13 - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: Name
fi: Nimi

en: Value
fi: Arvo

en: Could not rename attribute name:
fi: Määritteen nimeä ei voitu muuttaa:

en: Could not change attribute value:
fi: Määritteen arvoa ei voitu muuttaa:

en: Could not remove attribute:
fi: Määritettä ei voida poistaa:

en: New attribute
fi: Uusi määrite

en: New value
fi: Uusi arvo

en: Could not add attribute:
fi: Määritettä ei voida lisätä:

en: Mask
fi: Peite

en: Other
fi: Muu

en: Default Mask
fi: Oletuspeite

en: Default Other
fi: Muu oletus

en: Could not add ACL entry:
fi: ACL-tietuetta ei voida lisätä:

en: Could not remove ACL entry:
fi: ACL-tietuetta ei voida poistaa:

en: Could not modify ACL entry:
fi: ACL-tietuetta ei voida muuttaa:

en: Are you sure you want to remove all ACL default entries?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki ACL-oletustietueet?

en: <b>File name</b>
fi: <b>Tiedostonimi</b>

en: No file opened
fi: Ei avointa tiedostoa

en: About...
fi: Tietoa…

en: Access Control List
fi: Saantiluettelo (ACL)

en: Extended user attributes
fi: Lisäkäyttäjämääritteet

en: Could not show the help file: %s
fi: Ei voida näyttää ohjetiedostoa: %s

en: Choose a file or a directory
fi: Valitse tiedosto tai kansio

en: Could not open the file "
fi: Ei voida avata tiedostoa ”

en: Print version information
fi: Tulosta versiotiedot

en: Access control list editor
fi: ACL-muokkain

en: Edit ACLs for enclosed files
fi: Muokkaa sisällytettyjen tiedostojen ACL.iä

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Apply
fi: _Käytä

en: <b>Participants in ACL for enclosed directories</b>
fi: <b>Sisällytettyjen kansioiden ACL:ien osanottajat</b>

en: <b>Participants in ACL for enclosed files</b>
fi: <b>Sisällytettyjen tiedostojen ACL:ien osanottajat</b>

en: <b>Available participants</b>
fi: <b>Saatavilla olevat osanottajat</b>

en: Only regular files or directories supported
fi: Vain tavallisia tiedostoja ja kansioita tuetaan

en: Textual representation of the ACL is wrong
fi: ACL-tekstimuoto on virheellinen

en: Default textual representation of the ACL is wrong
fi: ACL-oletustekstimuoto on virheellinen

en: <b>Current participants in ACL</b>
fi: <b>ACL:ien nykyiset osanottajat</b>

en: Edit ACLs for enclosed files...
fi: Muokkaa sisällytettyjen tiedostojen ACL:iä…

en: User
fi: Käyttäjä

en: Group
fi: Ryhmä

en: Default participant
fi: Oletusosanottaja

en: Add participant to ACL
fi: Lisää osanottaja ACL:ään

en: Add participant to directory ACL
fi: Lisää osanottaja kansio-ACL:ään

en: Add participant to file ACL
fi: Lisää osanottaja tiedosto-ACL:ään

en: Advanced features
fi: Lisäominaisuudet

en: Name of participant
fi: Osanottajan nimi

en: Also show system participants
fi: Näytä myös järjestelmäosanottajat

en: Filter participants
fi: Suodata osanottajia

en: Participant
fi: Osanottaja

en: Participant not found
fi: Osanottajaa ei löydy

en: There are ineffective permissions
fi: Käyttämättömiä käyttöoikeuksia

en: Remove participant from ACL
fi: Poista osanottaja ACL:stä

en: Edit default participants
fi: Muokkaa oletusosanottajia

en: Entry
fi: Tietue

en: Read
fi: Luku

en: Write
fi: Kirjoitus

en: Execute
fi: Suoritus
