eiciel 0.9.11 - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Could not add ACL entry:
id: Tidak dapat menambahkan ACL entri:

en: Could not remove ACL entry:
id: Tidak dapat menghapus ACL entri:

en: Could not modify ACL entry:
id: Tidak dapat mengubah ACL entri:

note: FIXME: Can't do much here
en: Exception when setting ACL of file '%s': '%s'
id: Pengecualian saat menyetel ACL file '%s': '%s'

note: Catch-all to avoid crashing nautilus
en: Unknown exception when setting ACL of file '%s'
id: Pengecualian tidak diketahui saat menyetel ACL file '%s'

en: Are you sure you want to remove all ACL default entries?
id: Apakah Anda yakin ingin menghapus semua entri dafault ACL?

en: Applying ACLs to enclosed files
id: Menerapkan ACL untuk berkas terlampir

en: Current participants in ACL
id: Partisipan saat ini di ACL

en: Available participants
id: Partisipan yang tersedia

en: Edit ACLs for enclosed files...
id: Edit ACL untuk file terlampir...

en: Mask
id: Masker

en: Other
id: Lainnya

note: reading writing execution
en: Default Mask
id: Masker bawaan

note: ElementKind::default_others must be the last, so we handle it here manually
en: Default Other
id: Bawaan Lainnya

en: Participant
id: Partisipan

en: Read
id: Baca

en: Write
id: Tulis

en: Execute
id: Eksekusi

en: There are ineffective permissions
id: Ada perizinan yang tidak efektif

en: Edit default participants
id: Sunting partisipan bawaan

en: Only regular files or directories supported
id: Hanya mendukung berkas reguler atau direktori

en: Textual representation of the ACL is wrong
id: Representasi tekstual ACL salah

en: Default textual representation of the ACL is wrong
id: Representasi tekstual bawaan ACL salah

en: Access Control List
id: Daftar Kontrol Akses

en: No file opened
id: Tidak ada berkas yang terbuka

en: Edit ACLs for enclosed files
id: Sunting ACL untuk berkas terlampir

en: Participant not found
id: Partisipan tidak ditemukan

en: User
id: Pengguna

en: Default participant
id: Partisipan bawaan

en: Filter participants
id: Filter partisipan

en: Advanced features
id: Fitur lanjutan

en: Name of participant
id: Nama partisipan

en: Name
id: Nama

en: Value
id: Nilai
