eiciel 0.9.12.1 - en to ie translation catalogue (56 entries)

en: Name
ie: Nómine

en: Value
ie: Valore

en: Could not rename attribute name:
ie: Ne successat renominar un atribute:

en: Could not change attribute value:
ie: Ne successat modificar valore de un atribut:

en: Could not remove attribute:
ie: Ne successat remover un atribute:

en: New attribute
ie: Nov atribute

en: New value
ie: Nov valore

en: Could not add attribute:
ie: Ne posset adjunter un atribute:

en: Mask
ie: Masca

en: Other
ie: Altris

en: Default Mask
ie: Masca predefinit

en: Default Other
ie: «Altris» predefinit

en: Could not add ACL entry:
ie: Ne successat adjunter un element de ACL:

en: Could not remove ACL entry:
ie: Ne successat remover un element de ACL:

en: Could not modify ACL entry:
ie: Ne successat modificar un element de ACL:

en: Are you sure you want to remove all ACL default entries?
ie: Esque vu vole remover omni elementes predefinit ex li ACL?

en: <b>File name</b>
ie: <b>Nómine de file</b>

en: No file opened
ie: Null file es apertet

en: About...
ie: Pri...

en: Access Control List
ie: Liste ACL

en: Extended user attributes
ie: Atributes de usator (EA)

en: Could not show the help file: %s
ie: Ne successat trovar li file de auxilie: %s

en: Choose a file or a directory
ie: Selecter un file o fólder

en: Could not open the file "
ie: Ne successat aperter li file "

en: Print version information
ie: Monstra li information del version

en: Access control list editor
ie: Redactor de listes de controle de accesse (ACL)

en: Edit ACLs for enclosed files
ie: Redacter ACLs por li contenet files

en: _Cancel
ie: A_nullar

en: _Apply
ie: _Applicar

en: <b>Participants in ACL for enclosed directories</b>
ie: <b>Participantes in ACL por contenet fólderes</b>

en: <b>Participants in ACL for enclosed files</b>
ie: <b>Participantes in ACL por contenet files</b>

en: <b>Available participants</b>
ie: <b>Disponibil participantes</b>

en: Only regular files or directories supported
ie: Solmen regulari files o fólderes es suportat

en: Textual representation of the ACL is wrong
ie: Li textual representation del ACL es íncorect

en: Default textual representation of the ACL is wrong
ie: Li predefinit textual representation del ACL es íncorect

en: <b>Current participants in ACL</b>
ie: <b>Actual participantes in ACL</b>

en: Edit ACLs for enclosed files...
ie: Redacter ACLs por li contenet files...

en: User
ie: Usator

en: Group
ie: Gruppe

en: Default participant
ie: Predefinit participante

en: Add participant to ACL
ie: Adjunter un participante a ACL

en: Add participant to directory ACL
ie: Adjunter un participante al ACL de fólder

en: Add participant to file ACL
ie: Adjunter un participante a ACL de file

en: Advanced features
ie: Avansat optiones

en: Name of participant
ie: Nómine de participante

en: Also show system participants
ie: Monstrar anc participantes de sistema

en: Filter participants
ie: Filtrar participantes

en: Participant
ie: Participante

en: Participant not found
ie: Un participante ne esset trovat

en: There are ineffective permissions
ie: Hay ínefectiv permissiones

en: Remove participant from ACL
ie: Remover li participante ex ACL

en: Edit default participants
ie: Redacter predefinit participantes

en: Entry
ie: Element

en: Read
ie: Leer

en: Write
ie: Scrir

en: Execute
ie: Executer
