EiskaltDC++ - en to be translation catalogue (937 entries)

en:  *** Emoticons limit
be:  *** Абмежаваньне на пачуцьцезнакі

en:  *** Emoticons mode off
be:  *** Пачуцьцезнакі не ўжываюцца

en:  *** Emoticons not loaded
be:  *** Пачуцьцезнакі не прачыталі

en:  + system icons
be:  + сыстэмныя значкі

en:  Users
be:  Карыстальнікі

en:  added to favorites list
be:  дадалі да сьпісу ўлюбёнцаў

en:  empty...
be:  парожні…

en:  files
be:  файлаў

en:  has joined
be:  далучаецца

en:  has joined hub
be:  далучаецца да асяродку

en:  has quit
be:  сыходзіць

en:  has quit hub
be:  сыходзіць з асяродку

en:  is favorite user
be:  — улюбёнец

en:  is not favorite user
be:  — не ўлюбёнец

en:  left
be:  засталося

en:  of
be:  з

en:  removed from favorites list
be:  выкрасьлілі з улюбёнцаў

en:  to
be:  да

en:  user(s)
be:  карыстальнік(і,аў)

en:  user(s) online
be:  карыстальнік(і,аў) у сетцы

en:  users
be:  карыстальнікаў

en: %a abbreviated weekday name.
    %b abbreviated month name.
    %H hour as a decimal number using a 24-hour clock.
    %M minute as a decimal number (range 00 to 59).
    %S second as a decimal number (range 00 to 59).
    %% a literal '%' character.
    
    see man strftime for details.
be: %a — скарочаная назва дня тыдня.
    %b — скарочаная назва месяца.
    %w — дзень тыдня (0–6; нядзелі адпавядае 0).
    %M — хвіліна дзесятковым лікам (00–59).
    %S — сэкунда дзесятковым лікам (00–59).
    %% — знак «%» (адсотак).
    
    За падрабязнасьцямі зьвяртайцеся да man strftime.

en: ': type /help for a list of available commands
be: »: надрукуйце «/help», каб атрымаць сьпіс даступных загадаў

en: *** Available commands:
be: *** Даступныя загады:

en: *** T E S T ***
be: *** С П Р О Б А ***

en: -:--:-- left
be: -:--:-- засталося

en: ...must be *.theme
be: …мусіць заканчвацца на «.theme»

en: ...must not be empty
be: …нельга, каб было пустым

en: 0 B (0.00%)
be: 0 Б (0.00%)

en: 0 Users
be: 0 Карыстальнікі

en: 10AM
be: 10:00

en: 10PM
be: 22:00

en: 11AM
be: 11:00

en: 11PM
be: 23:00

en: 1AM
be: 01:00

en: 1PM
be: 13:00

en: 2AM
be: 02:00

en: 2PM
be: 14:00

en: 3AM
be: 03:00

en: 3PM
be: 15:00

en: 4AM
be: 04:00

en: 4PM
be: 16:00

en: 5AM
be: 05:00

en: 5PM
be: 17:00

en: 6AM
be: 06:00

en: 6PM
be: 18:00

en: 7AM
be: 07:00

en: 7PM
be: 19:00

en: 8AM
be: 08:00

en: 8PM
be: 20:00

en: 9AM
be: 09:00

en: 9PM
be: 21:00

en: : type /help for a list of available commands
be: : надрукуйце «/help», каб атрымаць сьпіс даступных загадаў

en: <a href="https://dcplusplus.sourceforge.io/webhelp/settings_logs.html">Help</a>
be: <a href="https://dcplusplus.sourceforge.io/webhelp/settings_logs.html">Дапамога</a>

en: <b>Add player</b>
be: <b>Дадаць прайгравальнік</b>

en: <b>Auto-drop settings</b>
be: <b>Налады самарушна адкідаць крыніцы</b>

en: <b>Auto-open on startup</b>
be: <b>Самарушна адчыняць па запуску</b>

en: <b>Auto-priority settings</b>
be: <b>Налады самарушнага пяршынства</b>

en: <b>Available styles</b>
be: <b>Віды тэксту</b>

en: <b>Certificate Paths</b>
be: <b>Шляхі да пасьведчаньняў</b>

en: <b>Colors</b>
be: <b>Колеры</b>

en: <b>Command Type</b>
be: <b>Від загаду</b>

en: <b>Confirmation Dialog Options</b>
be: <b>Пацьвярджаць наступныя дзеяньні:</b>

en: <b>Connect to address:</b>
be: <b>Злучыцца з адрасам:</b>

en: <b>Context</b>
be: <b>Дзе ўжываецца</b>

en: <b>Current theme name:</b>
be: <b>Назва дзейнага аздабленьня:</b>

en: <b>Default away message</b>
be: <b>Тлумачэньне адсутнасьці</b>

en: <b>Description</b>
be: <b>Апісаньне</b>

en: <b>Destination Directory</b>
be: <b>Каталёґ прызначэньня</b>

en: <b>Directories</b>
be: <b>Каталёґі</b>

en: <b>Do not share files and folders containing:</b>
be: <b>Не абагуляць файлы ды каталёґі, якія зьмяшчаюць:</b>

en: <b>Enter your password</b>
be: <b>Упішыце свой пароль</b>

en: <b>Extension</b>
be: <b>Пашырэньне</b>

en: <b>Favorite download to directories</b>
be: <b>Улюбёныя каталёґі на сьцягванае</b>

en: <b>Filter</b>
be: <b>Прасеяць</b>

en: <b>Frame</b>
be: <b>Кадар</b>

en: <b>Hub List</b>
be: <b>Сьпіс асяродкаў</b>

en: <b>Hub</b>
be: <b>Асяродак</b>

en: <b>Icon size</b>
be: <b>Памер значка</b>

en: <b>Icons</b>
be: <b>Значкі</b>

en: <b>Identification</b>
be: <b>Атаясьненьне</b>

en: <b>Incoming connection settings</b>
be: <b>Налады ўваходных злучэньняў</b>

en: <b>Language</b>
be: <b>Мова</b>

en: <b>Limits</b>
be: <b>Абмежаваньні</b>

en: <b>Logging</b>
be: <b>Справаздачы</b>

en: <b>Magnet properties</b>
be: <b>Уласьцівасьці маґніт-спасылкі</b>

en: <b>Main Toolbar Style</b>
be: <b>Выгляд галоўнае паліцы прыладаў</b>

en: <b>Max FileSize</b>
be: <b>найбольшы</b>

en: <b>Min FileSize</b>
be: <b>Найменшы і</b>

en: <b>Name of the new search type</b>
be: <b>Назва новага віду пошуку</b>

en: <b>Name under which the others see the directory</b>
be: <b>Назва, якую будуць бачыць іншыя карыстальнікі</b>

en: <b>Name, under which you see the directory</b>
be: <b>Назва, якую будзеце бачыць вы</b>

en: <b>New name</b>
be: <b>Новая назва</b>

en: <b>Note:</b> Edit urls in the list by clicking them once when selected
be: <b>Уважце:</b> абраныя ў сьпісе спасылкі правяцца па першым пстрыку мышкаю

en: <b>Notify</b>
be: <b>Спавяшчэньні</b>

en: <b>Options</b>
be: <b>Можнасьці</b>

en: <b>Other Security Options</b>
be: <b>Іншыя можнасьці бясьпекі</b>

en: <b>Other queue options</b>
be: <b>Іншыя можнасьці чаргі</b>

en: <b>Outgoing connection settings</b>
be: <b>Налады выходных злучэньняў</b>

en: <b>Parameters</b>
be: <b>Парамэтры</b>

en: <b>Personal Information</b>
be: <b>Асабістыя зьвесткі</b>

en: <b>Players list</b>
be: <b>Сьпіс прайгравальнікаў</b>

en: <b>Preview styles</b>
be: <b>Выніковы выгляд</b>

en: <b>Private message sound</b>
be: <b>Гук асабістых паведамленьняў</b>

en: <b>Private message</b>
be: <b>Асабістае паведамленьне</b>

en: <b>Processing file:</b>
be: <b>Апрацоўваецца файл:</b>

en: <b>Public Hubs list</b>
be: <b>Сьпіс адкрытых асяродкаў</b>

en: <b>Search String</b>
be: <b>Шукаць радок</b>

en: <b>Search types</b>
be: <b>Віды пошуку</b>

en: <b>Secondary Transfer Rate Limiting</b>
be: <b>Другарадныя абмежаваньні хуткасьці</b>

en: <b>Secondary Transfer Rate Settings</b>
be: <b>Налады другараднае хуткасьці</b>

en: <b>Shared directories</b>
be: <b>Абагуленыя каталёґі</b>

en: <b>Size Type</b>
be: <b>памер, вымяраць у</b>

en: <b>Sounds</b>
be: <b>Гукі</b>

en: <b>Source Type</b>
be: <b>Від крыніцы</b>

en: <b>Statistics</b>
be: <b>Статыстыка</b>

en: <b>Tab Position</b>
be: <b>Месца картак</b>

en: <b>Tab bolding on content change</b>
be: <b>Вылучаць тлустым, калі нешта зьмянілася</b>

en: <b>Text sent to hub</b>
be: <b>Тэкст, які дашлецца асяродку</b>

en: <b>Text styles</b>
be: <b>Выгляд тэксту</b>

en: <b>Timestamps</b>
be: <b>Часадзнакі</b>

en: <b>Title</b>
be: <b>Загаловак</b>

en: <b>Toolbar buttons</b>
be: <b>Кнопкі паліцы прыладаў</b>

en: <b>Transfer Rate Limiting</b>
be: <b>Абмежаваньні хуткасьцяў</b>

en: <b>What would you like to do?</b>
be: <b>Што вы хочаце рабіць?</b>

en: <b>Window Options</b>
be: <b>Можнасьці вокнаў</b>

en: <b>file:</b>
be: <b>файл:</b>

en: <small>Note: Leave unchecked for default values</small>
be: <small>Уважце: ня стаўце птушачку, каб пакінуць звычайным</small>

en: ADL
be: Самарушна шукаць у сьпісах

en: ADL Search
be: Самарушна шукаць

en: ADLSearch Properties
be: Уласьцівасьці самарушнага пошуку

en: About EiskaltDC++
be: Пра «EiskaltDC++»

en: Accept custom user commands from hub
be: Прымаць дадатковыя загады ад асяродку

en: Active
be: Дзейны

en: Add
be: Дадаць

en: Add / Remove
be: Дадаць / Выкрасьліць

en: Add a hub to favorites
be: Дадаць асяродак да ўлюбёных

en: Add finished files to share instantly (if shared)
be: Адразу ж дадаваць апрацаваныя файлы да абагуленага (калі яны абагуляюцца)

en: Add rule 192.168.1.0/23 where direction incoming and action is allow and 192.168.6.0/24 where direction is incoming or outcoming and action is drop
be: Дадае правіла 192.168.1.0/23, дзе накірунак — уваходныя, дзеяньне — дазволіць, і правіла 192.168.6.0/24, дзе накірунак — уваходныя ды выходныя, а дзеяньне — прапусьціць

en: Add this file to your download queue
be: Дадаць файл у чаргу сьцягваць

en: Add to Favorite Users
be: Дадаць да ўлюбёнцаў

en: Add to favorites
be: Дадаць да ўлюбёных

en: Add user to favorites list
be: Дадаць карыстальніка да ўлюбёнцаў

en: Add...
be: Дадаць…

en: Added
be: Дадалі

en: Adding string or TTH to the top
be: Скарот або радок дадаецца ў найлепшыя

en: Address
be: Адрас

en: Advanced
be: Адмысловыя

en: Alias A executing
be: Выконваецца назоўка A

en: Alias List
be: Сьпіс назовак

en: Alias Remove A
be: Выкрасьліць назоўку A

en: Alias add uname -a as A
be: Дадаць назоўку A для «uname -a»

en: Aliases not found.
be: Назовак не знайшлі.

en: Allow TLS connections to clients without trusted certificate
be: Дазволіць злучацца праз TLS з кліентамі без давераных пасьведчаньняў

en: Allow TLS connections to hubs without trusted certificate
be: Дазволіць злучацца праз TLS з асяродкамі без давераных пасьведчаньняў

en: Allow few connections from one IP
be: Дазволіць некалькі злучэньняў з аднаго IP

en: Allow only TLS connections to clients
be: Дазволіць далучацца да кліентаў толькі па TSL

en: Allow overlap chunks
be: Дазволіць кавалкам накладацца

en: Allow some connections for one user
be: Дазволіць некалькі злучэньняў з адным карыстальнікам

en: Amarok player
be: Прайгравальнік Amarok

en: Appearance
be: Вонкавы выгляд

en: Application
be: Праґрама

en: Application:
be: Праґрама:

en: Apply settings
be: Ужыць налады

en: Apply to Extensions: (avi;mov;divx)
be: Ужываць на пашырэньні: (avi;mov;divx)

en: Are you sure you want to delete favorite hub "%s"?
be: Ці ўпэўненыя вы, што хочаце выкрасьліць асяродак «%s» з улюбёных?

en: Are you sure you want to delete favorite user(s)?
be: Ці ўпэўненыя вы, што хочаце выкрасьліць карыстальніка(ў) з улюбёнцаў?

en: At least
be: Мінімум

en: At most
be: Максімум

en: Audio
be: Гук

en: Auto Connect
be: Злучацца па запуску

en: Auto connect on _startup
be: _Злучацца па запуску

en: Auto grant slot
be: Дадаваць шчыліну

en: Auto refresh time
be: Абнаўляць кожныя

en: Auto update IP from internet
be: Самарушна абнаўляць IP зь сеціва

en: Auto-away on minimize (and back on restore)
be: У стан «адсутнічаю», калі найменшылі (і вяртацца, калі аднавілі)

en: Auto-drop slow sources for all queue items (except filelists)
be: Самарушна адкідаць павольныя крыніцы (апроч сьпісаў файлаў)

en: Automatically disconnect users who leave the hub
be: Адлучаць карыстальніка, які выйшаў з асяродку

en: Automatically follow redirects
be: Самарушна перанакіроўвацца

en: Automatically match queue for auto search hits
be: Дадаваць у чаргу сьпісы файлаў, якія зьмяшчаюць тое, што самарушна шукаецца

en: Automatically open extra slot if speed is below (0 = disable)
be: Дадаць шчыліну, калі хуткасьць меней за

en: Automatically search for alternative download locations
be: Самарушна шукаць іншыя крыніцы

en: Automatically update external IP (restart required)
be: Самарушна абнаўляць вонкавы IP (трэба запусьціць нанова)

en: Away mode message on/off
be: Перайсьці ў стан «адсутнічаю» ці вярнуцца

en: Away mode off
be: Выйшлі са стану «адсутнічаю»

en: Away mode on:
be: Перайшлі ў стан «адсутнічаю»:

en: B
be: Б

en: B/s
be: Б/с

en: Back color
be: Колер тла

en: Basque
be: Баскiйськая

en: Basque translation
be: Баскiйскі переклад

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Belarusian translation
be: Беларуская мова

en: Bind address
be: Прызначыць адрас

en: Bitrate
be: Бітаў за сэкунду

en: Black/White
be: Чорна-белае

en: Bold Authors of message in chat
be: Выразна пісаць мянушкі ў гутарцы

en: Both
be: Абодва(е)

en: Both horizontal
be: Гарызантальна абодва

en: Bottom
be: Ніз

en: Browse FileList
be: Зірнуць сьпіс файлаў

en: Browse file...
be: Зірнуць файл…

en: Browse the list of public hubs
be: Зірнуць сьпіс адкрытых асяродкаў

en: Browse...
be: Зірнуць…

en: Bulgarian
be: Баўгарская

en: Bulgarian translation
be: Баўгарская мова

en: Button smile
be: Кнопка ўсьмешак

en: CID
be: Азначальнік

en: CLIENT IN
be: Увах. кліента

en: CLIENT OUT
be: Вых. кліента

en: CMD
be: Загады

en: CMD Debug
be: Наладка загадаў

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
be: Неадпаведнасьць CRC32 (спраўджаньне SFV)

en: Calculate file TTH
be: Падлічыць скарот (TTH) файла

en: Cannot handle SIGPIPE
be: Не магу апрацаваць SIGPIPE

en: Catching signal
be: Ловіцца сыґнал

en: Certificate file
be: Файл пасьведчаньня

en: Change gui setting
be: Змяніць налады ГІК (GUI)

en: Changelog (git)
be: Гісторыя зьмяненьняў (git)

en: Chat
be: Гутарка

en: Chat Commands
be: Загады гутаркі

en: Chat Menu
be: Мэню гутаркі

en: Chat disabled
be: Гутарку забаранілі

en: Chat enabled
be: Гутарку задзейнічалі

en: Check every
be: Спраўджваць кожныя

en: Chinese (China)
be: Кітайская (Кітай)

en: Chinese (China) translation
be: Кітайскі (Кітай) пераклад

en: Choose a File
be: Абярыце файл

en: Choose a directory
be: Абярыце каталёґ

en: Chose A File
be: Абярыце файл

en: Clear
be: Ачысьціць

en: Clear PM
be: Ачысьціць асабістыя паведамленьні

en: Clear chat
be: Ачысьціць гутарку

en: Clear frame search
be: Ачысьціць ваконца пошуку

en: Clear search box after each search
be: Ачышчаць кожнага разу поле пошуку

en: Close PM
be: Зачыніць асабістыя паведамленьні

en: Close all PM
be: Зачыніць усе паведамленьні

en: Close all hubs
be: Зачыніць усе асяродкі

en: Close all search
be: Зачыніць усе пошукі

en: Close chat
be: Зачыніць гутарку

en: Close offline PM
be: Зачыніць размовы з адлучанымі

en: Close tab
be: Зачыніць картку

en: Closing connection...
be: Зачыняецца злучэньне…

en: Color select
be: Абярыце колер

en: Colors & Fonts
be: Колеры ды шрыфты

en: Command
be: Загад

en: Command name already exists
be: Загад з такою назваю ўжо існуе

en: Configure Public Hub Lists
be: Наставіць сьпісы

en: Configure hub lists
be: Наставіць сьпісы асяродкаў

en: Confirm application exit
be: Пацьвярджаць, калі выходзім з праґрамы

en: Confirm favorite hub removal
be: Пацьвярджаць, калі сьціраем улюбёны асяродак

en: Connect
be: Злучыцца

en: Connect failed:
be: Не ўдалося злучыцца:

en: Connect to a hub
be: Злучыцца з асяродкам

en: Connect to hub
be: Злучыцца з асяродкам

en: Connect to the hub
be: Злучыцца з асяродкам

en: Connected
be: Злучыліся

en: Connecting
be: Злучаемся

en: Connecting (forced)...
be: Злучаемся (прымусова)…

en: Connecting to
be: Злучаемся з

en: Connecting...
be: Злучаемся…

en: Connection
be: Злучэньне

en: Connectivity Manager: Warning
be: Кіраўнік злучэньняў: перасьцярога

en: Contributors
be: Саўдзельнікі

en: Count
be: Колькасьць

en: Country
be: Краіна

en: Czech
be: Чэская

en: Czech translation
be: Чэская мова

en: DETECTION
be: Выяўляць

en: DHT Port
be: Порт DHT

en: Default
be: Як звычайна

en: Default download directory
be: Звычайны каталёґ сьцягнутага

en: Default hub encoding
be: Звычайная кадоўка

en: Default icons
be: Звычайныя значкі

en: Default styles
be: Як звычайна

en: Delete item
be: Выкрасьліць пункт

en: Description
be: Апісаньне

en: Destination Directory
be: Прызначаны каталёґ

en: Developers
be: Распрацоўцы

en: Dir
be: Кат

en: Direct connection
be: Простае злучэньне

en: Directory
be: Каталёґ

en: Directory or favorite name already exists
be: Такі каталёґ (або назва каталёґа) ўжо існуе

en: Disable chat
be: Забараніць гутарку

en: Do not close the program, hide in the system tray
be: Не зачыняць праґраму, а хаваць у сыстэмны латок

en: Do not use unfinished downloads directory
be: Працаваць без асобнага каталёґа на яшчэ ня цалкам сьцягнутае

en: Do you really want to exit?
be: Ці сапраўды вы хочаце выйсьці?

en: Don't allow Hub/UPnP/DHT to override
be: Не замяняецца асяродкам, UPnP ці DHT

en: Don't download files already in share
be: Ня сьцягваць файлы, што ўжо маем абагуленымі

en: Don't download files already in the queue
be: Ня сьцягваць файлы, што ўжо стаяць у чарзе

en: Don't hide side panel on search
be: Не хаваць бакавую паліцу, калі шукаем

en: Don't remove the source when auto-dropping, only disconnect
be: Не выкрасьляць крыніцу, калі самарушна адкідаем — толькі адлучацца

en: Don't send the away message to bots
be: Не тлумачыць ботам стан «адсутнічаю»

en: Done
be: Зроблена

en: Download
be: Сьцягнуць

en: Download Matches
be: Сьцягваць сабе

en: Download Queue
be: Чарга сьцягванага

en: Download _to...
be: Сьцягнуць _у…

en: Download _whole directory
be: Сьцягнуць увесь _каталёґ

en: Download complete...
be: Скончылі сьцягваць…

en: Download failed:
be: Не ўдалося сьцягнуць:

en: Download finished
be: Скончылі сьцягваць

en: Download finished file list
be: Скончылі сьцягваць сьпіс файлаў

en: Download finished:
be: Скончылі сьцягваць:

en: Download image
be: Сьцягнуць відарыс

en: Download image: disable
be: Відарысы: ня сьцягваць

en: Download image: unlimit
be: Відарысы: сьцягваць усе

en: Download limit image:
be: Абмежаваньне сьцягваць відарысы:

en: Download limit image: 0 - disable, n < 0 - unlimit, empty - info
be: Відарысы: 0 — ня сьцягваць; n<0 — сьцягваць усе; пуста — паказаць дзейны стан

en: Download removed
be: Скасавалі

en: Download speed
be: Хуткасьць сьцягваць

en: Download starting...
be: Пачынаем сьцягваць…

en: Download starting:
be: Пачынаем сьцягваць:

en: Download to
be: Сьцягнуць у

en: Download to...
be: Сьцягнуць у…

en: Download whole director_y to...
be: Сьцягнуць увесь _каталёґ у…

en: Download:
be: Сьцягнулі:

en: Downloaded
be: Сьцягнулі

en: Downloaded hub list is corrupted or unsupported
be: Сьцягнулі сапсаваны сьпіс асяродкаў, або такі, што падтрымваецца

en: Downloading
be: Сьцягваецца

en: Downloads
be: Сьцягванае

en: Drop sources below
be: Адкідаць павольнейшыя за

en: Dropped:
be: Адкінулі:

en: DynDNS Address
be: Адрас DynDNS:

en: E-Mail
be: Эл. пошта

en: Edit the preferences
be: Правіць перавагі

en: Emoticons
be: Пачуцьцезнакі

en: Emoticons mode off
be: Пачуцьцезнакі не ўжываюцца

en: Emoticons mode on
be: Пачуцьцезнакі ўжываюцца

en: Emoticons on/off
be: Ужываць або не пачуцьцезнакі

en: Emotion packs
be: Наборы пачуцьцезнакаў

en: Enable automatic SFV checking
be: Дазволіць самарушна спраўджваць SFV

en: Enable safe and compressed transfers
be: Дазволіць бясьпечна перадаваць і сьціскаць

en: Enable segmented downloads
be: Дазволіць сьцягваць па частках

en: Enabled
be: Дзейнічае

en: Encoding
be: Кадоўка

en: Encryption
be: Шыфраваньне

en: English
be: Анґельская

en: Enter line for user command
be: Упішыце радок карыстальніцкага загаду

en: Enter text to search for
be: Упішыце тэкст, які трэба шукаць

en: Enter value for
be: Упішыце значэньне

en: Error
be: Памылка

en: Error: setting not found!
be: Памылка: не знайшлі налады!

en: Errors
be: Памылкі

en: Every time a private message is received
be: Штораз па асабістым паведамленьні

en: Exact Size
be: Дакладны памер

en: Exact size
be: Дакладны памер

en: Exceptions
be: Выняткі

en: Execute Lua Chunk
be: Выканаць скрыпт Lua

en: Execute code (bash)
be: Выканаць код (bash)

en: Exit
be: Выйсьці

en: Exit EiskaltDC++ Gtk?
be: Ці выйсьці з «EiskaltDC++ Gtk»?

en: Experts Only
be: Толькі знаўцам

en: Export...
be: Выняць…

en: Extension edition
be: Правіць пашырэньне

en: Extensions
be: Пашырэньні

en: External / WAN IP
be: Вонкавы / WAN IP

en: External IP
be: Вонкавы IP

en: Favorite Hub Properties
be: Уласьцівасьці ўлюбёнага асяродку

en: Favorite Hubs
be: Улюбёныя асяродкі

en: Favorite Name
be: Назва ўлюбёнага

en: Favorite User
be: Улюбёнец

en: Favorite Users
be: Улюбёнцы

en: Favorite hub added
be: Дадалі ўлюбёны асяродак

en: Favorite hub already exists
be: Асяродак ужо ёсьць ва ўлюбёных

en: Favorite name
be: Назва

en: Favorite user joined
be: Улюбёнец далучыўся

en: Favorite user quit
be: Улюбёнец выйшаў

en: File
be: Файл

en: File list
be: Сьпіс файлаў

en: File list loaded
be: Сьпіс файлаў прачыталі

en: File name
be: Назва файла

en: File not available
be: Файл недаступны

en: File type
be: Тып файла

en: Filelist Menu
be: Мэню сьпісу файлаў

en: Filename
be: Назва файла

en: Files
be: Файлаў

en: Files:
be: Файлаў:

en: Filter by IP
be: Прасейваць па IP

en: Filter files already in share
be: Прасейваць файлы, што ўжо маюцца ў абагуленым

en: Filter kick and NMDC debug messages
be: Не паказваць паведамленьні наладкі (і як даюць высьпятка таксама)

en: Filtered:
be: Прасеялі:

en: Filtered: 0
be: Прасеялі: 0

en: Find
be: Шукаць

en: Find files
be: Знайсьці файлы

en: Finished Downloads
be: Сьцягнутае

en: Finished Uploads
be: Зацягнутае

en: Firewall (passive, last resort)
be: Сетказаслона (нядзейны — найгоршы спосаб)

en: Firewall with manual port forward
be: Сетказаслона з ручным перасыланьнем портаў

en: Flags
be: Пазнакі

en: Follow Links
be: Хадзіць па спасылках

en: Font select
be: Абярыце шрыфт

en: Format
be: Выгляд

en: Found a match
be: Знайшлі супадзеньне

en: Found:
be: Знойдзена:

en: Found: 0
be: Знайшлі: 0

en: Frame (size)
be: Кадар (памер)

en: Frame size determines the width of the review, higher values affect performance
be: Памеры кадру вызначае шырыню агляду, але вялікія значэньні ўплываюць на выніковасьць

en: Frame:
be: Кадар:

en: Free
be: Вольных

en: French
be: Француская

en: French translation
be: Француская мова

en: Full Path
be: Поўны шлях

en: Full tree does not match TTH root
be: Скарот (TTH) сьцягнутага не адпавядае скароту крыніцы

en: General text
be: Галоўны тэкст

en: Generate certificates
be: Стварыць пасьведчаньні

en: German
be: Нямецкая

en: German translation
be: Нямецкая мова

en: Get file list
be: Атрымаць сьпіс файлаў

en: GiB
be: ҐіБ

en: Global hub default
be: Звычайная кадоўка асяродкаў

en: Grant Slot
be: Даць шчыліну

en: Grant extra slot
be: Даць дадатковую шчыліну

en: Greek
be: Грэцкая

en: Greek translation
be: Грэцкая мова

en: Group by
be: Аб’ядноўваць паводле

en: Grouped by Files
be: Аб’яднанае па файлах

en: Grouped by Users
be: Аб’яднанае па карыстальніках

en: Gui setting
be: Налады ГІК (GUI)

en: HTTP Proxy (for hublist only)
be: Пасродак HTTP (толькі на сьпіс асяродкаў)

en: HUB IN
be: Увах. асяродку

en: HUB OUT
be: Вых. асяродку

en: H_igh
be: _Высокае

en: Hash
be: Стварэньне скаротаў

en: Hidden
be: Схаваны(я)

en: Hide side panel
be: Схаваць бакавую панэль

en: Hide tools panel
be: Схаваць панэль прыладаў

en: High
be: Высокае

en: High priority max size
be: Высокае: найвялікшы памер

en: Highest
be: Найвышэйшае

en: Highest priority max size
be: Найвышэйшае: найвялікшы памер

en: Homepage
be: Хатняя бачына

en: Hub
be: Асяродак

en: Hub (also sets urgency hint)
be: Асяродак (таксама ўсталёўвае патрабаваньне ўвагі)

en: Hub (last seen in, if offline)
be: Асяродак (апошні раз быў далучаным)

en: Hub IP / DNS (empty = All, 'op' = where operator)
be: Адрас IP ці DNS асяродку (пуста = усе, «op» — дзе вы апэратар)

en: Hub Menu
be: Мэню асяродку

en: Hub Name
be: Назва асяродку

en: Hub connected
be: Злучыліся з асяродкам

en: Hub disconnected
be: Асяродак адлучыўся

en: Hubs
be: Асяродкі

en: Hubs (normal / registered / op)
be: Асяродкі (звычайныя / запісаны / апэратар)

en: Hubs:
be: Асяродкі:

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Hungarian translation
be: Вугорская мова

en: IP
be: Адрас IP

en: Icon
be: Значак

en: Icon size
be: Памер значка

en: Icon...
be: Значак…

en: Icons
be: Іконкі

en: Ignore TTH
be: Не скароты (TTH)

en: Ignore TTH search
be: Не зважаць, калі шукаюць скароты

en: Ignore private messages from bots
be: Не зважаць на асабістыя паведамленьні ад ботаў

en: Ignore private messages from the hub
be: Не зважаць на асабістыя паведамленьні ад асяродку

en: Ignored private message from bot
be: Адхілілі асабістае паведамленьне ад бота

en: Ignored private message from hub
be: Адхілілі асабістае паведамленьні ад асяродку

en: Import...
be: Убудаваць…

en: Indexing Progress
be: Поступ стварэньня скаротаў

en: Indexing files...
be: Ствараецца паказьнік файлаў…

en: Installing handler for
be: Усталёўваецца апрацоўнік для

en: Invalid extension:
be: Хібнае пашырэньне:

en: Ipfilter is disable
be: Сіта IP ня дзейнічае

en: Ipfilter is enable
be: Сіта IP дзейнічае

en: Ipfilter on/off
be: Задзейнічаць (on) ці не (off) сіта IP

en: Italian
be: Італьянская

en: Italian translation
be: Італьянская мова

en: Items:
be: Пунктаў:

en: Items: 0
be: Пунктаў: 0

en: Kaffeine player
be: Прайгравальнік Kaffeine

en: Keep downloaded files and dirs in queue
be: Пакідаць сьцягнутыя файлы і каталёґі ў чарзе

en: Keep duplicate files in your file list (duplicates never count towards your share size)
be: Пакідаць падвойныя файлы ў сьпісе файлаў (яны не ўплываюць на памер абагуленага)

en: Keep filelists when exiting
be: Пакідаць сьпісы файлаў па выхадзе

en: KiB
be: КіБ

en: L_ow
be: Н_ізкае

en: Left
be: Засталося

en: Left position
be: Леваруч

en: Limits
be: Абмежаваньні

en: List
be: Сьпіс

en: List:
be: Сьпіс:

en: Load Lua file
be: Прачытаць файл Lua

en: Loaded from cache:
be: Прачыталі з запасьніку:

en: Loading file list
be: Чытаецца сьпіс файлаў

en: Loading:
be: Чытаецца:

en: Log downloads
be: Занатоўваць, што сьцягваем

en: Log filelist transfers
be: Занатоўваць перададзеныя сьпісы файлаў

en: Log finished downloads
be: Занатоўваць сьцягнутае

en: Log main chat
be: Занатоўваць галоўную гутарку

en: Log private chat
be: Занатоўваць асабістую гутарку

en: Log search alternate
be: Занатоўваць шуканыя крыніцы

en: Log status messages
be: Занатоўваць паведамленьні стану

en: Log system messages
be: Занатоўваць паведамленьні сыстэмы

en: Log uploads
be: Занатоўваць, што зацягваем

en: Logs
be: Справаздачы

en: Low
be: Нізкае

en: Low priority size
be: Нізкае: найвялікшы памер

en: Lowest
be: Найніжэйшае

en: Magnet
be: Маґніт-спасылка

en: Magnet Choice
be: Выбар па маґніт-спасылцы

en: Magnet Properties / Choice
be: Уласьцівасьці маґніт-спасылкі (выбар)

en: Match Queue
be: Узгадніць чаргу

en: Match all listings
be: Узгадніць усе сьпісы

en: Matched
be: Супала

en: Matches
be: Супала

en: Max Hubs
be: Найб. асяродкаў

en: Max Size
be: Найбольшы памер

en: Max Users
be: Найб. карыстальнікаў

en: Max filelist size
be: Найбольшы памер сьпісу файлаў

en: Max hash speed
be: Хутк. ств. скар. ≤

en: Max inactivity
be: Бязьдзейнічае болей за

en: Max upload speed (MiB/s)
be: Найв. хутк. зацягваць (МіБ/с)

en: Maximum Download Rate (KiB/s) (0 = infinite)
be: Найвялікшая хуткасьць сьцягваць (КіБ/с; 0 = не абмяжоўваць)

en: Maximum Upload Rate (KiB/s) (0 = infinite)
be: Найвялікшая хуткасьць зацягваць (КіБ/с; 0 = не абмяжоўваць)

en: Maximum message length (0 = infinite)
be: Найвялікшая даўжыня паведамленьня (0 = не абмяжоўваць)

en: Maximum simultaneous downloads (0 = infinite)
be: Колькасьць адначасова сьцягванага (0 = не абмяжоўваць)

en: MiB
be: МіБ

en: MiB/s
be: МіБ/с

en: Midnight
be: Апоўначы

en: Min Share
be: Найм. абагуленае

en: Min Size
be: Найменшы памер

en: Min Slots
be: Найм. шчылінаў

en: Min elapsed
be: Часу мінула ня меней за

en: Min filesize
be: Найменшы памер файла

en: Min sources online
be: Далучаных крыніцаў болей за

en: Mini slot size
be: Найменшы памер шчыліны

en: Minimize to tray on startup
be: Наймяншаць у латок па запуску

en: Minimum search interval (seconds):
be: Найменшы прамежак між спробамі шукаць (сэк.):

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Modify
be: Зьмяніць

en: Modify User Command
be: Зьмяніць загад карыстальніка

en: Move Down
be: Пасунуць да-долу

en: Move Up
be: Пасунуць угору

en: Move rule up/down
be: Пасунуць правіла вышэй (up) або ніжэй (down)

en: Move to...
be: Перасунуць у…

en: Mplayer player
be: Прайгравальнік Mplayer

en: Must not be empty...
be: Нельга, каб было пустым…

en: My nick
be: Мая мянушка

en: My own message
be: Маё ўласнае паведамленьне

en: N_ick:
be: _Мянушка:

en: Name
be: Назва

en: Name and command must not be empty
be: Назва і загад мусяць быць не пустымі

en: Name:
be: Назва:

en: New exception
be: Новае пярэчаньне

en: New list
be: Новы сьпіс

en: New search type
be: Новы від пошуку

en: New string or TTH
be: Новы радок або скарот (TTH)

en: Next
be: Наперад

en: Nick
be: Мянушка

en: Nick already taken
be: Мянушку ўжо занялі

en: Nicks
be: Мянушкі

en: No
be: Не

en: No errors
be: Няма памылак

en: No grouping
be: Не групаваць

en: No matches
be: Няма супадзеньняў

en: No new downloads if speed exceeds (KiB/s, 0 = disable)
be: Ня сьцягваць новае, калі хуткасьць (КБ/с, 0=не заб.) болей за…

en: No search text entered
be: Не ўпісалі, што шукаць

en: No users
be: Няма карыстальнікаў

en: None icon
be: Няма значка

en: Noon
be: Апоўдні

en: Normal
be: Звычайнае

en: Normal priority max size
be: Звычайнае: найвялікшы памер

en: Not found user:
be: Не знайшлі карыстальніка:

en: Note: Custom search types will only be applied to ADC hubs!
be: Уважце: абраныя віды пошуку будуць працаваць толькі на асяродках ADC!

en: Note: Most of these options require that you restart the application
be: Уважце: зьмяненьні ў большасьці можнасьцяў пачынаюць дзейнічаць па наступным запуску праґрамы

en: Note: New files are added to the share only once they've been hashed!
be: Уважце: новыя файлы будуць дадавацца да абагуленага толькі калі да іх створацца скароты!

en: Note; because of changing download speeds, this is not 100% accurate...
be: Уважце: хуткасьць зьмяняецца, таму гэта вызначаецца недакладна…

en: Notify
be: Cпавяшчэньні

en: Number of matches for the top
be: Колькасьць супадзеньняў, каб дадаць у найлепшыя

en: Offline
be: Ня ў сетцы

en: Online
be: У сетцы

en: Only show joins / parts for favorite users
be: Паведамляць, калі ўлюбёнец увайшоў ці выйшаў

en: Only users with free slots
be: Толькі тыя, хто мае вольныя шчыліны

en: Open _file list...
be: Адчыніць сьпіс _файлаў…

en: Open _own file list
be: Адчыніць _уласны сьпіс файлаў

en: Open containing _folder
be: Адчыніць _каталёґ

en: Open file
be: Адчыніць файл

en: Open file list window in the background
be: Адчыняць вокны сьпісаў файлаў на заднім пляне

en: Open folder
be: Адчыніць каталёґ

en: Open image
be: Адчыніць відарыс

en: Open new private messages from other users in the background
be: Адчыняць новыя вокны асаб. паведамленьняў на заднім пляне

en: Open new window when using /join
be: Адчыніць новае вакно па загадзе «/join»

en: Open own file list
be: Адчыніць уласны сьпіс файлаў

en: Operator
be: Апэратар

en: Own file list
be: Уласны сьпіс файлаў

en: PM
be: Паведамленьне

en: PM history
be: Гісторыя паведамл.

en: Panels
be: Панэлі

en: Parse and build tree...
be: Будуецца дрэва…

en: Passive
be: Пасіўны

en: Passive user
be: Нядзейны карыстальнік

en: Password
be: Пароль

en: Path
be: Шлях

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Paused
be: Прыпынілі

en: Paused...
be: Прыпынілі…

en: Personal
be: Асабістае

en: Pictures
be: Малюнкі

en: Plain
be: Звычайны

en: Play
be: Граць

en: Polish
be: Польская

en: Polish translation
be: Польская мова

en: Popup box to input password for hubs
be: Вокны-вынырцы на пароль да асяродкаў

en: Port
be: Порт

en: Ports
be: Порты

en: Portuguese (Brazil)
be: Партуґальская (Бразылія)

en: Predefined
be: Перадвызначана

en: Preferences
be: Перавагі

en: Preview
be: Паглядзець

en: Priority
be: Пяршынства

en: Private Message (also sets urgency hint)
be: Асабістае паведамленьне (таксама ўсталёўвае патрабаваньне ўвагі)

en: Private key file
be: Файл асабістага ключа

en: Private message
be: Асабістае паведамленьне

en: Progress
be: Поступ

en: Properties
be: Уласьцівасьці

en: Public Hubs
be: Адкрытыя асяродкі

en: Public Hubs list URL
be: Спасылка на сьпіс адкрытых асяродкаў

en: Queue
be: Чарга

en: Quick connect to the hub
be: Хутка злучыцца з асяродкам

en: Quit
be: Выйсьці

en: Quit the program
be: Выйсьці з праґрамы

en: Quit...
be: Выйсьці…

en: Rating
be: Ацэнка

en: Raw
be: Наўпр. загад

en: Re-_add source
be: Нанова _дадаць крыніцу

en: Re_connect
be: Нанова _злучыцца

en: Rebuild hash
be: Нанова стварыць скароты

en: Reconnect
be: Нанова злучыцца

en: Reconnect all hubs
be: Нанова злучыцца з асяродкамі

en: Reconnect to the hub
be: Нанова злучыцца з асяродкам

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Refresh file list
be: Абнавіць сьпіс файлаў

en: Register with the OS to handle dchub:// and adc:// URL links
be: Запісацца ў апэрацыйнае сыстэме як апрацоўнік спасылак «dchub://» і «adc://»

en: Register with the OS to handle magnet: URL links
be: Запісацца ў апэрацыйнае сыстэме як апрацоўнік спасылак «magnet:»

en: Remember choice
be: Запомніць выбар

en: Remote client does not fully support TTH - cannot download
be: Нельга сьцягнуць: другі кліент ня цалкам падтрымвае скароты TTH

en: Remove
be: Выкрасьліць

en: Remove All
be: Выкрасьліць усё

en: Remove So_urce
be: _Выкрасьліць крыніцу

en: Remove image
be: Сьцерці відарыс

en: Remove rules from list
be: Выкрасьліць правілы са сьпісу

en: Remove slow filelists
be: Выкрасьляць павольныя сьпісы файлаў

en: Remove user favorite
be: Выкрасьліць карыстальніка з улюбёнцаў

en: Remove user from _queue
be: _Выкрасьліць карыстальніка з чаргі

en: Rename
be: Назваць

en: Rename a search type
be: Даць новую назву віду пошуку

en: Report a Bug
be: Паведаміць пра хібу

en: Requesting
be: Запытваемся

en: Reset changes
be: Адкінуць зьмены

en: Resolution
be: Разрозьненьне

en: Right
be: Справа

en: Run in background
be: Запусьціць на тле

en: Running...
be: Запускаецца…

en: Russian
be: Расейская

en: Russian translation
be: Расейская мова

en: Say a third person
be: Мовіць ад трэцяе асобы

en: Search
be: Шукаць

en: Search ADL
be: Самарушна шукаць у сьпісах файлаў

en: Search Menu
be: Мэню пошуку

en: Search Spy
be: Шпегаваць па шуканым

en: Search String
be: Шукаць радок

en: Search for
be: Шукаць

en: Search for files to download
be: Шукаць, што можна сьцягнуць

en: Search history
be: Гісторыя пошуку

en: Search options
be: Можнасьці пошуку

en: Search spam detected from
be: Выявілі непажаданы пошук ад

en: Search type
be: Від крыніцы

en: Search within local results
be: Шукаць сярод знойдзенага

en: Searching for
be: Шукаем

en: Security Certificates
be: Пасьведчаньні бясьпекі

en: Select Color
be: Абраць колер

en: Select Font
be: Абярыце шрыфт

en: Select file to Get TTH
be: Абярыце файл, скарот якога трэба вылічыць

en: Select filelist to browse
be: Абярыце сьпіс файлаў

en: Send PM when double clicked in the user list
be: Дасылаць асабістае паведамленьне падвойным пстрыкам у сьпісе карыстальнікаў

en: Send Private Message
be: Даслаць асабістае паведамленьне

en: Send _private message
be: Асабістае _паведамленьне

en: Send once per nick
be: Адзін раз на кожную мянушку

en: Send unknown /commands to the hub
be: Дасылаць невядомыя /загады асяродку

en: Sent ADC extensions : %s
be: Даслалі прыбудовы ADC: %s

en: Separator
be: Аддзяляльнік

en: Separators
be: Аддзяляльнікі

en: Serbian (Cyrillic)
be: Сербская (Кірыліца)

en: Serbian (Cyrillic) translation
be: Сербскі (Кірыліца) пераклад

en: Serbian (Latin)
be: Сэрбская (лацінка)

en: Serbian (Latin) translation
be: Сэрбская мова (лацінка)

en: Set Priorit_y
be: Вызначыць _пяршынства

en: Set download limit image
be: Абмежаваць хуткасьць сьцягваць відарысы

en: Set download limit image:
be: Вызначылі абмежаваньне сьцягваць малюнкі:

en: Set lowest priority for newly added files larger than low priority size
be: Калі дадаецца файл, большы за памер для нізкага пяршынства, надаваць яму найніжэйшае пяршынства

en: Share hidden files
be: Абагуліць схаваныя файлы

en: Shared
be: Абагуленае

en: Sharing
be: Абагуленае

en: Show IP's' in chats
be: Паказваць адрасы IP ў гутарцы

en: Show Interface
be: Паказаць інтэрфэйс

en: Show favorites list
be: Паказаць сьпіс улюбёнцаў

en: Show free space bar
be: Паказаць паліцу вольнае прасторы

en: Show help
be: Паказаць даведку

en: Show ipfilter rules list
be: Паказаць сьпіс правілаў сіта IP

en: Show joins / parts in chat by default
be: Звычайна паказваць у гутарцы, калі хто ўваходзіць ці выходзіць

en: Show magnet dialog
be: Паказаць дыялёґ маґніт-спасылкі

en: Show nicklist in hub frame on the left side
be: Паказваць сьпіс карыстальнікаў леваруч

en: Show only completely finished downloads
be: Паказваць толькі цалкам сьцягнутае

en: Show only when the application is not active.
be: Паказваць толькі калі праґрама — нядзейная

en: Show ratio [send in chat]
be: Паказаць суадносіны [даслаць у гутарку]

en: Show status icon in the system tray
be: Паказваць значак стану ў сыстэмным латку

en: Show timestamps in chat by default
be: Звычайна, пазначаць час у гутарцы

en: Show top search
be: Паказаць найлепшае пошуку

en: Show user country in chat
be: Паказваць краіну карыстальніка ў гутарцы

en: Show version
be: Паказаць вэрсію

en: Show/Hide transfers panel
be: Паказаць або схаваць панэль перадаванага

en: Show/Hide user list
be: Паказаць або схаваць сьпіс карыстальнікаў

en: Shutting down libeiskaltdcpp...
be: Спыняецца libeiskaltdcpp…

en: Signal handlers installed.
be: Апрацоўнікі сыґналаў усталявалі.

en: Size
be: Памер

en: Size:
be: Памер:

en: Size: 0 B
be: Памер: 0 Б

en: Skip zero sized files
be: Папрапускаць файлы нулявога памера.

en: Skip zero-byte files
be: Прапускаць файлы нулявога памеру

en: Slot granted
be: Далі шчыліну

en: Slot granted to
be: Далі шчыліну карыстальніку

en: Slots
be: Шчыліны

en: Slovak
be: Славацкая

en: Slovak translation
be: Славацкая мова

en: Small icons
be: Маленькія значкі

en: Socket read buffer
be: Буфэр чытаньня гнязда

en: Socket write buffer
be: Буфэр запісв. гнязда

en: Sort favorite users first
be: Упарадкаваць першымі ўлюбёнцаў

en: Sounds
be: Гукі

en: Source (git)
be: Крынічнікі (git)

en: Source Type
be: Від крыніцы

en: Source too slow
be: Запавольная крыніца

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Spanish translation
be: Гішпанская мова

en: Speed
be: Хуткасьць

en: Spy
be: Шпег

en: Start a search for this file
be: Пачаць шукаць гэты файл

en: State of preparedness
be: Стан падрыхтаванасьці

en: Status
be: Стан

en: Status message
be: Апісаньне стану

en: Stop
be: Спыніць

en: Swedish (Sweden)
be: Шведская (Швецыя)

en: Swedish (Sweden) translation
be: Шведскі (Швецыя) пераклад

en: System default
be: Як звычайна

en: System icons
be: Сыстэмныя значкі

en: System message
be: Паведамленьне сыстэмы

en: TTH
be: Скарот (TTH)

en: TTH:
be: Скарот (TTH):

en: Tabs
be: Карткі

en: Tag
be: Бірка

en: Test
be: Паспрабаваць

en: Text
be: Тэкст

en: Text color
be: Колер тэксту

en: Text style
be: Стыль тэксту

en: The increase in waiting time increases the likelihood of adding to top, but reduces the dynamics (updating) frame
be: Калі павялічыць час чаканьня, павялічыцца імавернасьць дадаць у найлепшыя, але чашчыня абнаўленьня кадру паменшыцца

en: The name and address fields are required
be: Трэба запоўніць палі «Назва» і «Адрас»

en: Theme default
be: Звычайнае аздабленьне

en: Themes
be: Аздабленьні

en: Time
be: Час

en: Time Left
be: Засталося

en: Time last seen
be: Апошні раз бачылі

en: Timestamp
be: Часадзнака

en: Title
be: Загаловак

en: To (empty for selected user)
be: Каму (пуста = абранаму карыстальніку)

en: To start downloading file you need turn on auto search alternatives (Settings/Downloads/Queue)
be: Каб файл пачаў сьцягвацца, трэба дазволіць самарушна шукаць крыніцы (Перавагі/Сьцягванае/Чарга)

en: Toolbar
be: Паліца прыладаў

en: Tools panel
be: Панэль прыладаў

en: Top
be: ўверсе

en: Top (number of matches, more than)
be: Найлепшыя (неабходная колькасьць супадзеньняў)

en: Top position
be: Уверсе

en: Top: >
be: Найлепшыя: >

en: Total received
be: Агулам атрымалі

en: Total sent
be: Агулам адаслалі

en: Total size:
be: Разам:

en: Total size: 0 B
be: Агульны памер: 0 Б

en: Total:
be: Разам:

en: Transferred
be: Перадалі

en: Transfers::updateTransfer, CID not found %s
be: Transfers::updateTransfer, не знайшлі азначальнік (CID) %s

en: Trusted certificates path
be: Шлях да давераных пасьведч.

en: Turkish
be: Турэцкі

en: Turkish translation
be: Турэцкі пераклад

en: Type
be: Від

en: URL
be: Спасылка

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Ukrainian translation
be: Украінская мова

en: Unable to connect: already connected to the requested hub
be: Не магу злучыцца: з запытаным асяродкам ужо злучыліся

en: Unable to load file list:
be: Не магу прачытаць сьпіс файлаў:

en: Unable to load file list: Invalid file list name
be: Не магу прачытаць сьпіс файлаў: хібная назва сьпісу файлаў

en: Unable to open %1% port. Searching or file transfers will not work correctly until you change settings or turn off any application that might be using that port.
be: Не магу адчыніць порт %1%. Файлы ня будуць перадавацца без памылак і пошук ня будзе працаваць належным чынам, пакуль вы ня зьменіце налады ці ня спыніце ўсе праґрамы, што выкарыстоўваюць гэты порт.

en: Unfinished downloads directory
be: Каталёґ яшчэ ня сьцягнутага

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown command
be: Невядомы загад

en: Unknown command '
be: Невядомы загад «

en: Update
be: Абнавіць

en: Update frame search
be: Абнавіць ваконца пошуку

en: Update own file list
be: Абнавіць уласны сьпіс файлаў

en: Updating string or TTH
be: Абнаўляецца радок або скарот

en: Upload
be: Зацягнуць

en: Upload Queue
be: Чарга зацягванага

en: Upload Slots
be: Шчылінаў зацягваць файлы

en: Upload complete...
be: Скончылі зацягваць…

en: Upload finished
be: Скончылі зацягваць

en: Upload slots
be: Шчыліны зацягв.

en: Upload speed
be: Хуткасьць зацягваць

en: Upload starting...
be: Пачынаем зацягваць…

en: Upload:
be: Зацягнулі:

en: Uploading
be: Зацягваецца

en: Usage:
      eiskaltdcpp-gtk <magnet link> <dchub://link> <adc(s)://link>
      eiskaltdcpp-gtk <Key>
    EiskaltDC++ is a cross-platform program that uses the Direct Connect and ADC protocols.
    
    Keys:
      -h, --help	 Show this message
      -V, --version	 Show version string
be: Як карыстацца:
      eiskaltdcpp-gtk <маґніт-спасылка> <dchub://спасылка> <adc(s)://спасылка>
      eiskaltdcpp-gtk <ключ>
    EiskaltDC++ — гэта міжплятформавая праґрама, якая выкарыстоўвае пратаколы Direct Connect і ADC.
    
    Ключы:
      -h, --help	 Паказвае гэтае паведамленьне
      -V, --version	 Паказвае радок з вэрсіяй

en: Use
be: Ужываць

en: Use ADL search only in own file list
be: Самарушна шукаць толькі ва ўласным сьпісе

en: Use Blinking Icon
be: Мігцець значкам

en: Use DHT
be: Задзейнічаць DHT

en: Use Emoticons
be: Ужываць пачуцьцезнакі

en: Use OEM monospaced font for chat windows
be: Ужываць роўнашырокі шрыфт у вокнах гутаркі

en: Use SOCKS5 server to resolve hostnames
be: Высьвятляць назвы вузлоў праз паслужнік SOCKS5

en: Use TLS when remote client supports it
be: Ужываць TLS, калі другі кліент гэта падтрымвае

en: Use UPnP to let client configure my router
be: Наладзіць кліент па UPnP праз маршрутавальнік

en: Use bandwidth limits
be: Абмяжоўваць хуткасьці

en: Use blinking status icon
be: Мігцець значкам стану

en: Use emoticons
be: Ужываць пачуцьцезнакі

en: Use fast hashing method (disable if you have problems with hashing)
be: Ствараць скароты хуткім спосабам (не ўжывайце, калі маеце праблемы са скаротамі)

en: Use magnet split
be: Паказваць маґніт-спасылкі сьцісла

en: Use second set of bandwidth limits
be: Ужываць іншыя абмежаваньні хуткасьці ў час

en: Use separator extensions (doc;xls;ppt;docx;xlsx;pptx)
be: Аддзяляйце пашырэньні кропкаю з коскаю (odt;ods;odp)

en: User
be: Карыстач

en: User (dc)
be: Карыстальнік (dc)

en: User (normal)
be: Карыстальнік (звычайны)

en: User Commands
be: Загады карыстальніка

en: User Description
be: Апісаньне карыстальніка

en: User commands
be: Загады карыстальніка

en: User favorite list:
be: Сьпіс улюбёнцаў:

en: User firewall (dc)
be: Карыстальнік за сетказаслонаю (dc)

en: User firewall (normal)
be: Карыстальнік за сетказаслонаю (звычайны)

en: User list show/hide
be: Паказаць або схаваць сьпіс карыстальнікаў

en: User not found
be: Не знайшлі карыстальніка

en: User operator (dc)
be: Карыстальнік — апэратар (dc)

en: User operator (normal)
be: Карыстальнік — апэратар (звычайны)

en: User operator firewall (dc)
be: Карыстальнік — апэратар за сетказаслонаю (dc)

en: User operator firewall (normal)
be: Карыстальнік — апэратар за сетказаслонаю (звычайны)

en: User went offline
be: Карыстальнік ня ў сетцы

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Users:
be: Карыстачы:

en: Video
be: Відэа

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Vietnamese translation
be: В'етнамскі пераклад

en: View status messages in main chat
be: Паказваць апісаньні стану ў галоўнай гутарцы

en: View the files to be downloaded
be: Зірнуць файлы, якія мусяць сьцягвацца

en: View the hashing progress
be: Зірнуць поступ стварэньня скаротаў

en: View the list of finished downloads
be: Зірнуць сьпіс сьцягнутага

en: View the list of finished uploads
be: Зірнуць сьпіс зацягнутага

en: Virtual Name
be: Уяўная назва

en: Virtual name
be: Назва

en: Waiting (seconds)
be: Чакаць (у сэкундах)

en: Waiting for input password (don't remove /password before your password)
be: Чакаем на пароль (не сьцірайце «/password» перад паролем)

en: Waiting for slot
be: Чакаем на шчыліну

en: Waiting to retry
be: Чакаем паспрабаваць зноўку

en: Waiting:
be: Чакаем:

en: Welcome to
be: Вітаем вас у

en: When a private message window is opened
be: Калі ваконца асабістага паведамленьня ўжо адчыненае

en: Wiki of project
be: Wiki праекту

en: Windows
be: Вокны

en: Write buffer size
be: Буфэр запісваць

en: Xine player
be: Прайгравальнік Xine

en: Yes
be: Так

en: [HIDDEN SHARE]
be: [СХАВАНАЕ АБАГУЛЕНАЕ]

en: _Add to favorites
be: _Дадаць да ўлюбёнцаў

en: _Address:
be: _Адрас:

en: _Browse file list
be: _Зірнуць сьпіс файлаў

en: _Close connection
be: _Зачыніць злучэньне

en: _Close widget
be: _Зачыніць ваконца

en: _Copy link
be: Перапісаць _спасылку

en: _Copy magnet
be: Перапісаць _маґніт-спасылку

en: _Copy nick
be: Перапісаць _мянушку

en: _Copy picture
be: Перапісаць _малюнак

en: _Description:
be: А_пісаньне:

en: _Download
be: _Сьцягнуць

en: _Encoding:
be: _Кадоўка:

en: _Exit
be: _Выйсьці

en: _File
be: _Файл

en: _Force attempt
be: _Прымусіць паспрабаваць

en: _Grant extra slot
be: Дадаць _шчыліну

en: _Grant slot
be: Даць _шчыліну

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Highest
be: Н_айвышэйшае

en: _Hubs
be: _Асяродкі

en: _Lowest
be: _Найніжэйшае

en: _Magnet Choice
be: Выбар па _маґніт-спасылцы

en: _Match Queue
be: Узгадніць _чаргу

en: _Match queue
be: Узгадніць _чаргу

en: _Mode:
be: _Спосаб:

en: _Move
be: Пера_сунуць

en: _Move/Rename
be: _Перасунуць/Назваць

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Next widget
be: _Наступнае ваконца

en: _Normal
be: _Звычайнае

en: _Open hub
be: Адчыніць _асяродак

en: _Open link in default application
be: Адчыніць спасылку ў звычайнае _праґраме

en: _Open partial file list
be: Адчыніць _частковы сьпіс файлаў

en: _Password:
be: _Пароль:

en: _Paused
be: _Прыпынілі

en: _Preferences
be: _Перавагі

en: _Previous widget
be: _Папярэдняе ваконца

en: _Private message
be: Асабістае _паведамленьне

en: _Properties/Choice
be: _Уласьцівасьці/Выбар

en: _Quick connect
be: _Хутка злучыцца

en: _Refresh file list
be: _Абнавіць сьпіс файлаў

en: _Remove
be: _Выкрасьліць

en: _Remove from favorites
be: Выкрасьліць з _улюбёнцаў

en: _Remove user from queue
be: _Выкрасьліць карыстальніка з чаргі

en: _Search for alternates
be: Шукаць дадатковыя _крыніцы

en: _Search magnet
be: _Шукаць маґніт-спасылку

en: _Send private message
be: _Асабістае паведамленьне

en: _Send public message
be: _Даслаць паведамленьне ў агульную гутарку

en: _Tools
be: Пры_лады

en: _User Description:
be: Апісаньне _карыстальніка:

en: _User commands
be: Загады _карыстальніка

en: _Widgets
be: _Ваконцы

en: bad image
be: кепскі відарыс

en: default
be: першапачатковы(я)

en: default icons
be: звычайныя значкі

en: default theme
be: звычайнае аздабленьне

en: eMail
be: Пошта

en: eiskaltdcpp-gtk: load theme %s...
be: eiskaltdcpp-gtk: прачыталі аздабленьне %s…

en: file list from
be: сьпіс файлаў ад

en: from
be: ад

en: in program
be: у праґраме

en: loading error
be: далі хібу, калі чыталі

en: none
be: няма

en: project home:
be: бачына праекту:

en: ratio: %1% (uploads: %2%, downloads: %3% )
be: суадносіны: %1% (зацягнулі: %2%, сьцягнулі: %3%)

en: s
be: с

en: searchADL
be: Самарушна шукаць у сьпісах файлаў

en: selected style failed
be: не абралі від

en: theme
be: аздабленьне

en: to
be: да

en: top...
be: найлепшыя…

en: top/waiting/frame:
be: найлепшыя/чакаюць/бачныя:

en: waiting...
be: чакаем…
