EiskaltDC++ - en to el translation catalogue (299 entries)

en:  *** Emoticons limit
el:  *** Όριο εικονιδίων διάθεσης

en:  *** Emoticons mode off
el:  *** Λειτουργία εικονιδίων διάθεσης ανενεργή

en:  *** Emoticons not loaded
el:  *** Εικονίδια διάθεσης δεν φορτώθηκαν

en:  + system icons
el:  + εικονίδια συστήματος

en:  Users
el:  Χρήστες

en:  added to favorites list
el: προστέθηκε στη λίστα αγαπημένων

en:  empty...
el: άδειο...

en:  files
el: αρχεία

en:  has joined
el: συνδέθηκε

en:  has joined hub
el: έχει συνδεθεί στον κόμβο

en:  has quit
el: έχει αποχωρήσει

en:  has quit hub
el: έχει αποχωρήσει από τον κόμβο

en:  is favorite user
el: είναι αγαπημένος χρήστης

en:  is not favorite user
el: δεν είναι αγαπημένος χρήστης

en:  left
el: αριστερά

en:  of
el: από

en:  removed from favorites list
el: απομακρύνθηκε από την λίστα αγαπημένων

en:  to
el: σε

en:  user(s)
el: χρήστης(-ες)

en:  user(s) online
el: χρήστης(-ες) συνδεδεμένοι

en:  users
el: χρήστες

en: %a abbreviated weekday name.
    %b abbreviated month name.
    %H hour as a decimal number using a 24-hour clock.
    %M minute as a decimal number (range 00 to 59).
    %S second as a decimal number (range 00 to 59).
    %% a literal '%' character.
    
    see man strftime for details.
el: %a συντομογραφημένο όνομα ημέρας εβδομάδας.
    %b συντομογραφημένο όνομα μηνός.
    %H ώρα ως δεκαδικός αριθμός χρισημοποιόντας ρολόι 24ώρου.
    %M λεπτό ως δεκαδικός αριθμός (εύρος 00 έως 59).
    %S δευτερόλεπτο ως δεκαδικός αριθμός (εύρος 00 έως 59).
    %% ο χαρακτήρας '%'.
    
    ανατρέξτε στο man strftime για λεπτομέριες.

en: ': type /help for a list of available commands
el: ': πληκτρολογήστε /help για μια λίστα διαθέσιμων εντολών

en: *** Available commands:
el: *** Διαθέσιμες εντολές:

en: *** T E S T ***
el: *** Τ Ε Σ Τ ***

en: -:--:-- left
el: -:--:-- αριστερά

en: ...must be *.theme
el: ...πρέπει να είναι *.theme

en: ...must not be empty
el: ...δεν πρέπει να είναι άδειο

en: 0 Users
el: 0 Χρήστες

en: : type /help for a list of available commands
el: : πληκτρολογήστε /help για μια λίστα διαθέσιμων εντολών

en: <a href="https://dcplusplus.sourceforge.io/webhelp/settings_logs.html">Help</a>
el: <a href="https://dcplusplus.sourceforge.io/webhelp/settings_logs.html">Βοήθεια</a>

en: <b>Add player</b>
el: <b>αρχείο:</b>

en: <b>Auto-drop settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις αυτόματης απόρριψης</b>

en: <b>Auto-open on startup</b>
el: <b>Αυτόματο άνοιγμα κατά την εκκίνηση</b>

en: <b>Auto-priority settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις αυτόματης προτεραιότητας</b>

en: <b>Available styles</b>
el: <b>Διαθέσιμα στυλ</b>

en: <b>Certificate Paths</b>
el: <b>Διαδρομή Πιστοποιητικών</b>

en: <b>Colors</b>
el: <b>αρχείο:</b>

en: <b>Command Type</b>
el: <b>Είδος Εντολής</b>

en: <b>Confirmation Dialog Options</b>
el: <b>Επαλήθευση Ρυθμίσεων Διαλόγου</b>

en: <b>Connect to address:</b>
el: <b>Σύνδεση σε διεύθυνση:</b>

en: <b>Context</b>
el: <b>Περιεχόμενο</b>

en: <b>Current theme name:</b>
el: <b>Όνομα τρέχον θέματος:</b>

en: <b>Default away message</b>
el: <b>Προκαθορισμένο μήνυμα απουσίας</b>

en: <b>Description</b>
el: Περιγραφή

en: <b>Destination Directory</b>
el: Περιγραφή

en: <b>Directories</b>
el: <b>Φάκελοι</b>

en: <b>Enter your password</b>
el: <b>Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης</b>

en: <b>Extension</b>
el: Περιγραφή

en: <b>Favorite download to directories</b>
el: <b>Μεταφόρτωση αγαπημένων σε φακέλους</b>

en: <b>Filter</b>
el: <b>αρχείο:</b>

en: <b>Frame</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Hub List</b>
el: <b>Λίστα κόμβων</b>

en: <b>Hub</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Icon size</b>
el: Μέγεθος Εικονιδίων

en: <b>Icons</b>
el: <b>Εικονίδια</b>

en: <b>Identification</b>
el: <b>Ταυτοποίηση</b>

en: <b>Incoming connection settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις εισερχόμενων συνδέσεων</b>

en: <b>Limits</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Logging</b>
el: <b>Καταγραφή</b>

en: <b>Magnet properties</b>
el: Ιδιότητες Magnet / Επιλογή

en: <b>Main Toolbar Style</b>
el: <b>Στυλ Κύρια Γραμμής Εργαλείων</b>

en: <b>Max FileSize</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Min FileSize</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Name of the new search type</b>
el: Χρονική σφραγίδα

en: <b>Name under which the others see the directory</b>
el: <b>Όνομα που βλέπουν άλλοι το φάκελο</b>

en: <b>Name, under which you see the directory</b>
el: <b>Όνομα που βλέπετε εσείς το φάκελο</b>

en: <b>New name</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Note:</b> Edit urls in the list by clicking them once when selected
el: <b>Παρατήρηση:</b> Επεξεργαστείτε URL στη λίστα με απλό κλικ όταν είναι επιλεγμένοι

en: <b>Notify</b>
el: Ειδοποίηση

en: <b>Options</b>
el: <b>Επιλογές</b>

en: <b>Other Security Options</b>
el: <b>Άλλες Επιλογές Ασφάλειας</b>

en: <b>Other queue options</b>
el: <b>Άλλες Επιλογές ουράς</b>

en: <b>Outgoing connection settings</b>
el: <b>Επιλογές εξερχόμενης σύνδεσης</b>

en: <b>Parameters</b>
el: <b>Παράμετροι</b>

en: <b>Personal Information</b>
el: <b>Προσωπικές Πληροφορίες</b>

en: <b>Players list</b>
el: <b>Λίστα aναπαραγωγέα</b>

en: <b>Preview styles</b>
el: <b>Προεπισκόπηση στυλ</b>

en: <b>Private message sound</b>
el: Ιδιωτικό μήνυμα

en: <b>Private message</b>
el: Ιδιωτικό μήνυμα

en: <b>Processing file:</b>
el: <b>αρχειο:</b>

en: <b>Public Hubs list</b>
el: Δημόσιοι Κόμβοι

en: <b>Search String</b>
el: Συμβολοσειρά αναζήτησης

en: <b>Search types</b>
el: Χρονική σφραγίδα

en: <b>Secondary Transfer Rate Limiting</b>
el: <b>Οριοθέτηση Δευτερεύωντας Ταχύτητας Μεταφοράς</b>

en: <b>Secondary Transfer Rate Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις της Δευτερεύωντας Ταχύτητας Μεταφοράς</b>

en: <b>Shared directories</b>
el: <b>Κοινόχρηστοι φάκελοι</b>

en: <b>Size Type</b>
el: Χρονική σφραγίδα

en: <b>Sounds</b>
el: Ήχοι

en: <b>Source Type</b>
el: Χρονική σφραγίδα

en: <b>Statistics</b>
el: <b>Στατιστικά</b>

en: <b>Tab Position</b>
el: <b>Θέση Καρτέλας</b>

en: <b>Tab bolding on content change</b>
el: <b>Έντονη καρτέλα όταν αλλάζει το περιεχόμενο</b>

en: <b>Text sent to hub</b>
el: <b>Κείμενο στάλθηκε στον κόμβο</b>

en: <b>Text styles</b>
el: <b>Στυλ κείμενου</b>

en: <b>Timestamps</b>
el: Χρονική σφραγίδα

en: <b>Title</b>
el: <b>αρχείο:</b>

en: <b>Toolbar buttons</b>
el: <b>Κουμπιά εργαλειοθήκης</b>

en: <b>Transfer Rate Limiting</b>
el: <b>Περιορισμός Ταχύτητας Μεταφοράς</b>

en: <b>What would you like to do?</b>
el: <b>Τι θα θέλατε να κάνετε;</b>

en: <b>Window Options</b>
el: <b>Ρυθμίσεις Παραθυριών</b>

en: <b>file:</b>
el: <b>αρχείο:</b>

en: <small>Note: Leave unchecked for default values</small>
el: <small>Σημείωση: Αφήστε αποεπιλεγμένο για προκαθορισμένες τιμές</small>

en: ?
el: ;

en: ADL Search
el: Αναζήτηση

en: ADLSearch Properties
el: Συμβολοσειρά αναζήτησης

en: About EiskaltDC++
el: Σχετικά με το EiskaltDC++

en: Accept custom user commands from hub
el: Αποδοχή προσαρμοσμένων εντολών χρήστη από τον κόμβο

en: Active
el: Ενεργό

en: Add
el: Προστέθηκε

en: Add / Remove
el: Προσθήκη / Αφαίρεση

en: Add a hub to favorites
el: Προσθήκη κόμβου στα αγαπημένα

en: Add finished files to share instantly (if shared)
el: Άμεση προσθήκη ολοκληρωμένων αρχείων στα κοινόχρηστα (αν μοιράζονται)

en: Add rule 192.168.1.0/23 where direction incoming and action is allow and 192.168.6.0/24 where direction is incoming or outcoming and action is drop
el: Πρόσθεσε κανόνα 192.168.1.0/23 όπου κατεύθυνση είναι εισερχόμενη και δράση είναι vα επιτρέπεται και 192.168.6.0/24 όπου κατεύθυνση είναι εισερχόμενη ή εξερχόμενη και δράση είναι απόρριψη

en: Add this file to your download queue
el: Πρόσθεσε αυτό το αρχείο στην ουρά λήψεων

en: Add to favorites
el: Πρόσθεσε κόμβο στα αγαπημένα

en: Add user to favorites list
el: Πρόσθεσε χρήστη στη λίστα αγαπημένων

en: Add...
el: Πρόσθεσε...

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Adding string or TTH to the top
el: Προσθήκη συμβολοσειράς ή TTH στην κορυφή

en: Address
el: διεύθυνση

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Alias A executing
el: Ψευδώνυμο Α εκτελείται

en: Alias List
el: Λίστα Ψευδώνυμων

en: Alias Remove A
el: Ψευδώνυμο Αφαίρεση Α

en: Alias add uname -a as A
el: Ψευδώνυμο προσθήκη uname -a ως Α

en: Aliases not found.
el: Δεν βρέθηκε ο χρήστης

en: Allow TLS connections to clients without trusted certificate
el: Επιτρέπονται συνδέσεις TLS σε πελάτες χωρίς έμπιστο πιστοποιητικό

en: Allow TLS connections to hubs without trusted certificate
el: Επιτρέπονται συνδέσεις TLS σε κόμβους χωρίς έμπιστο πιστοποιητικό

en: Allow overlap chunks
el: Να επιτρέπονται κομμάτια που επικαλύπτονται

en: Amarok player
el: Ο αναπαραγωγέας amarok

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Application:
el: Εφαρμογή

en: Apply settings
el: Εφαρμογή ρυθμήσεων

en: Apply to Extensions: (avi;mov;divx)
el: Εφαρμογή στις Επεκτάσεις: (avi;mov;divx)

en: Are you sure you want to delete favorite hub "%s"?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε τον αγαπημένο κόμβο "%s";

en: Are you sure you want to delete favorite user(s)?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε τον αγαπημένο(-ους) χρήστη(-ες)

en: At least
el: Τουλάχιστον

en: At most
el: Το πολύ

en: Audio
el: Ήχος

en: Auto Connect
el: Αυτόματη σύνδεση

en: Auto connect on _startup
el: Αυτόματη σύνδεση

en: Auto grant slot
el: Αυτόματη έγκριση υποδοχής

en: Auto refresh time
el: Χρόνος αυτόματης ενημέρωσης

en: Auto-away on minimize (and back on restore)
el: Αυτόματα απών κατά την ελαχιστοποίηση (και επιστροφή στην επαναφορά)

en: Automatically update external IP (restart required)
el: Αυτόματη ενημέρωση εξωτερικού IP (απαιτεί επανεκκίνηση)

en: Away mode off
el: Κατάσταση απουσία ανενεργή

en: Away mode on:
el: Κατάσταση απουσία ενεργή

en: Belarusian
el: Λευκορωσικά

en: Bulgarian
el: Βουλγαρικά

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
el: Ασυνέπεια CRC32 (Έλεγχος SFV)

en: Calculate file TTH
el: Υπολογισμός TTH του αρχείου

en: Changelog (git)
el: Καταγραφή αλλαγών (git)

en: Clear
el: Καθάρισμα

en: Clear chat
el: Καθαρισμός συνομιλίας

en: Command
el: Εντολή

en: Configure Public Hub Lists
el: Ρύθμιση Ληστών Δημοσίων Κόμβων

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connected
el: Συνδέθηκε

en: Connecting
el: Συνδέεται

en: Connecting...
el: Σύνδεση...

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Connectivity Manager: Warning
el: Διαχειριστής Συνδεσιμότητας: προειδοποίηση

en: Count
el: Μέτρηση

en: Country
el: Χώρα

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Direct connection
el: Κατευθείαν σύνδεση

en: Directory
el: Φάκελος

en: Disable chat
el: Απενεργοποίηση συνομιλίας

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Download
el: Λήψη

en: Download Queue
el: Ουρά Μεταφόρτωσης

en: Download starting...
el: Η λήψη ξεκινάει...

en: Download to
el: Λήψη στο

en: Download to...
el: Λήψη στο...

en: Downloaded
el: Λήφθηκαν

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: English
el: Αγγλικά

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error: setting not found!
el: Σφάλμα: η ρύθμιση δεν βρέθηκε!

en: Errors
el: Σφάλματα

en: Exact size
el: Ακριβές μέγεθος

en: Exit
el: Έξοδος

en: External IP
el: Εξωτερικό IP

en: Favorite Hubs
el: Αγαπημένη Κόμβοι

en: Favorite User
el: Αγαπημένος χρήστης

en: Favorite Users
el: Αγαπημένοι Χρήστες

en: File
el: Αρχείο

en: File list
el: Λίστα αρχείων

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File not available
el: Το αρχείο δεν είναι διαθέσιμο

en: Filename
el: Όνομα Αρχείου

en: Files
el: Αρχεία

en: Finished Downloads
el: Ολοκληρωμένες Λήψεις

en: Finished Uploads
el: Ολοκληρωμένες Αποστολές

en: French
el: Γαλλικά

en: Full Path
el: Πλήρης διαδρομή

en: Full tree does not match TTH root
el: Πλήρες δέντρο δεν αντιστοιχεί στη ρίζα TTH

en: German
el: Γερμανικά

en: Grant extra slot
el: Χορήγηση επιπλέον υποδοχής

en: High
el: Υψηλή

en: Highest
el: Υψηλότερη

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Hub
el: Κόμβος

en: Hub Menu
el: Μενού Κόμβου

en: Hubs
el: Κόμβοι

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Icon size
el: Μέγεθος Εικονιδίων

en: Limits
el: Όρια

en: Loading:
el: Φόρτωση:

en: Logs
el: Καταγραφές

en: Low
el: Χαμηλή

en: Lowest
el: Χαμηλότερη

en: Magnet Properties / Choice
el: Ιδιότητες Magnet / Επιλογή

en: Match Queue
el: Ταίριασμα Ουράς Αναμονής

en: Maximum simultaneous downloads (0 = infinite)
el: Μέγιστες ταυτόχρονες λήψεις (0 = απεριόριστες)

en: Name
el: Όνομα

en: Nick
el: Ψευδώνυμο

en: No
el: Όχι

en: No errors
el: Χωρίς σφάλματα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Notify
el: Ειδοποίηση

en: Offline
el: Χωρίς σύνδεση

en: Online
el: Συνδεδεμένο

en: Only users with free slots
el: Μόνο χρήστες με ελεύτερες υποδοχές

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Operator
el: Χειριστής

en: Passive
el: Παθητικό

en: Passive user
el: Παθητικός χρήστης

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Path
el: Διαδρομή

en: Pause
el: Παύση

en: Paused
el: Σε παύση

en: Personal
el: Προσωπικό

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Port
el: Θύρα

en: Preferences
el: Ρυθμίσεις

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Private message
el: Προσωπικό μήνυμα

en: Public Hubs
el: Δημόσιοι Κόμβοι

en: Queue
el: Ουρά

en: Quit
el: Τερματισμός

en: Quit...
el: Έξοδος

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Reconnect
el: Επανασύνδεση

en: Remote client does not fully support TTH - cannot download
el: Ο απομακρυσμένος πελάτης δεν υποστήριξη πλήρως TTH - αδύνατη η λήψη

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Report a Bug
el: Αναφορά Σφάλματος

en: Requesting
el: Αίτηση σε εξέλιξη

en: Running...
el: Εκτελείται...

en: Russian
el: Ρώσικα

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Spy
el: Κατάσκοπος Αναζήτησης

en: Search String
el: Συμβολοσειρά Αναζήτησης

en: Search for
el: Αναζήτηση για

en: Send Private Message
el: Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος

en: Serbian (Latin)
el: Σερβικά (λατινική)

en: Shared
el: Κοινόχρηστο

en: Sharing
el: Κοινή χρήση

en: Show free space bar
el: Εμφάνιση ελεύτερου πλήκτρου κενού

en: Shutting down libeiskaltdcpp...
el: Τερματίζεται το libeiskaltdcpp...

en: Size
el: Μέγεθος

en: Slot granted to
el: Υποδοχή παραχωρήθηκε στο/-η

en: Slots
el: Υποδοχές

en: Slovak
el: Σλοβάκικα

en: Sounds
el: Ήχοι

en: Source (git)
el: Πηγή (git)

en: Source too slow
el: Πηγή πολύ αργή

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Spy
el: Κατάσκοπος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stop
el: Διακοπή

en: System default
el: Προεπιλογή συστήματος

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Time
el: Χρόνος

en: Timestamp
el: Χρονική σφραγίδα

en: Tools panel
el: Πίνακας εργαλείων

en: Transferred
el: Μεταφέρθηκε

en: Type
el: Είδος

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Unable to load file list: Invalid file list name
el: Αδυναμία φόρτωσης λίστας αρχείων: Μη έγκυρο όνομα λίστας αρχείων

en: Upload
el: Αποστολή

en: Upload starting...
el: Η αποστολή ξεκινάει...

en: User
el: Χρήστης

en: User Commands
el: Εντολές χρήστη

en: User not found
el: Δε βρέθηκε ο χρήστης

en: User went offline
el: Ο χρήστης αποσυνδέθηκε

en: Users
el: Χρήστες

en: Video
el: Βίντεο

en: Waiting to retry
el: Αναμονή για νέα προσπάθεια

en: Wiki of project
el: Wiki του έργου:

en: to
el: σε
