EiskaltDC++ - en to pt_BR translation catalogue (104 entries)

en:  to
pt_BR: para

en: About EiskaltDC++
pt_BR: Sobre o EiskaltDC++

en: Active
pt_BR: Ativo

en: Add
pt_BR: Adicionar

en: Add to favorites
pt_BR: Adicionar aos favoritos

en: Added
pt_BR: Adicionado

en: Address
pt_BR: Endereço

en: Aliases not found.
pt_BR: Usuário não encontrado

en: Application
pt_BR: Aplicação

en: Away mode off
pt_BR: Desligar away

en: Away mode on:
pt_BR: Ligar away

en: Belarusian
pt_BR: Bielorusso

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
pt_BR: Inconsistência de CRC32 (SFV-Check)

en: Calculate file TTH
pt_BR: Calcular TTH

en: Changelog (git)
pt_BR: Log de alterações (git)

en: Clear
pt_BR: Limpar

en: Clear chat
pt_BR: Limpar chat

en: Command
pt_BR: Comando

en: Connect
pt_BR: Conectar

en: Country
pt_BR: País

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Directory
pt_BR: Pasta

en: Done
pt_BR: Pronto

en: Download Queue
pt_BR: Fila de Download

en: Download to...
pt_BR: Baixar para...

en: Downloaded
pt_BR: Baixado

en: English
pt_BR: Inglês

en: Error
pt_BR: Erro

en: Error: setting not found!
pt_BR: Error: configuração não encontrada

en: Errors
pt_BR: Erros

en: Exact size
pt_BR: Tamanho exato

en: Exit
pt_BR: Sair

en: External IP
pt_BR: IP Externo

en: Favorite Hubs
pt_BR: Hubs Favoritos

en: Favorite Users
pt_BR: Usuários Favoritos

en: File
pt_BR: Arquivo

en: File not available
pt_BR: Arquivo não disponível

en: Filename
pt_BR: Arquivo

en: Files
pt_BR: Arquivos

en: Finished Downloads
pt_BR: Downloads Terminados

en: Finished Uploads
pt_BR: Envios Finalizados

en: French
pt_BR: Francês

en: Full Path
pt_BR: Localização

en: Full tree does not match TTH root
pt_BR: A árvore não corresponde ao TTH da raiz

en: Grant extra slot
pt_BR: Ceder slot extra

en: High
pt_BR: Alta

en: Highest
pt_BR: Altissíma

en: Hub Menu
pt_BR: Hub menu

en: Hungarian
pt_BR: Hungáro

en: Low
pt_BR: Baixa

en: Lowest
pt_BR: Baixissíma

en: Match Queue
pt_BR: Combinar Lista

en: Name
pt_BR: Nome

en: No errors
pt_BR: Não há erros

en: Open file
pt_BR: Abrir arquivo

en: Operator
pt_BR: Operador

en: Passive
pt_BR: Passivo

en: Passive user
pt_BR: Usuário passivo

en: Password
pt_BR: Senha

en: Path
pt_BR: Local

en: Pause
pt_BR: Pausar

en: Paused
pt_BR: Pausado

en: Polish
pt_BR: Polonês

en: Port
pt_BR: Porta

en: Portuguese (Brazil)
pt_BR: Português (Brasil)

en: Preferences
pt_BR: Preferências

en: Priority
pt_BR: Prioridade

en: Private message
pt_BR: Mensagem privada

en: Public Hubs
pt_BR: Hubs Públicos

en: Quit
pt_BR: sair

en: Quit...
pt_BR: Sair...

en: Reconnect
pt_BR: Reconectar

en: Remote client does not fully support TTH - cannot download
pt_BR: O usuário remoto não suporta TTH - não é possível fazer download

en: Remove
pt_BR: Remover

en: Rename
pt_BR: Renomear

en: Report a Bug
pt_BR: Reportar um Bug

en: Resolution
pt_BR: Resolução

en: Running...
pt_BR: Rodando...

en: Russian
pt_BR: Russo

en: Search
pt_BR: Buscar

en: Search String
pt_BR: Buscar String

en: Separator
pt_BR: Separador

en: Serbian (Cyrillic)
pt_BR: Sérvio (Cirílco)

en: Serbian (Latin)
pt_BR: Sérvio (Latino)

en: Shared
pt_BR: Compartilhado

en: Size
pt_BR: Tamanho

en: Slot granted to
pt_BR: Slot cedido a

en: Source (git)
pt_BR: Fonte (git)

en: Source too slow
pt_BR: Fonte muito lenta

en: Spanish
pt_BR: Espanhol

en: Speed
pt_BR: Velocidade

en: Spy
pt_BR: Espiar

en: Stop
pt_BR: Parar

en: System default
pt_BR: Padrão do sistema

en: Text
pt_BR: Texto

en: Time
pt_BR: Hora

en: Tools panel
pt_BR: Painel de ferramentas

en: Transferred
pt_BR: Transferido

en: Ukrainian
pt_BR: Ucrâniano

en: User
pt_BR: Usuário

en: User not found
pt_BR: Usuário não encontrado

en: Users
pt_BR: Usuários

en: Video
pt_BR: Vídeo

en: Wiki of project
pt_BR: Wiki do projeto
