EiskaltDC++ - en to tr translation catalogue (920 entries)

en:  *** Emoticons limit
tr:  *** Gülümseme ikonları sınırı

en:  *** Emoticons mode off
tr:  *** Gülümseme ikonları kipi kapalı

en:  *** Emoticons not loaded
tr:  *** Gülümseme ikonları yüklenmedi

en:  + system icons
tr:  + sistem ikonları

en:  Users
tr:  Kullanıcı

en:  added to favorites list
tr:  favoriler listesine ilave edildi

en:  empty...
tr:  boş...

en:  files
tr:  dosya

en:  has joined
tr:  katıldı

en:  has joined hub
tr:  hub'a katıldı

en:  has quit
tr:  ayrıldı

en:  has quit hub
tr:  hub'dan ayrıldı

en:  is favorite user
tr:  favori kullanıcı

en:  is not favorite user
tr:  favori kullanıcı değil

en:  left
tr:  çıktı

en:  of
tr:  şundan

en:  removed from favorites list
tr:  favoriler listesinden kaldırıldı

en:  to
tr:  şuna

en:  user(s)
tr:  kullanıcı

en:  user(s) online
tr:  kullanıcı çevrimiçi

en:  users
tr:  kullanıcı

en: %a abbreviated weekday name.
    %b abbreviated month name.
    %H hour as a decimal number using a 24-hour clock.
    %M minute as a decimal number (range 00 to 59).
    %S second as a decimal number (range 00 to 59).
    %% a literal '%' character.
    
    see man strftime for details.
tr: %a kısaltılmış hafta günü ismi.
    %b kısaltılmış ay ismi.
    %H 24 saat formatında bir ondalık sayı olarak saat.
    %M ondalık sayı olarak dakika (00 ila 59).
    %S ondalık sayı olarak saniye (00 ila 59).
    %% kelimesi kelimesine bir '%' karakteri.
    
    Ayrıntılar için man strftime sayfasına bakınız.

en: ': type /help for a list of available commands
tr: ': mevcut komutların listesi için /help yazın

en: *** Available commands:
tr: *** Mevcut komutlar:

en: *** T E S T ***
tr: *** DENEME ***

en: -:--:-- left
tr: -:--:-- ayrıldı

en: ...must be *.theme
tr: ... *.theme olmalı

en: ...must not be empty
tr: ... boş olmamalı

en: 0 Users
tr: 0 Kullanıcı

en: 10AM
tr: 10

en: 10PM
tr: 22

en: 11AM
tr: 11

en: 11PM
tr: 23

en: 1AM
tr: 1

en: 1PM
tr: 13

en: 2AM
tr: 2

en: 2PM
tr: 14

en: 3AM
tr: 3

en: 3PM
tr: 15

en: 4AM
tr: 4

en: 4PM
tr: 16

en: 5AM
tr: 5

en: 5PM
tr: 17

en: 6AM
tr: 6

en: 6PM
tr: 18

en: 7AM
tr: 7

en: 7PM
tr: 19

en: 8AM
tr: 8

en: 8PM
tr: 20

en: 9AM
tr: 9

en: 9PM
tr: 21

en: : type /help for a list of available commands
tr: : mevcut komutların listesi için /help yazınız

en: <a href="https://dcplusplus.sourceforge.io/webhelp/settings_logs.html">Help</a>
tr: <a href="https://dcplusplus.sourceforge.io/webhelp/settings_logs.html">Yardım</a>

en: <b>Add player</b>
tr: <b>Oynatıcı ekle</b>

en: <b>Auto-drop settings</b>
tr: <b>Otomatik bırakma ayarları</b>

en: <b>Auto-open on startup</b>
tr: <b>Başlangıçta otomatik olarak aç</b>

en: <b>Auto-priority settings</b>
tr: <b>Otomatik öncelik ayarları</b>

en: <b>Available styles</b>
tr: <b>Mevcut biçemler</b>

en: <b>Certificate Paths</b>
tr: <b>Sertifika yollar</b>

en: <b>Colors</b>
tr: <b>Renkler</b>

en: <b>Command Type</b>
tr: <b>Komut türü</b>

en: <b>Confirmation Dialog Options</b>
tr: <b>Teyit Diyaloğu Seçenekleri</b>

en: <b>Connect to address:</b>
tr: <b>Şu adrese bağlan:</b>

en: <b>Context</b>
tr: <b>Bağlam</b>

en: <b>Current theme name:</b>
tr: <b>Güncel tema ismi:</b>

en: <b>Default away message</b>
tr: <b>Varsayılan uzakta mesajı</b>

en: <b>Description</b>
tr: <b>Tanımlama</b>

en: <b>Destination Directory</b>
tr: <b>Hedef Klasör</b>

en: <b>Directories</b>
tr: <b>Klasörler</b>

en: <b>Do not share files and folders containing:</b>
tr: <b>Şunları içeren dosya ve klasörleri paylaşma:</b>

en: <b>Enter your password</b>
tr: <b>Parolanızı girin</b>

en: <b>Extension</b>
tr: <b>Uzantılar</b>

en: <b>Favorite download to directories</b>
tr: <b>Favori indirme klasörleri</b>

en: <b>Filter</b>
tr: <b>Filtre</b>

en: <b>Frame</b>
tr: <b>Dördül</b>

en: <b>Hub List</b>
tr: <b>Hub Listesi</b>

en: <b>Icon size</b>
tr: <b>İkon boyutu</b>

en: <b>Icons</b>
tr: <b>İkonlar</b>

en: <b>Identification</b>
tr: <b>Kimlik</b>

en: <b>Incoming connection settings</b>
tr: <b>Gelen bağlantı ayarları</b>

en: <b>Language</b>
tr: <b>Lisan</b>

en: <b>Limits</b>
tr: <b>Sınırlar</b>

en: <b>Logging</b>
tr: <b>Kütükleme</b>

en: <b>Magnet properties</b>
tr: <b>Magnet özellikleri</b>

en: <b>Main Toolbar Style</b>
tr: <b>Ana Araç Çubuğu Biçemi</b>

en: <b>Max FileSize</b>
tr: <b>Azami Dosya Boyutu</b>

en: <b>Min FileSize</b>
tr: <b>Asgari Dosya Boyutu</b>

en: <b>Name of the new search type</b>
tr: <b>Yeni arama türünün ismi</b>

en: <b>Name under which the others see the directory</b>
tr: <b>Başkalarının klasörü hangi isim altında göreceği</b>

en: <b>Name, under which you see the directory</b>
tr: <b>Sizin klasörü hangi isim altında göreceğiniz</b>

en: <b>New name</b>
tr: <b>Yeni isim</b>

en: <b>Note:</b> Edit urls in the list by clicking them once when selected
tr: <b>Not:</b> listedeki bağlantıları seçildiklerinde üzerlerine tıklayarak düzenleyin

en: <b>Notify</b>
tr: <b>Bildir</b>

en: <b>Options</b>
tr: <b>Seçenekler</b>

en: <b>Other Security Options</b>
tr: <b>Diğer Güvenlik Seçenekleri</b>

en: <b>Other queue options</b>
tr: <b>Diğer kuyruk seçenekleri</b>

en: <b>Outgoing connection settings</b>
tr: <b>Giden bağlantı seçenekleri</b>

en: <b>Parameters</b>
tr: <b>Parametreler</b>

en: <b>Personal Information</b>
tr: <b>Kişisel bilgi</b>

en: <b>Players list</b>
tr: <b>Oynatıcı listesi</b>

en: <b>Preview styles</b>
tr: <b>Önizleme biçemleri</b>

en: <b>Private message sound</b>
tr: <b>Özel mesaj sesi</b>

en: <b>Private message</b>
tr: <b>Özel mesaj</b>

en: <b>Processing file:</b>
tr: <b>Şu dosya işleniyor:</b>

en: <b>Public Hubs list</b>
tr: <b>Herkese açık Hub listesi</b>

en: <b>Search String</b>
tr: <b>Arama Metni</b>

en: <b>Search types</b>
tr: <b>Arama türleri</b>

en: <b>Secondary Transfer Rate Limiting</b>
tr: <b>İkincil Aktarım Hızı Sınırlaması</b>

en: <b>Secondary Transfer Rate Settings</b>
tr: <b>İkincil Aktarım Hız Ayarları</b>

en: <b>Shared directories</b>
tr: <b>Paylaşılan Klasörler</b>

en: <b>Size Type</b>
tr: <b>Boyut Türü</b>

en: <b>Sounds</b>
tr: <b>Sesler</b>

en: <b>Source Type</b>
tr: <b>Kaynak Türü</b>

en: <b>Statistics</b>
tr: <b>İstatistikler</b>

en: <b>Tab Position</b>
tr: <b>Sekme Konumu</b>

en: <b>Tab bolding on content change</b>
tr: <b>İçerik değişiminde sekme kalınlaştırması</b>

en: <b>Text sent to hub</b>
tr: <b>Hub'a yollanan metin</b>

en: <b>Text styles</b>
tr: <b>Metin biçemleri</b>

en: <b>Timestamps</b>
tr: <b>Zaman etiketleri</b>

en: <b>Title</b>
tr: <b>Başlık</b>

en: <b>Toolbar buttons</b>
tr: <b>Araç çubuğu düğmeleri</b>

en: <b>Transfer Rate Limiting</b>
tr: <b>Aktarım Hızı Sınırlaması</b>

en: <b>What would you like to do?</b>
tr: <b>Ne yapmak istersiniz?</b>

en: <b>Window Options</b>
tr: <b>Pencere Seçenekleri</b>

en: <b>file:</b>
tr: <b>dosya:</b>

en: <small>Note: Leave unchecked for default values</small>
tr: <small>Not: varsayılan değerler için işaretlemeden bırakınız</small>

en: ADL Search
tr: ADL Araması

en: ADLSearch Properties
tr: ADL Arama Özellikleri

en: About EiskaltDC++
tr: EistkaltDC++ Hakkında

en: Accept custom user commands from hub
tr: Hub'dan özel komutları kabul et

en: Active
tr: Etkin

en: Add
tr: Ekle

en: Add / Remove
tr: Ekle / Kaldır

en: Add a hub to favorites
tr: Favorilere bir hub ekle

en: Add finished files to share instantly (if shared)
tr: Tamamlanan dosyaları hemen paylaşıma ekle (paylaşılıyorsa)

en: Add rule 192.168.1.0/23 where direction incoming and action is allow and 192.168.6.0/24 where direction is incoming or outcoming and action is drop
tr: Yönün içeri ve etkinliğin kabul et olduğu 192.168.1.0/23 kuralıyla yönün içeri ya da dışarı olduğu ve etkinliğin at olduğu 192.168.6.0/24 kurallarını ekle

en: Add this file to your download queue
tr: Bu dosyayı indirme kuyruğuna ekle

en: Add to Favorite Users
tr: Favori Kullanıcılara Ekle

en: Add to favorites
tr: Favorilere ekle

en: Add user to favorites list
tr: Kullanıcıyı favoriler listesine ekle

en: Add...
tr: Ekle...

en: Added
tr: Eklendi

en: Adding string or TTH to the top
tr: En üste metin ya da TTH ekleniyor

en: Address
tr: Adres

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Alias A executing
tr: A aliası çalışıyor

en: Alias List
tr: Alias Listesi

en: Alias Remove A
tr: Alias A'yı Kaldır

en: Alias add uname -a as A
tr: Alias uname -a'yı A olarak ekle

en: Aliases not found.
tr: Aliaslar bulunamadı.

en: Allow TLS connections to clients without trusted certificate
tr: Güvenilen sertifikası bulunmayan istemcilerle TLS bağlantılarına izin ver

en: Allow TLS connections to hubs without trusted certificate
tr: Güvenilen sertifikası bulunmayan hub'lar ile TLS bağlantılarına izin ver

en: Allow few connections from one IP
tr: Belli bir IP'den az sayıda bağlantıya izin ver

en: Allow only TLS connections to clients
tr: İstemcilerle sadece TLS bağlantılara izin ver

en: Allow overlap chunks
tr: Örtüşen parçalara izin ver

en: Allow some connections for one user
tr: Belli bir kullanıcı için bazı bağlantılara izin ver

en: Amarok player
tr: Amarok oynatıcı

en: Appearance
tr: Görünüş

en: Application
tr: Uygulama

en: Application:
tr: Uygulama:

en: Apply settings
tr: Ayarları uygula

en: Apply to Extensions: (avi;mov;divx)
tr: Şu uzantılara uygula: (avi;mov;divx)

en: Are you sure you want to delete favorite hub "%s"?
tr: "%s" favori hub'unu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete favorite user(s)?
tr: Favori kullanıcıları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: At least
tr: En az

en: At most
tr: En çok

en: Audio
tr: Ses

en: Auto Connect
tr: Otomatik Bağlan

en: Auto connect on _startup
tr: _Başlangıçta otomatik bağlan

en: Auto grant slot
tr: Otomatik oluk ata

en: Auto refresh time
tr: Otomatik tazeleme süresi

en: Auto update IP from internet
tr: IP adresini İnternet'ten otomatik güncelle

en: Auto-away on minimize (and back on restore)
tr: Küçültüldüğünde otomatik uzakta (ve büyültüldüğünde geri gelmiş)

en: Auto-drop slow sources for all queue items (except filelists)
tr: Yavaş kaynakları tüm kuyruk unsurları için otomatik at (dosya listesi dışında)

en: Automatically disconnect users who leave the hub
tr: Hub'dan ayrılan kullanıcıların bağlantısını otomatik kes

en: Automatically follow redirects
tr: Yeniden yönlendirmeleri otomatik izle

en: Automatically match queue for auto search hits
tr: Otomatik arama isabetleri için kuyruğu otomatik olarak eşleştir

en: Automatically open extra slot if speed is below (0 = disable)
tr: Hız şunun altındaysa otomatik ekstra oluk aç (0 =devre dışı):

en: Automatically search for alternative download locations
tr: Otomatik olarak alternatif indirme konumları ara

en: Automatically update external IP (restart required)
tr: Harici IP adresini otomatik güncelle (tekrar başlatma gerektirir)

en: Away mode message on/off
tr: Uzakta kipi mesajı açık/kapalı

en: Away mode off
tr: Uzakta kipi kapalı

en: Away mode on:
tr: Uzakta kipi açık:

en: Back color
tr: Arka Renk

en: Basque
tr: Baskça

en: Basque translation
tr: Baskça tercüme

en: Belarusian
tr: Beyaz Rusça

en: Belarusian translation
tr: Beyaz Rusça tercüme

en: Bind address
tr: Bağlanma adresi

en: Bitrate
tr: Veri oranı

en: Black/White
tr: Siyah/Beyaz

en: Bold Authors of message in chat
tr: Sohbette mesaj yazarlarını kalınlaştır

en: Both
tr: İkisi de

en: Both horizontal
tr: İkisi de yatay

en: Bottom
tr: Alt

en: Browse FileList
tr: Dosya Listesini Tara

en: Browse file...
tr: Dosyayı tara...

en: Browse the list of public hubs
tr: Herkese açık hub'ların listesini tara

en: Browse...
tr: Tara...

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Bulgarian translation
tr: Bulgarca tercüme

en: Button smile
tr: Gülümse düğmesi

en: CLIENT IN
tr: İSTEMCİ İÇERİ

en: CLIENT OUT
tr: İSTEMCİ DIŞARI

en: CMD Debug
tr: CMD Hata Ayıklama

en: CRC Checked
tr: CRC Kontrol Edildi

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
tr: CRC32 tutarsızlığı (SFV-Check)

en: Calculate file TTH
tr: Dosya TTH değerini hesapla

en: Cannot handle SIGPIPE
tr: SIGPIPE yönetilemez

en: Catching signal
tr: Sinyal yakalanıyor

en: Certificate file
tr: Sertifika dosyası

en: Change gui setting
tr: Grafik arayüz ayarlarını değiştir

en: Changelog (git)
tr: Değişiklikler kütüğü (git)

en: Chat
tr: Sohbet

en: Chat Commands
tr: Sohbet Komutları

en: Chat Menu
tr: Sohbet Menüsü

en: Chat disabled
tr: Sohbet devre dışı

en: Chat enabled
tr: Sohbet etkin

en: Check every
tr: Her şu kadarda kontrol et:

en: Chinese (China)
tr: Çince (Çin)

en: Chinese (China) translation
tr: Çince (Çin) tercüme

en: Choose a File
tr: Bir Dosya Seç

en: Choose a directory
tr: Bir klasör seç

en: Chose A File
tr: Bir dosya seçildi

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear PM
tr: Özel mesajı temizle

en: Clear chat
tr: Sohbeti temizle

en: Clear frame search
tr: Arama dördülünü temizle

en: Clear search box after each search
tr: Her aramadan sonra arama kutusunu temizle

en: Close PM
tr: Özel mesajı kapat

en: Close all PM
tr: Tüm özel mesajları kapat

en: Close all hubs
tr: Tüm hub'ları kapat

en: Close all search
tr: Tüm aramaları kapat

en: Close chat
tr: Sohbeti kapat

en: Close offline PM
tr: Çevrimdışı özel mesajı kapat

en: Close tab
tr: Sekmeyi kapat

en: Closing connection...
tr: Bağlantı kapatılıyor...

en: Color select
tr: Renk seçimi

en: Colors & Fonts
tr: Renkler & Yazıtipleri

en: Command
tr: Komut

en: Command name already exists
tr: Komut ismi zaten mevcut

en: Configure Public Hub Lists
tr: Herkese Açık Hub Listesini Yapılandır

en: Configure hub lists
tr: Hub listelerini yapılandır

en: Confirm application exit
tr: Uygulamadan çıkışı teyit et

en: Confirm favorite hub removal
tr: Favori hub'un kaldırılmasını teyit et

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connect failed:
tr: Bağlantı başarısız:

en: Connect to a hub
tr: Bir hub'a bağlan

en: Connect to hub
tr: Hub'a bağlan

en: Connect to the hub
tr: Hub'a bağlan

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Connecting
tr: Bağlanıyor

en: Connecting (forced)...
tr: Bağlanıyor (zorla)...

en: Connecting to
tr: Şuna bağlanıyor:

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Connectivity Manager: Warning
tr: Bağlantı Yöneticisi: İkaz

en: Contributors
tr: İştirak edenler

en: Count
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Czech
tr: Çekçe

en: Czech translation
tr: Çekçe tercüme

en: DC++ Client based on the source code of FreeDC++ and LinuxDC++
    
    EiskaltDC++ version: %s
    DC++ core version: %s
tr: FreeDC++ ve LinuxDC++ kaynak koduna dayalı DC++ istemcisi
    
    EiskaltDC++ sürümü: %s
    DC++ çekirdeği sürümü: %s

en: DETECTION
tr: TESPİT

en: DHT Port
tr: DHT Portu

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default download directory
tr: Varsayılan indirme klasörü

en: Default hub encoding
tr: Varsayılan hub kodlaması

en: Default icons
tr: Varsayılan ikonlar

en: Default styles
tr: Varsayılan biçemler

en: Delete item
tr: Unsuru sil

en: Description
tr: Tanımlama

en: Destination Directory
tr: Hedef Klasör

en: Developers
tr: Geliştiriciler

en: Dir
tr: Klasör

en: Direct connection
tr: Doğrudan bağlantı

en: Directory
tr: Klasör

en: Directory or favorite name already exists
tr: Klasör ya da favori ismi zaten mevcut

en: Disable chat
tr: Sohbeti devre dışı bırak

en: Do not close the program, hide in the system tray
tr: Programı kapatma, sistem çekmecesine küçült

en: Do not use unfinished downloads directory
tr: Kısmi indirmeler klasörünü kullanma

en: Do you really want to exit?
tr: Hakikaten çıkmak mı istiyorsunuz?

en: Don't allow Hub/UPnP/DHT to override
tr: Hub/UPnP/DHT'nin geçersiz kılmasına izin verme

en: Don't download files already in share
tr: Zaten paylaşımda olan dosyaları indirme

en: Don't download files already in the queue
tr: Zaten kuyrukta olan dosyaları indirme

en: Don't hide side panel on search
tr: Aramada köşe panelini saklama

en: Don't remove the source when auto-dropping, only disconnect
tr: Otomatik atmada kaynağı kaldırma, sadece bağlantıyı kes

en: Don't send the away message to bots
tr: Uzakta mesajını robotlara gönderme

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Download
tr: İndir

en: Download Matches
tr: İndirme Eşleşmeleri

en: Download Queue
tr: İndirme Kuyruğu

en: Download _to...
tr: _Şuraya indir...

en: Download _whole directory
tr: _Tüm klasörü indir

en: Download complete...
tr: İndirme tamamlandı...

en: Download failed:
tr: İndirme başarısız oldu:

en: Download finished
tr: İndirme tamamlandı

en: Download finished file list
tr: Dosya listesi indirme tamamlandı

en: Download finished:
tr: İndirme tamamlandı:

en: Download image
tr: Resim indir

en: Download image: disable
tr: Resim indir: devre dışı bırak

en: Download image: unlimit
tr: Resim indir: sınırsız

en: Download limit image:
tr: Resim indirme sınırı:

en: Download limit image: 0 - disable, n < 0 - unlimit, empty - info
tr: Resim indirme sınırı: 0 - devre dışı, n < 0 - sınırsız, boş - bilgi

en: Download removed
tr: İndirme kaldırıldı

en: Download speed
tr: İndirme hızı

en: Download starting...
tr: İndirme başlıyor...

en: Download starting:
tr: İndirme başlıyor:

en: Download to
tr: Şuraya indir

en: Download to...
tr: Şuraya indir...

en: Download whole director_y to...
tr: Tüm klas_örü şuraya indir...

en: Download:
tr: İndir:

en: Downloaded
tr: İndirildi

en: Downloaded hub list is corrupted or unsupported
tr: İndirilen hub listesi bozuk ya da desteklenmiyor

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Downloads
tr: İndirmeler

en: Drop sources below
tr: Şunun altında kaynakları at:

en: Dropped:
tr: Atıldı:

en: DynDNS Address
tr: DynDNS Adresi

en: E-Mail
tr: E-Posta

en: Edit the preferences
tr: Tercihleri düzenle

en: Emoticons
tr: Gülümseme ikonları

en: Emoticons mode off
tr: Gülümseme ikonları kipi kapalı

en: Emoticons mode on
tr: Gülümseme ikonları kipi açık

en: Emoticons on/off
tr: Gülümseme ikonları açık/kapalı

en: Emotion packs
tr: Gülümseme ikonları paketleri

en: Enable automatic SFV checking
tr: Otomatik SFV kontrolünü etkinleştir

en: Enable safe and compressed transfers
tr: Güvenli ve sıkıştırılmış aktarımları etkinleştir

en: Enable segmented downloads
tr: Parçalı indirmeleri etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: English
tr: İngilizce

en: Enter line for user command
tr: Kullanıcı komutu için satır gir

en: Enter text to search for
tr: Aranacak metin gir

en: Enter value for
tr: Şunun için değer gir:

en: Error
tr: Hata

en: Error: segv parser :D
tr: Hata: segv ayrıştırıcısı :D

en: Error: setting not found!
tr: Hata: ayar bulunamadı!

en: Errors
tr: Hatalar

en: Every time a private message is received
tr: Her özel mesaj alındığında

en: Exact Size
tr: Tam Boyut

en: Exact size
tr: Tam boyut

en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Execute Lua Chunk
tr: Lua Parçası Çalıştır

en: Execute code (bash)
tr: Kod çalıştır (bash)

en: Exit
tr: Çık

en: Exit EiskaltDC++ Gtk?
tr: EiskaltDC++ Gtk'dan çıkılsın mı?

en: Experts Only
tr: Sadece uzmanlar için

en: Export...
tr: Dışa Aktar...

en: Extension edition
tr: Uzantı düzenlemesi

en: Extensions
tr: Uzantılar

en: External / WAN IP
tr: Harici / WAN IP

en: External IP
tr: Harici IP

en: Favorite Hub Properties
tr: Favori Hub Özellikleri

en: Favorite Hubs
tr: Favori Hub'lar

en: Favorite Name
tr: Favori İsim

en: Favorite User
tr: Favori Kullanıcı

en: Favorite Users
tr: Favori Kullanıcılar

en: Favorite hub added
tr: Favori hub eklendi

en: Favorite hub already exists
tr: Favori hub zaten mevcut

en: Favorite name
tr: Favori isim

en: Favorite user joined
tr: Favori kullanıcı katıldı

en: Favorite user quit
tr: Favori kullanıcı ayrıldı

en: File
tr: Dosya

en: File list
tr: Dosya listesi

en: File list loaded
tr: Dosya listesi yüklendi

en: File name
tr: Dosya ismi

en: File not available
tr: Dosya mevcut değil

en: File type
tr: Dosya türü

en: Filelist Menu
tr: Dosya Listesi Menüsü

en: Filename
tr: Dosya ismi

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files:
tr: Dosyalar:

en: Filter by IP
tr: IP adresiyle filtrele

en: Filter files already in share
tr: Zaten paylaşımda olan dosyaları filtrele

en: Filter kick and NMDC debug messages
tr: Kovma ve NMDC hata ayıklama mesajlarını filtrele

en: Filtered:
tr: Filtrelendi:

en: Filtered: 0
tr: Filtrelendi: 0

en: Find
tr: Bul

en: Find files
tr: Dosya bul

en: Finished Downloads
tr: Tamamlanan İndirmeler

en: Finished Uploads
tr: Tamamlanan Göndermeler

en: Firewall (passive, last resort)
tr: Güvenlik duvarı (pasif, son çare)

en: Firewall with manual port forward
tr: Elle port açılmış güvenlik duvarı

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Follow Links
tr: Bağlantıları İzle

en: Font select
tr: Yazıtipi seç

en: Format
tr: Biçim

en: Found a match
tr: Bir eşleşme bulundu

en: Found:
tr: Bulundu:

en: Found: 0
tr: Bulundu: 0

en: Frame (size)
tr: Dördül (boyut)

en: Frame size determines the width of the review, higher values affect performance
tr: Dördülün boyutu gözden geçirmenin genişliğini belirler, yüksek değerler performansı etkiler

en: Frame:
tr: Dördül:

en: Free
tr: Boş

en: French
tr: Fransızca

en: French translation
tr: Fransızca tercüme

en: Full Path
tr: Tam Yol

en: Full tree does not match TTH root
tr: Tüm ağaç TTH köküyle eşleşmiyor

en: General text
tr: Genel metin

en: Generate certificates
tr: Sertifikaları oluştur

en: German
tr: Almanca

en: German translation
tr: Almanca tercüme

en: Get file list
tr: Dosya listesi al

en: Global hub default
tr: Genel hub varsayılanı

en: Grant Slot
tr: Oluk ver

en: Grant extra slot
tr: Ekstra oluk ver

en: Greek
tr: Yunanca

en: Greek translation
tr: Yunanca tercüme

en: Group by
tr: Şuna göre gruplandır:

en: Grouped by Files
tr: Dosyalara göre gruplandı

en: Grouped by Users
tr: Kullanıcılara göre gruplandı

en: Gui setting
tr: Grafik arayüz ayarları

en: HTTP Proxy (for hublist only)
tr: HTTP Vekili (sadece hub listesi için)

en: HUB IN
tr: HUB İÇERİ

en: HUB OUT
tr: HUB DIŞARI

en: H_igh
tr: Y_üksek

en: Hash
tr: Karma değer

en: Hidden
tr: Saklı

en: Hide side panel
tr: Köşe panelini sakla

en: Hide tools panel
tr: Araçlar panelini sakla

en: High
tr: Yüksek

en: High priority max size
tr: Yüksek öncelik azami boyut

en: Highest
tr: En yüksek

en: Highest priority max size
tr: En yüksek öncelik azami boyut

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Hub (also sets urgency hint)
tr: Hub (aynı zamanda aciliyet ipucunu ayarlar)

en: Hub (last seen in, if offline)
tr: Hub (Son görülüşünden beri, çevrimdışıysa)

en: Hub IP / DNS (empty = All, 'op' = where operator)
tr: Hub IP / DNS (boş = tümü, 'op' = operatör olunan)

en: Hub Menu
tr: Hub Menüsü

en: Hub Name
tr: Hub İsmi

en: Hub connected
tr: Hub'a bağlanıldı

en: Hub disconnected
tr: Hub'la bağlantı kesildi

en: Hubs
tr: Hub'lar

en: Hubs (normal / registered / op)
tr: Hub'lar (normal / kayıtlı / op)

en: Hubs:
tr: Hub'lar:

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Hungarian translation
tr: Macarca tercüme

en: Icon
tr: İkon

en: Icon size
tr: İkon boyutu

en: Icon...
tr: İkon...

en: Icons
tr: İkonlar

en: Ignore TTH
tr: TTH'i görmezden gel

en: Ignore TTH search
tr: TTH aramasını görmezden gel

en: Ignore private messages from bots
tr: Robotlardan özel mesajları görmezden gel

en: Ignore private messages from the hub
tr: Hub'dan özel mesajları görmezden gel

en: Ignored private message from bot
tr: Robottan özel mesaj görmezden gelindi

en: Ignored private message from hub
tr: Hub'dan özel mesaj görmezden gelindi

en: Import...
tr: İçe Aktar...

en: Indexing Progress
tr: Endeksleme İlerlemesi

en: Indexing files...
tr: Dosyalar endeksleniyor...

en: Installing handler for
tr: Şunun için yönetici kuruluyor:

en: Invalid extension:
tr: Geçersiz uzantı:

en: Ipfilter is disable
tr: IP filtresi devre dışı

en: Ipfilter is enable
tr: IP filtresi faal

en: Ipfilter on/off
tr: Ip filtresi açık/kapalı

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Italian translation
tr: İtalyanca tercüme

en: Items:
tr: Unsurlar:

en: Items: 0
tr: Unsurlar: 0

en: Kaffeine player
tr: Kaffeine oynatıcı

en: Keep downloaded files and dirs in queue
tr: İndirilen dosyaları ve klasörleri kuyrukta tut

en: Keep duplicate files in your file list (duplicates never count towards your share size)
tr: Çift dosyaları dosya listesinde tut (çift dosyalar asla paylaşım boyutunuzda hesaplanmaz)

en: Keep filelists when exiting
tr: Çıkışta dosya listesini tut

en: L_ow
tr: Dü_şük

en: Left
tr: Sol

en: Left position
tr: Sol konumda

en: Limits
tr: Sınırlar

en: List
tr: Liste

en: List:
tr: Liste:

en: Load Lua file
tr: Lua dosyası yükle

en: Loaded from cache:
tr: Tampondan yüklendi:

en: Loading file list
tr: Dosya listesi yükleniyor

en: Loading:
tr: Yükleniyor:

en: Log downloads
tr: İndirmeleri kütükle

en: Log filelist transfers
tr: Dosya listesi aktarımlarını kütükle

en: Log finished downloads
tr: Tamamlanan indirmeleri kütükle

en: Log main chat
tr: Ana sohbeti kütükle

en: Log private chat
tr: Özel sohbeti kütükle

en: Log search alternate
tr: Alternatif aramayı kütükle

en: Log status messages
tr: Durum mesajlarını kütükle

en: Log system messages
tr: Sistem mesajlarını kütükle

en: Log uploads
tr: Göndermeleri kütükle

en: Logs
tr: Kütükler

en: Low
tr: Düşük

en: Low priority size
tr: Düşük öncelik boyutu

en: Lowest
tr: En düşük

en: Magnet Choice
tr: Magnet Seçmesi

en: Magnet Properties / Choice
tr: Magnet Özellikleri / Seçmesi

en: Match Queue
tr: Eşleşme Kuyruğu

en: Match all listings
tr: Tüm listeleri eşleştir

en: Matched
tr: Eşleşen

en: Matches
tr: Eşleşmeler

en: Max Hubs
tr: Azami Hub'lar

en: Max Size
tr: Azami Boyut

en: Max Users
tr: Azami Kullanıcı

en: Max filelist size
tr: Azami dosya listesi boyutu

en: Max hash speed
tr: Azami karma hesap hızı

en: Max inactivity
tr: Azami edilgenlik

en: Max upload speed (MiB/s)
tr: Azami gönderme hızı (MiB/s)

en: Maximum Download Rate (KiB/s) (0 = infinite)
tr: Azami İndirme Hızı (KiB/s) (0 = sonsuz)

en: Maximum Upload Rate (KiB/s) (0 = infinite)
tr: Azami Gönderme Hızı (KiB/s) (0 = sonsuz)

en: Maximum message length (0 = infinite)
tr: Azami mesaj uzunluğu (0 = sonsuz)

en: Maximum simultaneous downloads (0 = infinite)
tr: Azami eşzamanlı indirmeler (0 = sonsuz)

en: Midnight
tr: Gece yarısı

en: Min Share
tr: Asgari Paylaşım

en: Min Size
tr: Asgari Boyut

en: Min Slots
tr: Asgari Oluklar

en: Min elapsed
tr: Asgari geçen süre

en: Min filesize
tr: Asgari dosya boyutu

en: Min sources online
tr: Asgari çevrimiçi kaynak

en: Mini slot size
tr: Asgari oluk boyutu

en: Minimize to tray on startup
tr: Başlangıçta sistem çekmecesine küçült

en: Minimum search interval (seconds):
tr: Asgari arama aralığı (saniye):

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Modify
tr: Değiştir

en: Modify User Command
tr: Kullanıcı Komutunu Değiştir

en: Move Down
tr: Aşağı Taşı

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move rule up/down
tr: Kuralı aşağı/yukarı taşı

en: Move to...
tr: Şuraya taşı...

en: Mplayer player
tr: Mplayer oynatıcısı

en: Must not be empty...
tr: Boş olmamalı...

en: My nick
tr: Rumuzum

en: My own message
tr: Kendi mesajım

en: N_ick:
tr: R_umuz:

en: Name
tr: İsim

en: Name and command must not be empty
tr: İsim ve komut boş olmamalı

en: Name:
tr: İsim:

en: New exception
tr: Yeni istisna

en: New list
tr: Yeni liste

en: New search type
tr: Yeni arama türü

en: New string or TTH
tr: Yeni metin veya TTH

en: Next
tr: Sonraki

en: Nick
tr: Rumuz

en: Nick already taken
tr: Rumuz zaten kullanımda

en: Nicks
tr: Rumuzlar

en: No
tr: Hayır

en: No errors
tr: Hiçbir hata yok

en: No grouping
tr: Hiçbir gruplama yok

en: No matches
tr: Hiçbir eşleşme yok

en: No new downloads if speed exceeds (KiB/s, 0 = disable)
tr: Hız bunu aşarsa hiçbir yeni indirme kabul etme (KiB/s, 0 = devre dışı)

en: No search text entered
tr: Hiçbir arama metni girilmedi

en: No users
tr: Hiçbir kullanıcı yok

en: None icon
tr: Boş ikonu

en: Noon
tr: Öğlen

en: Normal priority max size
tr: Normal öncelik azami boyut

en: Not found user:
tr: Kullanıcı bulunamadı:

en: Note: Custom search types will only be applied to ADC hubs!
tr: Not: özel arama türleri sadece ADC hub'larına işlenecektir!

en: Note: Most of these options require that you restart the application
tr: Not: bu seçeneklerin çoğu uygulamayı tekrar başlatmanızı gerektirir

en: Note: New files are added to the share only once they've been hashed!
tr: Not: yeni dosyalar paylaşıma karma değerleri hesaplandıktan sonra eklenir!

en: Note; because of changing download speeds, this is not 100% accurate...
tr: Not: değişen indirme hızları dolayısıyla bu %100 doğru değildir...

en: Notify
tr: Bildir

en: Number of matches for the top
tr: Üst için eşleşme sayısı

en: Offline
tr: Çevrimdışı

en: Online
tr: Çevrimiçi

en: Only show joins / parts for favorite users
tr: Katılma / ayrılmaları sadece favori kullanıcılar için göster

en: Only users with free slots
tr: Sadece boş oluğu olan kullanıcılar

en: Open _file list...
tr: _Dosya listesini aç...

en: Open _own file list
tr: Kendi dosya listesini a_ç

en: Open containing _folder
tr: İçeren klas_örü aç

en: Open file
tr: Dosya aç

en: Open file list window in the background
tr: Dosya listesi penceresini arka planda aç

en: Open folder
tr: Klasör aç

en: Open image
tr: Resim aç

en: Open new private messages from other users in the background
tr: Diğer kullanıcılardan yeni özel mesajları arka planda aç

en: Open new window when using /join
tr: /join kullanıldığında yeni pencere aç

en: Open own file list
tr: Kendi dosya listesini aç

en: Operator
tr: Operatör

en: Own file list
tr: Kendi dosya listeniz

en: PM
tr: Özel Mesaj

en: PM history
tr: Özel mesaj tarihçesi

en: Panels
tr: Paneller

en: Parse and build tree...
tr: Ayrıştır ve ağaç oluştur...

en: Passive
tr: Pasif

en: Passive user
tr: Pasif kullanıcı

en: Password
tr: Parola

en: Path
tr: Yol

en: Pause
tr: Duraklat

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Paused...
tr: Duraklatıldı...

en: Personal
tr: Kişisel

en: Pictures
tr: Resimler

en: Plain
tr: Düz

en: Play
tr: Oynat

en: Polish
tr: Lehçe

en: Polish translation
tr: Lehçe tercüme

en: Popup box to input password for hubs
tr: Hub'lar için parola girme kutusu

en: Ports
tr: Portlar

en: Portuguese (Brazil)
tr: Portekizce (Brezilya)

en: Predefined
tr: Öntanımlı

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Priority
tr: Öncelik

en: Private Message (also sets urgency hint)
tr: Özel Mesaj (aynı zamanda aciliyet ipucunu ayarlar)

en: Private key file
tr: Özel anahtar dosyası

en: Private message
tr: Özel mesaj

en: Progress
tr: İlerleme

en: Properties
tr: Özellikler

en: Public Hubs
tr: Herkese Açık Hub'lar

en: Public Hubs list URL
tr: Herkese Açık Hub listesi URL'i

en: Queue
tr: Kuyruk

en: Quick connect to the hub
tr: Hub'a çabuk bağlan

en: Quit
tr: Çık

en: Quit the program
tr: Programdan çık

en: Quit...
tr: Çık...

en: Rating
tr: Değerlendirme

en: Raw
tr: Kaba

en: Re-_add source
tr: Tekr_ar kaynak ekle

en: Re_connect
tr: Tekrar ba_ğlan

en: Rebuild hash
tr: Karma değeri tekrar oluştur

en: Reconnect
tr: Tekrar bağlan

en: Reconnect all hubs
tr: Tüm hub'lara tekrar bağlan

en: Reconnect to the hub
tr: Hub'a tekrar bağlan

en: Refresh
tr: Tazele

en: Refresh file list
tr: Dosya listesini tazele

en: Register with the OS to handle dchub:// and adc:// URL links
tr: İşletim Sistemi ile dchub:// ve adc:// URL bağlantılarını yönetmek için kayıt yap

en: Register with the OS to handle magnet: URL links
tr: İşletim Sistemi ile magnet: URL bağlantılarını yönetmek için kayıt yap

en: Remember choice
tr: Seçimi hatırla

en: Remote client does not fully support TTH - cannot download
tr: Uzaktaki istemci TTH değerini tamamıyla desteklemiyor - indirme yapılamaz

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove All
tr: Tümünü kaldır

en: Remove So_urce
tr: Kaynağ_ı kaldır

en: Remove image
tr: Resmi kaldır

en: Remove rules from list
tr: Kuralları listeden kaldır

en: Remove slow filelists
tr: Yavaş dosya listelerini kaldır

en: Remove user favorite
tr: Kullanıcı favorisini kaldır

en: Remove user from _queue
tr: Kullanıcıyı k_uyruktan kaldır

en: Rename
tr: Tekrar adlandır

en: Rename a search type
tr: Arama türünü tekrar adlandır

en: Report a Bug
tr: Hata raporu gönder

en: Requesting
tr: Talep ediliyor

en: Reset changes
tr: Değişiklikleri sıfırla

en: Resolution
tr: Çözünürlük

en: Right
tr: Sağ

en: Run in background
tr: Arka planda çalıştır

en: Running...
tr: Çalışıyor...

en: Russian
tr: Rusça

en: Russian translation
tr: Rusça tercüme

en: Say a third person
tr: Üçüncü bir kişi olarak söyle

en: Search
tr: Ara

en: Search ADL
tr: ADL Ara

en: Search Menu
tr: Arama Menüsü

en: Search Spy
tr: Arama Casusu

en: Search String
tr: Arama Metni

en: Search for
tr: Şunu ara:

en: Search for files to download
tr: İndirilecek dosya ara

en: Search history
tr: Tarihçede ara

en: Search options
tr: Arama seçenekleri

en: Search spam detected from
tr: Şundan arama spamı tespit edildi:

en: Search type
tr: Arama türü

en: Search within local results
tr: Yerel sonuçlarda ara

en: Searching for
tr: Şu aranıyor:

en: Security Certificates
tr: Güvenlik Sertifikaları

en: Select Color
tr: Renk Seç

en: Select Font
tr: Yazıtipi Seç

en: Select file to Get TTH
tr: TTH almak için dosya seç

en: Select filelist to browse
tr: Taranacak dosya listesi seç

en: Send PM when double clicked in the user list
tr: Kullanıcı listesinde çift tıklandığında özel mesaj gönder

en: Send Private Message
tr: Özel Mesaj Gönder

en: Send _private message
tr: _Özel mesaj gönder

en: Send once per nick
tr: Rumuz başına bir kez gönder

en: Send unknown /commands to the hub
tr: Bilinmeyen /commands (komutları) hub'a gönder

en: Sent ADC extensions : %s
tr: ADC uzantıları gönderildi: %s

en: Separator
tr: Ayraç

en: Separators
tr: Ayraçlar

en: Serbian (Cyrillic)
tr: Sıprça (Kiril)

en: Serbian (Cyrillic) translation
tr: Sırpça (Kiril) tercüme

en: Serbian (Latin)
tr: Sırpça (Latin)

en: Serbian (Latin) translation
tr: Sırpça (Latin) tercüme

en: Set Core option param in value (without value return current value of option)
tr: Çekirdek seçenek parametresini değerde ayarla (değersiz olursa seçeneğin güncel değerini verir)

en: Set GUI option param in value (without value return current value of option)
tr: Grafik arayüz seçenek parametresini değerde ayarla (değersiz olursa seçeneğin güncel değerini verir)

en: Set Priorit_y
tr: Önceli_ği Ayarla

en: Set download limit image
tr: İndirme sınırı resmini seç

en: Set download limit image:
tr: İndirme sınırı resmini seç:

en: Set lowest priority for newly added files larger than low priority size
tr: Yeni eklenen ve düşük öncelik boyutundan büyük dosyalar için en düşük önceliği ayarla

en: Share hidden files
tr: Gizli dosyaları paylaş

en: Shared
tr: Paylaşılan

en: Sharing
tr: Paylaşım

en: Show IP's' in chats
tr: IP adreslerini sohbetlerde göster

en: Show Interface
tr: Arayüzü Göster

en: Show favorites list
tr: Favoriler listesini göster

en: Show free space bar
tr: Boş alan çubuğunu göster

en: Show help
tr: Yardımı göster

en: Show ipfilter rules list
tr: Ipfiltresi kuralları listesini göster

en: Show joins / parts in chat by default
tr: Varsayılan olarak sohbette katılımları / ayrılmaları göster

en: Show magnet dialog
tr: Magnet diyaloğunu göster

en: Show nicklist in hub frame on the left side
tr: Sol köşede hub çerçevesinde rumuz listesini göster

en: Show only completely finished downloads
tr: Sadece tamamlanmış indirimleri göster

en: Show only when the application is not active.
tr: Sadece uygulama etkin olmadığında göster.

en: Show ratio [send in chat]
tr: Oranı göster [sohbette gönder]

en: Show status icon in the system tray
tr: Durum ikonunu sistem çekmecesinde göster

en: Show timestamps in chat by default
tr: Varsayılan değer olarak sohbette zaman etiketlerini göster

en: Show top search
tr: En çok kullanılan aramayı göster

en: Show user country in chat
tr: Sohbette kullanıcı ülkesini göster

en: Show version
tr: Sürümü göster

en: Show/Hide transfers panel
tr: Aktarım panelini Göster/Sakla

en: Show/Hide user list
tr: Kullanıcı listesini Göster/Sakla

en: Shutting down libeiskaltdcpp...
tr: libeiskaltdcpp kapatılıyor...

en: Signal handlers installed.
tr: Sinyal yöneticiler kuruldu.

en: Size
tr: Boyut

en: Size:
tr: Boyut:

en: Size: 0 B
tr: Boyut: 0 B

en: Skip zero sized files
tr: Sıfır boyutlu dosyaları atla

en: Skip zero-byte files
tr: Sıfır boyutlu dosyaları atla

en: Slot granted
tr: Oluk verildi

en: Slot granted to
tr: Oluk şuna verildi:

en: Slots
tr: Oluklar

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Slovak translation
tr: Slovakça tercüme

en: Small icons
tr: Küçük ikonlar

en: Socket read buffer
tr: Soket okuma tamponu

en: Socket write buffer
tr: Soket yazma tamponu

en: Socks IP
tr: SOCKS IP

en: Sort favorite users first
tr: Favori kullanıcıları önce sırala

en: Sounds
tr: Sesler

en: Source (git)
tr: Kaynak (git)

en: Source Type
tr: Kaynak Türü

en: Source too slow
tr: Kaynak çok yavaş

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Spanish translation
tr: İspanyolca tercüme

en: Speed
tr: Hız

en: Spy
tr: Casus

en: Start a search for this file
tr: Bu dosya için arama başlat

en: State of preparedness
tr: Hazırlılık durumu

en: Status
tr: Durum

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Stop
tr: Durdur

en: Swedish (Sweden)
tr: İsveççe

en: Swedish (Sweden) translation
tr: İsveççe (İsveç) tercüme

en: System default
tr: Sistem varsayılanı

en: System icons
tr: Sistem ikonları

en: System message
tr: Sistem mesajı

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Tag
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Text color
tr: Metin rengi

en: Text style
tr: Metin biçemi

en: The increase in waiting time increases the likelihood of adding to top, but reduces the dynamics (updating) frame
tr: Bekleme vaktindeki artış en üste ekleme ihtimalini arttırır, fakat bu dördülün dinamikliğini (güncellenmesini) azaltır

en: The name and address fields are required
tr: İsim ve adres alanları gereklidir

en: Theme default
tr: Tema varsayılanı

en: Themes
tr: Temalar

en: Time
tr: Zaman

en: Time Left
tr: Kalan Zaman

en: Time last seen
tr: Son görüldüğü vakit

en: Timestamp
tr: Zaman etiketi

en: Title
tr: Başlık

en: To (empty for selected user)
tr: Şuna (seçilen kullanıcı için boş)

en: To start downloading file you need turn on auto search alternatives (Settings/Downloads/Queue)
tr: Dosyayı indirmeye başlamak için otomatik arama alternatiflerini etkinleştirmeniz gerekmektedir (Ayarlar/İndirmeler/Kuyruk)

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Tools panel
tr: Araçlar paneli

en: Top
tr: Üst

en: Top (number of matches, more than)
tr: Üst (eşleşme sayısı, şundan fazla)

en: Top position
tr: Üst konumda

en: Top: >
tr: Üst: >

en: Total received
tr: Toplam alınan

en: Total sent
tr: Toplan gönderilen

en: Total size:
tr: Toplam boyut:

en: Total size: 0 B
tr: Toplam boyut: 0 B

en: Total:
tr: Toplam:

en: Transferred
tr: Aktarılan

en: Transfers::updateTransfer, CID not found %s
tr: Transfers::updateTransfer, CID bulunamadı %s

en: Trusted certificates path
tr: Güvenilen sertifikalar yolu

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turkish translation
tr: Türkçe tercüme

en: Type
tr: Tür

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Ukrainian translation
tr: Ukraynaca tercüme

en: Unable to connect: already connected to the requested hub
tr: Bağlanılamadı: istenilen hub ile zaten bağlantı var

en: Unable to load file list:
tr: Dosya listesi yüklenemedi:

en: Unable to load file list: Invalid file list name
tr: Dosya listesi yüklenemedi: geçersiz dosya listesi ismi

en: Unable to open %1% port. Searching or file transfers will not work correctly until you change settings or turn off any application that might be using that port.
tr: %1% portu açılamadı. Aramalar ve dosya transferleri ayarları değiştirmediğiniz veya bu portu kullanan uygulamayı kapatmadığınız sürece doğru şekilde çalışamayacaktır.

en: Unfinished downloads directory
tr: Kısmi indirmeler klasörü

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown command
tr: Bilinmeyen komut

en: Unknown command '
tr: Bilinmeyen komut '

en: Update
tr: Güncelle

en: Update frame search
tr: Arama dördülünü güncelle

en: Update own file list
tr: Kendi dosya listenizi güncelle

en: Updating string or TTH
tr: Metin ya da TTH güncelleniyor

en: Upload
tr: Gönderme

en: Upload Queue
tr: Göndermeler Kuyruğu

en: Upload Slots
tr: Gönderme Olukları

en: Upload complete...
tr: Gönderme tamamlandı...

en: Upload finished
tr: Gönderme sona erdi

en: Upload slots
tr: Gönderme olukları

en: Upload speed
tr: Gönderme hızı

en: Upload starting...
tr: Gönderme başlıyor...

en: Upload:
tr: Gönderme:

en: Uploading
tr: Gönderiliyor

en: Usage:
      eiskaltdcpp-gtk <magnet link> <dchub://link> <adc(s)://link>
      eiskaltdcpp-gtk <Key>
    EiskaltDC++ is a cross-platform program that uses the Direct Connect and ADC protocols.
    
    Keys:
      -h, --help	 Show this message
      -V, --version	 Show version string
tr: Kullanılan:
    eiskaltdcpp-gtk <magnet link> <dchub://link> <adc(s)://link>
    eiskaltdcpp-gtk <Anahtar>
    EiskaltDC++, Direct Connect ve ADC protokollerini kullanan bir çapraz platform programıdır.
    
    Anahtarlar:
    -h, --help		Bu mesajı göster
    -V, --version		Sürümü göster

en: Use
tr: Kullan

en: Use ADL search only in own file list
tr: ADL aramayı sadece kendi dosya listenizde kullan

en: Use Blinking Icon
tr: Yanıp Sönen İkon Kullan

en: Use DHT
tr: DHT'yi Kullan

en: Use Emoticons
tr: Gülümseme İkonları Kullan

en: Use OEM monospaced font for chat windows
tr: Sohbet pencereleri için bilgisayarın ölçeklendirilemez yazıtipini kullan

en: Use SOCKS5 server to resolve hostnames
tr: Bilgisayar isimlerini ayrıştırmak için SOCKS5 sunucusu kullan

en: Use TLS when remote client supports it
tr: Uzaktaki istemci desteklediğinde TLS kullan

en: Use UPnP to let client configure my router
tr: Yönlendiricimi istemcimin yapılandırması için UPnP kullan

en: Use bandwidth limits
tr: Bant genişliği sınırları kullan

en: Use blinking status icon
tr: Yanıp sönen durum ikonu kullan

en: Use emoticons
tr: Gülümseme ikonları kullan

en: Use fast hashing method (disable if you have problems with hashing)
tr: Hızlı karma değeri hesaplama metodunu kullan (hesapla sorun olursa devre dışı bırakın)

en: Use magnet split
tr: Magnet bölünmesini kullan

en: Use second set of bandwidth limits
tr: İkinci bant genişliği sınırlarını kullan

en: Use separator extensions (doc;xls;ppt;docx;xlsx;pptx)
tr: Uzantı ayraçları kullan (doc;xls;ppt;docx;xlsx;pptx)

en: User
tr: Kullanıcı

en: User (dc)
tr: Kullanıcı (dc)

en: User (normal)
tr: Kullanıcı (normal)

en: User Commands
tr: Kullanıcı Komutları

en: User Description
tr: Kullanıcı Tanımlaması

en: User commands
tr: Kullanıcı komutları

en: User favorite list:
tr: Kullanıcı favori listesi:

en: User firewall (dc)
tr: Kullanıcı güvenlik duvarı (dc)

en: User firewall (normal)
tr: Kullanıcı güvenlik duvarı (normal)

en: User list show/hide
tr: Kullanıcı listesini göster/sakla

en: User not found
tr: Kullanıcı bulunamadı

en: User operator (dc)
tr: Operatör

en: User operator (normal)
tr: Kullanıcı operatörü (normal)

en: User operator firewall (dc)
tr: Kullanıcı operatörü güvenlik duvarı (dc)

en: User operator firewall (normal)
tr: Kullanıcı operatörü güvenlik duvarı (normal)

en: User went offline
tr: Kullanıcı çevimdışına gitti

en: Username
tr: Kullanıcı ismi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users:
tr: Kullanıcılar:

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Vietnamese translation
tr: Vietnamca tercüme

en: View status messages in main chat
tr: Durum mesajlarını ana sohbette görüntüle

en: View the files to be downloaded
tr: İndirilecek dosyaları görüntüle

en: View the hashing progress
tr: Karma değer hesaplama ilerlemesini görüntüle

en: View the list of finished downloads
tr: Tamamlanan indirmelerin listesini görüntüle

en: View the list of finished uploads
tr: Tamamlanan göndermelerin listesini görüntüle

en: Virtual Name
tr: Sanal İsim

en: Virtual name
tr: Sanal isim

en: Waiting (seconds)
tr: Bekliyor (saniye)

en: Waiting for input password (don't remove /password before your password)
tr: Parola girdisi bekleniyor (parolanızdan önce /password unsurunu kaldırmayın)

en: Waiting for slot
tr: Oluk bekleniyor

en: Waiting to retry
tr: Tekrar deneme bekleniyor

en: Waiting:
tr: Bekliyor:

en: Welcome to
tr: Hoş geldiniz

en: When a private message window is opened
tr: Özel mesaj penceresi açıldığında

en: Wiki of project
tr: Projenin vikisi

en: Windows
tr: Pencereler

en: Write buffer size
tr: Yazma tamponu boyutu

en: Xine player
tr: Xine oynatıcı

en: Yes
tr: Evet

en: [HIDDEN SHARE]
tr: [GİZLİ PAYLAŞIM]

en: _Add to favorites
tr: Favorilere _ekle

en: _Address:
tr: _Adres:

en: _Browse file list
tr: Dosya _listesini tara

en: _Close connection
tr: _Bağlantıyı kapat

en: _Close widget
tr: _Widget'i kapat

en: _Copy link
tr: Bağlantıyı _kopyala

en: _Copy magnet
tr: Magnet'i _kopyala

en: _Copy nick
tr: Rumuzu _kopyala

en: _Copy picture
tr: Resmi _kopyala

en: _Description:
tr: _Tanımlama:

en: _Download
tr: _İndir

en: _Encoding:
tr: _Kodlama:

en: _Exit
tr: _Çık

en: _File
tr: _Dosya

en: _Force attempt
tr: _Denemeyi zorla

en: _Grant extra slot
tr: _Ekstra oluk ver

en: _Grant slot
tr: _Oluk ver

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Highest
tr: _En yüksek

en: _Hubs
tr: _Hub'lar

en: _Lowest
tr: _En düşük

en: _Magnet Choice
tr: _Magnet Seçimi

en: _Match Queue
tr: _Kuyrukla Eşleş

en: _Match queue
tr: _Kuyrukla eşleş

en: _Mode:
tr: _Kip:

en: _Move
tr: _Taşı

en: _Move/Rename
tr: _Taşı/Yeniden Adlandır

en: _Name:
tr: _İsim:

en: _Next widget
tr: _Sonraki widget

en: _Open hub
tr: _Açık hub

en: _Open link in default application
tr: _Bağlantıyı varsayılan uygulamada aç

en: _Open partial file list
tr: _Kısmi dosya listesini aç

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Paused
tr: _Duraklatıldı

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Previous widget
tr: _Önceki widget

en: _Private message
tr: _Özel mesaj

en: _Properties/Choice
tr: _Özellikler/Seçim

en: _Quick connect
tr: _Çabuk bağlan

en: _Refresh file list
tr: _Dosya listesini tazele

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Remove from favorites
tr: _Favorilerden kaldır

en: _Remove user from queue
tr: _Kullanıcıyı kuyruktan kaldır

en: _Search for alternates
tr: _Alternatifleri ara

en: _Search magnet
tr: _Magnet ara

en: _Send private message
tr: _Özel mesaj yolla

en: _Send public message
tr: _Herkese açık mesaj yolla

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _User Description:
tr: _Kullanıcı Tanımlaması:

en: _User commands
tr: _Kullanıcı komutları

en: _Widgets
tr: _Widgetler

en: bad image
tr: kötü resim

en: default
tr: varsayılan

en: default icons
tr: varsayılan ikonlar

en: default theme
tr: varsayılan tema

en: eMail
tr: e-posta

en: eiskaltdcpp-gtk: load theme %s...
tr: eiskaltdcpp-gtk: %s temasını yükle...

en: file list from
tr: şundan dosya listesi

en: from
tr: şundan

en: in program
tr: programda

en: loading error
tr: yükleme hatası

en: none
tr: boş

en: project home:
tr: proje sayfası:

en: ratio: %1% (uploads: %2%, downloads: %3% )
tr: oran:  %1% (göndermeler: %2%, indirmeler: %3% )

en: searchADL
tr: ADLara

en: selected style failed
tr: seçilen biçem başarısız oldu

en: theme
tr: tema

en: to
tr: şuna

en: top...
tr: üst...

en: top/waiting/frame:
tr: üst/bekliyor/dördül:

en: waiting...
tr: bekliyor...
