ekiga master - en to bg translation catalogue (710 entries)

note: Application name
en: Ekiga Softphone
bg: Телефон по Интернет (Ekiga)

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
bg: Телефония по IP, VoIP и видео конференции

en: Talk to and see people over the Internet
bg: Аудио и видео разговори по Интернет

en: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Custom
bg: 0: 56Kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Избрана от потребителя скорост

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
bg: Разрешаване на Ekiga да ползва софтуерно мащабиране при кадър в кадъра, ако не е налично хардуерно мащабиране. Ако това е лъжа, то Ekiga няма да се опитва да отвори кадър в кадъра, когато няма хардуерна поддръжка.

en: Allow picture-in-picture software scaling
bg: Разрешаване на софтуерно мащабиране при кадър в кадъра

en: Alternative audio output device
bg: Допълнително изходно аудио устройство

en: Always forward calls to the given host
bg: Обажданията винаги да се прехвърлят към посочения хост

en: Audio input device
bg: Входно аудио устройство

en: Audio output device
bg: Изходно аудио устройство

en: Automatic answer
bg: Автоматичен отговор

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
bg: Автоматично отказване или прехвърляне на входящи обаждания, ако няма отговор в рамките на посочения брой секунди

en: Calls history
bg: История на обажданията

en: Change the panel section of the main window
bg: Смяна на панела в главния прозорец

en: Change the panel section of the main window (0=Contacts, 1=Dialpad, 2=Call history)
bg: Смяна на панела в главния прозорец (0=Контраст, 1=Клавиатура, 2=Повиквания)

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
bg: Връзката ще бъде осъществена в режим „Бързо набиране“. Това е нов начин за по-бързо стартиране на обаждания представено в H.323v2. Не се поддържа от Netmeeting. Ползването му, както и на тунелирането по H.245, може да забие някои версии на Netmeeting

en: Contact long status
bg: Дълго състояние на контакта

en: Contact short status
bg: Кратко състояние на контакта

en: DTMF sending
bg: Изпращане на DTMF

en: Disable video hardware acceleration
bg: Изключване на хардуерното видео ускорение

en: Display images from your camera device
bg: Показване на изображения от камерата ви

en: Enable 'Fast Start'
bg: Включване на „Бързо набиране“

en: Enable H.245 tunneling
bg: Включване на тунелиране по H.245

en: Enable STUN network detection
bg: Включване на откриването на STUN

en: Enable early H.245
bg: Включване на ранен H.245

en: Enable echo cancelation
bg: Включване на премахването на ехото

en: Enable silence detection
bg: Включване на засичането на тишина

en: Enable the automatic network setup resulting from the STUN test
bg: Включване на автоматичната настройка на мрежата от теста за STUN

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
bg: Въведете броя секунди, които Ekiga трябва да изчака преди обновяване на правилата за NAT при използване на STUN

en: Enter your full name
bg: Въведете пълното си име

en: Forward calls to host
bg: Прехвърляне на обаждания към хост

en: Forward calls to the given host if busy
bg: Прехвърляне на обаждания към даден хост при заето

en: Forward calls to the given host if no answer
bg: Прехвърляне на обаждания към даден хост при липса на отговор

en: Frame Rate
bg: Честота на кадрите

en: Full name
bg: Пълно име

en: If enabled, Ekiga will start hidden provided that the notification area is present in the GNOME panel
bg: Ако е включено и зоната за уведомяване на Gnome работи, Ekiga ще се стартира скрита

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
bg: Ако е включено, всички входящи обаждания ще бъдат прехвърляни към хоста определен в полето долу

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
bg: Ако е включено и вече сте отговорили на обаждане или сте в режим „Не ме безпокойте“, всички входящи обаждания ще бъдат прехвърляни към хоста определен в полето долу

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
bg: Ако е включено, обажданията, на които не отговорите, ще бъдат прехвърлени към хоста, който е определен в полето долу

en: If enabled, automatically answer incoming calls
bg: Ако е включено, на входящите обаждания ще се отговаря автоматично

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
bg: Ако е включено, изключените контакти ще се показват в указателя

en: If enabled, use echo cancelation
bg: Ако е включено, ехото се маха автоматично

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
bg: Ако е включено, тишината се засича с кодерите, които поддържат това

en: Kind of network selected in the assistant
bg: Вид мрежа избрана в помощника

en: LDAP servers
bg: Сървъри за LDAP

en: List of configured LDAP servers
bg: Списък с настроените сървъри за LDAP

en: List of folded groups in the roster
bg: Списък със затворените групи в указателя

en: Listen port
bg: Порт, на който да се слуша

en: Maximum RX video bitrate
bg: Максимална широчина на лентата при получаване на видео

en: Maximum TX video bitrate
bg: Максимална широчина на лентата при изпращане на видео

en: Maximum jitter buffer
bg: Максимален защитен буфер

en: NAT Binding Timeout
bg: Максимално време за свързване към NAT

en: No answer timeout
bg: Време, след което се счита, че е нямало отговор

en: Outbound Proxy
bg: Изходящ посредник

en: Place windows displaying video above other windows during calls
bg: Прозорците с видео картината да са над всички останали по време на обаждания

en: Play busy tone
bg: Пускане на сигнал за заето

en: Play ring tone
bg: Пускане на сигнал за звънене

en: Play sound on incoming calls
bg: Пускане на звук при входящо обаждане

en: Play sound on new message
bg: Пускане на звук при ново съобщение

en: Play sound on new voice mail
bg: Пускане на звук при нова гласова поща

en: Position on the screen of the address book window
bg: Позицията на екрана на прозореца с адресника

en: Position on the screen of the audio settings window
bg: Позицията на екрана на прозореца за аудио настройките

en: Position on the screen of the chat window
bg: Позицията на екрана на прозореца за съобщения

en: Position on the screen of the druid window
bg: Позиция на екрана за прозореца с помощника за настройките

en: Position on the screen of the main window
bg: Позицията на екрана на главния прозорец

en: Position on the screen of the preferences window
bg: Позицията на екрана на прозореца за настройките

en: Position on the screen of the video settings window
bg: Позицията на екрана за видео настройките

en: Remote video window position
bg: Позицията на прозореца за отдалечената видео картина

en: Remote video window size
bg: Размер на прозореца за отдалечената видео картина

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
bg: Избор на алтернативно изходно аудио устройство за звуковите ефекти.

en: Select the audio input device to use
bg: Избор на входното аудио устройство

en: Select the audio output device to use
bg: Избор на изходното аудио устройство

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
bg: Избор на формата за видео камерите (не важи за повечето камери с USB)

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "RFC2833") and 1 (for "INFO")
bg: Избор на режима за изпращане на DTMF. Валидните стойности са 0 (за „RFC2833“) и 1 (за „INFO“)

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "String"), 1 (for "Tone"), 2 (for "RFC2833"), or 3 (for "Q.931") (default is "String"). Choosing other values than "String" disables the Text Chat.
bg: Избор на режима за изпращане на DTMF. Валидните стойности са 0 (за „String“ — низ), 1 (за „Tone“ — тон), 2 (за „RFC2833“), 3 (за „Q.931“) (стандартно е „String“ — низ). Ако изберете стойност различна от „String“, няма да можете да пращате текстови съобщения

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
bg: Избор на размера на предаваната видео картина: нормален (QCIF 176x144) или голям (CIF 352x288)

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
bg: Избор на входното видео устройство, което да се използва. Ако се появи грешка при използването на това устройство, ще се появи тестова картина.

en: Show offline contacts
bg: Показване на изключените контакти

en: Show the call panel
bg: Показване таблото за набиране

en: Size of the address book window
bg: Размер на прозореца за адресника

en: Size of the audio settings window
bg: Размер на прозореца за аудио настройките

en: Size of the chat window
bg: Размер на прозореца за съобщения

en: Size of the druid window
bg: Размер на прозореца за помощника за настройките

en: Size of the preferences window
bg: Размер на прозореца с настройките

en: Size of the video settings window
bg: Размер на прозореца за видео настройките

en: Specify the software scaling algorithm
bg: Указване на алгоритъма за мащабиране

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
bg: Указване на алгоритъма за мащабиране: 0 — най-близък съсед, 1 — най-близък съсед с филтър по кутия, 2 — билинейно филтриране, 3 — хиперболично филтриране. Не се отнася за системите под Уиндоус.

en: Start hidden
bg: Стартиране скрито

en: TCP port range
bg: Диапазон на портове по TCP

en: Temporal Spatial Trade Off
bg: Временен геометричен компромис

en: The Audio Codecs List
bg: Списък с аудио декодерите

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
bg: Изходящият посредник за SIP за изходящите обаждания

en: The STUN Server
bg: Сървър за STUN

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
bg: Сървърът за STUN позволява преминаването през някои видове шлюзове за NAT.

en: The Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets. This byte is used by the network to provide some level of Quality of Service (QoS). Default value 184 (0xB8) correspond to Expedited Forwarding (EF) PHB as defined in RFC 3246.
bg: Байтът за „Тип услуга“ (TOS) за изходящи RTP IP пакети. Този байт се използва от мрежата за предоставяне на „Качество на услугата“ (QoS). Стандартната стойност 184 (0xB8) съответства на „Експедитивно препращане“ (EF) PHB както е указано в RFC 3246.

en: The accounts list
bg: Списък с регистрациите

en: The audio codecs list
bg: Списък със аудио декодерите

en: The busy tone sound
bg: Звукът за заето

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
bg: Избраният аудио файл ще бъде изпълняван след края на обажданията или когато се свързвате с някой, който е зает.

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
bg: Ако е включен, избраният звук ще се пуска при входящи обаждания

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
bg: Ако е включен, избраният звук ще се пуска, когато получите ново бързо съобщение

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
bg: Ако е включен, избраният звук ще се пуска, когато се обаждате на някой.

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
bg: Ако е включен, избраният звук ще се пуска, когато се обаждате на някой

en: The default video view
bg: Стандартният видео изглед

en: The default video view (0: Local, 1: Remote, 2: Both, 3: Both in a separate window)
bg: Стандартният видео изглед (0: локален; 1: отдалечен; 2: и двата; 3: и двата, в отделни прозорци)

en: The dial tone sound
bg: Звукът при набиране

en: The history of the 100 last calls
bg: История на последните 100 набрани номера

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
bg: Хостът, към който обажданията трябва да бъдат прехвърляни, когато прехвърлянето е включено

en: The incoming call sound
bg: Звукът за входящо обаждане

en: The list of accounts to which Ekiga should register
bg: Списък на регистрациите, към които Ekiga трябва да се включи

en: The long status information
bg: Подробно описание на състоянието

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
bg: Максимална широчина на лентата за приемане на видео в kbit/s. Тази стойност ще бъде подадена на отсрещната страна, така че при възможност тя да промени широчината на лентата на предавания поток, когато тя е по-висока от подадената стойност.

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
bg: Максимална широчина на лентата за предаваното видео в kbit/s. Качеството на видео изображенията и честотата на предаваните кадри ще бъде автоматично регулирана по време на обажданията, за да се минимизира широчината на ползваната лента до указаната стойност, без да се преминава под минимума (това зависи от използвания кодер)

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
bg: Максималният размер на защитния буфер за аудио приемане (в ms)

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
bg: Максималната честота кадри в секунда на излъчвания сигнал. Тя може да не бъде достигната, ако е зададено минимално графично качeство (стойност на ключа „TSTO“ под 31), а избраната честотна лента не стига.

en: The new instant message sound
bg: Звукът за ново бързо съобщение

en: The new voice mail sound
bg: Звукът за нова гласова поща

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
bg: Порт за очакване на входящи връзки. Трябва да рестартирате Ekiga, за да може новата настройка да влезе в сила.

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
bg: Порт за очакване на входящи връзки. Трябва да рестартирате Ekiga, за да може новата настройка да влезе в сила.

en: The position of the remote video window
bg: Позицията на прозореца за отдалечената видео картина

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
bg: Диапазон от портове по TCP, които Ekiga ще използва за канала H.245 за H.323. Този диапазон от портове няма никакво значение, ако и двамата участници в обаждането използват тунелиране на H.245.

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
bg: Обхватът от портове по UDP, които да се ползват от програмата

en: The short status information
bg: Кратко състояние на контакта

en: The size of the remote video window
bg: Размерът на прозореца за отдалечената видео картина

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
bg: Ако е включено, е звукът, който ще се пуска в края на всяко обаждане или когато се обаждате на някой и ви дава заето

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
bg: Ако е включено, е звукът, който ще се пуска при входящи обаждания

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
bg: Ако е включено, е звукът, който ще се пуска, когато се обаждате на някой

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
bg: Ако е включено, е звукът, който ще се пуска, при ново бързо съобщение

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
bg: Ако е включено, е звукът, който ще се пуска при нова гласова поща

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
bg: Номерът на видео канала, който да се използва (за избор на камера, телевизор или друг източник)

en: The video codecs list
bg: Списък със видео декодерите

en: The video view before having switched to fullscreen
bg: Видео изгледът преди превключване на цял екран

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
bg: Видео изгледът преди превключване на цял екран (същите възможни стойности като ключа „video_view“)

en: The zoom value
bg: Мащаб на увеличение

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
bg: Мащаб на изображенията, показвани в главния прозорец (възможни стойности: 50, 100 или 200)

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
bg: Това включва тунелирането на H.245. В този режим съобщенията за H.245 се вграждат в канала за H.225 (порт 1720). Това спестява една връзка по TCP по време на обаждане. Тунелирането на H.245 бе въведено с H.323v2 и Netmeeting не го поддържа. Ползването едновременно на „Бързо набиране“ и тунелиране по H.245 може да забие някои версии на Netmeeting.

en: This enables H.245 early in the setup
bg: Това включва ранния H.245 при осъществяване на връзка

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
bg: Този ключ изключва видео ускорението чрез DirectX (под Уиндоус) и XVideo (под Линукс)

en: Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets
bg: Байт за „Тип на услуга“ (TOS) за изходящи RTP IP пакети

en: UDP port range
bg: Диапазон на портове по UDP

en: Video channel
bg: Видео канал

en: Video format
bg: Видео формат

en: Video input device
bg: Входно видео устройство

en: Video preview
bg: Преглед на видеото

en: Video size
bg: Размер на видео картината

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
bg: Дали да се предпочита запазването на максималната честота на кадри или тя да си намали, за да се запази някакво минимално ниво на геометрично качество на всички кадри: 0 — най-високо минимално качество, 31 — най-ниско минимално качество

en: _Find
bg: _Търсене

en: Neighbours
bg: Съседи

en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

en: Received
bg: Получени

en: Placed
bg: Набрани

en: Missed
bg: Пропуснати

en: New contact
bg: Нов контакт

en: Unnamed
bg: Без име

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Edit roster element
bg: Редактиране на елемент в указателя

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
bg: Попълнете този формуляр, за да промените съществуващ елемент във вътрешния указател на Ekiga

en: Name:
bg: Име:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Is a preferred contact
bg: Предпочитан контакт

en: Choose groups:
bg: Избор на групи:

en: Add to local roster
bg: Включване във вътрешния указател

en: Services
bg: Услуги

en: Echo test
bg: Тест за ехо

en: Conference room
bg: Конферентна стая

en: Call back test
bg: Тест за обратно повикване

en: Local roster
bg: Вътрешен указател

en: Rename
bg: Преименуване

en: Family
bg: Семейство

en: Friend
bg: Приятел

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; associate means someone who is at the same "level" than you.
en: Associate
bg: Сътрудник

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; assistant means someone who is at a lower "level" than you.
en: Assistant
bg: Помощник

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; supervisor means someone who is at a higher "level" than you.
en: Supervisor
bg: Мениджър

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; self means yourself.
en: Self
bg: Аз

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
bg: Попълнете този формуляр, за да добавите нов контакт във вътрешния указател на Ekiga

en: Name of the contact, as shown in your roster
bg: Името на контакта, както е в указателя

en: Address, e.g. sip:xyz@ekiga.net
bg: Адрес, например sip:xyz@ekiga.net

en: Put contact in groups:
bg: Поставяне на контактите в групи:

en: You supplied an unsupported address
bg: Въведохте неподдържан адрес

en: You already have a contact with this address!
bg: Вече има контакт с този адрес!

en: Rename group
bg: Преименуване на група

en: Please edit this group name
bg: Редактирайте името на тази група:

en: Call
bg: Набиране

en: Transfer
bg: Прехвърляне

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
bg: Повтарящ се псевдоним

en: Bad username/password
bg: Грешно име и/или парола

en: Transport error
bg: Транспортна грешка

en: Failed
bg: Неуспех

note: translators : the result will look like : * "registered (with 2 voice mail messages)"
en: %s (with %d voice mail message) | %s (with %d voice mail messages)
bg[0]: %s (имате %d съобщение в гласовата поща)
bg[1]: %s (имате %d съобщения в гласовата поща)

en: _Disable
bg: _Изключване

en: _Enable
bg: _Включване

en: Recharge the account
bg: Презареждане на регистрация

en: Consult the balance history
bg: Справка с баланса

en: Consult the call history
bg: Справка с историята на обажданията

en: Edit account
bg: Редактиране на регистрация

en: Please update the following fields:
bg: Обновете следните полета:

en: Account name, e.g. MyAccount
bg: Регистрация, например МоятаРегистрация

en: Registrar:
bg: Регистър:

en: The registrar, e.g. ekiga.net
bg: Регистраторът, например ekiga.net

en: Gatekeeper:
bg: Сървър-портиер:

en: The gatekeeper, e.g. ekiga.net
bg: Шлюзът, например ekiga.net

en: User:
bg: Потребителско име:

en: The user name, e.g. jim
bg: Потребителят, например ivan

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication User")
en: Authentication User:
bg: Потребител за идентификация:

en: The user name used during authentication, if different than the user name; leave empty if you do not have one
bg: Потребителското име за идентифициране, ако е различно от потребителското име;оставете го празно, ако нямате такова

en: Password:
bg: Парола:

en: Password associated to the user
bg: Парола на потребителя

en: Timeout:
bg: Изтичане на времето:

en: Time in seconds after which the account registration is automatically retried
bg: Време, след което опитът за регистрация се счита за неуспешен

en: Enable Account
bg: Включване на регистрацията

en: You did not supply a name for that account.
bg: Не сте въвели име за тази регистрация.

en: You did not supply a host to register to.
bg: Не сте въвели името на сървъра за регистрацията

en: You did not supply a user name for that account.
bg: Не сте въвели потребителско име за тази регистрация.

en: The timeout should be at least 10 seconds.
bg: Стойността на времето трябва да е поне 10 секунди.

en: Registered
bg: Регистриран

en: Unregistered
bg: Нерегистриран

en: Could not unregister
bg: Регистрацията не може да се прекрати

en: Could not register
bg: Не може да се влезе в регистрацията

en: Processing...
bg: Обработване…

en: _Add an Ekiga.net Account
bg: _Регистрация в Ekiga.net

en: _Add an Ekiga Call Out Account
bg: _Регистрация в Ekiga за набиране към телефон

en: _Add a SIP Account
bg: _Регистрация за SIP

en: _Add an H.323 Account
bg: _Регистрация за H.323

en: Get an Ekiga.net SIP account
bg: Регистриране към Ekiga за SIP

en: _User:
bg: Потребителско _име:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Get an Ekiga Call Out account
bg: Регистриране към Ekiga за набиране към телефон

en: _Account ID:
bg: Идентификатор на _регистрацията:

en: _PIN Code:
bg: ПИ_Н:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Gatekeeper:
bg: _Сървър-портиер:

en: _Timeout:
bg: Изтичане на _времето:

en: _Registrar:
bg: _Регистър:

en: _Authentication User:
bg: _Потребител за идентификация:

en: Local user cleared the call
bg: Локалният потребител изчисти обаждането

en: Local user rejected the call
bg: Локалният потребител отказа обаждането

en: Remote user cleared the call
bg: Отдалеченият потребител изчисти обаждането

en: Remote user rejected the call
bg: Отдалеченият потребител отказа обаждането

en: Remote user has stopped calling
bg: Отдалеченият потребител спря обаждането

en: Abnormal call termination
bg: Необичайно прекъсване на обаждане

en: Could not connect to remote host
bg: Неуспех при свързване с отдалечен хост

en: The Gatekeeper cleared the call
bg: Сървърът-портиер изчисти обаждането

en: User not found
bg: Потребителят не е намерен

en: Insufficient bandwidth
bg: Недостатъчна скорост на връзката

en: No common codec
bg: Няма подходящ кодер

en: Call forwarded
bg: Обаждането е прехвърлено

en: Security check failed
bg: Грешка при проверката на сигурността

en: Local user is busy
bg: Локалният потребител е зает

en: Congested link to remote party
bg: Задръстена линия към отсрещната страна

en: Remote user is busy
bg: Отдалеченият потребител е зает

en: Remote host is offline
bg: Отдалеченият хост е изключен

en: User is not available
bg: Потребителят не е достъпен

en: Call completed
bg: Обаждането завърши

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
bg: Ekiga не успя да настрои мрежата автоматично. За да ползвате програмата, ще трябва ръчно да въведете настройките.
    
    Инструкциите за това са на адрес: http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually

en: Message
bg: Съобщение

en: Illegal status code
bg: Неправилен код за състояние

note: Translators: Host of the remote party is offline, this should * appear when the remote host does not reply in an acceptable time
en: Remote party host is offline
bg: Отдалеченият хост е изключен

note: Translators: the following strings are answers from the SIP server * when the packet it receives has an error, see * http://www.ietf.org/rfc/rfc3261.txt, chapter 21 for more information
en: Multiple choices
bg: Множество избори

en: Moved permanently
bg: Преместен за постоянно

en: Moved temporarily
bg: Временно преместен

en: Use proxy
bg: Използване на сървър-посредник

en: Alternative service
bg: Алтернативна услуга

en: Bad request
bg: Лоша заявка

en: Unauthorized
bg: Липсва упълномощаване

en: Payment required
bg: Изисква се плащане

en: Forbidden, please check that username and password are correct
bg: Забранено. Проверете дали потребителското име и паролата са правилни

en: Not found
bg: Не е намерен

en: Method not allowed
bg: Непозволен метод

en: Not acceptable
bg: Не може да се приеме

en: Proxy authentication required
bg: Изисква се идентификация към посредника

en: Timeout
bg: Изтичане на времето

en: Conflict
bg: Има конфликт

en: Length required
bg: Изисква се дължина

en: Request entity too big
bg: Заявеният обект е прекалено голям

en: Request URI too long
bg: Заявеният адрес е прекалено дълъг

en: Unsupported media type
bg: Неподдържан вид медия

en: Unsupported URI scheme
bg: Неподдържана схема на адрес

note: Translators:  The extension we are trying to register does not exist. * Here extension is a specific "phone number", see * http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_(telephone) * for more information
en: Bad extension
bg: Неправилен вътрешен номер

en: Extension required
bg: Изисква се вътрешен номер

en: Interval too brief
bg: Интервалът е прекалено кратък

en: Temporarily unavailable
bg: Временно недостъпна услуга

en: Loop detected
bg: Засечено е зацикляне

en: Too many hops
bg: Прекалено много скокове

en: Address incomplete
bg: Непълен адрес

en: Ambiguous
bg: Нееднозначен

en: Busy Here
bg: Тук е зает

en: Request terminated
bg: Заявката е прекъсната

en: Not acceptable here
bg: Тук не може да се приеме

en: Bad event
bg: Лошо събитие

en: Request pending
bg: Чакаща заявка

en: Undecipherable
bg: Не може да се дешифрира

en: Internal server error
bg: Вътрешна грешка на сървъра

en: Not implemented
bg: Не е реализирано

en: Bad gateway
bg: Неправилен шлюз

en: Service unavailable
bg: Услугата е недостъпна

en: Server timeout
bg: Изтичане на времето за отговор от сървъра

en: SIP version not supported
bg: Версията на SIP не се поддържа

en: Message too large
bg: Съобщението е прекалено голямо

en: Busy everywhere
bg: Навсякъде е заето

en: Decline
bg: Отказ

en: Does not exist anymore
bg: Не съществува вече

en: Globally not acceptable
bg: Глобално неприемливо

en: Incoming call from %s
bg: Входящо обаждане от %s

en: Incoming call
bg: Входящо обаждане

en: In a call with %s
bg: В момента говори с %s

en: In a call
bg: В момента говори

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Move selected codec priority upwards
bg: Увеличаване на приоритета на кодер

en: Move selected codec priority downwards
bg: Намаляване на приоритета на кодер

en: Address Book
bg: Адресник

en: Address _Book
bg: _Адресник

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
bg: _Действие

en: Category
bg: Категория

en: Full Name
bg: Пълно име

en: _Search Filter:
bg: _Филтър за търсене:

en: says:
bg: каза

en: Open link in browser
bg: Отваряне на адреса в браузър

en: Copy link
bg: Копиране на адреса

en: _Smile...
bg: _Емотикон…

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
bg: Прозорец за текстови съобщения

en: Unsorted
bg: Неподредено

en: abc
bg: абвг

en: def
bg: дежз

en: ghi
bg: ийкл

en: jkl
bg: мноп

en: mno
bg: рсту

en: pqrs
bg: фхцч

en: tuv
bg: шщъ

en: wxyz
bg: ьюя

en: Do not show this dialog again
bg: Прозорецът да не се показва отново

en: %d user found | %d users found
bg[0]: Открит е %d потребител
bg[1]: Открити са %d потребители

en: New _Contact
bg: Нов _контакт

en: VoIP _URI:
bg: Адрес за _VoIP:

en: _Home phone:
bg: _Домашен телефон:

en: _Office phone:
bg: _Служебен телефон:

en: _Cell phone:
bg: _Мобилен телефон:

en: _Pager:
bg: _Пейджър:

en: Edit contact
bg: Редактиране на контакта

en: Remove contact
bg: Изтриване на контакт

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s от адресника?

en: Audio test
bg: Аудио тест

en: Silent
bg: Тишина

en: Video test
bg: Видео тест

note: Translators: "Screencast" means the video input device will be your screen -- the other end will see your desktop
en: Crazy
bg: Видео ефекти

en: Screencast
bg: Работен плот

en: _Refresh
bg: _Обновяване

en: _Remove addressbook
bg: _Премахване на адресник

en: Addressbook _properties
bg: _Настройки на адресник

en: LDAP SASL Interaction
bg: Взаимодействие с LDAP SASL

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
bg: Предизвикателство:

en: Interact
bg: Взаимодействие

en: Refreshing
bg: Обновяване

en: Could not initialize server
bg: Сървърът не може да бъде инициализиран

en: LDAP Error:
bg: Грешка в LDAP:

en: Contacted server
bg: Сървър, към който е връзката

note: patience == 0
en: Could not connect to server
bg: Неуспех при свързване със сървър

note: patience == 0
en: Could not search
bg: Грешка при търсене

en: Waiting for search results
bg: Изчакване за резултати от търсенето

en: Please edit the following fields
bg: Редактирайте следните полета

en: Book _Name:
bg: _Име на адресника:

en: Book name, as shown in your dialog box
bg: Име на адресника, показано в прозореца

en: Server _URI:
bg: _Адрес на сървър:

en: Name of LDAP server, prefixed by ldap://
bg: Име на LDAP сървър, с префикс ldap://

en: _Base DN:
bg: _Базов DN:

en: Subtree
bg: Поддърво

en: Single Level
bg: Едно ниво

en: _Search Scope
bg: _Област на търсене:

note: Translators: DisplayName Attribute is the name of the LDAP * attribute whose value will be used to name an addressbook entry. * On Microsoft systems the actual attribute is literally named * "DisplayName" (i.e., "the name that will be displayed") but on * most LDAP servers it's "CommonName".
en: _DisplayName Attribute:
bg: _Показвано име (DisplayName):

en: Call _Attributes:
bg: _Атрибути на повикването:

en: The field you are searching for
bg: Полето, което търсите

en: _Filter Template:
bg: _Шаблон на филтъра:

en: Here, a "$" is replaced by the search string
bg: „$“ се заменя с търсения низ

note: Translators: Bind ID - In LDAP, the operation that begins an LDAP * session and authenticates the user to the directory is called a * Bind operation.  There are two types of Binds supported in the * standard protocol - Simple Bind and SASL Bind.  Since both of * them are used for authentication, bot
en: Bind _ID:
bg: _Идентификатор за свързване:

en: User ID; leave blank for anonymous / nonauthenticated
bg: Идентификатор на потребителя. Празно за анонимно свързване

en: The password for the user ID above, if any
bg: Парола на потребителя, ако е необходима

en: Use TLS
bg: Използване на TLS

en: Use SASL
bg: Използване на SASL

en: SASL _Mechanism
bg: _Механизъм на SASL

en: Edit LDAP directory
bg: Редактиране на директорията за LDAP

en: Please provide a Book Name for this directory
bg: Укажете име на адресника за тази директория

en: Please provide a Server URI
bg: Укажете адрес на сървъра

en: Please provide a DisplayName Attribute
bg: Укажете показвано име

en: Please provide a Call Attribute
bg: Укажете адрес за обаждане

en: Invalid Server URI
bg: Неправилен адрес на сървъра

en: Add an LDAP Address Book
bg: Добавяне на адресник по LDAP

en: Add the Ekiga.net Directory
bg: Добавяне на адресника на Ekiga.net

en: Create LDAP directory
bg: Създаване на директория LDAP

en: Ekiga.net Directory
bg: Директорията Ekiga.net

en: inactive
bg: не е активен

en: error connecting (%s)
bg: грешка при свързване (%s)

en: connecting
bg: свързване

en: authenticating
bg: идентификация

note: FIXME: can't we report better?
en: error connecting
bg: грешка при свързване

en: disconnected
bg: изключен

en: connected
bg: свързан

note: FIXME: can't we report something better?
en: error authenticating loudmouth account
bg: грешка при идентифициране на регистрацията

en: Server:
bg: Сървър:

en: Resource:
bg: Ресурс:

en: Edit
bg: Редактиране

en: _Add a jabber/XMPP account
bg: _Регистрация за Джабър/XMPP

en: Please fill in the following fields:
bg: Редактирайте следните полета:

en: Join a discussion group
bg: Присъединяване към дискусионна група

en: Authorization to see your presence
bg: Упълномощаване за виждане на състоянието

en: %s asks the permission to see your presence, saying: "%s".
bg: Контактът %s иска разрешение да вижда състоянието ви. Спомена следното: „%s“.

en: %s asks the permission to see your presence.
bg: Контактът %s иска разрешение да вижда състоянието ви.

en: grant him/her the permission to see your presence
bg: разрешаване на контакта да вижда състоянието ви

en: refuse him/her the permission to see your presence
bg: отказване на контакта да вижда състоянието ви

en: decide later (also close or cancel this dialog)
bg: вземане на решение по-късно (този прозорец ще бъде затворен)

en: Your answer is:
bg: Вашият отговор е:

en: Add a roster element
bg: Добавяне на елемент в указателя

en: Please fill in this form to add a new element to the remote roster
bg: Попълнете този формуляр, за да добавите нов контакт в отдалечения указател

en: Identifier:
bg: Идентификатор:

en: identifier@server
bg: идентификатор@сървър

en: Ask him/her to see his/her status
bg: Запитване за виждане на състоянието на контакта

en: Forbid him/her to see my status
bg: Забрана за виждане на състоянието ми

en: Ask him/her to see his/her status (pending)
bg: Запитване за виждане на състоянието на контакта (изчакване на разрешение)

en: Stop getting his/her status
bg: Спиране на получаването на състоянието на контакта

en: Start chat
bg: Започване на разговор

en: Continue chat
bg: Продължаване на разговор

en: Please fill in this form to change an existing element of the remote roster
bg: Попълнете този формуляр, за да промените съществуващ елемент в отдалечения указател

en: New resource list
bg: Нов списък с ресурси

en: Add new resource-list
bg: Добавяне на нов списък с ресурси

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
bg: Попълнете този формуляр, за да добавите нов контакт в отдалечения указател на Ekiga

en: Writable:
bg: С права за запис:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Click to fetch
bg: Натиснете за изтегляне

en: Distant contact
bg: Отдалечен контакта

en: Invalid server data
bg: Неправилни данни от сървъра

en: _Add a new contact
bg: _Добавяне на нов контакт

en: _Refresh contact list
bg: _Обновяване на списъка с контакти

en: Contact list _properties
bg: _Настройки на списъка с контакти

en: Edit contact list properties
bg: Редактиране на настройките на списъка с контакти

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
bg: Редактирайте следните полета (липсата на идентификатор значи, че са глобални)

en: Contact list's name:
bg: Име на списъка с контакти:

note: "Document" used as a name -- uri point to the root of a document tree
en: Document root:
bg: Корен на документа:

en: Server username:
bg: Потребителско име за сървъра:

en: Server password:
bg: Парола за сървъра:

en: Add a remote contact
bg: Добавяне на отдалечен контакт

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
bg: Попълнете този формуляр, за да създадете нов контакт на отдалечения сървър

note: Translators: #%d - ordinal number
en: %s / List #%d
bg: %s / Списък № %d

note: Translators: #%d - ordinal number
en: List #%d
bg: Списък № %d

en: Edit remote contact
bg: Редактиране на отдалечения контакт

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
bg: Попълнете този формуляр, за да промените съществуващ контакт на отдалечения сървър

en: Account Name
bg: Име на регистрацията

en: Status
bg: Състояние

en: Accounts
bg: Регистрации

en: _Accounts
bg: _Регистрации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: Active
bg: Включена

en: Enable
bg: Включване

en: Disable
bg: Изключване

en: Remove
bg: Премахване

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
bg: Това е помощникът за общите настройки на Ekiga. В следващите страници програмата ще бъде настроена чрез няколко прости въпроса.
    
    След като веднъж сте настроили програмата, можете да промените настройките в меню „Редактиране“ и в него — „Настройки“.

en: Welcome to Ekiga
bg: Добре дошли в Ekiga

en: Personal Information
bg: Лични данни

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
bg: Въведете името и фамилията си:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
bg: Вашите име и фамилия ще бъдат използвани, когато се свързвате с други програми за VoIP и видео конференция.

en: Ekiga.net Account
bg: Регистрация в Ekiga.net

en: Please enter your username:
bg: Въведете вашето потребителско име:

en: Please enter your password:
bg: Въведете вашата парола:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
bg: Потребителското ви име и паролата ви се използват, за да се регистрирате към услугата за SIP към ekiga.net. Ако все още нямате адрес за SIP от ekiga.net, можете да създадете такъв с възможностите по-долу. На такъв адрес ще може да ви се обаждат.
    Може да пропуснете тази стъпка, ако използвате различен сървър за SIP или искате по-късно да попълните детайлите.

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
bg: Не искам да се регистрирам към безплатната услуга на ekiga.net

en: Ekiga Call Out Account
bg: Регистрация на Ekiga за набиране на телефон

en: Please enter your account ID:
bg: Въведете идентификатора на регистрацията си:

en: Please enter your PIN code:
bg: Въведете вашия ПИН:

en: You can make calls to regular phones and cell numbers worldwide using Ekiga. To enable this, you need to do two things:
    - First buy an account at the URL below.
    - Then enter your account ID and PIN code.
    The service will work only if your account is created using the URL in this dialog.
bg: Можете да се обаждате на обикновени и мобилни телефони по целия свят като използвате Ekiga.
    За да се възползвате от тази възможност, трябва да направите следното:
     • Купете си регистрация на адреса посочен отдолу;
     • Въведете идентификатора и ПИН-а на регистрацията си;
    Тази услуга работи, само ако регистрацията е направена чрез адреса в този прозорец.

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
bg: Не искам да се регистрирам към услугата на Ekiga за набиране на телефон

en: Connection Type
bg: Вид на връзката

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
bg: Изберете вида на вашата връзка:

en: 56k Modem
bg: 56k модем

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
bg: DSL/кабелна (качване с 128 kbit/s)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
bg: DSL/кабелна (качване с 512 kbit/s)

en: Keep current settings
bg: Запазване на текущите настройки

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
bg: Видът на връзката ще помогне за определяне на най-подходящите настройки на качеството на звука и картината. По-късно можете да промените стойностите от прозореца за настройки.

en: Audio Devices
bg: Аудио устройства

en: Please choose the audio ringing device:
bg: Изберете аудио устройството, което до звъни:

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
bg: Това е изходното аудио устройство, което ще се ползва за звънене при входящо обаждане.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
bg: Изберете изходното аудио устройство:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
bg: Това е изходното аудио устройство, което ще се ползва за звука при разговор.

note: ---
en: Please choose the audio input device:
bg: Изберете входното аудио устройство:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
bg: Това е входното аудио устройство, което ще се ползва за звука при разговор.

en: Video Input Device
bg: Входно видео устройство

en: Please choose your video input device:
bg: Изберете входното видео устройство:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
bg: Това е входното видео устройство, което ще се ползва за изображението при разговор.

en: No device found
bg: Не беше открито устройство

en: Configuration Complete
bg: Настройването приключи

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
bg: Завършихте с настройките на Ekiga. Те могат да бъдат променяни в менюто за настройки на Ekiga preferences.

en: Configuration summary:
bg: Обобщение на настройките:

en: Audio Ringing Device
bg: Аудио устройство за звънене

en: Audio Output Device
bg: Изходно аудио устройство

en: Audio Input Device
bg: Входно аудио устройство

en: SIP URI
bg: Адрес за SIP

en: Ekiga Call Out
bg: Набиране на телефон с Ekiga

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
bg: Помощник за настройки (страница %d от %d)

en: Contributors:
bg: Сътрудници:

en: Artwork:
bg: Дизайн:

en: See AUTHORS file for full credits
bg: За пълния списък погледнете файла AUTHORS

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Ekiga) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU. Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Ekiga is licensed under the GPL license and as a special exception, you have permission to link or otherwise combine this program with the programs OPAL, OpenH323 and PWLIB, and distribute the combination, without applying the requirements of the GNU GPL to the OPAL, OpenH323 and PWLIB programs, as long as you do follow the requirements of the GNU GPL for all the rest of the software thus combined.
bg: Ekiga е лицензирана под лиценза GPL и като специално изключение, имате разрешение да свързвате или комбинирате тази програма с програмите OPAL, OpenH323 и PWLIB, като разпространявате комбинацията без да прилагате условията на GNU GPL към програмите OPAL, OpenH323 и PWLIB, стига да следвате изискванията на GNU GPL за останалата част от така комбинирания софтуер.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
bg: Ekiga e многофункционална програма съвместима със SIP и H.323 за видео конференции и телефония по VoIP и IP. Тя позволява да се осъществяват аудио и видео връзки към отдалечени потребители, които имат хардуер или софтуер поддържащи SIP или H.323.

en: Unable to open help file.
bg: Файлът с помощта не може да бъде отворен.

en: Presence
bg: Присъствие

en: Addressbook
bg: Адресник

en: Unknown
bg: Непознато

en: A:%.1f/%.1f   V:%.1f/%.1f   FPS:%d/%d
bg: А: %.1f/%.1f   В: %.1f/%.1f   К/сек.: %d/%d

note: %s is the SIP/H.323 address of the remote user, this text is shown below video during a call
en: Connected with %s
bg: Връзка с %s

en: Standby
bg: Изчакване

en: Call on hold
bg: Обаждането е задържано

en: Call retrieved
bg: Обаждането е получено

en: Missed call from %s
bg: Пропуснато обаждане от %s

en: Error
bg: Грешка

en: Error while initializing video output
bg: Грешка при инициализирането на видео изхода

en: No video will be displayed on your machine during this call
bg: По време на този разговор няма да се показва видео

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
bg: Грешка при отварянето или инициализирането на видео изхода. Проверете дали някоя друга програма не ползва ускорения видео изход.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
bg: Грешка при отварянето или инициализирането на видео изхода. Трябва да ползвате дълбочина на цвят 24 или 32 бита на пиксел.

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added video input device %s
bg: Добавено е входното видео устройство %s

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed video input device %s
bg: Изтрито е входното видео устройство %s

en: Error while accessing video device %s
bg: Грешка при достъпа до видео устройството %s

en: A moving logo will be transmitted during calls.
bg: По време на разговор ще се показва подвижно лого.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
bg: Имаше грешка при отваряне на устройството. Ако устройството е външно, пробвайте да го закачите отново. В противен случай проверете правата за достъп до файловете и дали е зареден правилният драйвер.

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
bg: Видео драйверът ви не поддържа избрания видео формат.

en: Could not open the chosen channel.
bg: Избраният канал не може да бъде отворен.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
bg: Драйверът ви изглежда не поддържа никой от цветовите формати поддържани от Ekiga.
    Проверете документацията за драйвера в ядрото, за да разберете коя палитра се поддържа.

en: Error while setting the frame rate.
bg: Грешка при настройване на кадрите в секунда.

en: Error while setting the frame size.
bg: Грешка при настройване размера на прозореца.

en: Unknown error.
bg: Непозната грешка

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added audio input device %s
bg: Добавено е входното аудио устройство %s

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed audio input device %s
bg: Изтрито е входното аудио устройство %s

en: Error while opening audio input device %s
bg: Грешка при достъпа до входното видео устройство %s

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
bg: Ще се предава само тишина.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
bg: Не е възможно да се отвори избраното аудио устройство (%s) за запис. Ако устройството е външно, пробвайте да го закачите отново. Ако това не помогне или устройството не е външно, проверете аудио настройките, правата за достъп и дали устройството не е заето.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
bg: Избраното аудио устройство (%s) е успешно заредено, но получаването на данни от него е невъзможно. Ако устройството е външно, пробвайте да го закачите отново. Ако това не помогне или устройството не е външно, проверете аудио настройките.

en: Added audio output device %s
bg: Добавено е изходното аудио устройство %s

en: Removed audio output device %s
bg: Изтрито е изходното аудио устройство %s

en: Error while opening audio output device %s
bg: Грешка при достъпа да изходното аудио устройство %s

en: No incoming sound will be played.
bg: Няма да чувате звук.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
bg: Не е възможно да се отвори избраното аудио устройство за изход на звук. Ако устройството е външно, пробвайте да го закачите отново. Ако това не помогне или устройството не е външно, проверете аудио настройките, правата за достъп и дали устройството не е заето.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
bg: Избраното аудио устройство беше успешно отворено, но е невъзможно да се записва с него. Ако устройството е външно, пробвайте да го закачите отново. Ако това не помогне или устройството не е външно, проверете аудио настройките.

en: Video Settings
bg: Видео настройки

en: Adjust brightness
bg: Настройване на яркостта

en: Adjust whiteness
bg: Настройване на нивото на бялото

en: Adjust color
bg: Настройване на цветовете

en: Adjust contrast
bg: Настройване на контраста

en: Audio Settings
bg: Аудио настройки

en: _Retrieve Call
bg: _Приемане на обаждане

en: H_old Call
bg: З_адържане на обаждането

en: Suspend _Audio
bg: Сп_иране на звука

en: Suspend _Video
bg: Спиране на _видеото

en: Resume _Audio
bg: Пускане на _звука

en: Resume _Video
bg: Пускане на _видеото

en: Reject
bg: Отказване

en: Accept
bg: Приемане

en: Incoming call from
bg: Входящо обаждане от

en: Remote URI:
bg: Отдалечен адрес:

en: Remote Application:
bg: Отдалечена програма:

en: Account ID:
bg: Идентификатор на регистрацията:

en: Call from %s
bg: Обаждане от %s

en: Call Duration: %s
bg: Продължителност на обаждането: %s

en: Transfer call to:
bg: Прехвърляне на обаждане към:

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: Detected new audio input device:
bg: Открито е ново входно аудио устройство:

en: Detected new audio output device:
bg: Открито е ново изходно аудио устройство:

en: Detected new ringer device:
bg: Открито е ново аудио устройство за звънене:

en: Detected new video input device:
bg: Открито е ново входно видео устройство:

en: Video Devices
bg: Видео устройства

en: Do you want to use it as default device?
bg: Искате ли стандартно да ползвате него?

en: _Chat
bg: _Разговор

en: Ca_ll
bg: _Набиране

en: Place a new call
bg: Ново набиране

en: _Hang up
bg: _Прекъсване

en: Terminate the current call
bg: Прекратяване на текущото обаждане

en: Co_ntact
bg: _Контакт

en: Act on selected contact
bg: Действие с избрания контакт

en: A_dd Contact
bg: _Добавяне на контакт

en: Add a contact to the roster
bg: Добавяне на контакт към указателя

en: Find contacts
bg: Търсене на контакт

en: Hold the current call
bg: Задържане на текущото обаждане

en: _Transfer Call
bg: Пре_хвърляне на обаждане

en: Transfer the current call
bg: Прехвърляне на текущото обаждане

en: Suspend or resume the audio transmission
bg: Спиране или продължаване на предаването на аудио

en: Suspend or resume the video transmission
bg: Спиране или продължаване на предаването на видео

note: FIXME: that isn't a very good way to do things
en: Other
bg: Други

en: Other possible actions
bg: Други действия

en: Close the Ekiga window
bg: Затваряне на прозореца на Ekiga

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: _Configuration Assistant
bg: _Помощник за настройване

en: Run the configuration assistant
bg: Пускане на помощника за настройване

en: Edit your accounts
bg: Редактиране на регистрации

en: Change your preferences
bg: Промяна на настройките

en: _View
bg: _Изглед

en: Con_tacts
bg: _Контакти

en: View the contacts list
bg: Преглед на списъка с контакти

en: _Dialpad
bg: _Циферблат

en: View the dialpad
bg: Показване на циферблата

en: _Call History
bg: _История на обажданията

en: View the call history
bg: Разглеждане на историята на обажданията

en: _Show Call Panel
bg: _Показване на циферблата

en: _Local Video
bg: _Локално видео

en: Local video image
bg: Локално видео изображение

en: _Remote Video
bg: _Отдалечено видео

en: Remote video image
bg: Отдалечено видео изображение

en: _Picture-in-Picture
bg: _Кадър в кадъра

en: Both video images
bg: И двете видео изображения

en: Picture-in-Picture in Separate _Window
bg: Кадър в кадъра в _отделни прозорци

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Normal size
bg: Нормален размер

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: Switch to fullscreen
bg: Превключване към цял екран

en: Get help by reading the Ekiga manual
bg: Помогнете си като прочетете ръководството на Ekiga

en: View information about Ekiga
bg: Показване на информация за Ekiga

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
bg: Въведете адрес вляво и натиснете този бутон, за да го наберете или да прекъснете връзката

en: Contacts
bg: Контакти

en: Dialpad
bg: Циферблат

en: Call history
bg: История на обажданията

en: Change the volume of your soundcard
bg: Промяна на силата на звука

en: Change the color settings of your video device
bg: Промяна на цветовите настройки на видео устройството

note: Translators: TX is a common abbreviation for "transmit".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: TX: %dx%d
bg: Вх.: %d×%d

note: Translators: RX is a common abbreviation for "receive".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: RX: %dx%d
bg: Изх.: %d×%d

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms%s%s%s
bg: Загубени пакети: %.1f %%
    Закъснели пакети: %.1f %%
    Непоследователни пакети: %.1f %%
    Защитен буфер: %d ms%s%s%s

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 5)
bg: Показване на съобщенията за грешка в
                                           конзолата (нива между 1 и 5)

en: Prints user plane debug messages in the console (level between 1 and 4)
bg: Показване на потребителските съобщения за
                                           грешка в конзолата (нива между 1 и 4)

en: Makes Ekiga call the given URI
bg: Кара Ekiga да набере дадения адрес

en: Play sound for new voice mails
bg: Пускане на звук при нова гласова поща

en: Play sound for new instant messages
bg: Пускане на звук при ново бързо съобщение

en: _Full name:
bg: П_ълно име:

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Start _hidden
bg: Стартиране в _скрито състояние

en: Show offline _contacts
bg: Показване на _изключените контакти

en: Video Display
bg: Видео

en: Place windows displaying video _above other windows
bg: Поставяне на прозорците за видео _над другите прозорци

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: Enable network _detection
bg: Включване на _засичането на мрежата

en: Call Forwarding
bg: Прехвърляне на обаждания

en: _Always forward calls to the given host
bg: Обажданията _винаги да се прехвърлят към избрания хост

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
bg: Ако е включено, всички входящи обаждания ще бъдат прехвърляни към хоста, който е зададен в настройките на протокола.

en: Forward calls to the given host if _no answer
bg: Прехвърляне на обаждания към даден хост, ако _няма отговор

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
bg: Ако е включено и не приемете входящо обаждане, то ще бъде прехвърляно към хоста, който е зададен в настройките на протокола.

en: Forward calls to the given host if _busy
bg: Прехвърляне на обаждания към даден хост, ако е _заето

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
bg: Ако е включено и вече говорите с някой или сте в режим „Не ме безпокойте“, входящите обаждания ще бъдат прехвърляни на хоста, който е зададен в настройките на протокола.

en: Call Options
bg: Настройки на обажданията

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
bg: Време, след което се прекъсват или прехвърлят неприетите обаждания (в секунди):

en: _Automatically answer incoming calls
bg: _Автоматично отговаряне на входящите обаждания

en: Ekiga Sound Events
bg: Звукови събития на Ekiga

en: A
bg: Рег.

en: Event
bg: Събитие

en: Choose a sound
bg: Избор на звук

en: Wavefiles
bg: Аудио файлове във формат wav

en: Play
bg: Изпълнение

en: String
bg: Низ

en: Tone
bg: Тон

en: Misc Settings
bg: Разни настройки

en: Forward _URI:
bg: _Адрес за прехвърляне:

en: Advanced Settings
bg: Допълнителни настройки

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
bg: Включване на _тунелиране по H.245

en: Enable _early H.245
bg: Включване на _ранния H.245

en: Enable fast _start procedure
bg: Включване на процедурата „_Бързо стартиране“

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
bg: Връзката ще бъде осъществена в режим „Бързо набиране“. Това е нов начин за по-бързо стартиране на обаждания представено в H.323v2. Не се поддържа от Netmeeting. Ползването му, както и на тунелирането по H.245, може да забие някои версии на Netmeeting

en: DTMF Mode
bg: Режим за DTMF

en: _Send DTMF as:
bg: _Изпращане на DTMF като:

en: Select the mode for DTMFs sending
bg: Избор на режима за изпращане на DTMF

en: INFO
bg: ИНФО

en: _Outbound Proxy:
bg: Изходящ _посредник:

en: Ringing Device
bg: Устройство за звънене

en: Select the ringing audio device to use
bg: Избор на аудио устройството за звънене

en: Output device:
bg: Изходно устройство:

en: Input device:
bg: Входно устройство:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
bg: _Откриване на устройствата

en: Click here to refresh the device list
bg: Натиснете тук, за да опресните списъка с устройства

en: PAL (Europe)
bg: PAL (Европа)

en: NTSC (America)
bg: NTSC (Америка)

en: SECAM (France)
bg: SECAM (Франция)

en: Auto
bg: Автоматично

note: Video Channel
en: Channel:
bg: Канал:

en: Size:
bg: Размер:

en: Select the transmitted video size
bg: Избор на размера на предаваното видео

en: Format:
bg: Формат:

en: Codecs
bg: Кодери

en: Settings
bg: Настройки

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
bg: _Засичане на тишина

en: Enable echo can_celation
bg: Премахване на _ехото

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
bg: _Максимален защитен буфер (в ms):

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture Quality
bg: Качество на картината

en: Choose if you want to guarantee a minimum image quality (possibly leading to dropped frames in order not to surpass the bitrate limit) or if you prefer to keep the frame rate
bg: Какво искате да запазите: минималното качество на картината (може да доведе до изпускане на кадри) или честотата на кадрите.

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
bg: Максимална широчина на лентата за _видеото (в kbits/s):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
bg: Максимална широчина на лентата за видео в kbits/s. Качеството на видео изображението и честотата на предаваните кадри ще бъде регулирана автоматично по време на обаждането, за да се спази тази стойност.

en: Ekiga Preferences
bg: Настройки на Ekiga

en: General
bg: Общи

en: Personal Data
bg: Лични данни

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Sound Events
bg: Звукови събития

en: Protocols
bg: Протоколи

en: SIP Settings
bg: Настройки за SIP

en: H.323 Settings
bg: Настройки за H.323

note: The player
en: Audio
bg: Аудио

en: Devices
bg: Устройства

en: Video
bg: Видео

en: You have %d message | You have %d messages
bg[0]: Имате %d съобщение
bg[1]: Имате %d съобщения

en: The following accounts are inactive:
bg: Следните регистрации не са включени:

en: Online
bg: На линия

en: Away
bg: Отсъства

en: Do Not Disturb
bg: Зает

en: Custom message...
bg: Потребителско съобщение…

en: Clear
bg: Изчистване

note: Build the dialog
en: Custom Message
bg: Потребителско съобщение

en: Delete custom messages:
bg: Изтриване на потребителски съобщения:

en: Define a custom message:
bg: Ново потребителско съобщение:
